Glosy za duben 2019

30. 4. 2019

IBM a další korporace úkolují českou vládu, jak má vypadat rodinná politika. Přitom to s jejich nemá absolutně nic společného. Cítí se být něčím na způsob koloniální správy. Neuvěřitelná drzost!

Že ekonomicky není jejich přítomnost žádným pozitivem, to už je jasné několik let. Vysávají zemi tak, že životní úroveň stoupá pomaleji než za předlistopadového bolševického plánovaného hospodářství. Jenže ono začíná být stále jasnější, že jejich vliv je taky neslučitelný s demokracií a občanskými svobodami.

Vzpomeňte si na to, až vám bude někdo tvrdit, že pokud by odešly, byla by to pro nás ztráta.

Mimochodem, ty firmy mají ještě něco společného. Na českém trhu žijí z dotací či státních zakázek nebo aspoň podnikají ve vysoce regulovaném prostředí. Neplatí daně a posílají do centrál stovky miliard.

30. 4. 2019

Profesor Miliere s odstupem shrnuje vše, co už je ověřené o požáru Notre Dame. A světe, div se! Všechny ty fámy, co v prvních hodinách kolovaly mezi lidmi, se ukazují jako pravdivé. A taky se ukazuje, že velká média o požáru lhala. Nejen Česká televize, Seznam a bakalovci (tam už je to samozřejmostí), ale i třeba Novinky a iDnes. Ti, kdo křičeli o hoaxech, ti plnili prostor nepravdivými informacemi.

Vzpomeňte si na to za pár týdnů, až dojde k dalšímu velkému útoku a ta informace se bude opakovat. Lháři budou obviňovat ze lži. Šiřitelé nepravd budou varovat před hoaxy. S naprostým cynismem, protože oni mají obsazeny redakce a mohou si dovolit cokoliv.

Gatestone Institute: Hořící katedrála a zkáza křesťanské Evropy

29. 4. 2019

Tak zakazují Robinsona. Ostatně, co jsme čekali? Že cenzoři dotáhnou seznam závadných publikací, zamknou kancelář a půjdou se živit rybolovem? To asi sotva. Zajímavější otázka spíš zní, co zakážou tenhle týden, co příští, co v červnu, co v červenci.

Efektivita práce roste ve všech odvětvích. Stále méně lidí toho zvládne vyrobit stále více. Odvětví zákazů není výjimkou.

29. 4. 2019

Pokud připomínáme morální rozklad Římské říše, měli bychom taky připomínat, že se Římané z toho dekadentního období vzpamatovali, a jejich říše prožila další úspěšná staletí. Po děsivých císařích jako Caligula a Nero přišli velcí muži jako Titus nebo Marcus Aurelius.
Zdá se ale, že nutnou podmínkou překonání dekadence je to, že některé části společnosti zůstanou relativně nezasaženy.

28. 4. 2019

Tak muslimové na Sri Lance prý žijí ve strachu. Nechápu proč. Vždyť jim nehrozí nic horšího, než co se děje tamním křesťanům a co světovému intelektuálstvu nestojí za zmínku. Tak to asi tak strašné nebude.

Ale vážně. V takových situacích nezapomínejme, že muslimské fňukání je jednou ze zbraní džihádu. Vzbudit lítost, využít té lítosti jako slabosti protistrany, a zničit ji. Tak postupoval již Mohammed. Z pohledu islámské civilizace na tom není nic nečestného. Je to stejně dobré jako vybojovat bitvu nebo znásilnit nevěřící děvku.

Opět narážíme na to, že na evropské straně fakticky chybí solidnější znalost islámu. Odpovídající katedry arabistiky a orientalistiky jsou vesměs sponsorovány ze Saudské Arábie a Kataru, takže se postupně mění v propagační oddělení džihádu, o “islámských studiích” nemluvě. A solidní organizace jako Centrum pro studium politického islámu nebo Jihad Watch jsou zatím izolované.

27. 4. 2019

Opravdu ještě někdo věří tomu, že peníze utracené u amerických zbrojovek zvýší bezpečnost České republiky? Existuje pro takové nákupy ještě jiná obhajoba než korupce?

Petr Markvart: Ministerstvo obrany ČR plánuje nákup vrtulníků, které si kromě Námořní pěchoty Spojených států (160 ks) nikdo nikdy nekoupil. Ve srovnání se současně provozovaným typem Mi-24V má poloviční dolet, unese podstatně méně zbraňových systémů i výsadku. Zatímco Mi-24V bojoval a bojuje pro 58 vojenských uživatelů ve všech konfliktech světa, UH-1Y byl sice operačně nasazen v Iráku i Afghánistánu, ale bez větších bojových zkušeností.

Na rozdíl o českého ministerstva, které stále hovoří o nákupu “víceúčelových” (tedy bojově-dopravních) vrtulníků, sám výrobce klasifikuje vrtulník UH-1Y jako “střední dopravní”.

Dobrá zpráva pro daňového poplatníka je i ta, že vybudování logistiky, vyzbrojení a přeškolení pro nový typ vojenské techniky bude stát další desítky miliard, přičemž stávající technika by mohla sloužit minimálně dalších 20 let, a je tedy zcela nesmyslné nahrazovat jí nyní technikou novou. Takže namísto toho, aby se za zlomek ceny westernizovalo to, co máme, budeme vyhazovat oknem peníze, které jsou nutně zapotřebí jinde.

Takhle to musí nutně dopadnout vždycky, když politická rozhodnutí převládnou nad zdravým rozumem a racionálním uvažováním.

