Glosy za leden 2021

31. 1. 2021

Chcete vidět, jak vypadá aristokratická demence? Máme tu bývalého ministra a člena představenstva velké finanční instituce (a ředitele všeho možného), který si neumí představit, že když se Velké Británii zvýší poptávka po vepřovém, začnou tamní zemědělci pěstovat víc prasat (totéž platí o máslo, sýru a běžné zelenině).

Jenže ono to určitý smysl dává. Pokud budou Angličani jíst svou šunku, a žádná nadnárodní firma nevydělá na jejím dovozu z ciziny, tak se to prostě nepočítá.

Stejnou logiku Prouza prosazuje i v diskuzi o českých potravinách.

31. 1. 2021

Frontex potrestá Maďary tím, že odtamtud stáhne 38 úředníků a dva pohraničníky. Drsné, co?

Frontex stopne působení v Maďarsku

Evropská agentura Frontex nebude nadále vypomáhat při ochraně maďarských hranic. Tvrdí, že pokud by pokračovala, stala by se součástí praktik, které jsou v rozporu s právem EU.

Stalo se tak poté, co Soudní dvůr EU v prosinci rozhodl, že země porušila unijní azylová pravidla, která garantují právo cizinců žádat o azyl, když je namísto toho nutí k návratu do Srbska. V Maďarsku působilo asi 40 pracovníků Frontexu včetně pohraničníků.

Žalobu na Maďarsko podala k Soudnímu dvoru EU Evropská komise. Argumentovala, že země nelegálně drží migranty v uzavřených tranzitních zónách na srbsko-maďarské hranici, které lze opustit jen směrem do Srbska. Maďarská vláda tehdy reagovala, že proces je bezpředmětný, protože tranzitní zóny byly mezitím zrušeny.

O azyl nyní mohou cizinci žádat fakticky jen na zastupitelských úřadech Maďarska v jiných zemích, nebo pokud je Maďarsko první bezpečnou zemí, do níž vstoupili (tedy letecky), což je podle neziskových organizací rovněž nelegální, ty ale navíc tvrdí, že praxe vytlačování migrantů přes hranice zpět do Srbska pokračuje.

Odpovědná eurokomisařka Ylva Johanssonová krok Frontexu na Twitteru uvítala. Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargová ve facebookovém postu popřela, že by Maďarsko nelegálně vytlačovalo migranty do Srbska. Nicméně napsala, že „je ironií, že zatímco evropské země bojují a uzavírají své hranice, aby chránily své občany před pandemií, očekává se, že Maďarsko nechá nečinně davy migrantů pobíhat po Evropě“. Německá média podle ní neumožnila vládě uveřejnit stanovisko, Maďarsko všechna rozhodnutí SDEU dodržuje a Srbsko není jen bezpečná země, ale kandidát členství v EU.

30. 1. 2021

Legenda Jiří Holeček: Odstěhovat ty, kteří nebudou očkováni. Nebo oddělit od ostatních

30. 1. 2021

Nová politická strana: PŘÍSAHÁM, že kdo nedá zakázku Westinghousu, toho odvedeme v klepetech. Ať žije boj proti korupci.

29. 1. 2021

Vladimír Zlínský (zastupitel za SPD) velmi správně zdůrazňuje, že Česká republika potřebuje vlastní schopnost vyvíjet vakcíny. I do budoucna. Nemá smysl znovu plakat nad tím, co všechno bylo hloupě zrušeno, ale připomínám, že daňoví poplatníci vydávají na podporu vědeckého bádání 50 miliard (!) ročně.

Sputnik: Bude se v Česku očkovat čínskou a ruskou vakcínou? Lepšolidem už ruply nervy.

28. 1. 2021

Všímáte si toho, že fantazijní (konspirační) pohled na svět je téměř vždy velmi vstřícný k islámu?

  • Když džihádisté provedou nějaký atentát, fanoušek fantazijního světa vám vysvětlí, že ve skutečnosti provedli ilumináti nebo ho aspoň zorganizovali Źidé.
  • Pokud už musí uznat, že muslimové něco provedli, tak jsou stejně označeni za méněcenné blbečky, a vlastně oběti. Za všechno můžou jacísi údajní spiklenci uvnitř naší civilizace.
  • 1400 let džihádu pro ně neexistuje.
  • V krajních verzích je islám označován za vyspělejší náboženství než křesťanství. Téměř všichni fantazijní konspiratici vám ale řeknou, že islám o sobě špatný není.

Komu to tedy vlastně slouží? Kdo má zájem na zakrytí toho, že jsme ve válce civilizací? Tady máme prostor pro rozvíjení úžasných fantazijních příběhů.

28. 1. 2021

Jak probíhá spolupráce multikulturních neziskovek s džihádem. Neziskovka vytipuje terč, upozorní na něj teroristy, a ti se postarají o ostatní.

27. 1.2021

Pro děti vyrůstající v chudinských čtvrtích platí, že pokud se jim dostává pozornosti a láskyplné rodičovské péče (což tam rozhodně není obvyklé), mají pak v dospělosti o něco vyšší IQ. Rozdíl je v průměru šest bodů, což neudělá z hlupáka génia. Ale je těch pár bodů, co často rozhoduje o tom, jestli je dítě schopno dokončit základní školu.

Velmi pravděpodobně to bude platit i pro lokality typu Chánova. Kdyby se různé Romey vykašlaly na tzv. diskriminaci a vedly Romy k pořádné péči o děti (a k odpovědnému chování během těhotenství), udělaly by pro tu komunitu víc.

Science News: Low-income preschoolers exposed to nurturing care have with higher IQ scores later on

27. 1. 2021

Angažované básně Amandy Gormanové jsou přirovnávány ke komunistickým budovatelským zpěvům z 50. let. Omyl!

Obojí spojuje přiblblá angažovanost, jenže je obrovský rozdíl mezi neumělým žvatláním 20leté aktivistky a zpěvnými básněmi, jejichž autory byli skuteční básníci s velkým B jako Vítězslav Nezval nebo S.K. Neumann. Skuteční profesionálové, kteří uměli pracovat s rytmem a zvukem, jejichž metafora byla metaforou. S jazykem dokázali pracovat tak, aby vykouzlili atmosféru.

V Americe nenastupuje nový bolševismus, ale jakási neumělá parodie na bolševismus střižená parodií na aristokratickou dekadenci. Režim, ve kterém nikdo nemusí nic umět. Hlavní je být “autentický” přesně podle předpisů.

MF Dnes: Mladá básnířka na inauguraci uhranula

27. 1. 2021

Tak prý máme děkovat EU, že nám tak skvěle nakoupila vakcíny. Zvláště vděční budou pozůstalí po zbytečně zemřelých. Členství v EU zabíjí.

27. 1. 2021

Víte, proč slovo holokaust pochází z řečtiny (doslova “zápalná oběť”)? Protože bylo původně používáno pro vyhlazování křesťanského obyvatelstva (hlavně řeckého a arménského) muslimy. Hitlerovi lidé jen přesně napodobovali.

To nijak nesnižuje hrůznost a odpornost nacistických zločinů. Nacistická rasová ideologie není o nic lepší než islám. V tom není žádný prostor pro kompromis.

Jo, a pokud někdo bude ty zločiny relativizovat, okamžitě blokuju. O přátelství takových lidí nestojím.

Venda Řehák: Mezinárodní den památky obětí holokaustu (27.ledna)

NEZAPOMÍNEJME.

27. ledna 1945 byl Rudou armádou osvobozen německý koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Březinka). Proto byl tento den OSN vybrán jako Mezinárodní den památky obětí holokaustu.

27. 1. 2021

Z Vidlákova komentáře:

Samozřejmě se najde spousta dobroserů, keří budou poukazovat na to jak chudáci obchodní řetězcové mají zbytečnou administrativu, to jim prodražuje prodej a díky tomu chudáček zákazník platí v obchodě víc. Jistě se ozvou i někteří volnotržní vlastenci, že je to vlastně komunismus a celé je to špatně. Ale mladý Klaus hlasoval pro tento zákon, tak snad zvítězilo vlastenectví nad ekonomickými kecy…

Časem, v kombinaci s dalšími zákony a vyhláškami, v kombinaci s dalšími možnostmi, možná jednoho dne zjistíme, že toto hlasování byl začátek něčeho nového. Zkonstatujeme, že k vítězství vedla ještě dlouhá cesta, že tento zákon byl skutečně jen začátek, ale významný.

Pevně ale doufám, že z něj bude předvolební téma. Že se Pirátů a ostatní někdo zeptá, proč hlasovali proti. Že se podíváme, jak se kroutí, jak nevědí, jak se vymlouvají a blábolí. A pokud má Babiš rozum – použije tento zákon jako podmínku sebe sama. Chcete mít tento vlastenecký zákon zvýhodňující domácí produkci? Tak mě udržte ve sněmovně, protože pokud s ostatními prohrajeme, bude tento zákon promtně zrušen.

A my vidláci budeme mít další těžké rozhodování, jak se postavit k oligarchovi. Pokud se podobných zákonů ještě pár stihne, bude Babiš se křípajícími zuby znovu zvolen do premiérského křesla… ne proto, že by byl skvělý, hodný, nejlepší, nejdokonalejší… ale jednoduše proto, že jakákoliv jiná alternativa bude národní katastrofa.

Zákon o povinném podílu českých potravin

26. 1. 2021

Před pár dny jsme tady řešili, jestli více peněz učiní člověka šťastnějším.

Není to taky mystické, jak by se zdálo. Je na to řadu výzkumů a studií.

Pokud zbohatnete, přestěhujete se do většího domu, pořídíte si lepší auto atd., váš pocit životního štěstí prudce stoupne, ale po pár měsících se vrátí zpátky.

