Spolčení debilů

Tak už je venku to, co všichni tak nějak tušili. Teroristický útok proti německým plynovodům Nordstream I a Nordstream II provedly americké ozbrojené síly s přímým souhlasem prezidenta. Někteří tomu samozřejmě odmítnou uvěřit, a v Evropě bude nadále nemyslitelné otevřeně říkat, že Spojené státy ve své současné podobě představují větší hrozbu než Rusko, Čína, Severní Korea a kdokoliv jiný – snad kromě Kataru a Saudské Arábie jakožto zemí aktivně usilujících o islamizaci Evropy a financujících teroristické útoky. Podstatné je, že to vidí příslušníci všech dalších civilizačních okruhů. Vidí to v Číně, vidí to v Indii, vidí to v latinské Americe, vidí to v Africe, vidí to v Austrálii, vidí to v Japonsku. Spojené státy provádějí teroristické útoky proti těm, kdo se jim svěřili pod ochranu. To už není vazalství. Žádný pán neútočí na svého vazala. To je trhání kořisti.

Všichni také vidí, že se Bidenova vláda nezastaví před ničím. Zničení plynovodů má naprosto dramatické dopady na německé hospodářství – srovnatelné s bombardováním desítek fabrik. A kdyby byla tuhá zima, znamenalo by to i tisíce mrtvých na podchlazení, zápaly plic atd. Zima je naštěstí velice mírná, ale to nemohl americký prezident vědět, když schvaloval teroristickou akci.

Zničení plynovodů má naprosto dramatické dopady na německé hospodářství – srovnatelné s bombardováním desítek fabrik.

O záležitosti se ještě bude hodně diskutovat, ale nabízím prvních pár postřehů a poznámek.

Za prvé. Všimněte si, že se nic neutají. Na začátku listopadu byl útok proveden, na začátku ledna je to venku. Přesně tři měsíce. U amerického pokusu nahradit maďarskou demokracii loutkovou vládou to netrvalo déle. Současné západní tajné služby nedokážou být tajné.

S mizející schopností provádět operace efektivně a ve skutečném utajení ovšem roste síla propagandy. Během pár týdnů bude většina příslušníků nové aristokracie upřímně přesvědčena, že pumové útoky na plynovody jsou dobré, správné a morální. Budou upřímně obdivovat pachatele a budou cítit dojetí.

Za druhé. Kdyby zprávu publikovala konspirační média, byla by okamžitě označena za dezinformaci a nikdo by se jí nezabýval. Ostatně, ztratila by se v záplavě článků o vesmírných ještěrech, o tom, že přistání na Měsíci bylo filmováno ve studiu, o smrtících vakcínách, o tajném plánu Billa Gatese vyvraždit čtyři miliardy lidí a já nevím co.

Jenže ji publikoval cenami ověnčený veterán americké žurnalistiky a publikoval ji na solidním Substacku. Proud informací už nebylo možné zastavit. Během pár hodin se k ní vyjádřila i veškerá velká média.

Zdá se, že tihle staří levičáci představují pro režim mnohem větší problém než radikálové středního věku. Tedy, pokud se nedají zkorumpovat jako Jeremy Corbin či Bernie Sanders. Jenže Seymouru Hershovi je 86 let. Bude je mít kdo nahradit?

Nicméně v horizontu několika let je to katastrofa i pro Američany. Izolovaná Amerika podporovaná jen spálenou zemí v Evropě.

Za třetí. Americké ozbrojené síly podnikly útok na evropské hospodářství v situaci, kdy nemají žádného jiného spojence a kdy se žádný nový nerýsuje. Z krátkodobého hlediska mohou americké podniky vydělat na zhroucení evropských. A úspěšně se podařilo prodloužit válku na Ukrajině. Nicméně v horizontu několika let je to katastrofa i pro Američany. Izolovaná Amerika podporovaná jen spálenou zemí v Evropě.

Před pár lety jsme kladli otázku, kdy se v dějinách stalo, že by někdo nejen nebránil svou zemi před nájezdníky, ale ještě je k sobě lákal a platil jim cestu.

Teď si zase můžeme klást otázku, kdy se v dějinách stalo, že by někdo bezdůvodně zlikvidoval svého jediného spojence.

5 komentářů: „Spolčení debilů

 • 12. 2. 2023 (20:07)
  Trvalý odkaz

  Od začátku se jevilo krajně pravděpodobné, že o sabotáži na plynovodech přinejmenším věděly jisté kruhy v USA. Teď se tedy provalily podrobnosti. Už jsem si ale všiml prvních náznaků, že bude snaha průšvih zahrát do autu obvyklým způsobem – překrýt ho řevem šílenců.
  Na vysvětlenou pár příkladů. Je možné, že přistání letu Apollo na měsíci bylo předtočeno v Hollyvoodu, například proto, aby diváci v televizi viděli svoje obrázky, kdyby přenos selhal. To ovšem vůbec neznamená, že takový záznam byl použit, natož že se žádné přistání nekonalo.
  Jsou vážné pochybnosti o tom, že pád Dvojčat proběhl přesně tak, jak praví oficiální verze. Ovšem jakoukoli diskusi na toto téma rozbijí lidé, kteří začnou prosazovat teorie daleko nepravděpodobnější, než je verze oficiální.
  O Covidu by asi bylo lepší vůbec nezačínat.
  Nad zničením plynovodů jsem už zaznamenal začátky podobných “diskusí”. Polemiku o technických detailech, o kterých ve skutečnosti nikdo nezasvěcený nemůže nic vědět. Jeví se pravděpodobné, že za chvíli bude každá zmínka o plynovodech zavalena hromadou představ, které by zajímaly leda psychiatra, ale pro své autory jsou krajně důležité.

  • 12. 2. 2023 (23:15)
   Trvalý odkaz

   Víte, pane Hruško, to je přesně ono. Jakmile vedle skutečného zločinu postavíte přitroublé konspirační teorie, tak tím ten zločin úplně nezviditelníte. Všichni rozumní lidé tu zprávu přestanou brát vážně.

   Publikovat něco na konspiračním webu je mnohem horší než to nepublikovat vůbec. Tu informaci už nikdy nikdo nebude brát vážně, ani kdyby byla pravdivá.

 • 12. 2. 2023 (16:08)
  Trvalý odkaz

  Nevím, kde jste našel věk Seymour Hershe 98 let, když se podle veřejně dostupné informace narodil v Chicago 8. 4. 1937 !!

  • 12. 2. 2023 (23:37)
   Trvalý odkaz

   Máte pravdu, překoukl jsem se. Děkuji za upozornění. Opravím to v textu.

 • 11. 2. 2023 (19:31)
  Trvalý odkaz

  Sloboda slova je top prioritou na našom portáli https://cekni.to – našim cieľom je vytvoriť čo najrozmanitejšie záujmové komunity a umožniť v rámci nich aj medzi nimi slobodnú diskusiu bez cenzúry, ako alternatívu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

  Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrácia je možná bez emailu) a bežíme na open source.

Komentáře nejsou povoleny.