Glosy za červen 2017

29. 6. 2017

Přišlo vám ujeté a chybné, že úřady začaly pokládat islám za rasu? To byl teprve jenom začátek. Anglické úřady totiž pochopily, že také teroristé představují zvláštní rasu, takže protesty proti terorismu jsou projevem rasismu a musí být přísně potírány. Třeba tenhle majitel krámku si na výkladní skříň napsal „nefinancujte terorismus“ a druhý den si pro něj přišla policie.

Není výmluvnějšího svědectví o zhrouceném a totálně bezmocném politickém systému založeném na předpokladu, že muslimové jsou všichni ostatní. Když se předpoklad nenaplnil a je už jisté, že muslimové nejsou jako všichni ostatní, zkrachovalý systém není schopen jiné reakce než umlčování kritiků. Může někdo, kdo má v hlavě mozek, chtít patřit na takový „západ“?

28. 6. 2017

Když o vás napíše celkem slušný server Echo24, a shodou okolností se toho chopí jediný marxista v redakci, je to smůla. Takže jsme se nevyhnuli kritice, že řešíme takové prkotiny, jako úpadek mužnosti a rozklad přirozených vztahů, když přece zemi hrozí něco tak šíleného jako návštěva Miloše Zemana v Číně. Nicméně to podstatné chytil Kryštof Pavelka dobře. V době Trumpa a posilování vlasteneckých sil v celé Evropě se lidé přestávají bát. Lidé začínají kašlat na to, co je politicky korektní. Konec konců, co mají dělat jiného, když jim jde o přežití?

Echo24: Bílí muži na tahu

28. 6. 2017

Zatímco ještě před dvěma lety byl pokládán sex vítačské dobrovolnice s migrantem za něco pikantního a spíše neobvyklého, dnes už je běžnou a všeobecně akceptovanou praxí, že zaměstnankyně uprchlických zařízení „poskytují intimitu,“ jak se to označuje v politicky korektní řeči. Alespoň ve Skandinávii tomu tak je, jak ukázala nedávná studie Ann Heberlein.

Nicméně dvě sociální pracovnice v Dánsku si neuvědomily, že se dopouští kriminální jednání, když spíš s migranty, kteří sice mají 30letá těla, ale prohlašují se za děti. Kdo ví, možná jim ten trik s prohlášením se za děti poradily právě ty dvě pracovnice. Jenže zatímco zjišťovat skutečný věk by bylo porušením lidských práv, strčit dvě bělošky do vězení, tím se žádná práva neporušují.

Mimochodem, ty zneužité děti jsou mezitím vyšetřovány za skutečné znásilnění jedné dánské dívky. Nejlepší na tom je, že nikomu není nic divné.

Breitbart: Pracovnicím uprchlického zařízení hrozí vězení

26. 6. 2017

Poté, co Chovanec definoval onu pověstnou necelou stovku osob s nesprávnými názory, vynořují se horliví ubožáci, aby si přisadili. Třeba člen televizní rady Zdeněk Šarapatka požaduje zrušení jednoho z nejsledovanějších pořadů České televize, protože tam paní Jílková pozvala Hampla. Jenže Hampl neporušil žádný zákon a není ani co jinému vytknout, takže … pozor, už to máme! Doktor Hampl byl na kozáckém bále a dobře se tam bavil.
O co jde? Poté, co Bolševici podporovaní ze Západu provedli v listopadu 1917 v Rusku puč, kozáci se s tím nesmířili a ještě několik let kladli odpor. Nakonec podlehli a Masarykovo Československo mnoha z nich poskytlo azyl. Většina jich byla v roce 1945 odvlečena Stalinovými speciálními jednotkami a skončila v lágrech na Sibiři. Jenže někteří zůstali a jejich potomci žijí v českých zemích dodnes. Připomínají si hrdinství svých předků. I když Bolševiky neporazili, udělali, co bylo v jejich silách. Na slavnostech nosí uniformy z doby carského Ruska a celkově je to takový roztomilý folklor. Kromě onoho bálu nemám s kozáky žádné kontakty, ale klidně bych je měl. A otevřeně se hlásím k sympatiím k nim. Je dobré takové tradice připomínat a rozvíjet.
Zdeněk Šarapatka je buď stalinista nebo úplný primitiv. Nebo možná obojí. Je to dobré svědectví o úrovni těch, kdo si dělají ambice převychovávat „obyčejné lidi.“