Pokud zbohatnete a využijete toho k tomu, že začnete trávit čas jiným způsobem (více příjemných a zajímavých věcí, více času s přáteli atd.), pak se skutečně stanete šťastnějším člověkem.

26. 1. 2021

Vůdcové francouzských muslimů se otevřeně odmítli podřizovat francouzským zákonům.

26. 1. 2021

Příklad Izraele ukazuje, co je známo po celé dějiny. Je z principu nemožné zvládnout jakoukoliv epidemii, pokud ponecháte otevřené hranice.

  • Můžete virus vykaranténovat, ale přivezou vám ho z ciziny.
  • Můžete populaci proočkovat, ale pořád riskujete, že vám přivezou mutaci viru, na kterou nebude očkování zabírat.
  • Dokonce i v případě mýtického promořování by to vedlo toho, že obětujete desetitisíce nebo statisíce lidí, populace si zvykne, virus nějakým zázrakem nezmutuje – a vzápětí máte novou mutaci z ciziny, a celé znova.

Máte už těch opatření plné zuby? Tlačte na rychlé očkování, a především tlačte na uzavření hranic.

26. 1. 2021

Těsně před svým odchodem Donald Trump odtajnil pár dokumentů. Mimo jiné teď s jistotou víme, že kampaň Hillary Clintonové v roce 2016 byla významně financována ze zahraničních zdrojů. FBI má povinnost (!) se takovou situací zabývat, nicméně vedení agentury svým lidem zakázalo to řešit.

Zpětně je zajímavější, jak je možné, že ve vedení FBI nebyla provedena důsledná čistka. (když se zároveň ukázalo, že nasazovali agenty do štábu Donalda Trumpa, který žádnou zahraniční podporu nedostával).

Myslím, že to dobře ukazuje, proč to nakonec dopadlo, jak to dopadlo.

Trump Declassified Memos Prove FBI Gave Clinton Campaign Pass on Foreign Donors

25. 1. 2021

Tenhle citát Ivo Budila je naprosto zásadní pro pochopení toho, co se děje. Naprosto zásadní!!!!

Mimo jiné z toho vyplývá, proč totalitní systémy dvacátého století si dokázaly namazat islám na chleba, zatímco ten současný mu podléhá. Obávám se, že bojovníci proti nastupující neomarxistické totalitě opět bojují minulou válku:

“Totalitní systém komunistického, fašistického nebo nacistického typu byl radikálním, revolučním a brutálním pokusem vytvořit zcela nový typ utopické společnosti na třídním či rasovém základě. Byl výrazem ohromného vzepětí vůle a energie, kterou západní společnost v první polovině dvacátého století disponovala a bez níž by byla totalitní aspirace nemyslitelná.

Současná západní společnost postrádá podobnou vitalitu. Ztrácí svobodu a mění se postupně v nedemokratický systém, který demokracii pouze svými procedurami předstírá. Je to výraz stagnace a civilizační únavy západního světa, nikoliv totalitního pokušení.”

Rozhovor s Ivo Budilem

25. 1. 2021

Tak čekám, kdy ministr Blatný vysvětlí neschopnost sehnat vakcíny tím, že vlastně chrání národ před očipováním.

25. 1. 2021

Chuťovka. Průvodce pro rodiče – jak správně vysvětlit dítěti, že je zločincem už jenom tím, že se narodilo s bílou barvou kůže, a že tato vina nemůže být nijak smyta. A co nejhorší – někteří rodiče tak opravdu postupují!

Za tisíce let lidských dějin nevíme o žádném případu, kdy by rodiče takhle vedli děti. V mnoha případech dětem vysvětlovali, že na tom nikdy nebudou jako příslušníci honorace. Že nikdy nedostanou stejnou šanci a že se s tím musí smířit. Ale nikdy jim neříkali, že jsou odpornými zločinci jenom tím, že se narodily.

Shodou okolností přichází tahle “novinka” v době, kdy školství v celém západním světě prochází dramatickými změnami. Už není zapotřebí se toho hodně naučit. Jediným cílem je získat sebevědomí. Vypěstovat arogantní fracky, kteří neumí nic, ale myslí si, že jim patří svět. Ale těm stejným mladým lidem musíte vysvětlit, že jsou zločinci už jenom tím, že se narodili. Máte jim vštípit největší možné ambice a zároveň připravit na to, že budou terčem útoků, ponižování a nejrůznějších ústrků, protože jsou běloši. A že to mají ochotně přijímat.

Není to na hlavu? Obávám se, že i ta otázka je nesmyslná – v prostředí, pro které jsou připravováni, není nic logické nebo nelogické, pravdivé nebo nepravdivé. Jen tupost a konformita. Připravenost měnit životní přesvědčení každých pár minut podle toho, jak se někomu podaří přesměrovat dav.

White privilege – a guide for parents

24. 1. 2021

Jak je to s domobranami v sousedních státech? Jak to s nimi bylo v minulosti? Jak je to v České republice s pokusy zformovat jednotky bránící naše území (když na to Armáda ČR zcela rezignovala)? Na tyto a další otázky odpovídá kniha Aleše Přichystala, na níž se podíleli mimo jiné Marek Obrtel, Ivo Gec, Jirka Kobza, Jaroslav Štefec, David Bohbot, Ivan Kratochvíl, David Buchtela a moje maličkost.

24. 1. 2021

Kvůli tomuhle je zapotřebí na vládu tlačit! A ne jí vyčítat, že jsou málo přeplněné nemocnice.

Aleš Rádl: EU proti očkování

Seznam: Vakcína Sinovacu je 100% účinná při prevenci vážných případů, hospitalizace může snížit až o 80 %.

EU JE OVŠEM NEKOUPÍ PROTOŽE JE ČÍNSKÁ A ČESKO JÍ KOUPIT NESMÍ PROTOŽE NÁM TO EU NEDOVOLÍ

24. 1. 2021

Biden ještě není ve funkci ani týden, a americké velvyslanectví už organizuje nepokoje v Moskvě. Naprosto shodné s tím, co v Americe označují za “domácí terorismus” a “útok na demokracii”.

Jeden obrovský rozdíl mezi oběma režimy ale je. V Americe se do demonstrantů střílí, v Rusku nikoliv.

23. 1. 2021

Mnozí jsou po posledních událostech zklamaní, ale je to zklamání zdravé. Nikdo nepomůže své zemi tím, že se bude utíkat do fantazijních vizí. Potřebujeme si přiznat, že historie neskončila. Všechny zákonitosti, které platily po staletí, platí i dnes. Západ je nadále ve válce civilizací. Nadále je to válka vyhlazovací a opět jsme tou slabší stranou. Jediný rozdíl proti Americe je v tom, že vítěz nebude žádné rezervace tolerovat. Potřebujeme taky vidět, že tu působí anonymní mechanismy, které vedou k civilizačnímu kolapsu, a že pokud je nevypneme, tak náš svět zanikne. Že to není problém jednotlivých lidí ani jednotlivých ideologií – odstranění těch nejhorších by snad mohlo přinést dočasnou úlevu, ale nic nevyřeší. Je lhostejné, jestli to vzniklo samo nebo něčím zlým úmyslem, v každém případě se to už dávno vymklo z rukou.

iDnes: Trumpovi radikální příznivci propadají depresi

23. 1. 2021

Pehe nikdy nepatřil k nejbystřejším (leda, že šlo o lov finančních podpor), ale teď už dočista zešílel. Miliony obětí tahanic o mikrofony. Ach jo.  Kolik let musíte kvůli tomu studovat politologii?

23. 1. 2021

Tomáš Březina odchází do důchodu a obrovský podnik Best je na prodej. Bude stát přes pět miliard, takže si ho buď koupí cizinci nebo nějaký oligarcha (který ho časem stejně prodá do ciziny).

V racionálním ekonomickém režimu by si takovou firmu koupili zaměstnanci, s pomocí půjčky od státní banky. Ale to bychom byli někde jinde.

Otevírá to nicméně jinou rouhavou otázku. Představte si, čistě teoreticky, že by byl daňový systém nastaven tak, aby nikdo nemohl vytvořit majetek větší než půl miliardy korun. Pan Březina by nevybudoval takhle obrovský Best, ale od určitého věku by věnoval podstatně více času svým koníčkům. Byl by méně šťastný? Statistiky říkají, že by byl nejspíš šťasnější. Tržní postavení obrovského Bestu by si rozdělilo několik menších firem. Jejich zaměstnancům by se patrně žilo o něco lépe a hodně z nich by mělo zajímavější práci (což souvisí). Zákazníci by měli o něco pestřejší nabídku. Lépe by se žilo i příbuzným pana Březiny.

Možná vás napadá námitka, že panu Březinovi nic nebránilo, aby se po dosažení první půlmiliardy zastavil. Omyl! Kdyby dal přednost kvalitě života před ekonomickým růstem, riskoval by, že někdo vyroste místo něj a vytlačí ho z trhu.

Jak dlouho ještě bude trvat, než si připustíme, že systém, který odměňuje neomezené hromadění majetku, je špatný pro všechny. Má jenom poražené, žádné vítěze.

22. 1. 2021

Amerika viditelně přešla k systému jedné politické strany. Nikoliv únorovým pučem, ale přirozenou koncentrací kapitálu. Výsledek je stejný. Republikáni se posunuli do podobné pozice jako Lidovci v předlistopadovém Československu. Stali se pomocnou organizací pro vládnoucí stranu. Někým, kdo je solidní součástí systému, ale je o maličko méně strašný než vládnoucí strana. Taková organizace nemá žádný jiný význam než vytváření dalších kariérových příležitostí.

