Konec americké vědy

Zatímco čeští NATO-nadšenci opakují mantru o zaostalé Číně, američtí vědci fňukají, že přestávají Číňanům stačit. V 5G sítích a kvantových počítačích Číňané dokonce získali jednoznačný náskok.

Ono nejde o to, že by Číňanům hezky vyšel nějaký výzkumný či vývojový projekt. Jde o to, že se hroutí celý americký model vědy. Ten model se dá shrnout asi takto:

 • Provozuji základní a střední školství na mizerné úrovni, protože na masách příslušníků nižších sociálních tříd absolutně nezáleží. Stačí, když umí jakž takž číst a psát.
 • Dovezu si nejlepší vědce z celého světa. Nemám problém je přeplatit.
 • Nemám problém je přeplatit, protože moje vojenská a politická převaha mi umožňuje ukrást komukoliv cokoliv.

Tenhle model ovšem přestane fungovat ve chvíli, kdy narazíte na někoho, koho nemůžete rozstřílet. Americký model vysávání světa se vyčerpal. Stejně jako se vyčerpal římský model ve chvíli, kdy nebylo možné přivážet každý den tisíce nových otroků (protože většina známého světa už byla dobyta).

Skvělé školy pro děti rednecků? Opravdu pro každého? Za peníze daňových poplatníků? Místo financování válečných výprav? To v Americe neprojde nikdy.

Proti tomu se prosazuje jiný model, který funguje v Číně a který i my známe z dětství.

 • Poskytnete co nejlepší vzdělání všem dětem. To vzdělání je ideologické, nicméně ideologie je jenom tolik, aby to nenarušilo výuku matematiky a přírodních věd.
 • Z nich vyberete ty nejlepší na střední školy. Střední školy pak mohou mít úplně jinou úroveň než americké střední školy.
 • Z nich zase vyberete ty nejlepší a pošlete je na technické a přírodovědné univerzity.

Amerika by tenhle model mohla zkopírovat. Jenže to by se musela úzká vrstva nejbohatších vzdát svých privilegií. Skvělé školy pro děti rednecků? Opravdu pro každého? Za peníze daňových poplatníků? Místo financování válečných výprav? To v Americe neprojde nikdy.

3 komentáře: „Konec americké vědy

 • 6. 1. 2022 (5:13)
  Trvalý odkaz

  To jsme žili každý v nějakém jiném Československu.

  Všem dětem se poskytlo nějaké rámcové vzdělání, ale matematika a přírodní vědy jako chemie a fyzika většinu příliš nezajímají. Na střední školy už nedostane každý doporučení z politických důvodů. To se opakuje při vstupu na VŠ.

  Základem všeho postupu je správný politický přístup a schopnosti bezmyšlenkovitě vstřebávat ideologické absurdity a překroucenou historii. Vyloučen je během studií každý, kdo ukáže samostatné myšlené a ideologii se vzpírá. Přednost mají děti nomenklatury, z kterých jsou za revoluce vybíráni ti hloupí a amorální, aby se z nich přes StB udělali “studentští vůdci”. – Kupříkladu pitomoučká Pajerová.

  Za 33 let téměř nikdo není schopen situaci pochopit a rozklíčovat, natož vymyslet způsob jak ji změnit a udělat to.

  Společnost je rozdělena na dvě stejně pitomé skupiny havloidů a komunistů, které se dohadují ve veřejném prostoru. Obě stejně pitomě vidí jen to svoje, takže komouši hlásají, jak bylo dobře za komunistů (a už nevidí, že jen jim a určitě ne většině populace) a havloidé hlásají, jak je dobře po komunistech (a už nevidí, kdo na tom tratil).

  Současně obě skupiny aktivně ignorují, že havloidé jsou většinově jen převlečení komunisté. Třeba soudruh Topolánek, sice relativně hloupý a nevzdělaný, ale z komunistické rodiny a využívající za komunismu ustavených vazeb.

