Glosy za srpen 2017

31. 8. 2017

Z komentáře Odplata za malou privatizaci:

Ve sporu zvítězila klausovská strana a byl otevřen prostor pro neuvěřitelnou explozi drobných krámků, obchůdků, dílen a poskytování nejrůznějších služeb. Země se začala probouzet, lidé si začali uvědomovat, že jsou majiteli země. To se projevovalo i ve volebním chování. Havlovo Občanské hnutí nedokázalo překročit pětiprocentní hranici pro vstup do parlamentu. Lidé vykázali intelektuály do patřičných mezí.

Nicméně po letech se smějou právě ti havlističní intelektuálové. Mají své fakulty a neziskovky, ovládají státní média, malé krámky umírají a z jejich vlastníků jsou opět jen kolečka v korporátním stroji. Mohou tak maximálně sedět za pokladnou v hypermarketu, kde jim nic nepatří a kde nemohou nic ovlivnit.

Petr Hampl: Odplata za malou privatizaci

30. 8. 2017

Pomoc OKD bude stát mnohem víc, než Sobotka a Babiš tvrdili, navíc hrozí arbitráže a ohromné škody. Přitom státní intervence nic neřeší, problém je jenom odsunut. A mezitím si Bakala vytáhl ze zachraňovaného podniku další stovku milionů.

Mohli bychom diskutovat, zda je za tím neschopnost nebo korupce na ministerstvu financí. Ale především jde o to, že vláda není od toho, aby zachraňovala podobné giganty.  OKD mělo už dávno padnout, byty měly být vyvlastněny a rozdány lidem. A vláda měla investovat svou energii do toho, aby pomohla těm, kdo přišli o práci. Pokud pro ně není dost rozumných míst, měla se vláda zajímat, co brání jejich těch pracovních míst a už dávno měly být podniknuty patřičné kroky. Pomáhat lidem, ne oligarchům. O to jde.

28. 8. 2017

Z videokomentáře tomu, proč francouzská veřejnost začíná odmítat Emmanuela Macrona:

Macrona čekejme to nejhorší. Nejen vůči nám, ale i vůči Francouzům. Není to diktátor, kterému by leželo na srdci blaho země a bezpečnost vlastního lidu. Je to diktátor, kterému leží víc na srdci hebkost vlastní pokožky. Špinaví pracující… fuj. To není nic pro Emanuelka.

Petr Hampl: Božstvo Macron a vzpomínky na demokracii

28. 8. 2017

Univerzita ve Stanfordu zavedla kurzy zániku bílé rasy. Jak k tomu podotkl akademik z konkurenčního Harvardu, „být bělochem je forma rasového útisku,“ takže konce bělochů nebude vůbec škoda. Nicméně není to tak strašné, jak by se mohlo zdát. Běloši nemají být podle akademiků vyvražděni, jen se přestanou označovat za bělochy. Vidíte, co všechno je možné dostat za školné 15 tisíc dolarů ročně.
Breitbart.com: Stanford University Introduces Courses on Abolishing Whiteness

27. 8. 2017

Studentka Evergreen State College se zúčastnila několika schůzí s vedením školy. Nikdo jí v tom nebránil, což bylo hezké. A když se pokusila zapojit do diskuze, hezky jí vysvětlili, že jako běloška nemá právo mluvit na veřejnosti. Žádné násilí. A potom, že rasové vztahy nefungují skvěle, vezmou-li to do ruky ti správní aktivisté.

Infowars.com: Evergreen Student Told She Is Not Allowed to Speak Because She is White, Ordered to “Stand in the Back”

27. 8. 2017

Po brutálním útoku muslimské bandy na polskou rodinu v Itálii by bylo správné a logické, kdyby si polští fotbaloví fanoušci a další bojovní mladí muži udělali výlet do Rimini a navštívili tam muslimskou zónu. Italové by to určitě uvítali. Pokud k tomu dojde, měli by se Češi přidat.

Mimochodem, bylo by užitečné, kdyby si mladí muži zvykli jezdit na výpravy do islamizovaných regionů Evropy. Přijet, ukázat odvahu, porvat se, vrátit se domů. Bylo by to důležité pro jejich osobní růst, budování odvahy i pro získání zkušeností s pouličním násilím. Nikdo přece nemůže věřit, že se to násilí zastaví pár kilometrů za Drážďany. A po zkušenostech z bývalého západu nemůže nikdo věřit, že by se státní policie odvážila postavit na odpor drancujícím muslimským gangům.  Takové výpravy by byly užitečné i v tom, že by snížily chuť kolonistů usazovat se právě na našem území.  Předpokládalo by to, že fanoušci Sparty, Slavie a Baníku budou schopni vyrazit na křížovou výpravu společně. Věřím, že by se našly i další party, které by se přidaly. Konec konců, i já  – ač starší pán, snažím se udržet v kondici.

27. 8. 2017

Dva černí pastoři podali žalobu na firmu Coca-Cola. Nějak totiž došli k tomu, že běloši schválně dávají do koly hodně cukru, aby byli černoši tlustí a dostali infarkt. Milí černoši, co kdybyste se místo podávání žalob hýbali? Co třeba 100 dřepů každé ráno? Nebo co nějaké fyzická práce? Opravdu by to byla tak strašná diskriminace?

CBS News: Coca Cola gets served a lawsuit by two black pastors

26. 8. 2017

Ve Velké Británii volně chodí více než 20 000 vycvičených džihádistů připravených udeřit. Policie jim nechává volnou ruku, protože zasáhnout by bylo projevem rasismu. O to větší úsilí ale projevují policisté jinde. Tak třeba 14letá Codie Stottová byla na školní praktika přidělena do skupiny, kde byla jediná Angličanka a kde nikdo z jejích obohacujících spolužáků neuměl anglicky. Požádala tedy, zda by nemohla být zařazena raději do skupiny, kde se mluví anglicky a kde ona rozumí. Policie zareagovala bleskově. Dorazila do školy, odkud nebezpečnou rasistku odvezla. Následoval několikahodinový výslech a odběr DNA. Poté strávila školačka několik hodin v cele, a nakonec byla propuštěna. Škola se ještě nerozhodla, jak bude proti ní postupovat. Celé to zní tak absurdně, že tomu mnozí nebudou věřit. Proto uvádím i odkaz na článek BBC.

BBC: Girl arrested in racist inquiry

26. 8. 2017

Ve včerejší poznámce jsem upozornil na to, že zdánlivě neškodných 10% muslimů znamená, že v té které zemi budou mít muslimové většinu už během jedné generace.  A že to pro nás znamená, že budeme už za našeho života čelit agresi islámského Německa a islámské Francie.

