Druhý pohled z 25.3.: Nejúčinnější terapie
Další zjištění z psychologické konference přenášené z Apple Valley ve státě Minnesota. V posledních letech prováděli různí psychologové v různých zemích experiment, který se lišil v detailech, ale jeho základ byl stejný. Zkoumané osoby se úplně odstřihly od sociálních sítí – zrušené profily, zrušený přístup, ani vteřinové „juknutí“.
Ve všech případech byl výsledek stejný. Rychlý nárůst duševní pohody, méně depresí, méně úzkostí, více radosti, více životního optimismu. To asi nepřekvapí.
Nicméně co překvapí (a co překvapilo psychology): neexistuje žádný druh terapie ani žádná intervence, která by přinesla stejně razantní zlepšení jako odchod ze sociálních sítí.
Skoro by se chtělo říct, že by bylo na místě zavést pravidlo, že zdravotní pojišťovny nebudou hradit psychoterapii nikomu, kdo má účet na jakékoli sociální síti.
