Ivan Hrbek: Nepřesvědčujete nepřesvědčitelné

Myslím, že nadešel čas, abychom přestali o očkování přesvědčovat ty, kdo se přesvědčit prostě nedají. Ještě nedávno byla spousta “nerozhodnutých”, ale podle statistik včetně věkových skupin, to už brzy končí.

Ano, já vím, že by bylo optimální proočkovaností kolem 80% vzít viru možnost se šířit, ale počet naočkovaných po určité době dosáhne reálného maxima. Po přirozeném poklesu imunity získané očkováním dojde v horizontu přelomu roku 2021 a 2022 k postupnému očkování třetí dávkou, možná již sofistikovanější vakcínou, účinnou proti novým mutacím. Ta se již teď testuje, aniž by jí byla věnována větší pozornost. Bude připravena lépe než ty současné, kde testování probíhalo pod časovým tlakem.

Potom začne ubývat těch, kdo ve vší rozhodnosti odmítají očkování a agresivně to vnucují veřejnosti. O jejich úbytek se postará sám virus (smrt je součástí života, že?). Jejich počet se bude postupně snižovat tak, že proočkovanost dosáhne oněch kýžených 80%.

O úbytek počtu neočkovaných se postará sám virus – až proočkovanost dosáhne oněch kýžených 80%.

Tudíž, když mě někdo začne přesvědčovat o …. však to známe, argumenty vycucané z palce se stále opakují – tak jen shovívavě pokývám hlavou a dotyčný letí z facebookových kontaktů, neb není na zemi člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.