Včera jsem shodou okolností dostal zprávu demografů z univerzity v Münsteru, podle níž se už dnes ve velkých německých městech rodí většina dětí v rodinách přistěhovalců (tedy téměř výhradně islámských).

Nicméně celá záležitost má další aspekt. O muslimech v Evropě totiž platí, že čím mladší, tím radikálnější. Zatímco mezi padesátníky najdete řadu takových, kteří by se s evropskou civilizací ochotně smířili, mladí muslimové nás zpravidla nenávidí. Loňský výzkum ukázal, že více než polovina mladých londýnských muslimů sympatizuje přímo s Islámským státem.

Je to zcela ve shodě s teorií o tom, že existuje vztah mezi zastoupením muslimů v populaci a jejich postoji. Mezi mladými je více muslimů, mají tedy extrémnější názory. Mimochodem, generační konflikt mezi staršími celkem umírněnými muslimy a mladými radikály existuje i v České republice, tedy aspoň podle toho, co představitelé tajných služeb řekli novinářce Slabině Slonkové.

25. 8. 2017

Čísla o tom, že v největších západoevropských zemích činí muslimská populace přibližně 10% veškerého obyvatelstva, nemusí na první pohled působit tragicky. Desetina je přece menšina, jaká by v případě konfliktu nezvítězila. Pokud bude většina trvat na svých hodnotách, uhájí si je. Myslíte?

Celková statistika klame, protože vytváří dojem, že zmíněných 10% muslimů je ve všech věkových kategoriích. Ale pozor. Ve skutečnosti je to tak, že mezi staršími lidmi je zastoupení muslimů téměř nulové, zatímco mezi středoškoláky řádově čtvrtina. Takže až budou mít i oni děti (počítejme za pět let), bude se už většina dětí rodit v islámských rodinách. I kdyby byla úplně zastavena imigrace, bude bývalá západní Evropa během jedné generace islámská.

Londýn, kde je dnes bílých Angličanů méně než 50%, má stejný problém s věkovým rozložením. To znamená, že v další generaci bude Angličanů méně než 10% a pak v další generaci vymizí úplně. Bývalá západní Evropa spěje ke společnostem stejně uniformním, jaké tam byly v 18. století, kdy byli všichni lidé bílí křesťané a vedle nich okrajové skupinky Židů. Pouze dochází k tomu, že jedno etnikum nahrazováno druhým a jedna kultura nahrazována druhou.

To je trend, se kterým nemůžeme nic dělat. Ale můžeme udělat to, že se od bývalého západu co nejrychleji oddělíme a pokud možno budeme i izolovat. Ten svět už je mrtvý. Budou nás strašit Putinem, ale nenechme se mýlit. Putin nedokáže plodit tolik dětí, aby v českých zemích nahradil původní obyvatelstvo.

24. 8. 2017

Poznámky z twitterového účtu:

 • Luigi Brugnaro, primátor Benátek, rozhodl, že pokud někdo vykřikne na veřejnosti Alah agbar, mají jen policisté okamžitě zastřelit. Bravo!
 • V USA probíhá barevná revoluce. Klasický Sorosův scénář.
 • Polsko ruší multikuturní humanitní gymnázia a zavádí technické školy. Bravo!
 • Komentář k fotografii barcelonské primátorky: Podívejte do obličeje ženy, která zavraždila 15 lidí. Jakého zacházení by se jí dostalo ve slušné civilizované zemi?
 • Evropští intelektuálové a muslimští kluci mají na příští roky nového hrdinu – vraha z Barcelony. Pohledný mladík, který skvěle zvládl bojovou misi, zasel strach mezi nevěřící, dokázal se skrývat, zabíjel na útěku, až dostali i jeho. Ideální postava pro film či aspoň hrdinská vyprávění.

23. 8. 2017

 • Židé utíkají ze Španělska. Co udělali pro obranu té země před islamizací? Nebylo to spíš ve stylu “jako Žid důsledně hájím práva muslimů”?
 • ČR je první v Evropě v rychlosti, s jakou to tu zabírají korporace. A ještě se to zrychluje, pochvaluje si americká konzultační firma EY.
 • Daniel Herman: Noc z 20. na 21.8. 1968 je jednou z nejtemnějších v našich dějinách. Dobře si pamatuji sovětské tanky v ulicích. Ještě, že jsme dnes v NATO a EU!
  Petr Hampl: Ministr zapomněl dodat, že Lidovci byli za normalizace vládnoucí stranou. On nebyl proti tankům, on byl na straně těch tanků.
 • Mediální newspeak přitvrzuje: Auto narazilo do autobusových zastávek.

22. 8. 2017

Hodonínský místostarosta je urážen a vláčen médii za to, že se zachoval tak, jak by se měl zachovat každý slušný občan. Všiml si ve svém městě podezřelého cizince, přivolal hlídku, ta cizince legitimovala, ukázalo se, že je všechno v pořádku, slušně poděkovala a bylo to. Nikomu se nestalo příkoří, nikdo nebyl napaden, nikdo nepřišel o majetek. Nicméně i tahle naprosto okrajová nepříjemnost (cizinec tmavé pleti musel vytáhnout pas, což ho zdrželo asi na půl minuty) je pro pražskou kavárnu absolutně nepřijatelná. V situaci, kdy má republika otevřené hranice, v okolních zemích se pohybují desetitisíce vycvičených džihádistů a útoky se dějí doslova po hodinách. Zjevně by byli páni redaktoři raději, kdybychom patřili na bývalý Západ i v tom smyslu, že budeme pravidelně vidět těla svých spoluobčanů roztrhaná bombami. Kdybych byl tvrdší, napsal bych, že těm redaktorům přeji, aby viděli roztrhaná těla svých blízkých. Vyhnu se té formulaci. Ale připomenu, že odhadování nebezpečnosti jednotlivých lidí podle barvy pleti (tzv. racial profiling) je základní a všeobecně akceptovaná bezpečnostní metoda. A že je lepší mít víc kontrol a méně zavražděných než naopak.

22. 8. 2017

Facebook Corporation a Centrum hybridních hrozeb mi opět zablokovaly přístup na sociální síť. Tentokrát jako součást koordinované akce zablokování všech, kdo sdíleli rozhovor s Martinem Konvičkou. Mimo jiné v něm připomněl, že se opakuje historická situace, kdy islámské armády útočily, západ se utápěl ve vlastní dekadenci a střední Evropa nápor zastavila. A neodpustil si ani, “jestli je něco ještě větší pohroma než džihádista, je to pitomý americký intelektuál.”

