Glosy za listopad 2018

30. 11. 2018

V rozhovoru pro Hlavnespravy.sk se věnuji migračním paktům.

Pre mňa ako pre sociológa je zaujímavé, že je možné, aby bol takýto dokument vyhotovený a aby bol schválený bez toho, že by ho ktokoľvek vôbec čítal. Keď Hitler presadil tzv. splnomocňujúci dekrét, bola to veľká a viditeľná udalosť. Migračné pakty majú veľmi podobný dopad na život ľudí, ale takmer boli schválené bez toho, aby si to niekto vôbec všimol.

Sociológ Hampl: Pakt OSN je absolútne neobhájiteľný, predstavuje desivé zlyhanie expertov. Je to ako za najhorších komunistických rokov

29. 11. 2018

Jaký zásadní odkaz nám zanechal Václav Havel?

Zanechal nám poučení: Když necháte v chodu systém, který generuje agresivní nafoukané darmošlapy nebo třeba zbabělé ubožáky, ona se už pak najde nějaká ideologie, která zdůvodní, že právě tak to je správně. Nejspíš to nebude ideologie nijak humánní ani jinak pozitivní.

Jak se prosazují totalitní ideologie: Případová studie

28. 11. 2018

Dnes je výročí tzv. “sarajevského atentátu” – události, která se ve světle jiných faktů ukazuje jako možná vůbe nejdůležitější předěl v moderních českých dějinách.

Dnes již není pochyb o tom, že na organizaci událostí 17. listopadu 1989 a následné změně moci se významným způsobem podílela Státní bezpečnost, velmi pravděpodobně ve spolupráci s některými zahraničními rozvědkami. Je už také jisté, že právě tyto skupiny vybraly havlovské disidenty jako příští vládce, kteří měli postupovat po jelcinovsku, tedy vydrancovat zemi a vše předat nadnárodním finančním skupinám. To není konspirační teorie, to jsou v tuto chvíli čistá fakta.

Jenže jim do toho o rok později vstoupil nenápadný úředník a ekonom Václav Klaus, ze kterého rychle (a překvapivě) vyrostl bojovník a státník, který havlisty ve svobodných volbách zcela smetl. Najednou vše bylo komplikovanější, o vše se muselo bojovat, a místo nadvlády korporací byl vytvořen obrovský prostor pro české podnikatele (do kterého desetitisíce lidí s nadšení vstoupili).

Havlistické estébácké struktury ovšem nepřestaly pracovat a výsledkem byl puč, který byl zorganizován lidmi kolem Václava Havla a ve kterém hráli klíčovou roli významní funkcionáři ODS Jan Ruml a Ivan Pilip. Následoval pád vlády vzešlé ze svobodných voleb a jmenování Havlovy úřednické vlády, která začala s masivním předáváním majetku nadnárodním korporacím, a celkové drancování země, jaké nemá v českých dějinách obdoby. V dalších fázích pak likvidace státní suverenity a postupné oklešťování občanských svobod.

27. 11. 2018

Dostal jsem dotaz, proč není Sdružení bílých heterosexuálních mužů zastoupeno v Radě vlády pro rovnost mužů a žen.

Žádali jsme o to zastoupení přímo pana premiéra. Datovou schránkou, takže to nejspíš řešil sekretariát. Nestáli jsme jim ani za odpověď. Pak jsme se dotázali právníka a ukázalo se, že pan premiér nemá povinnost nám odpovídat. Takže ni nenaděláme.

Zkrátka, Andrej Babiš podporuje genderovou ideologii. Dlouhodobě a konsistentně. Tohle není jediný případ, kdy se tak projevil.

27. 11. 2018

Kdo to říkal, že se máme tak dobře, jako ještě nikdy a že si toho nevážíme?

Novinky: Bezdomovců je v Čechách dvakrát víc, než se dosud uvádělo

27. 11. 2018

Můj hlavní (soukromý) profil opět zablokován na 30 dnů. Tentokrát za tři roky staré tvrzení, že NENÍ přímé souvislosti mezi rasovou příslušností a pácháním zločinů.

27. 11. 2018

Jaromír Soukup závádí komentáře a la Infowars. To je formát, který tu dosud chyběl a bez kterého není demokratická diskuze úplná. Dobrá práce!

26. 11. 2018

Pro muslimy je sex s otrokyněmi ve stejné morální kategorii jako skromnost, pravdivá mluva či věnování peněz na islámskou charitu. Není s ním spojena žádná vina a je z morálního hlediska v pořádku, protože ho korán povoluje.

