Glosy za srpen 2018

31. 8. 2018

Média dramaticky zveličují útoky proti migrantům v Německu. Patrně se snaze mobilizovat proti “krajní pravici” a případně ospravedlnit represe. Další chyba!

Fanatičtí přívrženci migrace a islamizace jsou zmobilizovaní dost, a není žádná skupina obyvatel, ze které by jim mohla vzejít posila. Represe vůči domácímu obyvatelstvu nepotřebuje žádné jiné ospravedlnění než hrubou sílu. Ostatně, na ničem jiném se vládnutí v zemích EU již dávno nezakládá.

Nadsazené zprávy o útocích ale mohou povzbudit miliony Němců, kteří dosud nedošli odvahu k odporu. Nečekejme vlnu násilí, ale další pokračování eroze merkelovské tyranie. S dopadem na dění v dalších zemích včetně ČR.

31. 8. 2018

Ne, že bych byl zrovna nadšený babišista, ale tohle se mu povedlo. Bravo!

Vyhubit novináře jako blbouny? Je to sympatické zvíře, řekl Babiš na výrok Zemana

31. 8. 2018

Pražští Piráti intenzivně pracují na tom, aby dohnali renomé Žít Brno. Vzhledem k tomu, že jejich pravděpodobným koaličním partnerem je ODS (a že tudíž hlas pro ODS je i hlasem pro Piráty), mohli bychom naivně předpokládat, že se k tomu ODS ozve. Ani náhodou! Tam se místo toho řeší “mladý” Klaus.

Pozorování ODS je sociologicky nesmírně zajímavé. V původně konzervativní až nacionalistické straně ovládli neomarxisté nejdřív byrokratický aparát, pak dostali svoje lidi na klíčové pozice a postupně přiměli celou stranu až k řadovým členům, aby převzali novou ideologii. Kdo se nepodrobil, buď odešel nebo byl odsunut do ústraní či přežívá jako exot.

Neomarxisté doufají, že totéž mohou provést s celou společností, ale z řady důvodů to není možné. Především proto, že normální lidé mají svoje zájmy a své představy o životě, které mohou hájit proti elitám. Řadoví členové ODS oproti tomu nemají žádný svůj životní prostor, který by byl nezávislý na stranickém aparátu.

Plán Pirátů pro Prahu: Inkluze homosexuálů v městských firmách

31. 8. 2018

80% mladých Turků žijících v Nizozemí má za to, že na násilném džihádu proti nevěřícím není nic špatného. Jak se nedávno nechal slyšet šéf Člověka v tísni Šimon Pánek, integrace proběhla úspěšně.

Young Dutch Turks’ radical views worry MPs, call for more research

30. 8. 2018

Všimněte si, že stvoření Jandourek nenašel odvahu, aby přinesl argumenty a setkal se se mnou přímo z očí do očí.

Není to výjimečná záležitost, je to typický rys současného neomarxistického intelektuála. Ví, že myšlenkově nemůže soutěžit, takže metá zdálky urážky, posílá anonymní udání a snaží se oponenta zlikvidovat mocensky. Nakonec se ti křiváci navzájem poplácávají po zádech, jak hezky brání “liberální demokracii.”

Jan Jandourek:

Tragikomická postava Petra Hampla by za normálních poměrů sloužila jen k pobavení a jako poznámka pod čarou v pojednání o extremismu. Poměry ale moc normální nejsou a tento zmatený extremista si nachází jako guru značné publikum.

30. 8. 2018

Volební doporučení akce D.O.S.T. Asi s polovinou souhlasím, druhou polovinu těch lidí neznám. Ale vybízím, aby ta doporučení byla brána vážně. D.O.S.T. jsou solidní lidé, dobří vlastenci a nemluví do větru.

Doporučení Akce D.O.S.T. k senátním volbám 2018

30. 8. 2018

Smrt kolika lidí způsobili za posledních 20 let neonacisté? A smrt kolika lidí způsobili multikulturalisté? Obě ideologie jsou odporné, ale ta druhá je zjevně nesrovnatelně nebezpečnější. Tomu by měl odpovídat i postup úřadů.

30. 8. 2018

Moje bojovná manželka zablokována na 30 dnů za urážku jednoho zločinného miliardáře. Neobolševická úderka označovaná jako kavárna možná slaví. Ale my zkušenější víme, že nejlépe se směje ten, kdo se směje naposled.

Pokud jí budete chtít poslat zprávu, tak e-mailem, nebo přese mne.

30. 8. 2018

Šafrovo Forum24 mi věnovalo svou ctěnou pozornost. Ke všemu, co o mě píší, se hrdě hlásím. Jen nevím, proč jsem “někdejší sociolog”. Co mám dělat, abych byl zase “současný sociolog”?

Forum24: Někdejší sociolog Hampl tvrdí, že Evropané mají povinnost chovat se brutálně

30. 8. 2018

Kompletní záznam šumperské besedy “Hampl a tři senátní kandidáti” je zde:

29. 9. 2018

Druhý úryvek z připravovaného rozhovoru pro parlamentky:

Co se týče pravicových představ o rušení byrokratického šikanování, to jsou jenom takové pokrytecké řeči. Ti lidé dobře vědí, že korporace nikdy nepřipustí deregulaci. Zároveň ale chtějí chránit korporace. Požadavek na omezení byrokracie jim přináší politické body a poslanecká místa, ale oni sami vědí, že ty věci nikdy nebudou realizovány. Je to jen podvod na voliče.

29. 8. 2018

Americká vláda zvažuje regulaci, která zabráním firmám typu Google prosazovat vlastní politické priority. však už byl nejvyšší čas. Nejlepší je, když taková manipulace vůbec není. Ale pokud už je, má podléhat demokratické kontrole a ne korporátním centrálám.

29. 8. 2018

Není bez zajímavosti, že před několika měsíci uniklo z organizace Georga Sorose tajné memorandum obsahující 50stránkový plán s cílem “odstranit ze sociálních sítí pravicovou propagandu a fake news.” Časová shoda s hyperaktivitou slunek čistě náhodná.

Jihad Watch: Soros-funded social media censorship plan aims to silence all dissenters from the hard-Left agenda

28. 8. 2018

Další fatální chyba německé vlády Angely Merkelové. Nepokusila se řešit situaci v Chemnitz (nebo to alespoň předstírat), ale postupovala stylem: Každý, kdo bydlí v Chemnitz je rasista, nasilí vůči chemnitzským nebudeme řešit.

Pokud bylo cílem, aby se tamní lidé semknuli, byl to skvělý krok. Město Chemnitz je velikostí srovnatelné s Ostravou, je tedy dostatečně velké, aby mohlo vytvořit vlastní veřejné mínění v zásadě nezávislé na celostátních sdělovacích prostředcích. A je dost malé, aby tam nemohla vzniknout masivní “kavárna” a aby multikulti aktivisté byli jen izolovanou skupinkou. Už v loňských parlamentních volbách tam byla AfD druhou nejsilnější stranou, příště mohou pomýšlet na starostu. A jakmile existuje alespoň jedno dlouhodobé centrum odporu, je pro vládnoucí moc všechno těžší.

Zkrátka, potvrzuje se analýza z jedné nejmenované knihy. Nová aristokracie drží obrovskou koncentrovanou moc, ale zároveň je totálně neschopná.

28. 8. 2018

Svoboda projevu znamená, že si mohu říkat, co chci. Svoboda projevu ale neznamená, že má někdo povinnost trávit čas tím, že bude moje výlevy číst, poslouchat nebo dokonce reagovat. Pokud se s někým přestanu bavit (a třeba si ho zablokuju), nijak tím omezuju jeho svobodu projevu.

28. 8. 2018

Na událostech v Chemnitz je vlastně nejzajímavější to, s jakou samozřejmostí počítá politicko-intelektuálská třída s tím, že znásilňovat a vraždit místní obyvatele je normální. Ještě před generací by to tomu bylo tak, že kdyby dovezli imigranty, kteří by vzápětí spustili teror proti místním lidem, následovaly by rezignace a nejspíš i nějaká forma trestního stíhání úředníků, aktivistů a možná i politiků. Dnes naopak vidíme nesmírný údiv: Ono se to těm lidem nelíbí! Oni si stěžují! To musí být nějací nebezpeční extrémisté!

