Glosy za červen 2021

30. 6. 2021

Velmi zajímavý článek v Časopise Argument Ilony Švihlíkové. Jeho autor Miroslav Tejkl zjišťuje, že klasický levicový program není uskutečnitelný, není-li zároveň programem národním.

“Jistě by se našla povstání zbídačelých vrstev proti vykořisťovatelům, která neměla národní formu. Ale byla snad spojena s procesem nějaké společenské změny a měla (aspoň dílčí) úspěch?” A je nucen odpovědět záporně, až dochází k závěru: „Vzepětí národa“ je hlavní formou, ve které probíhá společenská změna.”

Ve stejnou dobu dochází nacionalisté k tomu, že lpění na volném trhu je sebevražedné, a že národy jsou ohroženy třemi velkými ekonomickými zly.

  • Volný přeshraniční pohyb kapitálu
  • Volný přeshraniční pohyb pracovní síly
  • Volný přeshraniční pohyb zboží

To vše v době, kdy z klasické pravice se stává uzavřená sekta (byť dosud vlivná, díky finančnímu zázemí) a kdy se “alternativa” rozpadla minimálně do dvou proudů. To, co vidíme jako rozpad, je možné jen přeskupováním. A dost možná, že v roce 2024 bude proti globalistickým elitám existovat lidová opozice. Cílovědomější, silnější a především poučenější z předchozího dění.

Miroslav Tejkl: Národní vzepětí a společenská změna

30. 6. 2021

Člověk v tísni nabízí novinářům peníze za to, že budou psát správně o migraci.

30. 6. 2021

Kalifornie vyhlásila obchodní sankce vůči Alabamě, Arkansasu, Floridě, Idahu, Iowě, Kansasu, Kentucky, Mississipi, Montaně, Severní Karolině, Jižní Karolině, Oklahomě, Jižní Dakotě, Tenesee, Texasu a západní Virginii. Není to vtip. Ale kdo sleduje dění v USA v posledním roce, toho už asi nepřekvapí nic.

California Bans Five More States from Doing Business with State Based on LGBT Policies 

30. 6. 2021

Americký nejvyšší soud se rozhodl ponechat v platnosti rozhodnutí, podle něj americké školy a podniky musí mužům cítím se ženami (a naopak) umožnit vstup na dámské toalety. Je to další rozhodnutí, kdy všichni čtyři soudci jmenovaní Donaldem Trumpem hlasovali pro extrémní anticivilizační agendu. Soudci nejvyššího soudu jsou přitom posledním dědictvím, které po Trumpovi ještě zbývá. Oba konzervativní soudci, kteří odmítli hlasovat podle agendy nového amerického režimu, jsou staří pánové, kteří byli jmenováni ještě dlouho před Trumpem.

Transgenderový student v USA vyhrál soud

29. 6. 2021

Lenka Procházková, Ivan David, Petr Hampl a Tomio Okamura o přímé demokracii.

Připomínám, mimo jiné, že neexistuje nic jako odborné rozhodnutí. Dokonce i tam, kde se jedná o čistě odborný problém, se nikdy nerozhoduje tak, že by si experti vyměnili argumenty, někdo by kontroloval logickou čistotu a určil vítěze debaty. I spory vědců se rozhodují tak, že jedné partě se podaří obsadit klíčové místo na ministerstvu a druhé nikoliv. Nebo, že někdo “zlomí” nějakého potentáta. Nebo že se jedné straně podaří ovlivnit vlivné médium a druhé straně nikoliv.

Proto je naprosto legitimní, aby občané rozhodovali i o čistě odborných otázkách, pokud o to stojí.

29. 6. 2021

Z univerzity ve Freiburgu byl vyhozen muslimský teolog Abdel-Hakim Ourghi za to, že tvrdil, že nošení hidžábu není pro muslimky povinné.

29. 6. 2021

O Dánsku se nemluví tolik jako o Maďarsku, ale ta nenápadná země začíná jít vlastní cestou, radikálně odlišnou od většiny EU. Drsně omezili migraci. Posuzování žádostí o azyl má nově probíhat na africkém kontinentě. Byl zaveden zákaz financování mešit ze zahraničí. A teď se pustili do rozebírání non-go zón. Naprosto proti převládajícími civilizačnímu trendu! Nejde jen o ta konkrétní opatření, ale o celkovou mentalitu. Je možné počítat s tím, že budou následovat další a další opatření, jak to bude situace vyžadovat. Mimochodem, Dánsko má půlmilionovou domobranu.

Zvláště zajímavé je, že ty věci nezavádí žádný místní Salvini ani jiný představitel nové pravice, ale tamní Sociální demokraté, kterým se podle všeho podařilo zůstat dělnickou stranou.

Když čtete jejich prohlášení a dokumenty, znova a znova narážíte na výraz „soudržnost.“ Cílem vlády je dohlížet, aby nedošlo ke změnám, které by narušily „soudržnost“. Aby se společnost (národ) nerozdělila do více částí. Aby nevznikly paralelní národy vedle sebe. Aby nevznikly paralelní společnosti. Aby všichni zůstali součástí jednoho celku propojeného určitou mírou solidarity. K tomu směřuje daňová politika, k tomu směřuje vzdělávací politika, k tomu směřuje politika migrační. Možná není tak úplně náhoda, že covid pocuchal Dánsko nejméně z celé Evropy.

Jestli dobře chápu dánskou situaci, jsou tam dvě sociální demokracie. Sociální demokraté (dnes u moci) jsou klasickou dělnickou stranou foldynovského typu, Strana práce jsou takoví ti sobotkovsko-petříčkovští levicoví elitáři.

Gatestone: Dánsko chce rázně zakročit proti paralelním společnostem

29. 6. 2021

Koho covid pocuchá a koho ne? Vypadalo to, že rozhoduje obezita, celkový zdravotní stav, věk atd. Jenže teď vstupujeme do fáze, kdy je zdaleka nejvýznamnějším faktorem něco jiného – inteligence, analytické schopnosti, skromnost a schopnost odolávat profesionálním podvodníkům.

29. 6. 2021

Čekám, kdy nějaký tržní komsomolec začne přijde s tím, že lidé na jižní Moravě si za to mohou sami. Měli se dobře připravit a hlavně se skvěle pojistit. Když teď přijímají cizí pomoc, jednají amorálně (a taky okrádají daňové poplatníky). O obětech povodní to slyšíme docela běžně. Třeba od morálních majáků, které zbohatly nestandardními transakcemi během privatizace a teď vysvětlují ostatním, jak se má správně žít.

Nejspíš ještě není zralá situace. Až tak v polovině července.

28. 6. 2021

K sebedestruktivním tendencím nové aristokracie. Schválně si pusťte rozhovor s Danielem Vávrou na Novém univerzu. Byl to typický oddaný příslušník kosmopolitní elity, vášnivý zastánce globálního kapitalismu, ve svých hrách pravidelně boural “stereotypní patriarchální pohled na ženu a muže”… a pak stačilo jedno zaváhání, a byl z toho světa zcela vyvržen. Pro ty, kdo mu posílali pozvánky, je najednou nežádoucí. Pochopil, že je v cizině nezaměstnatelný. Ještě má svou firmu, ale dříve či později dojde na to, že ta firma se ho bude muset zbavit – jinak bude vytlačena z trhu. Daniel Vávra je naštvaný, absolutně nechápe, co se děje (Prolomení hradeb nečetl)  – jenže je to člověk, který je celkem bohatý, je chytrý, schopný a energický, a dříve či později dojde k bodu, že nebude rýpat do jednotlivých zákazů (jak to dělá dosud), ale obrátí se proti celému systému, který to umožňuje a podporuje.

Hloupá a zbytečná chyba.

28. 6. 2021

Zatímco po celé Evropě probíhají demonstrace za právo nakazit se nebezpečným virem a nakazit i další lidi, Vietnamci také protestují. Domáhají se očkovací vakcíny. Je těžké nedojít k závěru, že setkávají dvě civilizace na úplně jiném stupni vývoje. A to nechci vůbec naznačovat, že rozdíl ve výkonnosti mozků by mohl být nepřekonatelný.

28. 6. 2021

Setkávám se s kritikou, že moje myšlení je „pozitivně apokalyptické.“ Že čekám na zhroucení systému, které taky nemusí přijít. A že jediným výsledkem bude obrovské zklamání. Rád bych to vyjasnil.

Skutečně, v Prolomení hradeb i Cestě z nevolnictví opakovaně mluvím o tom, že naší nadějí jsou sebedestruktivní tendence nové aristokracie. A že musíme počkat, až se zničí sama. Ale to není myšleno tak, že bychom se jednoho dne probudili, a režim nebyl. Že bychom najednou zjistili, že se během pár dnů zhroutily korporace, zmizely neziskovky, rozpady se děsivé byrokratické aparáty státních a zejména nadstátních orgánů. Že by na Kavčích horách zůstala jen opuštěná budova. To se samozřejmě nestane nikdy. Více zde.

27. 6. 2021

Ty liberální demokraty nikdy nepochopím. Třeba proč jako symbol nesmyslné krutosti gottwaldovského teroru vybrali tak problematickou osobu jako Miladu Horákovou, místo někoho z válečných hrdinů, jako třeba generál Píka.

