Balení holek jako politický problém

Když se blíží šedesátka, má to spoustu výhoda. Jednou z nich je to, že se člověk může pobaveně dívat na to hemžení mladých, seznamování a svádění, se zájmem to pozorovat a už to není jeho problém.

Z toho odstupu si pak může všimnout věcí, které by jinak unikly. Třeba toho, že když jsou mladí lidé nejistí a zmatení, je to něco, co je v jiných dobách normální, ale co je smrtelně nebezpečné v době, když všude kolem číhají fanatici schopní do nich začít hustit lži o špatném pohlaví a vnucovat kastraci.

O co jednodušší a bezpečnější by všechno bylo, kdyby se mladým mužům dostávalo dobrého školení, jak se dvořit dívkám a kdyby s tím dokázali pracovat? Dvořením myslím pokusy dostat je do postele, ale s určitou noblesou. A co snadnější by byl v takovém prostředí život pro dívky?

…že to prý údajně dělá z mužů predátory a z žen sexuální objekty. A není to snad správně?

Nějaké pokusy na to téma už proběhly. Byly vydány různé knihy a proběhly nějaké programy. Podle všeho to mělo velmi rozdílnou úroveň, nicméně moje znalosti toho oboru jsou velmi povrchní. Neměl jsem čas ty rady studovat. V každém případě ale vzbudily obrovskou vlnu odporu, že to prý údajně dělá z mužů predátory a z žen sexuální objekty. A není to snad správně? Nemá být muž maličko predátor a nemá být žena mimo jiné i maličko sexuální objekt? Ostatně, každá z těch fanatických genderistek se ochotně přestylizuje do role sexuálního objektu, pokud je v dosahu dost atraktivní a dost bohatý muž.

Hezky to popisuje Mary Harringtonová na Unherd: „Pokud si však sex a svádění představíte jako příjemný, oboustranně žádoucí tanec, znamená to, že i když se stane nehoda a někdo vám šlápne na kuří oko – nebo na city -, není to konec světa. Nejedná se o trvalé narušení nebo trauma. Je to jen příležitost, aby jeden člověk řekl “au” a ten druhý “promiň”, a pak to možná zkusili znovu. Sex není jen přirozený akt, ale dovednost, která se zlepšuje s praxí, s důvěrou a se znalostmi, které lze získat pouze zkušenostmi.“

Což, mimochodem, je příležitost ke konzervativnímu protiútoku. Povzbuzovat k normálním vztahům, které jsou i sexuální.

Což,mimochodem, je příležitost ke konzervativnímu protiútoku. Povzbuzovat k normálním vztahům, které jsou i sexuální. Učit kluky, jak sbalit holku. Učit holky, jak naznačit klukovi, že právě tady je příležitost. Aby se ani jedni ani druzí nenechali otrávit politickou korektností. Aby dokázali oddělovat intimitu od politiku. Aby si nenechali ničit sexuální zážitek obavami, jestli nejednají rasisticky. Pozitivní alternativa vůči progresivistickému světu, kde frigidní bytosti pózují s cedulí „Chci mrdat“ a všechno ostatní je kriminalizováno. A je to pozitivní alternativa vůči moralistním utopiím o světě bez sexu mimo manželství (který ve skutečnosti nikdy neexistoval).