Poslechnout si to můžete tady.

21. 8. 2017

Populární lidová soutěž v pojídání švestkových knedlíků byla poprvé vyhlášena v roce 1972, tedy za normalizace. Není to náhoda. Režim se snažil lidi přimět, aby se věnovali knedlíkům, pivu, chatičkám a rodinnému životu, a aby se nepletli do politiky. Ale vždyť nic jiného nechceme! Bylo by to skvělé. Druhá věc ovšem je, že husákovský režim nedokázal vytvořit uspokojivý rámec, ve kterém by takové soukromé životy mohly probíhat – nedokázal vytvořit dostatečné zdroje a nedokázal udržet na uzdě tajnou policii ani ambiciózní ideologické blbečky typu domovních důvěrnic, politruků a přehrávkových komisí. Proto jej lidé nakonec odmítli. Po roce 1989 čekali, že bude vytvořen rámec lepší. Jenže v Evropské unii máme režim, ve kterém zase nemáme možnost ovlivnit politické rozhodování a už nám nejsou tolerovány knedlíky, piva, chatičky a rodinky. Vše je to podrobeno neuvěřitelné regulační buzeraci a na každém kroku na nás útočí profiaktivisté, že naše obyčejné životy nejsou dost pokrokové. A to je završeno snahou nahradit nás arabskými a pákistánskými muslimy. Jestli si nějaký politik myslí, že může lidi strašit návratem před rok 89, tak je idiot. Vždyť je to dneska horší! A všichni to vidí!

21. 8. 2017

Zapomeňme na integraci přistěhovalců. Politické elity ten výraz často používají, protože nikdo pořádně neví, co znamená. Takže přistěhovalec je plně integrován, pak spáchá atentát nebo podá diskriminační žalobu (v té chvíli asi integrován není), pak zase integrován je…
Minimální nutný požadavek je ASIMILACE. To znamená, že v horizontu 2 – 3 generací se z dětí cizinců musí stát úplní Češi – kulturou, zvyklostmi, náboženstvím, samozřejmě jazykem atd. Kdo není ochoten na to přistoupit, tomu nesmí být umožněno usadit se v České republice. Pokud to zákony umožňují, jsou to zákony špatné a je zapotřebí je změnit.

20. 8. 2017

Ikona probíhající protielitářské revoluce Steve Bannon předevčírem připomněl něco hodně důležitého. V současné rasové válce jsou rasy definovány primárně idejemi, nikoliv etnickým původem. Mezi bojovníky za vyhlazení bílé rasy převládají běloši – multikulturní chátra z univerzit a neziskovek. Černoši a další se přidávají až s odstupem a nepříliš ochotně. To samé platí na druhé straně barikády.

Zkrátka, pod praporem “bělošskosti” najdeme slušné lidi nejrůznějšího původu. Pod praporem protibělošského rasismu zase grázly nejrůznějšího původu.

20. 8. 2017

Veřejně ze sebe udělat ubožáka a zbabělce ještě než pořádně začala kampaň, to chce mimořádné dovednosti nebo velmi nedbalou agenturu. Pokud chcete prezidenta, za kterého byste se museli stydět víc než za Sobotku a Babiše dohromady, tady je vážný kandidát.

19. 8. 2017

Z pátečního telefonického rozhovoru pro parlamentky:
“Karel Schwarzenberg lže, když tvrdí, že terorismus tady byl vždycky. Ve skutečnosti nebylo za posledních tisíc let žádné období, kdy by evropské společnosti čelily terorismu i jen vzdáleně srovnatelnému s tím, co se děje v posledních dvou letech. Takový terorismus tady nikdy nebyl. I v době, kdy řádila IRA nebo Rudé brigády, počty obětí byly řádově menší, počty bojovníků byly řádově menší, neútočilo se primárně na civilisty. Víme, že v Evropě dnes je nějakých 100 tisíc vycvičených islámských bojovníků. Navíc úřady dříve velice rázně postupovaly proti těm různým anarchistickým teroristickým skupinám, zatímco dnes nechávají džihádistům v zásadě volnou ruku.

Petr Hampl: Vítači jsou amorální lidé. Vědí, že způsobují vraždy, mučení a znásilňování, ale jejich touha po grantech je silnější.

18. 8. 2017

Šok v Bílém domě. Odchází Steve Bannon, šéfideolog, muž, který formuloval zásady trumpovské revoluce a osobně řídil vítěznou volební kampaň. V Trumpově týmu se dlouho válčilo mezi ním a profesionály z předchozích ér, co snaží z Trumpa udělat “Clintonová light,” a sami jsou navázáni na vládnoucí politicko-intelektuálskou elitu. Ještě před pár dny to vypadalo, že Bannon bude mít přece jenom navrch, ale dopadlo to obráceně.

V nejhorším případě to fakticky znamená vymazání výsledků prezidentských voleb. V Bílém domě budou rozhodovat stejní lidé, kteří by tam rozhodovali v případě vítězství Hillary Clintonové.

Dovysvětlení: “Profesionály z předchozích ér” myslím to, že Trump do svého týmu zařadil i osvědčené profesionály z Bushovy éry. Konec konců, i viceprezident Pence je neokonzervativní elitář a stoupenec globální vlády.

Tisk o změně v Bílém domě.

 • Jihad Watch: Začíná třetí volební období Baracka Obamy. Zahraniční politiku USA řídí člověk, který označuje islám za náboženství míru a podporuje džihádisty.
 • Fox News: Bylo ukončeno takové Trumpovo prezidentství, které začalo volební kampaní. Od nynějška bude prezident Trump postupovat jinak, než co říkal v kampani.
 • Wall Street Journal: Trump konečně pochopil, že není možné “apokalyptické vládnutí”, které odmítá globální vládu a chce dělat to, co se slibuje v kampaních. Poslední kapkou bylo, že Bannon prosazoval zvýšení daní pro bohaté.

17. 8. 2017

Ve státu Texas nesmí kluci na dívčí záchody, a to bez ohledu na to, zda se cítí ženou, dinosaurem, Napoleonem nebo třeba robůtkem z Hvězdných válek. Jestli je někdo tak divný, že se stydí před kluky, ať si na čůrání vleze do kabinky a zavře se tam. Každý rozumný člověk s tím musí souhlasit. Je ale znepokojivé, že o něčem takové musí jednat parlament. A to ještě není všechno – prošlo to většinou jediného hlasu!

