Komentáře Krysodlaka (44)

Trestat za názory

je teď heslem doby. Zatímco se studio Disney pokouší zbavit dosavadní hlavní ženské postavy Mandaloriana pro její názory na sítích (zatímco třeba čínským cenzorům leze mezi půlky), u nás už jsme o krok dál. Za publikované názory na připrchlíky byl k nemalé pokutě odsouzen Walter Kraft. Zatím k pokutě, kriminály a popravy budou časem následovat po vzoru 50. let. Důkazů dle svědků nebylo třeba, soudružce soudkyni bylo vše jasné. Soudruhům z justice a vnitra by měl někdo důrazně vysvětlit, že svoboda slova (zaručená Ústavou) buď je, anebo není. Nic mezi tím, ač si někteří aktivisté na vnitru už léta myslí něco jiného.

Ústavu jako hajzlpapír

používá jak Ústavní soud v čele s kariérním komunistou Rychetským, tak vláda. Právě Ústavní soud by potřeboval důkladné čistky, protože dlouhodobě v politických rozhodnutích poškozuje stát a jeho obyvatele. Lisabonskou smlouvou počínaje, změnou volebních pravidel po vyhlášení voleb konče. Kde jsou ty časy, kdy si chvilkaři udělali z ústavy jen trhací kalendář.

Elektronická diskriminace

je zanedbávaným problémem poslední doby. Státní i soukromé instituce a firmy přecházejí na internet a vesele přitom ignorují skutečnost, že 10% obyvatel je takříkajíc offline – nemají počítače, ani mobily. Tudíž neučí děti doma, ani si nic neobjednají – žádné zboží, žádné služby. 70% uživatelů počítačů ovládá jen kliknutí myší a režim “psací stroj”. Problému si alespoň v případě online výuky povšiml i ombudsman Křeček. Všechny tyto lidi vláda hodila přes palubu, protože statistiky tvrdí něco jiného. Samozřejmě – jsou o počtu prodaných kusů na hlavu a ne o tom, kdo si to může dovolit. Je to jak s hajzlpapírem na sklonku bolševika – zapomněli, že není na hlavu, ale na něco jiného…

Nouzový stav

byl prodloužen v rozporu s rozhodnutím parlamentu a následně se parlament ztrapnil tím, že s, tím nic neudělal. Vláda nevyužila příležitosti vrátit se “zpátky na stromy a začít znovu”. Místo zrušení nefunkčních ekonomicko-likvidačních a čistě buzeračních opatření (některé zboží na pultě před sebou si koupím jen přes oline nebo telefonickou objednávku) a ponechání jen čistě zdravotních ještě přitvrdila a pokud obyvatele neoškube za respirátory, vyrejžuje násobně víc na pokutách. A zdravotní situace se zhorší, protože respirátory budou lidé z čistě finančních důvodů používat podstatně déle, než roušky. Běžný občan prostě na rozdíl od vládních a parlamentních papalášů nekrade. Nezanedbatelné procento obyvatel navíc vláda dostala do situace, kdy mají jen dvě vyhlídky – relativně rychlou smrt na covid, nebo pomalou smrt hlady v dluzích.

Debilizátor školství Plaga

byl skupinou “uvědomělých občanů” (čili nasraným davem – viz Lovci monster s.r.o.) marně hledán na adrese trvalého bydliště. Přesto mu evidentně nedošlo, co je osobní odpovědnost a pokračuje v debilizování mládeže. Bohužel není první ani poslední, pro Fialu a Valachovou se ale svého času; nikdo nepokusil dojít…

Obecného ohrožení státu a obyvatel

se dopustila česká vláda v okamžiku, kdy se na trhu začaly objevovat první vakcíny proti Covidu. Místo aby po vzoru Izraele získala vzorky všeho na trhu, prohnala je našimi výzkumáky a na základě výsledků výzkumů je nakoupila (nebo nechala vyvinout vlastní), čeká na bumážku z Brusele a na to, co se nám někdo uráčí s jeho požehnáním poslat. Z hlediska bezpečnosti státu a případné bakteriologické války je to zločin. Další problém s vakcínami je ideologický. Po nakousnutí možnosti nákupu ruských vakcín se rozjela těžká protiruská propaganda, takže místo očkování se oblbuje. Jaký je rozdíl mezi politickou reprezentací, která nechá půl národa chcípnout z ideologických důvodů na Covid a tatíčkem Stalinem, který z těch samých důvodů nechal půl Ukrajiny chcípnout hlady? Jen v technologii! Bohužel.

Krysodlak

 

(Krysodlak není Petr Hampl, ale jiný autor, který chce zůstat v anonymitě. Petr Hampl s některými jeho názory souhlasí, s jinými nikoliv, a za žádné nepřebírá odpovědnost. Pokud chce někdo komunikovat přímo s Krysodlakem, Petr Hampl takový kontakt zprostředkuje).