Má vůbec smysl takovou stranu podporovat? Pokud někdo věří, že režim je ještě reformovatelný, pak může hledat ostrůvky zdravého rozumu uvnitř Demokratické strany. Třeba Tulsi Gabbard, první hinduistka v americkém kongresu a prakticky zaměřená žena s velmi rozumnými názory na feminismus, islám a lidský život celkově. Konec konců, i extrémista Sanders se nechal nedávno slyšet, že zlepšení postavení běžných pracujících musí mít přednost před menšinami.

Pokud si někdo myslí, že systém už reformovatelný není, pak nemá smysl podporovat ani Demokraty ani Republikány. Ostatně, do velmi podobné situace se dostáváme i u nás. Buď podporovat Piráty nebo jasně antisystémovou variantu – k čemu Piráti light pod značkami jako TOP, ODS, KDU apod.

Otázka týdne: Co ještě zbývá americkým konzervativcům

22. 1. 2021

Podle ministra zdravotnictví jsou počty obětí covidu tak vysoké, protože jsou do nich počítány i oběti autonehod. Víte, kolik v ČR umírá lidí na autonehody? V průměru jeden a něco denně. I kdyby byly veškeré autonehody započítány do covidu, je to tak malé číslo, že to vůbec nebude patrné!

A tenhle člověk vede reakci na epidemii. Neuvěřitelné. Úplně nejhorší na tom je, že nemůžeme nic dělat. Asi jako ve válce, když zjistíte, že je generál mentálně postižený, ale nemůžete přestat bojovat. Ach jo.

21. 1. 2021

Francouzka, která napsala pravdu o obsahu koránu, dostává vyhrůžky smrtí a podobné zprávičky. 30 za minutu! Ale to paní Jourovou neznepokojuje. To “nenávist na síti” asi není.

21. 1. 2021

Antifa zaútočila na sídlo Demokratické strany v Portlandu. Biden pro ně není dost radikální.

Jo, rozpoutat běsy, to není tak těžké. Ale dostat fanatiky zpátky pod kontrolu, to je podstatně obtížnější.

Breitbart.com: Antifa Attacks Democrat HQ in Portland

21. 1. 2021

Dalo by se to napsat i lépe. Např.

Soudruh Biden své nekonečné moudrosti a vznešenosti nám všem dal novou naději a projasnil naše životy tou nejhlubší pravdou: Nadřazenost bílých musí skončit.

Je čím dál jasnější, že praxe ze Severní Koreje může být v Seznamu, České televizi a bakalomédiích nedocenitelná.

21. 1. 2021

Máloco ukazuje proměnu našeho světa tak dobře, jako změna významu slova “konkurenceschopnost”. Byly doby, kdy se jednalo o to, jak je člověk prospěšný jiným lidem. Samozřejmě, nefungovalo to ideálně, ale základní směr takový byl.

To se úplně otočilo. Dnes výrazem “konkurenceschopnost” rozumíme výhradně schopnost přispět k navýšení korporátních zisků. Dokonce i menší firma je hodnocena podle toho, jak je užitečným “partnerem” příslušné korporace. Uvnitř nejvyšší třídy (nové aristokracie) se konkureschopností rozumí schopnost udržet si pozici a zničit všechny potenciální konkurenty. S užitečností nebo pomocí jiným lidem to už dávno nemá nic společného.

Ostatně, takhle se posuzuje konkurenceschopnost celých států. Čím víc peněz dokážou občané té které země poslat do korporátní centrály, tím jsou konkurenceschopnější.

Mimo jiné to znamená, že nedokážeme poznat, jak je kdo užitečný. Trh je k ničemu (ten měří pouze tu “konkurenceschopnost”) a posuzování různými úřady nebo neziskovkami – darmo mluvit.

21. 1. 2021

Velká Británie je už tři týdny nezávislá. A jak se dalo čekat, nezměnilo se nic ani k lepšímu ani k horšímu. Svým způsobem je to ilustrace postoje, na který často narážíme i v české debatě:

Odejdeme z EU, ale uzavřeme takové smlouvy s tolika státy (či skupinami států), že všechno zůstane, jako bychom v EU byli.

Proč v takovém případě odcházet? Na to se možná ptají Angličani. Jejich země je nadále islamizována. Nadnárodní korporace nadále vládnou britské ekonomice a drsně tlačí politickou korektnost, protibělošský rasismus a klimatické šílenství. Ty mocenské skupiny, které panují v EU, ty panují i ve Velké Británii. Britští dělníci nadále čelí konkurenci levné pracovní síly z nerůznějších částí světa. O obnově britského průmyslu není ani řeči.

Odchod má vlastně jediný smysl. Otevírá to (teoretickou) možnost další revoluce, tentokrát lidové.

Je dobré to mít srovnané. Odchod z EU je pouze nástroj pro obnovení národní svrchovanosti a soběstačnosti. Není to cíl sám o sobě.

Jiří Kobza: Rozvodové drama

20. 1. 2021

Děsivé případy se mohou odehrát kdekoliv. Ale jenom v islámském civilizačním okruhu je to v souladu s morálkou předepsanou jejich posvátnými spisy.

20. 1. 2021

Jan Keller:

Kajícnost je výhodná pro byznys. Omluvit se za otrokářství, za feudalismus, za kolonialismus je konec konců levnější než lidem přidat na mzdě. Na případné kompenzace se budou skládat ti, kdo z nich neprofitovali.

20. 1. 2021

Dnešní Seznam.cz:

Biden chce zachovat a posílit ochranu pro takzvané „snílky”.

Ve skutečnosti se jedná o ilegální migranty zapojené do programu Development, Relief, and Education for Alien Minors Act (DREAM), ale kdo by to zjišťoval, že. Kdo to kdy slyšel, aby profesionální novinář něco věděl o tématu, o kterém píše. Nebo, aby o něm něco věděl editor. Novináři jsou už dávno hodnoceni podle úplně jiných kritérií.

20. 1. 2021

Navalný se mohl vrátit, protože ví, že v ruské vazbě se politickým vězňům nestávají podivné sebevraždy, jako třeba na Slovensku.

20. 1. 2021

Bravo! Skvělá zpráva! Díky všem, kdo se o to zasloužili.

Dobře si všimněte Pirátů. Někdy jsou pro regulace, jinde je pro ně trh posvátný. Kde je ta hranice? Zájem největších globálních korporací – to rozhoduje. Co chtějí velké zahraniční skupiny, to je podle Pirátů správné, ať je to protržní nebo protitržní.

Novinky.cz: Poslanci odklepli kvóty na české potraviny

20. 1. 2021

Po posledních událostech je jasné, že Trikolora bude v příštích volbách soupeřit se Svobodnými, a zůstává otevřené, jestli Václav Klaus a Zuzana Zahradníková vydrží až do voleb, nebo ze strany odejdou dřív.

Dokážu si představit, že to ukrutně bolí spoustu lidí, kteří do toho projektu šli s nadšením, čistými úmysly a ve své obci udělali spoustu práce. Řadu takových lidí znám osobně.

Prosím, nenechte se tím otrávit. Politické projekty přicházejí a odcházejí. Kampaně začínají a končí. Ale národ zůstává. Pokud jej nepřeválcuje migrace z jiné kultury. Pokuste se udržet práci ve svém místě (byť i třeba jako nestranickou). Pokuste se udržet vztahy se spolupracovníky. Vaše země to bude ještě potřebovat.

19. 1. 2021

Pro toho terén těžký není,

kdo má perfektní vybavení.

S běžkami Artis na nohou,

mě Brdy zastavit nemohou.

19. 1. 2021

Rusku se nepodřídí mezinárodní arbitráži a nezaplatí 57 miliard dolarů Jukosu. Vlastně na tom není nic mimořádného. Takhle se chovají nezávislé státy. Nejvyšší autoritou je jejich vlastní ústavní soud, a žádné zahraniční či globální těleso na tom nemůže nic změnit.

The actual permission of the Russian Constitutional Court not to pay $ 57 billion in the Yukos case is commented on in the West

18. 1. 2021

Není ještě úplně jasné, jakou roli v tom hráli provokatéři, a kdo všichni do Kapitolu vběhl. Nicméně to podstatné můžeme konstatovat už teď. Když existuje vážné podezření z rozsáhlých volebních podvodů a úřady to odmítají vyšetřit, mají občané právo vtrhnout do vládní budovy. To k demokratickým režimům prostě patří. Historie zná podobných případů bezpočet.

Co ale přijatelné není, je střelba na neozbrojené protestující. Vražda bezúhonné občanky a válečné veteránky Ashli Babbitové je přelomovým momentem. Spojené státy americké nejenže nejsou demokratickým režimem, ale už se to ani nenamáhají předstírat. Kdyby se stejným způsobem zachovala jakákoliv diktatura třetího světa, bylo by to záminkou k jejímu napadení. Nechává Maduro střílet do neozbrojených protestujících, kteří nikoho neohrožují? Dělá to Lukašenko?

Jak napsal Curtis Yarvin, výhodou posledních událostí je to, že divadlo skončilo. V Americe se už přestalo hrát na demokracii a občanské svobody.

Konec hry na demokracii

17. 1. 2021

Bojíte se čipování lidí? Tak tady máte něco mnohem horšího než čipování. Všechny biometrické údaje na jednom místě.

I kdyby došlo na čipování, mohl by si člověk tu věc vyndat z těla. Ale oka, palce ani hlasu se nezbavíte. Jak jste jednou v databázi, mají vás navždycky.