26. 4. 2019

Kdyby byli Maduro a před ním Chavez dali prostor venezuelským rolníkům a drobným podnikatelům, mohli dnes mít relativně uzavřenou a soběstačnou ekonomiku, a na všechny zahraniční bankéře mohli dělat dlouhý nos. Jenže se vzhlédli k megalomanských projektech, a dopadlo to, jak to dopadlo.

Budiž z toho poučení pro všechny další. Nahradit korporace zkorumpovanou státní byrokracií není žádná výhra. Komentátoři se pak mohou hádat, jestli je lepší “kapitalismus” nebo “socialismus”, ale lidem se v obou daří stejně špatně.

Mimochodem, co kdyby se Venezuelané vykašlali na ropu a zkusili založit bohatství své země na práci? nebylo by jim lépe?

26. 4. 2019

S redaktorkou Regionální televize Alex Hrdinovou jsme probírali útisk žen v současné společnosti. Pozornost jsme věnovali zejména otázce pohlavního obtěžování.

Ta druhá fotografie je ilustrační.

25. 4. 2019

Ze zamyšlení nad církevními restituacemi a vlastnictvím vůbec:

Ti, kdo opakovali, že “co bylo ukradeno, musí být vráceno”, se možná cítili lépe, ale pro ostatní to silný argument nebyl. Jak pomůže taková fráze při rozlišování mezi soukromým a veřejnoprávním majetkem? A ten dvojí metr! Ti stejní lidé, co tak horlivě pokřikovali, že „co bylo ukradeno, to musí být vráceno,“ ti zároveň obhajovali pobělohorské protiústavní vyvlastnění protestantů. Jak to jde dohromady? Vždyť bez těch protiústavních konfiskací by třeba majetek Schwarzenbergů vůbec neexistoval. A jak je možné, že nevadí, že církevní restituce protlačili politici, kteří byli předtím zapleteni do mnohamiliardových rozkrádaček. Pro ně zjevně neplatí, že „co bylo ukradeno, to musí být vráceno.“

Petr Hampl: Cena za nadutost a aroganci

25. 4. 2019

Dánský miliardář tlačící multikulturní propagandu Anders Holche Povlsen přišel při poslední vlně útoků o většinu své rodiny. To není novinka.

Snad to ale pomůže vyvrátit iluze o tom, že finanční elity naplňují nějaký tajný plán a že mají situaci pevně v rukou. Nemají! Situace je jim totálně vymkla z rukou a oni sami nevědí, co bude v příštím okamžiku. Nedokážou už zastavit probuzené sebevědomé džihádisty, jejichž počet neustále roste. Nedokážou už ani zkrotit běsnící neomarxisty. A nedokážou si poradit ani se svými vymytými mozky a začít racionálně přemýšlet.

Páchají kolektivní sebevraždu, a jestli nebudou včas odstaveni od moci, strhnou s sebou celé národy, civilizaci a rasu.

24. 4. 2019

Včera na Primě s Benem Kurasem a dalšími o masových vraždách křesťanů na Sri Lance:
“Není to jen otázka radikálů. Ti radikálové používají jenom jiné prostředky než ostatní. Ale v zásadě je to tak, že pokud se stanete muslimem, tak je vaší povinností usilovat o to, aby se Mohammedově učení podřídil celý svět. A jak sám Mohammed řekl, Alláh mi dává zvítězit skrze působení strachu.”

24. 4. 2019

V dnešní den bývá připomínáno vyvraždění Arménů Turky (24. dubna 1915 bylo zahájeno jedno z kol zatýkání). Postupně bylo zabito minimálně 1,5 milionů lidí, možná mnohem více. Muslimští řezníci poráželi Armény po tisících jako na masových jatkách, byly použity i první plynové komory. Sám Adolf Hitler toto jednání Turků připomínal a obdivoval.
Méně se ví, že o pár desítek let dříve proběhlo velmi podobné vyvraždění 600 000 Řeků.

Je důležité to připomínat zejména těm, kdo si dnes dělají iluze, že by se v zemi s muslimskou většinou dalo jakž takž žít. Ano, muslimská nadvláda může mít tu podobu, kdy nevěřící “pouze” nemohou vlastnit zbraně, nesmějí stavět nové kostely a platí speciální daň. Ale pokud vládcové rozhodnou, že je výhodnější nemuslimské podlidi vyvraždit, nedopouští se tím ze svého pohledu ničeho nemorálního.

Genocida Arménů přitom vůbec nemusela proběhnout. Rusko bylo připraveno a schopno křesťanské oblasti ovládané Turky osvobodit. Zabránily tomu Anglie a Francie, ze strachu, že Rusko získá příliš velký vliv.

23. 4. 2019

Pro parlamentky:

Petr Pavel a jemu podobní šíří už několik let hoaxy o údajné ruské hrozbě. Způsobili tím škodu stovek miliard korun, a také citelné omezení občanských práv. Svá tvrzení nedokázali podložit ani jediným konkrétním faktem. V podstatě všechno, co říkali, se ukázalo jako lživé. Stačí připomenout aféru „novičok“, které se už otevřeně vysmívá i americký prezident. Nebo zasahování do amerických voleb, které bylo jednoznačně vyvráceno nezávislou komisí.

Je čas volat takové lidi k odpovědnosti za škody, které tím šířením lží způsobili. Když se do té kampaně zapojí nějaká pornohvězda, můžeme tolerovat neznalost. Ale u pana Pavla je téměř nemožné, že by nešlo o vědomé cynické lži.

