Glosy za září 2017

30. 9. 2017

Jourová

Eurokomisařka Věra Jourová žije v izolovaném světě vysokých eurofunkcionářů, kde jí nehrozí setkání s obyčejnými lidmi. Nicméně udělala chybu, připojila se na Facebook  a absolvovala tam komunikaci s lidmi, co nepatří do okruhu profesionálních funkcionářů.

Rychle zjistila něco, co všichni ostatní vědí dávno. Věra Jourová je v českých nenáviděná. Po právu. Nejde jen o její okázalé utrácení.  Spolu se svým služebnictvem utratí každý měsíc víc, než kolik průměrný pracující člověk vydělá za celý život. I to by se ale dalo snášet, pokud by lidé měli pocit, že jim paní kněžna projevuje aspoň trochu solidarity.

Jenže to je přesně naopak. Každý týden slyšíme o tom, že paní Jourová protlačuje nějakou nesmyslnou buzeraci, která lidem ztrpčuje život a snižuje jejich životní šance. A jako by nestačilo ani to, snaží se české země osídlit radikálními muslimy a dopravit k nám všechny ty útoky, non-go zóny a každodenní násilí, jaké známe ze zemí bývalé západní Evropy. Když politik podporuje genocidu nějakého národa, mají lidé právo reagovat odpovídajícím způsobem.

Paní Jourová má docela štěstí, že vše proběhlo jen na internetu.  Kdyby zašla do hospody a lidé by ji poznali, mohla by být ráda za pár facek.  Je příznačná, že si nepoloží otázku: Co dělám špatně? Proč mě lidé nemají rádi? Nemají k tomu nějaké důvody? Co bych měla změnit? Napadne ji jediná: jak zakázat lidem mluvit.

Nicméně to podstatné se stalo. Paní komisařka se cítila špatně, otráveně, možná byla vyděšená. Je to absolutně bezvýznamné ve srovnání s tím, co se děje lidem, na které dopadá její politika. Ale lepší než nic. Lidé, kteří páchají hanebné věci, se mají cítit špatně. I Věra Jourová.

Vyslovuji uznání těm, kdo jí zatopili na Facebooku. Dobrá práce!

29. 9. 2017

Beseda v Šumperku: Hampl, Radim Fiala (SPD), vojenský analytik Stanislav Balík a Petr Sokol (ODS). Připomněl jsem, mimo jiné, že v zemích bývalé západní Evropy probíhá nejrychlejší výměna obyvatel v dějinách. Ještě nikdy nedošlo k něčemu srovnatelně rychlému a masivnímu. Lidé, co tvrdí, že “imigrace probíhala vždy”, ti jsou úplně, ale úplně mimo.

Debata Česko uprostřed imigrační vlny

29. 9. 2017

Uber

Plně podporuji veškeré akce pražských taxikářů proti korporaci Uber. Vím, že s jejich slušností a poctivostí je to mnohdy všelijaké. Nicméně v tomto případě bojují za svobodu nás všech.

Vypadá to totiž, že korporace Uber během několika let ovládne trh s automobilovou přepravou ve většině velkých měst, včetně Prahy. Pak se začne chovat stejně totalitně jako Google, Facebook a jim podobné organizace. Bude shromažďovat informace o každé cestě každého člověka. Bude kontrolovat názory taxikářů i zákazníků. Kdo nebude dost multikulturní (rozuměj proislámský), ten prostě dostane ban.  Třeba 30denní zákaz cestování po Praze, s důsledkem ztráty zaměstnání. Bude podporovat politiky, co zakážou vjezd jiných aut do měst a zároveň omezí městskou dopravu – aby každý musel používat Uber. Začne šroubovat ceny směrem nahoru a platy řidičů směrem dolů. A bude provádět i spoustu další špíny.

Budeme bezmocní. Vůle anonymního managementu Uberu bude nadřazená zákonům kterékoliv země a nebude možné se domáhat nápravy ani u soudu. Politici se budou Uberu bát, sorosové se s ním snadnou dohodnou.

To není fantazie. Každá korporace se tak začne chovat, dosáhne-li dostatečné velikosti, bohatství a politické moci.

Jaké má situace řešení? Okamžitě Uber zakázat, zablokovat jeho webovou stránku i účty. Nepotřebujeme nahrazovat místní taxislužby monopolem arogantní globální korporace. Naopak by bylo velmi užitečné umožnit místním lidem, aby si snadno zakládali vlastní podobné internetové služby a chránit je před konkurencí globálních gigantů. 

Uber je volba pro ty, kdo jsou ochotní vyměnit svou svobodu za slevu na jízdním.

ještě něco. Všimněte si, že všichni ti politici, co se usmívají z plakátů s heslem SVOBODA, podporují korporaci Uber nebo mlčí. Znovu to potvrzuje, že svoboda v jejich pojetí není nic jiného než právo oligarchů zašlapat normální lidi do bahna. Na dolních 90% se jejich svoboda nevztahuje.

28. 9. 2017

Serveru Nová Buržoazie se povedl majstrštyk. Jako první po německých volbách získal rozhovor s šéfem bavorské AfD a novopečeným poslancem, Čechem Petrem Bystroněm. Německý opoziční politik je přímý a otevřený. Mluví tak jasně, jak se na české scéně neodváží zatím nikdo, s výjimkou SPD a některých velmi malých uskupení. Třeba o nutnosti trestního stíhání těch, kdo nechali otevřené hranice a byli liknaví v provádění deportací.

Rozhovor s Petrem Bystroněm: AfD bude v německém parlamentu vidět a slyšet

28. 9. 2017

Podle předsedy ODS Petra Fialy je problémem strany “odcizení od intelektuálně-kulturní vrstvy”. Dál už nemusí pokračovat.

MF Dnes: Za Topolánka jsme měli nálepku buranské strany, píše ve své knize Fiala

28. 9. 2017

Pravidelná dávka zábavy. Teď jen čekáme, kdy nám sem nějaký něžný chlapeček z pražské kavárny napíše, že jsme odporní špinaví tlusťoši a že na tyhle půvabné hochy nemáme

28. 9. 2017

Z dnešní svatováclavské poznámky: “Pokud nějaký symbol něco znamenal pro naše předky, je to dostatečný základ k tomu, aby totéž znamenal i pro nás. Abychom k tomu symbolu vzhlíželi se stejnou úctou. Pro Čechy to je Svatý Václav, pro někoho jiného třeba konfederační vlajka. Historická bádání s tím nemají co dělat. Útok na symboly je útokem na lidi a na jejich právo žít po svém.”

Poznámka ke svatováclavskému svátku

27. 9. 2017

Jestli se k vám občas dostanou islamizovaných blbek o tom, že život s muslimem je lepší než s českým buranem, tak se podívejte na tuhle fotku. Co je krásnějšího, než stát v černém oblečení ve výhni přesahující 50 stupňů a dělat stín manželovi, že. Samozřejmě bez vody. Ale hlavně si všimněte těch sdílení a lajků. V muslimské komunitě to vzbuzuje stejné nadšení a dojetí, jako mezi českými staromilci báseň o maminkách.