27. 6. 2021

Sdružení bílých heterosexuálních mužů a jejich obdivovatelek:

„Jestliže je někdo příslušník té či oné sexuální menšiny, tak je to jeho interní věc. Když demonstruje, že má tuto orientaci, tak se vyvyšuje nad ostatní. Kdybych byl trochu mladší, tak zorganizuji obrovskou demonstraci heterosexuálů v Praze. A budou nás miliony. A svezu autobusy a vlaky všechny heterosexuály, aby bylo vidět, jak je to nesmyslné. Je nesmyslné, když, ať už jako sexuální menšiny, nebo většiny, demonstrují, protože je to přece jejich velmi intimní záležitost,” prohlásil v nedělní Partii na Primě emotivně prezident Zeman.

Ten průvod určitě uspořádáme, nejspíš na jaře 2022. Věříme, že se záštitou prezidenta republiky. Pan primátor Hřib už může střádat na dotaci.

Prezident Zeman urazil transgeder lidi

27. 6. 2021

Může virus uniknout z laboratoře omylem? Rozhodně ne. Takové viry jsou střeženy zrovna tak důkladně jako tajné dokumenty armádních velení.

Brit našel na zastávce tajné dokumenty. Obsahují detaily akce na Krymu

27. 6. 2021

Situace ve Švédsku se konečně otáčí, jásali mnozí poté, co se objevily zprávy o tom, že vláda chce deportovat odmítnuté uchazče o azyl.  Ještě jich moc neodjelo (není vlastně jisté, jestli odjel aspoň jeden jediný) a proskočilo něco jiného. Švédsko přijme VŠECHNY (!) “nevěsty Islámského státu. Nepředstavujte si slečinky v bílém. Jsou to šílené fanatičky, z nichž mnohé mají za sebou vraždy, mučení nebo třeba organizaci obchodu s otroky. Dokonce i v zajateckém táboře dokázaly vynášet a vykonávat rozsudky smrti nad “odpadlicemi.” Není těžké si představit, jak jejich příchod ovlivní atmosféru ve švédských mešitách a jaký to bude mít vliv na další generaci tamních muslimů.

Přivážejí je ti, co neustále papouškují mantru o tom, že “naprostá většina muslimů je umírněných”. Možná by i byla, nebýt vašeho multikulturního šílenství.

Foreign Ministry tells Islamic State brides they can return home this summer

27. 6. 2021

Konečně je portál, který propojuje zemědělské výrobce a jedlíky. Chcete koupit brambory nebo mrkev nebo vepřové maso přímo od sedláka? Můžete se podívat, kdo prodává ve vašem okrese a za kolik.

Ten portál ale potřebuje vaši pomoc. Nemá miliony na propagační kampaň a na začátku bude čelit obvyklému problému. Zákazníci nemají důvod tam chodit, protože tam ještě není dost prodávajích. Prodávající nemají důvod tam chodit, protože tam ještě není dost zákazníků.

Prosím, zaregistrujte se, podívejte se na nabídku, a zkuste to dělat třeba jednou týdně. Jenom tak může vzniknout masa uživatelů, která to rozběhne.

27. 6. 2021

Když čtete rozhovor s kapitánem Fabre-Bernadacem, který psal text slavného francouzského „dopisu generálů Macronovi“, naskočí vám slovo „bezmocnost“. Kapitán Fabre-Bernadac dobře ví, jaké kroky musí být podniknuty. Ví také, jaká katastrofa Francii čeká, když podniknuty nebudou. Ale stejně nemůže nic dělat. A ty kroky podniknuty nebudou. Není to v krátkodobém zájmu těch, kdo by mohli ovlivnit situaci. Dlouhodobý zájem nemůžou prosazovat, protože by byli okamžitě vyvrženi z aristokratického prostředí, jakožto xenofobové, islamofobové, extrémisté atd. Neřešitelná situace.

A zase jsme u radikální změny jakožto nutné podmínky přežití.

Rozhovor s autorem “listu generálů”.

26. 6. 2021

Američtí Demokraté to s tažením proti Big Tech (Facebook, Google, Apple, Amazon) podle všeho myslí vážně. Respektive někteří z nich. Je skandální, že to neprovedl už v roce 2017 Donald Trump, ale ukazuje to dvě další věci:

a) Anticivilizační levice jde ve své sebedestruktivnosti tak daleko, že je schopna rozbít svou vlastní mocenskou základnu. Vždy bez podpory Big Tech by dnes Biden nebyl prezidentem. Postupuje v tom daleko účinněji, než co proti nim kdy podnikli jejich nacionalističtí a konzervativní soupeři. Což je historicky normální – vládnoucí moc se musí zlikvidovat sama. Revolucionáři jsou jen takovými supy schopnými dobít umírající režim.

b) Nejúčinnějším politickým obráncem civilizačních extrémistů je klasická pravice. Sice proti různým Antifám a BLM neohroženě vystupují (a sbírají za to body), ale zároveň udržují v chodu jejich ekonomické zázemí.

Časopis Argument: Biden jde tvrdě proti technologickým gigantům

26. 6. 2021

Před pár týdny jsem vyjádřil přesvědčení, že čím méně lidí bude očkováno, tím více bude hrozit povinné očkování (a naopak). “Milí spoluobčané, nechcete se nechat očkovat? Podporujete ty, kdo o to stojí!” (článek zde).

A už to tady máme. Rusko, kde není očkován téměř nikdo (kolují tam stejné hovadiny o Sputniku jako u nás o Pfizeru a Astrozenece) zavádí striktní povinnost.

26. 6. 2021

Zpovykaní frackové z nejbohatších rodin bojují za vyvlastnění nejbohatších. Normální pracující lidé nemají žádný důvod se do toho plést. Ani jedna ze stran nám není v ničem blízká.

Bez omezení moci a majetku superbohatých nelze klimatickou krizi řešit

26. 6. 2021

Proč se angažovat ve veřejném životě? Nejde jen o to, že se dějí nespravedlnosti, a že se stupňují. Ani o to, že jsme nuceni přihlížet příšernostem. Žijeme v době, kdy opravdu hrozí, že se zastaví celý ten koloběh spravedlnosti a nespravedlnosti, šílenství a rozumu. Hrozí dvě navzájem provázané změny:

Za prvé. Nastolení islámu jako státního náboženství, jako dominantní ideologie řídící život společnosti. Pak už nebude prostor pro žádné další změny. Jen nehybnost, bída, zoufalství a strach. V roce 2000 stejně jako v roce 1000. A v roce 3000 stejně jako v roce 2000. Teď je to ještě tlumeno tím, že podstatná část muslimského světa je dosud do určité míry okupována Západem. Režimy jako syrský či jordánský jsou vnucují tamním společnostem západní hodnoty, stejně jako post-komunistické režimy střední Asie. Až zmizí západ, zmizí i tyhle odlišnosti. Taková je budoucnost zemí na západ od nás, a možná i budoucnost naše.

Za druhé. Vymizení současných etnik, jazyků a národních kultur a nahrazení nějakou směsí tureckého, arabského, afghánského a středoasijského. Pár českých slovíček přejde do jiného jazyka. Nějací lidé se připojí k novému národu, takže část genů zůstane zachována. Ale to je všechno.

Proč a kdy má smysl se angažovat ve veřejném životě

25. 6. 2021

Minneapoliský policista Derek Chauvin byl odsouzen na víc než 20 let. Připomínám, že během procesu mu nebyla prokázána žádná vina. Floyd byl v době smrti předávkován drogami. Měl v sobě trojnásobek fentanylu, než kolik je běžně pokládáno za smrtelnou dávku. Chauvinovi ani jeho kolegům nebylo prokázáno žádné porušení předpisu – ani co se týče postupu při zatýkání, ani ohledně rychlosti přivolání pomoci. Derek Chauvin se prostě ocitnul ve špatný čas na špatném místě, to je celé. Byl odsouzen, protože si to dav žádal. Příští obětí může být jakýkoliv jiný americký policista. S jakým nadšením a razancí teď budou zasahovat, to je jasné. A je taky jasné, jaký to bude mít dopad na životy těch, kdo nebydlí v komunitách obehnaných zdmi.

Právě koncept “gated community” je velmi podstatný pro pochopení americké diskuze o bezpečnosti. Jde o oblast s rodinnými domky, malými činžáky, loukami, lesíkem, třeba i rybníkem… o rozloze několika kilometrů čtverečních. Celé je to obehnané ploty, zdmi s bezpečnostními kamerami atd. a u vchodu je každý zkontrolován. Riziko průniku vetřelce zvenčí je minimální. Není to bydlení pro superbohaté, ale pro velmi slušně vydělávající. Když bydlíte v takové “gated community”, do práce a do restaurace jezdíte do podobně bezpečného prostředí, nemáte vlastně žádný důvod zajímat se o bezpečnost na běžných ulicích. V tom se shodnou levice i pravice. Levice stojí na straně zločinců, pravice má zase za to, že obyvatelé chudých čtvrtí si svůj úděl zaslouží, protože nepřispěli dostatečně k podnikovým ziskům. Ani jedni nemají důvod podporovat policisty řešící běžnou zločinnost.