Parlamentní listy: Petr Hampl vysvětluje, proč v kavárně propukla panika z nové strany Václava Klause

22. 4. 2019

Máme za sebou jedny z nejstrašnějších Velikonoc v celých dějinách křesťanského západu i světa. Od vypálení nejvýznamnější katedrály Západu po stovky zavražděných. Kromě toho byli masakrováni černí křesťané v Africe (islamisté otevřeli novou frontu v Kongu), ale o tom už se ani nemluví. Nejhorší na tom, že na straně džihádistů stojí už i mocenské a finanční elity Západu a západní intelektuálové.

Nicméně nemělo by uniknout, že to byl i týden dobrých zpráv. Řečeno slovy jednoho slavného zločince, “vládnoucí třída ukazuje stále viditelnější známky slabosti,” což je jednou z nutných podmínek radikální změny. A pokud dojde k radikální mocenské změně, je slušná šance, že se některé další národy začnou bránit (po Maďarech, Srbech a Polácích). Ve volbách ve Finsku získali praví Finové téměř 20%, a dokonce i na Ukrajině byl Sorosův kůň smeten nejasnou místní figurkou, která slibuje rezervovanější postoj k Západu a zastavení agrese vůči Doněcku.

22. 4. 2019

Po desítky let evropští intelektuálové uctívali buddhismus jako úžasnou a vznešenou alternativu vůči západnímu křesťanskému myšlení. A vida, stačilo pár islamistických útoků, a už jsou pro ně buddhisté méněcenná násilná stvoření, vůči kterým je povoleno jakákoliv špína.
Není to o náboženství, ale o povahových rysech. Kavárna začne klidně plivat na marxismus nebo islám, pokud se ukáže někdo bohatší a silnější.

22. 4. 2019

Z videa, které jsme natočili s Martinem Konvičkou a Žarkem Jovanovičem, upozorňuji zejména na Martinův výklad o tom, proč je pro muslimy tak důležité zlikvidovat všechny památky na kulturu, která byla před islamizací země. Francii již pokládají za islámskou zemi a chovají se podle toho.

21. 4. 2019

Pan poslanec Feri nemusí mít obavy. Hlava je ta část jeho těla, kde není co poškodit, tedy kromě účesu.

21. 4. 2019

Pan poslanec Feri nemusí mít obavy. Hlava je ta část jeho těla, kde není co poškodit, tedy kromě účesu.

21. 4. 2019

Téměř všichni ekonomové se v posledním století věnovali studiu toho, jak dosáhnout maximální efektivity, resp. co největšího národního bohatství. Dávalo to smysl, protože když byl větší koláč, připadalo větší sousto na každého, i ty nejchudší.

Jenže tohle přestalo fungovat. Koláč roste, ale pro většinu obyvatel je stále těžší udržet i jen stejné sousto, natož ho zvětšovat. Zvyšování národního bohatství už neprospívá, a nemůže být dalším cílem.

Potřebujeme ekonomii, která se zaměří na otázky jako: Jaké ekonomické uspořádání nejvíce napomáhá růstu sounáležitosti mezi lidmi? Jaké charakterové vlastnosti jsou povzbuzovány různými ekonomickými modely a institucemi? Jak mají být hospodářské věci uspořádány, aby lidé měli chuť bránit vlastní zemi?

20. 4. 2019

Z oběžníku jedné východočeské farnosti:

Blíží se také eurovolby, kdo by se chtěl orientovat v politice, měl by si přečíst knihu sociologa Petra Hampla Prolomení hradeb, kde popisuje hlavní ohrožení naší civilizace – vznik nové totality a podlehnutí islámské ideologii. Autor například tvrdí, že většina současných obyvatel Švédska se ještě dožije toho, že jejich zemi ovládne islám. A ostatní západní země na tom nejsou o mnoho lépe. Spoustu přednášek zmíněného autora si můžete poslechnout i na youtube. Ne se vším musíme souhlasit, ale mnoho z jeho tvrzení je jistě pravdivých a velmi závažných.
Kdo se zúčastňujete bohoslužeb v…

20. 4. 2019

Vítek Zvánovec napsal velmi zajímavé doplnění k mému článku Zločinecký kartel v české politice.
Ze Zvánovcova doplnění
Pak přišel Internet a cca od roku 2000 jsou media v krisi. Vědění se demokratisovalo a elity si s tím neví rady. Díky alternativě je totiž vidět, že hlavním nástrojem medií je manipulace.

Vít Zvánovec: Pravdoláskovní paradigma

20. 4. 2019

Připomínám, že ty knihy jsou k dispozici i v mém e-shopu na www.pi-shop.cz

19. 4. 2019

Ke spekulacím o politickém programu strany VK mladšího. Žádný dokument není zapotřebí. VK junior už několik let komunikuje jasně a konsistentně. Každý, kdo se o něj zajímá, dokáže odhadnout, jak bude přistupovat ke které otázce. Dokáže taky odhadnout, jaké lidi bude VK junior přitahovat (a kteří pak budou stranu dále ovlivňovat).

Ten program samozřejmě vznikne, ale stejně ho skoro nikdo nebude číst. A hlavně, až se bude bojovat o jakoukoliv konkrétní záležitost, nebudou poslanci ani jiní členové strany listovat v programové brožurce. Udělají to, co pokládají za správné.

Rozumíme tomu, co pokládá za správné Hamáček. Rozumíme tomu, co pokládá za správné Ivan Bartoš. Klausovská strana je stejně čitelná dlouho před svým vznikem.