Jak jsem ukázal v krize Prolomení hradeb, to nejvýznamnější, co se na Západě změnilo, je vytvoření tak obrovských rozdílů mezi lidmi různých sociálních vrstev, že už se přestali cítit být stejnými bytostmi. Termínem “nová aristokracie” vyjadřuji, že se jedná o uspořádání velmi podobné tomu, jaké Evropa znala před průmyslovou revolucí (a před nástupem kapitalismu). I proto přestaly dosavadní politické ideologie fungovat (to je to tolik diskutované zrušení rozdílů mezi levicí a pravicí) – jsou určeny pro jiný svět.

27. 8. 2018

Všechno zlé je k něčemu dobré, říkávala moje babička. Když dnes vidím rozdíl mezi východními a západními Němci, nějak mi vůbec není líto, že nás Západ nezačal formovat už o dvacet let dříve.

Záznam demonstrace v Chemnitz.

27. 8. 2018

Při budování stříšky na zakrytí palivového dřeva jsem dosáhl autentického stylu afrických slumů. Nesporně jsem tak vytvořil kulturní obohacení. Kam mám poslat tu žádost o dotaci? Myslíte, že je 3,6 milionu je dost?

27. 8. 2018

Dopis čtenáře:

Vážený pane doktore,
omlouvám se, že Vás svým e-mailem zřejmě připravuji o drahocenný čas. Považuji však za radostnou povinnost reagovat na první odstavec textu „STATEČNOST A SLUŠNOST SE VRACÍ“ vzpomínkou na událost školního roku 1934/35, kdy jsem byl žákem druhé třídy obecné školy ve vinohradské Kladské ulici.

Rajon bydliště (okolí Orionky) „měli na starosti“ členové policie, kteří znali každého, kdo ve svěřeném rajonu bydlel, a věnovali pozornost každému jinému, kdo si tam počínal jakkoli nenormálně. Jednoho dne jsem byl poškole a dotyčný člen policie se vracejících se spolužáků ptal „kde máte Jirku?“.

Vysvětlili mu věc a tím prozatím záležitost skončila. Když jsem se asi po hodině vracel sólově, Franta (tak se onomu policistovi v okolí říkalo) mě zastavil otázkou: „Jirko, cože dneska sám a tak pozdě?“ Pověděl jsem mu důvod. „A kvůli čemu jsi byl poškole?“ „Psal jsem plničkou“ – plnicím perem, jímž se tehdy ve škole psát nesmělo a já se hloupě chlubil, jaké jsem dostal – odpověděl jsem. „Tak běž domů“ zněla reakce na mou informaci, a sledoval mě pohledem až k vrátkům naší zahrady.

Takže skutečně, takhle to v uvedené době v jedné pražské části fungovalo.

Ještě jednou se, vážený pane doktore, za zdržení omlouvám a s přáním všeho dobrého jsem
v úctě

PhDr. Ing. … …. (91)

27. 8. 2018

V Anglii žije nějaký magor, který systematicky uráží Čechy a české dějiny, protože nesplňují jeho představy o politické korektnosti. Budiž, je to jeho věc a jeho volba.
Ale když Obec spisovatelů dá takovému magorovi cenu, tak to v pořádku není. Dostane ji příští rok in memoriam nějaký nacistický válečný zločinec? Asi bychom se příliš nedivili. Mimochodem, z čeho je činnost Obce spisovatelů financována? Tuším, že to nebude zrovna z členských příspěvků lidí, co nejsou příjemci dotací.

Hana Lipovská:

Samé otázky…

Proč dáváme kulturní ceny chlápkům, kteří podstatou naší kultury pohrdají?

Kde leží kořeny drzosti britského profesůrka,
který srovnává Babičku s Mein Kampf?

Co má společného dílo prostoupené láskou k národu a Bohu poměřované dílem zkázy?

Opravdu myslí vážně, že

“český nacionalismus doby Němcové byl strašný. Kdyby takhle přemýšlel o Češích, cizincích a Židech někdo dneska, řeklo by se o něm hned, že je fašista”?

Je tak neskutečně hloupý, že si plete obranu existence národa s nacismem?
A nacionalismus s fašismem?

Tuší něco o rozdílu mezi samotným zlem nacismu a fašismu?

Mimochodem, ví, že v Babičce je i věta

“Myslila jsem si ovšem, že alespoň ty Čecha vyvolíš, svůj k svému nejlépe se hodí, ale nebyl ti souzen, nelaju ti. Jsme všickni děti jednoho otce, jedna matka nás živí, a máme se tedy milovati, bysme i krajané nebyli.“?

A nebo jen bohapustě hází dráždivými pojmy, aby byl zajímavý?

Kde bere drzost nazvat Čapka maloburžoazním autorem, na kterém je špatně úplně všechno?

Snad kvůli Hordubalovi? R. U. R?? Matce???

Ano, každý má právo vyjadřovat svobodně své myšlenky, byť sebepitomější.
Dokonce i já a pan profesor Pynsent.
Nicméně když už někdo má dostat cenu za šíření české literatury v zahraničí, bylo by fajn zvážit, zda jí náhodou nedělá službu medvědí.

Lidovky.cz: Na Čapkovi je všechno špatně, byl to maloburžoazní autor, říká britský bohemista

26. 8. 2018

Z připravovaného rozhovoru pro parlamentky:

Mluvíte o zahraničních investicích, jako by to bylo něco negativního.

Když bydlíte ve svém bytě a přijde investor, koupí si vaši kuchyni, takže tam už nemůžete vařit, je to pro vás dobré? Pak si koupí vaši koupelnu, takže se už nemůžete mýt. Jste na tom lépe? Jedinou výhodu to může mít, že za tu kuchyni a koupelnu získáte peníze, které vám umožní koupit si jiný byt. Ale my jsme svou zemi předali korporacím a nedostali výměnou absolutně vůbec nic. Jen pár výrobních hal, jaké se dají postavit za pár týdnů a které byly beztak financovány penězi daňových poplatníků.

Coming soon.

26. 8. 2018

Facebok zrušil skupinu Naštvané matky. Není to jen záležitost politická, ale taky podnikatelská. Naštvané matky jsou i nakladatelství a sociální sítě jsou pro ně klíčovým propagačním kanálem. Korporace prostě likviduje soukromý byznys a žádné zákony pro ni neplatí.

Před časem bylo oprávněné pobouření kolem případu, kdy Agrofert zlikvidoval úrodu nějakému drobnému farmáři. Tehdy to bylo vykládáno jako estébácký móres Andreje Babiše. Ve skutečnosti to bylo standardní korporátní jednání. Když pustíte do kurníku lišku, nepřežijí to slepice. Když pustíte do ekonomiky korporace, nepřežijí to soukromé firmy a zmizí i občanské svobody.

Teď si všimněte, že spousta zuřivých bojovníků proti Andreji Babišovi bude jednání Facebooku schvalovat. Kdyby si AB změnil příjmení na Babish a svou skupinu přejmenoval na Agrofert Corporation, budou z něj hýkat nadšením.

26. 8. 2018

Jedna z často opakovaných výmluv eurooptimistů spočívá v připomínání, že či ono ukradli nebo pokazili sami Češi, nikoliv představitelé EU. Pochopitelně! Nikdo přece netvrdí, že Juncker osobně rozkrádá cyklostezku v Horním Maršově nebo že Mogherini provádí inspekci v krámku ve Vrbně pod Pradědem.

EU nás poškozuje v první řadě tím, že tu systematicky a cíleně vytváří sociální vrstvu lovců /rozkrádačů dotací a že je motivuje, aby ničili vlastní zemi. Ti potom působí tu zkázu. Nicméně jejich jednání můžeme klást za vinu EU. Kdybychom nebyli v unii, většina těch lidí by se živila poctivě nebo by odešla krást do zahraničí nebo bychom si s nimi poradili.