Centrum pro studium politického islámu: Sex s Evropankou jako odměna muslimovi za účast v džihádu

25. 11. 2018

 

24. 11. 2018

Na Protiproudu vyšla kompletní kapitola z Prolomení hradeb. Píše se v ní mimo jiné:

Přesně takové prostředí (jako na dekadentních královských dvorech) je dnes replikováno ve skleněných palácích korporátních centrál, ministerstev, centrál nadnárodních neziskovek či organizací jako Evropská unie, Světová banka, OSN a podobně. Ve světě obleků, kostýmků a powerpointových prezentací. Pokud se vám zdá takové tvrzení přehnané, projděte si některou z mnoha tisíc brožurek o tom, jak být úspěšný v zaměstnání (rozuměno: jak být úspěšný ve vyšších patrech byrokratické organizace). Nenajdete tam rady, jak dělat dobře svoji práci. Soustředí se výhradně na to, kam si sednout při poradě, aby si vás všimli vyšší manažeři. Jak si vybírat přátele. Které fráze pronést při prezentaci. Jak se nejsprávněji obléknout. Nebo dejte pár hodin procházení příspěvků na sociální síti LinkedIn. Rychle uvidíte, že celé řemeslo vysokého manažera spočívá pouze ve dvou věcech. Za prvé, perfektně odhadnout rozložení moci. Za druhé, vlichotit se těm správným lidem. Liší se to snad nějak od dekadentních královských dvorů?

Světu vládne nová aristokracie: Brusel a Washington jako nové královské dvory? Současné globální struktury připomínají spíše dvůr krále Ludvíka XVI., ne krále Artuše.

23. 11. 2018

Momentka z USA. Rozhovor zájemce o byt a obchodnice.

“Jaké je rasové složení obyvatel tohoto bloku?”
(člověk by řekl, že je to docela podstatná otázka, když se rozhodujete, zda se někam nastěhujete. Rozhovor se odehrává mezi čtyřma očima, plus je tam jeden český sociolog).
“Zastáváme zásady rasové a kulturní rozmanitosti. Nezjišťujeme takové údaje o svých zákaznících. Ale i kdybych to věděla, neřekla bych vám to, protože je to ilegální.”

Po chvíli ale obchodnice tiše doplní informaci, že mnohem víc zákazníků má kontakty do Kanady než do New Yorku. Lidé znalí situace si z toho dokážou odvodit pravděpodobné rasové složení.

To jsou současné USA. Někteří krajané přiznávají, že zde nemají více svobody, než kolik měli v komunistickém Československu, z něhož utíkali.

22. 11. 2018

Autor a čtenáři Prolomení hradeb v Seagate Beach Club (Delray, Florida).

21. 11. 2018

Feministická revoluce požírá vlastní děti. “Monology vagíny” byly zakázány. Ne proto, že by to bylo nechutné a stupidní, ale proto, že by se mohly cítit dotčeny ty “ženy”, které žádnou vagínu nemají.

Připravte si hodně popkornu. Bude zábava.

Michigan College Cancels ‘The Vagina Monologues’ Because ‘Not All Women Have Vaginas’

21. 11. 2018

Mezi besedami v Tachově a Břeclavi jsem si střihnul Boca Raton na Floridě. Pozorní posluchači, kteří už mou knihu znali, a někteří ji dokonce četli opakovaně. Ale také úžasně milí lidé. Je zajímavé, že lidé, kteří z českých zemí odešli před desítkami let, jsou větší vlastenci než mnoho těch, které potkáte třeba na pražských ulicích. A řada z nich má za to, že jejich vlast je po 20 letech zapojení do globálních struktur v horším stavu, než když ji za bolševické vlády opouštěli. Vztek a bezmoc. Stejně jako doma.

20. 11. 2018

Z rozhovoru, který se tentokrát nevešel na parlamentky, tak jsem ho pověsil aspoň na svou stránku:

Ale vždyť se žádná průlomová věc neodehrála! Bylo natočeno jedno zmatené hysterické video. To bude padat vláda pokaždé, když nějaký youtuber něco natočí?

Kauza Čapí hnízdo se zdá být jasná už delší dobu. Andrej Babiš čerpal eurodotace a přitom podváděl. Nedělal tedy nic nestandardního. Rozkrádání a falšování výkazů je přece základem a podstatou eurodotací. Krade se přímo v Evropské komisi a krade se na všech úrovních pod nimi. Krade se ve všech zemích, kam evropské dotace míří. Ukažte mi v celé Evropě jeden jediný projekt, kde nejsou zfalšované výkazy! Nenajdete takový.