27. 9. 2017

V komentáři k poslednímu dění kolem Donalda Trumpa se taky vyjadřuju k tzv. solidním konzervativcům.
“S většinou jejich myšlenek se dá souhlasit. Jenže oni je nikdy neprosadí, protože by to znamenalo stát na straně „populistů“ a „hajlujících nácků.“ Dokážou přesvědčeně mluvit o civilizační neslučitelnosti islámu, ale jeho zákaz nikdy nepodpoří. Dokážou mluvit o bezpečnosti, ale nikdy nepodpoří ploty na hranicích s Německem. Nikdy nebudou na straně pracujících lidí, protože se jich štítí. Nedá se s tím nic dělat, jsou tím absolutně prolezlí. Běžní pracující totiž nečtou Chestertona ani neposlouchají Wagnera, zatímco mladý pan Stropnický ano.”

Petr Hampl: Druhé kolo lidové revoluce. Tentokrát proti “solidním” konzervativcům

27. 9. 2017

Vojtěch Bednář: Problém služeb jako Uber a nebo Airbnb není v tom, že bourají obchodní model zažitých poskytovatelů, ale v tom, že jsou využívány k něčemu jinému, než k čemu vznikly. Sdílená ekonomika (například v podání Uberu) měla spočívat v tom, že člověk, který tak jako tak jede autem z místa na místo řízeným způsobem přibere de facto stopaře, a ten mu pak zaplatí. Ve větších městech se ale tato služba stala faktickým poskytovatelem taxi, a to je hranice, za níž končí spolujízda a začíná regulované podnikání. Pokud to někomu vadí, může si stěžovat, může kritizovat omezování domnělých práv, ale pokud se touto cestou živí nebo přiživuje, bude se muset podvolit To znamená registrovat, získat koncesi, odvádět daně. Totéž platí pro pronajímatele bytů, sdíleče kol, kanceláří, čehokoli. Jestliže se ale ukáže, že podnikání je pro ně příliš velké břímě, mohou kdykoli přestat, a opět pouze přibírat stopaře. Problém není v aplikaci samotné. Problém je v tom, k čemu je využívána. A v tom je nutné rozlišovat. Hezký den přeje www.firemni-sociolog.cz

27. 9. 2017

Na přístupu k Agrofertu lze ukázat rozdíl mezi politickými ideologiemi:

a) Libertarián by ho nechal, aby usilovat o zničení národního hospodářství a zotročení většiny obyvatel a nečinně by přihlížel, jak se to uskutečňuje. Říkal by tomu svoboda.
b) Socialista by ho znárodil nebo zreguloval, podřídil nějakému obrovskému byrokratickému aparátu, ještě mohutněji dotoval, psal zákony v jeho prospěch a vysával celý národ, aby ho udržel v chodu a pokryl jeho stále větší ztrátu. Nakonec by zjistil, že Agrofert je příliš velkou zátěží, takže by jej zdarma předal nějaké nadnárodní korporaci. Pak by vše pokračovalo podle bodu a)
c) Vlastenec či příznivec lidového kapitalismu (nebo i klasický liberál) by ho bez náhrady vyvlastnil, rozdělil na malé firmy a ty rozdal místním lidem. Kde by firma nešla dost zmenšit na vlastnictví jedné rodiny, tam by ji převedl na zaměstnanecké akcie nebo na družstevní vlastnictví.

27. 9. 2017

Nechci, aby moje komentáře vyzněly, že jsem proti Realistům. Pokládám je za sympatický projekt. Jen si myslím, že se ta formace teprve hledá, ve smyslu personálním, ideovém a konec konců i toho, na jaké voliče chce cílit (a co tudíž prosazovat).
Když si přečtete vyjádření Petra Robejška k úspěchu AfD, najdete v něm pochvalu. Nicméně je řečena tak, aby se z toho dalo snadno vycouvat. A ještě zajímavější jsou reakce příznivců v diskuzi – ti lidé nevidí žádný rozdíl mezi AfD a Sládkovci. Hlasy takových lidí musí Robejšek získat. Ten úkol mu nezávidím.

Hrdý Čecháček: Realismus v praxi

26. 9. 2017

Hledaný terorista přijat do řad francouzské policie. Co dělat, když se taková věc zjistí? Správně, vyškrtnout ho ze seznamu teroristů. Mimochodem, jak je to dlouho, co francouzské bezpečnostní síly poskytovaly školení celé Evropě, včetně ČR?

TheLocal.Fr.: Frenchman who was on terror watchlist becomes police officer

26. 9. 2017

Když jsem před skoro rokem skončil s aktivní politikou, sliboval jsem nový projekt. Teď už ho mohu představit. Česká společnost pro civilizační studia je fakticky huntingtonovská společnost rozvíjející myšlenky načrtnuté ve slavném díle Střet civilizací. Výběr z nejlepších mozků, jaké lze v téhle zemi najít – od Institutu Václava Klause po KSČM. Studie, sympozia, veřejné přednášky po celé republice a brzy snad už i publikace.

Webová stránka České společnosti pro civilizační studia

26. 9. 2017

V poselství kde Dni uprchlíků vyzval papež římskokatolické farnosti, aby při konfrontaci s muslimy přestaly „bránit svou náboženskou identitu“. Jinými slovy, mezináboženský spor mát být vyřešen tím, že křesťané přejdou na islám. A naopak ani jednou nezmínil miliony křesťanů a odpadlíků od islámu, kteří jsou zabíjeni, mučeni znásilňování a musí opravdu prchat. Nikoliv s iPhony a v luxusním oblečení, ale bez jakýchkoliv prostředků. Ti za ochranu nestojí, dobře jim tak, měli se už dávno dát na islám.

Ale to ještě není všechno. Čeští katoličtí a ekumeničtí intelektuálové jsou tím tak nadšeni, že tomu dokonce platí reklamu! To úžasné moudro přece musí slyšet každý.

Martin Konvička před pár dny výstižně poznamenal, že z římskokatolické církve se stává servisní organizace džihádistických radikálů a že dříve či později začne dodávat i křesťanky jako sexuální otrokyně. Ono se to už fakticky děje, slovo „otrokyně“ se sice nepoužívá, ale některých případech dostávají mladé katoličky rady, které přesně k tomu směřují.

Jenže ona to není jen záležitost katolíků. I oba proudy protestantismu (liberální i probuzenecký) se vydaly na honbu za granty, a tudíž i do podřízenosti islámu. Ano, je mnoho jednotlivců i skupin s jinými postoji, ale jsou ve zřetelné menšině. Jen pravoslaví zatím zůstává pevné.