19. 4. 2019

K nářkům, že většina mladých lidí v USA i západní Evropě preferuje socialismus před kapitalismem.

Nedivte se. Kapitalismus přestal fungovat, a chybí návrhy, jak ho spravit i návrhy, čím jiným než socialismem ho nahradit.

Co znamená, že ekonomický systém přestal fungovat? Nejde jen o to, že životní úroveň dvou třetin společnosti stagnuje nebo klesá. Ještě horší je, když ekonomický systém začne podporovat ty postoje, psychické rysy a instituce, které jsou v ním rozporu. Jestliže “pravice” dospěla k postoji, že dosažení zisku je ospravedlněním jakékoliv činnosti, je logické, že mnozí na to půjdou přes neziskovky, bující byrokracii a kolaboraci s nepřáteli. Jestliže “pravice” dospěla k postoji, že musíme akceptovat, že některé ekonomické aktivity likvidují občanskou sounáležitost, pak je logické, že se společnost rozpadá.

Co znamená, že dříve fungoval? Mezi lety 1800 a 1985 existoval trend postupného zvyšování životní úrovně, růstu životních šancí a snižování nerovností.

Pár moudrých lidí si uvědomuje potřebu změny. Např. Petr Robejšek navrhuje radikálně progresivní zdanění, Steve Bannon vyvlastnění největších korporací atd. Ale ti lidé jsou v menšině, a obávám se, že jde pouze o dílčí návrhy. Potřebujeme novou celkovou ekonomickou vizi pro svobodnou společnost.

19. 4. 2019

Ke stížnostem, že se vlastenecká scéna neustále drobí. Zakládání pidiprojektů je pozitivní, pokud se v nich realizují lidé, kteří by jinak škodili někde, kde to je důležité. To je aspekt, který bychom neměli podceňovat.

18. 4. 2019

Tak jako jedna korporace prodává různé značky, tak jedna politická skupina vystupuje ve formě různých politických stran. S politickou konkurencí to nemá nic společného. Po včerejším hlasování o VK mladším už o tom nikdo nemůže pochybovat.

Shodou okolností jsem to před pár měsíci popsal podrobněji.

Petr Hampl: Zločinecký kartel v české politice

17. 4. 2019

Po chmurných dnech trocha humoru. Není to falešný profil! Takhle reagují na samotnou Grétu. Nechtějte vidět, co by se dělo, kdyby na ně nasadili třeba roztomilého růžového králíčka. .

Jo, a tihle lidé se pošklebují fanouškům Ortelu.

16. 4. 2019

Na včerejším křtu nové knihy Václava Klause s Vladislavou Hujovou. To je ta statečná žena, která strávila několik let obranou svého obvodu před tzv. Klinikou, která ničila část čtvrti a hrozila metastázovat.
Václav Klaus ve svém vystoupení použil v souvislosti s islámem výraz “hrozba” a varoval, že je tato hrozba v České republice podceňována. Pokud vím, je to první takto jednoznačné vyjádření.

15. 4. 2019

Z poznámky k vypálení Notre Dame:

Západ by nebyl první civilizací v dějinách, která byla převálcována někým agresivnějším a lépe připraveným. Ale byl by to první případ v dějinách, kdy nějaká civilizace zanikla tak zbabělým a ubohým způsobem. To není humanismus, který by zasluhoval sympatie. To je ubožáctví, které zasluhuje nejhlubší opovržení.

Petr Hampl: Ráno po vypálení Notre Dame

O den později: Včera mi tu někteří nevěřili, že Notre Dame bude přestavěn na mešitu. A už je to tady.

Summit News: Elitist Architects Want Notre Dame Rebuilt to Reflect New Globalist France

15. 4. 2019

Není skvělé žít v zemi, kdy je jeden z nejtěžších politických konfliktů o vystrkování ženských prsů?

Škoda, že je to jen na chvíli.

15. 4. 2019

Tak už i ve Finsku! Hlavně, že to držíte pevně v rukou, soudruzi.

15. 4. 2019

Odjakživa bylo součástí právního vědomí i to, že pokud někdo vypoví válku civilizovanému světu jako celku, zříká se tím práva na soudní proces. Pokud byl někdo přistižen na palubě pirátské lodi, nic se nevyšetřovalo. To není barbarství, ale nutná součást fungujícího právního systému. Jestliže dnes odmítají úřady totéž aplikovat na Islámský stát, jen tím potvrzují, že cílem fungování justice není ochrana občanů. Martin Konvička to na konci rozhovoru popsal výstižně: buďme vděční za každý případ, kdy blízkovýchodní režimy nahradí nefungující západní justici.

Parlamentní listy: Rozhovor s Martinem Konvičkou

14. 4. 2019

K tomuhle staršímu videu pořád ještě dostávám ohlasy. Některé informují o neobolševickém vymývání mozků v rámci skautských školení (je to mnohem horší, než to vypadá zvenku), ale ozývají se lidé, kteří byli v posledních letech ze Skauta vyloučeni za nesprávné politické názory. V kárných komisích zpravidla sedí funkcionáři strany Zelených.

Asi nejvíc trapně mi je za řadové vedoucí, kteří tiše sklopí oči a dělají, že nic nevidí, aby dostali peníze na činnost. Pak dětem vyprávějí o cti, poctivost, pravdomluvnosti a boji proti bezpráví.

Videopořad: Jak se ze Skautů stali antiskauti

14. 4. 2019

Novopohanství proniká do obranné doktríny. Nejdříve to tlačila ODS, teď ten postoj přejala i česká vláda.