Pokud to někomu vadí, nechť navrhne zákon zakazující čerpání evropských dotací. Prospělo by to české ekonomice a prospělo by to i morální úrovni společnosti. Jenže všichni ti kritici Čapího hnízda sami jedou ve velmi podobných projektech. Voliči to vyhodnotili velmi správně tak, že Čapí hnízdo je uměle vytvořená kauza.

Když mohou kavárenští povaleči trávit veškerý čas agitací, ohrožuje to demokraciii

18. 11. 2018

Plnou odpovědnost za včerejší potupení svátku 17. listopadu nesou Andrej Babiš a Alena Schillerová. Mají pravomoci dostatečné k tomu, aby sorosovské neziskovky úplně odřízli od peněz. Místo toho ale zanedbali svou povinnost a dávají těm zločincům volné pole. Že se to nakonec obrací proti nim, to nic nemění na tom, že je jejich chyba.

17. 11. 2018

Když jsme před 29 lety demonstrovali proti komunistickému režimu, tak jsme chtěli:

1) Svobodné volby.

2) Občanské svobody, na prvním místě svobodu projevu

3) Aby o českých věcech rozhodovali naši občané a ne nějaká vrchnost z ciziny.

Dnes budou na Václavském náměstí demonstrovat lidé, kteří chtějí zrušit výsledky relativně svobodných voleb, chtějí zavést cenzuru, zlikvidovat občanské svobody a chtějí, aby české záležitosti byly řízeny z Bruselu a Berlína.

16. 11. 2018

Když se dostane do problémů normální firma, zmenší kanceláře, zruší služební auta, propustí část sekretářek, přestane vyplácet prémie a možná i budou muset zvládnout práci v méně lidech. Když se dostanou do problémů nenažraní divadelníci, nechají si všechny bonusy a výhody a přestanou hrát divadlo (nebo to aspoň omezí). Až vám někdo bude vyprávět, že státem placení umělci to dělají kvůli lásce k umění, vzpomeňte si na tenhle případ. Brněnští umělci cítí hlubokou lásku k dotacím, nějaké divadlo je vlastně ani moc nezajímá.

Podle divadelního ředitele jsou jeho divadla “dlouhodobě podfinancována”. Ve skutečnosti dává město Brno na podporu umění (tedy převážně na podporu divadel) víc než na školství a bezpečnost dohromady.

Bylo by normální, že po takovém prohlášení ředitel na hodinu skončí. Jenže na brněnském magistrátu dnes vládne koalice, jejímž ideovým základem je zbabělost. Než by riskovali konflikt s rozběsněnými umělci lačnícími po dotacích, splní všechny jejich požadavky.

MF Dnes: Pokud nedostaneme víc peněz, seškrtáme premiéry, zní z brněnských divadel

15. 11. 2018

Ještě, že to dopadlo takhle, a že ten migrant neublížil třeba nějakému nevinnému člověku ze sousedství.
(“Úspěšně integrovaný imigrant” v Německu zavraždil člověka, který ho u sebe ubytoval)

15. 11. 2018

Když cílíte na nejhloupější skupinu voličů v zemi, můžete si dovolit naprosto cokoliv.

15. 11. 2018

Myslím, že Martin Konvička to přehnal, když píše, že libertariáni jsou hnusnější než džihádisté a eurosluníčka, ale perfektně si všimnul klíčového principu.

Zároveň s tím, jak splývají státy a korporace, logicky splývají také extrémní zastánci státního teroru (Zelení) a extrémní zastánci korporátního teroru (u nás Svobodní a část ODS). Obě ty skupiny se shodnou na požadavku, aby běžní občané byli zbaveni všech práv, podrobeni převýchově a detailnímu dohledu. Rozdíl je pouze v definici dobra, k jakému to má směřovat. Podle neomarxistů to je záchrana planety nebo alespoň ledních medvědů, podle anarchokapitalistů, libertariánů a “pravicových liberálů” jsou tím dobrem korporátní zisky. V praxi v tom není žádný rozdíl, protože planeta je pokaždé zachraňována přesně tím způsobem, který vede k nejvyšším manažerským bonusům.