Dobře k tomu pasuje poznámka, kterou jsem zapsal do své knihy, jež by měla vyjít na začátku příštího roku:

Necelé století trvající experiment ateismu naznačil, že se společnost bez náboženského základu neobejde. Konec konců, už i spolky vědeckých ateistů se pokouší vytvořit vlastní dogmata, systém obřadů a všechno ostatní. Jenže vše nasvědčuje tomu, že tradiční křesťanství je sice úctyhodné, ale neobnovitelné jako masové hnutí. Posledním hřebíčkem do rakve je výrazně proticivilizační vystupování oficiálních představitelů jak katolické, tak protestantských církví. Můžeme jen odhadovat, jakým směrem půjde další vývoj, ale dost možná vznikne nové náboženské hnutí, které bude opět založené na starých textech Bible, bude je interpretovat novým způsobem (podobně jako reformace přinesla úplně jiné porozumění Bibli, než převládalo v předcházejících staletích) a není vyloučeno, že bude výrazně obohaceno výchoasijskými náboženskými vlivy. Ostatně, v Koreji, Číně i dalších zemích regionu už vznikly místní varianty křesťanství dobře začleněny do tamní kultury.

25. 9. 2017

Oni tomu ještě platí reklamu, aby každý viděl, jak hluboko klesli! To už není jenom úpadek, to je nějaký vyšší stupeň.

Propagovaný text – projev papeže Františka:

„Drazí bratři a sestry, neukrývám své obavy z projevů netolerance, diskriminace a xenofobie, s nimiž se setkáváme v různých oblastech Evropy. Motivovány jsou často nedůvěřivostí a obavou z jiného, odlišného a cizího. Ještě více mne znepokojuje smutné konstatování, že naše katolické komunity v Evropě nejsou prosty těchto obranných a odmítavých reakcí, které jsou ospravedlňovány blíže nespecifikovanou „morální povinností“ zachovat původní kulturní a náboženskou identitu.“

„V posledních letech bylo mnoho evropských místních církví obohaceno přítomností katolických migrantů, kteří s sebou přinesli svou zbožnost a své liturgické a apoštolské nadšení. (…) Setkání s migranty a uprchlíky jiných vyznání a náboženství je plodnou půdou pro rozvoj upřímného ekumenického a mezináboženského dialogu.“

25. 9. 2017

Výborný článek ze serveru, kde byste dobré články možná ani nečekali. Otevřeně říká to, co všichni tak nějak cítíme. Chlap je prostě chlap. Stvoření, které si nechává u holiče vytvářet znaky mužnosti a pak stojí hodiny před zrcadlem, jestli je dost chlapské, to bude všechno možné, jenom ne chlap.

FullOfBeauty.cz: Idioti s plnovousem

25. 9. 2017

Poznámky k AfD a německým volbám:

 • Česká Televize: Demokratická strana je taková, která zavádí cenzuru a nechává své politické protivníky přepadat, mlátit, vytloukat jim okna, zapalovat auta, provádět u nich bezdůvodné domovní prohlídky atd. Nedemokratická strana je taková, která ani v téhle situaci nezačne oplácet. Za cca 120 korun měsíčně to není špatná služba, co říkáte?
 • Strany typu AfD zpravidla mívají reálné volební výsledky vyšší než ukazují průzkumy. Nicméně AfD má o procento méně, než kolik ukazovaly exit polls. Logické vysvětlení ukazuje ke dvěma faktorům:
  a) aktivisté neziskovek, kteří se hlásí do volebních komisí, aby mohli vyhazovat lístky AfD z uren.
  b) účast imigrantů bez německého občanství.

  Není nadsazené, budeme-li předpokládat, že při férovém sčítání by měla AfD o čtvrtinu více.

  K obavám o Benešovy dekrety. V AfD možná je někdo, kdo by je chtěl rušit, ale je tam takových lidí určitě mnohem méně než ve vládních CDU a CSU. A taky mnohem méně, než v TOP09, KDU-ČSL a Žít Brno. Rozhodně nehrozí, že by to ovlivnilo politiku strany. Němci mají úplně jiné starosti.

24. 9. 2017

A teď se dívejte, jak všichni ti, kdo na AfD ještě před pár hodinami pokřikovali o hajlujících náccích a nadávali populistům, teď zjistí, že AfD jsou vlastně jejich největší kámoši.

24. 9. 2017

Prosba a úkol pro nedělní odpoledne u kamen. Dokončuji knihu, ve které podám souhrnné a poměrně jednoduché vysvětlení příčin selhání Západu v konfrontaci s islámem. Žádné moralizování, ale přehledné vysvětlení mechanismů vedoucích k formování elit, dopadů, hospodářských záležitostí, konspiračních teorií, roli morálky, tajných služeb, vzorců výchovy, byrokracie, roli počítačů, ubývání mužnosti – prostě všechno. Když chcete opravit stroj, musíte nejdřív pochopit, jak funguje. Se společností je to taky tak.

Jestli se vám v souvislosti s tím vším honí hlavou nějaká otázka, prosím, pošlete mi ji na petrham@petrhampl.com

24. 9. 2017

Zdá se, že Realisté jsou projektem pro ty, kdo chtějí stát na straně obrany civilizace a zároveň si chtějí uchovat elitářskou nadřazenost vůči normálním lidem z té vrstvy, která byla dříve označována jako střední třída (dnešním slovníkem nižší třída). Pokus vrátit elitám smysl pro odpovědnost je rozhodně sympatický a pokud by byl úspěšný, hodně by to pomohlo. Na druhou stranu, je jen malá šance, že by to z toho mohla být silná politická strana. Prostě experiment.

Petr Hampl: Experiment Realisté

23. 9. 2017

V roce 2005 Václav Klaus starší poprvé upozornil na nebezpečí neziskovek. Všichni na něj tehdy plivali, že omezuje demokracii a že má totalitní myšlení. Vůbec nikdo (!) se ho nezastal. Až asi o pět let později mu všichni dali za pravdu.

V roce 2017 řešíme totéž s určitým typem advokátů, kteří jsou zároveň multikulturní aktivisté a specializují se na diskriminační žaloby. Doufám ale, že tentokrát se oči otevřou dříve než za pět let.

22. 9. 2017

Nejhorší je, když se do vaší čtvrti začnou stěhovat běloši. Kriminalita, špína, smrad, krachující obchody, prostě hrůza, píše politicky korektní The Root. A není to míněno jako vtip.
A nám před očima vyvstávají rozmlácená předměstí Chicaga, kde vládnou gangy bílých chlapíků v kravatách a nelítostně po sobě metají účetními knihami nebo non go zóny v Marseille, kam se neodváží policie, protože gangy bílých mamin jsou neúprosné.

The Root: The White People Are Coming

22. 9. 2017

Spousta řečí, ale když dojde na lámání chleba, není mezi ODS a Zelenými žádný rozdíl. JUDr. Dohnalová nehájí ničí práva, nýbrž vede štvanici proti ředitelce školy, která se “provinila” dodržováním zákonů ČR. Dělá svou práci ve svém smyslu, jako ji kdysi dělal Dr. Urválek. Poslankyně ODS nadšeně tleská. Ona sama prý není příznivce hidžábu, ale prosazuje úpravu, která bude fakticky znamenat povinnost nosit hidžáb. Před pár lety byla ODS proti Lisabonské smlouvě, ale prosadila ji v parlamentě. A takhle to mají se vším.

