Glosy za duben 2021

30. 4. 2021

Renaud Camus:

Současná výměna obyvatel je tou nejvážnější krizí, jakou Francie zažívá za posledních 15 staletí. Neboť proběhne-li etnická a civilizační krize do očekávaného konce, a pokud neproběhne reemigrace, která je na ni jedinou odpovědí, potom dějiny možná budou pokračovat, ale ne naše.

Půjde o dějiny jiného národa vycházející z jiného národa, který bude Francii tím, čím je Egypt generála Sísího Egyptu Ramsese II. nebo čím je Erdoganovo Turecko Byzantské říši.

Renaud Camus: Velká výměna

30. 4. 2021

Otázka týdne tentokrát na hodně aktuální téma: Co by se změnilo zavedením homosexuálních manželství?

Pro homosexuály se nezmění vůbec nic. Pokud nějaká dvojice chtěla společně vychovávat dítě, už to dávno dělá. Jestli si chtěli navzájem odkázat majetky, už mají dávno podepsány příslušné dokumenty. Jestli chtěli sdílet informace o svém zdravotním stavu nebo vyzvedávat dopisy, tak už mají plné moci. Jsou zvýhodňováni ve všech oblastech života, jsou jich plná média, daňoví poplatníci na ně vynakládají obrovské peníze, a bude tak tomu i nadále. „Manželství pro všechny“ se jich vlastně vůbec nedotkne.

„Manželství pro všechny“ je ve skutečnosti zákon proti normálním lidem. O ničem jiném ta norma není. Konec konců, sami aktivisté neskrývají, že prosazovaná norma nepředstavuje konečný požadavek, nýbrž je pouze „platformou“ pro prosazení požadavků dalších a dalších. Jestli si někdo chce žít po svém a myslet si svoje – to bude dříve či později prohlášeno za trestný čin.

Co by se změnilo zavedením homosexuálních manželství?

29. 4. 2021

Děti lidí silně ozářených během černobylské havárie nemají žádné mutace, které by s tím mohly souviset. Fakticky to znamená, že na jejich děti to nebude mít žádný dopad. Skvělá zpráva.

Celý život na to narážím znova a znova. Schopnost lidského organismu vyrovnat se s nejrůznějšími nezdravými vlivy je mnohem vyšší, než se obecně soudí, i než říkají experti. Ostatně, dopady různých havárií ukazují, že příroda jako celek má mnohem vyšší schopnosti regenerovat se, než soudíme.

To neznamená, že bychom měli zbytečně provokovat, ale není zapotřebí být paranoidní. I varování expertů bychom měli brát rozumně a počítat s tím, že vždy trochu přehánějí.

Děti ozářených rodičů z Černobylu mají geny nepoškozené radiací

29. 4. 2021

Ať žije formule E! Sice se jim během závodu vybily baterie, ale zato určitě mají transexuální hostesky.

29. 4. 2021

Bolsonaro a Zdechovský – dva nejlepší světoví experti na covid.

A k těm “problémům” Sputniku. V medicíně existuje jedno jediné kritérium, které je neoblomné – statistika!

Každý člověk je jedinečný. U každého jednotlivého případu se mohou lékaři dohadovat, co bylo příčinou uzdravení nebo smrti. Každý lékař má pocit, že jeho metody fungují.

Ale to se změní, když vidíte statistiku. Když můžete srovnat tisíce těch, kdo nějaký lék dostali a nedostali. Tisíce očkovaných a neočkovaných. Tisíce lidí s vysokou a nízkou hladinou nějakého vitamínu. – pak teprve můžete vyslovit spolehlivý úsudek. Je veliká škoda, že se lékaři neučí statistice, prospělo by jim to.

I proto historici říkají, že skutečným začátkem moderní medicíny nebyl nějaký anatomický objev, nýbrž používání matematické statistiky.

Ohledně Sputniku je jasno. Desítky milionů očkovaných, žádný statisticky významnější výskyt nějaké nemoci. Dohady o tom, že vir obsažený ve vakcíně může škodit, byly vyvráceny. Další debata je zbytečná.

Což samozřejmě platí také o jiných obviněních vůči jiným vakcínám.

29. 4. 2021

Všichni asi mají představu, jak vypadá hospodaření v Jižní Africe poté, co tam moc převzaly kmenové gangy. Tak pro srovnání. Když tamní aerolinky udělaly ztrátu 200 milionů dolarů (něco přes 4 miliardy korun) a sám generální ředitel Khaya Ngqula udělal se svými přáteli kšefty za 4 miliony dolarů (nějakých 90 milionů korun), tak ten podnik prostě zavřeli.

Generální ředitel České televize Dvořák udělal sekyru podstatně větší, a zatím se zdá, že podstatně větší byly i kšefty, které dělal s firmami vlastními, firmami manželky a firmami hodně spřátelenými. O reformě České televize nemůže být řeči. Naši liberální demokraté dostávají hysterické záchvaty při samotném pomyšlení, že by mohla proběhnout kontrola hospodaření.

To, abychom měli srovnání.

Rainbow Nation Report

28. 4. 2021

Zbývají už jenom tři zájemci o dostavbu Dukovan. Můžete tedy počítat s tím, že v následujících měsících kaprál Koudelka odhalí, že tu řádili francouzští agenti a jihokorejští agenti.

28. 4. 2021

Tak mě Bob Kartous zase jednou dostal. Článku Miliardoví čučkaři neměl co vytknout – až na závěrečnou větu: A za tohle platíme 4 – 11 miliard ročně.