25. 8. 2018

Advokát Aleš Rozehnal se předevčírem nechal slyšet, že pokud někdo požaduje střelbu při ochraně hranic, dopouští se tím trestného činu (v reakci na prohlášení Radima Fialy z SPD). Zajímavé na tom je, že sám Rozehnal dříve napsal několik článků o nebezpečí nekontrolované imigrace a postupné islamizace.

Obávám se, že to není problém mentální integrity jednoho člověka, ale že se projevuje obecný vzorec jednání. Mějme se na pozoru před solidními příslušníky elity, kteří “chápou rizika islámské imigrace, ale odmítají jednoduchá řešení”. Takový člověk píše články a pronáší projevy, ze kterých mají vlastenci pocit, že je s nimi na jedné lodi. Možná získá i jejich hlasy ve volbách. Ale až přijde na rozhodování, podpoří invazní hordy. Vždy a pokaždé.

25. 8. 2018

Doporučuji video Tomáše Kluse natočené pro Člověka v tísni. Představuje svět, kde existují evropské zazobané dotované elity a chudí třetího světa. Ostatní bytosti jsou jen odpad, který nestojí za zmínku.

24. 8. 2018

Zatímco teoretičtí ekonomové varují před Trumpovou ochranářskou politikou, ekonomický růst trhá rekordy, každý měsíc vznikají statisíce pracovních míst a z růstu těží především dělnická třída. Další analýzy publikované Breitbartem ukazují, že na každé pracovní místo, které zanikne kvůli celním bariérám, připadne až deset (!) nových.
Poslední ekonomický vývoj USA ukazuje, mimo jiné, dva podstatné momenty:
a) Ekonomický růst tažený globalizací je nezdravý a těží z něj jenom úzká manažerská vrstva. Pro většinu obyvatel znamená ztrátu.
b) I lidé, kteří jsou roky mimo pracovní trh a všichni předpokládají, že už ztratili základní návyky, jsou schopni se změnit, když vidí perspektivu dobrých míst a když mnoho lidí v jejich okolí opět nastupuje do zaměstnání.
Česká republika je nesrovnatelně menším trhem než USA. Jenže téměř pro nikoho na světě nejsou nastaveny podmínky mezinárodního obchodu tak nevýhodně jako pro ČR. Rozhodně není na místě, abychom se nechali strašit, že pokud by se v českých zemích více vyrábělo pro český trh, a pokud bychom kupovali víc českých produktů, znamenalo by to pád do bídy.

Boom! The American Economy Added 213,000 Jobs in June

24. 8. 2018

Na dotaz MF Dnes o “nenávisti na sociálních sítích” jsem odpověděl asi něco trochu jiného, než ode mne slečna redaktorka očekávala:

Poznámkám na sociálních sítích přikládá příliš velká důležitost. Je tendence domnívat se, že nepřátelské poznámky by mohly postupně přerůst ve fyzické napadání. Ve skutečnosti ale nejsou žádné takové případy známy. V hospodě je možné, aby lidé na někoho nadávali, a poté se zvedli a šli mu „rozbít hubu.“ Na sociálních sítích se to nestává. Obávám se, že pozornost věnovaná této oblasti je dána spíše tím, kolik různých „think tanků“ a čerpačů dotací se na ní živí, než jejím reálným významem.

Co s nenávistí na sociálních sítích – odpovědi na otázky MF Dnes

24. 8. 2018

Cesta k vyšším mzdám a celkově lepším pracovním místům nevede přes stávky ani regulace, ale přes změnu struktury ekonomiky. Dokud bude tak obrovská část hospodářství patřit cizincům, kteří sem budou dávat práci s nízkou přidanou hodnotou, budou na tom čeští pracující špatně.

24. 8. 2018

Pokud se to migrantům nelíbí, mohou proti tomu třeba vyhlásit hladovku.

Novinky: Maďaři přestali zadrženým migrantům dávat jídlo.

23. 8. 2018

Prolomení hradeb dostává řadu pochval od intelektuálních celebrit. A jak knihu vidí čtenáři z řad normálních pracujících?

23. 8. 2018

Když ženy nechtějí o něčem diskutovat, muži musí mlčet, zavedli na berlínské univerzitě.Staromilcům se to nelíbí a my nechápeme proč. Stejně je tomu přece odjakživa v mnoha rodinách. Berlínská univerzita asi začíná být ústavem rodinného typu. Jen by měla přejmenovat na HPU (Humboldtova Podpantoflová univerzita). A taky by se tamní studentky měly naučit žehlit a vařit. Protože to k tomu uspořádání patří.

22. 8. 2018

Dvě slušně vychované staré dámy nechtěly být xenofobní a rasistické a dát každému šanci a ocenit slušné chování… dopadly podle toho. Kdyby daly na normální lidské instinkty a kdyby nedůvěřovaly těm, u kterých je vysoká pravděpodobnost násilného jednání, mohly se vyhnout okradení a zranění.

Hloupost a naivita není něco, co by mělo být obdivováno. Otočit se zády k imigrantovi není nic jiného než naivita a hloupost.

Mimochodem, k odpovědnosti za takové situace by měli být voláni také ti, kdo v médiích cenzurují informace o masové kriminalitě imigrantů z i islámských zemí.

22. 8. 2018

V Bibione metrouši
machrovat se pokouší.
Pro pořádné chlapy
jsou tu ještě Slapy.

Slapská přehrada bývala symbolem “dělnického luxusu” husákovského období. Pak ztratila na popularitě. Neoprávněně. Nádherná (téměř) přírodní vodní plocha v dosahu Prahy, v překrásné krajině, není tam narváno, ceny mírné. Radím využívat dokud je čas. Než se stane, že nějaký psedopodnikatel dostane dotaci, rozmístí tam pár hipsterských rekvizit a zvedne ceny tak, že Slapy budou mimo možnosti normálních lidí. Zatím jsou slapská letoviska nejlepší volbou pro lidi s běžným příjmem.

21. 8. 2018

Kavárna, pro kterou byla ještě včera národní suverenita přežitkem, ji dnes objevila jako zásadní hodnotu. Schválně, jak dlouho jim to vydrží.

21. 8. 2018

V srpnu 1988 jsem byl na chmelu a naše osádka valníku si vymyslela čestné označení “Brigáda socialistické práce 20. výročí.” Jeden mladý asistent byl trochu nervózní, ostatním to bylo úplně jedno.

Rozumíte, tehdy bylo normální dělat si z toho srandu! V době, kdy někteří lidé byli opravdu nepříjemně poškozeni starými represemi a skalní komunisté se mohli bát o svou budoucnost. Ale ani jedni nebyli tak zapšklí a fanatičtí jako ti blbečkové, co dnes povykují po Praze s transparenty. S nimi se nevrací normalizace, s nimi je obnovován stalinismus.

21. 8. 2018

Obávám se, že nás dnes čeká den pro silné žaludky:

 • Kolaboranti, kteří vítají nové invazní hordy, budou kurážně kritizovat invazi, která proběhl v době jejich prarodičů.
 • Ubožáci, kteří se plazí před centrálou imperia, si budou vybíjet komplexy nadávkami na již zaniklé imperium.
 • Zbabělci, které zalezou při prvním náznaku nespokojenosti vrchnosti, budou spílat prezidentovi, který v těžké chvíli projevil osobní statečnost.

Prostě hnus. Už, aby to bylo za námi.

20. 8. 2018

Z komentáře k zítřejšímu výročí:

Je nesmyslné tvrdit, že v roce 1968 se stalo něco přelomového. Na rozdíl od let 1938 a 1948. Dramatické přeceňování významu srpna 1968, to je jenom taková ideologická berlička pro ty, kdo pro národ nemají žádnou vizi a ani nemají co jiného nabídnout. Nezbývá jim tedy než strašit lidi a ospravedlňovat současnou represi vzdálenou minulostí.

Petr Hampl: Dva příběhy o osmašedesátém

20. 8. 2018

“Bratrská pomoc Řecku” má na tamní ekonomiku stejný dopad jako první světová válka. Dopad na životní úroveň je ještě dramatičtější.

Kdyby k nim “pouze” vpadly bratrské armády a následovala normalizace, byli by na tom lépe.

