Glosy za červenec 2017

31. 7. 2017

Britská konzervativní vláda připravuje zákon, podle nějž si každý bude moci vybrat pohlaví. A každý bude mít právo své pohlaví kdykoliv změnit. V lednu muž, v únoru žena, v dubnu dostanete zase chuť být mužem, na léto se opět přehodíte na ženu… Pesimisté vidí v té ukrutné blbosti zkázu, ale my se na to díváme z té lepší stránky. Bude to mimo jiné znamenat konec všech programů vyrovnání šancí. Ať totiž udělají regulátoři cokoliv, nebudou moci zabránit tomu, aby si všichni zapsali preferované pohlaví.

30. 7. 2017

Londýnská King´s College rozhodla sundat busty významných psychologů, psychiatrů a neurologů. Jejich vědecké výkony sice nikdo nezpochybňuje, ale měli špatnou barvu pleti. Byli to běloši. Budou nahrazeni bustami příslušníků menšin, co sice nic neobjevili, ale zase mají jiné přednosti. Konkrétně… no vlastně jen tu, že nejsou běloši. Ale to na elitní britské univerzitě stačí.

30. 7. 2017

Viktor Orbán: Masová migrace se schovává za masku humanity a soucitu, ale její pravá tvář je okupace území.

30. 7. 2017

Pozornosti možná unikla zpráva, podle níž byl k tříletému trestu odsouzen poradce bývalého jihokorejského prezidenta. Dopustil se toho, že sestavil seznam nežádoucích umělců, kteří pak nedostávali dotace, nebyli zváni na státem podporované akce atd. Zkrátka, využil státní aparát k podpoře určitého politického směru.

Ty seznamy (byť neformální) u nás existují už dávno. Třeba umělci, co podporují Miloše Zemana, si ve státní televizi neškrtnou. Ale letos šla vládnoucí parta ještě dál a na ministerstvu vnitra byl sestaven stovky občanů, proti kterým jsou vedeny operace, i když nejsou podezíráni z žádného trestného činu. Pouze proto, aby to vládní straně pomohlo k volebnímu úspěchu. Sledování premiérovy manželky (i kdyby se bylo prokázalo) je proti tomu neškodná hra. A lidé z Centra hybridních hrozeb byli ještě tak hloupí, aby se tím chlubili! Mimo jiné to znamená, že po výrazné změně vlády lze s vysokou pravděpodobností očekávat, že paní Romancová a její blízcí spolupracovníci skončí ve vězení.

Není tak to tak dobrá zpráva, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Ti lidé mají dostatečnou motivaci, aby změně poměrů zabránili za každou cenu. Za každou cenu.

29. 7. 2017

Z komentáře mého a Honzy Franka k rozhodnutí ústavního soudu o homosexuálním “rodičovství”:
Logika, kterou Ústavní soud nově vnesl do českého právního řádu, mimo jiné znamená, že pokud se někdo v Saudské Arábii ožení se čtyřmi ženami, vznikne českému státu právo všechna tato manželství respektovat včetně dopadu na občanské průkazy, sociální dávky apod.Když uvážíme, že v České republice už přibližně 10 let působí šarija soud, jehož činnost zjevně narušuje právní řád, a úřady to v tichosti tolerují, a když uvážíme, že došlo k prvnímu případu, kdy byla soudkyní jmenována muslimka (a ta dáma teď vynáší rozsudky v logice islámského rodinného práva), vychází z toho velmi temná prognóza dalšího vývoje.

Jan Frank: Vemte to přes práva dětí

28. 7. 2017

BBC odvysílala pořad pro děti o životě v římské Británii. A jak jinak, typický Říman je černoch. Když komentátor InfoWars Paul Watson poznamenal, že to není historicky zrovna přesné, vytáhli v BBC profesionálního historika, který doložil, že Římská říše byla „etnicky různorodá.“ Britské deníky se teď pošklebují, jak „extrémista dostal za vyučenou.“ Jenže historikovi zároveň uklouzla poznámka, že onou etnickou různorodostí se myslí přítomnost lidí z různých evropských zemí. Přemýšlivý čtenář může hloubat nad tím, zda tehdy v některé evropské zemi žili černoši. Jenže redaktoři BBC ani velkých deníků nejsou zrovna přemýšliví lidé. Politická korektnost přechází v idiotismus a idiotismus nemá hranic. A BBC zatím pokračuje ve vymývání dětských mozků.

28. 7. 2017

Opět můžu na pár dnů na facebook, než mě Chovancovo Centrum hybridních hrozeb nechá znova zablokovat. Zdravím všechny, a zvláště ty, kdo mi zachovávají přízeň i v jiných kanálech. Když se podíváte, jak se během mého zablokování vyvíjela návštěvnost na petrhampl.com, zdá se, že to hybridním expertům tak úplně nevyšlo.

28. 7. 2017

 • “Alláh agbar” v překladu znamená “Absolutně nechápu, proč to dělám, ale rozhodně to nemá nic společného s islámem.”
 • Francouzská vláda vyvlastňuje majetek italské firmy. Jaká bude odveta? Takhle tu jednotu nevybudujete, soudruzi!
 • Odpovědnost za smrt Češky zavražděné v Egyptě nesou ti, kdo systematicky šíří lži o mírumilovném islámu, omezených skupinách fanatiků apod. a naplňují jimi veřejný prostor. Lidé, kteří těm lžím uvěřili, podceňují rizika (např. nevybírají zájezd podle ostrahy hotelu) a pak nutně musí docházetk neštěstím.  Je to podobné, jako by veřejnoprávní média systematicky tvrdila, že automobil nemusí mít brzdy.

