Martin Konvička: Závody debilů

Zběsilost leftardismu pěkně ilustruje, že mnohé figury, které jsme před 3-5 lety vnímali jako radikální hovada, dnes zaraženě mlčí – nebo je vnímáme jako “umírněné”.

Mám na mysli ex-havlisty typu Halíka, Vondry, Pánka. Probruselské fanatiky typu Cyrila Svobody, Hilšera, Dienstbiera, Stropnického. Sluníčko nejjasnější Sašenku Uhlovou, a její sestřičku nejbojovnější Apolenu Rychlíkovou. Vlastně i muslima(!) Pelikána, který teď radí Debilovi, jak nepřijímat jeho afgánské bratry ve víře.

Nikoho z těch šílenců minulých let by prostě nenapadlo, brát lidem benzínová auta, slibovat “svět bez létání”, kastrovat nezletilé děti, snít o bezmasé stravě pro všechny, nebo sem vozit Afgánce leteckými mosty.

Nikoho z těch šílenců minulých let by prostě nenapadlo, brát lidem benzínová auta, slibovat “svět bez létání”, kastrovat nezletilé děti, snít o bezmasé stravě pro všechny, nebo sem vozit Afgánce leteckými mosty. Na to neměli ani v nejdivočejších snech. Jo kázat o dobrovolném uskromnění, solidaritě a evropských hodnotách, na to je užilo, ale jakmile se to vše přetavilo z kavárenských plků do unijních “Direktiv”, couvli. I ten Halík má v palici mozek, zdá se.

Úlohu pro-bruselských, proti-národních, pro-migračních a obecně toxických arciškůdců dnes sehrávají úplně jiné postavy. A popravdě – takové, kde bych to nečekal. Loutkový šéf ODS Fiala. Plavovlasá Rusobijka Černochová. Lidovecký předseda, jenž neví, že je primát. Reklama na sóju Vítek Rakušan. A samozřejmě kamarila kolem Ivana Bartoše, ale ty už neberou vážně ani oni sami.

Vychází mi z toho, že ano Halík s Pelikánem nejsou tak na blití, jako “proevropský politický mainstream”. Jak se to stalo, to se zeptejte jich.

 

Jeden myslel na “Martin Konvička: Závody debilů

  • 9. 9. 2021 (11:08)
    Trvalý odkaz

    Asi byste se mohli trochu krotit. Pan Konvička se napije a začne vykládat o koncentracích a mletí na masokostní moučku a tady bude někomu nadávat do debilů a radikálních hovad. No, jistě. Když tu pan Hampl volá po tom národním obrození 2.0 a snaží se vymezit rozdíl mezi lidem a lůzou. Tak tohle je chování lůzy, na které bude slyšet zase především lůza.

    Kdyby se tímto způsobem pan Konvička se jmenovanými bavil na živo, tak by mu možná některý z nich jednu natáhnul. A bylo by to naprosto zasloužené a myslím, že by mu to prospělo. Obecně tohle považuji za velký problém pana Hampla a jeho okolí, že je moc často nevidíte diskutovat s druhou stranou. Je to taková sociální bublina, kde se vzájemně utvrzují ve svých pravdách. A pak si zde pustím nějaký rozhovor a je vedený stylem – „Řekl jsi to skvěle Petře, myslím si naprosto to stejné.“

    Na těchto stránkách je možné si přečíst spoustu zajímavých myšlenek. I když nemůžu říct, že bych se vším souhlasil. Ale postrádám zde střet s druhou stranou. Ono je jedno, kolik vašich kamarádů, co si myslí to stejné, co vy, vás poplácá po rameni. Za to, že hlásáte myšlenky, které jim zní dobře. To, těm myšlenkám větší váhu nedodá. To, co myšlenkám dává větší váhu, je když přežijí střet se vzdělaným oponentem, který má znalosti a má promyšlenou argumentaci.

Komentáře nejsou povoleny.