 

25. 6. 2021

Je velmi těžké být proti kapitalismu, protože vás to staví po bok zfetovaných anticivilizačních magorů, kteří by nejraději zavedli 68 pohlaví, povinnou kastraci a vyhodili vlastní země do povětří. Nebo po bok jejich spojenců z velkých univerzit a korporací, kteří dokážou o zločinech kapitalismu hovořit celé dny.

Je velmi těžké být proti socialismu, protože vás to staví po bok omezených dogmatiků, kteří nejsou schopni vidět realitu a většinou o to ani nestojí. A také po bok lidí, kteří za smysl svého života pokládají zničení lidí, co korporacím přinesli menší zisk než někdo jiný. Aniž by si dokázali uvědomit, že příště mohou být na jejich místě oni.

25. 6. 2021

Druhý skvělý postřeh Curtise Yarvina: Konzervativci a národovci trpí naučenou bezmocností. Za poslední desítky let si zvykli na to, že všechno, co dělají, končí porážkou. Vítězství jsou jen drobná a dočasná. Dokonce je to tak, že každé z těch vítězství pomáhá protistraně, protože jádro moci není vůbec zasaženo. Jediným výsledkem je tedy mobilizace globalistických sil, a další přitvrzení poměrů. A všichni to vědí. Stejně jako všichni víme, že  – pokud nedojde k nějaké naprosto zásadní politické a ekonomické změně – evropští zastánci migrace zvítězí a české země budou zaplaveny migranty z Afriky a muslimských zemí. Je to jen otázka času.

Odpor v podstatě nemá smysl, pokud nejsme odhodláni zaútočit na jádro systému. Jenže to je tím “systémem”? Bill Gates? Rodina Rotschildů? Moderní věda? Ateistické přesvědčení? Nebo princip, že investor si může přivlastňovat zisk? (to už je Hamplova jedovatá otázka).

25. 6. 2021

Myslíte, že to s pražským parkováním nemůže být horší? Omyl! Ještě tu jsou liberální ekonomové. V jejich ideálních světě by se veškerá parkovací místa rozdělila mezi pár korporací či překupnických firem, a zároveň by byla zrušena veřejná doprava. To by zisky rostly! To by se vykazovala EBITDA! To by byly manažerské bonusy!

Jenže ona jde pirátská radnice stejným směrem. Jenom pro to používá jiná slova. Tedy, až na to zrušení daně.

24. 6. 2021

Je potěšující zjistit, že i v příšerných organizacích jsou rozumní lidé. Třeba Andrea Novotná z ODS.

“Řešení sexuálního obtěžování neleží vně, ve světě zákazů a sankcí. Leží ve vědomém rozhodnutí – nebýt obětí, být slyšet, vymezit se! Nečekat, že nám pomůže písemný souhlas, masivní kampaň nebo legislativní moloch, na kterém se přiživí armáda právníků. Co pomůže určitě a co má každý ve svých rukou – aktivně se za sebe postavit! Samozřejmě a bohužel, někdy je násilník v převaze, že napadená žena opravdu nemá šanci. V tom případě trvám na přísném potrestání – a tresty za sexuální obtěžování a znásilnění bych v ČR určitě zvedla. Než však dojde k nejhoršímu, měla by žena použít všechny prostředky k sebeobraně.

Už slyším výkřiky typu „chcete říct, že je normální jít po ulici a cítit se ohroženě?“ Argument sněhových vloček… Život ale není peříčko! Nežijeme v ideálním světě. Každá žena však může ovlivnit, jakou měrou přispěje, aby se stala dalším číslem ve smutné statistice. Asertivita, kurz sebeobrany, zbrojní pas, sebevědomá chůze… Funguje to, vím z vlastní zkušenosti.”

Doplním, že nejde jen o tu jednu ženu. Kdyby Dominik Afro Čoko včas narazil na dívku, která by ho dokázala kopnout do rozkroku nebo aspoň zaječet “Odprejskni, ty hnusnej úchyle,” byl by se nejspíš zklidnil a nemuselo to dojít až k těm koncům s dveřmi zatarasenými skříní.

A za druhé. Takové bojovné suverénní dívky se nerodí. Potřebují, aby jim někdo pomohl takové vlastnosti získat. I proto jsem vždy pokládal za smysluplné zavedení sebeobrany jako povinného předmětu na středních školách. Ne ani tak kvůli schopnosti se prát, ale kvůli sebedůvěře.

Ta by Feriho zvládla. Poradila si i bez Pirátů.

24. 6. 2021

Skupina akademiků požaduje zákaz autonomních zabíjecích dronů. Taková volání se ozývají už od 12. století, kdy byly zakázány kuše. A dopadá to pokaždé stejně. Jakmile ta zbraň jednou existuje, už ji nikdo nezastaví. Teď je zapotřebí dát hlavy dohromady a co nejrychleji vymyslet prostředky obrany proti dronům. Tedy, ony už nějaké existují – ale dát jim podobu levných a snadno použitelných produktů. To je historicky normální řešení.

Zakažte zabijácké drony, než všichni zemřeme, požaduje skupina akademiků

24. 6. 2021

Pokaždé, když nevěřícně sledujeme zpravodajství z USA a vidíme děsivé věci typu masivních volebních podvodů, hořících měst, kriminality bez hranic, bourání soch, univerzitních čistek a inscenovaných soudních procesů, měli bychom si být vědomi, že někteří naši spoluobčané ty věci vidí jinak – jako příležitost! Tam, kde my děsíme, tak si oni říkají „Přesně to by se mělo dít i v českých zemích. Na tom se dá vydělat!“ A že řada z nich má dostatek času, peněz a vlivu, aby to opravdu prosadili. Tihle lidé čekají na nejmenší příležitost.

V posledních dnech to vidíme na pokusu vytvořit české BLM. Dojde i na sochy. A dojde na „Defund the Police“ – což by znamenalo stažení policistů z ulic a převedení ušetřených peněz multikulturním neziskovkám. Podporu už vyjádřili i představitelé příští vládní strany.

Pokud za pár dnů zmizí z veřejného prostoru, nebude to znamenat, že skončili. Grantové peníze budou putovat dál, úředníci budou pracovat, budou vznikat koncepční dokumenty a za pár měsíců zjistíme, že věci se již nedají zastavit.

To je daň za to, že „patříme na Západ.“

23. 6. 2021

Curtis Yarvin:

Cílem lidových hnutí nemůže být účast v demokratické soutěži. Prvním cílem musí být obnovení základních demokratických poměrů.

23. 6. 2021

Dnes druhá dávka Trumpovy vakcíny, čímž pro mě končí etapa covid-19. I všichni moji blízcí jsou totiž buď očkováni nebo mají termín. Jednou ročně si dojdeme na aktualizaci očkování (jako chodím na chřipku), ale to není žádná komplikace.

Samozřejmě respektuji, že se chce někdo před viry chránit mumláním průpovídek o pokusném králíkovi, nevyzkoušené vakcíně a podobně. Ostatně, tento typ ochrany před nemocemi je provozován už tisíc let (a funguje pořád stejně). Prosím, ale:

a) abyste mi neposílali zaručené zprávy o tom, že za sedm let a sedm dnů mne roztrhají spajkoví démoni. A zejména ne odkazy na videa.

b) abyste mě ušetřili fňukání, že když jste se nenechali očkovat, jsou z toho nějaké problémy. Tak to prostě v životě chodí. Kdo dělá hloupá rozhodnutí, má nějaké problémy navíc.

Obojí budu mazat nebo blokovat. Děkuju za pochopení. Konec zprávy. Konec tématu.

Tak jsem se prý po očkování změnil. Něco na tom bude. Moje tělo teď podivuhodně ovlivňuje přístroje. Třeba váha. Předtím ukazovala 102 kg. Teď ukazuje 105 kg a víc, i když vážím úplně stejně.

22. 6. 2021

Na parlamentkách:

Jedním z nejskvělejších objevů v dějinách západní civilizace je oddělení vědeckého od duchovního. Církevní hodnostáři se nevyjadřují k záležitostem kosmických těles a lidského těla. Vědci se zase nevyjadřují k otázkám církevního učení.

Tohle vzájemné respektování hranic v poslední době úplně zmizelo. Právnička se cítí autoritou v otázce šíření kapének. Ezotérička v otázce množení virů. Experti na životní harmonii v otázce očkování. Tím se vracíme k těm církevním hodnostářům, kteří zasahovali do sféry vědy. To samozřejmě nemůže fungovat.

Rozhovor na Parlamentních listech

22. 6. 2021

Už před mnoha lety se v korporaci, kde jsem pracoval, mluvilo o tom, že programování hraje v roce 2000 srovnatelnou ekonomickou a společenskou roli, jako v roce 1900 hutnictví. Prostě výroba toho základního materiálu, bez kterého by se nedalo udělat téměř nic.

Jenže ono taky dobře ukazuje, jak na tom byli dělníci před globalizací. Nepostradatelní, sebevědomí, slušně placení a byli mezi nimi velmi vzdělaní lidé. Jenže zároveň si byli vědomi toho, že jejich zájmy jsou opačné než zájmy panstva (což většina programátorů nikdy nepochopila). Vidíte ten společenský sešup? A všímáte si toho, že pohyb vede už téměř jenom dolů?