Poslankyně Lenka Kohoutová: Paní doktorku Dohnalovou Korbelovou znám osobně. Je to advokátka na správném místě a prostě dělá svojí práci jako každý advokát. Nesouhlasím s jejím skoro až FB lynčem. Nejsem příznivec hidžábu a jsem na straně zdravého rozumu pani ředitelky školy. Nicméně každý má právo na soud, na advokáta. Zachovejme i my zdravý rozum.

21. 9. 2017

Nikdo mě nemůže podezírat, že jsem příznivcem Andreje Babiše. Píšu proti němu hodně a jednou jsem se s ním dokonce pohádal v televizi. Nicméně musím konstatovat, že to, co na něj „solidní politické strany vymyslely“, takovou pitomost ještě svět neviděl. Ministr vnitra svým lidem nařídí, aby proti někomu zahájili trestní stíhání a pak tvrdí, že trestně stíhaný člověk nemůže být premiérem, poslancem a já nevím čím ještě. Je to nejen ostře protiústavní, ale taky proti zdravému rozumu. Znamená to totiž, že premiérem může být jenom ten, kdo se líbí předchozímu ministru vnitra. Proč tedy vůbec konat nějaké volby?

Připomínám, že Andrej Babiš má jednu nepříjemnou vlastnost. Jakoukoliv rozkrádačku či jinou sviňárnu ty „solidní strany“ vymyslí, to vzápětí Babiš zopakuje, ale provede to ostřeji, bezohledněji a ve větším měřítku. Když Chovanec vytáhl kartu kriminalizace volebních protivníků, umíte si představit, jak s tou kartou bude hrát Babiš? Nechtěl bych být v Chovancově kůži, až Babiš ovládne ministerstvo vnitra. Taky to ukazuje, jak strašně jsou hloupí politici z KDU-ČSL, ODS, TOP a podobných uskupení, když Chovancově kroku tleskají. Jenže to samozřejmě odnese i spousta lidí, co s tím nemají nic společného.

21. 9. 2017

Sluníčkové holky to nemají snadné. Jejich sluníčkoví kamarádi mají sice správné politické názory, ale jsou to vesměs ubožáci bez stopy maskulinity a v posteli nepoužitelní. Některé to řeší lesbickými vztahy. Jiné se stávají třetími manželkami muslimů, nechávají se mlátit a posléze připravit o veškerou svobodu a důstojnost. A další spí s Trumpovými příznivci. Poroučet přírodě je těžké.

Glamour.com: Help, I Can’t Stop Hooking Up With Trump Supporters

21. 9. 2017

Z poznámky k situaci v Barmě (a možným chmurným záměrů západních multikulti):
Správně vycvičený čtenář nepochybuje. Lidé jsou patřičně hnědí a dobrý neomarxistický bojovník proti rasismu mezi hnědými lidmi nerozlišuje. Pro něj splývají v jeden kus hmoty vhodný pro čerpání dotací. Navíc má žena na sobě šátek, jedná se tedy o muslimku. Fotografie potvrdila pravost vyprávění. Jenže šťouravému čtenáři připadá něco divné.

Petr Hampl: Není šátek jako šátek. Je Barma jako Srbsko?

20. 9. 2017

Když má někdo mezi nohama pindíka, ale cítí se být ženou a vy ho přesto oslovujete jako kluka, můžete skončit ve vězení. Alespoň v Kalifornii. Vzhledem k tomu, že se může každý den cítit jiným pohlavím, chce to určitou dávku opatrnosti v oslovování. Ale obyvatelé Kalifornie jsou chytří, určitě to zvládnou.

Fox News: Use wrong pronoun for transgender senior? California may punish you

20. 9. 2017

Ze včerejšího rozhovoru pro parlamentky:

„Nejvážnější chyba spočívala v tom, že jsme přeceňovali nebezpečí komunismu, a podceňovali nebezpečí havlismu. Zvláště poté, co byla Havlova formace Občanské hnutí rozdrcena v prvních polistopadových volbách, byla tendence pokládat disidentské intelektuály za bezvýznamné. Přitom komunismus byl na začátku 90. let naprosto neškodnou muzeální záležitostí, zatímco havlisté v tichosti získávali vliv na školství, média a státní správu a zároveň se postupně radikalizovali až do podoby dnešních multikulturalistů.“

Kdyby lidi v roce 89 věděli…. pověsili by disidenty na lampy

19. 9. 2017

Zákaz vstupu bělochům po 20. hodině, hlásá nasprejovaný nápis na jednom z předměstí Birminghamu. To je toho, stejně se tam žádný Angličan v noci neodváží. Ta země už dávno její jejich.

Daily Mirror: Racist graffiti saying ‘no whites allowed after 8pm’ sparks outrage in UK city

19. 9. 2017

Když běží soud kvůli diskriminaci, jde zpravidla o to, že existuje nějaká osoba, které bylo ublíženo (ať už domněle nebo skutečně) a teď se domáhá svého práva. Ale hidžábový proces proti Střední zdravotnické škole takový není. Neexistuje totiž žádná ani potenciálně poškození osoba. Somálka, v jejímž zastoupení je proces veden, tu nežije a podle všeho ani nikdy žít nechtěla. Proces jí absolutně nezajímá.

Podstatou soudu je stíhání ředitelky Ivany Kohoutové. Provinila se tím, že upřednostnila české zákony před právem šaríja. Proto na ni zaútočily česká byrokracie a český justiční aparát celou svou silou. Paní Kohoutová se má stát exemplárním příkladem toho, jak bude zatočeno s každým, kdo dodržuje české zákony i tváří v tvář islámským požadavkům. I když nakonec soudy vyhraje, roky zničené státní šikanou ji už nikdo nevrátí.

Podstatnou roli v celé záležitosti hrají další dvě ženy a obě by měly být volány k odpovědnosti. Věřím, že dříve či později budou.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová. Je zřizovatelkou zmíněné zdravotní školy, mohla paní ředitelku od celé záležitosti odstínit, zaplatit právníka a o vše se postarat. Dokonce, i kdyby měla na záležitost jiný názor, měla to udělat kvůli kvalitě výuky. Když je paní ředitelka vláčena po soudech, místo aby řídila školu, někde se to projevit musí.  Těžko najít výmluvnější demonstraci toho, že paní primátorce nezáleží ani na pražském školství, ani na obyvatelích hlavního města a že není ani na straně normálních slušných lidí.

Predátorská právnička Radka Korbelová, která šikanování ředitelky Kohoutové vede. Naštvané matky udělaly dobře, když zveřejnily její portrét. Rozhodně se nedá souhlasit s tím, že „pouze dělá svou práci.“ Prokurátor Urválek taky jen dělal svou práci. Podstatný rozdíl je ale v tom, že kdyby soudruh Urválek odmítl pokračovat, znamenalo by to pro něj osobní riziko. Dr. Korbelové nehrozí nic horšího než zpomalení kariérního postupu do nadnárodní struktury. Její jednání je stejně hanebné jako těch žen, které spaly s gestapáky a udávaly odbojáře.

