Glosy za září 2019

30. 9. 2019

Smlouvu můžeme pokládat za výraz svobodného rozhodnutí dvou stran, pokud se jedná o strany přibližně stejně silné. Proto pokládáme za neplatnou třeba svatební smlouvu mezi 40letým mužem a 8letou holčičkou.

Týká se to i zaměstnávání. Když se Franta udělá pro sebe a zaměstná Tondu ze sousedství, je to z obou stran svobodné rozhodnutí. Ale když dělnice nastoupí do masokombinátu Agrofertu, není to svobodné rozhodnutí ani náhodou.

To má důsledky pro legislativu. Není žádný důvod, aby stát reguloval vztahy Franty a Tondy. Když jim to nevyhovuje, ať domluví jinak. Ale je důležité, aby stát reguloval vztah dělnice k Agrofertu. Jenže to má dva háčky. Státní byrokracie má tendenci nadělat ještě větší škody a navíc se velmi snadno dohodne s vedením Agrofertu proti zaměstnancům.

Optimální varianta je tedy sociálně inženýrská. Stát by měl převzít odpovědnost za to, že každý Tonda bude mít v okolí dost Frantů a že se do Siemensů a Agrofertů bude chodit jen tehdy, když ta nabídka bude stát za to. To zahrnuje radikální usnadnění podnikání pro ty nejmenší, progresivní zdanění právnických osob, regulace zaměřené proti velkým, občas možná i vyvlastňování, možná zvýhodňování družstev proti akciovkám.

29. 9. 2019

U Šafrů říkají, že smát se Grétě je buranské. Jakožto autor buranské sociologie s tím plně souhlasím. Burani jsou klimaignoranti a ještě jsou na to hrdí. Ta kniha bude v prodeji už příští týden, ta nejlepší knihkupectví ji dostanou už v nejbližších dnech.

Nová kniha: Kreativita a poctivost: Kapitoly z buranské sociologie a jiné úvahy

29. 9. 2019

Sobotní debakl milionochvilkařů ukazuje obecnější princip.

Eurosvazáci jsou lidé vnějšně řízení. Nemají žádné vlastní názory a přesvědčení. To je výhodné z toho hlediska, že jsou snadněji ovladatelní (když se dohodnete s Babišem, klidně se nechají poštvat proti Fialovi a Kalouskovi, na změnu názoru jim bude stačit pár hodin). Jenže to taky znamená, že potřebují neustálou masivní propagandu a potřebují vidět okázalé utrácení. Jak polevíte, přestane je téma zajímat. Ti lidé si nebudou posílat antizemanovské řetězové maily nebo v tajných skupinách nadávat na české burany. Proč by na to vynakládali svůj čas, energii a peníze? Není to jejich vnitřní přesvědčení.

To dává vlastenecké straně obrovskou potenciální převahu. Stačí, aby se mocensko-propagandistický aparát na chvíli zadrhl, a sluníčková strana zkolabuje.

Ale to neznamená, že se nemůžou vzpamatovat. Open Society znovu zavelí, uvolní další rozpočet, médii se prožene další vlna propagandy… a zase bude plné náměstí.

29. 9. 2019

Naše země má výhodu, jaká se v dějinách naskytne jen naprosto výjimečně. Se zpožděním procházíme stejnou cestou jako západoevropské země. Vidíme, jaké dopady na ně má to, co udělali před 15 či 20 lety. Můžeme se také poučit z jejich osudu. To ale také znamená, že pokud oni udělali fatální chyby, a my je zopakujeme po nich, tak jsme ještě horší žabaři a ubožáci. Oni o těch následcích nevěděli, my o nich víme.

To jsem řekl v Jihlavě na společné besedě s Davidem Bohbotem. Další taková beseda proběhne příští sobotu v Novém Strašecí u Kladna. Budeme ale pochopitelně mluvit o trochu jiných věcech, byť hlavním tématem zůstanou imigrace, islám, bezpečnost a terorismus.

29. 9. 2019

Stát ročně vydře z lidí a podniků cca 1,5 biliónu korun. Při značném zjednodušení můžeme předpokládat, že polovina z těch peněz jde na něco užitečného (důchody, podpora rodin, školy, silnice, nemocnice, policie atd.) a polovina na zbytečné nebo škodlivé věci. Korporace nám seberou přibližně poloviční částku, ale z toho nejde na nic užitečného ani koruna. Jinými slovy, státní byrokracie a korporace nám kradou srovnatelné peníze.

Připadá mi poněkud pokrytecké, pokud se někdo rozčiluje nad výší odvodů, a zároveň mu nevadí korporátní transfery, kterými krmíme marnotratné centrály a banky. A naopak.

29. 9. 2019

Touto poznámku na čas uzavírám své postřehy nikoliv o Grétičce, ani o údajné ekologické krizi, ale o naprosto neuvěřitelné lidské hlouposti. Nebudu se vyjadřovat k těm, kdo chtějí zachraňovat planetu tím, že se budou sprchovat jen jednou týdně, okusovat mrtvoly nebo pít vlastní moč.

