Robert Trefný: Likvidace mladé rodiny

Představte si mladou rodinu se dvěma dětmi , které právě skončila fixace na jejich hypotéku na rodinný domek. Rodina topí ekologicky (i když zcela zbytečně) tepelným čerpadlem voda vzduch.
1. Měsíční zálohy na elektřinu takové rodiny byly v minulém roce (dle vlastní zkušenosti a plateb)4.000 , kč . Vlivem toho , že rodině právě skončila fixace cen u dejme tomu ČEZ , nová záloha na energie bude  průměru o 50%  , tedy 6.000 kč .
Máme tu měsíční vícenáklady 2.000 , kč = ročně tedy 24.000, kč navíc.
2. Vlivem končící fixace na hypotéku bude rodina v průměru objemu hypotéky okolo 3.000.000 , kč při současných vzrůstajících úrokových sazbách platit navíc 5.000 , kč měsíčně!.
A máme tu další měsíční vícenáklady 5.000 , kč = ročně tedy celých 60.000 , kč navíc
3. Vlivem zdražování základních potravin o 10% utratí taková rodina o celých 1.000 , kč více (To jsem hodně ! při zemi  , předpokládejme , že děti jsou bohudíky ještě malé a to nepočítám oblečení aj.)
A hopla , máme tu další roční vícenáklady  =12.000 , kč  Předpokladem je , že děti budou ovšem na tvrdé dietě..
4 . Takoví rodiče mladé rodiny musí ovšem pracovat , takže se musí i do práce dopravovat , dejme tomu autem , i když zatím ne elektroautem , kde by na to chudáci asi také vzali.  No , dejme tomu , že pro oba to bude vícenáklad  500, kč měsíčně = máme tu ročně vícenáklady 6.000 , kč
5. Takže to sečteme položky 1. – 4. a máme tu roční vícenáklady pro takovou rodinu celých  102.000 , kč.  Doufám , že Vás to neporazilo , ale je to tak. Matematika je neúprosná.
6. A teď pozor ! Co by se stalo , kdyby vláda využila ještě návrhu prezidenta ČR pana Zemana na zrušení superhrubé mzdy ? Takže při průměrném platu! 36.000 , kč čistého má rodina dosud v kapse 2 x 2000, kč měsíčně. (To si můžete vyzkoušet každý z Vás na kalkulačce).
Takže o tuto částku by rodina přišla. = ročně by jí chybělo pak dalších 2 x 2000 x 12 = 48.000 , kč
7. Takže celkem by taková mladá rodina se dvěma dětmi přišla  ročně o finanční prostředky v objemu celých , sedněte si prosím , ať to s Vámi nešlehne..  150.000 , kč slovy stopadesáttisíc korun českých
8. Samozřejmě nepostihuji zde veškeré důsledky a veškeré zdražování , inflaci atd.. Můžete to vzít jako statistickou chybu.
Závěr?
Možná se už tolik nedivíte , že se ptám pana prezidenta , jestli se náhodou všichni nezbláznili . Je vidět , že vládnoucí elita a bohužel  , nerad to říkám tentokrát i pan prezident  Zeman jsou zcela mimo realitu prostých lidí. Takhle chcete pomáhat rodinám s malými dětmi a takhle se u nás chystá likvidovat nejenom střední třída. Útok proti lidem je dosud v polistopadové historii nevídaný!
Budu rád , když mě kterýkoliv průměrně cvičený foxteriér vyvede z omylu. Děkuji.
Božena Němcová – V zámku a podzámčí.  Robert T. vulgo venkovský búr

Jeden myslel na “Robert Trefný: Likvidace mladé rodiny

  • 23. 2. 2022 (12:08)
    Trvalý odkaz

    Zajímavé na tom je, že nejvíce podobné výpočty postihnou ty, kteří převážně volili stávající vládu. Na ČNB nadává hlavně Andrej Babiš (nadával na ně ještě když vládl) a o tom, že by snížil DPH na enrgie ani nemluvě. Nejen by to snížilo přímé platby rodin, ale hlavně by se to projevilo také v nákladech firem, které by pak zdražovaly o něco méně. O drobnostech jako slevy na jízdném nemluvě.

Komentáře nejsou povoleny.