Viktor Lošťák: Programování se stává dělnickým povoláním.

Zažil jsem dobu, kdy bylo uměním, vědou, vysokým inženýrstvím a dnes se ze standardního inženýrského oboru rychle mění v obor řemeslníků a dělníků.

Poměr typického platu vývojáře k průměrné mzdě klesl z pětinásobku kolem roku 2002 k dnešnímu dvojnásobku a bude se dále snižovat. Nedejte se zmást platy 120k+. Takoví vývojáři sice existují, průměr je však kolem pětasedmdesáti tisíc, ne-li méně. Nominální hodnota platů vývojářů posledních deset let stagnuje a ani v porovnání se stavem před dvaceti lety se příliš nezvýšila – průměrná mzda v ČR však vzrostla za dvě dekády na víc než dvojnásobek.

Poměr typického platu vývojáře k průměrné mzdě klesl z pětinásobku kolem roku 2002 k dnešnímu dvojnásobku a bude se dále snižovat. Nedejte se zmást platy 120k+. Takoví vývojáři sice existují, průměr je však kolem pětasedmdesáti tisíc, ne-li méně. Nominální hodnota platů vývojářů posledních deset let stagnuje a ani v porovnání se stavem před dvaceti lety se příliš nezvýšila – průměrná mzda v ČR však vzrostla za dvě dekády na víc než dvojnásobek.

Podle mého názoru během příštích dvou let trh s vývojovými kapacitami současného typu zkolabuje. Programátoři, kteří teď přicházejí do oboru s očekáváním vysokého platu, trvalého uplatnění a určitého společenského statutu, budou najednou postaveni před poznání, že jejich práce nemá na trhu ani zdaleka takovou hodnotu, jakou si představovali. Už dnes si schopný řemeslník vydělá stejně jako typický programátor. Za dva roky už bude lukrativnější být instalatér než ovládat javascriptové frameworky. Nepřekvapilo by mne, kdyby se rekvalifikační procesy v dohledné době obrátily a z vývojářů se stávali manuálně pracující.

21. 6. 2021

V rozhovoru s Ondřejem Brožem jsme se věnovali – mimo jiné – novému americkému prezidentovi.

Joe Biden dělá přesně to, k čemu byl zvolen, a k čemu má mandát. V Americe fakticky probíhala studená občanská válka. Srazily se dva obrovské mocenské bloky. Ukázalo se, kdo je silnější. Ta skupina, kterou reprezentuje Joe Biden a která sdružuje nejen nejrůznější menšiny, ale především velké peníze, velká média a státní byrokracie. Jednoznačně vyhráli a Joe Biden dělá to, co se obvykle po vítězných válkách dělá. Likviduje protistranu, provádí čistky, vydává jeden prezidentský dekret za druhým, mění volební zákon, zve masy migrantů, připravuje změnu nejvyššího soudu…To znamená, že mění poměry tak, aby protistrana nebyla už nikdy schopna klást odpor. Aby ti, kdo byli ve studené válce poraženi, aby nemohli za pár let znovu vyhrát volby nebo dělat významné problémy.
Je to svým způsobem legitimní. Takhle se prostě chovají vítězové. Můžu jen vyjádřit lítost, že se podobně nechoval Donald Trump po roce 2016. Jenže se snažil nepůsobit zbytečné konflikty a hledal spíš konsensus. Joe Biden žádný konsensus nehledá. Američané mohou být rádi, že je to starý člověk, který už trpí demencí, a který není schopen už ani absolvovat běžnou tiskovou konferenci. Když si představíme, že byl na jeho místě někdo podstatně mladší a velmi energický, mohly být dnes v Americe internační tábory.

21. 6. 2021

Americká mamina zavražděná v lednu na Capitolu je popisována jako džihádistický zabiják. Diví se ještě někdo, že jsou novináři označováni za prasata?

21. 6. 2021

Všímáte si, že když si žena stěžuje,  že je na ni pohlíženo jako na “sexuální objekt” a není dost respektován její intelekt, není to nikdy ani šachistka, ani matematička, ani jaderná fyzička ani mikrobioložka. Ten problém mají asistentky asistentek (dnes mají na vizitce manažer čehosi), genderové specialistky a podobné typy, které – ať se snaží, jak se snaží – nedokážou ve svém intelektu nabídnout nic, co by mohlo být respektováno. Odříkávání politicky korektních frází prázdnotu nenahradí.

To ostatně odpovídá výsledkům výzkumu, který jsme před pár lety dělali. Inteligentnější ženy lépe využívají svůj erotický kapitál, a také si bezstarostněji užívají (v průměru, jedná se o statistický trend).

21. 6. 2021

Z červnové eseje na Nové republice:

Ať bude výsledek jakýkoliv, nová aristokracie jako celek na tom neprodělá. Buď vydělají na vakcíně nebo na lécích a vitamínech. Buď na cigaretách nebo na jejich zákazu. Buď na karanténních opatřeních nebo na jejich zrušení. Buď na lechtivých fotkách nebo na genderové cenzuře. Nesmí to být ale proti zájmům nové aristokracie jako vrstvy. Proto je nepřijatelné vydělávat na ochraně hranic, zastavování migrace, podpoře místního podnikání nebo třeba podpoře soudržnosti rodin.

Co by je doopravdy poškodilo, by bylo vrácení aktivit na národní úroveň. Třeba obnovení národního výzkumu a vývoje očkovacích látek. Místní vědci by samozřejmě dál četli zahraniční časopisy, přispívali do nich, jezdili na mezinárodní konference, a možná by si občas sáhli na zahraniční grant. Ale know-how by zůstalo u nás, pod národní kontrolou. Výsledek takového výzkumu by byl důvěryhodnější než dosud, i kdyby Piráti posílali udavačské dopisy do Bruselu třeba každý den.

Petr Hampl: Pochopit elity

20. 6. 2021

Rozmáhá se nám takový nešvar. Dosud bezúhonní občané začínají veřejně schvalovat texty, jejichž autoři jsou odsuzováni. Zvláště, když prokurátoři ani soudci nedokážou objasnit, co je na tom vlastně závadného.

Třeba David Dvořák:

K níže uvedeným článkům p. M. W. Krafta, po důkladném zvážení, veřejně prohlašuji následující:
– texty jsem si přečetl a obsahu porozuměl
– v souladu se soudně deklarovanou zachovanou svobodou myšlení si myslím, že předmětné úvahy, myšlenky, analýzy a teoretické závěry jsou správné, logické, plně reflektující realitu a dosavadní zkušenosti a zcela se s nimi ztotožňuji.
Máte problém, soudruzi. Trest má přece odrazovat.

20. 6. 2021

Ačkoliv se o covidu publikuje každičký detail a každičký názor, česká média nějak vynechala informaci, že EU začala uznávat očkování Sputnikem.

EU Member States Will Recognise All Hungarian Vaccination Certificates, Justice Minister Says

20. 6. 2021

Britské listy obvykle nedoporučuji, ale tentokrát udělám výjimku. Najdete tam článek o tom, proč je Rusko hrozba, proč je americká nadvláda tak strašně důležitá, proč by levice neměla kritizovat nadnárodní korporace a proč je Assange zrádce (správný občan přece pomáhá zakrývat korupci mocných, to jste nevěděli?).

Mohli byste logicky čekat, že pod článkem bude podepsán Roman Joch, ale ne! Je to Karel Dolejší, bojovník za Zelený nový úděl, bojovník proti “xenofobnímu nebezpečí” a samozřejmě příznivec Pirátů.

To není nic proti Romanu Jochovi. Je to inteligentní člověk a typický bushovský neokon (se vším dobrým i špatným, co to znamená). Ukazuje to ale, že extrémní anticivilizační levice už s těmi neokony v zásadě splývá. Už si nerozumí vlastně jen v otázce počtu pohlaví.

Je na tom ale vidět, jak se stará hnutí rozpadají, a proč “pořádná pravice” nebude už nikdy nikoho zajímat. A proč třeba Petr Hampl a Josef Skála spolupracují s takovou snadností.

Karel Dolejší: Tajemství úpadku západní levice

19. 6. 2021

Tomáš Měšťan: Když Česká televize chválí Orbána

Tož, zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Na ČT dnes chválili Viktora Orbána. Byla to ovšem ČT Sport. Při fotbalovém utkání Francie – Maďarsko. A to za to, jak podporuje v Maďarsku fotbal. Jak nechal vystavět nové stadiony. Jak změnil pravdila v místních ligách. Kdy například ve II. lize nesmějí hrát cizinci, ale odchovanci místních klubů, jinak nedostanou státní dotace apod…

Maďarský fotbal, tak jde rychle kvalitativně nahoru, což potvrdil i dnešní remízou s mistrem světa Francií v Budapešti na Euru 1:1. Prý mu tak jde o zlepšení národní hrdosti maďarů a prý by se český fotbal měl tímto inspirovat…

Tak toho chlápka (trenér Plíšek), co tohle řekl, si právě napsal generální ředitel ČT Petr Dvořák na index…

19. 6. 2021

Ekonomická vize Pirátů: Přilákáme prestižní zaměstnavatele. O českých firmách ani slovo. Můžete skenovat faktury a pucovat boty celému světu. Hurá!

