Myslím, že dědeček by ze mě měl radost

Projev z protiimigrační demonstrace v Havlíčkově Brodu

Dámy a pánové, spoluobčané,

Teď v září je tomu přesně 77 let, co byl můj dědeček byl připravený na československých hranicích a čekal na útok německých tankových divizí. Nejspíš byli na těch hranicích připraveni i dědečkové většiny z vás. Věděli, že stojí proti mnohem silnějšímu nepříteli, ale byli odhodlaní bojovat.

To je něco, co si musíme připomínat dnes, kdy je zapotřebí znovu bránit hranice našeho státu. Kdy naše země čelí agresorovi ještě brutálnějšímu, než jací byli němečtí nacisté. Jestli tomu někdo nevěří, ať se podívá na video z Islámského státu. Němečtí nacisté se aspoň styděli za to, co páchali, a snažili se to zakrýt. Dnešní radikální muslimové jsou na to naopak hrdí. A tisíce vycvičených bojovníků islámského státu dnes přichází do Evropy. S vysokou pravděpodobností přichází i do České republiky.

Němečtí nacisté se aspoň styděli za to, co páchali, a snažili se to zakrýt. Dnešní radikální muslimové jsou na to naopak hrdí.

Média se nám snaží namluvit, že to jsou ubozí uprchlíci, kteří se tady jen potřebují schovat. Ale připadá vám normální, že mezi těmi údajnými uprchlíky převažují vyposilovaní muži ve vojenském věku? Připadá vám normální, že tihle ubozí uprchlíci jsou schopni zmlátit příslušníka speciální jednotky tak, že skončí v nemocnici, jak se to nedávno stal o Bělé pod Bezdězem? Kdo z vás by dokázal zmlátit příslušníka komanda tak, aby skončil v nemocnici?

Ale to není všechno. Připadá vám normální, že ti údajní uprchlíci okázale pohrdají zákony evropských zemí? Připadá vám normální, že ukazují do televizní kamery posunky, že nás podřežou? Připadá vám normální, že od první minuty agresivně požadují, abychom se my ve všem přizpůsobovali jejich zvykům a náboženství? Že agresivně požadují, abychom my respektovali jejich kulturu a že oni odmítají respektovat naši? Připadá vám normální, že ti údajní ubozí uprchlíci mají nové iPhony a mají s sebou tisíce dolarů? Připadá vám normální, že útočí na policisty? Každý, kdo má v hlavě mozek, musí na první pohled vidět, že tohle žádní uprchlíci nejsou. Nelze vyloučit, že mezi těmi lidmi jsou vmícháni i někteří skuteční uprchlíci, ale naprostá většina jsou agresoři a kolonisté. Jsou obsadit novou zemi, zotročit její obyvatelstvo a zavést své pořádky.

Připadá vám normální, že ti údajní ubozí uprchlíci agresivně požadují, abychom my respektovali jejich kulturu a že oni odmítají respektovat naši?

A že nemají zbraně? Proč by měli mít zbraně, když vědí, že i beze zbraní dokážou obsadit naši zemi, zničit naši kulturu, zbavit nás občanských práv, nastěhovat se do našich domů, znásilnit naše ženy a dcery, zotročit naše děti.

Dnes jsme na tom hůře než naši dědečkové, protože tu není žádná Anglie, žádná Amerika, žádný Sovětský svaz, který by ten nový nacismus porazil místo nás. Budeme si muset poradit sami. Dámy a pánové, situace je nesmírně vážná. A co dělá naše vláda? Co dělají ti ministři, které tak dobře platíme? Já jsem se byl ve středu na hranici podívat. A co myslíte, že jsme viděl. Myslíte, že jsem viděl, jak se podél hranic kladou minová pole? Myslíte, že jsem viděl, jak instalují zátarasy? Myslíte, že jsem viděl tisíce mobilizovaných vojáků? Probíhá horečnatý výcvik domobrany?

Ani náhodou. Naše vláda má úplně jiné priority. Chystá se pronásledovat vlastní občany. Vyhrožuje nám. Chce zavírat lidi, kteří volají po zavedení bezpečnostních opatření. Snaží se nás převychovat, abychom svoji zemi vydali bez odporu. Kvůli tomu si je platíme? Chtěli jsme po nich tohle, když jsme je volili?