To hlavní ale lze shrnout následovně:
1) Máme právo požadovat, aby „odborníci“ své poznatky přinesli takovým způsobem, který umožní i laikům rozlišovat pravdivé od nepravdivého, aniž by museli spoléhat na úsudek těchto „odborníků“. V tom ostatně spočívají základy vědecké práce. Kdo odkazuje na vlastní autoritu nebo na to, že „98% expertů říká to nebo ono“, ten je šaman, a ne vědec.
2) V tuto chvíli nedokáže nikdo spolehlivě říci, jestli se bude oteplovat nebo ochlazovat, jestli bude přibývat vlhkosti nebo sucha a jak se budou měnit jiné parametry. Proto je důležité podporovat různorodost zvířat, rostlin, typů krajiny i způsobů lidského chování k ní. Nevíme, která varianta bude potřebná nebo dokonce životně důležitá.

Zároveň odkazuji na přednášku profesora Savoryho, který jasně ukázal, že:
a) Vegetariánství zvyšuje ekologickou zátěž. To neznamená, že by životní prostředí neuneslo pár vegetariánů (pokud někomu maso nechutná), ale ti lidé rozhodně nemají nejmenší zásluhu. Chovají se o něco víc sobecky než ostatní.
b) Péče o životní prostředí je z principu místní. V každé zemi si to musí vyřešit sami. Globální programy jsou jen pro zloděje a podvodníky.
(a opakuji, že nejde o to, jaká autorita je profesor Savory, ale jak silné jsou jeho argumenty – ty můžete posoudit sami).

How to green the world’s deserts and reverse climate change | Allan Savory

28. 9. 2019

Když někdo přijde o práci, jak rychle sežene novou? Kolik lidí zůstane bez práce dlouhodobě? Jak ukazuje graf, nejdynamičtější evropskou ekonomikou je – Maďarsko! Ano, Maďarsko s vysokou mírou státních zásahů a sektorovými daněmi. Další potvrzení, že starý model levice – pravice už ve skutečnosti nefunguje ani v ekonomice.

27. 9. 2019

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Co je dnes povinným dogmatem, to za pár hodin nebude platit. Co je dnes radikálním programem, to může být zítra rozcupováno někým ještě radikálnějším. I svatá Gréta může být každým okamžikem obviněna z rasismu nebo z toho, že diskriminuje pedofily. Nic není stabilní, neexistuje žádná konkrétnější představa, co by mělo následovat. To není cesta k totalitnímu systému, to je cesta ke zhroucení.

Otázka týdne: Nastolí Gréta totalitní režim?

27. 9. 2019

My, kdo máme tu výhodu, že jsme zažili socialismus i různé verze kapitalismu, dobře víme, že:
a) ve skoro každém režimu se dá celkem snesitelně žít,
b) žádný režim není dokonalý,
c) mnohem víc než na celkovém ethosu režimu záleží na tom, jak jsou nastaveny různé drobnosti, a jak velký je prostor, kde se člověku nemíchá do života stát ani velké podniky.

Proto na nás nepůsobí výkřiky typu “socialismus znamená smrt” ani řeči o “vražedném kapitalismu.” A nevěříme ideologickým poučkám o tom, že v socialismu jsou všichni stejně chudí, zatímco za kapitalismu každý jinak bohatý. Vždy jde o konkrétní lidi a konkrétní nastavení pravidel.

26. 9. 2019

26. 9. 2019

K diskuzi nad Prolomením hradeb:

Když vidíme pravidelnosti a mechanismy, můžeme na ně reagovat, pokoušet je vypnout nebo aspoň zmírnit. Proto prosazuji omezení velkých organizací a obnovení uzavřených národních států, národních ekonomik, návrat bezpečnosti na národní úroveň apod. Tvrdím také, že ta opatření musí být prosazena v podstatě revoluční cestou (což neznamená násilnou). Prosazuji změnu sociální a ekonomické struktury, která přinese také jiné vzorce chování a umožní návrat k tradičnější morálce. Švýcarizace, maďarizace, izraelizace.

Co ale budete dělat, pokud uvěříte, že všechno řídí jacísi tajní spiklenci? Tady narážíme na hlavní problém konspiračních teorií. Vedou k tomu, že lidé přestávají hájit svoje zájmy. Místo toho sedí se založenými rukama, nechávají se uhranout vyprávěnkami o tajných elitách a šíří je dál. Až ty vyprávěnky bude znát každý, budeme všichni společně naprosto bezmocní, bezbranní a neschopní odporu.

Petr Hampl: Stejně nás všechny řídí ti stejní ilumináti

26. 9. 2019

Někteří mají pocit, že budou působit tak nějak ušlechtileji a slušněji, když ke Grétě zajmou stanovisko: to zneužité dítě to přehání, ale s klimatickou krizí něco dělat musíme.

Možná to působí hezky, ale je to ten nejhloupější postoj.
a) buď mají klimatičtí magoři pravdu a jsme opravdu na prahu vyhynutí. Potom je ta hysterie oprávněná.
b) nebo je to tak, že všech parametrech, které mohou lidé na Západě ovlivnit, se ekologická situace už desítky let zlepšuje, a o krizi se vůbec nedá mluvit. To je obraz, ke kterému ukazuje pečlivější analýza faktů.
c) nebo je to někde mezi tím. Potom je další drobné zlepšování otázkou každodenního života a není žádný důvod svolávat světový summit profesionálních podvodníků.