26. 6. 2017

Z dnešního komentáře věnovaného reakci pražské kavárny na rozhovory s Putinem: “Tentokrát totiž nebylo možné hrát ani na tradiční notu a vyprávět příběh o střetu svobodného západního světa s ruskou diktaturou. Rozhovor byl shodou okolností odvysílán v týdnu, kdy se ukázalo, že české ministerstvo vnitra se zaměřuje na lidi s nesprávnými názory, i když neporušili žádný zákon. V Německu ve stejném týdnu proběhl zátah s nočním zatýkáním lidí, co lajkovali nesprávné příspěvky na sociálních sítích. Ve Francii trvá mimořádný stav s drastickým omezním občanských svobod. Označovat Rusko za diktaturu by v tomto kontextu působilo přinejmenším úsměvně.”

Petr Hampl: Nenadávej na Putina, když máš křivou hubu

25. 6. 2017

Ze společného videokomentáře s Martinem Konvičkou a dalšími: Je naší morální povinností postavit se macronovským nehoráznostem kvůli nám samým, ale i kvůli lidu okupované Francie.

Video: Supermarket Macron

25. 6. 2017

Chtěli byste, aby si váš šestiletý syn hrál na řezání hlav nevěřícím, upalování, znásilňování a trh otroků? Milí muslimové ze sousedství, co tu údajně vůbec nejsou a přitom je potkáváme na každém kroku, to nejspíš vidí jinak.

Lego Islámský stát by se totiž neprodávalo, kdyby ho nikdo nekupoval. Korporace Lego se od záležitosti distancovala, nejde o její produkt. Nicméně v online obchodech je. A nakupování hraček na internetu – to není záležitost pasáčků koz kdesi v pákistánských horách.

25. 6. 2017

Opět skvělý Pavel Kohout. Tentokrát ukázal, že dotace nejsou formou pomoci, nýbrž formou agrese. Pro útočníka je to levnější a méně riskantní než financovat armádu. Na napadeného to má ničivější dopad než většina myslitelných přímých vojenských akcí.

Pavel Kohout: Kdyby byl Brežněv o trochu chytřejší

25. 6. 2017

V USA došlo již ke dvěma vraždám Trumpových příznivců a počty napadení jdou do desítek. Člověk by čekal, že levice trochu ztlumí rétoriku, zdůrazní, že řeči o zabíjení Trumpa jsou myšleny symbolicky a distancuje se od násilí. Ani náhodou! Zfanatizovaná sluníčková masa se nezastaví před ničím.

A do toho česká mainstreamová média mechanicky opakují mantru o tom, že Trumpovi příznivci jsou agresivní a násilničtí. Reálná informace zcenzurována. Pak se nikdo nemůže divit, že lidé hledají informace všude možně, včetně nepříliš seriózních zdrojů.

24. 6. 2017

Z videa, které připravuje Nová buržoazie (bude publikováno nejspíš zítra):

“Demokratické režimy byly silné mimo jiné tím, že zvolení vládci měli v hlavních věcech stejné názory jako občané. Občané proto podporovali vládu, byla to jejich vláda. Bránili zemi, protože to byla jejich země.
Dnes je tomu tak, že vládcem se stane ten, kdo dokáže zmanipulovat mínění během kampaně. Prosazuje pak věci, které naprostá většina lidí odmítá. Lid ho nenávidí. Ale vládce ovládá bezpečnostní složky, takže dokáže lid zastrašit. To není demokracie. To je diktatura s volbami.”

24. 6. 2017

Jak mezitím prasklo, ministr Chovanec nechal zpracovat seznam necelé stovky lidí, kteří jsou nebezpeční tím, že “šíří narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí státu” (přeloženo do lidské řeči, otevřeně říkají, že vláda kašle na naši bezpečnost a které někdo poslouchá).
Vypadá to, že se mi dostalo cti být do té výjimečné stovky zařazen, protože Facebook začal blokovat i odkazy na moje články na parlamentkách.
Počítejte tedy s tím, že za pár hodin zase z Facebooku zmizím. Můžete mi pomoci mimo jiné tím, že si necháte posílat moje e-mailové glosy a budete je přeposílat dalším lidem. Víc více v odkazu.
A vzkaz pro personál pana ministra. Jestli mi vybíráta destinaci, Brixen bych bral. Na moje životní náklady můžete vyčlenit jen tolik, kolik dáváte na “právní pomoc” pro 30leté uprchlické dítě. Bude nám to stačit i s rodinou.

