Tomáš Měšťan: Gombíky paní Lautmanové na šatech Markéty Pekarové – Adamové

Díval jsem se znovu na “Obchod na korze”, je to film, který mě vždycky dostane…na tom korze je i obchod s majitelem jménem Spitz…(moje prababička a babička, se jmenovala Spitzová, což je na seznamu každého koncentračního tábora, dosti frekventované příjmení).

Když jistý starosta nechal zbudovat pomníček pomahačům nacistů, byla to jen předzvěst toho, co se stane za pár let.

Předsedkyně sněmovny parlamentu České republiky Markéta Pekarová – Adamová, se 9.5. 2022 poklonila památce nacistických přisluhovačů.

“Ještě 11. dubna 1945, těsně před osvobozením koncentračního tábora Buchenwald, střílely jednotky Wlassow umístěné poblíž Buchenwaldu do tábora. Divize pak 13. dubna 1945 neúspěšně bojovala proti nevýznamnému sovětskému předmostí Erlenhof na oderské frontě jižně od Fürstenbergu (Odra). Poté se divize stáhla směrem na Prahu.“ (viz Dopis plukovníka Friedricha-Wilhelma von Notze plukovníkovi Johnu C. Buchananovi. Hoover Institution. 1975)

A je ticho.

Jen na sociálních sítích se lidé hádají…to ticho je stejné, jako ticho, které provázelo Židy (a další lidi v koncentrácích) na cestě do sprch…to ticho je stejné, jako těsně před tím, než jim Němci pustili kohoutky s plynem…to ticho je stejné, jako ten den, když Vlasovci v Buchenwaldu (a nejen tam) následně stříleli do polomrtvých vězňů, týraných německými nacisty.

Pokud existuje spravedlnost, říkám pokud…pak je tahle vláda odsouzena k zatracení a směřuje rovnou do pekel.

P.S. Mě už jen děsí to ticho…to nevěstí nic dobrého…