Martin Konvička: S kým bych na pivo fakt nešel

15. 11. 2018

Je bláznivé chytat džihádistu v Jordánsku a vozit ho před český soud, který ho osvobodí nebo vyměří symbolický trest. Logické by bylo vyřídit to s ním na místě, bez soudu.

14. 11. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Ale tady přece nejde o žádné zničení premiéra! Že bude Miroslav Kalousek a pár jeho nohsledů běhat s tibetskou vlajkou po Václavském náměstí, že Pavel Šafr napíše nějaký urážlivý komentář a že pár méněcenných poslanců pronese hysterické projevy, nic z toho Andreje Babiše nepoškodí. Naopak mu to přinese vlnu sympatií veřejnosti, a určitou mobilizaci příznivců. Tedy pokud si toho někdo všimne. Když je týden neklidu každé dva měsíce a vy musíte chodit do práce, po čase to přestanete sledovat.

14. 11. 2018

Analytici Gartner předpokládají, že do 15 let skončí většina “tradičních firem”, jako jsou banky a hotely. Jiné predikce dávají podobný obraz. Spějeme ke světu, kde bude existovat jediná megakorporace dodávající veškeré produkty a služby. Pokud budou nějaké jiné podniky, tak pouze jako dodavatelé této megakorporace (a plně na ní závislé). Světová vláda splyne s managementem té korporace, národní vlády nebudou.

Pro vrcholové manažery to nebude žádná změna. Pouze dostanou nové vizitky a někteří z nich si vydělají spoustu peněz na “fúzích” a “programech slučování firemních kultur.” Nižší manažeři skončí na ulici, ale ti si to teď ještě nepřipouštějí a horlivě spolupracují.

Nadměrná koncentrace a příliš volný pohyb kapitálu způsobuje už dnes chudnutí obyvatel. A podle všeho se to bude zhoršovat. Celé by to samozřejmě nemohlo probíhat, kdyby to nebylo v zájmu vrcholových managementů. Čím větší koncentrace, čím složitější organizace, tím více prostoru pro manipulaci a mocenské hry. V tom jsou nepřekonatelní a vědí to o sobě.

Jenže si neuvědomují, že konečné slovo nakonec stejně budou mít džihádisté.

Gartner says 80% of heritage companies will fail to survive

13. 11. 2018

A dnes něco pro zasmání: “Nizozemský antropolog Piet de Vries je přesvědčen, že ve starověkém Řecku a v kultuře Vikingů bylo mužské kojení běžným jevem, moderní společnost jen tuto techniku zapomněla. Podle něho stačí, když si muž bude pravidelně masírovat bradavky, a mléko se mu po čase spustí.

13. 11. 2018

Arcilháři ze Sorosova serveru Manipulátoři to zase jednou přehnali. Existence dokumentu EU, který počítá s přidělením 68 milionů migrantů do České republiky (a 3,8 miliardy do celé Evropy) je prý “hoax”. Jenže, když si ten článek otevřete, sami jeho sluníčkový autoři musí připustit, že ten dokument na stránce EU opravdu visí a že tam čísla tam uvedena jsou.

Takže proč je to “hoax”? Za prvé prý proto, že ta čísla nejsou uvedena v celém dokumentu, ale jen v jedné tabulce. Jak může být číslo uvedeno “v celém dokumentu”? To má být opakováno v každém odstavci?

Za druhý prý proto, že ten dokument řeší pouze přerozdělení 250 000 migrantů z roku 2010 a není o další migraci. A to už je hanebná lež. Ten dokument je o “mechanismu”, tedy o vytvoření stálého proudu přidělování migrantů. To je ostatně už v názvu dokumentu.

Proč si s tím tedy vůbec dávají práci? Aby vymyté mozky z pražské kavárny měly co papouškovat. Ty lidi vůbec nezajímá, jaká je pravda. Chtějí jen dostat předepsanou odpověď a mechanicky ji opakovat. To jim “manipulátoři” umožní. Název toho serveru je vlastně docela výstižný, co?

Manipulátoři: HOAX: Studie nevládních organizací navrhuje přijmout do Evropy miliardy lidí

13. 11. 2018

Václav Klaus Mladší:
Tato vláda neměla mou důvěru při svém vzniku.
Nemá mojí důvěru. Jen minulý týden podpora Fiskálního paktu (brána k euru), Karenční doba, Zákon o sportovním úřadu …
Nezastavení šíleného mrhání peněz ve školství – tzv. reforma (z dramatického nárůstu výdajů – zbyde na učitele ani ne polovina) …

Čili nechci tuto vládu.
Ale rozebírat rodinné vztahy jiných osob nebudu (natož veřejně).

