Jaroslav Štefec: Odzbrojování ČR pokračuje

Jestli správně rozumím snímkům a komentáři polské TV, posílá česká vláda na Ukrajinu už i za těžké miliardy zmodernizované tanky s britskými motory, izraelskými převodovkami a italským systémem řízení palby T-72M4 CZ.

Nevím to samozřejmě jistě, ale šest tanků tohoto typu se včetně věžových čísel objevilo na záběrech s komentářem, že jde o českou pomoc Ukrajině. Možná jsou jen součástí nějakého cvičení. Možná. Ale i tak početně představují významnou část z oněch celkem třiceti zmodernizovaných (a naprostou většinu z těch cca deseti provozuschopných), které jsme měli ještě na začátku roku. Pomíjím ta dvě BVP-2 a tatru 8×8, které jsem na záběru také zahlédl.

…české vládě se už celkem úspěšně podařilo zbavit naši republiku velmi významné části bojeschopné výzbroje,

Vzhledem k tomu, že se české vládě už celkem úspěšně podařilo zbavit naši republiku velmi významné části bojeschopné výzbroje, mám pro blonďatou ministryni války návrh – pošlete na Ukrajinu celý zbytek AČR! Uděláte tím radost jak Ukrajincům, tak Američanům, a navíc ušetříte ročně desítky miliard na vojenských výdajích!

Za pouhý zlomek těchto peněz pak může ministerstvo nakoupit tisíce palcátů, okovaných cepů, sudlic a stovky válečných vozů tažených koňmi, které se historicky při obraně našeho území dokonale osvědčily. Následně jimi může vybavit aktivní zálohy poté, co jim odebere moderní zbraně, které rovněž pošle na pomoc Ukrajině.

Jako Česká republika si tímto krokem zajistíme nehynoucí prvenství. Každá skutečná armáda, která se pokusí proniknout na naše území, totiž spáchá de facto sebevraždu. Její vojáci, tedy alespoň ti, kterým se podaří prodrat přes D1, se po střetu s takto vybavenými voji čackých aktivistů nutně umlátí smíchy.