Od nás to není až tolik vidět. Ale v roce 1968 to podle sovětského tisku taky vypadlo, že se Čechoslovákům vlastně pomáhá.

Hana Lipovská:

Dnes o půlnoci skončí třetí a prý poslední program finanční pomoci Řecku.

Trochu více o tom v dnešní MFD – tradičně vybírám jen pár bodů:

*Dnešní Řecko je hospodářsky zhruba stejně silné jako v roce 2000. Osmnáctiletý propad je srovnatelný s ekonomickými důsledky první světové války v Rakousku.
Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj se Řecko na předkrizovou úroveň nevrátí dříve než v roce 2030, což je pro změnu srovnatelné s propadem rakouské ekonomiky v důsledku druhé světové války.

*Nový plán požaduje po ztracené generaci Řeků, aby až do důchodu tvrdě pracovala, z plodů jejich práce však má být nadále živen nenasytný Minotaurus.
Otcem obludného Minotaura je společná evropská měna a nesmyslná hospodářská politika Evropské centrální banky.
Můžeme s nádhernou řeckou zemí soucítit, pomoci jí však můžeme jen stěží.
Z každé řecké báje si však musíme vyvodit poučení – v tomto případě snad až příliš zřejmé: nevstupujme do labyrintu eurozóny.
Není z něj úniku ani na křídlech Ikara.

20. 8. 2018

Blahopřejeme feministkám. Podařilo se jim vytvořit svět, kde jsou takové poměry, že když žena muži poskytne rozkoš, odvděčí se obdarovaný udáním.

Zatím jen na univerzitách, v korporacích a filmových studiích. Což vlastně není žádná velká škoda, aspoň se ti degeneráti nebudou dál množit.

Svět normálních lidí zatím není nakažen. Ale je zapotřebí jej pečlivě hlídat.

Novinky: Iniciátorka kampaně #MeToo měla sama zneužít nezletilého herce. Zaplatila mu za mlčení

20. 8. 2018

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery v dnešním úvodníku utěšuje kavárnu, že “svět Babiše s Okamurou bude možné už jen slábnout.” Je zajímavé ten text číst, protože perfektně ilustruje, jak je intelektuálsko-byrokratická třída izolovaná. Oni už dokonce nejsou ochotni ani připustit, že existuje normální svět obyčejných lidí!

V Taberyho výkladu světa existují pouze politici a intelektuálové. Možná vezme na milost sem tam nějakého korporátního kapitána, ale to je všechno. Jeho “analýza” tudíž spočívá v tom, jaké chyby dělá VK mladší, Babiš, Okamura, Zeman atd. Vůbec netuší, že v téhle zemi žijí také miliony lidí, kteří pokládají současný režim za nesnesitelný. I kdyby zkrachovaly všechny stávající vlastenecké projekty, budou nahrazeny něčím jiným. Jednoduše proto, že existuje obrovská poptávka po změně. K čemu je analýza, která ignoruje ty nejzásadnější síly a vlivy?

Za normálních okolností by byl Taberyho článek rychle smeten nějakým přemýšlivějším příslušníkem kavárny. Jenže v tom prostředí je už dávno zakázáno diskutovat. Zbylo pouze papouškování frází.

V knize Prolomení hradeb ukazuji, že probíhá vnitřní rozklad “nové aristokracie” a že se blíží doba, kdy ztratí schopnost manipulovat masami a potlačovat nespokojenost podřízených sociálních vrstev. Je to na cestě. Je nejvyšší čas připravovat se na opravdu velkou změnu.

19. 8. 2018

Každý řekne, že ten postižený kluk je hrdina a já s tím souhlasím.

Ale notnou dávku obdivu zaslouží taky jeho rodiče. “Normální rodiče” by kluka bez nohou chránili a rozmazlovali, tihle ho vedli k tomu, aby se nebál, tvrdě pracoval a dokázal si poradit sám.

Tohle by měli povinně vidět všichni rodiče, kteří vychovávají zdravé kluky jako padavky.

19. 8. 2018

Z páteční besedy v Moravské Třebové. Perfektně připravené, skvělí lidé a moravská pohostinnost. Velmi zajímavé vystoupení Zdeňka Chytry. Upozornil mimo jiné na to, že “kvóty na imigranty” a další špinavosti byly jen přesunuty do jiných mezinárodních dokumentů a jejich schvalování probíhá plnou rychlostí. Během pár měsíců to může být zcela závazné i pro ČR.

19. 8. 2018

Z úvahy o nadnárodních korporacích:

Chránit korporátní vlastnictví stejně jako soukromé, to je recept na národní sebevraždu a zhroucení národního hospodářství. Rozumnější je rozlišovat. Na jedné straně firmy, na druhé straně subjekty v zahraničním vlastnictví přesahující určitou velikost. Své firmy si potřebujeme hýčkat. Korporacím by měly být ukládány mnohem vyšší daně, složitější regulace a dopřáváno méně možností. Tzv. pravičáci vám možná budou tvrdit, že by nás to připravilo o svobodu. Ale nevěřte tomu. Kolik svobody získáváme tím, že se Apple, Facebook, Google a Spotify domluví na likvidaci politické opozice?

Petr Hampl: Korporace a svoboda

17. 8. 2018

Je zvláštní, že viděno očima nezávislého pozorovatele, vypadá život v Rusku úplně jinak, než jak se jeví v analýzách “politického geografa” navázaného na sorovského fondy a žijícího z peněz českých daňových poplatníků.

Rusko udělalo za posledních pět let obrovský skok vpřed. Začala konečně fungovat státní správa a samospráva, ve městech je čisto a pořádek. Jsou znát investice do infrastruktury. Stav komunikací se výrazně zlepšil. Počty lokálních produktů na tržištích, v supermarketech vzrostly mnohonásobně. Sankce Rusku prospěly, lokální výrobci nahradili chybějící produkci z tzv. Západu. Zajímalo by mě vyčíslení ztrát naší ekonomiky z opuštěného trhu. Ale to nám naši politici nikdy nespočítají, že?

LadikVetvicka.cz: Dnešni Rusko vypada jinak, než jak nam ho představuju…

16. 8. 2018

Podle dnešní MF Dnes je pětina silničních mostů v havarijním stavu (s odvoláním na příslušné autority). Takže to máme černé na bílém. Před vstupem do EU probíhal v ČR nejmohutnější investiční boom v dějinách. Po vstupu nedokážeme provádět ani ty nejnutnější opravy.

To jsou fakta. Stovky milionů utracené za propagandu, že jsme na tom nejlépe v dějinách a že před vstupem do EU tu byly jen prašné cesty a závěsné lianové mosty, ty na tom nemohou nic změnit.

16. 8. 2018

15. 8. 2018

Babiš politickým neziskovkám na peníze stejně nesáhne. Ale už tím, že to téma otevřel, změnily atmosféru. Nikdo už nemůže požadovat věznění těch, kdo dotace neziskovkám zpochybňují (jak to činí Člověk v tísni).

15. 8. 2018

Tohle bude na nějakou dobu poslední status o VK mladším, aby to nevypadalo, že jsem jeho fanklub. Ale téhle poznámce se nemůžu vyhnout.

VK řekl (v souladu se zdravým rozumem a s názorem drtivé většiny obyvatel ČR), že by se čeští vojáci neměli účastnit koloniální výpravy do Afghánistánu. Následovala vlna vší možné kritiky a asi tisíckrát zaznělo, že to je extrémistický a nekvalifikovaný postoj. Mnozí jiní by se v takové situaci začali omlouvat a vysvětlovat, že to tak vlastně nemysleli úplně, věty že prý byly vytrženy z kontextu atd.

VK mladší neustoupil ani o milimetr a ještě přitvrdil. Otevřeně podpořil Ladislava Jakla proti kandidátu ODS Vladimíru Kratinovi, tedy seriálovému herci, který nikdy neměl žádné politické názory, a teď narychlo vyhrabal pár pravdoláskových frází. Prostě místo omluv vztyčený prostředníček. To je postoj chlapa. To je postoj bojovníka. Kéž by takhle jednali vlastenci pokaždé. Žádné omluvy, žádné kompromisy.