Navíc je naivní předpokládat, že údaje shromážděné českou vládou zůstanou jen české vládě. Jednak tu jsou “přátelské” tajné služby (které mohou údaje zase předávat dál), kromě toho se ještě na světě nenašel nikdo, kdo by se dokázal ubránit před hackerskými útoky. O svá citlivá data už přišli Google, Amazon, vláda USA, vláda Thajwanu… vlastně téměř každý.

Policie chce Centrální biometrický identifikační systém za stamiliony

17. 1. 2021

Zase po čase jsem napsal delší esej. Tentokrát pro Novou republiku. Doufám, že je budu psát pravidelně.

Snažím se ukázat, že v českém vlasteneckém hnutí postupně krystalizuje rozdělení na dva proudy. Na jedné straně masarykovská levice, na druhé straně aliance zastánců minimálního státu, ultratradičních katolíků a příznivců konspirací (pokud se ten výraz někoho dotknul, omlouvám se, rád bych používal termín přijatelný i pro ně).

“Ikonickou postavou masarykovců je profesor Jan Keller, ikonickou postavou ultrakonzervativců profesor Václav Klaus. Přestože nemá blízko ke konspiračním fantaziím ani k radikálním náboženským postojům, má schopnost kolem sebe takové lidi shromažďovat a získávat jejich loajalitu. Základním politickým domovem ultrakonzervativců je Institut Václava Klause, masarykovce najdete v SPD a KSČM (obě tyto strany však pokrývají mnohem širší spektrum názorů).

V ideálním případě se budou oba proudy konsolidovat natolik, aby mezi nimi mohla probíhat jednání a aby bylo možné znovu budovat důvěru tak pošramocenou v roce 2020. Ideálně tak, aby to umožnilo spolupráci během prezidentských voleb 2021.” 

Petr Hampl: Dva proudy současného českého vlasteneckého hnutí

17. 1. 2021

“Zatímco v Číně prezident vypnul Facebook, ve Spojených státech Facebook vypnul prezidenta,” říká v rozhovoru pro parlamentky Jardy Foldyna.

Přesně! Buď má státník odvahu jít do přímého střetu za cenu všech rizik a pokusit se úplně rozvrátit infrastrukturu nepřítele (třeba včetně dočasného vyvlastnění zahraničních bank, jako to udělal Orbán), nebo ať se na to vykašle.

Rozhovor s Jaroslavem Foldynou na Parlamentních listech

16. 1. 2021

Jan Keller:

I když se teoretici fungování čistého trhu snaží dodat své víře zdání exaktnosti používáním odborně znějících termínů… pouze tím obalují předvědecké jádro své víry, které trhu přisuzuje božské kvality… Zbaven svých regulačních pout, stává se trh sám o sobě zcela automaticky tvůrcem nekonečného bohatství. Zpochybňování jeho kvalit je rouháním. Každý pokus do něho zasahovat je svatokrádeží.

Stejně kriticky a sarkasticky ale Keller píše i o marxismu.

16. 1. 2021

Tak topení dřevem v kamnech prý škodí zdraví. Bylo by to k pousmání, kdyby to neznamenalo, že desítky úředníků a neziskovkářů už začali pracovat na tom, jak topení v kamnech zakázat. Nejdřív budou tvrdit, že žádný takový nápad neexistuje (budou dokonce stíhat lidi, co o tom mluví), a pak zjistíme, že je to zavedeno. Správný občan přece teplo odebírá od teplárny, která patří německému nebo francouzskému investorovi.

A za pár let budou eurofanatici tvrdit, že před vstupem do EU se v domech netopilo a lidé běžně mrzli. To není nadsázka!

Mezitím jiní úředníci a neziskováři diskutují o zákazu zelí (prý obsahuje nějaké nezdravé látky).

To nejsou výjimečné události. To je standardní fungování současného ekonomicko-politického systému.

Seznam.cz: Pálení dřeva v kamnech škodí vám i lidem ve vašem okolí, varují vědci

16. 1. 2021

Na podporu portálu Nová republika (Lenka Procházková, Ivan David, Václav Dvořák a další) vybráno téměř 400 tisíc korun! Brzy bude zcela nový portál v hezké grafice s vlastní internetovou televizí. Do celé částky zbývá už jen pár tisícovek!

16. 1. 2021

Z velmi zajímavého textu o tom, jak Orbán změnil Maďarsko (a který můžeme číst i jako vysvětlení, pro Trump nezměnil Ameriku, a proč se Okamurovi zatím nedaří změnit Česko) vypichuji následující větu:

A TAK ORBÁN VYTYČIL DVA CÍLE, KTERÉ ŠLY RUKU V RUCE: VYBUDOVÁNÍ SKUTEČNÉ SPOLEČENSKÉ ZÁKLADNY A VLASTNÍCH SOUKROMÝCH MÉDIÍ.

Ono totiž nejde o to, jestli má nějaká vlastenecká strana nějaké poslance. Jde o to, jestli ten vliv (a ty peníze) dokáže přeměnit ve vybudování vlastních médií a ve vybudování sítě buněk, s tisíci a tisíci skutečných aktivistů.

Dokud to nebude hotové, pak ke společenské změně nepomůže ani náhlá hluboká krize. “Lidé se mají příliš dobře. Až dojde na jejich talíře, pak se to změní,” slýchám občas. Blbost. Když se prudce zhorší poměry, každý bude řešit, aby sám přežil. Na revoluci nebudou mít ani pomyšlení. Leda by tu byl v té chvíli někdo s vlastními médii, sítí aktivistů a ideologií.

Ale v tom textu je i řada jiných hodně zajímavých věcí. Díky Lucii Sulovské za velmi důkladné zpracování.

Třicet let nového Maďarska

15. 1. 2021

Světový trh s operacemi změny pohlaví má do roku 2026 dosáhnout objemu 1,5 miliardy dolarů ročně.

Global Market Insights: Sex Reassignment Surgery Market to hit USD 1.5 Bn by 2026: Global Market Insights, Inc.

15. 1. 2021

Z připravovaného rozhovoru pro parlamentky.

Čekáte další nepokoje v souvislosti s inagurací Joe Bidena?

Absolutně ne. Ta všechna nová opatření mají především zastrašující charakter. Jde o to ukázat, že mocenská elita je připravena použít proti vlastnímu lidu naprosto jakékoliv prostředky. Klidně budou do lidí střílet z kulometů, pokud na to dojde.

15. 1. 2021

Z odpovědi na otázku, zda bude Václav Klaus příštím českým prezidentem.

Je tak našlápnuto k volbám, kdy finanční a mediální náskok umožní Václavu Klausovi postup do finále. Tam však významná část zemanovských fanoušků zůstane doma, a výsledkem bude hladké vítězství Petra Pavla, Miroslavy Němcové nebo jiného globalistického kandidáta.

Velkou šanci na úspěch ve druhém kolem mají osobnost typu Jana Kellera nebo Ivana Davida. Kdyby Václav Klaus chtěl, mohl by jim poskytnout zásadní podporu a zachránit tak zbytky národní suverenity. Závěr jeho politické kariéry tak bude svým způsobem určitým testem – jde o vlast a ideály nebo o vlastní ego?

Otázka týdne: Dokáže Václav Klaus starší vyhrát prezidentské volby?

14. 1. 2021

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Rok 2020 by byl pro většinu obyvatel západního civilizačního okruhu nejhorším v jejich životě, i kdyby epidemie nepřišla. Situace se zhoršuje, ubývá svobody, klesá životní úroveň, bohatne jen úzká vrstva nejbohatších a nejmocnějších. Postupně se mění demografická rovnováha ve prospěch migrantů, společnosti jsou islamizovány.

Koronavirová situace navíc podtrhla naprosto neschopnost západních vlád a společností postarat se o své zranitelné. Tak, jako jsou dlouhodobě ponechány bez pomoci miliony bezdomovců. Tak, jako byly zcela hozeny přes palubu miliony dělníků, které přišly o práci kvůli přesunu výroby do zahraničí. Tak, jako byli odepsáni obyvatelé chudých čtvrtí, do kterých přišli agresivní migranti. Tak byli zcela opuštěni na jedné straně staří a nemocní, na druhé straně podnikatelé a zaměstnanci. To celé ostře kontrastuje s asijskými zeměmi, které situaci zvládly a dokázaly se o své lidi postarat.

Petr Hampl: Koronavirová krize jen podtrhla rozpad západních společností

14. 1. 2021

Jaroslav Bašta:

Archeologové zjistili, že termín migrace se stal politicky nekorektním, takže ho v rámci svého oboru nahradili pojmem demická difuze. Označují jím šíření inovací a nových myšlenek prostřednictvím přesunu obyvatel do nových oblastí. Procházka Londýnem, Paříží nebo Marseille dává poznat, že jde o velmi přesný výraz.

Jaroslav Bašta: Vpřed do třetí dekády třetího tisíciletí

14. 1. 2021

Tak nám po Národním divadle a národním fotbalovém mužstvu ukradli i Národní galerii. Jednoznačně odpovědnou osobou je Lubomír Zaorálek (ČSSD). Už v létě jsem zpochybňoval, je-li vhodnou kandidátkou na ředitelku cizinka, která neumí česky a o český národ se nijak speciálně nezajímá (byť nezpochybňuji její kvality jakožto galeristky). Jenže ono to došlo ještě mnohem dál. Třeba kurátorkou sbírek moderního umění je Američanka – rovněž bez zájmu o české záležitosti. Název byl změněn na Národní galerie Praha, což je nejspíš příprava na definitivní “Galerie Praha”. Zakladatelé ze Společnosti vlasteneckých přátel umění nejspíš rotují v hrobech. Do doby, než ty hroby budou zlikvidovány, aby udělaly místo nějakému supermarketu.