Víte, za víc než tisíc let českých dějin tu byly dobré a špatné vlády. Některé vlády kradly. Jiné byly neschopné, jiné zkorumpované, jiné zbabělé. Ale ještě nikdy tu nebyla vláda, která by do země aktivně zvala agresory, platila jim za útoky na naši zemi která by se snažila zlomit odpor vlastního lidu. Něco takového tu nebylo tisíc let. I ti politici, co nechali zemi obsadit nacisty, se aspoň pokusili o odpor. I v roce 1968 se aspoň snažili dohadovat. Sobotka překonal všechno, co bylo předtím.

Tady už nejde o to, jestli se bude krást nebo jestli nám zakážou špekáčky. Tady jde o život.

Dámy a pánové, jsme zvyklí na mizerné a zlodějské vlády. Ale tohle je něco úplně jiné. Tady už nejde o to, jestli se bude krást nebo jestli nám zakážou špekáčky. Tady jde o život. Jestli chceme tuhle zemi zachránit, musíme ji první řadě zachránit před těmi, kdo sedí ve vládě, v parlamentě, na ministerstvech, v neziskovkách, ve velkých redakcích. Nebude do snadné. Ti lidé jsou chytří, vzdělaní, mají peníze, ovládají média, vědí, jak s námi manipulovat. To je špatná zpráva, To je hodně špatná zpráva.

Ale mám pro vás zprávu i dobrou. V dějinách českého národa i jiných národů vidíme, že lid může svrhnout tyranskou vládu a může svojí zemi zachránit. U nás v českých zemích si často připomínáme dobu husitskou. Netvrdím, že se v ní děly samé dobré věci. Netvrdím ani, že v té době dobré věci převažovaly. Ale není pochyb o tom, že to byla doba, kdy obyčejní sedláci dokázali nařezat nejelitnějším armádám své doby.

Takže s nám nabízí otázka, proč se to povedlo husitům a proč nepochodili sedláci u Chlumce. Protože my si nemůžeme dovolit dopadnout jako sedláci u Chlumce, jde o přežití.. Takže znovu, proč se to husitům povedlo. Povedlo se jim to proto, že v té době se k obyčejným lidem přidávali i ti, kdo měli patřit do vyšších vrstev – profesionální vojáci a šlechtici. A když se tohle začne dít, když na straně obyčejných lidí jsou i ti, kdo mají tituly a zkušenosti z korporací, tak víme, že to je na dobré cestě.

…když na straně obyčejných lidí jsou i ti, kdo mají tituly a zkušenosti z korporací, tak víme, že to je na dobré cestě.

A to je důvod, proč jsem docela optimistický. Protože v lidovém hnutí odporu nacházím univerzitního docenta, špičkového vojáka, lidi s profesionální politickou zkušeností a bývalé velké manažery. Možná víte, že třeba Martina Konvičku, Mirka Lidinského nebo Janu Volfovou znám osobně. Můžu za ně ručit, že to jsou lidi, kteří radši umřou, než by nechali islám vyhrát. Tohle už není jen o naštvaných lidech. Tady se rodí skutečná síla. Tady se rodí něco, co se Sobotkovi a jeho kumpánům nebude líbit. Co se jim nebude ani trochu líbit.

Víte, občas se mě lidé ptají, proč se v tom tak angažuju a co z toho mám. Je to jednoduché. Dělám to proto, abych se mohl podívat do zrcadla. Abych neviděl sketu, který vydal svojí zemi nepříteli. Abych tam viděl rovného chlapa, který udělal, co byla jeho povinnost. A slibuju vám, že radši umřu, než bych ustoupil o milimetr. Můžou mě zabít, ale nemůžou mě přinutit, abych přestal milovat a bránit tuhle zemi.

Myslím, že kdyby mě můj dědeček viděl, že by ze mě měl radost. A věřím, že kdyby vás viděli vaši dědečkové, co v osmatřicátým bránili hranici, že by měli radost i z vás. Moc vás, prosím, vydržte. Nenechte tuhle zemi padnout.

Proneseno v Havlíčkově Brodě, 19.9. 2015