Martin Konvička: Kdo chce válku. Hodně války

Zaparanoiujeme si?

Pomalu se nám rýsují “politické síly”, které mají zájem na co nejdelším trvání Stepní války. Letecky, bez hlubší analýzy.

1. “Jestřábi” na linii USA – NATO – Polsko čačtí rusobijci všude možně typu našeho Fialy (+ prodejci zbraní a tzv. “vojenskoprůmyslový komplex” jako celek).

Tam je motivace jasná, v té válce umírají Rusové (kteří jsou bakaní, obecně necivilizovaní, nepředvídatelní a nebezpeční). Mrtvý Rus -dobrý Rus, ještě lepší dva mrtví Rusové, atd. Plus tam umírají ještě jacísi Ukrajinci, ale ty vem čert, beztak je to zkorumpovaný národ dělníků ze staveb a uklízeček, který se ovšem ukázal užitečným na tu výrobu dobrých Rusů. A celé je to skvělý kšeft.

(Existují i různé dílčí motivace, např. Polsko by chtělo zpět Halič, ale ta s “dobrým Rusem” je základní).

2. Grýn dýlisti (a navázaný byznys)

Úplně jiná agenda – protože mnozí z těch lidí opravdu upřímně věří na Globální klimatickou krizi a potřebu s tím něco dělat. Dokonce i navázaný byznys na to může věřit – ti lidi vzešli ze stejných škol, jsou mezi nimi osobní vazby. Podstatné je, že energetická a komoditní krize, růst cen a další jevy těm lidem hrají do karet – umožní totiž takovou redukci spotřeby energie a konzumu, o jaké nesnili ani za první vlny covidu. Ovšem pod jednou podmínkou – že Stepní válka potrvá co nejdéle. Protože kdyby třeba zítra vypukl mír, těžko by vlády zdůvodňovaly součansé ceny a brzké nedostatky energií, paliv, potravin, průmyslových surovin.

…kdyby třeba zítra vypukl mír, těžko by vlády zdůvodňovaly součansé ceny a brzké nedostatky energií, paliv, potravin, průmyslových surovin.

3. Nepřátelé svobody v západních zemích

Kdysi jsem přemýšlel, kdo vlastně může toužit po cenzuře, špiclování, stíhání verbálních zločinů atd. Vidím to tak, že to není jednotná politická síla, spíš lidi jednoho typu. Když se podíváme, kdo nejradostěji vítal začátek “fialovy cenzuru” – z velkých šéfů zejm, Rakušan, Jourová a Stříž, z malých ryb třeba Pehe nebo Mitrofanov – začíná se obraz vyjevovat. Jsou to lidé zapšklí, ublížení, psychicky i fyzicky často politováníhodní. A právě takovým – napříč západním světem – dale tahle válka netušené možnosti.

4. (tohle ještě nemám promyšlené) Sociální inženýři a “eugenici”

Asi tušíte, že mám na mysli probíhající přesun statisíců žen a dětí – jejichž partneři a manželé jsou určeni k vykrvení při výrobě těch Dobrých Rusů. Cui bono při tom přesunu sice tuším, ale je to tak šílené, že to musím lépe promyslet.

3 komentáře: „Martin Konvička: Kdo chce válku. Hodně války

 • 25. 3. 2022 (23:46)
  Trvalý odkaz

  V papírových lidovkách na mě kouká titulek. “Ukrajinské děti nám vydělají na penze”. Říká ministr školství Petr Gazík (STAN). Následuje rozhovor, kde to jen rozvíjí. Na férovku, bez obalu. Rus sebere Ukrajině nějaký kus území. Západ děti. To si to “líbo démo” nechá tu svoji laskavost a lidumilnost dost draze zaplatit. To je skoro jak z nějaké antické tragédie.

 • 25. 3. 2022 (8:43)
  Trvalý odkaz

  Několik let si říkám, že novinky co moderní doba přináší (zelená bída, gender, migrace a jiné) nepůjde věčně prosazovat pomocí peněz, propagandy a médií. Pětivláda se dostala k moci o chlup při milionu propadlých hlasů co byly proti ní a za pomocí špinavých fíglů s volebním zákonem. A že bude muset přijít nějaký ostřejší způsob, kterým se omezí možnost lidí ve volbách volit a vůbec si myslet a dělat co chtějí. No a nejspíš to bohužel přišlo.

  K Ukrajinkám – ze všech stran vidím a slyším, že se počítá s tím, že tu zůstanou napořád. A že půjdou hned pěkně makat. (srovnej s doktory a inženýry) Že to není jen na tu chvilku, než zafungují zničující sankce a Rusko zkolabuje (jak bylo neustále slyšet z ČT 24 prvních pár dnech).

 • 24. 3. 2022 (13:50)
  Trvalý odkaz

  Výborně, když to není o covidu dá se to číst. Osobně bych ještě dal skupinu číslo 5. Tzv. humanitární bombometčíky či vývozce demokracie. Tihle lidé hrozně rádi válčí po celé zeměkouli a vnucují svoje teoretické modely demokracie. A skupinu greendealistů bych přejmenoval na popírače průmyslové revoluce.

Komentáře nejsou povoleny.