Zajímavé je, že už se objevuje nespokojenost i mezi českými kunshistoriky. Jako by konečně otevírali oči. Budou-li české galerie zcela začleněny do globálních struktur, a zajímavá místa dostanou cizinci, kde se uplatní místní lidé? Jako asistent asistenta asistenta nějaké pařížské galerie? Bude to k životu?

Doktorandka PF UK Vilma Prázná si ale velmi dobře všímá ještě něčeho dalšího. A sice, že v globální politicky-korektní koncepci galerie není místo pro skutečné umění. “Místo galerií budou možná azylové domy, které si budou říkat třeba Společenské centrum Praha, protože pojem galerie by mohl urazit. Umění zřejmě zase zbude underground,” píše. Abych jí neublížil, tak zdůrazňuji, že názory slečny Prázné nejsou shodné s Hamplovými. Ale za přečtení její text rozhodně stojí.

Vilma Prázná: Národní galerie Praha: Místo umění ideologie maskovaná empatií

13. 1. 2021

Níže je uveden zatím nejzásadnější komentář, jaký jsem k situaci v USA četl. Ti lidé páchají kolektivní sebevraždu, a vlastně k tomu ani nepotřebují islám. I když ten asi bude vítězem.

Pro mne není těžké představit si, že z toho existuje cesta ven. Ale potřebují si přiznat, že prapříčinou jejich problémů je hamižnost a ideologie tzv. volného trhu (která v určitých dobách přinášela svobodu a blahobyt, dnes nepřináší ani jedno). Potřebují se zbavit obsese z tzv. kolektivismu. Potřebují se vrátit k myšlence místní autonomie.

Možná je ta současná katastrofa nakonec posune správným směrem.

Martin Konvička: Konec konzervativní Ameriky

Z různých komentářů vidím, že si pořád málokdo uvědomuje, jak je situace v USA vážná. Zkusím rychlou rekapitulaci.

1. Americký sen je už delší dobu jen snem. Ta země chudne před očima a je celkem jasné, že dnešní mladí se budou mít materiálně hůře, než jejich rodiče.

(Proč, to vynechávám.)

2. “Revoluční ideologií” mladé bílé progresivní Ameriky se stalo zničení světa jejich rodičů. Ale protože na to sami nemají, je “nástrojem” k tomu n*gga gansta z ghett. Dojít k tomu má jednoduše – bílé dívky budou rodit smíšené děti, bílí kluci… nebudou kluci, což vyřeší hormony a skalpel. Nebo budou chodit s jinými kluky.

(Tady ty důvody objasním. Bílý kluk ze střední třídy neunáší konfrontaci s fyzicky zdatnějšími kluky, po nichž navíc jejich kultura nechce vzdělání/úspěch/kariéru/peníze. Bílý kluk je stresovaný, černý ne, k tomu přidejte vliv rasové šikany ve školách, různých protekcí pro ty menšiny… Bílé děvče dělá, co jí káží hormony, tj. jde za vítězem.)

3. Je to samozřejmě “přifukováno” – médii, školami, dark-webem, kulturou a je to samozřejmě “podporováno” ze všech stran, od drogového trhu po sport…

4. “Konzervativní Amerika” neví, co s tím. Zkusili to legálně, přes volby, a zkusili to “instinktivně”, přes držení spousty zbraní, exodus na venkov, křesťanský tradicionalismus, atd. Jenže některé ty prostředky dál zhoršují situaci – např. venkov se hůř organizuje, je závislý na spojení poskytované městy, dobrovolně vyklidil kulturu, metropolitní volební politiku, školní rady… A ztrácí vlastní děti.

5. Ten bordel, do značné míry spontánní, je samozřejmě živnou půdou pro politické šíbry nejhoršího kalibru, pro etnické mafie (všimněte si, kolik se “na špičku” prodralo např. Jamaičanů), určitě pro zahraniční ovlivňování (ale fakt ne z Ruska). No a šíbři spolu s etnickými mafiemi přebírají moc v zemi.

Zajímavé bude, co islám. On v USA sílil, některé oblasti byly taková západní Evropa -20 let. Ale nyní, zdá se, vyšel z módy. Potřebu bílého intelektuála před někoho si klekat zjevně živý tmavý gangsta naplní kvalitněji, než imaginární alláh. Jenže islám, to jsou peníze, takže se ještě můžeme dočkat různých obratů.

13. 1. 2021

Ve včerejším pořadu Incorrect Franty Kubáska připomínám, že umlčování nepohodlných je pouze první krok. Nově posilněný globalistický režim v USA ty lidi neumlčuje proto, aby pak byli ponecháni na pokoji. Jsou umlčováni, aby se nemohli bránit, až dojde na vyhazovy ze zaměstnání, vyhánění z domů, zabavování majetků, přepadání na ulicích a další. Možná to nemají v úmyslu všichni – ale radikální skupiny se už vymkly kontrole a zfanatizovanému neomarxistickému davu se nikdo neodváží postavit.

Připomínám také, že současná americká situace je historicky unikátní. Převratů a nastolení tyranií byla v dějinách spousta. Noví tyrani ale vždy postupovali tak, že na jedné straně brutálně likvidovali svoje nepřátele, na druhé straně se snažili trochu přilepšit masám. Dokonce i nacističtí okupanti spojili teror se zvýšením potravinových přídělů. Bidenův režim se chystá spojit likvidaci nepřátel se snížením životní úrovně mas – dělnických i bílých límečků.

13. 1. 2021

Martin Konvička: Peklo zamrzlo

Levicový A2larm se zastal lefterdy vyzmizíkované sítě PARLER.

V zásadě to znamená, že naše levice je mnohem méně radikální, než v USA vládnoucí ultralevice. Jsou to takoví … řekněme demokratičtí socialisté, menševici. V USA se k moci dostávají bolševici.

Komentář Petra Hampla:

Zrovna včera jsem u Franty Kubáska mluvil o tom, že se budeme muset naučit rozlišovat např. mezi různými proudy americké Demokratické strany (poté, co získali takovou superpřevahu, že po mnoho let nebudou mít žádného soupeře). Všechny jsou nepřátelské, protože se snaží zlikvidovat národy, etnika a západní civilizaci. Ale v řadě jiných věcí jsou mezi nimi rozdíly a některé jsou z našeho pohledu méně děsivé než jiné, některé dokonce mají sem tam nějaký pozitivní aspekt.

A2larm.cz: Konec Parleru je koncem svobody slova

13. 1. 2021

Vlastimil  Vondruška: Zpět do sedmdesátek

V sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století bylo u nás lidem jasné, že se vláda svrhnout nedá, ať budou hlasovat, jak budou hlasovat, a tak se uchýlili do soukromí. Chalupářství a chatařství bylo únikem z všední reality, lidé se bavili sportem, neoficiální kulturou a humorem, scházeli se na mejdanech a dělali spoustu příjemných věcí (včetně milostné zábavy bez nutnosti sepsat o budoucím sexu smlouvu, aby muž nebyl nařčen ze znásilnění). Většinu lidí politika prostě nezajímala, nesledovali ji, ale naučili se s ní prostě žít, aby je nefrustrovala a neobtěžovala.

Myslím, že tohle čeká i nás.

Komentář Petra Hampla:

Právě tady narážíme na obrovský rozdíl dvou politicko-ekonomických režimů. Ten předchozí dal lidem možnost, aby si zalezli na své chaty, a dali pokoj. Ten současný žádný únik nedovoluje – leze za lidemi do jejich soukromí a snaží se zničit každou možnost žít podle svého. Byrokraté a aktivisté zaplaví sledováním a buzerací i chaty, ložnice, a jakýkoliv soukromý prostor.

Vlastimil Vondruška: Turbolentní roky

13. 1. 2021

Tohle není z mainstreamu, ale z ostře konzervativního nezávislého zpravodajství Liberty Unyiealding:

Trumpovi právníci v tichosti stáhli obvinění z volebních podvodů ve státě Georgia.

Potvrdilo se, na co upozorňovali komentátoři už dříve. Jedna věc je doložit, že docházelo k nesrovnalostem a byl porušován volební zákon (tak tomu nepochybně bylo). Něco jiného je ale prokázat, že by zfalšován takový počet hlasů, aby to změnilo volební výsledek. Demokraté to udělali chytře.

Liberty UnyiealdingTrump team withdraws baseless vote fraud lawsuits in Georgia

12. 1. 2021

Mormony možná znáte jako ty nejkonzervativnější z konzervativních Američanů. Ale časy se mění, a Mormoni se rychle posouvají na politicky korektní pozice. Místo ultratradičního životního stylu práva nejrůznějších menšin.

Robert Hampton ukazuje, že nejde jen o Mormony. Pokud se menšina cítí být výrazně odlišnou od většinové společnosti, potom je její logickou strategií orientovat se na vítěze. Být zadobře s tím, kdo má momentálně moc a zajistit si tak prostor pro přežití. Pokud dojde k převratu, přeorientují se. Bylo by naivní čekat, že ponesou rizika a budou přinášet oběti ve sporu, který není jejich.

11. 1. 2021

Souhlasím s federací židovských obcí. Zneužívání těch žlutých hvězd je opravdu nechutné. Jenom mě mrzí, že neprotestují stejně vehementně, když jsou k obětem holokaustu přirovnáváni džihádisté.

Prohlášení federace židovských obcí

Federace židovských obcí a Nadační fond obětem holocaustu odsuzují exemplární zneužití a relativizaci symbolu holocaustu spojenou s utrpením miliónů lidí. Je evidentní, že je třeba naši společnost neustále vzdělávat a doporučit všem, co se k tak nízkým projevům uchylují, navštívit místa spojená s nacistickou genocidou u nás i v zahraničí. Děkujeme všem, kteří veřejně tyto projevy odsoudili během dnešního šabatu.

