Zoltán Kovács: Jak funguje německá továrna na lži

Vážně, zajímalo by mě, jestli redaktoři německé agentury DPA poslouchali stejný projev, projev o stavu národa, jako my ostatní včera odpoledne. Premiér Orbán hovořil o současném stavu Maďarska a o své vizi do budoucna, pokud ho voliči v parlamentních volbách 3. dubna znovu zvolí premiérem.

Premiér Orbán sice hovořil o výzvách ve vztahu Maďarska a Evropské unie, ale rozhodně neřekl to, co jako titulek převzala německá tisková agentura DPA. Tento titulek otiskli v několika významných německých médiích:

“Orbán naznačil možnost odchodu Maďarska z EU”.

Ne, to není pravda. Zde je to, co premiér Orbán skutečně řekl:

“Chceme udržet Evropskou unii pohromadě, a proto jsme opakovaně učinili Bruselu a Berlínu nabídku tolerance.”

Pro ty, kteří by se mohli obtěžovat s fakty a souvislostmi, je zde neoficiální přepis této části premiérova projevu. Můžete posoudit sami.

” Nemá smysl popírat rozdíly. Tato debata v rámci západního světa je nevyhnutelná. Debata je samozřejmě důležitá, ale není nejdůležitější.

“Nejdůležitější je, zda chceme zůstat spolu. Zejména zde v Evropě, protože Evropská unie má budoucnost pouze tehdy, pokud dokážeme zůstat pohromadě navzdory rostoucím kulturním rozdílům. My zase chceme Evropskou unii udržet pohromadě, a proto jsme opakovaně učinili nabídku tolerance Bruselu a Berlínu.

“Neočekáváme, že přijmou maďarskou migrační politiku, maďarskou rodinnou politiku nebo maďarskou zahraniční a národní politiku za svou, že je budou realizovat na evropské úrovni. Ale ani oni nemohou požadovat, abychom my přijali jejich. Jiné řešení než tolerance neexistuje. Jen tak můžeme najít společnou cestu a také EU musí jít kupředu, nikoliv zpět.”

Proč tedy redaktoři agentury DPA přišli s tímto směšným, senzacechtivým titulkem? Protože tak funguje německá továrna na lži.

Jak je vidět, premiér Orbán ve skutečnosti vyzývá k udržení EU pohromadě, k toleranci mezi západními členskými státy EU a těmi středoevropskými. Opakovaně potvrdil, že Maďarsko si přeje, aby EU “zůstala pohromadě”, a vysvětlil, že budoucnost máme jen společně.

Proč tedy redaktoři agentury DPA přišli s tímto směšným, senzacechtivým titulkem? Protože tak funguje německá továrna na lži.

Tady je titulek, který měli pustit místo toho: “Orbán říká, že EU má budoucnost, jen když zůstaneme spolu.”

Přeloženo z bloku About Hungary.

Jeden myslel na “Zoltán Kovács: Jak funguje německá továrna na lži

  • 14. 2. 2022 (15:16)
    Trvalý odkaz

    No, továrna na lži.
    Když člověk zná fakta a souvislosti, zjistí, že ti dobráci vlastně říkají pravdu – ale o sobě. Říkají: “Orbán chce toleranci, ale to my nedopustíme. Buď bude po našem, nebo Maďarsko odejde”.

Komentáře nejsou povoleny.