Breitbart: Texas Senate Says No to Boys in Girl´s Bathroom

17. 8. 2017

Před pár měsíci se americké feministky pokusily zničit prezidenta Trumpa tím, že prošly velkými městy v přestrojení za píči. Nefungovalo to, nejspíš proto, že byly k poznání. Tak to multikulturní chátra zkouší tím, že demoluje památníky, co tam stojí už sto let a nikdy nikomu nevadily. Radikalizuje se doslova po hodinách, takže se už objevilo volání po odstranění památek na George Washingtona. V další fázi nezbude než přejmenovat hlavní město (co třeba Transexual City? Nezní to lépe než Washington, D.C.?). Prezident Trump stojí pevně, neuhnul ani o milimetr, nechává ty méněcenné blbečky, aby se vyřádili a jde vstříc dalším vítězstvím. Snaživí mopslíci v českých médiích mechanicky opakují předepsané fráze o nebezpečí fašismu.

Nicméně jednoho tím dosáhli. Naplnili veřejný prostor blábolením, takže uniká pozornosti, že válka evropských muslimů za vyhlazení nevěřících pokračuje další masovou vraždou, tentokrát ve Španělsku.

17. 8. 2017

Radio Dixie právě dnes zveřejnilo novou nabídku triček, včetně toho se zakladatelem KKK generálem N.B. Forrestem. Chválím za odvahu – plivnutí do obličeje politické korektnosti.

E-shop Radia Dixie

17. 8. 2017

Symbolicky spálit jeden exemplář koránu, to je barbarství. Rozmlátit originál sochy je výrazem pravdy a lásky a krokem k lepšímu světu. Už to chápete, vy burani?

Kdybyste tomu náhodou nerozuměli, na téměř každém mainstreamovém portálu vyšel výchovný článek, který vám to vysvětlí. Pro všechny ty články je typické, že polopaticky opakují stanovisko Antify, jednotlivé myšlenky si navzájem odporují a pod každým je nesouhlasná diskuze. Asi bych měl na petrhampl.com taky něco takového doplnit.

Ale aby nedošlo k mýlce. Výročí velkého jižanského generála Stonewalla Jacksona jsme slavili letos a budeme slavit i příští rok. I kdyby nám přišla udělat hysterickou scénu třeba celá redakce Respektu.

17. 8. 2017

Kreténi, kteří schvalují likvidaci konfederačních pomníků, přijdou dříve či později s požadavkem na likvidaci veškerých českých soch, obrazů, kultury atd. Když se podíváme do dějin, nenajdeme totiž postavu, která by neměla nějaký vroubek.

Dosud jsme byli zvyklí brát to tak, že přínos někoho můžeme oceňovat, i když nesouhlasíme se špatnými rysy toho člověka. Že můžeme obdivovat statečnost a zarputilost Winstona Churchilla, i když se nám nelíbí jeho vztah k alkoholu. Nebo můžeme obdivovat Karla IV, a přitom neakceptovat jeho antisemitismus. Kromě toho pokládáme na normální, že postava 15. století měla názory a zvyklosti 15.století, které nám dnes mohou připadat zastaralé nebo dokonce barbarské.

Neomarxističtí extrémisté ale hledají jakoukoliv záminku pro zničení všeho, co připomíná naši kulturu, minulost a identitu. Pokud je někdo schopen označovat intelektuálskou chátru strhávající pomníky, zapalující domy a pořádající pogromy, pokud je někdo schopen je označovat za „odpůrce rasismu a fašismu“, potom se spolehněte, že po americkém vzoru budou požadovat zničení naprosto všech památek na naše xenofobní, islamofobní a šovinistické předky. Můžeme se tedy těšit na aktivisty kliniky strhávající sochu Svatého Václava za nadšeného aplaudování Respektu a České televize.

16. 8. 2017

Z jakých lidí bývají nejčastěji technici? Z takových, kteří jsou na tom hodně dobře v matematice (a podobných disciplínách), ale v jiných osobnostních aspektech příliš nevynikají. Od technika většinou nemůžete čekat empatii, kreativitu, fantazii a třeba ani vůdcovské schopnosti. Takže proč je málo žen – techniků? Protože když je žena natolik inteligentní, aby bez problémů zvládla všechny taje databází a matematické analýzy, většinou je schopná i v jiných oblastech. Může si tudíž vybrat jinou dráhu, a také to zpravidla udělá. Utrácet peníze za programy přilákání více dívek do technických oborů je stejně hloupé jako organizovat programy přilákání žen mezi bezdomovce. Jen politicky korektní debilita a okrádání daňových poplatníků. Kdo nevěří, ať si přečte výborný článek v Psychology Today.

Psychology Today: Why Brilliant Girls Tend to Favor Non-STEM Careers

16. 8. 2017

K diskuzi o konfederačních symbolech.

15. 8. 2017

Doporučuji poslechnout si rozhovor s Petrem Bystroněm až do konce, protože ukazuje pohled do zákulisí německé politiky očima účastníka. Ale pozor, sebere vám poslední iluze o parlamentní demokracii, jestli ještě nějaké máte. Kancléřka a její noshledi se už ani nenamáhají dodržovat zákony, ústava byla v tichosti zahozena, policie přestala chránit občany a koncentruje se na šikanování politické opozice. Provládní bojůvky přepadávají nepohodlné lidi a policie předstírá, že to nevidí.

Jak může mít tenhle režim tu drzost někomu vytýkat nedostatek demokracie!

Rozhovor s Petrem Bystroněm

15. 8. 2017

Na univerzitě v Georgii se rozhodli, že nemohou studenty vystavovat přílišnému stresu. Učitel tedy přestane známkovat a každý student si sám určí, jakou chce známku. Je také zakázáno kritizovat studentské práce, povoleny jsou pouze pozitivní komentáře. Zato musíte zastávat správné politicky korektní postoje, přes to vlak nejede. Máme tendenci se Američanům smát. Ale myslíte, že diplomové práce typu Genderové aspekty gay pornografie nebo Duhová rodina živoucího světla a lásky jsou hodnoceny jinak?