27. 7. 2017

Multikulti blbečci vyhrožovali, že si Tichá dohoda už v Praze nezahraje. Zahrála, byla skvělá a nevynechala ani Zakázaná slova.

27. 7. 2017

Máme tendenci pokládat feminismus za hnutí neškodných blbek (až na ty stovky milionů, které z našich kapes vytahají). Ale jsou i případy, kdy to neškodné vůbec není. Třeba tahle spisovatelka, která vychovává své dva malé syny s tím, že jsou „těmi zlými“ a že i když to o sobě zatím nevědí, jsou utlačovatelská znásilňovací monstra. Jeden z nich už se pokusil o sebevraždu. Jak sama přiznává, je pro ni těžké přepínat mezi matkou projevující podporu a lásku a mezi feministkou. Asi nepřekvapí, že své syny vychovává bez muže a má pocit, že to vůbec nevadí. Zkrátka, ta ideologie opravdu ničí životy, ne že ne. Namítnete, že ta spisovatelka musí být totální blbka, když se nechá tak zmanipulovat. Ale i hloupí lidé by měli mít možnost žít hezký život.

RoleBoot.org: I am done pretending men are safe (even my sons)

27. 7. 2017

Kdo chce sloužit v americké armádě, tak se musí rozhodnout, jestli je ženská nebo chlap, protože armáda nemá čas neustále řešit záležitosti typu transgenderových záchodků. Tak si o to řekli generálové a tak to potvrdil prezident Donald Trump. Celebrity jsou hysterické, homosexuální aktivista vyhrožuje, že “Trump toho bude litovat” a normální lidé nechápou, v čem je problém. Prostě normálka.

Breitbart.com: Celebrities Melt Down over Trump’s Transgender Military Policy: ‘You Just Pissed Off the Wrong Community’

 

26. 7. 2017

 • Podle úřednice Jourové polský lid ohrožuje demokracii.
 • Bakalovo nakladatelství Economia a veřejnoprávní média postupují ve shodě. Typická monopolistická praktika.
 • Kdy budou zavedeny trestné činy podněcování k žárlivosti, lakomství, sobectví a lenosti?

25. 7. 2017

 • Kirgyzský sultán trvá na spolupráci s českou firmou Liglass. Tak co, kavárno, bude tentokrát humanitární bombardování nebo spíš barevná revoluce?
 • Český člověk v tísni, Pánek ve vatě.
 • Pokud někdo tvrdí, že přijetí migrantů do střední Evropy zmírní problémy některého ze států “staré EU”, je buď lhář nebo úplný pitomec.

24. 7. 2017

 • Bravo Jarku Nohavicovi za otevřenou podporu Okamury. Politicky s tím nemusíte souhlasit, ale je to odvážné a chlapské.
 • Špičky české justice by si měly všímat faktické likvidace občanských svobod v ČR. Za to je platíme, ne za komentáře k dění v Polsku.
 • Absolutní svoboda politického projevu je prvním a základním atributem všech svobodných společností. Co to vypovídá o státech EU?

23. 7. 2017

V Berlíne je mešita, která se snaží spojit islámské kultovní zvyklosti, se západním pohledem na člověka, vztah muže a ženy atd. Pokud má být nějaký islám v Evropě trpěn, pak přesně takový. Nepřekvapí, že lidé ve vedení té mešity (převážně ženy) dostávají každý den vyhrůžky smrtí od „obyčejných muslimů.“ A je taky jasné, že dříve či později budou ty vyhrůžky naplněny.

Člověk by čekal, že intelektuálové mající plnou pusu integrace budou právě takovému islámu poskytovat maximální podporu a že stát využije veškeré své prostředky pro ochranu takové mešity i pro to, aby se toto poselství rozšířilo v celé islámské komunitě. Ani náhodou. Nezájem! Když je turecká státní náboženská agentura označila za odpadlíky (se všemi důsledky), německá vláda vyjádřila „překvapení.“ To je celé.

Takže až vám bude zase nějaký multikulturní intelektuál vykládat o tom, že všichni muslimové nejsou stejní, připomeňte si, že tím ve skutečnosti myslí „podporuji v rámci islámu ten nejodpornější a nejfundamentalističtější proud.“

22. 7. 2017

Každý ať se obléká, jak chce. Ale ať je taky svoboda se něčemu takovému vysmívat.

22. 7. 2017

S potěšením oznamuji, že na trh byla uvedena kniha Moc krásy, jejímž jsem spoluautorem. Výsledek tříletého výzkumu o tom, jaký vliv má na naše životy krása a erotická přitažlivost (i v těch oblastech, kde byste to možná neřekli) a naopak jak ji můžeme ovlivnit. Čtení je to místy obtížné (hodně tabulek a tak), ale řekl bych, že i dost zajímavé. Zvláště doporučuji pozornosti poslední kapitolu, kterou jsem původně pojmenoval „Opravdu jsou feministky ošklivé a hloupé?“ a která nakonec dostala neutrálnější název „Role krásy, atraktivity a kompetencí v podpoře genderových politik.“ Ale to nic nemění na tom, že feministky z těch zjištění moc potěšené nebudou.