25. 9. 2019

Pěvecká hvězda Placido Domingo skončil v newyorské Metropolitní opeře kvůli desítky let starému pohlavnímu obtěžování. Obávám se, že způsobil větší trauma těm ženám, které vynechal, než těm, které obtěžoval.

25. 9. 2019

Budoucnost nepatří globalistům, ale nacionalistům!

Nejde jen o to, že to řekl Trump. Jde o to, že to je pravda. I kdyby globalisté nakonec zvítězili, nedokážou vytvořit žádnou budoucnost. Jen absolutní destrukci a naprosté selhání.

Globální ekonomika znamená bídu pro všechny. Kolektivní obrana znamená bezbrannost pro všechny. Nadnárodní politika znamená ztrátu svobod pro všechny. Celosvětové ekologické programy přinásí poškození životního prostředí všude. Sjednocování států do vyšších znamená zánik všech národů a etnik.

25. 9. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku o nedávném výzkumu veřejného mínění:

Tzv. kosmopolitní třída cítí to, co se od ní požaduje. Jeden den se od nich požaduje, aby cítili, že se jim žije úžasně demokraticky. Druhý den se od nich požaduje, aby cítili, že žijí v zemanovsko-babišovské diktatuře. Pokaždé se přizpůsobí požadavku. Jeden se od nich chce nadšení z politického systému. Druhý den ho mají prohlašovat za zkorumpovaný a mizerný. Opět se přizpůsobí. Většina těch lidí nebyla nikdy zablokována na sociálních sítích, protože je už mnoho let nenapadla žádná myšlenka, která nepochází z nadnárodní PR agentury.

Příslušníci kosmopolitní třídy nejsou cenzurováni, protože nemají žádné myšlenky

25. 9. 2019

Hledám dobrovolníky, kteří by pomohli s propagací besedy v Novém Strašecí (trojúhelník Kladno – Řevničov – Slaný). Pokud jste z té oblasti a máte chuť, prosím o kontakt na pe@petrham.pl

 

24. 9. 2019

Martin Konvička: Veřejné odmítnutí progresivistického blbnutí chci už nějaký ten pátek po jinosexuálech – protože pokud budou spojováni se stupňováním požadavků ze strany politických vyděračů, přešívačů děcek a podobně, většinový občan jednoho dne odmítne rozlišovat, a pak už nebude síly, která by zastavila tragédii.

V kontextu “svaté Grétky” vidím, že je třeba se obrátit k ekologicko-ochranářské veřejnoti všeho druhu, od slovutných akademických veličin, po kolegy z muzeí a zoozahrad a státní ochrany přírody a rozumných nevládek (pořád je jich většina!), které se starají o chráněná území, nebo pracují s mládeži, nebo prostě chrání flóru a faunu…

Důvody jsou stejné: Alarmistické šílenství může nabourat ekonomické vztahy, zbídačit lidi a bezprostředně zničit i mnoho z chráněné přírody; pak se vyčerpá nebo bude zastaveno tvrdou reakcí; mezitím lidé přestanou rozlišovat a tragédii už nezastaví vůbec nic.

Nad greténismem vrtí hlavou, troufám si říct, většina eko-ochranářů v téhle zemi, včetně těch, kdo dosud “táhli káru” ochrany přírody či životního prostředí. Potíž vidím v tom, že mediálně-propagandistický Blitzkrieg je příliš nečekaný a rychlý – a oni nebyli konzultováni ani předvarováni a nikdo se jich neptá. “Tváře” tuzemské akademické ekologie (třeba David Storch nebo Vojtěch Novotný) jsou taknějak zvyklí, že si je občas pozvou do tzv. seriozních médií, oni tam věci uvedou na pravou míru, a konflitní situace deeskaluje. Jenže to platilo jen tehdy, když nebyl zájem na eskalaci. V době nehysterické. Kdo viděl rozhovor kolegy Storcha s “moderátorkou” Emou Smetanou, ten si musel uvědomit, že médiím ve věci “klima” už dávno nejde o hlas rozumu. Rozkaz zněl jasně…

(Rozkaz zněl pochopitelně tak, že akci “klima” je třeba vyeskalovat tak, aby zakryla mnohem reálnější problémy současného západu. To se mágům v pozadí podařilo – důkazem je, že píšu o ekolozích, a ne o machometánech.)

24. 9. 2019

Tak tu máme další z desítek studií, které vyvrací, že by sexuální orientace mohla být převážně vrozená. Geny mohou hrát roli nanejvýš (!) 25%. Mnohem víc záleží na tom, co se děje s dítětem před narozením a v jakém prostředí vyrůstá. Fakticky to znamená, že když berete dítě na Pride, zvyšujete riziko. Když ho vystavujete homosexuálním vzorům, zvyšujete riziko. Když ho necháte projít úchylným programem ve školce, zvyšujete riziko ještě víc. A to nemluvím o čtení knížek typu “svatba dvou princů”, protože to žádný normální rodič svému dítěti udělat nemůže.
Pokud máte pocit, že je jedno, koho bude mít v životě v posteli, tak připomínám, že homosexuálové trpí větším výskytem prakticky všech psychických problémů i vyšší sebevražedností. Žádná exhibice na náměstí nemůže zakrýt, že jejich životy jsou v průměru méně šťastné.

