Jak čeští elfové lžou

Dostala se mi to rukou tato grafika českých elfů. Vstoupím tedy na chvíli do roku bojovníka proti dezinformacím a zkontroluji jednotlivá tvrzení.

Tvrzení: Výcvik ukrajinských vojáků v ČR je provokace třetí světové války. Fialova vláda jsou váleční štváči.

Skutečnost: Výcvik ukrajinských vojáků v ČR z nás skutečně dělá válečnou stranu a logický cíl pro případné útoky. Skutečně to vede k eskalaci válečných akcí a zvyšuje riziko velké jaderné války. Přitom se jedná o tak malou skupinu, že to ani nemůže ovlivnit situaci na bojišti. Fialova vláda je opravdu skupinou válečných šílenců, což se projevuje i v mnoha jiných situacích.

Závěr: Posuzované tvrzení je neobratně formulované, nicméně pravdivé.

Tvrzení: Ukrajinci jsou nacisti, teroristi a zvířata. Vraždí nevinné Rusy.

Skutečnost: V rámci ukrajinských bezpečnostních sil působí neonacistické oddíly, jejichž členy lze označit za zvířata. Darja Duginová měla pravdu, když je označila za nelidská monstra. Mnozí příslušníci těch oddílů jsou cizinci – magoři, kteří se sjeli z celého světa a kteří sní o vytvoření rasově čisté říše. Vraždí nevinné Rusy, ale také nevinné Ukrajince a příslušníky dalších etnických skupin.

Mnozí příslušníci těch oddílů jsou cizinci – magoři, kteří se sjeli z celého světa a kteří sní o vytvoření rasově čisté říše.

Závěr: Posuzované tvrzení je zkratkovité a nadsazené. Rozhodně ale není méně pravdivé než to, co pravidelně předkládají veřejnoprávní média.

Tvrzení: Rusko zvítězí. Ukrajinci budou převychováni nebo vymazáni.

Skutečnost: Nikdo neví, jak válka dopadne. V tuto chvíli mají Rusové navrch, což se může změnit, nicméně je docela možné, že to skončí ruským vítězstvím (to znamená tím, že Západ bude nucen přistoupit na mírová jednání a vzdát se snů o dobytí Moskvy).

Ukrajinci už mají tolik padlých, že můžeme mluvit nejen o zničené generaci, ale o zničení národa. Navíc je velké riziko, že Ukrajina ztratí tolik území, že přestane být životaschopným státem.

Převychovávání nebo vymazávání je blbost.

Závěr: Posuzované tvrzení pravděpodobně neodpovídá realitě, nicméně je to tvrzení hodnotící vyjadřující nějaké přesvědčení. Nelze ho tedy jednoznačně posoudit jako pravdivé nebo nepravdivé.

Tvrzení: Pokračuje Ukrajinizace ČR. Naši občané trpí chudobou a zimou.

Skutečnost: Ukrajinci se stali etnickou skupinou srovnatelně významnou jako česká populace. V některých případech je soužití konfliktní až násilné. Nelze ale mluvit o Ukrajinizaci v tom smyslu, že by česká populace byla nahrazována (jak by tomu bylo u migrace z muslimských zemí).

Významná část našich občanů opravdu trpí bídou a zimou a nedostává se jim žádné pomoci.

Významná část našich občanů opravdu trpí bídou a zimou a nedostává se jim žádné pomoci.

Závěr: Posuzované tvrzení je zkratkovité a nadsazené. Rozhodně ale není méně pravdivé než to, co pravidelně předkládají veřejnoprávní média.

Tvrzení: Evropa je nejednotná, Západ je v rozkladu a jeho nadvláda končí.

Skutečnost: Evropa je skutečně nejednotná ve vztahu k válce a navíc jsou obrovské rozdíly mezi stanovisky evropských zemí (z nichž většině se do války ani sankcí příliš nechce) a Anglosasy. Ty rozdíly jsou tak velké, že Anglosasové musí dokonce občas podnikat válečné akce proti svým evropským „spojencům“, aby udrželi jejich disciplínu.

A nadvláda Západu opravdu končí. Zrušili jsme příliš mnoho fabrik, nemáme dostatečné technické vzdělávání, místo pořádné práce platíme „elfy“ a jiné příživníky. Nemáme ani dostatečné zdroje surovin. Dokonce i hollywoodské filmy ztrácí přitažlivost. Klesá ochota většiny světa na nás pracovat a dodávat nám suroviny za podmínek, jaké určí naše vlády. Zbývá nám už jen válečnická síla, ale i ta se vytrácí – jak ukázaly výsledky válek v Sýrii, Afghánistánu a teď na Ukrajině.

Nadvláda Západu opravdu končí. Zrušili jsme příliš mnoho fabrik, nemáme dostatečné technické vzdělávání, místo pořádné práce platíme „elfy“ a jiné příživníky.

Jak jsem napsal v Poznámkách o elitách, válce a míru, spějeme k situaci, kdy budeme schopni nabídnout zbytku světa už pouze blonďaté prostitutky. Jeden můj známý na to poznamenal, že takový model už dlouho uplatňuje Ukrajina. Ale nemá pravdu – Ukrajina nabízí také fyzicky zdatné a houževnaté dělníky. Dnešní generace evropských mužů taková není. Nás by jako stavební dělníky nikdo nechtěl.

Závěr: Posuzované tvrzení je pravdivé.

Tvrzení: Očkování proti covidu je škodlivé. Lidé umírají.

Skutečnost: Očkování proti covidu nemá 100% účinnost, a navíc je jeho účinnost časově omezená. A má také nějaké vedlejší účinky. Přesto veškeré statistické údaje jednoznačně ukazují, že očkování dramaticky snižuje riziko ve srovnání s proděláním nemoci, a to ve všech věkových skupinách. Cokoliv se člověku může stát po očkování, to se mu po prodělání nemoci stane s vyšší pravděpodobností.

Závěr: Posuzované tvrzení je manipulativní až lživé.

Všimněte si, jak chytře „elfové“ postupují. Vědí, že v otázce očkování s alternativou nesouhlasí přibližně 80% populace. Proto toto téma přidají, aby vytvořili dojem, že se jedná o okrajovou magorů. Stejně dobře by mohli přidat třeba islám a migraci, kde je většina obyvatel názorově na straně alternativy. Ale to samozřejmě neudělají.

Nicméně ani tato vychytralost nic nemění na tom, že „elfové“ jsou nejen příživníci, ale taky lháři.