18. 9. 2017

Další americký univerzitní učitel volá po „vyhlazení bělochů.“ Tentokrát je to antropolog. Takové výkřiky už ani nekomentujeme, jsou standardní výbavou pokrokového intelektuála, podobně před 50 lety obraz Che Gueverry a před 100 lety motýlek na krku. Máme ale jedovatý dotaz, jak je tomu s jeho odborností. Když je někdo lakýrník, a večer v hospodě vede hloupé řeči (třeba o vyhlazení bělochů), nijak to nesnižuje jeho schopnost být dobrým lakýrníkem. Ale pokud vede stejně hloupé řeči antropolog nebo historik, k čemu vlastně studoval? Takhle to působí spíš dojmem, že pět let studia vás naučí to samé, co dá lakýrníkovi lahev rumu.

The Washington Standard: White antropologist: White genocide is a good plan

18. 9. 2017

Islamisté minulý týden odpálili ve Velké Británii dvě bomby a provedli pár menších útoků. Politici se k tomu už ani nevyjadřují, je to prostě běžná součást společného života s muslimy. Média věnovala pozornost hlavně tomu, zda Donald Trump na twitteru pachatele neurazil. Já nicméně upozorním na dvě jiné události, které obraz doplňují.

 • Jiný 17letý muslim ve Velké Británii zavraždil svou matku za to, že nebrala islám dost vážně.  Generační konflikt uvnitř islámské komunity je stále zřejmější.  Zatímco padesátníci jsou ochotní čekat, až islámská populace v Evropě převládne svou vysokou porodností, jejich synové obdivují Islámský stát, chtějí šariu hned a touží zabíjet nevěřící. Takže když čteme, že každý čtvrtý západoevropský muslim podporuje bombové útoky, je dobré rozumět, že mezi mladými je to každý druhý.
 • Víte, kolik lidí zapojených do velkého bombového útoku v Manchesteru je ve vězení? Ani jeden! Policie všechny propustila a nevznesla proti nim obvinění. Myslel jsem, že je to hoax, ale skutečně jsem tu zprávu našel v britských novinách. Stejně je tomu s minulými atentáty v centru Londýna. Britská policie už se zdráhá zatýkat i usvědčené teroristy – tak daleko došla politická korektnost. ¨
 • Pokud máte pocit, že českých zemí se ten problém netýká, tak si vzpomeňte na počmárání sochy na Karlově mostě. Kdyby kterýkoliv Čech nasprejoval nápis na mešitu, napaří mu rasistické ohrožování skupiny obyvatel a půjde do vězení. Když muslim posprejuje katolického svatého, česká policie akceptuje vysvětlení, že chtěl sochu vlastně vylepšit. Naprosto stejný trend jako v Británii! Policie s touhle mentalitou raději vyklidí teroristům pole, než by riskovala obvinění z xenofobie.  Řadoví policisté to mohou vidět jinak, ale oni nerozhodují.

17. 9. 2017

Co jsem psal tento týden  na twitter:

 • Nechceme pokaždé stejnou čokoládu jako Francouzi. Chceme si sami určovat, jakou čokoládu budeme jíst. O tom je skutečný Západ.
 • Muslimky v Tunisku se mohou provdat za nevěřícího. Muslimky v zemích bývalého Západu nikoliv.
 • Jestli někdo věří, že budoucí muslimská většina bude ochotná přispívat na důchody nevěřících, je úplný imbecil.
 • “Otevřená debata je znakem demokratické společnosti,” říká před volbami šéf strany, která zavedla cenzuru na sociálních sítích.
 • Miliardář Sehnal: Z pohledu mého osobního života je životní úroveň v ČR velmi dobrá.
 • Al Kajda, EU a američtí neokoni se opět shodnou. Tentokrát v podpoře islamistického útoku na Barmu.
 • Mayová, Corbyn a jejich kámoši odpálili další bombu v metru. Běžný anglický den.
 • Černý hudebník Daryl Davis měl “nespočet setkání a konverzací” s členy KKK, aniž by byl napaden. Jak by se mu vedlo v černošském ghettu?
 • Přestaňme připomínat výročí akcí, kdy se muslimům podařilo zabít hodně našich lidí. Připomínejme dny, kdy měli navrch naši otcové.

16. 9. 2017

Nový rozhovor pro Parlamentní listy, tentokrát hlavně o politických neziskovkách a demokracii
Je to otázka politických neziskovek. Je možné nadále trpět jejich existenci? Shodou okolností v tom byly poslední týdny průlomové. Antifa byla v USA oficiálně prohlášena za teroristickou organizaci. Naopak v Německu je dál podporována státem a je využívána k přepadání a zastrašování politické opozice, přesně podle vzoru někdejších Hitlerových SA.

Ty politické neziskovky, které zmiňujete, v českých zemích zatím nemají své bojové jednotky, nicméně ideově s Antifou splývají. Tisková mluvčí Člověka v tísni Adriana Černá např. před pár dny přirovnala Židy likvidované v koncentračních táborech k islamistům útočícím na buddhistickou populaci v Barmě. Pod rouškou „boje proti fašismu“ ožívá nacismus v té nejhorší podobě. Za zmínku stojí zejména rychlost toho posunu. Ještě před pár lety se politické neziskovky spokojily s tím, že okrádaly spoluobčany, dnes už se snaží vyvolat strach a zlikvidovat občanské svobody.

Je celkem logické, že málokterý ředitel školy má odvahu se jim postavit na odpor a nepustit je do své školy. Stejně tak v rámci politické třídy jen výjimečně najdete někoho, kdo má odvahu pokusit se o jejich zákaz. Nicméně občas se dá něco udělat na místní úrovni. Je možné podpořit učitele či ředitele, který se postaví na odpor. Je možné organizovat petice rodičů, jejich setkávání atd. Chce to ale hodně osobní statečnosti. Připomínám třeba Hynka Charouse a partu lidí kolem něj, kteří odvedli skvělou práci v Brně.

Celý rozhovor je k dispozici zde.

15. 9.  2017

Od Pavla Bělobrádka byl výborný tah, když otevřel otázku, zda pejsek umře, zesne, zdechne, rozplyne se nebo chcípne. Odvrátil tak pozornost od nesmyslů, které razí ve volební kampani a o kterých je zjevné, že ani on sám neví, co ta slova znamenají. Třeba plán na převedení české ekonomiky od klasické výroby k vědeckému výzkumu. Profipolitik  si nejspíš opravdu představuje, že se většina obyvatel bude živit v laboratořích a že nebudeme potřebovat dělníky, soustružníky, tesaře, kominíky a další. Uvědomuje si vůbec, že i v těch nepokročilejších ekonomikách se většina lidí živí „obyčejnou“ prací? Byl se někdy podívat ve výrobním podniku? Dokáže pochopit, že skvělá strojírenská výroba nestojí na experimentech ve výzkumácích, ale na tom, že se to dělá desítky let a výrobní postupy jsou postupně pilovány k dokonalosti? Teprve, když máte takové prostředí, dokážete vstřebat výsledky vědecko-technického výzkumu. Teprve, když máte dobře fungující zemědělství, dokážete vstřebat výsledky biologického a chemického výzkumu.