Podle nové mystické doktríny se musí shromáždit obrovské prostředky (minimálně dvě procenta HDP), a potom se ty peníze rituálně spálí, nasypou do moře nebo utratí za nějakou úplně nesmyslnou věc. Třeba za nějaké další pandury, o kterých nikdo nedokáže říct, k čemu jsou vlastně dobré.

Tím, že proběhne rituální oběť, bude Česká republika zabezpečena. Potom nebude vadit, že nemá pod kontrolou vlastní hranice, že policisté nemají ani základní výcvik pro případě teroristického útoku, že neexistuje žádná ochrana civilního obyvatelstva, že armáda byla fakticky zrušena (a nahrazena podpůrnou jednotkou pro koloniální expedice) atd.

Ono to vypadá, že ani ti skuteční pohané nebyli tak hloupí. Nebo, že by nebyli tak zkorumpovaní?

13. 4. 2019

Nový antidiskriminační zákon není jen o nové vlně bezpráví, ale především o radikální změně ekonomických poměrů. V podstatě o likvidaci posledních zbývajících menších českých firem.
Zákon totiž bude požadovat, aby byl každý zaměstnanec v každé situaci NEZPOCHYBNITELNĚ PROKÁZAT, že byl motivován něčím jiným než předsudky. Jinak drastické tresty. A podat takový důkaz je přece z principu nemožné.
Na “pokročilejším západě” se to řeší tak, že firma musí mít naprosto detailní předpisy pro všechny situace, jaké mohou nastat. Zaměstnanec tedy nikdy nerozhoduje na základě osobní volby, ale přesně aplikuje předpisy. Pokud je schopen dokázat (třeba záznamem v systému), že postupoval naprosto přesně podle předpisu, vyvrátil obvinění z diskriminace.

Pro firmy jako IBM nebo Siemens to nebude nic nového. Už dnes tak fungují. Ale pro malé firmy to bude znamenat povinnost sešněrovat se předpisy a přijít o jedinou výhodu, kterou proti velkým mají.

Samozřejmě to bude skvělý byznys nejen pro predátorské neziskovky, ale taky pro stovky poradenských firem, které budou konzultovat správné nastavení vnitřních předpisů. Nicméně celkové škody mohou jít do stovek miliard.

Ta změna by nebyla skoková. Nový antidiskriminační zákon by byl přijat, na začátku by se nedělo skoro nic, ale žalob a procesů by postupně přibývalo, strach by rostl… až k těm následkům, na které upozorňuji.

Marian Kechlibar: Dokaž, že jsi nevinen!

13. 4. 2019

“Co na nás vymyslí příště? Odstaví nás za přestupek přímo u krajnice? Zamknou nás na dálku rovnou ve vozidle a automaticky odvezou do arestu za občanskou neposlušnost? Vím, že to zní jako sci-fi, ale při současné kadenci doslova životu škodlivých bruselských direktiv bych se už nedivil ničemu,” říká v rozhovoru Hynek Charous.

Samozřejmě, že to tak bude! Zavedením té pitomé a nebezpečné úpravy přece nekončí svět. Ti stejní úředníci a neziskovkáři budou nadále sedět na stejných židlích a budou muset vykazovat činnost. A protože všechny aspoň trochu rozumné zákazy už existují, budou postupovat k absurdnějším a absurdnějším nápadům.

Poučení? Správnou reakcí na návrh pitomého opatření není jen zamítnutí návrhu, ale také zrušení úřadu, odkud to vzešlo. Úředníci se musí začít bát o své rozpočty.

Hynek Charous: Přichází dnes soudruzi z EU s něčím, co by zlepšilo životy lidí? Příště nás naše auto rovnou zamkne?

13. 4. 2019

Kojící úderka atakující svými obnaženými prsy bankovní pobočky – to není jen humorný či obtěžující happening. Jde především o peníze. Normální organizace by tomu nepřikládala pozornost, ale v bance typu Raiffeisenu jsou útvary typu “společenské odpovědnosti” (možná se to v jejich případě jmenuje jinak, ale na tom nezáleží), které prosadí nákup:
– poradenství, jak vybudovat organizaci citlivou k potřebám matek, a žen vůbec,
– odpovídající školení pro minimálně stovky zaměstnanců,
– nastavení procesů a kritérií zlepšování,
– a určitě se najdou nějaké další služby.

Předpokládaný objem 30 – 50 milionů v první fázi (nepřeháním), dodavatelem bude poradenská firma založená feministickými aktivistkami.

A protože vznikne taky spousta nových “příležitostí” uvnitř banky, nenarazí ta aktivita na odpor.

Nedivte se jim, biomatky jsou nóbl a fair trade výrobky něco stojí. Kde na to mají brát, když nestačí ani platy manželů, kteří pracují v managementech těch stejných bank?

12. 4. 2019

Z dnešního komentáře:

Jsme už zvyklí na to, že mnohé události, které nám velká média v první chvíli předkládají jako nepochybné, se rychle ukážou jako nehorázné lži. Třeba novičok. Nebo ruské zasahování do amerických voleb. Assadovy chemické zbraně. Srbské masakry kosovských a bosenských muslimů. A mnohé další. Pokaždé je vytvořena taková atmosféra, že každý, kdo by se snad odvážil mediální verzi zpochybňovat, je označen duševně chorého. Pokaždé je vytvářen tlak, aby se lepší lidé štítili zpochybňovačů. A pokaždé se ukáže, že zpochybňovači měli pravdu.

