Robert Trefný: Past na blbečky sklapla

Mnoho lidí a troufám si říci, že desítky, možná stovka tisíc, možná více, letos přecházejí z plynu na tepelná čerpadla. Vede je k tomu zoufalá situace ohledně plynu, vyvolaná ideologií Zeleného údělu. Jenže uspokojení těchto lidí se konat nebude. Jestliže totiž nemají tito lidé fixaci elektřiny, tak za vytápění tepelným čerpadlem i v zatepleném (!) starším rodinném domě s vyměněnými okny zaplatí za rok okolo 150.000 kč. A to i přes zastropení cen naší vládou, které se jeví v tomto světle jako nedostatečné. Starosta Rožmitálu napsal v našem slintáčku 19. září před uzávěrkou, že zastropení cen energií naší vládou je i tak pro spoustu lidí téměř likvidační. Já bych jenom dodal, že slovo téměř bych vyškrtl a za likvidační bych dal vykřičník.

…za vytápění tepelným čerpadlem i v zatepleném (!) starším rodinném domě s vyměněnými okny zaplatí za rok okolo 150.000 kč.

Jedinou slabou útěchou pro lidi, kteří přecházejí z plynu na tepelné čerpadlo je snad to, že v případě kruté zimy si vůbec budou moct zatopit elektřinou oproti nebožákům, kteří mají plynové topení a k němu nemají žádný lokální zdroj tepla, kamna, krb a podobně.  Takových rodin bude mnoho a mnoho.

Vše tedy bude záležet na tom, jaká bude letošní zima. Z mých zkušeností je to vždy tak, že jak se to začne takhle v září kazit, tak to nasvědčuje kruté zimě. A potom běda nám. Nebude plyn a s tím samozřejmě lze očekávat i blackouty elektřiny. Takže to shrnu, ať máte plyn, či tepelné čerpadlo, myslím si, že nakonec to vyjde nastejno.

Nejlépe na tom jsou ovšem ti, kdož neuposlechli šílenství Zeleného údělu a zůstali u topení hnědým uhlím. I když je cena Bíliny ořech 2 dnes 560 Kč/q a paradoxně kvůli zájmu Poláků daleko sirnatějšího uhlí mosteckého dokonce 650 (!!!) Kč/q, pořád vyjde topení na celou zimu pro i nezateplený starý RD při spotřebě 80 q za zimu na “směšných”  dejme tomu 50.000 Kč. Ještě mi nějaký vylízanec zeleného typu někdy v životě řekne, abych se choval ekologicky, zřejmě mu rozbiju hubu.

Tady na tom příkladu jasně vidíte, jaké z nás udělali politici Bruselu a naše protektorátní vláda neskutečné blbečky. V rámci jejich předsudečné anglosaské nenávisti k Rusku a falešné zelené ideologie vyvolané jak jinak opět po skončení 2. světové války Germány  nás všechny nutili k ekologičnosti a podobným nesmyslům. To vše teď vezme za své.

Mnoho lidí bude přicházet o největší jistotu, kterou mají, tedy o svoje domovy, O domovy, na které často dřeli celý svůj život.

Připomínám zvláště poslancům, kterým pravidelně píšu,  a není to ode mne planá pohrůžka, že lidé budou nakonec topit i dřevem z rozštípaných poslaneckých lavic. Mnoho lidí bude přicházet o největší jistotu, kterou mají, tedy o svoje domovy, O domovy, na které často dřeli celý svůj život. A to jenom proto, že elity Evropy se úplně zbláznily a v rámci svého vazalského údělu slouží mocnosti za oceánem, která touží ovládnout s konečnou platností celý svět a hlavně (!!!) nerostné poklady Ruska.

Je již nabíledni, že Evropa se bez ruského plynu neobejde. Rusko své bohatství bez boje nevydá a svým nepřátelům plyn dodávat nebude. Hrozí přátelé moji milí válka a to válka jaderná. A kdo to zmáčkne první? To se nikdy nedozvíme. Kavárna Vám lže, když říká, že následky jaderného konfliktu by nebyly katastrofické. Skutečnost lze vyjádřit tím, že kvůli hladomoru, jaderného spadu aj. by živí záviděli mrtvým.

A ještě jednu věc jsem zaznamenal. Václav Klaus starší prohlásil, že volil SPD. Wow.  Podle něho je to jediná cesta ke stabilizaci poměrů u nás. Popravdě slyšíte to ticho? Že by si pan Svěrák a spol. uvědomili, že pádem Babiše se jim podařilo rozjet naprostou katastrofu, která nás všechny smete? Ale ne, tito lidé svědomí vůbec nemají.

 

2 komentáře: „Robert Trefný: Past na blbečky sklapla

 • 7. 10. 2022 (17:51)
  Trvalý odkaz

  Příteli můj milý. (Zdvořilostní oslovení) Martine.
  Mohu Vám klidně zaslat nový rozpis měsíčních záloh na elektřinu , které nyní přišly aktuálně ! mé rodině. Rodina topí tepelným čerpadlem v rodinném domu a ano , je to ovšem včetně svícení aj. Vtm jsem se dopustil malé nepřesnosti , přiznávám. Výše měsíční zálohy u jmenovaných je stanovena na 13.000 kč/měsíc. Jednoduchým výpočtem si můžete spočítat, že 13tisíc * 11 , jestli tedy budete se mnou souhlasit je 143.000 , kč . Jestliže nejste s odpuštěním hnidopich , pak musíte uznat , že žádné až tak nesmysly nepíšu. Podotýkám , že mé širší rodině právě skončila fixace elektřiny. Jsem upřímně rád , že Váš tchán a tchýně mají doposud fixaci elektřiny tarifu D47D . Napište mi jak jsou oni spokojení, až jim fixace skončí a prosím , nepište naopak Vy nesmysly. Útočit na druhého bez toho , abyste si ráčil zjistit údaje , dokáže každý primitiv. TZo , že máte tchána a tchýni v důchodovém věku svědčí o tom , že snad již nejste žádný mladík , avšak vězte , že někteří lidé se na své rodinné domy opravdu nadřeli , i když Vám to zřejmě už vůbec nic neříká ? To je ale Vaše ostuda , ne moje.Jsem dále pro věcnou! diskusi. Jestliže jste pouze troll a Vaše reakce na tomto webu tomu nasvědčují , pak ovšem další moje reakce na Vaše výblitky je pouze ztráta mého času.
  Robert Trefný.

 • 7. 10. 2022 (13:03)
  Trvalý odkaz

  Co to je za Strašilku? Píše nesmysly. Tepelné čerpadlo, resp. celá domácnost běžně zdaleka nemá roční spotřebu 15 MWh, aby platili 150 kKč. Reálně to je cca třetina. Mám to za plotem, kde bydlí tchán a tchýně – a mimochodem (nejen) tito důchodci jsou docela v pohodě, protože měsíčně mají přes 40 000 Kč (de facto po zdanění) a bydlí ve svém. Také obrat autora – lidé dřeli celý život – je spíše z 19. století. Většina zaměstnanců jede na volnoběh, a třeba ouřadové si chodí do práce odpočinout a pobavit s kolegy… Rovněž bylo zbytečné používat poněkud obhroublé až vulgární označení názorových protivníků… Tohle se mi na “alternativě” nelíbí – silné zjednodušování, paušalizace, chybná, respektive účelová práce s daty tak, aby situace vypadala ponuře, zbytečně tím odhání přemýšlivější.

Komentáře nejsou povoleny.