Neomarxista nebo neobolševik?

380 nebezpečných slov o pokrokových euronadšencích

Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou a brněnskou kavárnu k zuřivosti.

Dostal jsem dotaz, proč občas používám místo neomarxista označení „neobolševik“. Má se to takhle.

Dnešní anticivilizační sběři se říká neomarxisté, protože předchozí generace jejich hnutí vyšly myšlenkově z Karla Marxe a Sigmunda Freuda. V českém prostředí to asi nejlépe popsal Walter Michal Kraft (zde). Přetrvává ale spousta sporů, protože lidé se hádají, zda byl tehdy použit správný výklad Marxe a Freuda. V každém případě si můžeme být téměř jistí, že Marx i Freud by se zhrozili, kdyby viděli, jakým způsobem byly jejich myšlenky rozvinuty.

Ruští Bolševici představovali tu nejhorší zločineckou chátru, jakou se podařilo najít. Nenáviděli Rusko, nenáviděli ruské lidi, nenáviděli jejich život, nenáviděli celý svět, včetně sama sebe. Proto jim také Němci pomáhali  –  věděli, že jsou schopni v Rusku způsobit pohromu větší než jakékoliv zbraně hromadného ničení. A byl to správný odhad. Přesněji řečeno, Němci Bolševiky ještě podcenili. Netušili, že se jim podaří ovládnout většinu světa a zavraždit řádově 100 milionů lidí. Ano, ti lidé se hlásili ke Karlu Marxovi. Ale je docela možné, že by jejich jednání bylo stejně odporné i bez Marxe. Že by si dokázali najít jinou ideologii. Kdo ví.

Zatímco ruští Bolševici byli omezenou skupinou, která vznikla spíše náhodně, v současnosti čelíme celé společenské vrstvě, která byla cíleně vypěstována pomocí grantů, regulací, špatné výchovy, potlačování maskulinity a totalitních ideologií. Byli vypěstováni k tomu, aby byli plně závislí na byrokratických aparátech. To se podařilo, a další děsivé charakteristiky nikdo neřešil. Je lhostejné, zda je nazýváme kavárnou, havlisty, neomarxisty, progresivity nebo extrémní levicí  – pořád je to ta stejná skupina se stejnými psychickými vlastnostmi.  Platí také, že ideologicky to vesměs nemají úplně srovnané. Když s nimi mluvíte a slyšíte od nich dvě věty, je téměř jisté, že si ty dvě věty budou navzájem odporovat.  Jednotícím prvkem myšlení jsou nenávist k civilizaci, pohrdání poctivými lidmi a neutuchající touha po dotacích.

Nezapomínejme, že stárnutí i dospívání se zpomalilo, takže dnešní třicátníci jsou mentálně na úrovni srovnatelné s dřívějšími kluky, kteří v 18 nastupovali na vojnu.

Mám za to, že většina z nich není úplně ztracená a změní-li se podmínky, vzpamatují se.  To se týká zejména mladých lidí, kteří dnes projevují neuvěřitelnou tupost a aroganci, a za pár let je to bude mrzet. Konec konců, příslušníci Hitlerjugend také po čase vystřízlivěli.  Nezapomínejme, že stárnutí i dospívání se zpomalilo, takže dnešní třicátníci jsou mentálně na úrovni srovnatelné s dřívějšími kluky, kteří v 18 nastupovali na vojnu. Nicméně v tuto chvíli mají více společného s ruskými Bolševiky než s kýmkoliv z naší vlastní tradice.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
320 NEBEZPEČNÝCH SLOV O HAVLISTICKÉM DISENTU