The nature: No “gay gene”

23. 9. 2019

I když se posmíváme klimatickým záškolákům, můžeme mít pocit, že jejich požadavky jsou drasticky přehnané, ale míří správným směrem. Omyl! Kdo sleduje Martina Konvičku a další skutečné vědce, a kdo si dá práci se čtením zdrojů, na které odkazují, tak ví, že požadavky Gréty a jejího hnutí by DRSNĚ POŠKODILY životní prostředí – lokálně i globálně. To se týká jak vegetariánství (ve skutečnosti zvyšuje ekologickou zátěž), tak zběsilého zalesňování (další nárůst plochy lesů v Evropě by způsobil škody), elektromobility a dalšího.

Tak si říkám, jestli poslední vlna útoků na Martina Konvičku nesouvisí právě s tímhle. Vůbec v ní totiž není zmiňována otázka islámu. Spíš se zdá, že jde o odstranění hlasu rozumu z ekologické debaty.

23. 9. 2019

K umění rozumné diskuze patří to, že jsme schopni nestranně uvažovat i tom, co říkají zlí nebo nesnesitelní lidé. I oni mohou mít občas v něčem pravdu.

Třeba Piráti. Médii jde zpráva o tom, že prý chtějí zvyšovat daně podnikatelům. Když se ale podíváte, co soudruh Ferenčík skutečně navrhl, jde o pravý opak. Piráti si všimli díry v daňových zákonech, která umožňuje, aby zisky ze stamilionových a miliardových transakcí unikaly zdanění. Navrhli tuto díru zalepit a naopak snížit daně všem normálně pracujícím lidem.

Asi neudiví, že jako první proti návrhu vystartovalo ANO, vzápětí pak ekonomický expert ODS Jan Skopeček, a následně celá smečka novinářů a ekonomických odborníků. Všichni nás shodně ujišťují, že kdyby daně platili i miliardáři, byla by to šílená nesvoboda a zničilo by to národní hospodářství. Nakonec se od návrhu distancovali i Piráti. Takže jako pokaždé. Levice a pravice se hádá o jednotlivá opatření, ale v tom podstatném se shoduje – daňové příjmy mají být vymačkávány z chudých a bohatí si je mají užívat. Cestou z dotované firmy na dotované golfové hřiště (v dotovaném elektromobilu) pak mohou diskutovat o tom, jak jsou ti chudí nesnesitelní a líní, a že by na ně měla být větší přísnost.

22. 9. 2019

Klimatickým záškolákům se podařilo dosáhnout multikulturního ideálu. Žáci domněle elitních škol srovnali úroveň myšlení se Somálci bez základního vzdělání. Ať žije rovnost bezmozků!

22. 9. 2019

V poznámce na parlamentkám se věnuji chudinkám cenzorům, kteří musí číst politicky nekorektní příspěvky a jsou z toho traumatizovaní:

O generaci dříve se lidé učili, jak se psychicky vyrovnat s nejrůznějšími zážitky. U dnešních neomarxistů je to obráceně. Učí se, jak mít co největší traumata. Kdo není dost traumatizován, ten se nebude cítit obětí, nemůže podávat stížnosti a nikam to nedotáhne. Vše se týká i českého prostředí.

Petr Hampl: Kariéru dnes nejlépe udělají oběti

21. 9. 2019

Z dnešního komentáře:
Jak je možné, že jsou ti mladí lidé tak strašně hloupí?Tak strašně! Hercům to můžeme odpustit, od nich inteligenci nikdo nepožaduje, ale co ti ostatní? Vždyť z těch dětí by měli být lékaři, konstruktéři, dělníci, skladníci, zdravotní sestry, policisté a další normální profese, které nelze bez určitého intelektu vykonávat. A není možné, aby byl každý novinář, analytik České televize nebo radní za Piráty.

Petr Hampl: Budoucnost hlupců

20. 9. 2019

Foldynovi prošla účast na akci v Příčovech! Kde je nějaká kázeň, soudruzi? Takhle by tam mohla být příští rok celá strana.

20. 9. 2019

„Pokud nechceme, aby naše civilizace úplně zanikla a aby její území bylo plně islamizováno tak, jako byla islamizována většina původně křesťanských území, pak prvním krokem musí být vůbec přiznat, že existuje takový problém, že jsme v konfliktu civilizací a přiznat si, že naše území je to, o které se dnes svádí válka, která má někdy podobu otevřeného vojenského konfliktu, někdy jenom kulturního boje, někdy politického boje, někdy vykupování pozemků,“ říkám v rozhovoru pro Sputnik – o Samuelu Huntingtonovi a České společnosti pro civilizační studia. „Kdyby žil Samuel Huntington dnes, asi by byl označován za xenofoba, islamofoba, fašistu…dost možná, že by nesměl učit na univerzitě a možná, že by v Americe nějací radikální studenti i třeba zapálili univerzitu, aby tam Samuel Huntington nemohl přednášet.