Kniha Moc krásy v knihkupectví Kosmas

21. 7. 2017

Na stránce Dne bílého muže se občas věnujeme blahobytným bělochům, kteří staví kariéru na propagaci „vyhlazení bílé rasy,“ „viny bílého muže“ a podobným hovadinám. Většinou to jsou Američané.

Ale i v českém prostředí mají takové menší ubožejší bratříčky. Jsou to čeští intelektuálové, kteří si užívají všech vymožeností české kultury, životního stylu a pohodového českého života a živí se tím, že na Čechy nadávají – prý jsme ubozí, méněcenní, buranští, prý se za nás stydí atd.

Ve skutečnosti jim nic nebrání naučit se třeba německy a přestěhovat se. Jenže vědí, že se nikde nežije tak dobře jako v českých zemích. Takže zůstávají a škodí. Naposled pseudointelektuál Jáchym Topol, jehož kavárenské řeči o tom, jak se stydí za to, když v cizině říká „I am from the Czech Republic,“ zvedly ze židle i prezidenta Václava Klause a jeho spolupracovníky natolik, že k tomu napsali obsáhlý komentář.

Podle mne je to zbytečné. Jáchym Topol je bezvýznamný, byl bezvýznamný a bude bezvýznamný. Znovu to ale otevírá otázku státní podpory kultury. Opravdu si potřebujeme na něco takového připlácet? A otevírá to také otázku osnov a učebnic, protože není pochyb o tom, že multikulturní intelektuálové tam zkusí podobné autory dříve či později propašovat.

21. 7. 2017

Jestli ten kluk svým rodičům jednou provede něco hodně ošklivého, bude v právu.

20. 7. 2017

Víte, že v USA jsou každoročně stovky případů, kdy jsou mladí muži obviněni ze znásilnění a ačkoliv je nevina zřejmá, jsou odsouzeni univerzitními tribunály ovládanými radikálními feministkami, vystaveni dlouhodobému ponižování a nakonec většinou vyloučeni ze studia? Vypadá to ale, že Trumpova ministryně školství Betsy DeVos tomu učiní přítrž. Tleskáme! Konečně!

ThinkProgress.org: Betsy DeVos echoes “man´s rights” activism on campus rape

 

20. 7. 2017

Proč vzbudil záměr zřídit společnou rusko-americkou komisi počítačové bezpečnosti takový rozruch? Ani jedna ze stran by té komisi neposkytovala tajné údaje, takže o to nejde. Ale vznikla by atmosféra, v níž by bylo obtížnější lhát. Naprostá většina toho, co koluje v mediálním prostoru kolem údajného ruského napadání amerických voleb, jsou totiž naprosté hovadiny, což rozpozná i trochu informovanější laik. Jenže laiků trochu informovanějších kolem počítačové bezpečnosti není mnoho, což umožňuje šířit další a další pitomosti (připomínám, že jsem býval šéfredaktorem odborného časopisu o počítačové bezpečnosti, takže vím, o čem mluvím).

Když je expert vystaven emotivně tlačeným tvrzením, byť zjevně lživým, raději mlčí a myslí si svoje. Ale kdyby seděl ve stejné místnosti s ruským expertem, bylo by mu trapné se neozvat. Takovou situaci nemůže nikdo potřebovat.

19. 7. 2017

Když děti ve škole slyší nějaké nové sdělení, holčičí mozek se ptá: „Bude mě mít paní učitelka ráda, když tomu uvěřím?“ V dospělosti pak může podobná otázka znít: Budu oblíbená, když budu zastávat ten nebo onen názor? Jenže když to stejné školní sdělení doputuje ke klukovskému mozku, první otázka zní: Jde to logicky dohromady s tím, co už znám? Když to dohromady nejde, tak se novému sdělení vysměje.

To všechno vede k tomu, že holčička má spíše tendenci přijmout romantickou představu o vznešeném ušlechtilém islámu (nebo aspoň, že „muslimové jsou stejní jako všichni ostatní lidé“). Kluk má spíše tendenci položit si otázku, jak to jde dohromady s terorismem, kamenováním, podřezáváním nevěřících a děsivým primitivismem všech islámských společností. To platí ve stejné míře i pro dospělé lidi.

Petr Hampl: Proč tolik žen a homosexuálů miluje islám

18. 7. 2017

Sluníčkový režisér Jakub Horák napsal na Ihned článek, ve kterém dokládá, že dnešní politický spor je veden mezi těmi, kdo chtějí normálně žít své obyčejné životy a mezi těmi, „kteří chtějí něco zažít.“ Dávám mu za pravdu – Česká republika s velkými no-go zónami, každodenním pouličním násilím a pravidelnými výbuchy by možná vytrhla z letargie i znuděného intelektuála, který nemusí řešit záležitosti každodenního života.

Zajímavější je ale název příspěvku. Vzpoura gerontů (tím jsme myšleni my normální lidé). Bouřit se přece mohou jenom podřízené vrstvy. Pan režisér s naprostou samozřejmostí předpokládá, že je tu jakási hierarchie, v níž jsou on a jemu podobní stojí na vrcholku mocenské pyramidy, zatímco ostatní jsou v roli nevolníků.

18. 7. 2017

Které z 27 možných pohlaví, jaké nabízí dotazník společnosti Ženy v literárním umění, zvolíte? Cítíte se být víc transgender nebo cisgender? Reakcionářská zpátečnická pohlaví „muž“ a „žena“ se do dotazníku nevešla, ale nevěste hlavu. Je tam ještě kolonka „ostatní“, kam můžete vypsat, že se cítíte mužem nebo ženou.

