Michal Urban: Prasklá plíce a mýtus o zbytečné medicíně

I ty si můžeš vysloužit pochvalu od Pavla Kamase, že jdeš s harmonikou po obchodě a obtěžuješ lidi, co si jdou koupit chleba do obchodu. (poznámka Petra Hampla: Pavel Kamas je bývalý zlehčovač holokaustu a židobijec, který v posledním roce přesedlal na boj proti očkování a moderní medicíně vůbec. Tentokrát organizoval akci spočívající v tom, že lidé bez roušek vtrhnou to supermarketu, kde zpívají).

Kamas je takový prototyp všeuměla – lékaři vás prý uléčí k smrti, což není mé vyjádření, ale jeho.

Já mám s „uléčením k smrti“ zkušenost hned dvakrát. Dvakrát mi praskla plíce (odborně se to nazývá pneumotorax), jednou v pouhých devatenácti letech, po druhé o rok později.

Lékaři vás prý uléčí k smrti. Já mám s „uléčením k smrti“ zkušenost hned dvakrát. Dvakrát mi praskla plíce

Když se mi to stalo poprvé, byl jsme takový nesmrtelný superman, co si po tréninku myslel, že si natáhl sval na zádech. Špatně se mi dýchalo, nemohl jsem se ohnout, obléct ponožky byla procedura na deset minut.

Došel jsem k doktorovi, respektive mě tam odvezl otec, který měl shodou okolností dovolenou, jinak bych tam nejspíše v životě už nestihl dojít. Tam jsem začal doktorovi chytře začal vykládat o tom, co mi musí píchnout, aby mi bylo lépe.

Tehdy mi paní doktorka všechno skutečně píchla, jenže si říkala: tady dorazil takový Pavel Kamas, radši si to ověřím sama. Po poslechu plíce konstatovala, že mě rozhodně domu nepouští, protože plíci vůbec neslyší a posílá mě na rentgen. S frfláním jsem na něj odešel, protože jsem si myslel, že mám zlomené žebro, které se stejně nijak neléčí.

Poslední vzpomínky na tohle středisko, které mě přesvědčilo o tom, že metoda alá Pavel Kamas – video tě vyléčí, asi nepomůže, bylo to, když přiběhl zběsilý rentgenista, ať se okamžitě přestanu hejbat a začali křičet něco o sanitce, protože pneumotorax. Překvapivě je něco jiného něco 50 hodin googlit a nebo slyšet výraz, který jste v životě neslyšeli. Takže jsem si furt myslel, že mám asi něco se žebrem a dělají zbytečný humbuk. Sanitku jsem odmítl a nechal se dovést otcem do jiné nemocnice, která nebyla spádová. Doktoři s tím měli problém, ale nakonec po pár telefonických hovorech s nemocnicemi souhlasili. Tak jsem si říkal, aha, mám pravdu, dělají zbytečný haló.

Dodávám, že před zákrokem jsem měl plíci o velikosti ping-pongového míčku a za několik hodin by mě čekal kolaps plíce.

Když jsem dorazil do Thomayerovy nemocnice a tam už na mě čekala ozbrojená eskorta v mundurech, tak jsem si říkal, že si asi takovou prdel nedělali. A když mi za 5 minut bez anestezie nařízli půlku prsa a rvali tam jakousi rouru od vysavače, tak mi došlo, že to prdel fakt není. A kdo by si řekl, že to tou rourou skončilo, tak neskončilo. Následovalo napojení na jakousi termosku tou rouru, co jsem měl zapíchnutou mezi žebry. Tím to teprve skončilo. Akorát, že tu rouru o několika centimetrech jsem měl v těle zastrčenou dva týdny. Kdo si myslí, že někdy zažil bolest, tak ať si zkusí s tímhle nadýchnout, nebo  – jako já – dokonce chodit. Natož dva týdny nafukovat balónky jako já, aby se plíce vrátila do relativně normálního stavu.

Dodávám, že před zákrokem jsem měl plíci o velikosti ping-pongového míčku a za několik hodin by mě čekal kolaps plíce. A tam už hrajete ruletu s tím, zda to vůbec přežijete. S jednou plící totiž můžete žít. Horší je, když tělo neví, že máte jen jednu a tou druhou vám kyslík upouští. Právě to byl můj případ.

Za rok se příběh opakoval. Tentokráte jsem při řízení slyšel jen prasknutí a věděl jsem, že je to v prdeli. Ale v klidu jsem si odjel na maturitu, odmaturoval, vyřídil jsem si, co jsem potřeboval a pak jsem teprve jel absolvovat, co už jsem znal. Tehdy si mě vzal na starosti primář Thomayerovy nemocnice a řekl, že se jedná o vzácnou formu, co se mi bude opakovat donekonečna. Ale pokusí se tomu operací zabránit. Je to už skoro 10 let a od té doby jsem to neměl. A píšu vám to proto, že mě nevyléčil ani nezachránil normální život tady Pavel Kamas s videem, že o pneumotorax nešlo, ale doktoři, kteří poznali, že o pneumotorax právě jde.

Od té doby jsem zaplatil statisíce na daních, založil rodinu, vystudoval vysokou školu a snažil se být společnosti prospěšný.

Od té doby jsem zaplatil statisíce na daních, založil rodinu, vystudoval vysokou školu a snažil se být společnosti prospěšný. Pavel Kamas natočil video. A až bude mít bebí, jako jsem měl já, video mu fakt nepomůže, pojede k doktorovi.