20. 9. 2019

Výzkum Rozděleni svobodou, který zaplatil Český rozhlas, dobře ukazuje, že podstatná část těch, kdo se cítí honorací a podporují globalistickou politiku, na tom ve skutečnosti nejsou o nic lépe než ti nejchudší. Výzkumníci se to snaží zastřít konstatováním, že jsou sice chudí na peníze, ale mají “sociální a kulturní kapitál”. Kdyby měl ten údajný kulturní kapitál takovou hodnotu, dařilo by se jej převádět na peníze.

Fakticky jde o to, že je tu skupina chudých lidí, kteří jsou manipulováni víc než normální pracující z fabrik. Elity jim nedarují nic navíc, ale vytvářejí ovzduší naděje, že se jim v budoucnu bude dařit lépe. Výměnou za tu naději si nechávají vymýt mozky a horlivě přitakávají všemu, co panstvo i jen naznačí. Ta naděje se nenaplní. Zemřou stejně chudí jako dnes. Budou si ale moci říct: “Stálo to za to. Celý život jsem se cítil někým lepším než ostatní.”

20. 9. 2019

Na serveru prvnizpravy.cz budu od nynějška každý pátek odpovídat na nějakou zajímavou otázku. Dnešní otázka zní:

Proč korporace, pro které by údajně měl být na prvním místě zisk, nezastaví pseudoekologické běsnění? Proč to jde až tak daleko, že kapitáni tabákových koncernů podporují protikuřácké tažení?

Odpověď zná každý, kdo ví, jak to v takových organizacích chodí. Na začátku je heslo “z každé hrozby dokážeme udělat příležitost” (v různé obměně patří k základním sloganům každé korporace). Vzniknou desítky a stovky programů přizpůsobení, jsou jmenováni noví manažeři a koordinátoři, někdy i nový viceprezident, jsou najaty další konzultační firmy a přibráni další placení zástupci veřejnosti. Vnitřní neziskovky rozežerou korporaci stejně jako politické neziskovky stát.

První zprávy: Otázka týdne

19. 9. 2019

Pozdně komunistický režim nás chránil před jinými totalitami – ekologickou a multikulturní. VK starší v tom má pravdu. Že to otevřeně říká (bez ohledu na to, jakou smršť nadávek to vyvolá) je potvrzením charakteru a analytických schopností. Jak nedávno napsala Karolina Stonjeková, VK starší je stálice, která je pro nás určující už desítky let.

Nemělo by to ale vyvolat představu, že ten režim mohl pokračovat a chránit nás před rodící se západní totalitou nadále. Na konci socialistického režimu došlo k tomu, že estébácké kádry se dokázaly dohodnout se Sorosovými lidmi. S generační výměnou by odešli ti funkcionáři, kterým přece jen záleželo na tom, jak se žije normálním pracujícím. Západní korporace by se rychle naučily korumpovat stranické funkcionáře. Namísto poněkud divoké privatizace by byla celá země organizovaně předána několika korporacím. Nemuselo by se to stát nutně, ale je to realistický scénář.

Nelitujme konce socialistického režimu. Litujme toho, že nebyla využita šance na přechod ke skutečné demokracii a na obnovu uzavřenějšího národního státu.

18. 9. 2019

“Neziskovky utratily bambiliony a nic…,” připomíná Jiří Kobza. A nejde jen o nízkou efektivitu jejich propagandy. Jde především o to, že multikulturní strana dosáhla maxima. I kdyby začala utrácet ještě víc peněz, účinek už nemůže zvýšit. V českém prostředí se to potvrdilo zhruba před rokem, kdy Seznam.cz, největší portál v zemi, přešel od celkem vyrovnaného zpravodajství k totální jednostranné propagandě? Dopad na názory lidí? Nula. Dopad na volební preference? Nula. Už není, kde přitlačit.
Na druhou stranu, pokud dojde ke změně v České televizi nebo pokud sociální sítě přestanou blokovat, lze očekávat dramatický mocenský posun ve prospěch vlasteneckých sil. To je jeden z důvodů, proč je sluníčková strana tak nervózní.

Jiří Kobza: Proč hlas lidu začal otřásat Evropou

18. 9. 2019

“Na tyhle nikým nevolené, ale vyvolené organizace (neziskovky) začínám být alergický,” říká Andrej Babiš v rozhovoru pro parlamentky. Ten rozhovor rozhodně doporučuji k přečtení, protože v něm Andrej Babiš nově definuje politický střed. Je to taková pozice, která je národovecká a protiimigrační, ale zároveň se pečlivě vyhýbá konfliktům s globalistickými strukturami i radikálním islamismem. V podstatě stejnou pozici zatím zaujímá i vznikající Trikolora.