Skandální je ovšem název feministické organizace Women in literary arts. Je to odporně diskriminační. Mělo by se to jmenovat: Transgenders, cisgenders, bigenders, binaries, butches, polygenders, nonbinaries…atd….in literary arts.
Mimochodem, není to jen americká „vymoženost.“ Aktivistky s tímhle pohledem najdete i na českých humanitních fakultách. Na ministerstvech budou až tak za dva roky.

17. 7. 2017

Jak rozlišíte afektovanou krávu od normální ženské? Třeba tak, že nepřechyluje své příjmení. Eva Svoboda, Anička Novák, Marie Kudrna… (s některými cizojazyčnými jmény je to složitější). Kdysi se říkalo, že když žena nemá nic v hlavě, ukazuje své tělo. Nemyslíme si, že by tomu tak bylo. Ale nejspíš je pravda, že když žena nemá nic v hlavně a nemá ani co předvádět, zbývá jí ještě možnost nepřechýlit si příjmení.

17. 7. 2017

Přední ideolog místních kolaborantských skupin Pavel Šafr (když byla mocenská situace jiná, býval servilním obdivovatelem Václava Klause, ale to je jiná kapitola) si dal námahu a osobně napsal dlouhý článek Na Bílé hoře jsme neprohráli, kde se vymezil proti „bolševickému chápání dějin.“ Když ten článek přečtete, zjistíte, že pod nálepku „bolševické chápání dějin“ patří také Masaryk, Česká obec sokolská, hrdinové od Zborova a vlastně úplně vše od začátku českého národního obrození.
Šafrův „nebolševický“ pohled na dějiny lze shrnout takto: Dobré je všechno, co vede k likvidaci méněcenného slovanského obyvatelstva, které se shodou náhod ocitlo na tomto území. Špatné je vše, co tomuto obyvatelstvu pomáhá, podporuje ho nebo dokonce posiluje jeho sebevědomí.
Je to článek dobrý, protože je otevřený. Dává nám dobré pochopení toho, jaké jsou záměry sponzorů serveru Svobodné fórum a jakou budoucnost nám připravují, budeme-li se řídit jejich radami.

16. 7. 2017

Děkuju Honzovi Frankovi, že si všimnul mé likvidace na facebooku (je mi dlouhodobě blokován osobní profil) a že se k tomu ozval. Mám za to, že Chovancovo Centrum pro hybridní zastrašování obyvatel testuje, jak se postupně dobrat ke kýženému cíli, kdy lidé spolu nebudou vůbec diskutovat o politických věcech, a každý bude vůči státní propagandě totálně izolován. Hospody budou zlikvidovány, na sociálních sítích se budou sdílet pouze obrázky roztomilých koťátek (ale pozor, ne tygříčci – tygr symbolizuje bělošskou nadřazenost) a v práci si to budou hlídat zaměstnavatelé.
V první fázi sáhli příliš vysoko, když zablokovali facebookový profil Televize Prima (v Americe dokonce běžela vážná diskuze o zrušení profilu prezidenta Trumpa, ale Twitter nenašel dost odvahy), jenže se to ukázalo jako kontraproduktivní. Takže začali o kus níže a až to začne být akceptováno jako úplně normální, troufnou si na silnější hráče – tudíž odstraní Petra Robejška, Václava Klause mladšího, zruší profil Tomia Okamury atd. Ještě podstatnější pak bude mazání odkazů na texty nežádoucích osob.
Můj odhad je, že na to nebudou mít čas. Jednota mainstreamových médií se drolí a politicky nekorektní televizní stanice Z24, která by měla začít vysílat ještě letos, může úplně otočit situaci.

16. 7. 2017

Znovu připomínáme na 1400 britských nezletilých dívek, které byly uneseny, zneužívány a některé i mučeny za tichého přihlížení britské policie, protože se mezi policejními veliteli nenašel nikdo ochotný absolvovat tvrdý konflikt s politicky korektním establishmentem. Názorná ukázka, že když bezpečnostní jednotky nejsou vedeny bojovníky, ale byrokraty, jsou nepoužitelné. Možná tak noční razie proti důchodkyním, které na internetu nasdílely politicky nekorektní vtip, na to mají dost odvahy. Není vůbec náhodou, že takoví „policejní velitelé“ a „soudci“ mají větší strach z normálních chlápků odhodlaných bránit své rodiny než z teroristů. Protože ti normální chlapi nastavují zrcadlo a odhalují jejich ubohost.

15. 7. 2017

Kdyby už měla vláda vynakládat peníze na rómské památníky, měla by vypichovat případy Rómů (Cikánů), co něco dokázali – stát se skvělým řemeslníkem, vybudovat firmu, prorazit v umění… prostě ty, kteří mohou být příkladem. Nebo třeba i ty, kdo to nedotáhli až tak daleko, ale vyučili se řemeslu, dělali poctivě svou práci a vychovali děti tak, že neskončily ve vězení. To je hodno úcty.

Neustálé rozňahňávání kauzy Lety naopak jen posílí uměle vyvolaný pocit oběti (sociologie hovoří o „naučené bezmocnosti“) a dále sníží už tak nízkou motivaci rozumně se dobře učit a poctivě pracovat. Důsledkem bude další snížení životních šancí českých Romů.