22. 6. 2017

Petr Hampl: Už od počátků národního obrození patří k českému myšlení názor, že bychom se měli pevně přimknout k Rusku. Osobně s tím názorem nesouhlasím a pokládám ho za naivní. Ale je to legitimní stanovisko v debatě, a nikdy to nebylo shledáváno nevlasteneckým nebo dokonce nečestným.

Naproti tomu přesvědčení, že bychom se měli úzce přimknout k Německu nebo dokonce rozpustit v Evropě. Tak Češi nikdy neuvažovali – kromě protektorátních kolaborantů.

To jen pro pořádek, aby bylo jasné, kdo na co navazuje a co lze od koho čekat.

21. 6. 2016

Hospodářský růst loni činil 2,4% a korporace vyrostly o 11%. To znamená, že sektor českých menších firem dál klesá, a to i v době hospodářského růstu! Jak to bude vypadat v příští krizi.
Taky to znamená, že pravidla jsou nastavena tak, že čím lépe a usilovněji Češi pracují, tím větší část naší země patří nadnárodním korporacím.
Označovat takovou hospodářskou politiku za úspěšnou je vrcholem cynismu.

20. 6. 2017

Václav Klaus starší si kdysi povzdechl (možná to neinterpretuji úplně přesně, ale vyznělo to tak), jak byl naivní, když po roce 1989 očekával, že nám budou chtít západní státy pomoci s budováním demokracie a stabilní ekonomiky. Ve skutečnosti usilovaly hlavně o to, aby korporace z příslušných zemí mohly zemi vydrancovat. Rusko se po 10 letech takové „spolupráce,“ kdy už lidé téměř umírali hlady, dokázalo vydat cestou samostatnosti, radikálně zvýšit životní úroveň, obnovit vlastní průmysl, vlastní armádu, vlastní zemědělství… pro bruselskou a washingtonskou byrokracii se stalo nepřítelem, ale drží se. Osobnost, která za tím je, patří do řady nejlepších ruských carů.
Čtyřdílný rozhovor Olivera Stona s Vladimírem Putinem, který je teď k dispozici i českým divákům (Prima Zoom) si rozhodně nenechte ujít. Uvidíte chytrého vzdělaného a sečtělého muže, rozhodně ne omezeného technologa moci. I když je na něm vidět (a on to neskrývá), že mocenské intriky ovládá dokonale. Dalšího z řady velkých panovníků. Můžete pochopit, proč Rusové vidí svět právě takhle a proč se stal jejich carem právě Vladimír Putin. Další díl dnes (v úterý) od 20 hodin.

17. 6. 2017

Dnes v Reflexu: Kam až může zajít snaha o politickou korektnost

17. 6. 2017

Solidní větev české sociologie utrpěla těžkou ránu. Zemřel profesor Petr Matějů. Nejrespektovanější český sociolog. Patřil mezi ty pány ze staré školy, co sociologii pojímali skutečně jako vědu, kde je zapotřebí počítat a prokazovat. Dováděl k zoufalství feministky a všechny ty různé aktivisty, pro které jsou společenské vědy směsí výkřiků a papouškování politicky korektních pouček. Byl téměř neustále předmětem útoků, a to i velmi osobních.  Musel několikrát změnit pracoviště, pražský Sociologický časopis mu odmítal publikovat články, které pak vycházely ve světových periodicích zvučných jmen. Lidové noviny svého času tiskly celostránkové články o tom, jaký je Petr Matějů padouch. Ale profesor Matějů byl také bojovník, nebál se konfliktů a uměl je vybojovat.

Měl jsem to obrovské štěstí, že jsem s tím vzácným mužem mohl spolupracovat. Výsledky společné práce nás dvou a několika kolegů vyjdou knižně za pár měsíců.  Nepochybuju o tom, že Petr Matějů rozpálí feministky doběla ještě po své smrti.

Chtělo by se napsat nějakou frázi o sociologickém nebi, kde diskutují Max Weber, Wright Mills, profesor Možný a Petr Matějů.  Vyhnu se tomu. Ale rozhodně po něm zůstane nezacelitelná díra. Pracovně i osobně.