Na jedné straně od tohoto středu jsou čistě vlastenecké síly, které mají za to, že pokračování současného kompromisu postupně povede k úplné likvidaci občanských svobod a etnické výměně. Jsou ochotny přistoupit ke konfliktu s globalistickými skupinami, protože vědí, že čím se odehraje později, tím bude pro českou stranu obtížnější. Zkrátka, chtějí jít orbánovsko-trumpovsko-salvinistickou cestou. Sem můžeme zařadit SPD, Institut Václava Klause a řadu menších skupin.

Na druhé straně od tohoto středu jsou situovány tzv. tradiční politické strany – s různě radikálními postoji (od ODS po Zelené), které počítají s převzetím současné neomarxistické globalistické agendy, včetně postupné likvidace národů a národních států.

Parlamentní listy: Rozhovor s Andrejem Babišem

17. 9. 2019

Lístky na společné vystoupení Hampl – Nohavica – Renner – Větvička, které bude bude v říjnu v Ostravě, už opravdu nejsou. Vyprodáno bylo za 24 hodin, stěží se podařilo uchránit pár míst pro naše nejbližší.
TV Raptor ale chystá přímý přenos.

17. 9. 2019

Internetová stránka www.petrhampl.com je od včerejška opět funkční. Nevím, na jak dlouho, nicméně snažíme se. Útoky přicházejí čím dál častěji a jsou stále sofistikovanější.
Mimochodem, vzpomínáte si na ty zuřivé obhájce soukromého vlastnictví, kteří se bili za právo korporace Facebook mazat posty a blokovat uživatele? Už v té chvíli bylo jasné, že nepřátelé svobody se nezastaví u facebooku a twitteru. Někomu jen útočí na stránky, jiného přepadli v metru (a prošlo jim to). A “obhájci soukromého vlastnictví” cudně mlčí.

16. 9. 2019

Tlak na Českou republiku, aby ještě urychlila přijímání islámských kolonistů se stupňuje. Nevíme, jak jednání dopadnou, ale jedno je jisté. Ať česká vláda přistoupí na cokoliv, občany o tom nebude informovat. I v případě masivního přijímání migrantů budeme z vládních prohlášení i mainstreamových médií slyšet, že k nám žádní nepřicházejí. Je dokonce poměrně pravděpodobné, že zpochybňování vládních tvrzení bude trestně stíhání. Je jisté, že taková vlna represí by byla podporována tzv. demokratickou opozicí.

16. 9. 2019

Námět pro hospodářskou politiku. Je nejvyšší čas radikálně snížit odvody za zaměstnance, výpadek nahradit:

  • daní ze zaměstnávání cizinců,
  • daní ze sídla v zahraničí (cizí firmy by prostě platily za to, že jsou cizí).

V době, kdy se podle všeho blíží hospodářská krize, by to rozhodně fungovalo lépe než to, co prosazuje “pravicová opozice” – osekání sociálních plateb, zvyšování daní pro většinu a daňové úlevy pro nejbohatších 5%.

15. 9. 2019

Donald Trump se zbavil svého hlavního poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona. Je to výborná zpráva, protože John Bolton je nebezpečný magor. Pokud by někdo chtěl obsadit roli ministra pro vyvolávání úplně zbytečných mezinárodní konfliktů a nesmyslných válek, přesně na takovou roli by se hodil. Teď jen můžeme doufat, že z významných míst budou mizet i další pozůstatky z Bushovy éry.

14. 9. 2019

Příspěvek Standy Dupače doporučuji pozornosti ne kvůli nějaké speciální analytické hodnotě, ale protože perfektně vystihuje pocity milionů lidí. Pokud chcete pochopit dění v naší zemi v posledním století, čtěte pozorně:

Rád bych tady lidem co už nezažili své pra, nebo praprarodiče (lidi co se narodili třeba v letech 1918 – 1925) uvedl do doby na konci které si lidé zvolili komunisty. A také bych rád ukázal těm, co říkají že Evropané se mají dobře a musí se podělit s třetím světem, že tomu tak nebylo vždy a že naši předkové museli sakra máknout. Ti komunisti získali tenkrát…pokračování zde.

13. 9. 2019

Názor na zákonem stanovenou minimální mzdu dělí lidi na dvě skupiny.
Na ty, kteří studují ekonomické teorie a na ty, kteří vědí, jak to chodí doopravdy.

13. 9. 2019

Z událostí, které proběhly během mých obvyklých 30 dnů, vybírám křest knihy Přežít nebo zemřít. Napsal ji náčelník štábu zemské domobrany Aleš Přichystala a pokřtil ji dvouhvězdičkový generál Jiří Kubala. Kniha rozebírá různé možné typy teroristických útoků, a poskytuje návody, jak se ně na připravit, a jak se případně zachovat.

12. 9. 2019

Komu se nelíbí prezidentovy výroky o Kosovu, ten si může vzít domů pár kosovských Albánců a vynahradit jim to. V okolí Václavského náměstí jich je každou noc dostatek.