18. 6. 2021

Rusko omezí dovoz krmiv a krmných přísad z ČR. Veškeré finanční ztráty, které tím vznikly, by měly být hrazeny z rozpočtu BIS, případně z majetku desátníka Koudelky.

18. 6. 2021

Zajímavý rozhovor s bývalým šéfem Mossadu. Nikoho asi nepřekvapí, že když někdo chystá útok na Izrael, nemá moc dlouhý život. Rozhodně to Izraelcům nelze vyčítat. Kdyby ČR měla tajnou službu, jednala by také tak. Chcete se dožít důchodu? Nezabíjejte naše spoluobčany.

Co ale možná překvapí. Zdá se, že Josi Cohen pokládá za naprosto nemyslitelné, že by izraelská tajná služba měla vést operace kvůli tomu, aby izraelská firma vyhrála nějaký tendr nebo koncesi na těžbu nějaké suroviny. To není státní zájem. To ať si řeší každý sám.

Ostrý kontrast proti CIA, která podle všeho na americkou bezpečnost kašle a řeší POUZE ekonomické záležitosti (podle toho, co si kdo prolobuje). To se samozřejmě týká i její české pobočky působící pod značkou BIS. Ta už se ani nenamáhá předstírat, že řeší také otázky typu terorismu. Leda, že by výrazem “terorismus” bylo míněno rozhodnutí dát zakázku jiné než americké firmě.

Rozhovor s Josi Cohenem

18. 6. 2021

Při debatách o Koněvovi a Mariánském sloupu jsem vyjádřil obavu, že by napříště mohla být stržena socha Jana Žižky v Praze na Vítkově. Vypadá to, že právě tím směrem jdeme. Petr Honzejk není žádný bystrý analytik, ale dokáže perfektně vycítit “požadavky doby”.

18. 6. 2021

Není žádných dokladů o tom, že by všech 800 německých vojáků, kteří útočili na české parašutisty, byli přesvědčení nacisté. Nemůžeme říci, jestli každý z nich opravdu obdivoval Adolfa Hitlera. Ale je prokazatelné že je všechny spojovalo něco jiného – německá národnost.

Petr Fiala svým výrokem opět potvrdil, že mu není cizí falšování dějin a že ODS je spíše místním zastoupením Landsmannschaftu než čímkoliv jiným.

18. 6. 2021

Z dnešní poznámky o sjednocování protisystémové opozice:

Můžeme najít jinou dobu nebo jinou zemi, kde se podařilo politickou opozici dlouhodobě sjednotit? Ať hledáme, jak hledáme – nic! Vypadá to, že sjednocení opozice je další sen typu utopického socialismu nebo utopického minimálního státu.

Co oproti tomu funguje, jsou krátkodobá spojenectví. Různé strany, směry a proudy zformují alianci – pro jedny volby, jednu bitvu, jednu válku. Habsburkové a Poláci společně rozdrtili Turky u Vídně, přičemž přesně o 100 let poté se Habsburkové podíleli na dělení Polska, tedy na likvidaci polské státnosti a rozdělení Polska na pruskou, ruskou a rakouskou zónu. Včerejší spojenec je zítřejší vítanou kořistí. Tak to v životě chodí. Nicméně v té jedné bitvě to fungovalo skvěle.

Proč se česká antiglobalistická opozice nesjednotí?

17. 6. 2021

Článek níže stojí za čtení zejména proto, že ho napsal redaktor Seznamu, který se specializuje na “zejména na gastro-průmysl, zemědělství a obchodní řetězce.”

V článku tvrdí, že na voličských setkáních SPD se budou prodávat potraviny “pod výrobními náklady”. Jak je to možné, když třeba brambory se budou prodávat za 4,60 a zemědělci za ně běžně dostávají jen tři koruny? Podle pana redaktora je zapotřebí do “výrobních nákladů” připočítat dopravu z druhé strany zeměkoule, pět vrstev manažerů, příspěvky multikulturním neziskovkám a korporátní zisky. Vzpomeňte si na to, až někdy zase uslyšíte, jak experti vysvětlují, že je něco ekonomický nesmysl.

Seznam.cz: Ceny potravin jarmarku SPD férové nejsou

16. 6. 2021

V nouzi největší občas potěší, že jinde jsou na tom ještě hůř. Takže když se zděšením přihlížíme likvidaci svobody projevu v českých zemích, je dobré vědět, že na Slovensku je to nesrovnatelně horší. Zejména poté, co byl zřízen speciální soud pro politické kauzy. Asi není těžké si představit, jaké lidské typy takový soud přitahuje, a co se od nich dá čekat. Zatím posledním kouskem je odsouzení zpěváka Jaroslava Pagáče. Jeho trestným činem je používání prastarých slovanských symbolů. Pokud vás zajímají podrobnosti nebo byste chtěli panu Pagáčovi pomoci, doporučuji tuto stránku.

Jaroslav Pagáč nic neukradl, nedopustil se k násilí, nevyzýval k násilí, nezpochybňoval holokaust, a nedopustil se ani ničeho jiného, co by bylo “za čárou”. Je ženatý a má doma maličkého synka. Do vězení má jít na čtyři roky. Pro srovnání – v kauze Plastic People byl nejvyšší udělený trest 18 měsíců.

Jenže ta úleva, že je to jinde ještě horší než u nás, ta nemusí vydržet dlouho. Slovensko je oproti českým zemím pouze napřed. Co vidíme tam, to je nejspíš naše budoucnost.

Případ Reborn Pagáč

15. 6. 2021

Na současné likvidaci svobody projevu (nemohu ani napsat komunistické, protože ani předlistopadový režim si nepočínal takhle neomaleně) je zvlášť frustrující to, že jsme s tím mohli počítat dlouho dopředu. Bylo jasné, že se to chystá. A mohli jsme jen krok za krokem přihlížet, jak se ten negativní scénář naplňuje. Naprosto bezmocně.

Lenka Procházková to popsala v roce 2016: “Novela, která z nás má udělat ukázněnou jednotřídku apolitických platičů složenek, hanobí a ponižuje každého, kdo svobodu slova považoval za základní občanské právo. Budiž poslancům jasně řečeno, že ti, kteří pro novelu zvednou ruku, ji zvednou pro cenzuru a kriminalizaci pravdy.”

15. 6. 2021

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek nad Walterem Kraftem. Je tak otevřena cesta k trestnímu stíhání, Hampla, Kurase, Tomského, Kechlibara, Kovářové, Samkové, Kellera, Vondrušky a desítek dalších.

Nepředstavujte si žádné emotivní soudní jednání. Walterovi prostě přečetli připravený rozsudek. Moje shrnutí:

1) Předsedkyně senátu se odvolávala na rozsudky Evropského soudu pro lidská práva. Je pravda, že tam už dávno neztrácejí s lidskými právy původních obyvatel Evropy čas.

2) Dále bylo konstatováno, že pokud prokurátor nabyde subjektivního pocitu, že nějaký projev je nenávistný, je to dostatečný základ pro odsouzení.

3) Dokazování je v takovém případě nadbytečné. Dokazovat se může, zda to obžalovaný opravdu napsal. Ale ohledně nenávistnosti či nebezpečnosti textu není co řešit. Pocit prokurátora stačí.

4) Přítomný státní zástupce vyjádřil názor, že požadovat, aby armáda při ochraně hranic používala vojenské zbraně, takový požadavek má být sám o sobě trestán.

5) Walterův obhájce Petr Holý správně poznamenal, že od této chvíle může být odsouzen kdokoliv kdykoliv za jakýkoliv text. Stačí, aby se našel aspoň jeden státní zástupce, který prohlásí, že mu to připadá nenávistné.

14. 6. 2021

V Německu rozpustili další speciální jednotku, protože v ní prý byli pravicoví extrémisti. Co asi dělají takoví propuštění extrémisti s elitním výcvikem? Asi někam nastoupí jako prodavači nebo se věnují zahrádce, že.

Chystají se na občanskou válku? Možná. Nebo možná odjedou do země. Nebo se nechají najmout do nějaké soukromé armády. Nebo někdo z nich dokonce konvertuje k islámu? Možné je absolutně cokoliv. Už tak složitá situace je ještě komplikuje. Budoucnost je stále méně předvídatelná.

Novinky: Ve Frankfurtu rozpustili celou zásahovku

14. 6. 2021

Proč důchodové spoření do nestátních fondů nemůže fungovat? Protože fondy jsou něco jako kasíno. Pár lidí může zbohatnout, ale na úkor jiných. Rozdělit se může jenom to, co tam bylo přineseno, žádná nová hodnota se nevytváří.

Ono se to sice opravdu funguje tak, že peníze dělají peníze, ale to se týká jenom velkých peněz (viz Piketty). Kdo zdědí ve 40 letech deset miliard, ten do stáří vydělá dalších 10, aniž by hnul malíčkem. Jenže to se netýká normálních peněz normálních lidí.

Pokud akciové a jiné trhy rostou jinak než do bublin, je to výhradně tím, že se do nich cpou nově tištěné peníze. Pokud by se to dostalo k milionům lidí a ti lidé to opravdu chtěli používat na zajištění svého stáří, buď by to znamenalo šílenou inflaci (takže by ty úspory ztratily na hodnotě) nebo by vlády musely provést měnovou reformu.