Jenže z toho ještě nevyplývá, že každá událost musí být zinscenovaná konspirace. Jak tedy neupadnout do pasti paranoidního konspiračního myšlení a zároveň se nedat ošidit mediálními manipulacemi?

Petr Hampl: Nový Zéland, konspirace a čistota myšlení

12. 4. 2019

…a mezitím v Plzni.

11. 4. 2019

David Bohbot: Koukám na fotku z našeho včerejšího setkání hnutí VEDEM a něco vnímám. Náš nový předseda hnutí VEDEM generál Jiří Kubala sedí vedle našich vlajek- ČR a Izrael. Aleš Přichystal a Ivo Gec z vedení Zemské domobrany sedí přímo naproti vlajkám a vedle sedí Petr Hampl. Jako vedoucí bezpečnostní sekce mám právě dlouhou přednášku jak mají fungovat policejní jednotky. O Zemské domobraně hloupí lidé pořád říkají, že jsou nacisti a fašisti. O Petru Hamplovi, který mnohokrát řekl, že v oboru bezpečnosti má být hlubší spolupráce s Izraelem a souhlasí s tím, že ČR by měla uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele, říkají, že je antisemita. Vážení pánové, mám vás rád, je to pro mě čest s vámi spolupracovat a pro mě jste RODINA A jestli nacisti a antisemité si vyberou sedět u vlajky Izraele, ve hnutí, které se jmenuje VEDEM !!, poslouchat lekci o izraelských bezpečnostních metodách od židáka ,Izraelce a sionisty, tak podle mě si nezaslouží ani jeden z těch titulů.

11. 4. 2019

Je na světě ještě někdo, komu papež František nelíbal nohy?

11. 4. 2019

Protokol z návštěvy Bílého domu ukazuje, že Andrej Babiš slíbil americkým firmám stovky miliard korun, aniž by za to dostal víc než potřesení rukou. Ani na tu společnou fotografii nedošlo! Každého občana ČR to potřesení rukou vyšlo na několik tisíc korun. Teď můžeme spoléhat jenom na Babišův specifický vztah k plnění slibů.
Nedivme se Trumpovi. Jeho práce je hájit zájmy Američanů, nikoliv zájmy Čechů. A když jsou představitelé nějakého státu tak hloupí nebo zkorumpovaní, že zkousnou cokoliv, proč by toho nevyužil.
Je to ale důležité připomenutí, že Američané nemají spojence. Z jejich pohledu existují pouze země, které jsou vhodné k vydrancování. Jak teď ke své lítosti zjišťují Poláci a pobaltské národy.

Aliance národních sil: Co všechno za nás podepsal Babiš v USA

10. 4. 2019

Můžete se vsadit, že než bude vývoj dokončen, budou takové kalhotky v Německu zakázány jakožto rasistické.

Moira vyvíjí  kalhotky s pásem cudnosti pro německý trh

10. 4. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

I mezi pirátskými politiky a různými neziskovkářskými aktivisty roste konkurence. Jejich počet roste rychleji než rozpočty, začínají soupeřit mezi sebou. Jenže ti lidé nejsou schopni absolutně žádné užitečné činnosti. Nejsou schopni přijít ani s návrhem na cokoliv užitečného. Proto nápady typu státní vyznamenání pro Kovyho.

Mentální obzor pirátských poslanců nepřesahuje svět pubertálních hvězd

9. 4. 2019

Myslíte, že zpráva o zákazu bílé čokolády jakožto rasistické je jen vtip? Není.

Metro.co.uk.: Racist’ ugly duckling Easter chocolate pulled from shelves at Waitrose

9. 4. 2019

Jestli VK junior opravdu zhubne, jak má v plánu, pak jeden Hampl vyváží dva Klause. Ale hlavně si všimněte, jak roste. Každých pár dnů je lepší a suverénnější.
Což poměrně ostře kontrastuje s celou politickou scénu, ale i vlasteneckou alternativou, kde všechny nebo téměř všechny osobnosti působí, jako by už byly za zenitem. Jako by už nedokázaly přijít s ničím novým – kromě osobních sporů.

Rozhovor s VK mladším na Blesk.tv

8. 4. 2019

8. 4. 2019

O události v Chebu, kde minulý týden v tamním obchodním centru imigrant ukopal k smrti náhodného důchodce, máme jen velmi málo informací. Nicméně z toho mála lze usuzovat na opakující se vzorec. Pokud český podčlověk napomene imigranta za nedodržování místních pravidel, muslim se cítí oprávněn jej zabít. Ostatně, moc mu toho nehrozí. V nejhorším pár let v kriminále, kde se bude jako muslim těšit spoustě výhod, a potom sladký život slavného džihádisty obdivovaného komunitou. Sluníčka budou tvrdit, že to je ojedinělý případ, ale sama si vezmou poučení: nikdy se nesnažit prosazovat česká pravidla v přítomnosti imigrantů. Ti stejní lidé pak povedou obecné řeči, že si za to můžeme sami, protože dost nelpíme na naší vlastní kultuře.
Je to něco, na co nejsou připraveni občané ani policie ani soudní systém. Jsme vůči tomuto druhu džihádu dokonale bezbranní a islámská komunita to ví. Bylo by namístě začít rychle diskutovat, jak se začít bránit, a co všechno se musí změnit. Jenže v situace totální cenzury a kolektivní tuposti elit je i ta diskuze v podstatě zakázána.
Nicméně aspoň něco málo se dělat dá – cvičit, trénovat, ozbrojovat se, povzbuzovat se k odpovídajícím reakcím na imigrantské násilí. I proto jsme s Davidem Bohbotem a dalšími založili sdružení VEDEM za militarizaci české společnosti.