11. 1. 2021

Máte mezi přáteli někoho, kdo je ovlivněn propagandou o tzv. “abrahámovských náboženstvích” a kdo tudíž čeká, že se budou muslimové chovat ke křesťanům a židům aspoň trochu slušně? Nebo dokonce ty konzervativní křesťany, kteří pokládají islám za menší zlo než moderní společnost? Tak jim půjčte tuhle knihu. Možná je probudí, možná šokuje.

Zároveň s nadšením ohlašuji, že díky vstřícnosti Centra pro studium politického islámu jsem mohl zlevnit všechny jejich knihy.

11. 1. 2021

Až teď můžeme plně ocenit výkon Viktora Orbána, který dokázal změnit poměry ve své zemi. Proti EU, proti NATO, proti globálním bankovním skupinám, proti korporacím, proti globálním neziskovkám.

11. 1. 2021

Armáda ČR snaživě vykřikuje, že je připravena účastnit se amerických misí “kdekoliv na světě.”

11. 1. 2021

Donald Trump vymazán ze sociálních sítí. Sociální síť P. vymazána z internetu a další budou následovat. Mluví se dokonce o Fox News – nejsledovanější zpravodajské stanici v USA (tam ovšem nedojde k výmazu, Fox News vyhodí pár redaktorů a ukázní se). I mnoho českých dosavadních podporovatelů Donalda Trumpa v tzv. pravicových stranách horlivě vykřikuje, že už s ním nechce mít nic společného.

(Miloš Zeman je něco jiného. Ten dal jen průchod své tradiční mstivosti, která je tak užitečná vůči kavárně, ale v tomto případě nepomáhá).

To všechno je ale jenom špička ledovce. Tisíce a tisíce lidí jsou na různých více či méně neformálních seznamech nebo jsou jen známi jako Trumpovi podporovatelé. Jim půjde nový režim po krku.

Je to historicky normální. Po každé zpackané revoluci následuje vlna poprav. Můžeme s radostí konstatovat, že s postupem času ubývá násilnost, takže poražení revolucionáři budou jen vyhozeni z práce, vyhnáni ze svých domů a společensky znemožněni. U žádné americké silnice nebudou sloupy s brutálně umučenými těly, nebude dokonce ani sestavovány střelecké popravčí čety.

Popravdě, nedokážu mít vztek na novou aristokracii, že se mstí. Ani na jejich ubožácké lokaje. To prostě patří k životu, že nepřítel je cílevědomý a brutální. Vztek můžeme mít na sebe a vlastní vůdce – že totéž neproběhlo před čtyřmi lety v opačném směru. Že strana změny byla nerozhodná, váhavá a zmatená. Že se lidé nechali tak snadno uchlácholit tím, že “víc se nedá dělat.” Že se dívali více na symboly a smyšlené příběhy než na skutečnost. Teď sklízíme výsledek. Váhaví revolucionáři si za to mohou sami. Nepřítel byl k poražení.

10. 1. 2021

Zatímco Evropská komise bojuje proti “nenávistné řeči” na sociálních sítích, v Pákistánu se ukládají tresty smrti za “rouhání” na sociálních sítítch. Jak je vidět, EU má ještě určité rezervy.

10. 1. 2021

Každý se snaží pomáhat, jak umí, ale někdy to není příliš šťastné. Třeba aktivita, kde se hledají místa pro lidi propuštěné z marketingu. Nebylo by lepší těm lidem pomoci, aby se přeučili na nějaké řemeslo? Najít jim třeba někoho, kdo je zaměstná (pokud si udělají příslušný kurz).

Holky z marketingu: Firmy hledají marketér(k)y

10. 1. 2021

Jak možná mnozí vědí, měl jsem to provilegium a čest účastnit se největšího protisystémového hnutí, jaké se tu zatím objevilo. Proběhlo v letech 2015-16, a bylo nejvýrazněji spojeno se jménem Martina Konvičky.

Byla to doba, kdy účast v protirežimním hnutí znamenale hrozbu trestního stíhání nebo “jen” ztrátu zaměstnání. Kdy denně vycházely články o tom, že účastníci hnutí jsou nebezpeční extrémisté. Když jsme zaplnili Hradčanské náměstí (do posledního místečka) a přilehlé ulice, přinesl mainstream stručnou zprávičku, že se sešlo pár set magorů. A hlavní zprávou dne bylo údajné napadení Kliniky.

Když dnes vidíme “protestní hnutí”, kterému se dostává širokého pokrytí ve velkém zpravodajství, a jehož vedení ani účastníci nejsou sebeméně šikanováni, ani jim nikdo nespílá do extrémistů, není tak těžké dospět k názoru, že tento protest je mocnými pokládán za neškodný nebo dokonce užitečný.

10. 1. 2021

Asi nejvíce destruktivním schématem poslední doby je ignorování reality, nenávist vůči faktům.

Dozvím se třeba, že pan A byl účastníkem dopravní nehody. Vidím fotku rozbitých automobilů, fotku nakládání zraněného do sanitky, můžu si pustit video s výpovědí jednoho z účastníků. A v mém mozku okamžitě naskočí: Tohle nemůže být pravda. Je to příliš jednoduché, příiš banální.

Až teprve, když se mi dostane “vysvětlení”, že dopravní nehoda byla inscenována, auta byla ve skutečnosti poškozená jinde, a člověk na videu je najatý herec, pak se můj mozek uspokojí. Správně, veškerá fakta jsou falešná, svět je v pořádku. Teď mám verzi, které mohu bez pochybností důvěřovat.

Když člověk tomuhle paranoinímu myšlení propadne, dělá jedno chybné rozhodnutí za druhým. A neví o tom, protože nemá kontakt s realitou. Když má dost informací o probíhající epidemii, je jeho závěrem, že žádná epidemie neprobíhá. Kdyby přibývalo známek, že epidemie skončila, velmi snadno se nechá přesvědčit, že ve skutečnosti umírají desetitisíce lidí, a kdosi to zakrývá. A co horšího, začne nenávidět všechny, kdo připomínají realitu. I oni přece musí být součástí toho spiknutí. A naopak je bezbranný vůči všem možným i nemožným podvodníkům. Už dnes pracují skupiny, které vytvářejí konspirační teorie o tom, že muslimové jsou vlastně hodní strejdové, že všechno to násilí způsobuje nějaká tajná skupina. Osobně se děsím toho, kdy sorosovské skupiny začnou vytvářet videa o tom, že žádná migrační invaze neprobíhá, že je to jen podvod vytvářený Billem Gatesem.

Jenže na druhou stranu, občas opravdu narazíme na podvod. Co s tím? Osvědčenou metodou jsou univerzální pochybnosti. Je důležité si neustále klást otázku “co když?”. Co když je ta nehoda opravdu fingovaná? Ale co když je podvodník naopak ten, kdo vypráví o fingování nehody? Poctivě srovnávat různé možnosti. Nebo si férově přiznat – nemám čas věnovat tomu tolik času. Nebudu na to mít názor a nebudu se o to hádat.

9. 1. 2021

Když EU nedokáže dodat potřebné množství očkovacích vakcín dost rychle, Viktor Orbán je nakoupí v Číně a Rusku. Jak snadné! Ano, Uršula to zakázala. No a co! Tak vydají nějaký další protimaďarský dokument a Pirát Peksa napíše další článek o tom, jak je ten Orbán nebezpečný.

Kdyby udělal Andrej Babiš totéž, mohl by vstupovat do voleb jako jasný vítěz. Jenže on nemá odvahu vítězit. Co kdyby na něj Angela v telefonu křičela?

Nová Republika: Poté, co EU nesplnila v nákupu vakcíny očekávání, hledá maďarský premiér alternativy na Východě

9. 1. 2021

Ohledně dění ve Spojených státech bychom neměli propadnout dojmu, že Republikáni jsou ti dobří a Demokraté ti špatní. Z našeho pohledu je důležité:

a) zda chtějí vyvolávat další války,

b) zda podporují, aby americké tajné služby měnily režimy v dalších zemích světa,

c) jak agresivně podporují vlastní korporace v zahraničí.

Kolik genderových záchodků zavedou v Americe nebo jestli zaplaví vlastní zemi migranty, to my řešit nemusíme.

Z tohoto pohledu není žádný významný rozdíl mezi Republikány a Demokraty. Prezident Sanders by byl určitě menší pohromou než prezident Bush.

Jenže Biden a Harrisová patří k tomu nejhoršímu, co lze v rámci současné Demokratické strany najít.

9. 1. 2021

Ještě k vraždě neozbrojené demonstrantky. Jak se ukazuje, ve chvíli vraždy stála pár metrů od policistů, kteří jí nijak nenapomínali ani jí v ničem nebránili. Neměla tedy žádný důvod čekat, že bude napadena. Samozřejmě tam neměla co dělat, co je jasné. Ale být na nesprávném místě není ospravedlněním vraždy.

Potvrdí-li se, že ji zavraždil člen Penceho ochranky, bude to více než symbolické. Tzv. solidní konzervativci Penceho typu podráželi Trumpovi neustále nohy, pokoušeli se za jeho zády prosazovat šílenosti typu volné migrace, a v klíčových chvílích se otočili proti němu.

Svým způsobem představují větší problém než radikální anticivilizační levice. Přímé otevřené zlo je jasně viditelné. Tzv. solidní konzervativci ale předstírají opačný postoj, brání vzniku autentického lidového hnutí, ale když dojde na lámání chleba, stejně je to “elita versus nižší třídy”. Republikán nebo Demokrat, žádný rozdíl.