16. 6. 2017

Facebook je od toho, aby se přes něj domlouvalo třeba Muslimské bratrstvo. Ale není k tomu, aby tam lidi, diskutovali, když se jejich zemi vnucuje „dosídlování“ (krásný výraz Václava Klause st.) a vyhrožuje vším možným. Takže korporace Facebook (úzce spolupracující s ministerstvem vnitra) na pár dnů zablokovalo lidi, o kterých předpokládala, že by mohli být centry takových diskuzí.
Co se během té doby stalo?
1) Pitomcům z Bruselu se podařilo perfektně sjednotit Čechy všech věkových kategorií, vzdělání a politických názorů. S kvótami na kolonisty souhlasí jen zcela okrajové skupiny, které ani při vší toleranci nelze nazvat jinak než lidský odpad.
2) Miloš Zeman se projevil jako velký státník. Jako prezident, na kterého můžeme být hrdí. Jak jsem napsal na twitter, takového prezidenta budu podporovat, i kdyby naplnil Hrad mafiány až po vrcholek věže katedrály.
3) Václav Klaus starší mu zdatně sekundoval. Jeho krátké prohlášení je mistrovské, přišlo v pravý čas a znamená, že požadavky typu zavření hranic, vystoupení z EU a tvrdého postupu proti prosazování islámské kultury jsou normální. Už to není něco extrémistického.
4) Tomio Okamura bezchybný a profesionální, jako v posledním roce pokaždé.
5) Petr Robejšek říká skvělé věci, ale vypadá to, že nemá sílu.
6) Andrej Babiš si srdnatě přetáhl peřinu přes hlavu a předstírá, že neexistuje.
7) Petr Fiala opět za pitomce.
8) ČSSD se konečně zbavilo Sobotky. Jenže nástupnictví ukazuje, v jak zoufalé je krizi. Lubomír Zaorálek je eurohujer a všechnu vinu za současné problémy připisuje evropské kultuře a bílé rase. Za Chovancem je zase omezování diskuzí na internetu, příprava státní správy na masovou migraci a konec konců i omezování držení zbraní (i když v tom posledním teď říká opak). Takže postupující rozklad strany.

Byl bych to komentoval podrobněji, ale tohle jsou hlavní věci.

11. 6. 2017

Už víc než tisíc let se ochránci svobodného světa proti islámské agresi označují křížem. Nemusí to nutně znamenat výraz osobní zbožnosti, mnoho statečných bojovníků v životě neotevřelo Bibli a mnozí se těsně před bitvou účastnili první bohoslužby v svém životě. Uvědomovali si ale křesťanství jako civilizační příslušnost.

Komu dnes tento přirozený symbol vadí? Na jedné straně islamizátorům Evropy. Z druhé strany oficiálním církevním představitelům, kteří by si ho chtěli monopolizovat (a posléze zpeněžit). A z třetí strany naivním ateistům, kteří nejsou schopni pochopit vlastní kořeny. Takže co dají na vlajku? Model atomu? Šroubovici DNA? Graf ekonomického růstu?

Braňme si své základní civilizační symboly!

10. 6. 2017

Zatímco jsou ze státních peněz podporovány stovky pseudoumělců a nejrůznější „díla“, z nichž část je mizerná a část dokonce pobuřující, chybí peníze tam, kde se by stát kulturu podporovat měl. Třeba Národní knihovna. Statisíce knih leží v bednách na chodbách, v kancelářích či únikových prostorách. Prostředky na nákup nových knih jsou udržovány na úrovni roku 1997. O nové budově může leda tak snít, s rekonstrukcí Klementina to dopadá jako s každou jinou stavební zakázkou zadanou státní byrokracií. Digitalizace byla fakticky pozastavena, díla již digitalizovaná nemá kdo umístit na web.
Proč je právě Národní knihovna tak opomíjená? Protože knihovnictví a archivnictví je na rozdíl od různého umělcování solidní řemeslo. Knihovna tak skýtá méně příležitostí živit nejrůznější budižkničemu s politicky korektními názory.

10. 6. 2017

Jednou z příčin problémů se státními zástupci je představa (naprosto vadná), že by měli být nezávislí. Na kom? Na lidech, co je ze svých daní platí? Ani náhodou. Nezávislý má být soudce, to je důležité k tomu, aby nebyli trestáni nevinní. Ale státní zástupce má dostávat jasné politické zadání. Někdy jsou roky, kdy lidi vnímají jako největší problém korupci v politice a státní zástupci by tomu měli přizpůsobit své priority – dát víc času stíhání zkorumpovaných politiků než čemu jinému. Jindy veřejnost víc volá třeba po rázném postupu proti rasově motivované kriminalitě. A jindy po tom, aby byli za mříže dostáváni gangsteři, co organizují sítě pedofilů. A může to být také tak, že některé typy zločinů začnou být pokládány za bezvýznamné a už nechceme, aby tím státní zástupci ztráceli čas (třeba pěstování marihuany?) namísto honění korupčníků.