Jak jsem napsal do knihy Prolomení hradeb. “Máme už toho po krk nechat se kádrovat od puberťáků z levicových fakult. Klidně si na náš pokřikujte, že jsme extrémisté! Nám je to jedno.”

15. 8. 2018

Poznámka mého čtenáře: Pět set milionů let, které na Zemi přežily medůzy, tedy stvoření bez mozku, vzbuzuje ve feministkách přehnaná očekávání.

14. 8. 2018

Vypadá to, že ten “plně automatizovaný vesmírný queer komunismus”, který byl tak pěkně odpropagován o minulém víkendu, je jenom další verze anarchokapitalismu. Neškodné snění o tom, jak by se na světě žilo, kdyby lidé byli úplně jiní, chovali by se jinak, neplatily by přírodní zákony atd.

Asi o tom ještě uslyšíme. Velká média takovým blábolům dávají hodně prostoru, aby snížila riziko, že se prosadí něco, co představuje skutečnou alternativu.

Video: What is fully automated luxura gay space communism.

14. 8. 2018

VK mladší s několikadenním zpožděním zažívá to, co já. Nejprve rozbil obhajobu českého angažování v Afghánistánu a jasně ukázal, že to dobrodružství je břídilské až zločinné. Na jeho argumenty neexistuje žádná odpověď, takže protistrana našla zcela okrajovou faktickou nesprávnost (zaměnil francouzské a turecké vojáky) a na té ho koupe. Snaží se zaplnit veřejný prostor slovy jako “lež” a “neznalost” a křikem zabránit debatě. Protože vědí, že obhajují neobhajitelné. Já zase uvedl správné informace o českém veřejném mínění s odkazem na jiný výzkum.

Ale na podstatě věci to nemůže nic změnit. Koloniální tažení do Afghánistánu je jeden velký debakl a musí být co nejrychleji ukončeno. Čeští vojáci mají bránit Českou republiku. Politici, kteří prosazují pokračování aghánské mise, jsou hlupáci nebo zkorumpovaní zločinci.

A aby nedošlo k mýlce. Řada ostatních říká velmi razantně totéž. Napadá mě třeba hezký článek Martina Kollera, vyjádření SPD a mnoho dalších. Je to něco, na čem se shodnou rozumní lidé napříč politickým spektrem.

Tak ještě doplňuju Martina Konvičku, který se vyjádřil jako jeden z úplně prvních a vyjádřil se hezky. Ale kavárna mu tentokrát nevěnovala dost urážek. A znáte to, koho neurážejí eurobolševici, ten jako by nebyl.

VK mladší: Za co umírají čeští vojáci v Aghánistánu?

13. 8. 2018

13. 8. 2018

Shrnutí uplynulého týdne na Pravém prostoru. Ze čtenářských reakcí je zajímavé, že několik lidí napadlo stejné přirovnání už přede mnou. Jde tedy o to, že to takříkajíc visí ve vzduchu. Tisíce nebo spíš miliony lidí to vnímají podobně. To je dobrý trend. To je rozdíl mezi zmatenými jedinci a “lidem.” Existence lidu je základní podmínkou svobody i demokracie.

Co týden dal a Hampl napsal: Prvomájové průvody 2.0.

13. 8. 2018

Jsou časy, kdy spolu mohou snadno žít lidé různých politických názorů, protože obě strany vnímají (ač by to možná nepřiznaly), ale že to je něco jako Sparta a Slavie. Hodně emocí, ale v podstatě o nic nejde. Mimo jiné proto, že obě strany spojuje respektování občanských svobod a myšlenka národa.

Jsou ale časy, kdy soužití s lidmi naprosto odlišných politických názorů ohrožuje sebeúctu. Jak by mohla vlastenka za okupace snídat s nadšeným kolaborantem a cítit se dobře?

S rozdílností názorů se totiž můžeme smířit snadno, s rozdílností hodnot nikoliv. Sparťani a slávisté sdílí stejné hodnoty, stejně jako je v 90. letech sdíleli ODS a ČSSD (a vedení těch stran je sdílí dodnes). Obtížněji se ale smiřujem s tím, že naše pohledy na svět jsou založeny na zcela rozdílných hodnotách.

Logicky se nabízí otázka, jaké časy jsou ty naše. Vedeme spor “jen” o názory nebo o zcela zásadní hodnoty?

12. 8. 2018

Pronásledování Tommyho Robinsona není u konce. Od svého propuštění musel dvakrát do nemocnice kvůli následkům toho, jak s ním ve vězení zacházeli (za měsíc zhubl asi 20 kilo), trpí post-traumatickou poruchou a britská islamizovaná justice zatím připravuje další pokus dostat ho do vězení.

12. 8. 2018

Jeremy Corbyn uctil památku teroristů, kteří postříleli bezbranné izraelské sportovce. Projde mu to bez problémů. Kdo tady říkal, že chceme patřit na Západ?

Corbyn’s wreath at Munich terrorists’ graves: Photos show Labour leader at tribute event for Palestine ‘martyrs’… including plotters behind 1972 slaughter of Israeli Olympic athletes

12. 8. 2018

Všechno, co nás štvalo před listopadem 89, se postupně vrací. Jenže v horší podobě. A nezavádějí to bývalí komunisté, ale tzv. demokraté.

Třeba prvomájové průvody. Napadlo vás tehdy, že budete jednou muset stát v centru Prahy a tleskat lidem, proti kterým třeba nic nemáte, ale nemáte taky nejmenší chuť účastnit se jejich sexuálních exhibicí, a to ani jako diváci? A kromě toho tleskat lidem, kteří otevřeně plivou na vás a váš národ?

Samozřejmě to není povinné, ale pokud pracujete na centrále nějaké korporace, tak víte, že šéfové vás vidí. A ono se bude dříve či později rozhodovat o povyšování nebo propouštění. Jak, že to máte s korporátními hodnotami? Ostatně, ty komunistické prvomájové průvody taky nebyly striktně povinné. Ale…

Jo, a samozřejmě je to pořádáno za vaše peníze. Ale na to jste už zvyklí.

11. 8. 2018

11. 8. 2018

Když už nutně musíme někoho okupovat, nebylo by lepší vybrat si Německo, Švédsko nebo Británii? Tamní lidé – na rozdíl od Aghánců – nekladou odpor.

11. 8. 2018

Tvrzení, že: “nejvíc nenávistných komentářů píšou chudí lidé”, je založeno na logické chybě. Ve skutečnosti je to tak, že když něco napíše chudý člověk a je to poznat podle stylu, je to označeno za nenávistné. Když to stejné napíše významný pražský intelektuál, je to označeno za projev správného mravního postoje, a ten intelektuál dostane nějaké ocenění.

Celá ta jejich slavná “nenávist” a “nenávistné komentáře,” to je jenom takový klacek pseudoelit na mlácení normálních pracujících lidí.

11. 8. 2018

Incident v Dubí je vynikající příležitostí pro neziskovky pracující s Romy. Mohly by se zasadit, aby:
– se Romové veřejně omluvili oběti,
– uspořádali sbírku a dali tomu mladému muži dostatečné odškodnění,
– se rychle změnilo chování Romů k bílé populaci na koupalištích i jinde,
– zmizely z veřejného prostoru řeči o diskriminaci.

Během pár měsíců by se vztahy mezi bílými a hnědými srovnaly. Vlastně je to jedinečná příležitost udělat něco užitečného. Takže co myslíte, že se teď stane?

11. 8. 2018

Může ještě někdo zpochybnit, že VK starší má dostatek fyzických sil pro minimálně jedno prezidentské období? V neformálních primárkách má jednoznačný náskok.

11. 8. 2018

Linda Sansour je klíčová postava současné americké intelektuální scény. Bez jejího vystoupení se neobejde žádné významné levicové setkání. Všemožnými způsoby spílá Trumpovi. Naučila intelektuály vážit si antisemitismu. A především se hrdě a otevřeně hlásí k džihádu jakožto nenásilnému obohacení Západu. To všechno je na univerzitách normální. I na manažerské sociální síti LinkedIn najdete obdivné příspěvky a nikdo se tam neodváží Lindu Sansour kritizovat. Teď se ale provalilo její propojení na teroristický výcvikový tábor, kde se připravují střelci do amerických škol.