A to i přesto, že na mne Babišovy Lidové noviny jedou tvrdou kampaň.

13. 11. 2018

Některé věci jsou tak děsivé, že se jim zdráhá uvěřit i otrlý euroskeptik. A přesto se potvrzují. Tak například opravdu existuje dokument Evropské unie z roku 2010, který počítá s možností umístit na území ČR 68 milionů migrantů. To není legrace ani omyl. 68 milionů! Nevím, jestli vás utěší, že pro Německo se počítá s číslem něco přes 400 milionů.

Ten dokument nebyl zpochybněn, nekritizoval jej žádný novinář ani analytik. Stal se jedním ze stavebních kamenů migrační politiky EU. Až zase někdy uslyšíte, že migrace vyžaduje evropské řešení, vzpomeňte si na to. 68 milionů!

Dokument publikovaný na stránce Evropské komise jako “schválená verze”.

12. 11. 2018

Z 27 pachatelů masových vražd jich 26 nevyrůstalo se svými otci. To neznamená, že by z každého kluka, jehož rodiče se rozvedou, měl vyrůst vrah. Ale ukazuje to, že rozpad vztahu rodičů má negativní dopad na vývoj. Ostatně, potvrzuje to i řada jiných výzkumů. Někteří kluci jsou tak odolní, že to zvládnou, ale u tisíců jiných to znamená zhoršený prospěch, nižší šance v zaměstnání, trochu víc problémů v manželství. Vlastně se ani neví, že ten kluk mohl mít o kousek lepší život, kdyby se jeho rodiče nerozvedli.

Ann Coulter to kdysi shrnula tak, že když kluci vyrůstají bez otců, působí to větší společenské škody než kouření. Moudrá sociální politika by dávkami odměňovala za to, že rodiče zůstávají spolu, nikoliv za rozchody a rodičovství mimo manželství.  Současné nastavení pravidel a dávek je zvrácené, protože motivuje k takovému jednání, které je pro děti nejvíc destruktivní.

Patheos: Of the 27 Deadliest Mass Shooters, 26 of Them Had One Thing in Common

11. 11. 2018

Asi jste si všimli posunu, kterým prošla popkultura – od doby, kdy hvězdy také dělaly občas nějaký skandál, do doby hvězdiček, které dělají jenom skandály, aniž by k tomu uměly zpívat, hrát, tančit nebo cokoliv jiného.

Rád bych se mýlil, ale jako by tím samým procházelo české školství. VK mladší se stal celebritou, protože skvěle učil matematiku a jeho gymnázium dosáhlo nejlepší úrovně výuky v zemi. Srovnejte s novou hvězdou české pedagogiky ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem. Jeho škola dosahuje průměrných výsledků, většina lidí ani neví, co on sám učí, ale nechává zakopávat obraz prezidenta, je zapojený do všech možných i nemožných grantových projektů a školu přeměnil v centrum politické agitace. To stačí, aby se stal celebritou a zejména, aby vydělával podstatně víc než oni naivní ředitelé, co ztrácí čas kvalitou výuky.

To není jenom o jednom vychytrálkovi z Teplic. To je o celkovém nastavení systému.

10. 1. 2018

Žilo se lidem před 30 lety lépe než dnes? U nás je ta otázka spojena se sporem o pozdní husákovský socialismus. Jenže i většina těch Italů, Francouzů a západních Němců, která má srovnání, se shodne na tom, že v 80. letech se lidem žilo lépe.

Podle všeho nejde ani tak o socialismus nebo kapitalismus, ale o to, že Západ vstoupil do destruktivní fáze vývoje. Ze světa národů se stává svět globální elity a bezmocných zotročených mas. A to, co zažíváme, je podle všeho jen začátek. To není konec dějin, to jenom znamená, že potřebujeme další restart systému (někdo tomu říká “revoluce”).

Když tím článkem procházíte, všimnete se typické elitářské poznámky redaktorky. Ta (nejspíš nějaká velmi mladá a velmi ambiciózní slečna) vůbec neuvažuje o možnosti, že by ti zkušenější mohli mít pravdu! Nepřipustí to ani jako teoretickou možnost. To, že všichni se mýlí, je pro ni fakt, který už nemusí být dále zdůvodňován.