Je dobře představitelné, že by někteří státní zástupci mohli být voleni a odvoláváni lidovým hlasováním.

10. 6. 2017

Jak fungují čeští státní zástupci (prokurátoři).
1) Jsou neschopní a flákají se, takže nedokážou usvědčit ani zjevné zločince.
2) Normální člověk by přišel o práci, ovšem čeští státní zástupci se fotí na obálkách časopisů, poskytují rozhovory médiím a pěstují dobré vztahy s mafiány, co jim pomůžou udržet flek.
3) Normální lidé jsou naštvaní, když vidí, že ani zjevní korupčníci nekončí za mřížemi.
4) Státní zástupci tvrdí, že je to kvůli malým pravomocem. Dostanou tedy další pravomoci a více sledovacích možností a použijí je ve prospěch mafií, pro které pracují.
5) Skuteční zločinci jsou nadále na svobodě, všichni to vidí, lidé zuří ještě víc a státní zástupci si nechají přidělovat další pravomoci.
6) Když se konečně najde politik, který by těch pár nejlínějších a nejneschopnějších státních zástupců vyhodil na dlažbu, nechají státní zástupci zatknout toho politika (resp. jeho sekretářku).
7) Finální stav: zločinci se cítí bezpečně, státní zástupci mají větší pravomoci než Státní bezpečnost za Husáka a používají je proti každému, kdo by zkřížil cestu mafiánským bossům.

9. 6. 2017

Včerejší Junckersova návštěva v Praze byla dobrá v tom, že konečně zazněla úplně jasná nabídka. Evropští byrokraté seženou 590 miliard korun a dají je volně k rozkradení. Každý občan ČR bude mít tudíž možnost si z té hromady něco ukrást (přinejmenším teoreticky to možné bude). Za to poskytneme území České republiky o rozloze 79 000 kilometrů čtverečních ke kolonizaci arabskými muslimy. Poskytneme je včetně domů, továren, obdělávaných polí, kultivovaných lesů atd. Kdo je ochoten smířit se s podřadným postavením sluhy či otroka nových pánů, ten může zůstat.
Parametry transakce jsou tedy jasné a je také jasné, co jsou zač lidé, kteří i za téhle situace opakují onu priblblou mantru „patříme na západ.

9. 6. 2017

Až s odstupem můžeme ocenit, jak velkým mužem byl britský premiér Neville Chamberlain. Udělal chybná rozhodnutí, ale měl tolik cti, že ty chyby uznal a že udělal místo Winstonu Churchillovi.
Kdyby byl Chamberlain jako dnešní politici, pronášel by idiotské projevy o tom, že se musíme semknout. Pomohl by nacistům, aby své bojůvky rozeseli po celé Velké Británii. S pomocí nacistických peněz by naplnil britská média tvrzením, že jediným skutečným nepřítelem je židobolševismus a Německo dobrý spojenec. Zavedl by do britských škol povinný předmět Rasová čistota. Po vylodění Wehrmachtu by zavíral do vězení britské „šiřitele paniky,“ mezi prvními Winstona Churchilla. Zabránil by britským ozbrojeným silám klást odpor a přinutil je zatýkat „nacistofoby.“
Kéž by nám dnes vládli chamberlainové! V jejich stínu by vyčkávali churchillové.

8. 6. 2017

Vyhozený šéf FBI James Comey zhruba před hodinou přiznal, že na Trumpa nikdy nic neměli, že FBI organizovala mediální kampaň proti prezidentovi a že to nařídili ještě před volbami vysocí úředníci Obamovy vlády.
A teď se schválně dívejte, jaké informace budou předávat česká mainstreamová média.

8. 6. 2017

Nenápadným vítězem současného běsnění kolem údajných Putinových hackerů je ruská počítačová firma Kaspersky. Mediální prostor už několik měsíců plněn historkami, podle nichž ruští kybernetičtí útočníci překonávají západní obranu, kdykoliv se jim zachce. Co to vypovídá o technologické úrovni západní Evropy a USA v porovnání s Ruskem? Od koho si koupíte protivirovou ochranu?
Ve skutečnosti samozřejmě žádní Putinovi hackeři neexistují a nikdy neexistovali. Ostatně, ředitel FBI Comey byl odvolán poté, co prasklo, že celá historka byla vymyšlená a že pouštěl do médií nepravdivé informace. Ale koho by zajímalo, jak to bylo doopravdy.