8. 1. 2021

Jak rozpoznat autentickou lidovou záležitost od strojené aktivity velkých bank, korporací či jiných mezinárodních struktur? Třeba tak, že se podíváte do mainstreamového tisku. Je-li to skutečná lidová aktivita, dočtete se, že se jednalo o násilníky, fašisty, xenofoby a nepřátele demokracie.

Je to logické. Lid je od toho, aby se tiše podroboval vůli elit. Není od toho, aby se vyjadřoval k otázkám řízení státu. A už vůbec ne od toho, aby se dožadoval podílu na moci. Aby se dožadoval referend a férových voleb. Příslušníci vyšších tříd mají právo obsadit Kapitol, zapálit budovu nebo se dopustit jiné násilné akce. Příslušníci nižších tříd takové právo nemají. Do příslušníků nižších tříd můžete střílet, do příslušníků vyšších tříd nikoliv.

Můžete se tedy podívat na titulky, a víte, o co v Americe jde.

8. 1. 2021

Dnes něco o Pirátech:

Výkladní skříň ukazuje lidi mladšího středního věku, kteří se chtějí bavit. Spousta alkoholu, spousta drog, žádné zábrany, nejrůznější sexuální výstřednosti a život jako permanentní pouliční veselice. A do toho těžba bitcoinů. To by ještě nebylo tak strašné. Běžný občan by si občas zaklepal na čelo, a občas by se pohoršeně zamračil, ale jeho život by tím nebyl příliš poznamenán.

Jenže nechtějí taky zavádět radikální změny? Odpověď nezískáme pohledem na Piráty, ale tím, že se podíváme stejným směrem. Ke komu Piráti vzhlížejí? Koho respektují? Jakoukoliv vrchnost! Chce Westinghouse zakázku? Piráti začnou okamžitě prosazovat vyřazení všech konkurentů. Chtějí zakázky americké zbrojovky? Piráti okamžitě požadují utracení neomezené částky. Poníženě donášet vrchnosti a hrbit se před ní, to je skutečné Pirátství. Jsou to lidé, kteří se dokážou nevázaně bavit, když se to po nich chce. Ale i během těch nejspontánnějších chvil se dokážou neuvěřitelně detailně hlídat, aby se snad nedopustili něčeho nekorektního. Zkuste si třeba představit Prague Pride, kde má bílý deviant na vodítku černocha. Nemožné! Něco takového se jim nestane nikdy.

Chcete-li vědět, jak mohou Piráti změnit váš život, nedívejte se na Piráty, ale dívejte se do Bruselu, na prohlášení Sorosovy Open Society a do korporátních centrál. Problémy mohou nastat vlastně jen tam, kde se zájmy různých skupin globalistů budou křížit.

Petr Hampl: Jak se bude žít v zemi s Pirátskou vládou

7. 1. 2021

Petr Žantovský se ve své nové sbírce esejů a dokumentů Svět včerejška, dneška a… vrací k druhé světové válce, a k období před ní. Na jedné straně vyvrací řadu blábolů, které se politicky korektní historici snaží rozšířit v posledních letech. A na druhé straně ukazuje, jak velmi se doba těsně před válkou podobala té současné. Demokracie byly postupně nahrazovány nacistickými a fašistickými režimy, kupily se neřešitelné problémy, a rozpoutání velké války bylo nakonec jediným východiskem.

7. 1. 2020

Lidé, kteří vtrhli do amerického kongresu, na to nepochybně mají morální právo. Udělali tak poté, co byly prokazatelně zfalšovány volby, a kdy neexistuje žádný jiný opravný prostředek.

To ale nic nemění na tom, že to bylo velmi hloupé. K čemu se pokoušet o převrat, který nemá ani teoretickou šanci na úspěch? Jsme svědky střetnutí, v němž na jedné straně stojí slušně fungující mocenský aparát s ozbrojenou mocí, médii, neomezenými finančními prostředky, a také s odhodláním nezastavit se před ničím. Proti nim stojí zoufalí lidé, kteří jsou zděšení a rozhořčení, ale neorganizovaní a zmatení. Nejspíš ani nevědí, co chtějí.

Co dělal jejich vůdce Donald Trump během posledních čtyř let, kdy byl prezidentem? Je to vůbec lidový vůdce? Nechtěl spíš být prezidentem, který se dokáže dohodnout s elitami a k lidem bude laskavější než kdokoliv z jeho předchůdců? Proč není lidová opozice stejně financovaná a stejně organizovaná jako elitářské organizace Antifa, BLM a další? A proč ti, kdo mohli lidem pomoci chápat celkovou situaci, se místo toho vezli na vlně, a mátli lidi bláboly o čipech ve vakcínách, vraždících rychlovarných konvicích a vesmírných ještěrech?

Kéž by byl tenhle debakl začátkem něčeho nového.

7. 1. 2021

Martin Konvička – to je nejen islám, ale taky ochrana přírody, resp. ochrana krajiny. Aspoň, co se týče popularizátorů, není u nás nikdo srovnatelný.

Já jsem pod jeho argumenty musel uznat, že pravicový náhled (ekologické je to, co přináší zisk) je hloupý a neudržitelný. A že to neznamená, že si musíme nechat zničit svět klimatickými šílenci. A že řešení není ani v kompromisu mezi dvěma špatnými možnostmi. Jde prostě o to žít a nechat žít. Bránit tomu, aby cokoliv převládlo tak, že to vytlačí všechno ostatní.

Vřele doporučuji i tenhle článek – i když je v něm tolik cizích slov, že to místy chce google.

Martin Konvička: Pestrost nebo dění: Zcela falešné dilema

7. 1. 2021

Ve slovenské vazbě byl umlácen prominentní kritik režimu a nitky vedou minimálně do blízkého okolí ministryně spravedlnosti Márie Kolíkové, ne-li ještě výše. Zpráva už proběhla médii, a ještě se o tom určitě bude mluvit.

Připojím jen dvě poznámky.

Za prvé. Pro kontext a srovnání. Za dvacet let Putinovy vlády nedošlo v Rusku ani k jedinému (!) takovému případu. Ani za Lukašenka k takovým věcem nedochází. Že by se to mohlo dít v tolik kritizovaných Maďarsku a Polsku je absolutně nemyslitelné. Kde je tedy tyranský režim potlačující lidská práva?

Za druhé. Do zakrývání kauzy jsou od začátku zapojena média. Redaktorka Denníku N má k dispozici informace, které může znát jen pachatel nebo někdo velmi zasvěcený. “Nezávislý list” se už ani nenamáhá předstírat nestrannost.

Mimochodem, v České republice se schyluje ke klíčovému procesu s Walterem Kraftem. Pokud by byl odsouzen, mohou rychle následovat Alexander Tomský, Benjamin Kuras, Petr Hampl, Jan Keller, a v podstatě všichni další konzervativně ladění kritici současného režimu. A, světě, div se! Redaktoři Deníku N dostávají informace o vyšetřování rychleji než Walter Kraft.

Ľuboš Blaha: Dnes to bol Lučanský. Kto príde na rad zajtra?

6. 1. 2020

Jaký je rozdíl mezi lidem a davem? Mimo jiné v tom, že lid je strukturovaný. Časem se přirozeně ukáže, že někteří na sobě pracují a jiní méně. Z některých vyrůstají osobnosti a z jiných ne. A docela přirozeně se to srovná. Všechny to motivuje, a všichni využívají práce těch nejlepších.

Pak je ale druhá možnost. Postřílíte vůdce a potenciální osobnosti a necháte lidi sami sobě. Minimálně po určitou dobu budou tvořit bezduchý dav zmítaný emocemi. A přesně o to usilují provozovatelé sociálních sítí. Proto je třeba takový Martin Konvička pokládán za tisíckrát nebezpečnějšího než všichni neonacisté horujících pro vyvraždění té nebo oné skupiny.

V tomto případě není “davová hloupost urvaná ze řetězu” výsledkem přirozeného vývoje ani náhody.

Eva Svobodová:O davové hlouposti

Bojím se davové hlouposti, urvané ze řetězu. Sociální sítě se z nástroje pro výměnu názorů staly zesilovačem podprůměrnosti, tlampačem neschopných, hloupých a závistivých, kteří se dřív realizovali maximálně udáváním v uličních výborech nebo hučením do piva. Dává jim konečně pocit moci, důležitosti, a touhu šikanovat ty, kteří si dovolí se odlišovat. Stal se rájem cenzury, udavačství a kolektivní nenávisti. Protože primitivové a sebestřední lidé nejvíc ze všeho nesnášejí odlišnost. A fakt, že ani na internetu nikdo nemá povinnost poslouchat jejich “zajímavé názory”

6. 1. 2021

Ilona Švihlíková:

Je patrné, že v mezinárodním srovnání si nejlépe vedly ty země, které se nikdy nesnažily „bruslit“ mezi počtem obětí covidu a mezi ekonomikou. Ty země, které na první místo postavily zdraví svých občanů a zařídily se podle toho, mají nejen nízký počet obětí, ale také nejlepší stav ekonomiky.

Ilona Švihlíková: Pandemie rozdala karty na roky dopředu

5. 1. 2021

Epidemie se liší od hurikánů a pádů meteoritů tím, že jsou závislé na lidském chování. Když se člověk chová tak, že nakazí někoho dalšího, nebo když dokonce nakazí více lidí, epidemie roste. Když člověk nikoho dalšího nenakazí, epidemie odeznívá. Na tom není nic překvapujícího, to lidé vědí o už po tisíciletí.