Mimochodem, Jiřímu Bělobrádkovi se jako ministru vědy podařil vskutku kouzelnický kousek. Nechal zmizet několik desítek miliard. Když nastupoval do úřadu, existoval veřejně přístupný informační systém, kde šlo dohledat informace, kdo získal které granty a další prostředky na podporu vědy. Ministr Bělobrádek se svým kolegou Marksem (ano, jedná se o manžela neblaze proslulé ministryně) informační systém zrušili a nahradili jej černou dírou. Vynikající výkon!

Ostatně, české země pamatují jednu éru masivních investic do výzkumu. Císařem byl tehdy Rudolf II.

15. 9. 2017

Z nesmírně zajímavého rozhovoru se Stanislavem Janským, českým podnikatelem žijícím v jihovýchodn Asii, který se vyjádřil k situaci v Barmě:

Jak známo, oni muslimští „uprchlíci“ jsou de facto kolonisté, kteří přešli ilegálně hranice ze sousední země a ilegálně se v Barmě usadili. A byli to takoví chudáci, že si vytvořili „nezávislou armádu“, která jakýmsi záhadným způsobem získala moderní zbraně a výcvik a začala nejenom terorizovat tamější buddhistické obyvatelstvo, ale i přepadat policejní stanice a vojenské posádky. Barmské úřady mají vážné indicie (a podle všeho i důkazy), že ony zbraně a vybavení jim dodaly právě ony „mezinárodní humanitární organizace“.

Parlamentní listy: Rozhovor se Stanislavem Janským

14. 9. 2017

ODS konečně zveřejnila, co přesně chce po volbách prosadit, získá-li dostatek hlasů. Shrnula to do 12 požadavků a dokonce tomu platí reklamu. Pro ty, kdo čekali, že s Václavem Klausem mladším přijde obroda papalášské strany, budou ale nesmírně zklamáni. Z opravdu důležitých věcí se do jádra programu nedostala ani tečka. Ani zmínka o multikulturních neziskovkách, svobodě projevu, islámu, řádění ombundsmanky, ochraně hranic, spolupráci v rámci V4 a dokonce ani nejmenší zmínka o bezpečnosti! Co se týče EU, chce ODS pokračovat v sobotko-babišovsko-bělobrádkovské linii. Chce trochu remcat a nakonec udělat všechno, co bude z Bruselu nařízeno.

ODS by chtěla omezit byrokratickou buzeraci, ale zjevně neví, jak na to. Budou tedy probíhat audity (kolik za ně stát zaplatí?) a možná někdy v budoucnu bude nějaké nařízení zrušeno. Jenže pokud není ODS ochotna jít do střetu s aparáty, které ta nařízení produkují, je už teď jasné, že prohraje. ODS ví, že dotace jsou škodlivé, ale chce čerpat stejným tempem jako dosavadní vlády. Investičních pobídek prý bude méně, ale nic konkrétnějšího řečeno není. A tak je to se vším. ODS není spokojena se sobotkovským přístupem, ale není s ním ani úplně nespokojena. Chce to dělat jinak než ČSSD, ale zase ne úplně jinak.

Celý program obsahuje jediný konkrétní slib. Snižování daní. Ovšem i tady je formulace natolik neurčitá, že to taky může docela dobře znamenat, že průměrný pracující ušetří pár desetikorun (nebo ani to ne) a korporace budou ještě snadněji vyvážet stovky miliard.

Zkrátka, další úplně zbytečná strana, která už není schopná ani předstírat, že chce ještě něco jiného než zakázky pro své kmotry. A která spoléhá na volbu ze zoufalství. Volič má volit ODS, aby zabránil vládě ČSSD. A pak má zase volit ČSSD, aby zabránil vládě ODS. Můžete to tak dělat. Ale nečekejte od toho žádnou změnu. ODS není strana změny. Jeden Václav Klaus mladší na tom nic nezmění.

13. 9. 2017

Z komentáře k událostem v USA:

George Soros tentokrát vyhodil peníze oknem, revoluce ztroskovala. Přetrvává ale zpochybnění demokratického zřízení. Univerzitní intelektuálové budou dál volají po genocidě bělochů, násilí je pokládáno za běžnou součást politického života, profesoři ze staré školy musí chodit do práce s ochrankami. Amerika se přiblížila občanské válce, i když se ji tentokrát ještě rozpoutat nepodařilo.

Petr Hampl: V USA ztroskotal  pokus o barevnou revoluci

13. 9. 2017

Doporučuji rozhovor s profesorem Kellerem na parlamentkách. Z pozice nezpochybnitelné autority – renomovaného sociologa, který výborně zná Francii – popisuje tamní poměry. Úřady a policie se již vzdaly snah vymáhat na muslimech dodržování zákona, muslimové se radikalizují a už se ani nenamáhají předstírat, že se cítí vázáni zákony nevěřících. Profesor Keller uvádí řadu naprosto konkrétních příkladů. Je důležité to číst (a posílat známým), protože v mainstreamových médiích pořád ještě vládnou lži, podle nichž je Francie v zásadě pohodovou zemí, incidenty jsou ojedinělé a “xenofobové” přehánějí. Ve skutečnosti je to ještě mnohem horší, než většina z nás myslí. Nic na tom nemůže změnit, že tam byl nějaký redaktor na dovolené a během těch pár dnů se mu nestal žádný incident.

Rozhovor Parlamentních listů s Janem Kellerem

12. 9. 2017

Z komentáře k situaci V4:

Dějiny nás učí, že úspěšná spojenectví mezi národy jsou něčím nesmírně vzácným.  V mnoha i dobře míněných spojeneckých vztazích se stává, že silnější začne utlačovat slabšího. Jindy se stává, že národy společně vytvoří nějakou centrálu, vznikne nadnárodní aristokracie a tato nadnárodní aristokracie začne utlačovat všechny. V dalším případech je tomu zase tak, že lidé různých národů jsou nuceni dělat společně něco, co společně dělat nechtějí. Výsledkem pak bývá vznik a růst nepřátelství mezi národy, a někdy i války.

Celý komentář si můžete přečíst zde.