7. 6. 2017

Ubožáčtí politici a intelektuálové, stateční fotbaloví chuligáni (nebo lidé s takovou minulostí). To není jen náhoda, to je obraz celkového trendu, kde se do vládnoucí vrstvy soustřeďují nejvýkonnější mozky a do dělnicko-řemeslnicko-služebnické třídy se zase soustřeďují charaktery, odvaha, mužnost, bojovnost a podobné vlastnosti. Máme za sebou několik desetiletí totální převahy výkonných mozků, jenže doba, do které vstupujeme, může pořádně zamíchat kartami.
Ostatně, vývoj jednoznačně ukazuje, že společnost řízená či manipulovaná superinteligentními ubožáky nedokáže přežít. A přesně takové lidi preferuje a vytváří státní i korporátní byrokracie.

6. 6. 2017

Zatímco britští politici, intelektuálové, novináři a konec konců i policejní velitelé se předhánějí ve zbabělosti a ubohosti (už s nimi neotřese ani zabíjení dětí), fotbalový fanda, normální „chlap z lidu“ se zachoval jako hrdina. Když do hospody vtrhli islámští zabijáci vyzbrojení noži, vykřikl „táhněte se do prdele“ a vyhrnul se na ně s holýma rukama. Skončil strašlivě pořezaný, ale přežil to a zachránil život spoustě lidí.
Hrdinství Roye Larnera ukazuje dvě věci:
a) Jak strašlivě zbabělí jsou muslimové. Krutí, nelítostní, ale když narazí na odpor, utíkají. Tři teroristé vyzbrojení noži nakonec vyklidili pole před jedním bezbranným chlápkem. Co by se stalo, kdyby na ně nastoupily ozbrojené síly evropských zemí s celou svou silou? Za pár hodin by bylo po džihádu do konce života.
b) Fotbaloví fanoušci jsou tou nejpohrdanější skupinou ve společnosti. Pro lepší lidi je to spodina, jsou pokládáni za blbé, primitivní a nebezpečné. Elity pro ně mají jen pohrdání a vyhrůžky. Když se propouští, jsou první na ráně. Jejich životní šance jsou nevalné a všichni to vědí. Ale právě takoví obyčejní chlapi z fabrik už párkrát zachránili svobodný svět. Naposled ti, co se přesně před 73 lety vylodili v Normandii. Na tamních plážích neumírali filosofové, ale právě takoví fotbaloví fanoušci. Je nejvyšší čas začít přistupovat k lidem z téhle vrstvy s úctou. A důsledně posílat do p… všechny kavárenské intelektuály, co by se na ně chtěli vytahovat.
Mimochodem, kterýkoliv vlajkonoš Baníku Ostravy by byl dnes lepším premiérem než Bohuslav Sobotka. Rozhodně by s ním byla naše země bezpečnější.

5. 6. 2017

Vidíme kolem sebe, že ubývá hospod a restaurací. Statistiky podnikatelských svazů a svazu obcí říkají totéž. A ve stejnou dobu hlásí ministerstvo financí rekordní nárůst nových hospod!
Jak to jde dohromady? Docela dobře. Když hospodský zkrachuje, v mnoha případech nevrátí živnosťák, jen ho pozastaví. Jeho bývalou hospodu převezme někdo další, což se ve statistice projeví jako zdánlivé založení nového podniku. Ten po půl roce opět zkrachuje, nastoupí někdo další a statistika opět hlásí přírůstek.
Klasický problém. Země pozorovaná z ministerstva nebo korporátní kanceláře vypadá úplně jinak, než když se na ní díváte očima těch, kdo v ní žijí.

5. 6. 2017

Další díl do mozaiky. Oficiální britské muslimské organizace a vedení mešit sabotují programy bránící radikalizaci muslimů. Jinými slovy, jestliže dnes více než polovina mladých muslimů žijících v Británii sympatizuje s praktikami Islámského státu, je za tím práce imámů, učitelů a dalších vedoucích islámské komunity. Těch stejných lidí, co vydávají prohlášení, že islám nemá s terorismem nic společného.
Britská vláda i opozice dělají, že to nevidí. Mezitím začaly britské základní školy zakazovat žákům (nemuslimským) pití vody během Ramadánu. Tedy ne všechny, ale nějaké příklady už jsou zdokumentovány.
Nejspíš budeme sledovat zhroucení civilizace v přímém přenosu. Asi jako kdyby Turci dobývali Cařihrad, vyvražďovali jednu čtvrť za druhou a Fox News to přenášela v živém obraze.

