Kdo ztratí schopnost otevřeně debatovat, ztratí i schopnost myslet

Odpovědi na otázky telegramového kanálu neČT24

Někteří členové církví a náboženských obcí v týdnu vyzvali k odvolání organizace Aliance pro rodinu z poradenských orgánů a státních struktur. Záměr podpořil i předseda pirátů Bartoš, čímž způsobil rozkol mezi stranami pětikoalice. Jak vnímáte snahu o zamezení názorové plurality? Proč se konzervatizmus stává atypickým společenským jevem, kriminalizují se jako proruská propaganda, kdyžto fluidní rodina je prezentována jako nová norma?

Rozlišoval bych dvě různé záležitosti. Na jedné straně provolání “některých členů církví a náboženských obcí”, což je ve skutečnosti 17 naprosto bezvýznamných vyšinutých jedinců, z nichž většina trpí exhibionismem. Tím vůbec nemá smysl se zabývat o ničem to nevypovídá.

Něco jiného jsou velké noviny, které z téhle hlouposti vyvařily desítky článků a zobrazují to jako velkou událost. Skutečně jim nejde jen o to, aby vyhráli, ale také o to, aby nemohla probíhat debata. Oni nechtějí mít silnější argumenty než konzervativci. Chtějí, aby neexistovala žádná debata a žádný dialog. To má samozřejmě důsledky. Když přestanete procházet testem ostré otevřené debaty, když nemusíte čelit nepřijatelným názorem, tak dříve či později ztratíte schopnost debatovat. A kdo ztratí schopnost debatovat, ten ztratí také schopnost myslet. To je jeden z důvodů, proč nám dnes vládne nejhloupější elita v dějinách. Ti lidé ztrácejí schopnost myslet, ztrácejí schopnost řešit problémy, ztrácejí schopnost hledat nová řešení.

…nám dnes vládne nejhloupější elita v dějinách. Ti lidé ztrácejí schopnost myslet, ztrácejí schopnost řešit problémy, ztrácejí schopnost hledat nová řešení.

To je jedním z důvodů naprosto katastrofálně vedené války na Ukrajině, kde prohráváme všechno, co je jenom možné. Kde posíláme na smrt statisíce “našich” a likvidujeme vlastní obranyschopnost, aniž bychom způsobili citelné ztráty protistraně, kdy naše domněle ekologické programy ničí přírodu brutálněji než jakákoliv průmyslová výroba a kdy se totéž projevuje ve spoustě dalších oblastí.

Co se týče vztahu konzervatismu a progresivismu, obávám se, že tihle lidé nejsou schopni mít názor. Teď jsou pro duhovou rodinu, ale během minuty změní stanovisko na opačné, pokud zjistí, že je to výhodnější. Jen si vzpomeňte, jak rychle se pan ministr Bartoš změnil z bojovníka proti fašismu v aktivního zastánce neonacismu.

Parlament dnes projednává otázku stejnopohlavního manželství. Podpořil ho nedávno i prezident Pavel, který odsoudil omezení práv části společnosti. Změna zákonu se především týká možnosti adoptovat dítě. Většina vládních zástupců změnu vítá. Jedná se podle Vás o zásadní zlepšení práv části české menšiny a v čem to bude přínosné pro společnost celkově?

Přínosné to nebude v ničem a pro nikoho. Nebude to přínosné pro většinovou veřejnost. Nebude to přínosné pro stejnopohlavní páry. Nebude to přínosné pro děti, ze kterých uděláme hračky pro vyšinuté jedince. A nebude to dokonce přínosné ani pro duhové aktivisty, kteří si budou muset najít novou záminku k vydírání většinové společnosti.

Ale copak představitelé současné vlády někdy udělali něco, co by bylo pro společnost přínosné? Copak někdy udělal něco takového prezident – generál?

…to je přesně to, co představitelé současná vládní koalice chtějí a potřebují. Rozdělenou společnost, hodně sporů a pokud možno hodně výbuchů násilí.

Podpora Čechů vůči uprchlíkům z Ukrajiny postupně klesá. Podle průzkumu 71 % Čechů by preferovalo dočasný pobyt Ukrajinců s podmínkou jejich následného návratu na Ukrajinu, 10 % podporuje trvalé umístění uprchlíků v ČR. Loni přijetí ukrajinských uprchlíků podpořilo 75 % Čechů a dnes je to 56 %. Jak se bude vyvíjet dále vztah veřejnosti vůči občanům z Ukrajiny a čím bude ovlivněn?

Podpora české veřejnosti bude klesat dál. S tím, jak společnost bude chudnout, bude zvýhodňování Ukrajinců pokládáno za nesnesitelné. Poroste napětí. Ale to je přesně to, co představitelé současná vládní koalice chtějí a potřebují. Rozdělenou společnost, hodně sporů a pokud možno hodně výbuchů násilí. A nakonec hodí přes palubu i ty ukrajinské migranty, stejně jako Západ hodí přes palubu Zelenského režim.

 

 

Jeden myslel na “Kdo ztratí schopnost otevřeně debatovat, ztratí i schopnost myslet

  • 30. 6. 2023 (19:05)
    Trvalý odkaz

    Ve věci umožnění adopcí dětí homosexuálními páry mne udivuje jedna věc, proč nikdo z odpůrců nepoložil základní otázku – A které děti to vlastně chcete adoptovat? U páru žen si to jistě představit lze, ale u páru gayů vidím jen 2 možnosti: Buďto si dítě koupit u vybrané ženy, která jim hod odnosí a pak se ho za finanční obnos vzdá, tedy obchod s lidskými bytostmi v Evropě 21. století. Hrůza. Druhou možnost dává Istanbulská úmluva – děti odebrané z rodin s nedostatečně korektní výchovou, kde je rodičům zakázán další kontakt a párek homosexuálů bude nepochybně zárukou té správné genderové výchov. Praktiky Barnevernetu se mohou brzy rozšířit i k nám. Ještě horší.

Komentáře nejsou povoleny.