Business Insider: A professor in Georgia created a stress-reduction policy that lets students choose their own grades

15. 8. 2017

Z komentáře k nepokojům ve Virginii:
Otázku „co se změnilo“ by bylo možné přeformulovat na „A co jste čekali?“ To jste opravdu mysleli, že je možné vyhladit půl miliardy příslušního nejschopnější a nejbojovnější rasy, jakou kdy nosila Země? Půl miliardy lidí, co nesou geny svých praotců, kteří bojovali jednu válku za druhou? Dost možná, že se to podaří a že v roce 2100 budou žít běloši pouze v Rusku. Ale je nemožné, aby to nenarazilo na násilný odpor.

Petr Hampl: No a co jste čekali?

14. 8. 2017

Jen hloupí a nevzdělaní lidé mají předsudky vůči různým skupinám lidí, snaží se nám namluvit pokrokoví intelektuálové. Psychologové z univerzity v New Yorku to tedy zkusili otestovat a – ehm – vyšlo to poněkud jinak. Čím vyšší IQ, tím snadněji si člověk vytvoří předsudek vůči nějaké skupině. Trapné, co? Vypadá to, že se budeme muset smířit s tím, že když lidé s fialovou kůží často kradou a já mám fialovou kůži, budu muset vynaložit nějakou energii, abych ukázal, že právě já jsem poctivý.

The Atlantic: How Intelligence Might Make You More Biased

14. 8. 2017

Jestliže by se snad dalo nad rozkrádačkou Čapí hnízdo přihmouřit oko (dodržování zákonů je v téhle zemi přece jenom pro chudé, na tom se shodnou všechny politické strany, skupiny a směry – snad s výjimkou SPD), nedá se přimhouřit oko nad Babišovým odhodláním vystavět nad Prahou chobotnici – triumfální symbol arogantního havlistického intelektuálství a demonstrace toho, že kavárenští intelektuálové se nemusí ohlížet na nikoho a na nic.

13. 8. 2017

Američani jsou v našich stopách a vyhlásili srpen Měsícem bez neustálého se vymlouvání na bílé lidi. Přijměte odpovědnost za svá rozhodnutí! Obejměte bělocha!, vyzývají organizátoři. Politicky korektní kreténi se – podle očekávání – zalykají vzteky.
Gratulujeme a podporujeme!

13. 8. 2017

Z rozhovoru pro Sputnik:
V téhle fázi už nejde o to, kdo bude mít více poslanců. Je zapotřebí, aby proběhla radikální změna systému, minimálně taková, jaké se odehrála v Maďarsku a momentálně probíhá v Polsku. To není jen otázka České republiky. V celé Evropě dochází k tomu, že mizí důvěra v systém parlamentní demokracie založený na politických stranách. Je to ostatně, logické, k čemu vám je správný výkon parlamentních procedur, když do vašeho města táhne banda agresivních kolonistů z jiné civilizace a stát pro vás nemá jinou pomoc než obvinění z rasismu?

Petr Hampl: Havlismus na ústupu. Co dál?

13. 8. 2017

Politicky korektní blbečci si našli nové téma. Strávili stovky hodin počítáním statistik a zjistili, že v hollywoodských filmech mluví muži více času než ženy. A nejhorší jsou v tom bílí muži. Nejspíš tedy bude zavedeno pravidlo, že v úvodu každého filmu musí mít 20minutový proslov černá lesbička.

Mimochodem, jestli je ta statistika pravdivá, pak filmy neobráží reálný život, kde ženy mluví mnohem víc než muži. Zatím to nikomu nevadí. Ještě asi nebyly vypsány správné granty.

New York Times: Look Who is Still Talking in Most of Movies: White Men

12. 8. 2017

Lékaři bez hranic zastavili pašerácké operace ve Středozemním moři. Stačilo jim lehce pohrozit. Multikulturalisté jsou stejní jako muslimové – naprosto nelítostní, jsou-li v přesile. A neustále připravení se komukoliv podřídit, pokud by jim snad hrozilo nepohodlí nebo dokonce nebezpečí.

12. 8. 2017

Často opakovaná nepravda říká, že Turci a další imigranti z islámských zemí přišli do západní Evropy kvůli práci, „kterou by jinak nikdo nedělal“ a že na nich tudíž stál poválečný hospodářský růst. Ve skutečnosti by tu práci domácí lidé rádi dělali, ale chtěli by za ní dostat rozumně zaplaceno. Přísun milionů imigrantů srazil cenu nekvalifikované práce na zlomek tržní hodnoty. Chudí Němci najednou soutěžili proti Turkům ochotným pracovat téměř za nulu. O co se zhoršilo jejich postavení, o to se zvýšily bonusy manažerů. A státní správa jde pochopitelně na ruku bohatým, nikdy chudým. Zkrátka, docela obyčejná nenažranost a nedostatek základní solidarity vůči spoluobčanům. Tedy to samé, co pohání současnou imigrační agresi.

12. 8. 2017

Generální ředitel Google Sandar Pichai chtěl být politicky korektní a zavděčit se aktivistům. Vyrazil tedy programátora Jamese Damore, který se odvážil veřejně připomenout některé základní vědecké poznatky o rozdílech mezi mužským a ženským mozkem. Jenže se to nějak vymklo z rukou. Kauza rezonuje v médiích a na sociálních sítích. Na straně pana generálního jsou angažované blbky, co neumí číst grafy, jenže vedle toho sílí kritika, objevil se výzkum, že většina zaměstnanců Google s vyhazováním nesouhlasí, dokonce i levičáci z New York Times jej vyzvali k odstoupení a včera musel zrušit zaměstnanecký mítink.

Nejsem zlomyslný, ale tohle Sandaru Pichaiovi z celého srdce přeju. Nechť jsou jeho trable výstrahou všem zbabělcům a ubožákům, co si myslí, že budou mít snadnější život, kdy se připojí k násilnému prosazování politické korektnosti.

Breitbart: Google Cancells Diversity Town Hall Due To Leak Fears

12. 8. 2017

Šéfredaktor Svobodného fora Pavel Šafr je smolař. Napíše agitační článek, že non-go zóny v západoevropských městech jsou výmyslem xenofobů a do týdne vydá naše ministerstvo zahraničí varování před non-go zónami v Kodani. Pavel je zase za patolízalského pitomce. Nicméně, co je špatné pro něj, to je velkou příležitostí pro Centrum hybridních hrozeb. Čas zaútočit na další základnu proruských dezinformací – Ministerstvo zahraničí ČR! Jakub Janda se určitě s chutí přidá.

Zpráva Ministerstva Zahraničí ČR:
S ohledem na nepokoje a přestřelky dlouhodobého charakteru na některých místech Kodaně a s tím související aktivitou policie, MZV ČR doporučuje zvýšenou opatrnost návštěvníků hlavního města Dánska.