UK muslim prosecutor says that muslim groups are “undermining fights terror”.

4. 6. 2017

V západních společnostech bylo znásilnění odjakživa pokládáno za trestný čin. Hledání hranice toho, co už je a co ještě není znásilnění, bylo vždy nesnadné. Americká spisovatelka Laura Kipnis dobře ukazuje, že když se takového složitého tématu chopí zakomplexované feministické aktivistky, dokážou rychle vytvořit atmosféru paranoidní hysterie. Vytvoří prostředí, kde není možné normálně žít.

Sexual paranoia comes to campus

4. 6. 2017

Jedním z problémů Anglie je, že ve vztahu k islámu neexistuje diskuze a neexistuje opozice. Premiérka Mayová nese plnou odpovědnost za mrtvé a nemá jinou odpověď než pokrytectví a další ustupování vrahům. Labour Party nabízí ještě víc servility vůči islámské komunitě a Nigel Farage nejen, že se neodváží mluvit veřejně o islámu, ale ani o terorismu! (což je jeho dlouhodobý problém). Zůstává jen Tommy Robinson a pár statečných. Lidé skvělí a odvážní, nicméně naprosto bez vlivu a možnosti účastnit se voleb.

4. 6. 2017

Shodou okolností publikoval předevčírem pan Robejšek text, ve kterém ukázal, že nemáme co dělat s kriminalitou, nýbrž, že jsme ve válce – nikoliv ve smyslu metaforickém, ale ve skutečné válce. Je to skvělý text, jako by se vrátil ten starý dobrý Petr Robejšek před založením Realistů.

Připomenu a shrnu to nejdůležitější:
1) Správná reakce na útok není policejní vyšetřování. Správná reakce je protiúder vůči jakémukoliv cíli nepřítele, který je dost významný a dost zranitelný.
2) Naším nepřítelem jsou všichni muslimové vyskytující se na území evropských zemí, vyjma speciálních skupin, o kterých je jisté, že v konfliktu stojí na naší straně vůči muslimské většině.
3) Občanské svobody a žádná jiná práva nepřátel nesmí být respektována. Petr Robejšek má za to, že nemají být dodržována naprosto žádná pravidla, já bych se přimlouval za respektování Ženeských konvencí.
4) Vůči lidem, kteří podlamují obranyschopnost a morálku obránců, má být postupováno jako vůči zrádcům v každé jiné válce.

Není na tom nic extrémistického. Je to normální standardní požadavek na obranu svobodné společnosti, v plném souladu s tradicí, morálkou i evropskými ústavami.

Jen bych od Petra Robejška rád slyšel ujištění, že tyhle věci bude prosazovat natvrdo a bez kompromisů.

4. 6.  2017

Zatímco je pozornost věnována velkým útokům, takové “drobnosti” jako ubodání pětiletého chlapečka v Německu už ani nestojí za pozornost. Běžné spolužití s muslimy.

3. 6. 2017

Dva borci si udělali legraci z feminismu a napsali článek o tom, že penisy ve skutečnosti neexistují, že to je jenom takový sexistický utlačovatelský výmysl. Doplnili spoustou frází z feministického žargonu, označili své myšlení za “post-strukturální diskurzivní genderovou teorii,” a co se nestalo. Text prošel recenzním řízením a publikoval jej poměrně prestižní mezinárodní časopis Cogent Social Sciences.

The Conceptual penis as a social construct

3. 6. 2017

Poslanec Pospíšil (TOP09) a Michal Kocáb přišli do televize nadávat na prezidenta a pořádně se ztrapnili. Ukázalo se, že kromě pár omšelých frází nemají ani znalosti, ani argumenty. Takže odcházeli jako pitomci.
V think-tanku Evropské hodnoty přemýšleli, jak z té ostudy vybruslit, a přišli na to, že (jak nečekaná kreativita!) to bylo tím, že jsme Putinovi agenti. Jak se pozná, že Hampl je Putinův agent? Přece podle toho, že se kamarádí s někým, kdo nosí placku Agent Kremlu. Nedělám si srandu, tohle opravdu napsal „analytik programu Kremlin Watch.“ Agenti se přece poznají podle toho, že to mají na sobě napsáno, to jste nevěděli?
Kdyby tomu dal „pan analytik“ aspoň hodinu, mohl se podívat na google a na petrhampl.com. Nemusel spekulovat o skrytých vazbách na Jelenu Vičanovou. Mohl si tam přečíst, že to je moje kamarádka, máme některé společné politické názory a vystupovali jsme i na stejné akci. Mohl si tam všimnout mé spolupráce s Institutem Václava Klause i toho, že zhruba měsíc po Trumpově inauguraci jsem byl ve Washingtonu. Co jsem tam asi dělal? Jak úžasné konspirační teorie by se z toho daly splétat.
Jenže to by chtělo používat mozek a nebýt tak děsivě líný. Chápete už, proč takoví lidé nemohou působit jinde než v Evropských hodnotách nebo podobných neziskovkách? Dokážete si představit podnik, který je by zaměstnal? Ano, lidi na trhu nejsou, takže se uplatní i neschopní, ale co je moc, to je moc.