10. 9. 2017

Když před pár týdny vyhodili z Google jednoho softwarového inženýra za to, že připomněl základní vědecké poznatky o rozdílech mezi průměrným ženským a průměrným mužským mozkem, přimělo to stovky angažovaných slepiček, aby začaly tropit povyk, jak se tím cítí uraženy. Pochopitelně mezi nimi nenajdeme vědkyně ani programátorky, zato nepříliš chytré aktivistky, které se nedokážou orientovat v grafech. Na tuhle hloupoučkou panenku upozornila socioložka Christina Hoff-Sommers. Sledovat její vysvětlení, proč je věda spiknutím mužů proti ženám, je skutečný požitek. Muži totiž schválně používají příliš těžká slova a příliš složité myšlenky. Hajzlové!

Gismodo: Muži zneužívají vědu, aby ospravedlnili sexismus!

9. 9. 2017

Takovým a podobným oblékáním vyjadřují pánové z „newyorské kavárny“ solidaritu s diskriminovanými ženami. Tak co, dámy, budete se cítit lépe, když budou „muži“ ve vašem okolí vypadat takhle?

9. 9. 2017

Z komentáře k jenomu skandálnímu “školení”:  Skaut má být přece čestný, statečný, odvážný. Takže co udělali řadoví skautští vedoucí, když narazili na ničemnost, které se dopouští jejich vedení. Dívají se do země, tváří se, že nic nevidí a doufají, že jim panstvo hodí kostičku v podobě dotace na výpravu či klubovnu. Taková hanba! Taková ostuda! Nabízí se otázka, co mohou takoví vedoucí vštípit další generaci.

Petr Hampl: Poslední čestný skaut

8. 9. 2017

Ve Velké Británii přibývá násilných trestných činů (s islámskou imigrací to samozřejmě nemá nic společného). Policie tudíž nestíhá a proto stanovila priority, v jakém pořadí lidi chránit. Pokud zavoláte na policejní linku, ohlásíte přepadení a z vaší angličtiny je poznat, že jste Angličan, policie vás automaticky zařadí na konec řady. Když před lety odebrali lidem zbraně, tvrdili jim, že mají spoléhat na policii. To ale ještě nevěděli, že policie je tu od něčeho jiného. Přesto občané nemusí zoufat. Až policie vyšetří všechny potenciální urážky islámu a případy diskriminace menšin, možná zbyde čas i na důchodkyni, do jejíhož domu vtrhla pákistánská banda a snaží se z ní mučením vytáhnout, kde jsou schované úspory.

Daily Mail: Police: We May Not Come Out if You Speak English

8. 9. 2017

Evropský soudní dvůr včera rozhodl především o vlastním pádu do bezvýznamnosti.  Přinejmenším některé státy se rozhodnutí nepodřídí. Neexistuje žádná moc, která by byla schopna rozhodnutí vynutit. Další státy začnou ignorovat rozsudky i v dalších případech. A nakonec se ze soudního dvora stane jen bezvýznamný diskuzní klub.

A nevěřte vyhrůžkám o zastavení eurodotací. Takový krok by selektivně zasáhl ty skupiny, které z dotací žijí a které v českém prostředí prosazují servilitu vůči Bruselu a Berlínu. Na většinu obyvatel by to nemělo žádný dopad.

7. 9. 2017

Prodavačky, o nic se nezajímají, neusmějí se, je nemožné je motivovat, stěžoval si manažer jedné velké supermarketové sítě, jak je těžké pracovat s českými prodavačkami. Něco velmi podobného slýcháme o klucích na učňovských školách. Řemeslo je absolutně nezajímá, úspěch je přinutit je, aby vůbec došli do školy.
Různí šafrové jásají. Podívejte se, jaké je tu méněcenné obyvatelstvo. Ti odporní buranští Češi nikdy nebudou jako Švýcaři.
Přitom to je docela jednoduše řešitelné. Pomozte té znuděné prodavačce, aby si otevřela vlastní krámek a uvidíte, jak se bude otáčet. Dejte tomu klukovi perspektivu, že za pár let bude mít vlastní firmičku, a uvidíte ten zájem.
Mělo by být normální, že lidé pracují ve vlastním. Nebo ve firmě tak malé, že se všichni lidé mou znát a kamarádit. Je pár oborů, kde to skutečně nejde, ale ve spoustě oblastí by to šlo. Jsou moderní technologie a nové možnosti. Krámek nemá možnost vyjednávat s dodavateli z pozice síly, ale sto krámků se může spojit elektronicky a vyjednávat společně. Nemůžete v malé firmičce pokrýt všechny fáze výroby, ale můžete se koordinovat s dalšími. Možná jste tak malí, že si nemůžete dovolit vlastní účtárnu, ale můžete si ty služby nakoupit.
To je vize, ke které by to mělo směřovat. A co by mělo mít prioritu. Je to sociální inženýrství? Ano, je. Vadí to? Ani maličko. Jestli chceme, aby se nám rozumně žilo, musí to mít prioritu nad ochranou korporátního vlastnictví. Konec konců, připomínám, že to byl Masaryk, kdo nechal zabavit šlechtě část jejich pozemků a rozdal je drobným rolníkům.

7. 9. 2017

6. 9. 2017

Zase mi píšou čtenáři na, že je nebezpečné provokovat muslimy. Svatá prostoto! Vždyť pro ně nejste nic jiného než chutný pamlsek. Jak byste je mohli provokovat. Provokuje vás grilované kuře v lednici? Tak přesně tak provokují nevěřící muslimy.
Neřeším teď ty tzv. umírněné, protože jsou naprosto bezvýznamní. Nemají žádný vliv v muslimských komunitách a v případném konfliktu by se nejspíš připojili na stranu toho, koho se budou víc bát (a ještě by nebyli spolehliví). Ale vůči radikálům (rozuměj muslimům v původním historickém významu toho slova) jste se té nejhorší provokace už dopustili. Dopustili jste se jí tím, že žijete na půdě, kterou dal aláh muslimům .Bydlíte v domech, které dal aláh muslimům. Jezdíte auty, které dal aláh muslimům. Máte doma manželky a dcery, které dal aláh muslimům pro jejich potěšení. To je ta skutečná drzost a provokace! Jestli ukážete bojovnost a vyzývavost, tak počkají. Jestli ukážete smířlivost (oni to čtou jako ochotu podřídit se), vezmou si hned, co je domněle jejich. To je celé.

6. 9. 2017

5. 9. 2017

5. 9. 2017

Je to neuvěřitelné, ale není to hoax. Americký odborný časopis Proceeding of the National Academy of Sciences of the USA vydal článek, ve kterém skupina německých lékařů shrnuje výsledky pokusů s ovlivňováním politických názorů pomocí chemikálií. Výsledky nejsou nijak impozantní. Ale je to otevřené přiznání, že vláda Angely Merkelové platí výzkum na toto téma. Kromě „konspiračních webů“ se nad tím nikdo nepozastavuje. Mainstreamu připadá normální, že vláda řeší, jak přimět obyvatele k poslušnosti a ke správnému volebnímu chování tím, že jim do těla dostane nějakou chemickou látku. Tohle je ten „svobodný svět“, ke kterému se máme podle našich politiků (vládních i opozičních) přimknout.

