Jiří Brančík: Fer(m)iho paradox

Znáte Feriho paradox, že? On je to teda Fermiho paradox a hovoří o tom, proč tu mimozemšťani ještě nejsou… ale toto je Feriho paradox – protože nejlepší na jeho případu je to, že zrovna on… všeobecně bych s odsuzováním za znásilnění opatrný, protože se tím dá chlapovi dost snadno zničit život. Absolutně by nemělo záležet na tom, zda chtěl po babách ze seznamek nahé fotky – který svobodný chlap by je nechtěl??? Je to konverzace dvou lidí, často anonymní a každému je buřt, co si píšou, nebo posílají. Za normální situace bych se ho alespoň v těchto nařčeních zastal.

Feri však patří k těm šílencům, kteří nejvíc bonzují každého, kdo se zachová lidsky. K těm zákeřným šmejdům, když to řeknu slušně, kteří kálejí na tisícileté tradice a zavádějí zde nové hate-speech zákony. Chlap aby se dnes styděl za to, že je chlap, bál se na ženskou podívat, bál se ji oslovit, bál se cokoli. Na každou drobnost se dá navlíct rasizmus, seximus, stalking. Už nějakých 10 let pro obtěžujícího platí presumpce viny. A ti – Feriové, kteří to sem zatáhli současně říkají těm opravdu nebezpečným individuím, kteří ve svých zemích legálně znásilňují, obřezávají, bijí, udržují v nevědomosti ženy, tak jim říkají “pojďte k nám”.

Feri se dokonce před pár lety zúčastnil odstraňování následků po (z mého pohledu) fingované akci, kdy partičky jakoby “vlastenců” měli v Praze likvidovat výlohy pražských kaváren. Dnes už po tom ani pes neštěkne, ale byla to přesně jedna z těch akcí, která měla v národu vyvolat pocit viny a pošpinit konzervativní směr.

Feri však patří k těm šílencům, kteří nejvíc bonzují každého, kdo se zachová lidsky. K těm zákeřným šmejdům, když to řeknu slušně, kteří kálejí na tisícileté tradice a zavádějí zde nové hate-speech zákony.

Vůbec mi nezáleží na tom, zda je Feri černej, nebo oražovej. Vadí mi, že mladý ucho, který by ani nemělo mít právo volit (fakt bych ho posunul až podle odvodu člověka na daních), tak to ucho se dostalo do sněmovny a začalo poučovat národ, co vše je nedobré dělat. Feri dokonce měl nějaké přednášky ve školách.

Feriho případ obnažuje, jak moc na tom naše společnost je špatně, že tak nezkušeného člověka nechá jít do parlamentu a nechá ho rozhodovat o společnosti.

Protože Feri je pro mně ztělesněním toho špatného (předčil ho snad jen Jakub Janda), tak proto se ho nezastanu. Ať si vyžere to, co sem natahal. Ať si zakusí svou vlastní medicínu.

Budu volit tu stranu, která oddálí volební právo všem, kdo neodvedli částku ve výši dvouletého průměrného odvodu. O společnosti by měli rozhodovat ti, kdo ji něco přinášejí, nikoli ti, kdo jen čerpají. Tedy lidé, kteří již poznali, co je život. Tak schválně, kdo s tím příjde?