Více senátorek rovná se vyšší daně, více regulací a méně svobody

Tvrzení v titulku není mým názorem ani poznatkem. Pochází od americké analytické skupiny Sdružení nezávislých žen, na základě statistiky, jak senátoři a senátorky hlasují.

 

Problém je samozřejmě v tom, že více nových senátorek zastupuje Demokratickou stranu než Republikány. Více zde.

Zajímavější je, že jedna z největších amerických feministických organizací v tichosti uznala, že celé to vyprávění, podle kterého mají ženy údajně nižší platy, byla lež. České výpisky najdete zde. Tedy, došla k tomu ve své studii. Takže co s tím? Ve studii tedy publikovali pravdivé údaje
a vedle toho tiskovou zprávu, v níž se tvrdí, že byl zjištěn očekávaný 20% rozdíl. A strategie vyšla. Přetížení novináři nečtou dlouhé studie a raději překopírují pár odstavců z tiskové zprávy.
A Obamova vláda může pokračovat v přípravě zákona, podle nějž bude možné, aby chytrý advokát umluvil ženu, která před lety pracovala v nějaké fabrice, a podal jejím jménem diskriminační žalobu. Protože důkazní břemeno bude ležet na obviněném podniku a málokdo dokáže po letech dohledat podobné dokumenty o odměnách, budou advokáti schopni poslat do bankrotu téměř kohokoliv. Možná má americká vláda pocit, že je v zemi příliš málo nezaměstnaných.

Vypadá to, že jsou v zásadě dva druhy žen. Jedny, které vstupují do politiky, aby bránily svůj svět a druhé, vyšinuté profesionální aktivistky.

Abychom se v Evropě nesmáli, jedna komisařka dospěla k tomu, že Pipi Punčochatá uráží ženy. Zkušenější euroobčané vědí, že to znamená začátek přípravy na direktivě, o které se dozvíme, až bude schválená. Nejvyšší čas doplnit tajné úkryty žárovek o knihy Astrid Lindgrenové. Už se těším na petice českých intelektuálů za co nejpřísnější zákaz dětí z Bullerbynu a dalších rasistických spisků.

A ještě k těm ženám v politice. Vypadá to, že jsou v zásadě dva druhy žen. Jedny, které vstupují do politiky, aby bránily svůj svět – své rodiny, svou sousedskou komunitu,svá přátelství a svůj způsob života. Jak to sama řekla jedna významná americká Republikánka, takové matky medvědice (grizzly mama). Je skvělé, že takové ženy existují. I díky nim se dá stále ještě normálně žít.

Na druhé straně máme vyšinuté profesionální aktivistky, které vlastní svět nemají a do politiky vstupují, aby celému lidstvu vnutily svou představu o politicky korektním životě (vždy takový životní styl, jaký je ten rok právě v módě). To jsou ty pověstné Rudé komisařky. Jenže protože Medvědice používají více zdravého rozumu a jsou oprávněně skeptičtější k možnostem politiky, najdeme v parlamentech a nátlakových skupinách statisticky více Rudých komisařek.

Pro poslanecké sněmovny je to škoda, ale je to skvělé pro firmy, místní komunity, party a rodiny, protože tam zůstávají ty nejlepší, aby pečovaly o to, „aby náš svět byl v pořádku.“ Až se jednou náš politický systém zhroutí (bude to v roce 2017?), zůstane něco, co bude mít smysl.

 

 

Publikováno 6. 1. 2013 na blog.ihned.cz