11. 9. 2019

Na výročí vítězství u Vídně je dobré připomenout tiché hrdiny, na které se dočista zapomnělo. Osmanskou armádu rozstřílely desetitisíce císařských žoldnéřů, a následující útok polské jízdy do zdecimovaných tureckých řad skončil po pouhých 30 minutách takovým masakrem, že se z toho islámské impérium nevzpamatovalo několik generací.

Ty žoldnéře ale musel někdo zaplatit. Peníze vyplácel rakouský císař, ale byly to převážně peníze vydřené z českých rolníků a řemeslníků. Ne náhodou bitvě u Vídně předcházelo několik vln selských bouří v Čechách – výbuchů zoufalství lidí dohnaných na hranici smrti hladem. Zaplatit kompletní náklady vybudování a výcviku čtyřicetitisícové žoldnéřské armády, v situaci, kdy si každý šlechtic a úředník po cestě mohutně přilepšil, to vyžadovalo z dnešního pohledu nepředstavitelné prostředky.

Bylo by férové, kdyby stál u Vídně pomník českého zemědělce – zachránce křesťanské civilizace.

10. 9. 2019

Z delšího článku o vztazích mezi generacemi:

Margareth Meadová  tvrdí, že existují různé druhy společností podle generačních vztahů. V některých kulturách je tomu tak, že starší lidé mají více zkušeností a předávají je těm mladším – což je běžné a intuitivní. Podle Meadové ale existují také kultury, kde je tomu obráceně. Děti nebo velmi mladí lidé tam toho vědí o životě mnohem víc, a staří se k nim chodí poučit. Logickou otázku, kde ty vědomosti mohli získat, Meadová vůbec nepokládá. Tvrdí ovšem, že americká společnost se na začátku 70. let překlopila z jednoho režimu do druhého. Starší lidé už nechápou, co se děje a musí se ptát svých dětí a vnoučat. Typickými důležitými tématy jsou vyčerpání zdrojů a nová lidská práva. Klimatickou změnu tehdy ještě neznali, Zeměkoule se začala oteplovat až po vypsání příslušných grantů.

Jenže k civilizační změně nedošlo. Místo toho následovala reaganovská revoluce s návratem staromódního antikomunismu, rodinných hodnot a svobodného podnikání.

Vlastně by to celé nestálo za řeč, kdyby se stejná myšlenka nezačala znovu objevovat v nejrůznějších pokrokářských médiích. Meadová není citována (tak staré knihy noví humanitní intelektuálové nečtou), nicméně její náhled je použit. Doba se změnila. Dospělí nevědí, o co jde. Postpubescenti světu rozumí a rádi je poučí. „Starším lidem není vždy dáno přistupovat k mladým s dostatečnou pokorou a respektem,“ čteme na sociálních sítích.

Petr Hampl: V čem se můžeme poučit od generace Grétiných obdivovatelů

9. 9. 2019

Západoevropským soudruhům se daří udržet přehled o tom, kde se pohybuje téměř desetina bojovníků IS. Zcela bez kontroly působí v západní Evropě (a možná i u nás) pouze 90%. Hlavně se ale nenechte strašit zlými populisty.

Soeren Kern: Nezvěstní evropští bojovníci islámského státu

9. 9. 2019

Byli byste hrdí, kdyby byla v čele Gestapa místo Heinricha Himmlera nějaká Češka? Jestli ano, pak vás určitě potěší i jmenování paní Jourové vrchní dohližitelkou.

8. 9. 2019

V dnešní poznámce se vracím k vlasteneckému setkání v Příčovech:

Vlna kritiky, která po setkání zazněla, ale dobře ukázala, že standardem se mezitím stává jiný druh „debaty“. Na takovou „debatu“ můžete narazit v Knihovně Václava Havla, Respektu nebo třeba humanitních fakultách. Spočívá v tom, že je předem stanoven jeden správný názor, a úkolem diskutujících je vyjádřit tento názor pomocí různých slovních obratů. Lidé přivyklí takové „debatě“ zpravidla nedokážou snášet představu, že by během jedné akce mohly zaznít protichůdné názory. Podle nich musí být pečlivě řízeno každé slovíčko. Odtud neustálé námitky, jak jsem mohl dopustit, že zaznělo to nebo ono. Ano, zaznělo to. Zazněl i opak. A posluchači si v tom udělali pořádek sami.

Petr Hampl: Chvála názorové různorodosti

7. 9. 2019

Je to smutné a nehumánní, ale skutečnost je taková, že ohledně lidí, kteří se úzce zapletli s Islámským státem neexistuje jiné řešení než je prostě postřílet. To se týká i manželek bojovníků. Tyto údajné “oběti” dnes v táborech v Sýrii zavádí nejtvrdší formu šaríje. Mučí a zabíjejí jiné ženy, které chtějí žít jen maličko svobodněji. Zkáza v jejich myslích už pronikla příliš hluboko, není jim pomoci.

Mimochodem, to je i v plném souladu s historickou doktrínou lidských práv a se ženevskými konvencemi.

6. 9. 2019

Marhoul tvrdí, že se mu nadávání na prezidenta Zemana vymstilo. Dostal převážně z různých státních fondů 160 milionů na nový film. Není správný výraz “vyplatilo”?  Mimochodem, pokud je film podporován ze státních peněz, měla by být zveřejněna výše všech honorářů, které byly vyplaceny.