National Academy of Science: Oxitocin-enforced norm compliance reduces xenofobic outgroup rejection

4. 9. 2017

3. 9. 2017

Mediální událostí končícího týdne je zcela jistě komentář MF Dnes, který napsal osobně šéfredaktor listu Jaroslav Plesl. Připomíná, že když pánové Konvička, Zeman a další před dvěma lety varovali před islámem, premiér Sobotka je nejen označoval za extrémisty, ale dokonce vytvořil na předsednictvu vlády útvar, který měl v popisu práce, aby proti nim vedl operace! Ano, slyšíte správně, v tzv. demokratické zemi vláda vytvořila útvar, aby vedl operace proti občanům a šikanoval je za vyjadřování opozičních názorů. Po dvou letech premiér Sobotka zjistil, že „nepřátelé státu“ měli pravdu a bez uzardění začal jejich názory opakovat. Samozřejmě by se měl omluvit a řešit, jak oběti Hate Free Culture odškodnit. A především by měl okamžitě odejít z politiky a být rád, že neskončí ve vězení. Je skvělé, že to bylo naplno řečeno v nejčtenějším deníku v zemi.

3. 9. 2017

Pár dnů stará fotografie ze státu Texas. Záplavy, nedostatek potravin… ale přesto jsou věci, které na regálech zůstanou.
Ano, hádáte správně. Je to regál s veganskými potravinami. Raději hladovět než tohle. Proto žijí v Texasu tak skvělí lidé. Není to jenom o jídle, ale i o něm.

3. 9. 2017

Pohřbívání svobody je další z řady esejů o soumraku naší civilizace. Je to žánr, který je pěstován už romantismu, ale teprve v naší době dochází svého naplnění. Prostě proto, že číst temnou předpověď umístěnou do budoucnosti je něco úplně jiného než střídat stránky knihy s pohledem do počítače, kde plynule nabíhají zprávy o dalších islamistických útocích nebo brutálních vraždách, a kdy můžeme počítat, kolik bojovníků vstoupilo do Evropy během čtení knihy. To, co před lety vyznívalo jako zajímavé intelektuální cvičení, je dnes realitou našeho života. Džihádisté s mačetami či bombami mohou být v Praze za pár hodin. A možná v ní už jsou.
Jestli se tedy raději uchýlíte třeba ke knihám s fiktivními středověkými příběhy, nikdo vám to nemůže vyčítat. Ale pokud máte odvahu přemýšlet, co se děje s naší civilizací, pak je Benjamin Kuras ideálním průvodcem. V jeho psaní je nadhled, elegance, trocha černého humoru, a především schopnost nadhledu, takže i všechny ty pohromy se prožívají o něco snadněji.

Pohřbívání svobody s noblesou

2. 9. 2017

Americké sdružení pro občanské svobody na svém twitteru zveřejnilo tento obrázek. Když narazili na vlnu odporu, tak tu nechutnou rasistickou věc stáhli a omluvili se. Takže milí xenofobové a rasisté, zkontrolujte, zda něco takového nemáte doma a zda to každé ráno nevodíte do školky. Jestli ano, nejspíš byste měli spáchat sebevraždu, aspoň podle intelektuálů a aktivistů, které si ze svých daní platíte.

2. 9. 2017

Vypadá to, že marketing Lidlu ovládla nějaká parta aktivistů, co kašle na prodej a používá reklamní letáky především k převýchově obyvatelstva. Po minulé kauze, kdy tisková mluvčí urážela zákazníky, přišlo na řadu mazání křížů z fotografií kostelů. Asi, abychom si zvykli, až se budou postupně sundávat. V dalším letáku Lidlu ty kostely už možná budou přestavěné na mešity.

Když křesťanské symboly vadí, mohli dát na fotku Akropole nebo rybářskou vesničku. Zjevně se jedná o cílenou provokaci, co si mohou vůči lidem dovolit.  Zatímco „aféra s černochem“ byla složitá, tentokrát je Lidl vyloženě za debily a pustil se do nich i mainstreamový tisk. To je dobře.

Poděkování patří Marianu Kechlibarovi, který tu kauzu rozjel na svém serveru kechlibar.net.  A těm, kdo by chtěli začít organizovat bojkot, těm radím, aby to nedělali. Žádný bojkot nikdy nefunguje, ani zleva ani zprava. Když jsou lidé zvyklí něco kupovat, protože jim to zboží vyhovuje, budou to kupovat dál, i když organizaci nesnáší.  Co ale již tradičně funguje,  je narušování morálky zaměstnanců. Jedovatá poznámka o tom, co vymažou příště, ta udělá své. Vy ji řeknete jednou, ale zaměstnanec na pokladně slyší něco podobného minimálně desetkrát. Nemůže za to, ale má své kanály, jak vyjádřit, že nechce být za blbce. A nespokojení zaměstnanci v době, kdy si supermarketová konkurence přetahuje lidi, to už je pro firmu dostatečná nepříjemnost.

1. 9. 2017

Poznámky z Twitteru:

 • Chtít vyšší platy a zároveň současnou strukturu ekonomiky s převahou korporátních montoven, to je výrazem imbecility.
 • ANO chce ČR privatizovat pro Agrofert, TOP09 ji chce zrušit a nahradit obyvatele arabskými muslimy. Co je horší?
 • Elity pohrdají xenofoby. Ale na svých večírcích mají protiteroristická komanda. Placená těmi xenofoby. (Bloomberg: Militarization of the Hamptons)
 • „Nic jiného než svobodu nepotřebuji,“ řekla Olga Sommerová, která vytahala za peněz daňových poplatníků spoustu milionů.
 • Chápete, proč chce ČSSD minimální mzdu jen 16 000? Já jsem pro 50 000, z toho se dá vyžít daleko lépe.
 • Větva skvěle: Poznamky multykulturniho udavača.
 • Václav Klaus pomáhá AfD s kampaní, Alexander Tomský je označuje za hajlující nácky. Udělá si Petr Robejšek pořádek ve straně?
 • Tohle nám experti z fakulty humanitních studií zapomněli říct
  exMuslim TV: Islám pokládá mír a zabíjení za pojmy, které nejsou v konfliktu
 • Proč tu nechcete muslimy?, diví se senátor Mezian, jinak propagátor džihádu.
 • Macronova návštěva Prahy bude výzva a příležitost pro český kosmetický průmysl
 • Máloco je tak odporné jako Rusové, co žijou na bývalém Západě a místo žebroty se živí nadáváním na Rusko. Třeba různí politologové.
 • Otroctví bylo jednoznačným zlem. Ale víte o jiném případu úspěšné integrace masy Afričanů?
 • ODS před volbami: Iracionální strašení lidí a 700 korun pro každého. Není to náhodou esence populismu?
 • Bakalův komentátor Fendrych dostal hysterák, že stávající prezident má výhodu. A co ty stovky milionů ze státního rozpočtu pro stávající parlamentní strany, ty nevadí?
 • Policie našla ve francouzské non-go zóně raketomet. Pan Robejšek má pravdu, je to partizánská válka se vším všudy.