Proč má „kavárna“ o celou záležitost takový zájem? Protože potají vyjednávaná transakce za více než půl miliardy poskytuje nespočet příležitostí pro zajímavé provize. Potom se budou stavět památníky, pořádat kulturní akce… a grantové peníze se budou jen hrnout. Do kapes zazobaných bílých umělců pocházejících z nóbl rodin. O Romy (Cikány) nejde ani trochu. Aktivistovi je jedno, jestli hájí Róma, Somálce, myšku nebo Matku Zemi – hlavně, že to sype.

Doufám, že už brzy vymyslí virtuální menšinu. Pak budou schopní krást naše peníze, aniž tím budou ubližovat skutečným lidem.

15. 7. 2017

Již podruhé vyjadřujeme obdiv filipínskému prezidentovi. Není to bílý muž, ale je to skvělý chlapík.

14. 7. 2017

Černí zákazníci krmení multikulturní propagandou se navzájem povzbuzují v tom, že nebudou dávat bílým servírkám spropitné. Mají na to samozřejmě právo. Ale nutně to povede k tomu, že bílé servírky se začnou dívat na černé zákazníky s despektem a budou je obsluhovat s horší péčí než ostatní. Občas to odnese i nějaký slušný černoch, který by se choval hezky a dobré služby ocenil spropitným.
Je to další příklad toho, jak aktivisté uměle podněcují a posilují rasismus, který by už mezitím sám přirozeně zanikl. Čím horší vztahy mezi lidmi, čím více násilí, tím více grantů a tím více záminek povykovat.

14. 7. 2017

Co dostávají bohatí proti chudým navíc? V čem jim stát poskytuje více služeb? Když pominu lepší školy pro děti, kvalitnější lékařskou péči a především dotace na všechno možné i nemožné, stát jim chrání také větší majetky. V opačném případě by to vypadalo tak, že by stát vyhlásil, že chrání majetky, řekněme do úrovně 2 milionů korun. Občan by někde zaregistroval, jaká část jeho majetku bude chráněna. Ochranu toho ostatními by si musel platit ze svého, nemohl by se obracet na státní policii a chyceného viníka by nemohl předvést před soud. Pokud by zloději ublížil, posuzovalo by se to stejně jako jakýkoliv zločin.
Chtěli bychom žít v takovém světě? Jasně, že ne. Pak je ale progresivní zdanění nutnou a logickou odpovědí. To ovšem nemá nic společného s tou prasárnou, kterou prosazuje ČSSD a která chce uvalit milionářskou dávku na každého, kdo vystudoval techniku a pracuje ve fabrice.

13. 7. 2017

Z komentáře pro Institut Václava Klause:
Ráz politických systémů není dán jen jimi samotnými, ale také institucemi, zákony a zvyklostmi zděděnými po systémech předchozích. Třeba husákovský post-normalizační režim byl z podstatné části ovlivňován tím, co přežívalo ze starších fází marxistického socialismu. Kdybychom brali v úvahu pouze nová opatření zavedená za premiérů Štrougala a Adamce, mohli bychom režim považovat za relativně liberální a ekonomicky racionální. Život v dnešním politickém systému je naopak snesitelný jen díky tomu, co přežívá z režimu předchozího, zejména z 90. let. Kdybychom brali v úvahu jen opatření prosazená Sobotkovou vládou, získali bychom obraz nejvíce totalitního a ekonomicky iracionálního vládnutí od roku 1953.

Petr Hampl: Přestaňeme skrývat, že došlo ke změně politického režimu

13. 7. 2017

Je vysoce pravděpodobné, že součástí Trumpovy daňové reformy (snižování daní pro skoro všechny) bude také vypsání milionářské daně. Znovu to ukazuje, že tradiční dogmata levice – pravice jsou nepoužitelná pro posuzování dnešní politické situace. Ekonomická účinnost progresivního zdanění je velmi problematická, ale to nic nemění na tom, že je morálně správné a logické. I kdyby to nevyneslo ani dolar navíc, lidé mají právo vidět, že ti, kterým současné uspořádání společnosti přineslo nejvíc, vynakládají odpovídající prostředky na její obranu a na udržení sociální soudržnosti. V ideálním světě by bohatí lidé financovali domobranu, školy i veřejné osvětlení dobrovolně, jenže v ideálním světě nežijeme.

Breitbart: Steve Bannon pushing to hike taxes on the wealthy

13. 7. 2017

„Společenský tlak vytváří romantickou představu o heterosexuálních vztazích, protože je to v zájmu kapitalistické produkce.“ To je citát ze standardní učebnice Gender Studies používané na amerických univerzitách. Samozřejmě, je to uvedeno bez jediného argumentu. Studentky se to prostě musí naučit a musí tomu začít věřit (nebo to aspoň předstírat).
Mimochodem, máte představu, co je studentkám naléváno do hlavy třeba na českých pedagogických fakultách? Buďte rádi, že to nevíte. Nejspíš by se vám špatně spalo a stejně byste s tím nemohli nic dělat.

12. 7. 2017

Pokud se rozhodnete studovat obor Multikulturní studia, vše vám to uhradí daňoví poplatníci. Pokud se ale po letech rozhodnete živit poctivě a přeučit se třeba na soustružníka, budete si učení platit ze svého. Pokud je cílem školství, aby nikdo neuměl nic užitečného, potom Valachová nastavila systém financování skvěle.