Jinými slovy, podvod od samého začátku.

To už můžou rovnou lidem poradit, ať si svůj důchod každý na vyhraje na automatech. Vlastně ne, na tom by manažeři fondů tolik nevydělali.

14. 6. 2021

Jak je možné, že rozkrádačka označovaná jako “důchodové spoření do fondů” tehdy tak snadno prošla a jak je možné, že ji někteří lidé ještě pořád podporují?

Těch důvodů je celá řada, vypíchnu z nich jeden. A to je přirovnávání státu k domácnosti. Když je něco příliš složité a nerozumíme tomu, tak to přirovnáme k něčemu, co známe. My sami se pak cítíme dobře, protože máme pocit, že tomu rozumíme. Můžeme se o to epesně pohádat a cítit se nadřazeně. Jenže jsme mimo.

To, že stát a domácnost mají některé společné vlastnosti, to zdaleka neznamená, že mají stejné vlastnosti ve všech oblastech. A už vůbec to neznamená, že bychom pravidla platná pro domácnost mohli aplikovat na stát a naopak.

Kdybychom zahodili to přirovnání a podívali se obyčejným zdravým rozumem, bylo by jasné, že převodem peněz ze státního fondu do soukromého fondu nevzniká žádná hodnota (stejně jako by nevznikla žádná hodnota převodem opačným směrem). Změní se jen to, že smečka manažerů zbohatne na poplatcích za správu (v nejlepším případě, když to nerozkradou).

13. 6. 2021

Dětští horníci v USA, foceno 1910. Jejich pravnuci jsou teď šikanováni, že kohosi vykořisťovali.

13. 6. 2021

Rusové žijí v zemljankách, jejich ekonomika se hroutí, jejich věda je na úrovni 19. století… a najednou mají vakcínu proti covidu pro děti 8 – 12 let. Podle prvních testů bez jakýchkoliv vedlejších účinků (i třeba velmi mírných), dokonce i bez píchání jehlou. Stačí fouknout sprejem do nosu. To si asi Čepiga a Miškin střihli menší stáž v laboratoři.

Rusko otestovalo Sputnik V pro děti

13. 6. 2021

Šéf české pobočky CIA Michal Koudelka má hodnost podle místa pobytu. Tak jsem se rozhodl, že kdyby náhodou přijel k Hamplům, bude na našem pozemku desátník. Takže od nynějška desátník Koudelka.

13. 6. 2021

Existují dva druhy opozičních aktivit.

Jedny přinášejí úlevu. Lidé si společně zanadávají na poměry. Poslechnou si video, kde to samé říká nějaká autorita. S trochou štěstí se jim podaří zvolit poslance, který to bude říkat ve sněmovně. To v lepším případě. V horším případě se vybijí násilně, třeba zapálí všechna auta ve své ulici. Trochu se jim uleví. A to je celé.

Druhé přinášejí změnu. Jsou náročné, protože vyžadují přemýšlení, rozkrývání mechanismů moci (lidé se často musí vzdát svých oblíbených představ) a vyžadují také systematickou práci. Takovou tu práci, kdy člověk nedostává okamžitou vlnu pozitivních emocí (jako když vykřikne “svou pravdu”), ale kdy je naopak unavený a kdy nevidí výsledek. Je v tom málo demonstrací a hodně mravenčí práce na všech úrovních. Ale je v tom také cílevědomost – lidé dokážou jasně popsat, co chtějí a jak toho chtějí dosáhnout.

Je tragédií, když utěšovači převáží nad měniči. To se stalo na Slovensku, a výsledky vidíme. Čaputová a Matovič/Heger. Několikaleté nepodmíněné tresty za nesouhlas s vládou jsou udělovány jako na běžícím páse. Minimálně jedna velmi podezřelá sebevražda významného kritika režimu ve vězení (zametená pod koberec). A žádná naděje na zlepšení, protože opoziční prostor pevně ovládají utěšovači.

I české poměry se rychle mění ve prospěch utěšovačů. Kéž by to nebyl trend, který rozhodne. A kéž by to nebylo nevratné.

13. 6. 2021

Rusko otestovalo Sputnik V pro děti. Očkovací vakcína má formu nosního spreje, je vhodná pro děti od osmi do dvanácti let a první testy neukázaly žádné vedlejší účinky. Zase o krok napřed. A zase budou lepšolidé vykřikovat, že je to celé “neschválené”, že v Rusku se žije v zemljankách, a vůbec – nejvyšší čas tam poslat jaderné rakety. Že, paní poslankyně?

12. 6. 2021

Zdá se, že polyamorie (že jste to slovo ještě před dvěma lety neznali?) začíná hrát v uměleckých kruzích roli záchranného člunu. Co má člověk dělat, když není na kluky ani pedofil ani transvestit ani neujíždí na sexu se zvířaty? Přiznat, že žijete s jednou ženou a že s ní dokonce plánujete zůstat celý život? Kdo by chtěl takovou konzervu obsadit? A když jste ještě k tomu běloch?

Takže nakonec pořídit si milenku (nebo žena milence) je ještě to nejmenší. Dělalo se to ostatně po staletí, jen se o tom nemluvilo. Dnešní pokrokový umělec to musí okázale vyhlásit, aby si o něm snad okolí nemyslelo něco špatného. Aby se o něm snad nešuškalo, že je normální.

12. 6. 2021

Zatímco Piráti se připravují na zteč, protistrana zůstává v těžké pohodě. Jako by na tom všem ani nezáleželo.

Třeba vyřazení Jiřího Kobzy z kandidátky SPD. Nevidím dovnitř té strany a nevím, jaké k tomu měli důvody, ale zcela jistě vyškrtli jednu z mála osobností schopných oslovit někoho jiného než přesvědčené skalní příznivce. Téměř jistě to znamená, že za Prahu nebude mít SPD ani jednoho poslance.

To nesvědčí o tom, že by si v SPD uvědomovali, že letos jde o všechno. Vlastně to připomíná rok 1948. Na jedné straně odhodlaní a dobře organizovaní komunisté. Proti nim smečka politiků, kteří řešili svoje kšefty, milenky, a případně vydělat na spolupráci s komunisty. Na žádný zápas o moc nedošlo. Komunisté si prostě vzali, co potřebovali.

Poslanec Jiří Kobza zřejmě neprošel do poslanecké sněmovny

12. 6. 2021

Z odpovědi na otázku, jestli nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Ono je to totiž tak, že opozice buď připravená je nebo připravená není. Pokud připravená je, potom stačí i naprosto nepatrný podnět. Třeba facka, kterou policistka vrazí prodavači zeleniny někde na tržišti. A máme revoluci, hroutí se politické režimy. Kdyby nepadla ta facka, stalo by se něco jiného. Na podnětu nezáleží.

Nebo opozice připravena není, a pak režimem neotřese nic. Stačí připomenout britský multikulturní režim, kde jsou unášeny školačky z dělnických rodin, prodávány jako sexuální otrokyně, úřady to podporují a policie šikanuje rodiče, kteří by si snad chtěli stěžovat. Ani něco tak děsivého nestačí k vypuknutí vzpoury, dokonce ani lokální vzpoury. Labour Party, která únosy dívek v Rotherhamu, dokonce ani neztratila místo starosty!

Otázka týdne: Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

11. 6. 2021

Konečně přišla z tiskárny další dávka Kellerovy Hybridní politiky (dle mého soudu zatím nejlepší česká politická kniha letošního roku). Nevyřízené objednávky zpracuju během víkendu.

11. 6. 2021

Z odpovědi do ankety časopisu argument o migraci:

Co by měla Evropa dělat, je v zásadě lhostejné, protože žádné racionální opatření přijato nebude. Ty skupiny, kterým masová migrace přináší krátkodobý prospěch, jsou politicky i ekonomiky silnější než ty, na které dopadají negativní důsledky.

Dosavadní trend tedy bude pokračovat. Vstup každého migranta povzbudí několik dalších, aby vyrazili na cestu. Nepomůže ani žádné zlepšení poměrů v zemích, odkud migranti (kolonisté) přicházejí. Skutečnost nikdy nemůže být stejně atraktivní jako snové představy o životě v Evropě. Konec konců, i v našich dějinách byla různá eldoráda, do kterých často vyráželi slušně situovaní lidé.

Hraje se v podstatě jen o to, zda některé evropské země zůstanou tohoto trendu ušetřeny.

Racionální řešení by obsahovalo tři prvky – důsledné znemožnění vstupu na území EU, informační kampaň v zemích, odkud lidé vyrážejí na cestu a jednorázová opatření na ochranu těch, kdo už se na cestu vydali a uvízli.

Anketa: Co s migrací?

11. 6. 2021

Po čase žabomyších válek je tohle něco opravdu vážného. Žaloba EU znamená, že napříště mohou v Parlamentu ČR sedět lidé, kteří nemají naše občanství, neumí česky a o české národní záležitosti se absolutně nezajímají. Někdo řekne, že to je logický vývoj, když takoví lidé mohou řídit třeba Národní galerii a když je český parlament plný bílých koní nejrůznějších globálních skupin, ale každý milník, kdy se přestane už i předstírat, je špatný.