Takže já jako starší pán vzpomínám třeba na dobu, kdy novináři museli osvědčovat určité analytické schopnosti a kdy byl žánr “zpravodajství” oddělen od žánru “názorový komentář.” Tehdy jsme totiž všichni věděli, že právě v tom spočívá rozdíl mezi poctivou novinařinou a propagandou. Jó, to vám byly časy.

Novinky.cz: Nejvíce vzpomínají na staré zlaté časy Italové, nejméně Poláci

10. 11. 2018

Pro pohodové večery doporučuji tuhle knížku Ladika Větvičky (snad to přepisuji z ostravštiny správně), kde se dozvíte shrnutí “vědeckých výzkumů rozdílů mezi ženským a lidským mozkem” a další zajímavá moudra z ostravské hospody. Fakt je to zábavné. I pro manželky, když jsou inteligentní a mají smysl pro humor. Jenom přemýšlím, zda po přijetí istanbulské úmluvy bude renegát Větvička nejprve stažen z kůže a potom rozčtvrcen nebo zda to proběhne v opačném pořadí.

9. 11. 2018

Takže už je potvrzené. Vláda odmítla migrační pakt! Získali jsme čas. Bude pokračovat “jenom” postupná výměna obyvatel provázená islamizací a máme ještě několik let na změnu trendu. V případě přistoupení k paktu bychom tu do roka mohli mít milionovou islámskou komunitu a nebyla by žádná šance zvrátit vývoj, jaký probíhá na západ od nás. Tedy vyhlazení celých národů během jedné až dvou generací.

Je to mnohem důležitější, než třeba skvělý výsledek v senátních volbách. Proč jsme uspěli? Protože zafungovalo několik věcí naráz. Navzdory blokacím a masivní propagandě se podařilo šířit informace, co ty dokumenty ve skutečnosti obsahují. Lži o tom, že strašíme, že jsou hoaxy, že jsme všichni Putinovi agenti atd., ty vůbec nezabraly. Za druhé. Informace se šířila přesně mezi těmi skupinami voličů, na kterých je Babiš závislý. Za třetí. Nedávné volební nevítězství ANO mu ukázalo, jak je jeho pozice křehká. Za čtvrté. Odmítly i daší státy. Za páté. Merkelová končí a ještě za ní není silný nástupce.

9. 11. 2018

Kdybych zničil občanský průkaz, můžu se na základě čestného prohlášení zaregistrovat jako důchodce a přestat už konečně chodit do práce? Když může být 30letému Afghánci 15, proč by mi nemohlo být 75?

8. 11. 2018

Tenhle rozhovor s Větvou rozhodně stojí za přečtení. Nejen kvůli komentářům k českému dění, ale také kvůli perfektnímu shrnutí toho, co se stalo v Rusku.

V roce 1999 bylo Rusko na kolenou. Zničené, zdecimované, s rozvrácenou ekonomikou, děsivou bídou a demoralizovaným obyvatelstvem. Byli na tom mnohem hůř, než jsme na tom dnes my. Nesrovnatelně hůř.

Potom globalisté udělali chybu a skupina kolem Vladimíra Putina byla perfektně připravená. Jednali rychle a rázně, během pár let udělali z Ruska skutečně nezávislou hrdou zemi, kterou její obyvatelé milují, a kde žijí tak blahobytně a svobodně, jako ještě nikdy v dějinách. Blbečci z Pražské kavárny se posmívají, že Rusko není dost bohaté – jenže v době, kdy Rusko jednalo podle návodů západních “demokratů”, bylo na pokraji hladomoru.

Je dobré si to připomínat, protože je povzbuzující, jak rychle se může vzpamatovat, má-li dobrou vládu. Ale nemělo by nám kvůli tomu uniknout, že Putin hájí zájmy Ruska, nikoliv zájmy Česka.

Chlupaty bezdomovec z Holandska a nevyrazny uředniček z Ruska. Znate je?

8. 11. 2018

Je-li Hamáček esencí zbabělosti, křiváctví a ubohosti, co to vypovídá o těch, kdo si ho zvolili předsedou?

8. 11. 2018

Z druhé části recenze (překvapivě férové) Prolomení hradeb na multikulturním serveru Dingir:
Kniha je hodna pozornosti každého, kdo se nad současnou situací v Evropě zamýšlí, i kdyby nesouhlasil třeba s žádnou z tezí, kterou v ní autor obhajuje. Sám je předkládá k diskusi a falzifikaci. Argumentovat proti uvedeným názorům je ovšem těžší, než jen vytrhnout nějaké výroky z kontextu a pak vykřiknout „Fuj, xenofob!“ (viz např. zde). Ostatně jedna z těch tezí říká, že „tou nejsilnější zbraní Západu byla vždy schopnost diskuse“ (s. 255). Proto by mne děsila představa, že vedení instituce, která má být v čele kultivace této hodnoty, totiž univerzita, vytváří jakýsi nový index nežádoucích knih.