12. 7. 2017

Víte, co dělají tyto aktivistky (většina z nich jsou zároveň zaměstnankyně úřadu vlády)? Jak uvádí na svém facebookovém profilu, odpočívají před přípravou dalšího udání. To není vtip. Ony jsou na to ještě hrdé! Když je vidíte, je těžké odpustit si poznámku, že kdyby si raději došly ke kadeřníkovi, mohly by mít pořádného chlapa a nemusely by své komplexy kompenzovat buzerováním ostatních.

11. 7. 2017

Z komentáře k posledním událostem v Hamburku:

Kdyby bylo město napadeno kluky z dělnických rodin, zasáhli by rychle a tvrdě. Došlo by na vodní děla, plastové projektily a kdyby to nestačilo, možná i na ostřejší prostředky. Ostatně, stačí připomenout, jak brutálně zasáhla německá policie proti pokojným občanům, když po předloňském znásilňovacím Silvestru uspořádali nenásilnou demonstraci proti řádění imigrantů.

Petr Hampl: Pochopit Hamburk

11. 7. 2017

Pokud se rozhodnete studovat obor Multikulturní studia, vše vám to uhradí daňoví poplatníci. Pokud se ale po letech rozhodnete živit poctivě a přeučit se třeba na soustružníka, budete si učení platit ze svého. Pokud je cílem školství, aby nikdo neuměl nic užitečného, potom Valachová nastavila systém financování skvěle.

11. 7. 2017

Kdo rozumí anglicky, ať si určitě pustí video téhle americké holky, kterou feministky roky udržovaly v přesvědčení, že muži jsou nepřátelé, neustále se jí snaží diskriminovat, znásilnit a zničit. Žila ve strachu a žila ve strachu i z toho, že nevědomky urazí příslušníky nějaké menšiny. Postupně začínala vnímat, že je to nějaké divné, a jednoho dne shledala, že je to celé ukrutná pitomost. Dnes žije pohodově a svobodně. Říká, co si myslí, a neřeší, jestli to urazí nějakou menšinu. Kamarádí s chlapy a vůbec jí nevadí, že jsou maskulinní. Naopak. Feministky jí připravily o kus života, ale už je to za ní.

Kolika českým dívkám mezitím vymývají mozky v rámci multikulturních a feministických školení? Jaké to pro ně bude mít důsledky? Kolik z nich najde cestu ke svobodě jako tato Američanka?

Vloggery: Becoming less offended…

11. 7. 2017

Na mýtu o údajném rozdílu mezi platy mužů a žen je skvělé to, že když problém neexistuje, nemůže být vyřešen, a tudíž nehrozí, že by vám byly zastaveny dotace. Ve skutečnosti mají ženy „za jinak stejných podmínek“ platy o něco vyšší než muži. Je to logické, vypadají lépe a jsou komunikativnější. Nikdo za to nemůže, tak to prostě na světě chodí.

11. 7. 2017

Dějiny nás učí, že postupné utahování šroubů funguje v ekonomických věcech, ale nefunguje v politických. Pokud už odpor lidu existuje a vy se ho pokusíte zlomit tím, že postupně přidáváte na šikaně, v každém krůčku lidi znovu naštvete, přidáte jim motivaci k odporu a zároveň to nestačí k jejich zlomení. Ostatně, velmi podobně fungují i ekonomické sankce.
Chcete-li zlomit odpor, musíte nejdřív ukázat odhodlání k brutální represi – např. tanky v ulicích, veřejná poprava 27 klíčových šlechticů a vzdělanců, tisíce odvezené do koncentráků apod. Pak teprve můžete utahovat šrouby.

Proto nebude Chovancovo Centrum pro hybridní zastrašování obyvatelstva fungovat. Na to, aby nechal Hampla a pár dalších veřejně popravit, na to nemá současný ministr vnitra dost odvahy (i když chuť by nejspíš byla). Půjde tedy cestou drobné šikany, výsledkem bude stupňující se odpor.

10. 7. 2017

Autor Žabáka Pepeho, kreslíř Matt Furie, nevydržel neustálé útoky levicových intelektuálů a své dítě symbolicky pohřbil. Pro nás ale žabák Pepe dál žije. Prostě proto, že nepatříme k lidem, co se nechají zastrašit povykováním kavárenských blbečků. Pokud budeme mít naději, že to v kavárně způsobí dost infarktů, vyhlásíme ještě Mezinárodní den Žabáka Pepeho. A jestli nám chtějí nadávat do rasistů? Ať si poslouží. Už jsme si zvykli na multikulturní intelektuály i na jiný obtížný hmyz.

9. 7. 2017

Z dnešního komentáře:
Poučení z toho je, že zdánlivě neporazitelná média jsou obrem na hliněných nohou a že jim k udržení pozice nemusí stačit ani podpora policie a zahraničních bank. Necenzurovaná alternativní média v čele s Parlamentními listy zatápí „hlavnímu proudu“ tak zle, že se to řeší až v Bruselu. V příštích měsících se má objevit minimálně jedna necenzurovaná televizní stanice s celoplošným vysíláním. Očekávaný suverénní vítěz příštích voleb Andrej Babiš nemá současná veřejnoprávní média vůbec v oblibě a není vůbec vyloučeno, že vymění kompletní management. A na rozdíl od roku 2000 není na spacákovou revoluci ani pomyšlení. Mocenský zásah proti České televizi by mohl počítat s lidovou podporou.