Doporučení o zvýšené opatrnosti se týká čtvrtí: Nørrebro, Brønshoj, Husum a Tingbjerg.

Komentář Martina Konvičky:
Na fotografiích vidíte typické plavovlasé, modrooké, nordické hochy, obyvatelé Kodaně a členy různých Kodaňských gangů…Gang Loyal to Familia, je ten, který teď bojuje jako hlavní…s ostatními gangy o nadvládu Kodaně, rozšířil se již do celého Dánska a teď už i do Švédska…

11. 8. 2017

Ke sporu kolem Severní Koreje připomínám, co už hodně let píšou učebnice mezinárodní bezpečnosti. Kimova režimu se všichni bojí kvůli jeho slabosti, nikoliv kvůli jeho síle. Nikdo nepředpokládá, že by severokorejské zbraně mohly někoho reálně ohrozit. Panuje strach z toho, že by komunisté napadli třeba Jižní Koreu, po pár hodinách by se zhroutila armáda i režim a do okolních států by začaly proudit miliony uprchlíků – skuteční chudáci, zločinci a možná i teroristé smícháni do nepřehledné směsi. Korejský diktátor proto ví, že Jižní Korea i Čína udělají maximum pro udržení stability jeho režimu. Vypadá to, že tupí generálové zdědění po Bushovi zase Trumpa zatáhli do něčeho, kde vůbec neměl být. I když je to samozřejmě jeho problém a jeho odpovědnost, od koho si nechá radit.

10. 8. 2017

Sociální sítě nadále plní komentáře k případu programátora, který byl vyhozen z Google za to, že připomněl základní fakta o rozdílech mezi typickým mužským a ženským mozkem. Převládají emotivně vypjaté komentáře manažerek, které neumí číst grafy a cítí se uraženy vším, čemu nerozumí. Ale v poznámkách skutečných vědců si můžete všimnout mnohem vážnějšího motivu.

Google se prezentuje jako superinovativní organizace s neformální atmosférou podporující kreativitu. Teď se ale ukazuje, že to fakticky je byrokratický aparát, kde jsou zaměstnanci pečlivě kontrolováni myšlenkovou policií, odkud může být člověk vyhozen za to, že si vyhledá základní učebnicové poznatky a kde hranici mezi pravdou a buržoazní pavědou určují inkvizitorky z oddělení lidských zdrojů. Jak mohou vypadat diskuze v takovém prostředí? Jaká je tam šance na prosazení nového nápadu?

Evoluční psycholog Geoffrey Miller logicky poznamenává, že takové firmy nemohou obstát v konkurenci. A čtenář z České republiky se ptá, jak je možné, že je senilní zkostnatělý Google tak bohatý a úspěšný. Nabízí se odpověď, že to všechno povídání o inovacích jsou jen řeči. Že jde o to, že se korporace navzájem podporují a za tím vším je politická a vojenská moc vlády USA. Korporace zabíjejí svobodu i ekonomickou výkonnost.

10. 8. 2017

Stipendium Brandeisovy univerzity je už tradičně vstupenkou do světa velké žurnalistiky. Uchazečů je spousta, vybírá se pečlivě, ale jako už tradičně platí, že pokud jste bílý muž, nepomůže vám talent ani píle. Pro příslušníky nižší rasy stipendium není. Nejde o jedno stipendium, ale o celý systém ústrků.

Politicky korektní redakce nakonec budou plné bílých mužů tak jako tak, ale zmíněným sítem projdou jen ti, kdo jsou ochotni se shrbit, ponížit a přizpůsobit. V tomto případě vyhrabou indiánského předka, začnou se cítit ženou (nebo dalším z několika desítek pohlaví) nebo si poradí jinak. Redakce budou plné intrikánů bez názorů dychtící zavděčit se šéfům a schopných naprosto čehokoliv. A o to jde.

Breitbart: White males not allowed to apply for 10 000 USD Brandeis Social Justice Journalism Grant

10. 8. 2017

Z dnešní poznámky o programátorovi, co pracoval v Google a byl tak hloupý, že řekl pravdu: Svět se vrací do starých kolejí. Programátor dostane jinde o něco horší práci a podruhé si dá pozor na pusu. Politicky korektní programy pojedou dál. Technické věci budou nadále řešit téměř čistě mužské kolektivy. Tak jako dosud, budou v nich zastoupeny ty ženy, co si v dětství hrály s kluky, s kamarádkami si neměly co říct a později se málokdy malovaly, zato jim šla dobře matematika.

Petr Hampl: Naivní James

9. 8. 2017

Dnes pro parlamentky:
Husákův režim vychoval lidi technicky zdatnější, samostatnější a s větší schopností si navzájem pomáhat než kterýkoliv stát západní Evropy. Po roce 1990 se tu prosadil mýtus, že ti lidé jsou nějak méněcenní a že až další generace bude schopná svobodně žít. Opak je pravdou, Česká republika je ještě celkem svobodnou zemí právě proto, že na mnoha klíčových místech jsou Husákovy děti. Proč se lidé vyrostlí za Husáka tak povedli, to má řadu příčin. Asi nejvýznamnější je ta, kterou hezky popsal brněnský sociolog profesor Možný. Lidé od státní byrokracie nic nečekali a naučili se postarat se sami. Ale není to příčina jediná.

Petr Hampl: Některé neziskovky jsou humánní asi jako SS. Jejich lodě potápět, jako to naši předkové dělali s piráty

8. 8. 2017

Je dobré všímat si toho, s jak neuvěřitelnou rychlostí se mění pohled západních intelektuálů na islám. Přibližně před rokem slibovali integraci a tvrdili, že džihád nemá s islámem nic společného. Dnes tleskají výkřikům o tom, že muslimové NESMÍ přijmout západní hodnoty a NESMĚJÍ se integrovat a jásají nad tím, jak skvělou věcí je džihád.
Není to primárně tím, že by se tak rychle měnilo jejich myšlení, ale že zcela ztratili kontrolu nad situací (včetně vlastního myšlení) a že řízení převzali jejich islámští „spojenci.“ Třeba progresivní islámská intelektuálka Linda Sansour, která otevřeně vyhrožuje odpadlíkům od víry mučením, sepisuje seznamy odpůrců, propaguje džihád a neskrývá, že nevěřící jsou méněcenná stvoření.
Připadá vám to stejné jako Islámský stát? Taky, že je. Jenže je zvykem zvát Lindu Sansour do televizních pořadů, na univerzity a psát o ní oslavné články. Pokud by ji někdo zpochybnil, bude okamžitě označen za rasistu a xenofoba. A paní Sansour umí té situace perfektně využít. Během pár let přiměje západní intelektuálky, aby žadonily o zmrzačení vlastních genitálií a případně kamenování. Nezbude jim nic jiného, protože rozhoduje někdo jiný. No, hlavně, že si připadají naprosto nezávisle.