„Prolomení hradeb“: recenze jedné kontroverzní knihy, část 2.

7. 11. 2018

Včera v Tachově s česko-izraelským bezpečnostním expertem a mým dobrým kamarádem Davidem Bohbotem. Společné besedy budeme pořádat častěji, nejbližší 3. prosince v Olomouci.

7. 11. 2018

Shrnutí včerejších amerických voleb. Kongresová většina bude nadále proti Trumpovi. Zmizí pár solidních neokonzervativců v drahých oblecích, objeví se pár anticivilizačních extrémistů. Praktický dopad té změny je ale nulový, protože obě skupiny už dosud podporovaly stejná opatření a stály za nimi stejné síly – nadnárodní bankovní skupiny, korporace a džihád.

6. 11. 208

Podruhé v krátké době volám Bravo na text Petra Robejška. Tentokrát mu patří obdiv za odvážné stržení modly “Radkin Honzák”. Modly, jejíž faktické intelektuální výkony naprosto neodpovídají pověsti, která je kolem ní vytvářena.

6. 11. 2018

Podle redaktorů Respektu planetu nejvíc ohrožuje rodina s hodně dětmi, co často létá do New Yorku. Vychází mi to na manželství biomatky a vysokého korporátního manažera.

Souhlasím, že takoví lidé představují hrozbu. Ale ne svou spotřebou, nýbrž svým naučeným imbecilismem a neutuchající potřebou neustále něco vnucovat normálním lidem. Konec konců, právě v téhle skupině je víc čtenářů Respektu než kdekoliv jinde.

6. 11. 2018

Istambulská úmluva chce odstranit násilí na ženách tím, že všem zemím vnutí ta opatření, která ve Skandinávii a jinde na západě vedla ke strmému růstu počtu znásilnění.

Historická zkušenost je ostatně jednoznačná. Když muži ztratí příliš mnoho ze své agresivity, stanou se jejich ženy obětí násilí. Ze strany jiných mužů, kteří svou agresivitu neztratili.

6. 11. 2018

K povzdechům nad tím, že se muži stávají zbytečnými, si dovoluji připomenout, že existuje činnost, pro kterou evoluce mužský mozek připravila téměř dokonale – zabíjení jiných lidí. A je příliš mnoho náznaků, že vstupujeme do období, kdy právě tahle činnost bude základní podmínkou přežití.

6. 11. 2018

Je zajímavé, že redaktoři Respektu vědí naprosto přesně, jak se mají omezit všichni ostatní. Tuším, že všichni ostatní by zase měli spoustu dobrých nápadů, jak omezit redaktory Respektu.

Hana Lipovská:

Prý můžeme zachránit planetu.
Psali to v Respektu.
Je to snadné. Stačí prý mimo jiné:

1. Omezit počet dětí,
2. nejíst maso,
3. vynechat jeden let do New Yorku a zpátky,
4. vyměnit auto se spalovacím motorem za hybridní,
5. nepoužívat auto.

Vskutku geniální:
nejprve vyměním auto za nové,
vzápětí ono nové auto přestanu používat
vymřu po přeslici
a nakonec jako chudokrevný vegan vymřu úplně.

Jen kvůli tomu létání mám trochu hlavu v pejru.
Omezit počet letů na mínus jeden nezvládnu.

Většina obyčejných lidí ovšem jí maso,
aby si zachovala zdraví a život,
má děti, aby zachovala rod
a hlavně nenaslouchá environmentalistům,
aby si zachovala zdravý rozum.

Země totiž – stejně jako všechno ostatní –
má smysl pouze ve vztahu k člověku.
Země bez člověka bude tak trochu pro kočku.

5. 11. 2018

Když si někdo napíše na plakáty “nejsem vítač,” můžete se s naprostou jistotou spolehnout, že to je nejen zarputilý vítač, ale taky bezcharakterní podvodník. Posledním příkladem je Mirek Topolánek, který ještě před pár měsíci vedl antiimigrační volební kampaň, a dnes zjistil, že “migrovat je právo staré, jak lidstvo samo.”