Ruská pátá kolona v pořadu Máte slovo

3. 6. 2017

Svatební obřad nemůže nahradit lásku ani rozhodnutí ke společnému životu. Svatební obřad to jen potvrzuje a dává tomu určitý řád i větší stabilitu.
S ústavami je tomu úplně stejně. To podstatné je společné odhodlání občanů žít na společném území, sdílet určité hodnoty, navzájem respektovat a chránit své svobody a společně bojovat proti každému, kdo by jim v tom chtěl bránit. Ústava to jenom potvrzuje a zpřesňuje podmínky. Pokud se vytratí společný základ a sdílené hodnoty, je ústava dobrá leda tak jako náhrada toaletního papíru.
Pokud někdo ignoruje, že lidé ztrácejí důvěru v politický systém a že lidé ztrácejí odhodlání bránit svou zemi (nebo pokud to odhodlání dokonce nemá vládnoucí skupina), pak nemá smysl obhajovat ústavu. Je to úplně ztracený čas. Řešme, jak probudit národ, národní cítění a národní povědomí.

3. 6. 2017

Pokud jste ještě neviděli pořad Máte slovo, kde sekunduji Jiřímu Ovčáčkovi, můžete se podívat. Z toho, co jsem řekl, je nejdůležitější asi toto: „Česká republika nekontroluje vlastní hranice. Většina zákonů je nám nařizována z ciziny. Když jsou čeští vojáci podřízeni německému velení, dozvíme se o tom až zahraničního tisku… a vy za téhle situace řešíte technické detaily odvolávání ministrů. Tohle, že nějak souvisí se svobodami občanů? Ústava je přece jen nástroj pro zajištění svobod občanů a dobrého vládnutí. Nic jiného. Vyjděte ven a zeptejte se někoho na ulici, jestli ho zajímají ty vaše záležitosti, kvůli kterým vyvoláváte zbytečné konflikty.“ Pana europoslance Pospíšila to dost vytočilo, ale protiargument neměl.

Máte slovo: Pravomoci prezidenta

2. 6. 2017

Dnešním Trumpovým krokem by neměla skončit debata o tzv. globálním oteplování. Hotovo bude teprve, až budou za mřížemi ti, kdo řídili šíření té lži a vydělávali na tom, i když věděli, jak děsivé důsledky to má. A samozřejmě ti, kdo se pokoušeli o trestní pronásledování “popíračů globálního oteplování.”

1. 6. 2017

Jednou z nejodpornějších věcí, jaké přinesl politický feminismus, jsou obvinění z starého pohlavního obtěžování. Když chcete nějakého člověka zničit a nic na něj nemáte, začnete vytahovat nejasná pochybná tvrzení, že před 30 lety někomu sahal na zadek, vedl obscénní řeči atd. I v rámci feministického hnutí má na to žaludek jen málokdo.
Teď se tato odporná praktika vlamuje i do České republiky. Asi nepřekvapí, že ji přináší Šafrovo Forum24, tedy médium, které šířilo nechutné lži o tom, že paní Michaláková pohlavně obtěžovala vlastní děti. Nic není odpornější než kopnout si do matky, které byrokratický aparát ukradl děti. Fuj! Hanba!

Forum24: Pilný musel z Microsoftu odejít. Mluví se o pohlavním obtěžování

1. 6. 2017

Z rozhovoru pro parlamentky: Vše nasvědčuje tomu, že česká vláda se připravuje na vznik velké islámské komunity. Ta komunita už tady je, a je sebevědomá a agresivní. Ale to, kvůli čemu se školí úředníci, provádí organizační a personální změny, připravují děti na školách atd., to bude něco řádově většího. Pochopitelně, že o takových věcech se nemluví před volbami.

Parlamentní listy: Petr Hampl: Starší volič jde k volbám, k volbám, mladý jde do hospody. Západ zachvátí občanské války.