Z toho ale také vyplývá, že žádná vláda nemůže zvládnout epidemii bez podpory obyvatelstva. Mohli bychom tedy logicky čekat, že páteří vládní strategie bude komunikovat. Informovat, vysvětlovat, naslouchat, prosit, motivovat, varovat, a třeba i vyhrožovat. Mluvit s lidmi je to úplně nejdůležitější. Všechno ostatní jsou vlastně jen doplňkové nástroje.

Takže jak postupuje česká vláda? Správně! Zavádí všechna možná i nemožná opatření, neustále je mění, ale s mluvit s lidmi se neobtěžuje.

Petr Hampl: Profesionální mluvkové neumí mluvit

5. 1. 2021

Doufám, že paní Šabatová bude k vyšetřování vraždy na Slovensku přistupovat stejně nestranně a objektivně jako ke Kuřimské kauze.

5. 1. 2021

Jedním z témat našeho včerejšího povídání s Martinem Konvičkou je neuvěřitelný růst neschopnosti vládních aparátů. Vláda není schopna zavést rozumné epidemiologické opatření (a ve většině evropských zemí to není lepší, v USA to je ještě horší). Není schopna zorganizovat očkování. V Americe nejsou schopni zfalšovat volby, aby se na to okamžitě nepřišlo. Zvlášť podařený je ten kousek, kdy cpali do systému tisíce falešných hlasů přímo pod bezpečnostní kamerou. Slovenská vláda nechá zabít politického vězně takovým způsobem, že se to povede až na potřetí a na obličeji zavražděného jsou zřetelné stopy. A mohli bychom pokračovat.

Kdyby se totéž dělo před generací, generál Lučanský by prostě zemřel na náhlou srdeční příhodu, falšování hlasů by bylo nedokazatelné a organizace hromadného očkování by byla projektem s pevným termínem a rozpočtem.

Byrokratické aparáty se rozrůstají neuvěřitelnou rychlostí a jejich schopnosti klesají. Vlastně bychom se měli bát víc, když se nám snaží pomoci, než když nám vyhrožují.

4. 1. 2020

V pravidelném novoročním povídání s Martinem Konvičkou vyjadřuji lítost, že neexistuje žádné silné vlastenecké médium, na jehož stránkách by mohla probíhat racionální diskuze. Jsou tu velká mainstreamová média. Jsou tu Parlamentní listy, které dávají prostor všem, ale neusilují o nějakou vlastní redakční názorovou politiku. Je tu řada malých webů, z nichž některé jsou zajímavé, mnohé až bláznivě fantazijní (což nevylučuje, že jsou zajímavé) a některé představují mentální odpad. Ale skutečné noviny v původním významu toho slova nejsou.

Je to jeden z důvodů, proč pokusy o strukturovanou diskuzi zanikají ve změti emotivních výkřiků. Proč nikdo vlastně není nucen argumentovat. Nikdo nemusí trávit čas ověřováním informací. A místo cílevědomého hnutí usilujícího o tak potřebnou změnu máme dav se všemi jeho stinnými stránkami.

4. 1. 2020

Po čase skvělá zpráva. Britská soudkyně odmítla vydat Juliana Assangeho Američanům.

Je to úplná vlastně samozřejmost. Assange je Australan, zadržován je ve Velké Británii, v USA se nedopustil trestného činu. Neexistuje absolutně žádný důvod, proč by měl být vydán. Stejně dobře by se ho mohla dožadovat Severní Korea. Jenže my nežijeme ve světě, kde by se příliš často rozhodovalo podle práva.

4. 1. 2021

“Řekl bych, že rok 2020 bude jednou hodnocen titulkem z nadpisu. Bude to rok nedůvěry. Rok, kdy se veřejně a navenek ukázalo, že rozdělené západní společnosti definitivně ukázaly své hranice. Bude to rok, který nade vší pochybnost ukázal, že prakticky v každém západním státě (nás nevyjímaje) nejde o nějakou drobnou anomálii vycházející z dočasně špatné situace některých lidových vrstev, ale naopak, že jde o jev systémový ve kterém velká část společnosti apriori nevěří té druhé části,” píše Vidlák.

Jenže ono je to ještě vážnější. Nejde o to, že normální lidé nevěří elitám a a jejich lokajům (to je naopak velmi zdravé). Jde o to, že přestávají věřit jeden druhému. Kamarád, kterého znáte roky, je najednou pokládán za součást spiknutí. O člověku tak ryzím, jako je Jarek Nohavica, se ve čtenářské diskuzi dočítám, že tajně pracuje pro Gatese. Zdravotní sestřička, která bydlí v sousedství, je podezřelá z toho, že bere obrovské peníze, aby předstírala neexistující epidemii. A tak dále. Někde vztahy ještě drží, někde se rozpadají. Ale celkový trend směruje jednoznačně k jejich oslabení. K rozpadu společnosti. Protože to, co činí společnost společností, je právě vzájemná důvěra. Důvěra aspoň na určité úrovni.

Jako by nižší třídy procházely procesem, kterým už prošla kosmopolitní elita. Po ztrátě vzájemné důvěry a oslabení vzájemné komunikace může přijít “sjednocení” organizované režimní propagandou a reklamními agenturami. A je lhostejné, jestli ta propaganda bude přicházet z České televize, Aeronetu nebo jiného zdroje.

Udržení každého místa, kde vzájemná důvěra vychází z každodenního života a osobních kontaktů, je životně důležité. Životně důležité.

Vidlákovy kydy: Rok vyhřezlé nedůvěry

3. 1. 2021

Turecko převzalo v NATO vedení Společných sil rychlé reakce.

3. 1. 2021

Jaroslav Foldyna: Hrdinky roku 2020

I současná doba má své hrdiny, jsou to sestřičky a lékaři, bez kterých se neobejdeme.

Vím, že naše poklona patří tisícům ženám a mužům za pokladnami obchodů, pošťákům, policistům, strážníkům, hasičům a řadě dalších lidí v profesích, které nelze přerušit

3. 1. 2020

Dnes podruhé z Ostravy: Vánoční přání Jarka Nohavicy

2. 1. 2021

To, že stát není schopen v těžké době podpořit hospodské, živnostníky, místní výroby, místní firmy atd. – to je naprosto skandální. Říkejte si tomu socialismus, stejně je to skandální.

Oproti tomu ale necítím žádnou lítost nad firmou Blažek, která dosahovala víc než půl miliardového obratu tím, že převážně vozila oblečení z Číny, prodávala je místním lidem, ale taky vyvážela do Skandinávie a dalších částí světa.

Potřebujeme skutečné místní firmy, místní výrobu, pracovní místa pro místní lidi. Každá místní krejčovská dílna je cennější než celý Blažek.

2. 1. 2021

Jan Keller v knize Hybridní politika:

Politika neomarxistů a postoje neoliberálů (rozuměj stoupenců volného trhu – poznámka PH) ve věci migrace jsou typickým případem hybridní politiky. Snoubí se zde sakralizovaný koncept lidských práv s chladnými vodami egoistického kalkulu. Výsledkem této podivné aliance není vznik otevřené společnosti, jak o tom filosofují stoupenci obou táborů. Není jím ani rozvoj soužití rozdílných etnik a náboženských skupin, ani jejich pozvolné prostupování a mísení. Výsledkem je vznik paralelní společnosti.

2. 1. 2021

S Markem Obrtelem, Pepou Nosem, Ladikem Větvičkou, Standou Novotným a dalšími přáteli jsme sestavili dopis, ve kterém upozorňujeme šéfy obou vlasteneckých stran, že když se neomarxisté spojují do silnějších celků, je nejvyšší čas na to reagovat. Jinak to zase skončí 16 poslanci bez reálného vlivu.

“Výsledky krajských voleb ve středočeském kraji, kde se díky vzájemnému odebrání hlasů obě hnutí vzájemně vyšachovala a potřebnou pětiprocentní hranici nepřekročilo ani jedno z nich, stejně jako výsledky senátních voleb, kde se díky vzájemné konkurenci nedostal ani jeden kandidát SPD a Trikolóry ani do druhého kola, by měly být pro obě hnutí dostatečným varováním,” píšeme mimo jiné.

Otevřený dopis českých vlastenců členům a vedení SPD a Trikolory

2. 1. 2021

To, že stát není schopen v těžké době podpořit hospodské, živnostníky, místní výroby, místní firmy atd. – to je naprosto skandální. Říkejte si tomu socialismus, stejně je to skandální.

Oproti tomu ale necítím žádnou lítost nad firmou Blažek, která dosahovala víc než půl miliardového obratu tím, že převážně vozila oblečení z Číny, prodávala je místním lidem, ale taky vyvážela do Skandinávie a dalších částí světa.

Potřebujeme skutečné místní firmy, místní výrobu, pracovní místa pro místní lidi. Každá místní krejčovská dílna je cennější než celý Blažek.

1. 1. 2021

Z odpovědi na otázku týdne:

Nejspíš zjistíme, že obloha je stejně modrá jako dosud, a že když prší, padá z oblohy stejně mokrá voda. A že hrozba demobloku a Pirátů je pro nás daleko bližší než pedofil trpící stařeckou demencí v Bílém domě.

Otázka týdne: Co pro nás bude znamenat změna amerického prezidenta?

1. 1. 2021

Hned zkraje roku musím pochválit finanční správu. Oznámení o vstupu do paušálního režimu nezabralo víc než pět minut.

Sbohem, vedení účetnictví! Sbohem, platby zdravotního a sociálního pojištění!

1. 1. 2021

Předsevzetí pro letošní rok. Trávit proti loňsku jen zlomek času na sociálních sítích.
Připomínám proto, že jsou i jiné způsoby jak mne zastihnout než facebooková zpráva. A že číslo mého WhatsAppu není číslem mého telefonu.