Michal Urban: Vítejte zpět v devadesátkách

Samozřejmě, že sociální sítě nejsou žádný reálný odraz společnosti.

Naopak je to akorát šikovný algoritmus, živící vášně, tím nutnost sledovat vše, ke všemu se vyjadřovat, sociálním algoritmem na pozornost pak živit vášně, hulit rétoriku upřednostňováním kontoverzních bizárů a generovat tyhle prapodivné existence, které pak v jakémkoliv střetu s realitou totálně selžou.

Sice vám tihle týpci pak řeknou, že nejsou žádný ovce, realita je ovšem trošku smutnější – do sítě je chytla při první příležitosti parta čtyřiceti vývojářů, kterým generují prachy a oni se u toho plácají, jaké konspirace neodhalili a jak vítězí.

…tihle týpci pak řeknou, že nejsou žádný ovce, realita je ovšem trošku smutnější – do sítě je chytla při první příležitosti parta čtyřiceti vývojářů…

No realita je trochu prostší – jsou to gumy, co se chytly do pasti personifikovaného marketingové sběru dat a tyhle neovce jsou akorát pokladem velkého byznysu. Ale nechme realitu těchto smutných obrázků stranou, je to prostě smutná věc a já mám dneska výplatu, tak se budu usmívat.

Ten reálný odraz nálad nám z předvolebních průzkumů ukazuje, že směřujeme k návratu politických devadesátek, anglosasizaci politického prostředí. Takové to typické pro britské a americkou “politiku dvou stran” a někdo do počtu podle hesla není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Jedna bude sociální demokracie, dnes tedy především ANO, středoevropského typu, kdy se jedná spíše o sociální konzervativce, kam očekávám čím dál tím větší posun.

Druzí budou reprezentovat ekonomičtí liberálové, byť tedy znovu typické pro středoevropský prostor. Bez ohledu na to, jak se honosně budou sami nazývat. Tím bude ODS, kam evidentně čím dál tím více směřují.

Ten reálný odraz nálad nám z předvolebních průzkumů ukazuje, že směřujeme k návratu politických devadesátek,

Kdy se tak stane oficiálně bude záležet jen na tom, kdy v ODS lidem dojde, že lidi jako Pekarová nikoho nezajímají a už je to jen červený hadr. Myslím, že do voleb parlamentních to s nimi ještě vydrží, přece jenom je lepší, když pro nasrané hlasy společnosti funguje jako hromosvod aktivistka Pekarové, než když to odnesou oni.

Ale pak čekám, že Pekarovou zahodí jako použitou kurvu a vrátí se prodávat tarify k nějakému operátorovi.

No a zbytek bude do počtu.

SPD možná na krizi i vygeneruje nějaký větší zisk, klidně bych se nebál říct k 12-13%, ale pro většinu společnosti je případně její účast ve vládě čím dál tím větší problém.

Sázka na tu nejtoxičtější část společnosti není nikdy dobrá vsázka pokud někdy přemýšlíte o vládním angažmá.

Byť je to tedy pro ně v současnosti spíše vlivem okolností, který těžko mohli ovlivnit či předvídat. Nicméně zdůrazňuji, že sázka na tu nejtoxičtější část společnosti není nikdy dobrá vsázka pokud někdy přemýšlíte o vládním angažmá. Tahle část společnosti vás při vládním angažmá okamžitě opustí a za životní neúspěch budete tentokrát moci vy.

Progresivisti (už bych to nenazýval ani liberály) na čas zmizí. Je to sice dobrá sranda v době, kdy je blahobyt, ale při krizi a válce se řinčí zbraněmi, oslavuje se testosteron a psychický stav a pocity 14. pohlaví nikoho nezajímá.