Druhý pohled z 11. 5.: O geniální černé lesbičce

Za druhé světové války bojovalo na jedné straně spojenectví Hitlerova Německa a Sovětského svazu. Proti nim bojoval Západ a Ukrajinci. To zcela vážně prohlásila před pár dny Bidenova mluvčí Karine Jean-Pierrová, absolventka superprestižní Columbijské univerzity v New Yorku. Takhle to dopadá, když u přijímaček a zkoušek rozhodují rasové a LGBT kvóty.

Nicméně na pováženou je, že to v rámci amerických vzdělanců nepřipadá divné nikomu. Jean-Pierrová je pochopitelně černá lesbička.

To není ani tak doklad o vztazích mezi národy nebo o politickém stanovisku, ale především o vzdělanostní úrovni té země. K čemu vám je pár naprosto špičkových univerzitních pracovišť, když ani elita novinářů a analytiků nemá znalosti na úrovni základní školy 80. let. A tihle primitivní divoši nás chtějí “civilizovat.”

Co nám v devadesátkách zapomněli říct

Pan doktor Tříska hrál klíčovou roli v ekonomické transformaci 90. let. Byl jedním z nejbližších spolupracovníků Václava Klause a mimo jiné jeho náměstkem na financích.

Obrázkem se vracím ke čtvrteční debatě, kdy jsme debatovali o reformě 90. let, důsledcích pro současnou situaci a hlavně o tom, kudy dál.

Pro mne byla asi nejzajímavější jeho drobná poznámka, že už v 90. letech, v době ekonomické transformace, zástupci české vlády pravidelně chodili na americké velvyslanectví „konzultovat“ jednotlivé kroky.