7. 8. 2017

Dne 7. dubna Američané zaútočili proti syrskému sekulárnímu režimu a jedinému ochránci křesťanů v oblasti. Pro mnohé to byl šok, Donald Trump totiž před volbami sliboval, že přesně tohle nebude dělat. A báchorce o Assadových chemických zbraních (jediným zdrojem informace byla Al Kajda, kterou některá média označovala nepochopitelně za „humanitární organizaci“) nemohl věřit snad vůbec nikdo.
O čtyři měsíce později se snad konečně podařilo dát věci do pořádku. Trump veřejně uznal syrský sekulární režim jako legitimní a zastavil podporu „rebelů.“ Přední zastánkyně islamistů v OSN, Carla DePonteová, zklamaně oznámila rezignaci. Je po válce a neexistuje žádný důvod, proč by měl jakýkoliv Syřan zůstávat v Evropě třeba i jen pár minut navíc.
Americký prezident ale musel tu změnu tvrdě vybojovat. Mezitím zničil CNN, poškodil další velká média, naplno otevřel konfliktu s tajnými strukturami uvnitř tajných služeb, vyměnil řadu lidí ve svém týmu i ve státní správě. Teď je jasné, že to myslel vážně a že není loutkou. A postupuje. Konečně to vypadá na trestní stíhání Hillary Clintonové, v rozpočtu se konečně našly peníze na zeď na hranici s Mexikem. Jak nedávno napsal ultralevicový The Guardian, začíná se naplňovat noční můra – úspěšné Trumpovo prezidenství. Pohroma pro kavárnu, skvělá zpráva pro všechny dobré lidi na celém světě.
A revolucionáři jsou v ofenzivě, roste tlak na odvolání šéfa bezpečnostních poradců McMastera, kterého neokonzervativci prosadili namísto spolehlivého Flynna a který je znám mimo jiné jako zastánce teze o mírumilovném islámu a také tím, že v palestinsko-izraelském konfliktu straní Palestincům. Trump nebude odvolávat poradce pod tlakem, ale vypadá to, že McMasterovo postavení je oslabené, jeho vliv omezený a že se ho prezident ve správný čas zbaví. Takže dávejte pozor, ještě to bude hodně zajímavé.

7. 8. 2017

Z dnešního komentáře na parlamentkách: Takže už rozumíte, kdo je elita národa? Je to ten, kdo se může vysmívat okradeným spoluobčanům do obličeje. Nebo ten, kdo si vybírá takové přátele. Tedy lidé stojící o úroveň níž, než bývalí pasáci a veksláci, protože ti se aspoň styděli. Nemůžeme se tedy divit, že je dnes slovo „elita“ vyslovováno s tím nejhlubším pohrdáním. Oprávněně.

Nicméně, znamená to, že žádné elity opravdu neexistují? Ne tak docela, jen se musíme dívat jinam.

Petr Hampl: Paní režisérka, lidský odpad a skutečné elity

6. 8. 2017

Na Youtube byl zveřejněn kanál Dne bílého heterosexuálního muže: https://www.youtube.com/channel/UCdIwO-Na9iHtbaoaUOmWXFw

6. 8. 2017

Znovu slyším, že nemáme právo bránit svoji kulturu, pokud nejsme schopni ji přesně definovat. „Vždyť vy ani nedokážete říct, co to je!“ Jenže v kultuře přece nejde o věci, které dokážeme definovat. Jde o věci, které prožíváme každý den, každou hodinu a každou minutu. Jsou pro nás tak samozřejmé, že je vlastně už ani nevnímáme a naplno je uvědomíme, až když jsou zpochybněny.

Kdyby se vás někdo před pěti lety zeptal na definici kultury, dali byste do té definice, že v naší kultuře lidé před sebou navzájem odkrývají svou tvář? A kdyby se vás někdo zeptal před dvěma lety, dali byste do definice naší národní kultury, že na plovárnách platí pro všechny stejná pravidla co do oblékání? Ano, vedly se tehdy spory o koupání nahoře bez, ale nikdo nezpochybňoval základní princip – existenci jednotných pravidel v rámci veřejné plovárny. Bylo to pro nás tak samozřejmé, že bychom to ani nedávali do definice kultury. Ale to neznamená, že to nebylo důležité. A takhle je to se vším.

6. 8. 2017

Emmanuela Macrona už podporuje pouhá třetina Francouzů a dále to klesá. Nevypadá to, ale, že by to ho znepokojovalo. Spíš vidíme přechod na novou formu vládnutí.
1) Celá politická elita napříč spektrem, všechny velké peníze a média se spojí k podpoře jediného kandidáta.
2) Po intenzivní mediální a reklamní kampani, agitace na školách, na pracovištích atd. se pro něj podaří získat alespoň takovou lidovou podporu, aby to při velmi nízké volební účasti stačilo k vítězství.
3) Takto ustavený politik vládne čtyři roky diktátorským stylem. Lidé ho nenávidí, ale jemu je to jedno.
4) Elity mezitím v tichosti připravují jiného “úplně nového a protisystémového” kandidáta”.

A hloupí lidé vykřikují, že když probíhají volby, je to demokracie. Ani náhodou!

5. 8. 2017

Justine Damond byla krásná žena, která byla cvičitelkou jógy a měla před svatbou. 15. července letošního roku se nachomýtla k domnělému znásilnění a přivolala policii. Jenže měla smůlu. V policejním voze totiž neseděl obyčejný policista, ale somálský imigrant a islámský fundamentalista Mohamed Noor. K policii ho vzali v rámci programu zvýhodňování menšin. Když Justine doběhla k policejnímu vozu, Mohamed Noor vypnul kameru a zastřelil ji. Případ se dosud vyšetřuje, detaily jsou nejasné, stejně tak motivace. Mohamed Noor tvrdí, že se blondýny polekal.
Nicméně co následovalo v dalších týdnech, o tom žádné pochybnosti nejsou. Na jedné straně bagatelizace celého případu ve velkých médiích (vlastně se tak moc nestalo), na druhé straně záplava postů nadšených ze zabití „bílé děvky.“ Twitter ani Facebook tentokrát neblokoval. Zkrátka, zastřelit neozbrojenou blondýnu není srovnatelný problém jako ozbrojeného černého gangstera. I po Trumpově zvolení zůstává Amerika zemí drsného protibělošského rasismu.
Až vám budou politici zase tvrdit, že je zapotřebí přijímat k policii muslimy, vzpomeňte si si na Justinu Damond.

