Michal Urban: Piráti a obchod se zbraněmi

“Usilujeme o přísnější regulaci světového obchodu se zbraněmi a zákaz vývozu zbraní do konfliktních oblastí.”

Takhle růžově byla popsána světová politika ve volebním programu Pirátů. Klapka, střih, dva měsíce od voleb a valíme zadarmo zbraně na Ukrajinu, prototyp oblasti stability.

Ten program je vůbec konstruován pro děti, co si myslí, že když někam nedovezeme zbraně, tak bude v oblastech mír a láska, místo války a vraždění.

Větší perly pak jsou v sekci o jaderném odzbrojení, v kterém vidí “stabilitu a bezpečnost mezinárodního světa”.

Tak určitě, akorát že vůbec. Posledních 70 let chránilo svět před světovým konfliktem výhradně jaderné zbrojení, které každého válečného dobrodruha rychle vyléčí z válečných ambicí. Jaderné zbraně jsou jednoznačně to nejlepší, čím věda k míru a stabilitě ve světě přispěla. Tyhle progresivní dobroseři by tak akorát svět přivedli k chaosu.

Jsem rád, že jsme objevili s pomocí nové vlády nového spojence a přítele, kterým můžeme dodávat zadarmo zbraně z našich daní.

Jsem rád, že jsme objevili s pomocí nové vlády nového spojence a přítele, kterým můžeme dodávat zadarmo zbraně z našich daní. Naše tradiční vztahy s tímto spojencem, které byly tradičně žádné, tak maximálně na úrovni čerpání levné pracovní síly pro zahraniční kapitál v našich montovnách a vysávání inteligence, se nově nazývá tradičním přátelstvím a spojenectvím.

Je to navíc super v tom, že než aby se zbraně válely u nás ve skladu, můžou se válet na Ukrajině, kde je aspoň někdo může pak rozkrást. Aspoň budou mít využití a někomu vylepší rodinný rozpočet.

Na štábu v Kremlu musí být radost pracovat. Luštit v těch prohlášení, co tím ten senilní děda  Americe myslí, to je job snů.

A nejvíc fascinující jsou do toho všeho experti, co vám každý den vypráví o tom, jak je válka na spadnutí. No kdyby neříkali, tak ani nevíte, že jsou experti a vlastně by doma seděli bez zájmu v pokojíčku jako do teď. Možná by psali o hybridních hrozbách a dezinformačních kampaní z Ruska. Samozřejmě, že žádná válka nebude, války nevznikají tak, že si někdo měsíc poměruje pindíky a všichni čekají válku. Když jí někdo čeká, tak nebude, to je ostatně důvod těch aktivit – přimět všechny strany si myslet, že když nebude dialog, může být i síla.

Kdyby v Bílém domě seděl Trump, poměřili by si pinďoury s Putinem za pár dní, dohodli by si mantinely a bylo by po krizi. Jenže teď tam sedí týpek, který považuje případnou invazi za nepřijatelnou. Pokud teda bude velká. Malá by teda asi nevadila. Na štábu v Kremlu musí být radost pracovat. Luštit v těch prohlášení, co tím ten senilní děda myslí, to je job snů.

 

3 komentáře: „Michal Urban: Piráti a obchod se zbraněmi

 • 4. 2. 2022 (14:08)
  Trvalý odkaz

  Myslím, že Piráti v tom mají jasno a je to zcela v souladu s jejich politikou. Aby česká firma prodávala zbraně (ideálně vyrobené v v ČR) někam do zahraničí, to je vrchol zla a špatnost. To můžou dělat jen státy s rozvinutou demokracií a ČR by jim mohla nevhodně kazit obchody.

  Ale poslat vlak dělostřeleckých granátů zdarma na Ukrajinu. To je jiná situace. Země s vyspělou demokracií potřebují (v konfliktní oblasti s jadernou velmocí) vyzbrojit Ukrajinu. A když tam Fialova vláda pošle zdarma (za peníze daňových poplatníků) munici, tak ušetří. A jako bonus se v budoucnu nebude moci Česká republika vymlouvat, že v tom na Ukrajině neměla prsty.

 • 4. 2. 2022 (9:58)
  Trvalý odkaz

  Líbí se mi výzva pana Hampla k provozování tělocviku. Teď by se tím ještě mohl řídit on sám. Místo toho se chlubí jak tloustne a váží 110 kilo a má nadváhu. Taktéž tady furt zveřejňuje fotografie z hospod, kde provozuje obžerství, pojídá nezdravá tučná jídla, posilňuje se alkoholem. Taktéž zanedbává pravidelné kontroly prostaty, což je u padesátiletého muže trestuhodná nedbalost. Společensky nezodpovědně si ničí zdraví a imunitu. A ještě se vymlouvá, že to dělá z vlasteneckých důvodů. Místo toho by měl zveřejňovat fotografie, jak spolu s Kellerem a Švihlíkovou dělá dřepy a sklapovačky a jí skromná dietní jídla.

  • 4. 2. 2022 (17:02)
   Trvalý odkaz

   Dejte mi šanci. Uvidíte, že se jednou dostanu pod metrák. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.