Ten vzorec je pokaždé stejný. Pamatujete ještě na pražského imáma Samera Shehadeha, který na Šafrově Foru24 objasňoval mírumilovnost islámu, a teď je na útěku stíhán za podporu terorismu? Když vidíme v médiích hezkou tvářičku teplické islámské fundamentalistky jakožto mediální hvězdy, můžeme s vysokou pravděpodobností odhadnout, jaké zprávy o ní uslyšíme za 5 či 10 let. Ale dost možná, že mnohem dříve.

Breitbart: Linda Sarsour Linked to Father of New Mexico Jihadi Who Allegedly Trained Kids to Shoot Up Schools

10. 8. 2018

Odhalen další (!) výcvikový tábor islámských teroristů na území USA. Nebylo by lepší udělat si pořádek doma a potom se teprve míchat do cizích věcí?

Media HIDES terror training camp in New Mexico

10. 8. 2018

V diskuzním pořadu TV Prima jsem snad udělal jasno v tom, do jaké míry může angažování v Aghánistánu zvýšit bezpečnost ČR. Výsledky jsou totiž naprosto jasné.

Když Američané začínali, tak:
– se tam nepěstovalo opium (dnes je odtamtud 90% světových dodávek heroinu),
– afghánští migranti neohrožovali Evropany (teď terorizují západní Evropu, jedno znásilnění a jeden pokus o vraždu už proběhly i v ČR),
– v Afghánistánu nebyl Islámský stát (dnes tam má základny).

Cítíte se bezpečněji nebo méně bezpečně?

Nicméně kavárna se s tím už vypořádala. Jan Cemper si všimnul, že jsem v závěru pořadu chybně odkázal na starší výzkum STEM (ve skutečnosti se jednalo o výzkum IVVM – výsledky jsem uvedl správně), takže teď kavárna žije kauzou, že “Hampl lhal”. Odkaz na pořad ale v tom článku raději neuvedli, aby čtenáře nezkazili.

10. 8. 2018

Mimochodem, jak by se v Americe tvářili, kdyby pan Kmoníček dal záštitu pochodu Ku-Klux-Klanu. Bylo by srovnatelné jednání, jaké předvádí americký velvyslanec v Praze.

10. 8. 2018

Orchestr Gorana Bregoviče včera v Mladé Boleslavi. Menší sestava než Svatební a pohřební orchestr, ale naprosto famózní výkon. Dynamické, živočišné, plné energie. Je vlastně fascinující, jak skvělou kulturu produkuje malé Srbsko. Hodně intelektuálů o tom nerado mluví, protože Srbové jsou hrdí na svou zemi a mají velmi přátelské vzahy s Rusy (to se týká i tamních umělců). Jiní to naopak vítají, protože jim imponuje ta otevřená drzost, s jakou vám srbský umělec řekne, že obdivuje Putina. A dalším je to úplně jedno. Stačí jim, že to je fantastická muzika a fantastické filmy. To je úplně nejlepší postoj.

10. 8. 2018

Otevřený dopis akce D.O.S.T. americkému velvyslanci ukazuje, že i když prezidentské volby vyhrál Trump, velvyslanec se chová, jako by jeho nadřízená byla Clintonová.

Jak je to možné? Velvyslanec Stephen King je tzv. solidní konzervativec. Jejich role v současném politickém spektru spočívá tom, že pronášejí celkem hezké projevy, získají za ně hlasy voličů, a pak je použijí pro podporu neomarxistických opatření. Ve vítězném tažení multikulturního extrémismu hrají klíčovou roli. Ukázkovým příkladem je ODS.

Akce D.O.S.T.: Otevřený dopis americkému velvyslanci

9. 8. 2018

Všechno nejlepší k Mezinárodnímu dni původního obyvatelstva!

Wikipedie: Mezinárodní den původního obyvatelstva

9. 8. 2018

Sluníčkový server Dingir vydal poměrně vstřícnou recenzi Prolomení hradeb. Je to už druhý případ, kdy si někdo názorově blízký kavárně knihu pořídil, spíš jako kuriozitu, a zjistil, že je skvělá. Recenzent Miloš Mrázek tu knihu rozebírá skutečně kvalifikovaně. Uvádí mimo jiné:

Když se mi však kniha dostala do rukou, shledal jsem, že předmluvu napsala významná osobnost české sociologie, prof. Jan Keller. Zaujalo mne i to, že dílo pravicového aktivisty (autor byl členem Svobodných a publikuje mj. na serveru Pravý prostor), jenž v knize hovoří o „ekologickém idiotismu“, kterým spolu s neomarxismem a feminismem „Západ otrávil svět“ (s. 50), nebo o globálním oteplování jako doktríně, která „při kritickém pohledu neobstojí“ (s. 88), podpořil tento dřívější duchovní vůdce českého environmentalického hnutí a současný europoslanec za ČSSD. Kdo v knize hledá něco jiného než politický manifest, ovšem nalezne mnoho společného v tom, jak oba autoři chápou a popularizují sociologii – jde o prolínání, nikoliv však mísení, společenské angažovanosti a vědecké teorie vystavené zjevně na stejném konfliktualistickém paradigmatu, tedy předpokladu, že dynamika společnosti je postavena na napětí mezi společenskými vrstvami. Petr Hampl sám v knize cituje Kellerův výrok, že „ještě nikdy v dějinách se nestalo, aby vládnoucí skupina shromáždila tak obrovskou moc“ (230). Prof. Keller ve své předmluvě přidává další unikát současné západní společnosti: „Žádná známá civilizace se v minulosti takto podivně nechovala,“ píše, když hovoří o „sebevraždě, o kterou se pokouší naše civilizace“ (s. 8). A právě toto je téma této publikace – analýza fungování mocenské elity a odpověď na otázku, proč vede, jak je sám přesvědčený, Západ k zániku.

Prolomení hradeb: Recenze jedné kontroverzní kniha

8. 8. 2018

Z dnešního komentáře:
není vůbec divné, že jedna banda rómských puberťáků dokáže terorizovat relativně velkou část Brna. Policie raději předstírá, že nic nevidí. Je to bezpečnější. Chcete snad být na místě toho, na koho je podána stížnost kvůli údajnému rasismu a žije ve městě řízeném Žít Brno?
A najednou je tu zjevení jako ze starých časů. Najde se pár drsných chlapíků, kteří se s členy té bandy sejdou a poměrně přátelsky jim vysvětlí, že když budou „bez příčiny mlátit lidi,“ tak se jim nepovede dobře. Jako by se na zdivočelém předměstí Chicaga z ničeho nic objevil šerif John Wayne.

Petr Hampl: Statečnost a slušnost se vrací

8. 8. 2018

Kdy má rvačka bílého a hnědého rasový motiv? Když dostane po hubě bílý, rasový motiv to nemělo. Když naopak, je to jasný rasový motiv.

8. 8. 2018

Jen málokdy doporučuji 30minutová videa, ale tohle je naprosto zásadní. Dozvíte se v něm hodně o britském justičním systému, ktreý je schopen jednat minimálně tak totalitně jako komunistický systém ve stalinských dobách. Jenže “spojencům” je to tolerováno. A také se v něm dozvíte o naprosto výjimečném člověku, kterého se nepodařilo zlomit ani těmi nejbrutálnějšími prostředky (vyražení zubů patří k těm méně děsivým). Člověk by skoro čekal, že je to příběh z hollywoodského filmu. Ale je to skutečnost.

Pro tzv. liberály, co odmítají “omezovat svobodu vyznání”: Takový děsivý totalitní systém vznikne jen tím, že připustíte vytvoření islámské komunity v zemi. Jenže vy si to stejně nepustíte, raději se budete navzájem ujišťovat, že žádný problém neexistuje. Stejně jako se ujišťovali naivkové v době nástupu nacismu.