Možná je lidské právo migrovat do nějakého topolánkova, ale rozhodně ne do České republiky!

4. 11. 2018

V poslední době po mě na webu neustále chtějí, abych prokázal, že jsem lidská bytost a nikoliv robot. Tak bych se asi měl ukázkově rozněžnit nad osudem opuštěného koťátka, nebo ne?
Jenže lidskost se dokazuje schopností opsat nějaká čísla. Nepřipadá vám někdy svět bláznivý?

3. 11. 2018

Rýsuje se slušná naděje, že česká vláda odmítne přistoupit ke globálnímu paktu o migraci. To je naprosto skvělé a ukazuje to, o co je Babišova vláda se Zemanem v zádech menším zlem než “demokratická opozice.” Vláda ODS-TOP-STAN-KDU by k migračnímu paktu přistoupila.

Smutnější stránkou ale je hádka o to, čí je to zásluha. Není to nakonec jedno? Myslel jsem, že to všichni děláme, protože nechceme, aby naše země byla během jednoho či dvou let zaplavena migranty. Takhle jsme získali odklad. Nevím, jak ostatní, ale já jsem s tímhle výsledkem naprosto spokojený.

Ty spory ale ukazují jeden podstatný problém české antisystémové opozice. SPD jen nerada spolupracuje s nepolitickými vlasteneckými skupinami, ty bez její podpory nedokážou vyrůst a SPD bez nich nevyhrává volby. Doufejme, že se to podaří překonat.

Mimochodem, ty poslední události jasně potvrzují, že předseda ČSSD Jan Hamáček cíleně lhal a že se pokusil zaplavit ČR migranty. Jestli ho socani po téhle blamáži nechají v čele, tak jsou buď zločinci nebo ubožáci nebo obojí. Už se není na co vymlouvat.

3. 11. 2018

Dnes na parlamentkách:

Je dobré si uvědomovat, že tolerance k cizincům není něčím pozitivním. Řada příkladů z naší současnosti ukazuje, že důsledkem přílišné tolerance k cizincům jsou vraždy, přepadení, znásilnění, hořící předměstí a útěk původních obyvatel. Na druhé straně vidíme, že netolerantní státy typu Japonska jsou stabilní a bezpečné.

Pokud se tedy mluví o tom, že jsou Češi netolerantní, měli bychom to brát spíš jako vyznamenání.

Mimochodem, netolerance je do značné míry i podmínkou toho, aby bylo vůbec možné cizince přijímat do vlastní země. Zkušenosti z různých zemí totiž opakovaně potvrzují, že pokud příchozím neposkytujete žádnou pomoc a chováte se k nim lehce nepřátelsky, rychle si osvojí domácí kulturu. Pokud jim začnete poskytovat speciální pomoc a další výhody, budou výsledkem uzavřená ghetta s vlastními pravidly.

Parlamentní listy: Žít ve stejné zemi s muslimy je jako pobývat v kleci s hladovým tygrem

2. 11. 2018

Z dnešního článku o tom, jak islamisté ovládli americké tajné služby:

Džihádisté postupovali stejně jako neomarxisté před nimi. Nejprve dostat lidi na významná místa, pak zcela vyměnit školící materiály a metodiky a začít určovat, jak jsou školeni agenti a experti. A nakonec čistky proti těm, kdo by snad chtěli čelit islámskému pokusu o dobytí Západu. Spencer dokonce dokládá komunikaci (částečně veřejně probíhající), kde islamisté z CAIR přímo úkolovali šéfa CIA Johna Brennera, jaké změny má uvnitř své agentury provést. Brennan příkazy plnil bez nejmenšího odporu!

Džihádisté pochodují institucemi

2. 11. 2018

1. 11. 2018

1. 11. 2018

Děsivá brutální znásilnění, zprávy o kterých teď neustále přichází ze západu Evropy, musíme vidět v kontexu džihádu. Nejde jen o to, že si pár muslimů něco dopřeje, ale především o vyslání zprávy všem tamním ženám: “Vaši muži vás už nedokážou ochránit, úřady jsou na naší straně, nemáte šanci se ubránit. Přidejte se raději k nám a pojďte rodit malé džihádisty.”

Je to prostě jeden z nástrojů pro vyčistění území od původního obyvatelstva. A dlužno uznat, že agresoři mají pravdu. Získali už takovou sílu, že před nimi nedokáže ochránit nikdo. A naopak – případy sexuálního násilí nemuslimských mužů vůči muslimkám vůbec neexistují.