Petr Hampl: CNN na kolenou. Kdo bude další?

9. 7. 2017

Když se prohlížíte ruch na anglických facebookových profilech, a ještě více na twitteru, vyloženě vás uhodí do očí, jak nesmírně se v posledních dnech mění vztah k Polákům. „Myslel jsem, že to jsou jen kšeftaři a mizerní pracovníci, a teď vidím, že to jsou skvělí lidé,“ dá se číst na různých profilech v různých obměnách. Všechno to jsou reakce na jasný postoj „ani jednoho imigranta.“

Připomínám to i proto, že jsme neustále bombardováni propagandou, podle níž nám údajný nedostatek solidarity poškozuje pověst v zahraničí. Ani náhodou! Možná u pár blbečků z pařížské, londýnské a berlínské kavárny. Ale normální lidé na celém světě budou obdivovat spíš naši odvahu postavit se bruselskému diktátu, pokud tu odvahu najdeme. S pozitivním dopadem na české firmy, zboží atd. – i když nečekejme žádné dramatické změny, lidé se rozhodují spíš podle ceny než podle sympatičnosti státu produkce.

7. 7. 2017

Nemělo by uniknout pozornosti, že obráncům svobodného světa se objevil velmi vítaný spojenec – indické menšiny resp. lidé patřící k hinduistickému kulturnímu okruhu. V USA tradičně volili Demokraty, nicméně provedli rázný obrat k Trumpovi (bez jejich hlasů by nevyhrál) a zdá se, že i v Evropě zastávají Indové velmi rozumné postoje a podporují ty správné věci. Možná je to tím, že mají silnější historickou paměť a vědí o desítkách milionů hinduistů a budhistů zabitých a zotročených muslimskými okupanty. A jsou to lidé povahově dost bojovní.

Vyplývá z toho mimo jiné striktní požadavek, abychom si je s muslimy nepletli. Analytici České televize mohou dál publikovat komentáře o „muslimech s turbanem,“ ale rozumný slušný člověk by měl rozlišit na první pohled.

6. 7. 2017

Američtí mariňáci se dostávají do palby kritiky za svou „toxickou maskulinitu.“ Ano, slyšíte správně! Intelektuálové a úředníci, co ve svých kancelářích řeší účesy, poslední módu a „projevování emocí“ se chystají převychovávat chlapy, co musí obstát v těžkých bojových situacích. Zatím to má „jen“ podobu plivání na padlé hrdiny. Jak dlouho ještě bude trvat, než se takovým aktivistům konečně dostane, co si zaslouží?

Breitbart: Leftist media outlet attacks marines on memorial day over “toxic masculinity.”

6. 7. 2017

6. 7. 2017

Fyzika odhalena jako bělošská a mužská disciplína. Má být nahrazena novou vědou, která lépe zachytí „rozdílné perspektivy menšinového pohledu.“ Asi nepřekvapí, že s tím návrhem přišla absolventka oboru „koloniální studia,“ která nikdy fyziku nestudovala. To nicméně nebrání tomu, aby o své nové vědě přednášela na univerzitě a aby ten blábol tiskly vědecké časopisy.

The College Fix: Feminist researcher supports ‘combining intersectionality and quantum physics’

6. 7. 2017

Neviditelný pes je jedno z posledních míst, kde se scházejí vlastenci i sluníčkoví intelektuálové. Když tam minulý týden převzali můj článek „Nenadávej na Putina, když máš křivou hubu,“ byl to docela zajímavý test sluníčkového myšlení. Potvrdil se, žel, můj pesimistický předpoklad. Zvuk slova Putin (a trochu už i jména Hampl) se u intelektuála spouští Pavlovův reflex, odpojuje mozek a nastupuje bezmyšlenkovité slintání (viz diskuze v odkazu níže).
Opakuji proto čtyři otázky, které Putin v rozhovoru se Stonem otevřel a o kterých by měla být vedena diskuze.
– Má mít státník na zřeteli blaho občanů své vlastní země nebo blaho celého lidstva?
– Je posláním státníka převýchova občanů nebo má naopak respektovat jejich zvyky a názory?
– Má státník zvažovat následky svého jednání v horizontu desítek let nebo má veškerou energii zaměřit na řešení momentální situace?
– Je dobré, aby na světové scéně existovalo několik rovnocenných hráčů nebo je lepší, aby existovala jedna supermocnost nepodléhající žádným omezením kromě své vlastní vůle?
A připomínám, že „zabijte Putina“ ani „zakažte Hamplovi psát“ není správnou odpovědí na žádnou z těch otázek.

Diskuze pod článkem na serveru Neviditelný pes

5. 7. 2017

Kdyby přišli Konstantin a Metoděj dnes, byli by označeni za agenty Ruska.  Když si připomínáme jejich svátek, připomínáme tím také, že Češi a Moravané byli vždy součástí západní civilizace, ale nebyli kopiemi Němců, Francouzů ani nikoho jiného. Rozhodně se jim ani nepodřizovali, i když byli vystaveni obrovskému tlaku. Náš největší král Karel IV. byl dokonce horlivým nacionalistou a nutil Němce, aby se učili česky. Obyvatelé českých zemí byli svébytní a nezávislí a snažili se žít po svém. Nic není ve větším rozporu s českými dějinami a ideou češství než současná kolaborantská hesla o tom, že se máme podřídit impériu řízenému Němci. Koho taková budoucnost láká, nechť se naučí arabsky a přestěhuje do Berlína. Češi budou klást odpor, tak jako pokaždé v dějinách.