8. 8. 2018

Navzdory situaci na Twitteru je české veřejné mínění jednoznačně a dlouhodobě PROTI angažování v Afghánistánu. Totéž platí o USA. Tu válku chtějí jenom zbrojaři a intelektuálové, kteří vědí, že jich se to nikdy nedotkne.

7. 8. 2018

Po posledních výtvorech pánů Hutky a Kluse se rýsuje stále jasněji, že je nejvyšší čas obnovit Sokolovský festival politické písně. Třeba by to přijel slavnostně zahájit sám Juncker.

7. 8. 2018

Halík má pravdu. Ostnaté dráty nezabrání migrantům ve vstupu. Musí být doplněny o kulometné věže.

7. 8. 2018

Jihad Watch se shodou okolností před pár dny věnoval Afghánistánu. Připomíná, že všechny (!) strany v současné válce mají stejný pohled na islám, nevěřící a džihád. Nemá smysl si dělat iluze, že vítězství jedné ze stran je pro nás lepší než vítězství jiné.
Znovu to podtrhuje otázku, kterou zkorumpovaní politici nechtějí slyšet. Jak dlouho ještě budou čeští vojáci umírat v zemi, kde Západ nemá jiné zájmy než suroviny, opium a odbytiště amerických zbraní?

Jihad Watch: Afghanistan: Islamic State jihadists accused of rape and murder to be granted amnesty

7. 8. 2018

Senátní volby nutí lidi k nevídaným věcem. Třeba důstojný pán Benjamin Kuras začal být aktivní na dětinském facebooku. Doporučuji ke sledování, protože píše zajímavé a důležité věci. Než si ho všimnou multikulti centra a začnou ho blokovat.

7. 8. 2018

Evropou obchází strašidlo lidové kontrarevoluce proti marxistickým elitám. Mohlo by se stát něco horšího? Ano, ještě horší by bylo, kdyby takové strašlidlo neobcházelo. Nechcete se bát, milí elitáři? Začněte se chovat aspoň trochu slušně.

Lidové noviny: EuroTrump. Máme proč se bát Bannona a populistů

6. 8. 2018

Z dnešní poznámky:

Podle multikulti aktivistů má být tím nesnesitelným problémem nedostatek pestrosti. Opravdu? Chcete v Praze chodit na jógu? 100 druhů a typů. Asijská bojová umění? Desítky. Exotické restaurace? Víc než 100. Zajímavé tance z jiných kultur? Spousta. Západní civilizace je totiž pestrá, a je taková odjakživa. Patří to k její podstatě. Masová imigrace nás z principu nemůže v ničem obohatit.

Petr Hampl: Tři argumenty pro masovou imigraci

6. 8. 2018

Všimněte si struktury argumentace. Hampl tvrdí, že:

 • zapojení do války v Aghánistánu nezvyšuje naši bezpečnost,
 • smrt českých vojáků byla tudíž zbytečná,
 • odpovědnost nesou zbabělí politici.

Šídlo tyto argumenty vyvrací tím, že:

 • urazí Hampla.

Chcete výmluvnější doklad intelektuálního rozdílu mezi kavárnou a normálními lidmi? Kdo je tady ten hloupý a nevzdělaný?

6. 8. 2018

Po záplavě hysterie konečně realistická analýza:

Martin Koller: Hýkáte nad smrtí vojáků. Na kolenou proste, politici! Zde je pravda o Afghánistánu

6. 8. 2018

Dokáže někdo vysvětlit, proč je v zájmu občanů České republiky bojovat za afghánskou vládu islámských fundamentalistů proti jiným afghánským islámským fundamentalistům podporovaným americkým spojencem Pákistánem? Připomínám, že Američani podporují každých pár let jinou stranu.

Že čeští vojáci potřebují bojové zkušenosti? Pak je stáhněme z Afghánistánu a dalších nesmyslných koloniálních výprav, a domluvme stáže u izraelské armády. Pokud možno v městském prostředí. Tam získají ty zkušenosti, které budou velmi brzy potřebovat tady.

5. 8. 2018

Místo, aby čeští vojáci bránili Českou republiku, umírají na nesmyslných koloniálních výpravách jakési cizí země. Plnou odpovědnost za jejich smrt nesou poslanci, kteří hlasovali pro účast na této zbytečné a hloupé misi. Blahobyt poslanců je vykoupen smrtí českých mužů. Hanba!

Dokáže někdo vysvětlit, proč je v zájmu občanů České republiky bojovat za afghánskou vládu islámských fundamentalistů proti jiným afghánským islámským fundamentalistům podporovaným americkým spojencem Pákistánem? Připomínám, že Američani podporují každých pár let jinou stranu.

5. 8. 2018

Zdravím všechny přátele i nepřátele po obvyklém 30-denním vyhnanství. Během té doby se toho dost změnilo. Především to, že Prolomení hradeb již není “kontroverzní knihou”, ale základní literaturou pro každého, kdo chce pochopit současnou civilizační a migrační krizi. Od srpna je ke koupi i v některých supermarketech. A taky proběhl další dotisk, takže celkový náklad přesáhl magickou hranici bestselleru – 10 000 výtisků. Za pouhých pět měsíců!

Pro mne to mimo jiné znamená, že mohu omezit normální zaměstnání a věnovat víc času psaní, přednáškám (a brzy se objeví i pravidelná videa). Znamená to určité snížení životní úrovně, ale dělám to rád. Naše země potřebuje spoustu práce tady a teď. Ne, že budeme čekat na islamizaci a potom lomit rukama.

Rád bych při této příležitosti poděkoval všem, kdo moji práci podporují. Od těch, kdo přispěli na startovači přes čtenáře, sdíleče příspěvků, těch, kdo organizují besedy a všechny ostatní. Moc si toho vážím. I když vím, že to děláte především pro sebe, je to hodně povzbuzující.

5. 8. 2018

Slušní lidé postupují skvěle. Připomínám ale, že z peněz daňových poplatníků jsou placeny stovky (!) lidí, kteří by tuhle práci měli dělat a kteří se už ani nenamáhají předstírat, že jim záleží na bezpečí občanů. Hlavní odpovědnost za průšvih nesou ANO, Žít, Brno, Lidovci, TOP09 a Zelení.

5. 8. 2018

Senátní kandidatury Ladislava Jakla a Ivana Davida jako kandidátů SPD snad konečně ukončí tu praxi, kdy se i někteří rozumní vlastenci staví k SPD, jako by byla prašivá. Pokud si někdo myslí, že něco získá tím, že se distancuje od “extrémistů”, ujišťuji ho, že jakmile začne být brán vážně, dostane tu stejnou nálepku do druhého dne. Pokud si ještě nikdo nedal tu práci z vás udělat extrémistu, pak to znamená, že vás pokládá za absolutně bezvýznamného. Žádný důvod k radosti.

Potřebujeme vytvořit prostředí, kde nebudou argumenty nahrazovány nálepkami jako “extrémista” či “xenofob.” Jakmile na nálepkovou hru jednou přistoupíme, zlikvidují nás jednoho po druhém.

Jsem k SPD občas hodně kritický a mrzí mě, že nepostupuje stejnou cestou jako AfD. Nicméně pořád zůstává skutečností, že to je jediné významné politické uskupení, které nezůstává u populistických výkřiků a snaží se řešit nejdůležitější problémy dneška – imigraci a islám. Můžeme snít o tom, jaké by to bylo, kdyby ten nebo onen borec založil svou stranu a jaké by to bylo, kdyby získal prostředky srovnatelné s SPD (Okamurovci dostávají jen na státních příspěvcích 50 milionů ročně), nicméně v tuto chvíli to jsou pořád jen sny.

SPD není prašivá, SPD je normální vlastenecká formace. Což nemusí znamenat, že s nimi souhlasíme ve všem a podporujeme je ve všem.

4. 8. 2018

Dnes na Sputniku:
Požadavek na zákaz nošení nikábu (zahalování obličejů) tedy můžeme chápat jakou zoufalý pokus stanovit aspoň něco, na čem budeme trvat. Samozřejmě to nebude fungovat. I v případě, že by byl takový zákon přijat, nebude mít policie dostatek odvahy k jeho vymáhání.