5. 9. 2019

„Šílenství pokrokářů tak zběsile akceleruje, že nám nezbývá, než se také radikalizovat. Jinak budeme pro ně jen materiálem ke zvrhlým sociálně-inženýrským experimentům.“ říká Ladislav Jakl.

Je to úplně přesné. Jednou z příčin, proč anticivilizační extrémisté tak snadno vítězí, je naše přesvědčení, že nemáme zápasit se stejným nasazením jako oni. Že máme snášet rány, ustupovat a neustále projevovat rozvahu a vstřícnost. Že máme akceptovat jejich pravidla a jejich měřítka toho, co je špatné a extrémistické. Že se jim máme neustále omlouvat a že hájit se před nimi, že jsme to vlastně tak špatně nemysleli. Nebo dokonce, že se máme distancovat od těch, kdo na neomarxistickou hru nepřistoupili.

Teorie konfliktů ukazuje, že taková strategie nutně povede k porážce. Rozumný postup je dorovnat agresivitu a buď soupeře zničit nebo ho aspoň přivést k poznání, že další boj pro něj bude stejně bolestivý jako pro nás. Pak teprve můžeme očekávat ochotu sednout si ke stolu, přijmout opatření k obnovení důvěry a hledat řešení.

4. 9. 2019

Z poznámky o nezávislosti státních zástupců:

Jedno z jasných poučení posledních desetiletí říká, že nezávislost nefunguje. Jakmile se nějaká instituce stane nezávislou, vždy to dopadne tak, že je ovládnuta nějakou extrémistickou skupinou. Poté se z ní stane předpolí pro ovládnutí celé společnosti. To platí o univerzitách, státních médiích i státních zástupcích. Kdykoliv slyšíme slovo „nezávislost“, jsou naše svobody, majetky, a někdy i životy v ohrožení.

Petr Hampl: Nezávislost státních úředníků? Nikdy!

3. 9. 2019

Že už nemáte trestně stíhaného premiéra? Nenechte si tím zkazit náladu. Ještě je tu kriminálně vyšetřovaná předsedkyně Evropské komise.

2. 9. 2019

Martin Konvička:  Během arrestu jsem samozřejmě sledoval i tu komedii s “hořící Amazonií”. Tenhle obrázek kupodivu překvapil i dost jinak chytrých lidí, tak jsem si uvědomil, jak hrozně podceňovaným oborem lidského vzdělání je – obyčená biogeografie, či prostě fyzický zeměpis.

POLOPATICKY z něj plyne, že ač něco požárů probíhá i v pásmu vlhkých tropických lesů, většina z nich se odehrává v savanách (a na pastvinách, vzniklých na místě savan).

Ty periodicky hořet musí. Vždy hořely. Alarmisté lžou.

Hampl: Po pár dnech je to potvrzeno i z mnoha jiných zdrojů. To, co nám velká média předpokládala jako obrovskou ekologickou katastrofu, je ve skutečnosti běžný sezónní úkaz. Mimochodem, Macron už na řešení té neexistující katastrofy vyčlenil desítky milionů eur.

Takže teď dávejte pozor, co bude následovat.

1) Nikdo z těch, kdo šířili tu lež se neomluví ani toho nenechá.

2) Po Francii začnou peníze vyčleňovat i další vlády.

3) Vzniknou stovky nových neziskovek zaměřených na boj proti pralesním požárům.

4) Budou vytvořeny komise při OSN, EU a nakonec i národních vládách.

5) Proběhnou programy na školách.

6) Korporace nadšeně přijmou globální odpovědnost za boj proti požárům.

7) Popírači pralesních požárů začnou být vyhazováni z práce.

8) A pak už jen stále divočejší stávky a stále absurdnější požadavky.

Nedělám si legraci, to se opravdu stane. Máme vzácnou příležitost sledovat cyklus od samého začátku.

1. 9. 2019

Z komentáře k dění kolem sochy maršála Koněva:

Na jedné straně muž, který se narodil v rodině chudého vesnického rolníka, a díky výjimečnému talentu i nezdolné energii a odvaze to dotáhl až na maršála. Sehrál klíčovou roli v porážce nejobávanější armády tehdejšího světa. Na straně druhé protekční synáček, kterému jeho fotřík zařídil teplé místečko starosty na Praze 6. Během starostování zvládnul pár korupčních kauz a pózování v kostýmu roztomilého králíčka. Nic víc. Kdyby se ti dva střetli tváří v tvář, jeden z nich by si nejspíš načůral do kalhot. Takže se desítky let po jeho smrti toho druhého vybíjí na jeho soše.

Petr Hampl: Muži a jiná pohlaví

1. 9. 2019

Různí imbecilové (zdvořileji ty lidi nelze nazvat) mi tu píší, že bez eurodotací by Polsko byla rozvojová země. Dokonce i podprůměrně inteligentní člověk by si ověřil, zda bylo Polsko před eurodotacemi rozvojovou zemí. Vlastně to není o Polsku, ale o mozkové úrovni eurohujerů.