7. 4. 2019

Generál Blaško se přišel podívat na čtvrteční besedu, kterou jsem měl – společně s Davidem Bohbotem – v Pardubicích. Bylo nabito do posledního místečka, přestože místní bojovníci za politickou korektnost vytrvale a pečlivě strhávali všechny plakátky a pozvánky. Jak se dalo čekat, ani jeden z nich nenašel odvahu přijít a říct své námitky.

Mimochodem, za více než rok od vyjití Prolomení hradeb nedošlo ani k jedinému (!) případu, kdy by se někdo z Kavárny pokusil argumenty obsažené v knize vyvrátit. A tam, kde neexistuje diskuze, tam neexistuje ani myšlení. Kdo není schopen debatovat, ten není schopen ani analyzovat a řešit problémy.

V zásadě to není špatná zpráva. Ukazuje to na postupující degeneraci elit, a tudíž i jejich klesající schopnost potlačovat odpor.

6. 4. 2019

Je správné, aby stát bránil korporacím vlastnícím sociální sítě blokovat příspěvky a mazat uživatele? V diskuzi s Lubošem Zálomem jsme se snad dobrali podstaty sporu.

Pokud nám jde o ochranu svobod těch lidí, kteří dnes žijí v České republice, pak je správné takový návrh podpořit. Tím se také hlásíme k celé dosavadní evropské tradici, kdy občané bojovali o uhájení vlastních svobod.

Pokud je naším cílem podpořit budoucí vybudování utopické dokonale svobodné společnosti, pak je správné ponechat korporacím jejich možnosti, protože to více odpovídá filosofickým principům té budoucí společnosti.

6. 4. 2019

V tyranských režimech vláda lidem nařizuje, co mají dělat. Ve svobodných režimech vláda vytváří takové celkové podmínky (třeba nastavením daňového systému), aby lidé byli motivováni dělat dobré věci a aby byli odrazováni od nemorálního jednání.

Dnes mají někteří za to, že vláda nemá ovlivňovat vůbec nic. Ale to ve skutečnosti nikdy žádný teoretik svobodné společnosti ani kapitalismu nenavrhoval. To říká až primitivní “pravice” posledních let.

Píšu to proto, že Pirátský nápad se sledováním elektroměrů je samozřejmě úplně pitomý (už proto, že kdo nechává prázdný byt, může v něm nechat puštěný spotřebič), ale to by nemělo zastřít, že opravdu není v pořádku, když si lidé nemohou dovolit bydlení a zároveň jsou tisíce bytů prázdných. Mimochodem, to byl vlastně hlavní důvod, proč bylo odmítnuto centrální plánování – protože vedlo k takovému stavu. Když k témuž vede “trh”, budeme to pokládat za posvátné?

Co se s tím dá dělat?
1) odstranit naprosto přehnanou ochranu podnájemníků, která vede k tomu, že mnozí raději nechávají své byty prázdné.
2) zakázat prodej nemovitostí cizincům.
3) zavést progresivní dań z nemovitosti. Pokud někdo ve svém bytě či domku opravdu bydlí, měla by být jen symbolická. Pokud ho drží prázdný jen jako investici, měla by mu být napařena pořádná. Bude pak motivován jej pronajmout, což je dobře.

Těm, co pokřikují cosi o bolševismu, těm připomínám, že progresivní zdanění nemovitostí prosazoval mimo jiné velký teoretik volného trhu Milton Friedman a je aplikováno v mnoha amerických městech s republikánskými starosty.  S vyvlastněním to nemá nic společného. Nastavit daňový systém tak, aby motivoval k určitému chování, není v rozporu se zásadami svobodné společnosti.

5. 4. 2019

V dnešní úvaze si kladu otázku, co ukazuje poslední cenzurní kauza o českém politickém systému.

A máme tu demokratické rozhodnutí. V tomto případě o konání konference. Ale obdobně se rozhoduje o migraci, ekonomických otázkách, školství, zahraniční politice či čemkoliv jiném. Občas se najde poslanec, který se z toho v nějaké oblasti vymkne, ale hlasovací masa spolehlivě převáží. S vůlí lidu to nemá absolutně nic společného. Nicméně to některým cynikům nebrání tvrdit, že současný marasmus je „důsledkem toho, že voliči špatně volí“ nebo dokonce, že se politici podbízejí lidem. Proč by to dělali?

Petr Hampl: Tommy jako zrcadlo

5. 4. 2019

Všímáte si toho, že na ochranu Pirátů jsou běžně aplikována taková cenzurní pravidla, jako by se jednalo o rasu či sexuální orientaci? Možná soudruzi v komisi vědí něco, co nevíme

4. 4. 2019

Petr Fialovi nestačí ta ostuda ve školském výboru. Chce si stáhnout kalhoty a být veřejně zesměšnen i v plénu parlamentu. Což takhle zkusit nějakou americkou reality show? Tam by z něj možná udělalii ještě většího pitomce, a mohl by být spokojený.

4. 4. 2019

Poslední vývoj na Slovensku už snad konečně vyléčí fanoušky nadstátů, kteří mají za to, že když nefunguje EU, tak bude fungovat V4, Mezimoří, alpská unie a já nevím co.