  Neuvěřitelná Zemanova pohádka, kterak šel manifestovat na “neplánovanou” trasu, pro nebohé studentíky prorežimně povinného pochodu, kde je na konci neplánovaně zmlátili zcela absurdním způsobem, protože jim nařizovali rozchod aniž by měli skulinku kudy teda vypadnout, tahle pohádka prochází jako nic. Navíc Zeman jako ostatní činovníci odešel těsně před tím, než sklapla past. Přesto ta absurdita nikomu nevadí a nejspíš ani nikomu nedochází. – Nikomu ani nedochází něco tak očividného, že při všech pompézních oslavách “revoluce” chybí to nejzákladnější: vyprávění přímých účastníků. Přesně těch, kdo tam byli zmláceni.

  Ti by měli být každý rok vystrkováni do popředí. Nejsou. – Nejspíš o to ani nestojí, protože když už na ně padnete, tak vzpomínají na věci, které nijak nezapadají do oficiální verze, jsou s ní v přímém rozporu a řeknou vám to jen po straně, protože se nikomu z nich nechce mít nějakou podivnou nehodu.

  Jenže jejich absence by měla být jasná všem, kdo mají pořádné vzdělání.

  Ekonomické neználkovství a nevnímání rozporů bylo za socialismu nejvyšším požadavkem, takže to zase není tak nepochopitelné. Taky to, že po revoluci je Klauzův blábol o “neviditelné ruce trhu” přijímán, protože si to nikdo (celá vrstva pseudoekonomů) nedokáže rozebrat. Proto jsme teď vybrakovaná kolonie.

  Ono to vzdělání za socialismu a těsně po něm mělo také svoje limity.

  Třeba pan Grygar, zároveň vzdělán v relativně náročném oboru. Zároveň naprostý pomatenec, když dojde na víru v boha. Zároveň rozdávající bludné balvany všem “tmářům” a zároveň zcela slepý k oficiálním nesmyslům a la Grétiny bláboly, i když právě ona by měla být bludnými balvany zavalena.

 • 5. 1. 2022 (17:46)
  Trvalý odkaz

  Dle předních expertů( v linii času ČSR-ČSSR-ČR) na řízení lidí je absolutně nejcennější částí podniků(potažmo států nebo národů) talentovaná množina jedinců,jejichž vlohy dané geneticky by měli býti dále rozvíjeny(a také účinně využívány)

  Česká(československá) nauka o řízení(Baťa -Zlín,Čuba-Slušovice a Spol ) tvrdí,že četnost podnikatelských talentů v populaci je v řádu maximálně jednotek procent,spíše však zlomku jednotek procent.

  No a největším problémem je tyto lidi :
  -systematicky vychovat a vyučit
  -vůbec je najít či objevit
  -účinně je motivovat(pozor ,motivace nejsou jen peníze!)

  No a ve vztahu k situaci v dnešních USA či EU toto nelze dosáhnout při jejich současném stavu školství(například inkluze=vše je řízeno dle nejslabších jedinců) nebo je to spíše politicky nežádoucí. I imbecilní jedinec může být v USA či EU prezident nebo komisař,lépe se ovládá a nikdy se nechce samostatně rozhodovat. .EU a USA mají za cíl fakticky debilizaci své populace,oproti stavu v Číně (například).Způsobí to hospodářskou a společenskou stagnaci ,něco jako temná doba středověku v Evropě od roku cca 500 do 1400 n.l.,kdy bylo zapomenuto a opuštěno vše ,co bylo dříve známo. USA si to již uvědomují,EU je jako neřízená loď bláznů na cestě do bájného LA-LA-LANDu.Jinak díky panu Hamplovi za velmi cenný popis reality.V podstatě je to dáno stavem (úpadek v USA a EU,vzestup v Číně) skutečně řídících elit.Cenný popis a analýza rozvoje ,stagnace a úpadku společností obecně lze najít v dílech českého archeologa a egyptologa Miroslava Bárty( jedna z knih roku 2021-Sedm zákonů)

Komentáře nejsou povoleny.