A že naši občané mohou naopak sedět třeba ve francouzském parlamentě? Proč bychom to měli pokládat za výhodu.

10. 6. 2021

Hampl zase trhá partu. Zotročen očkováním, civilizací a zdravým rozumem již od roku 1969. V době, kdy jsem vyrůstal, bylo totiž běžné, že existují potvrzení o bezinfekčnosti, a že jsou opravdu vyžadována. Že nemoci jako žloutenka se řeší omezením kontaktů mezi zdravými lidmi.

Mezitím proběhl nějaký vědeckotechnický pokrok. Vakcíny jsou šetrnější, a opatření mírnější. Jenže se stalo něco jiného – z některých věcí se staly symboly.

Dnes nikoho vlastně nezajímá, k čemu je očkovací průkaz. Každého zajímá, co ten průkaz symbolizuje. Pro někoho symbolizuje zdraví a bezpečí, pro jiného zotročení. A pro někoho zase třeba úspěch Evropské unie. Chudák očkovací průkaz s tím nemá nic společného. Můžete tisíckrát měnit podmínky, ale když očkovací průkaz znamená pro paní Novákovou zotročení, bude pro ni znamenat zotročení pořád. Bez ohledu na skutečné vlastnosti toho kusu papíru a na jeho skutečné používání. A pořád bude reagovat na ten symbol, nikoliv na skutečnost. To platí i z druhé strany – můžete ho napustit jedem a výbušninou, a pro paní Charamzovou bude pořád symbolizovat evropský úspěch.

Je to v něčem velmi praktické (nikdo se nemusí učit nic složitého), ale v jiných ohledech zase velmi nepraktické. Nemůžete totiž řešit žádný skutečný problém – stačí, aby to v nějaké reklamní agentuře označili za symbol (ruské nadvlády, Putinova imperialismu, tajného židovského spiknutí, bělošské nadřazenosti a já nevím čeho) a všechno je ztracené. Máte proti sobě rozvášněný dav, který je čistě destruktivní.

9. 6. 2021

Je diktátor ten, kdo občanům své země ochotně svěří zbraně nebo ten, kdo se je snaží odzbrojit?

9. 6. 2021

Všímáte si, že během českého národního obrození se aktivisté strašně moc snažili “pozdvihnout lid”? Stavěla se muzea a galerie, zakládaly školy, univerzity a vzdělávací spolky. V tom nebylo žádné elitářství typu “jdeme vás poučovat”. Obrozenci si prostého lidu nesmírně vážili. Chápali ale, že má-li být jejich hnutí úspěšné, musí být Češi vzdělaní. Že na spoustu úkolů životní zkušenost sama o sobě nestačí (zvláště je-li spojena s arogancí typu “já už vím všechno, nemusím se nic učit”). Že je zapotřebí dostat z každého to nejlepší.

Zkuste dnes uspořádat vlastenecký kurz matematiky nebo logiky. To bude narváno! Zato křičení a mávání vlajkou, tam se zájemci najdou bez problémů.

Místo pozdvihování národa máme závod ke dnu. Jako by cílem bylo dostat se mentálně na úroveň chánovských Romů. Obávám se, že je za tím to, že v alternativě řádí příliš mnoho podvodníků, kterým nejde o nic jiného než prodat nějaký produkt, vylákat z lidí peníze nebo připravit půdu pro další restituce. A kteří nemají problém apelovat na to nejhorší, co v lidech je. Nabídnout jim nejméně národnou cestu. Protože necítí žádnou odpovědnost za budoucnost.

 

8. 6. 2021

Odvolací soud s Walterem Kraftem, který byl v prvním kole odsouzen za napsání eseje Je budoucnost Evropy islámská? proběhne příští úterý, tedy 15. června v 10:30 u Krajského soudu v Praze na náměstí Kinských, budova A, jednací místnost 13.

Jak to bude probíhat, to nevíme, ale cosi napovídá to, že soud nepozval svědky navržené Walterovou obhajobou.

8. 6. 2021

V nedávné diskuzi o sdílené ekonomice jeden čtenář upozornil, že to, co prosazují Piráti (a co už jede ve Španělsku), to žádná sdílená ekonomika není.

Sdílená ekonomika, to je, když si s pár přáteli koupíme společnou motorovou pilu nebo přívěsný vozík na auto. Nebo dvě rodiny společný mrazák. Pokud se najdou lidé, kterým to bude fungovat, proč ne. Rozhodně to nikoho neohrožuje. Já osobně to dokonce pokládám za sympatické (i když v běžném životě obtížně realizovatelné).

To, k čemu směřujeme, je něco docela jiného. Je to nahrazení soukromého vlastnictví pronájmem. Vždy v tom jsou přítomné korporátní peníze a vždy je do toho nějak zapojená státní byrokracie (aby lidé nedělali problémy).

7. 6. 2021

Co udělá správné muslimské děvče, když se jde v létě koupat? Správně, pokusí se utopit Židovku. Ať žijí letní radovánky!

7. 6. 2021

S Vladimírem Kapalem jsme na Svobodném rádiu mluvili – mimo jiné – o noblese, eleganci a vybraném chování. Zaznělo tam například:

Vždycky v každé společnosti je nějaká vládnoucí elita, nějaká vyšší vrstva. V každém společenském zřízení. My dole mám takovou celkovou tendenci na ty nahoře nadávat, ale měli bychom si střízlivě uvědomovat, že vždycky bude někdo nahoře a chování k těm dole nikdy nebude ideální.

Rozhodně ale jsou doby, kdy tahle vyšší vrstva vykazuje určitou úroveň a určitou noblesu. Dokážou předvádět dobré vychování a dobrý vkus. To od nich prostupuje celou společností. Takže i třeba řadoví dělníci v meziválečných dobách – dokonce i když byli jasnými odpůrci vedlejšího režimu – tu noblesu do určité míry přebírali. Oldřich Nový byl do určité míry vzorem chování pro každého, protože opravdu měl co předat. Nešlo jen o to, že ti dělníci nosili saka a klobouky. Jde o to, že člověk, který má klobouk a sako neudělá některé věci, které by udělal jinak. Vnímá, že se to tak nějak nehodí.

Tím nesnižuji bezohlednost tehdejších bohatých. Ale ta noblesa existovala.

Dokonce i v komunistickém prostředí cosi takového fungovalo. Ta noblesní vrstva sestávala z komunistických funkcionářů (nezapomínejme, že řada z nich měla výborné vzdělání), ale i prvorepublikových elegánů, pro které byly vybrané mravy tím jediným, co jim ze starého režimu zůstalo.

Dnešní situace je vlastně neobvyklá tím, že ti lidé, na které je nejvíc vidět – ať už kvůli jejich majetku, politickému vlivu či popularitě v médiích -to není žádná noblesní elita. Podle chování spíš lumpenproletariát. Nevíme, co přesně dělal nebo nedělal Dominik Feri, ale to, co proniká na veřejnost, to rozhodně nesvědčí o tom, že by prostředí vrcholné politiky bylo prostředí s vybraným chováním a galantním dvořením. Jindy vidíme čelné představitele kultury, jak se opijí a řádí přímo na festivalu v Karlových Varech. Ne v soukromí, ale přímo na oficiální akci, kde jsou pracovně! Ti stejní lidé se ale zároveň cítí morálními perlami. Co mohou dát společnosti? Co se od nich můžeme učit?

7. 6. 2021

Termín “konzervativní levice” jsme ještě před dvěma lety neznali, ale začínáme ho slýchat stále častěji. Vlastně to vypadá, že to je jedna z mála smysluplných odpovědí na současné problémy (kromě pokusu u obnovu starého národovectví) – v době, kdy naprostá většina politického myšlení spočívá v papouškování vyčpělých frází. Ani mnozí stateční a poctiví lidé nejsou schopni nabídnout nic jiného než ty fráze.

K někomu víc mluví výraz levice (který má vyjadřovat “stojíme na straně pracujících”). Já v něm zase vidím to, že konzervatismus je konečně osvobozen od nostalgických pokusů o návrat do středověku, od nenávisti k vlastní civilizaci a k osvojení toho nejlepšího, co naše civilizace přinesla – víra, láska a naděje, ale i svoboda, rovnost a sounáležitost.

Ale samozřejmě pořád platí, že to jenom jedno z východisek ve veřejné debatě.

Tomáš Kolec: Konzervativní levičáci a novolevičáci

6. 6. 2021

Dnes poznámka z logiky:

Hrozí spíš globální oteplování nebo globální ochlazování? Mnohem více příslušníků vědecké komunity mluví o oteplování. Na druhou stranu zastánci globálního ochlazování sestavili model, který s několikaletým předstihem odhadl rok 2021 jako velmi studený rok. Zastánci globálního oteplování zatím nemají žádný model, který by dokázal předvídat počasí v jednotlivých letech. Co s tím?

Co s tím?

1) Kvalitní teorie nemůže být nahrazena tím, že nějakou jinou teorii zastává hodně lidí s mnoha tituly. Ve vědě se počítají pouze teorie a data.