4. 7. 2017

Benjamin Kuras si zase udělal legraci z feministek (však taky přítomná redaktorka Respektu reagovala hysterickým záchvatem a Apolena Rychlíková z České televize proudem urážek). Připomněl úzké spojenectví feminismu a radikálního islámu a poté doplnil: „Takže zde návrh možného receptu, jak bychom se my, bílí heterosexuální muži, dali ještě zachránit před vyhubením. Přestoupit všichni na islám, ozbrojit se zákony šaria a jimi darovat těm vzteklým feministkám tu pravou svobodu, po níž tak touží a jakou požívají v Saúdské Arábii, Íránu, Súdánu, Somálsku a Afghánistánu. Ujišťuji vás, že výměnou za mír, který tím získáme, je obřízka zanedbatelnou daní.“

Big Ben: Ohrožený živočišný druh – bílý heterosexuál

4. 7. 2017

Poslední rozhovor pro parlamentky jsem poskytoval po telefonu. V klidu jsem jej pak přepsal do (doufám) zajímavější podoby. Říkám mimo jiné: „Česká republika měla fantastickou příležitost jasně se připojit k Maďarsku a Polsku a stát se bezpečným ostrovem pro všechny slušné a pracovité Evropany. Máme tu vyspělou infrastrukturu, vzdělané a národnostně homogenní obyvatelstvo, je to velmi bezpečně. Mohli jsme získat nejlepší mozky ze západní Evropy. Šikovné lidi, co by tu zakládali inovativní firmy a co by respektovali naši kulturu. Mohli jsme přitáhnout nejlepší lidi z Německa, Švédska, Francie, Británie i odjinud. Mohli jsme se znovu stát ekonomickým tygrem, těch všech problémů jsme mohli využít k rychlému zvyšování životní úrovně. Česká vláda tu příležitost úplně zahodila. Ale nemá ani žádnou jinou koncepci – kromě toho, že mechanicky provádí příkazy z Bruselu a čas od času zahraje pro místní lidi divadýlko, kdy předstírá odpor.“

Radikálním marxistům se podařilo ovládnout západní Evropu, zatímco Rusko odolává

3. 7. 2017

Tak tygr je prý vyjádřením „rasismu“ a „bělošské nadřazenosti.“ Nevím, jak k tomu chudák tygr přišel, ale podle aktivistů z louisianské univerzity je to nesporné. Chovat tygry je politicky nekorektní. Zajímalo by nás, jaké zvíře je symbolem feminismu a práv menšin. Skunk, osel nebo pštros?

Breitbart: Students now claim Louisiana state´s university tiger mascot is rasist and “white privilege”

Doplnění: V diskuzi jednoznačně převážil názor, že maskotem feminismu a politické korektnosti by měla být slepice.

3. 7. 2017

Havlův výrok o „humanitárním bombardování“ obytných čtvrtí Bělehradu a srbské civilní infrastruktury je dosud pokládán za dno, kam až může klesnout rozložená osobnost vedená směsí arogance, hlouposti a patolízalství.
Jak si ale včera všiml Petr Paulczynski, zdatně tomu konkuruje Michal Kocáb se svým výrokem o tom, že česká vláda je povinna bruselským úředníkům „demokratickou poslušností.“
Teď můžeme přijímat sázky, kdo dokáže klesnout ještě hlouběji. Šimon Pánek? Tomáš Halík? Petr Uhl? A jak bude znít další perla? Já bych si tipnul na něco typu „lidskoprávního znásilňování.“

2. 7. 2017

Příčinou terorismu je mužnost. Kdyby všichni chlapi byli zženštilí a ufňukaní, nebylo by žádného násilí. Je tedy zapotřebí jim pomoci k tomu, aby se z nich stali slaboši. Tvrdí to feministický dokumentární film, který půjde do kin za pár měsíců (a který bude nejspíš promítán na českých školách). Americká socioložka Christina Hoff-Sommers to odkrývá jako ukrutnou pitomost a předpokládá místo toho následujících pět tezí:
1) Uznejte, že mužnost není jen maska, ale hluboký osobnostní rys
2) Uznejte, že existuje rozdíl mezi přirozenou zdravou mužností a agresivitou a její patologickou formou
3) Uznejte, že mužská zdrženlivost v projevování citů má hodnotu
4) Uznejte, že ti kluci, co jsou dost mužní, jsou taky psychicky odolní a stabilní
5) Přestaňte se pokoušet kluky předělávat

Christina Hoff-Sommers: Masculinity is more than a mask

2. 7. 2017

Dík a uznání patří MF Dnes, která velkým článkem na titulní stránce připomněla sté výročí bitvy u Zborova. Je to jeden z těch momentů, kdy se Češi projevili jako stateční lidé a skvělí válečníci a které můžeme a musíme být hrdí.
Veřejnoprávní média a další „mainstream“ předstírá, že se nic podobného nikdy neodehrálo a pokračuje v kanonádě s cílem přesvědčit Čechy, že jim nezbývá nic jiného než podrobit se cizincům a vzdát se své vlastní země. Mohutně jim v tom pomáhá politicko-korektní školství.
Znovu se potvrzuje, že multikulturní intelektuálové v českých médiích představují nesrovnatelně větší problém než vliv Andreje Babiše.