Západní civilizace prohrává s islámem s neobyčejnou lehkostí, varuje český sociolog

4. 8. 2018

Národ, rodina, národní ekonomika, obrana vlastních hranic vlastními silami a politická svrchovanost. Takový je program Viktora Orbana a takový ej dostatečný program jakéhokoliv vlasteneckého hnutí. Všechno ostatní vychází z těchto pěti bodů.

A další perla z jeho projevu: “Při obraně křesťanství nejde o obranu konkrétních bodů víry, ale celkového způsobu života, jaký z něj vychází.”

4. 8. 2018

Nevěřte tomu, že Švédsko je jiné než Česká republika. Neměli kolonie, nesousedí s žádnou problematickou zemí, nebyly tam islámské komunity. Došlo jenom k tomu, že školství, média a státní správu ovládli multikulturní intelektuálové. Během jediné generace získali migranti převahu, ovládli celé čtvrti a brzy budou mít i převahu početní.

Česká republika jde po stejné cestě, pouze se zpožděním.

3. 8. 2018

Pochybuje ještě někdo, že potřebujeme skupiny jako Slušní lidé? Obávám se, že hlídky složené z antropologů a psycholožek nebudou stačit, ani když je posílí sociologové a politologové.
MF Dnes: Teenagery v Brně terorizuje rozsáhlý gang, jeho vůdce si říká Kapitán

3. 8. 2018

Dějiny českého poválečného násilí vůči Němcům:

 • 1945 – vyhnaní Němci přichází do Západního Německa a Rakouska, kde mohou svobodně mluvit. Přesto nevědí o žádných excesech, masakrech, pochodech smrti atd.
 • 1955 – pořád o tom nic nevědí
 • 1965 – totéž
 • 80. léta – většina pamětníků je po smrti a jsou zahájeny programy na změnu dějepisu. Najednou se vynořují svědci, kteří si přesně v tu chvíli vzpomněli na bestiální masakry, kopání do těhotných žen a další děsivé násilí. Ti svědci si často navzájem protiřečí, ale to nikdo neřeší.

To samozřejmě může fungovat jenom v prostředí, kde je zakázáno diskutovat. Jinak by byla legenda o údajném českém násilí rozbita během 10 minut.

Takže jednoduchá pomůcka. Až zase uslyšíte o nějakých děsivých českých zvěrstvech vůči Němcům, chtějte k tomu vidět literaturu vydanou před rokem 1980. Pokud neexistuje, je celá ta věc výmysl.

3. 8. 2018

Zakazováno být má jen to, že představuje opravdu velmi vážné a bezprostřední nebezpečí. Tedy možná islám a neomarxismus, ale rozhodně ne muzeální ideologie bez významného počtu stoupenců.

2. 8. 2018

K tomu, že “elitám” nikdy nedojdou peníze. Peníze možná ne (těch se dá vygenerovat nekonečně), ale zdroje ano. Rohlíky, automobily, pušky, roury od kamen… tady žádná centrální banka nepomůže. Když nedokážou z lidí ždímat stále víc, rozsype se jim to.

2. 8. 2018

Všimněte si, jak obrovskou rychlostí se hranice neomarxistů posouvají. Ještě před třemi lety hájili tzv. “umírněné muslimy”, dnes otevřeně podporují bojovníky Islámského státu. Ještě před pár lety povídali o údajných nevinných německých obětech, dnes hájí esesáky, tedy členy vražedných komand.

To je Česká televize. Tak vypadá většina českých humanitních vysokých škol. Takoví lidé řídí většinu ministerstev.

David Antoš: Tohle prostě musíte vidět! Z dílny BBC a samozřejmě odvysíláno Českou televizí. Dokument zobrazující Němce jako oběti a Čechy s Poláky jako zločince. Zajímavá byla část, kde v Chomutově odhalili na stadionu deset SS manů. Všechny je umlátili, ostatní Němci se museli dívat na ty mrtvé “ubohé esesáky”. Také jak Hitler osvobodil Němce od české tyranie. V podobném rytmu je celý dokument a nejdná se o parodii.

2. 8. 2018

Když začnou hollywoodské hvězdy chválit vaší vládu, pak to znamená, že máte problém. Naprosto přesně!

How´s socialism doing in Venezuela?

2. 8. 2018

Všimněte si, jak je Tommy Robinson pohublý. Ve vězení si totiž mohl koupit týdně čtyři (!) konzervy s tuňákem a ovocem. Víc mu vězeňská stráž neumožnila.
Kromě toho mohl jíst jídlo připravené v kuchyni, kde vládl muslimský gang, ovšem na vlastní riziko.

 

1. 8. 2018

Takhle se vyjadřuje Drahošův stoupenec rozhořčený, že Češi jsou buranský národ a nejsou dost na úrovni. Kdyby to Peheho přestalo bavit, roste tu rovnocenná náhrada.

Zvláště si všimněte toho kultivovaného tónu a té brilantní argumentace. Ještě, že tu nežijí jen burani (jako jsem třeba já), ale také skutečná elita na úrovni.

Mimochodem, do žádné sněmovny jsem nikdy nekandidoval. Poznámka, že jsem nebyl zvolen, je tedy pravdivá, ale jaksi poněkud mimo.

1. 8. 2018

Když vidím všechny ty pokusy nahradit zfalšovat dějiny druhé světové války a vytvořit údajnou českou vinu, začínám přemýšlet, že příští rok uspořádám slavnost výročí popravy K.H. Franka. Naši předkové tehdy jednali zcela správně. Je to něco, k čemu se můžeme hrdě hlásit.

1. 8. 2018

Tommy Robinson je volný! Britský nejvyšší soud rozhodl, že jeho uvěznění a celý proces s ním byly protizákonné. Propuštěn z věznice bude v nejbližších chvílích (jestli už není venku).
Pokud bude ten původní zkorumpovaný soudce chtít, může proti němu znovu vést řízení. Na podruhé ale bude muset postupovat podle britského práva, nikoliv podle šaríje. (oprava, nejvyšší soud výslovně uvedl, že ten stejný soudce už k tomu nesmí být připuštěn).
Všichni ti, kdo tleskali “zatčení extrémisty” a kdo tvrdili, že původní rozsudek byl oprávněný, jsou teď za méněcenné blbečky. Ale to není to hlavní. Jen díky obrovskému štěstí a obětem některých dozorců (jeden z nich kvůli tomu přišel o práci) se nepodařilo Tonnyho zabít. A spravedlnosti se podařilo učinit zadost jen díky masovým demonstracím a díky tomu, že se podařilo sehnat spoustu peněz na špičkové advokáty. Stát se to normálnímu chlápkovi z ulice, tak ho justice británistánu vydá na smrt a nikdo se o tom ani nedozví.

Daily Telegraph: Former EDL Leader Tommy Robinson Freed as judges quash contempt ruling

1. 8. 2018

Dnes vynese londýnský odvolací soud (obdoba našeho nejvyššího soudu) finální verdikt o Tommy Robinsonovi. Výsledek nemůžeme předjímat, nicméně už jen z toho, co se během jednání provalilo, je zřejmé, že britská justice si počínala způsobem dramaticky horším, než co tu probíhalo za komunistů. Tommymu Robinsonovi nebylo umožněno přivést si obhájce a soudce rozhodl bez jakékoliv důkazu. I ti komunisti měli víc slušnosti než režim Terezy Mayové. (doporučuji články kanadského novináře Ezry Levanta, který se tomu věnuje soustavně).

Naprosto chápu, že Steve Bannon poslal před pár dny do pr… redaktora, který se takového procesu zastával.

Kauza Britská islamizovaná justice versus Tommy Robinson také vrhá velmi špatné světlo na svatého Nigela Farage, který – nejspíš ve snaze zbavit se politického konkurenta – pokus o justiční vraždu veřejně podpořil. Faragovy projevy z Evropského parlamentu zůstanou v paměti už navždy, ale jak mu můžeme důvěřovat, že svá slova o svobodě myslí vážně? Obávám se, že Nigel Farage přestal být svatým. A rozhodně přestal být hlasem revolty. Prostě jeden z evropských politiků, který si přišel na dobré peníze.