5. 8. 2017

Téměř 6% Američanů se zajímá o to, jak to bylo s Trumpem, Putinem a ovlivňováním voleb. Přitom se kolem toho točí skoro 90% novinových článků a komentářů. Na témata, která lidé chtějí slyšet, jako jsou zaměstnanost a imigrace, už nějak nezbývá čas. Americký mainstream funguje jako česká veřejnoprávní média – sami si to napíšeme, sami si to přečteme, okolní svět nás nezajímá.

4. 8. 2017

„Každý běloch je rasista. Každý muž je sexista. Každý normální člověk šikanuje transgendery. Naše práce je, abychom tyto skutečnosti odkryli.“ Myslíte, že je to výrok nějakého poblázněného aktivisty? Omyl. Takhle vidí svět Preston Mitchum, profesor práva na universitě v Georgtownu, tedy člověk, který vychovává budoucí soudce vrcholných soudů. Stále jasněji se potvrzuje, že tzv. nezávislé univerzity představují pro společnost stejnou hrozbu jako politické neziskovky.

4. 8. 2017

Víte, že londýnská kavárna používá pro vlastence výraz “little englander”? (angličánek) Docela přesně to odpovídá místnímu “Čecháček.” Tak si říkám, že bychom měli své anglické přátele naučit slovu SUNFUCKER.

4. 8. 2017

„Většina Čecháčků se na holocaust jen dívala, takže je jasné, že teď mají plnou hubu keců a zpochybňují a bagatelizují utrpení etnických menšin hlavně Židů a Romů během 2.světové války, kteří se z toho utrpení ještě stále nevzpamatovali,“ napsal mi pan Jozef Palach.
Takže jemu i dalším kolaborantům si dovoluji připomenout, že v koncentračních táborech a na popravištích Gestapa zahynulo více než 100 tisíc českých vlastenců. Položili život, protože si tu cestu vybrali. Mohli mít snadný kolaborantský život podobný dnešním euronadšencům. Ale národ a čest pro mě měly větší hodnotu. Nasadili život svůj i svých blízkých a mnozí podstoupili mučení. Je to velké dědictví. Nenechme se o něj připravit.

2. 8. 2017

Ve Velké Británii už od 70. let požaduje naprostá většina voličů (k 90%) rázný postup proti imigraci. Voliči navíc ve výzkumech tvrdí, že je to pro ně vysoká priorita. Nepromítá se to do volebního chování, protože mezi velkými stranami existuje tichá dohoda, že z imigrace neudělají volební téma, takže si lidé nemohou vybrat. Během těch let se objevilo několik pokusů kandidovat s protiimigračním programem, ale všechny narazily na to, že se proti nim spojily všechny strany, státní správa, policie, sdělovací prostředky.. a nenašel se nikdo, kdo by měl sílu to prorazit.

To samé teď probíhá v Německu. Uvádím to proto, že v dnešní diskusi objevily názory, že když se protiimigrační odpor neprojeví ve volebním výsledku, lidé s imigrací souhlasí. Ani náhodou! Problém není ve voličích, ale ve špatném politickém systému.

2. 8. 2017

Z videokomentáře k iniciativě Mezimoří: Narážíme na něco, co si jen neradi přiznáváme, ale přesto s tím musíme počítat. A sice na to, že se státy na západ od nás sice spojují společné dějiny, ale civilizačně jsme někde úplně jinde. Německo, Francie, Británie, Švédsko a další státy už přestaly být součástí západu. Vládnoucí elity v těch zemích se je rozhodly připojit k arabskému islámu. Obyvatelé těch zemí s tím sice nesouhlasí, ale nemají možnost to zvrátit. Ale že oni páchají sebevraždu, to neznamená, že musíme páchat sebevraždu i my. S těmi státy nás spojují krátkodobé ekonomické zájmy, ale to je taky všechno.

Mezimoří

1. 8. 2017

Není nad islámskou omluvu. Poté, co kalifornský imám Amar Šáhín vzbudil pozornost veřejnou modlitbou za „anihilaci Židů,“ to mluvčí tamního islámského centra uvedl na pravou míru. Imám nechtěl Židy anihilovat, chtěl je pouze zničit. Tak co, cítíte se po takové omluvě lépe?

Zajímavé je, že orgány státu Kalifornie, známé drsným trestním postupem proti jakékoliv politické nekorektnosti či domnělému náznaku rasismu, nemají s anihilací ani zničením Židů problém.

1. 8. 2017

V New York Times vyšel zvlášť výživný článek, kde profesorka psychologie dokládá, že pokud slyšíte něco, s čím nesouhlasíte, způsobí vám to emotivní stres, což je vlastně horší než násilí. Posláním univerzit je vytvářet prostředí, kde nebudou zaznívat „kontroverzní“ názory. Jinými slovy, z univerzit se má stát zóna, kde bude zakázáno myslet. To není vtip, ta ženská to myslí vážně! Jak k tomu vtipně poznamenává Christina Hoff-Sommers, je to tak slabá argumentace, že působí emotivní stres každému člověku schopnému používat mozek.

New York Times: When is speech violence

1. 8. 2017

Grázl Banga cíleně provokoval lidi, až se dva nešťastníci nechali vytočit a teď je čekají problémy, možná dokonce vězení. Bangou nemá smysl se zabývat, skety toho typu se najdou v každé době a každé společnosti. Jestli archivy po letech ukážou, že jej za to platí ministerstvo vnitra, já osobně nebudu vůbec překvapený.

Ukazuje to ale:

 1. Jak je důležité, abychom uměli ten oprávněný vztek přetvořit v pozitivní energii. Roznést letáky, oslovit další lidi, zorganizovat něčí vystoupení, postát pár hodin u petičního stánku, obejít známé nebo jim rozeslat e-mail, rozdat v hospodě informační materiály atd.
 2. Jakýkoliv dialog s lidmi typu Bangy je ztráta času. Nemá smysl jim ani nadávat nebo dokonce vyhrožovat. Smysl má podnikat akce, které je odříznou od peněz a politické moci.