2) Sofistikovaný model, který působí naprosto úžasně, je k ničemu, pokud je v rozporu s empirickými fakty. To je moje základní námitka proti liberální ekonomii – je přitom zajímavé, že zastánci liberální ekonomie nejsou schopni argumentovat jinak než rozvíjením toho modelu. Ale to se týká všech oblastí.

3) Dobrý model musí být schopen vysvětlit VŠECHNO. Proč se v minulosti ochlazovalo a oteplovalo? Jak je možné, že se klima mění i na jiných planetách? Pokud teorie odpovědi nemá, musí být přepracována. Do té doby ji nemusíme brát příliš vážně.

Vypadá to tedy na ochlazení. Což ovšem neznamená, že by ochlazení bylo dokázáno. Pouze to je pravděpodobnější varianta. Ochlazení ovšem znamená mnohem větší pohromu – sucha, horší úrody, větší výkyvy počasí, mnohem větší nároky na energii…

5. 6. 2021

Zajímavá beseda pořádaná Světovým ekonomickým fórem (díky Zdeňkovi za upozornění). Z poměrně malého počtu shlédnutí se zdá, že je to opravdu pro lidi, co jsou do toho všeho nějak zapojení (nebo chtějí být).

Diskutující konstatují, že na přenášení výroby do chudých zemí se už nedá pořádně vydělat (protože už tam skoro všechno přeneseno bylo). Nicméně je tu jiná příležitost! Během epidemie pracovala řada manažerů z domova, a byla s firmou spojena přes internet. Jenže když se pracuje přes internet a mluví anglicky, proč by nemohl manažera v pražské pobočce nahradit třeba Ind? Nebo Afričan – ten je ještě levnější. Po masakru dělnických míst (a zhoršování platových podmínek dělnické třídy) jsou na řadě manažeři.

Jako ve všem ostatním, i tady platí, že covid jen urychlil něco, co by se stejně stalo. Nicméně díky zkušenostem, které korporace udělaly během karantén, to bude rychlejší.

Nejdrsněji změny dopadnou na “kosmopolitní elitu”, která volí Piráty a připadá si o tolik lepší než čeští burani. Právě jejich místa se budou rušit. A komu místo zůstane, ten musí počítat se stále horšími podmínkami – při splácení stále stejné hypotéky.

 

5. 6. 2021

V Izraeli se přestalo bojovat, ale skončila jenom bitva, nikoliv válka. Okamžikem ukončení operací začala muslimská strana začala připravovat další útoky. Nepřestanou s tím, dokud nebude na světě jediný živý Žid (nebo dokud nezkrachuje ta odporná ideologie, přinejmenším v současné podobě). Budou zabíjet Židy v Izraeli, Německu, USA a kdekoliv jinde, kde toho budou schopni.

Muslimové vědí, že čas pracuje v jejich prospěch. František Roček k tomu uvádí: “Islámští vojenští plánovači kalkulují i s tím, že v tomto období (během zhruba deseti let) se v USA již budou moci dostat do silných mocenských pozic hysteričtí liberálové naklonění islamistickému a propalestinskému „osvobozeneckému“ boji, což bude trest za bělošský „rasismus“.

Ostatně, antisemitismus je dnes povinnou součástí výbavy každého neomarxistického intelektuála. V mnoha případech, žel, i židovského neomarxistického intelektuála. Stačí připomenout ředitelku pražského multikulturního centra, která se nejdříve profilovala jako potomek obětí holokaustu, a po pár intimních kontaktech s mladými palestenci úplně otočila (jak ona sama uvádí na své webové stránce.

Komentář Františka Roučka

4. 6. 2021

Z dnešní odpovědi o obecné strategii patriotických hnutí:

Jednotlivé spory jsou vlastně k ničemu, dokud nejsou vlastenci připraveni zaútočit na jádro systému. Dokud za sebou vláčí liberální přístup k ekonomice jako odsouzenec železnou kouli, nemohou být úspěšní. A stejně neproduktivní je rozvíjení představ o údajné tajné celosvětové řídící skupině, protože z těch představ nevyplývá žádný konkrétní krok, který by měl být proveden.

K čemu je zastavit jednu vlnu migrace, když za další rok budou plně otevřeny hranice? K čemu je zakazovat chemické kastrace dětí, když všichni víme, že je jen otázkou času, kdy začnou být prováděny? K čemu je odmítnout zrušení elektráren, když na ten zákaz dojde o něco později? K čemu podpora hospod, když jim McDonald za čas prosadí takovou změnu podmínek, že stejně skončí. Vedení každého sporu je vlastně zbytečné, pokud nedojde k celkové změně směřování společnosti. A ke změně nevedou pokusy o návraty do minulosti.

Co dnes nejvíc chybí vlasteneckým hnutím?

4. 6. 2021

Genderově vyrovnaný jazyk:

Jana Novotný koupit chleba supermarketiště. Vzít vozík, naložit chleba, zaplatit pokladna.

Vnímáte, jak je ten nový politicky korektní jazyk spravedlivější? Konečně se blížíme ke světu, kde bude mít jedničku z češtiny každý

4. 6. 2021

“Sdílená ekonomika” nemusí nutně znamenat, že vám někdo zabaví vaše věci. A nejspíš tomu tak ani nebude. Lidé se do toho nahrnou sami, a bude jim to připadat úžasně výhodné.

To člověku třeba doslouží pračka, a místo, aby utratil 5 tisíc za novou, přistoupí na to, že bude platit 200 korun měsíčně a bude využívat pračku v nějakém společném prostoru činžovního domu. A tak to bude s dalšími a dalšími věcmi. Bude to působit velmi výhodně a všichni experti budou tvrdit, že je to skvělé. Budou toho plná média. A pro ty, kdo médiím nevěří, vytvoří korporátní marketing stránku Opravdová hluboká pravda, kde se bude říkat jinými slovy totéž.

Na začátku člověk ušetří peníze a dokonce se možná dostane k něčemu, na co by jinak neměl. Jenže postupně jeho měsíční platby za pračku, ledničku, automobil, počítač, rádio, oblečení, nábytek… až po pronájem prostoru ve sdíleném bytě porostou tak, že na ně bude potřebovat celý plat. Fakticky tedy bude pracovat za byt a stravu.

A až ho korporát jednou přestane potřebovat, od dalšího měsíce nebude jeho nic. Ani vysavač, ani boty, ani rychlovarná konvice ani automobil ani místo kde bydlí. Okamžitý konec. Dokážete si představit, jak úzkostlivě loajální budou takoví lidé?

3. 6. 2021

Obávám se, že Babišovo zacházení se státními financemi je naprosto racionální. Jestliže to po něm převezmou Piráti, proč by jim měl předávat plnou pokladnu? Stejně všechno utratí za gender, různé zelené úděly a podporu migrace – včetně maximálního dluhu, jakého budou schopni. Není lepší aspoň něco rozdat lidem, dokud to jde?

2. 6.  2021

Připadá vám, že prodej heroinu není dost ziskový a že to je příliš riskantní? Pak je tu ještě boj proti dezinformacím. Guru Vrábel (určitě ho znáte z České televize a Českého rozhlasu) a jeho společník mají či měli podíl v celkem 25 firmách, které za poslední čtyři roky vyinkasovaly od českého státu 27 milionů korun. Další peníze prý dostávají od americké vlády (podle svého vlastního tvrzení).

Neméně půvabná je jeho vlastní definice, proti čemu vlastně bojuje. ” Dezinformace není lež, nýbrž názor, který odporuje oficiální doktríně.” Už se ani nenamáhají předstírat, že jde o pravdivé informace! Zakázána má být veškerá politická diskuze.

Kromě ukradených peněz a likvidace základních demokratických svobo je to ničivé ještě tím, že to vytváří kolonku “dezinformace”, která obsahuje nejrůznější tvrzení od čisté pravdy po naprosté lži. Toho logicky využívají nejrůznější podvodníci a šíří příšerné věci s tím, že když je to dezinformace, tak to musí být pravdivé. Nemusí.

Nicméně je zcela jistě pravdivé, že guru Vrábel je podvodník a ničema, který by – za normálních okolností – byl ve vězení za rozkrádání.

Parlamentní listy: Dezinformace je názor, který neodpovídá oficiální verzi událostí

1. 6. 2021

Tenhle článek rozhodně doporučuju ke čtení. Kompilace amerických mainstreamových médií provedený ČTK. Všimněte si, že je pokládáno za NAPROSTO SAMOZŘEJMÉ, že se u voleb podvádí, a že se o tom prostě nemluví. Pokusy bránit podvodům jsou pokládány za porušení pravidel.

Dokud nepochopíme tenhle názor, typický pro americké progresivisty, nepochopíme americkou politickou scénu. Prezidentské volby 2020 – to nebylo selhání americké demokracie, to byl její typický projev. Bidenovi lidé se ukázali jako chytřejší a schopnější, a tudíž vyhráli. Fňukání protistrany na tom nic nemění.

A není to nové. Curtis Yarvin nedávno ukázal, že masivní volební podvody se v USA odehrávají minimálně od 80. let. A nejsou chápány jako něco amorálního! Rozhodně je tak nechápou Demokraté.

Lidovky.cz: Republikáni v Texasu dotahují sadu volebních restrikcí

Doporučuju.