Ve skutečnosti fungují pouze svobodné státy a jejich spojenectví. Česká republika má spojence (Maďarsko, Polsko, Srbsko a snad pár dalších států), nepřátele (Německo, Francie, Saudská Arábie, pořád ještě USA a mnoho dalších) a vztah mnoha dalších k nám je nejasný či proměnlivý. Musí ale počítat s tím, že i spojenci se na nás mohou vykašlat a nakonec budeme stejně odkázáni jen sami na sebe. Z toho také vyplývá, že nikdy to žádného spojeneckého svazku nesmí být předána žádná pravomoc, která by nám mohla komplikovat další samostatný postup.

Mimochodem, stavu, kdy je o nějakém státu rozhodováno z ciziny, se tradičně říká “okupace.”

4. 4. 2019

Přeloženo do lidského jazyka: EU se chystá zregulovat to, jak si lidé dávají, půjčují nebo prodávají použité věci.

Facebookový post, v němž Jiří Hynek shrnuje odpovídající dokument EU

4. 4. 2019

Tak podle německého ministra vnitra následoval po migrační vlně POKLES počtu trestných činů. Z toho vyplývá, že:
a) více než milion bezprizorních mladých mužů z jiné civilizace nespáchalo ANI JEDINÝ trestný čin.
b) přítomnost těch lidí dokonce způsobila, že část Němců přestala páchat trestné činy.

Nejspíš se tedy jednalo kvalifikované psychoterapeuty a učitele meditací.

Je na tom vlastně zajímavá jediná záležitost. Jak je možné, že to prohlášení někdo bral vážně déle než tak 15 sekund (lidem s nevýkonnými mozky mohlo vyhodnocení trvat dokonce až 30 sekund). A nejen, že brali vážně! Oni z toho dokonce udělali desítky článků a podepsali se pod ně, aniž jim to přišlo divné!

To není svědectví o vývoji kriminality. Je to svědectví o davové psychóze, která brání dokonce i tomu nejzákladnějšímu používání mozku. Příslušníci elit jsou hloupější než průměrný vesnický idiot ze starých románů.

Což ukazuje ke stavu současného civilizačního konfliktu. Strana Západu nemá ani větší svaly ani více agresivity. Její jedinou výhodou historicky byly výkonnější mozky. A když jsou ty mozky vypnuté…

3. 4. 2019

Dětské klimatické demonstrace ukazují, že je nejvyšší čas na návrat fyzických trestů.

2. 4. 2019

Se skřípáním zubů jsme včera zaplatili daň z příjmu. Tak vysokou, že pro některé to znamená, že se na čas dostanou na hranici poměrně tíživé chudoby. Ale nedá se nic dělat, daně se platit musí.
To se ale týká jenom těch nízkopříjmových. Pokud vyděláváte více než 100 milionů korun měsíčně, pak žádné daně pravděpodobně neplatíte. Maximálně tak nějaký symbolický poplatek v daňovém ráji.
Ekonomové vám vysvětlí, že je to tak správně. Lidé jsou tím motivováni vydělávat aspoň 100 milionů korun měsíčně, což by mělo vést k tomu, že země rozkvete.
A podle čeho se rozhoduje, kdo vydělá měsíčně těch 100 milionů a kdo třeba jenom 20 tisíc? I to vám ekonomové vysvětlí. Jde přece o tržní ohodnocení, kdo poskytuje jak užitečnou službu. Kdo zvládá lov dotací a finanční spekulace, ten je pro společnost užitečný (jak ukazuje jeho tržní ocenění). Kdo umí jen vyrábět nábytek, opravovat auta, navrhovat zařízení, hlídat domy, rovnat zboží na pult… ten je zbytečný (jak ukazuje trh). Někteří jdou tak daleko, že by těm „neužitečným“ zrušili volební právo.
Všechno je vlastně úplně v pořádku. To jen některým hodně jízlivým a hodně skeptickým jedincům připadá, že se dnešní ekonomie nijak neliší od dob, kdy jsme tu měli „vědce“ pokoušející se vylepšit plánovanou ekonomiku rozborem Marxových citátů.
Je čím dál jasnější, že potřebujeme novou vědu o hospodaření. Takovou, která nebude v totálním rozporu s každodenní lidskou zkušeností.

2. 4. 2019

Pokud někdo bydlí v bytě sám (nebo je byt na něj napsaný), je stav elektroměru osobní údaj. Tak jsem, milí Piráti, zvědav, jak se s tím popasujete. Příjemnou zábavu! Připomínám, že pokuta jsou až 4% z obratu či rozpočtu, tedy tři milardy korun.

2. 4. 2019

Nečekejme od spolupráce Primy a CNN žádný průlom. CNN je nejostřeji neomarxistická stanice na americkém trhu, nejspíš v žádném ohledu méně radikální než Česká televize. Na český trh vstupuje poté, co jí v USA klesla sledovanost na zlomek původních hodnot, protože lidi už to monotónní urážení Donalda Trumpa přestalo bavit. Tedy žádný vstup Fox News nebo Breitbartu.

Donald Trumps CNN on Monday Night RAW

1. 4. 2019

Sýrie řeší, kdo uhradí škody způsobené bezdůvodnou a protiprávní agresí USA a Saudské Arábie. Jestli nedokážou mezinárodní soudy zajistit spravedlnost ani tak jednoznačném případě, měly by být zrušeny.

1. 4. 2019

Přirovnání Čaputové k Havlovi je zcela na místě. Dva nepříliš chytří egomaniaci, které si nějaká nadnárodní skupina koupila, aby pomohli zničit vlastní národy.

1. 4. 2019

Čekal jsem, kdy Česká televize vydá prohlášení “posledních 10 let byl jeden obrovský aprílový žert,” ale pořád nic. Asi to vydají až večer.