Při podrobném dohledání se ukázalo, že údaj 12 miliard korun za rok 2016, který přinesl Monitor státní pokladny, byl chybný.

Článek měl končit větou “A za tohle platíme 2 – 4 miliardy ročně.”

Teď o mě Kartous zase bude psát, že jsem lhář. Jako minule, když jsem pravdivě řekl, že přes 80% lidí je proti účasti v Afgánistánu, a popletl jsem agenturu (výzkum dělalo CVVM, nikoliv IVVM – je to stejná agentura, ale mezitím se přejmenovala).

28. 4. 2021

Pamatujete si z dějepisu, jak Karel Havlíček psal o “jalovém vlastenčení” a mnozí ho za to tehdy nenáviděli? Před pár dny napsal text v tom duchu Michal Urban. Ti, kterým jde o opravdovou změnu, by ho měli číst pozorně. A další ho budou nenávidět – to k tomu patří.

Cituje ze svého komentáře k tomu textu:

Jako sociolog s hrůzou pozoruji, že to, čemu jsme se ještě předloni smáli u neomarxistických fanatiků, začíná převládat v některých alternativních skupinách. Racionalita je prý tajnou zbraní globalistů, matematika zbytečná, statistika nástrojem tajného židovského spiknutí… a pak se ti lidé – aby ukázali, že nejsou ovce, nechají ovládat borcem, který prodává lampy, co vás za 49 500 ochrání před signálem 5G sítí. A – stejně jako mezi neomarxistickými elitami – profesionální politici přitakávají davovému šílenství. A k tomu ta nesnášenlivost! Stačí upozornit na faktickou nepřesnost, a už jste služebník Židů. Proti globalistickému imbecilismu stojí naprosto souměrný imbecilismus místní. To není něco, co by usnadňovalo společenskou změnu. Naštěstí to není postoj většinový. Ale je dost rozšířený, aby stačil k dočasnému znehybnění protirežimní opozice.

Michal Urban: Senzační “úspěchy” alternativní scény

27. 4. 2021

David Martínek:

Tady se argumentuje tím, že ochrana domácího trhu je socialistický přežitek. No, bohužel, není tomu tak. Kdyby tomu tak bylo, jak Francie, tak Německo, Nizozemí, ale i další státy EU by tak tvrdě a nesmlouvavě nehájily vlastní zemědělství. Pravdou také je, že politici v těchto zemích by si něco podobného, jako předvádí TOP09, nedovolili. Například ve Francii, v okamžiku, kdy se sáhne na zemědělce, vyrážejí traktory s vlečkami hnoje a farmáři stávkují; politici před tlakem domácích farmářů obvykle couvnou. Protože je velmi razantní a nevybíravý.

Já bych vcelku uvítal, kdyby se rozjely traktory s vlečkami a příslušným poslancům by se zemědělci odměnili po zásluze. Zaházel bych těm lidem kancly hnojem. Hnůj ke hnoji. Ve stylu nejlepších evropských zemědělských tradic. A možná by se měli přidat i čeští výrobci potravin.

Proč je ochrana domácího zemědělství životně důležitá

 

27. 4. 2021

V dnešní poznámce se ještě vracím k vrbětické kauze:

Jenže kromě toho zjišťujeme, že BIS nemá k dispozici ani ty informace, které může sehnat běžný občan, pokud postupuje dost systematicky. Třeba studentka pardubické univerzity Martina Krňavová publikovala v roce 2016 diplomovou práci, která v podstatě sestává z důkladných výpisků z veřejných zdrojů. Věděli jste, že kromě dvou mrtvých byli při vypuknutí požáru ve skladu i tři další lidé? Vyslechly je bezpečnostní síly? Víte, že pořádný plot kolem objektů byl postaven až po výbuchu? Víte, že mezi prvními se byl na místě podívat tehdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel? Víte, že chtěl z místa odvolat všechny vojáky? Proč? Bál se, že si všimnou něčeho, čeho by si nevšimli civilisté? Víte, že po prvním výbuchu došlo k detailní prohlídce dalších skladů se zbraněmi? (případné nástražné zařízení tam muselo být instalováno až později). Víte, že poměrně důkladné vyšetřování skončilo závěrem, že nedošlo k cizímu zavinění? To znamená, že pokud tam cizí agenti byli, pak čeští vyšetřovatelé zametali jejich přítomnost. Jsou ti čeští vyšetřovatelé stíháni, když je to všechno tak jisté?

Miliardoví čučkaři

26. 4. 2021

Upozorňuji na román Beránek Lenky Procházkové. Napínavý příběh, a zároveň metafore o životě, světě, dobru a zlu…

Vlastně pokračování toho žánru, jaký představovaly klasické ruské romány. Je to pro zkušenější čtenáře, ale rozhodně to stojí za čtení.

26. 4. 2021

A po čase zase jedna opravdu dobrá zpráva:

“Vladimíru Putinovi se podařilo přesvědčit západní protějšky, aby ukrajinskému prezidentovi Vladimíru Zelenskému rozmluvili záměr znovu vojensky napadnout Doněckou a Luhanskou lidovou republiku, které během první občanské války na Ukrajině vyhlásili nezávislost.

Zelenský k jednání šéfů vlád nejvýznamnějších zemí pozván nebyl. Biden, Merkelová a Macron mu pouze posléze sdělili, na čem se s Putinem dohodli. Vysvětlili mu, že USA, Německo i Francie sice stojí za Ukrajinou, ale do války proti Rusku spolu s ní nepůjdou.”

Ivan David: Velcí šéfové se dohodli, že válka zatím nebude

26. 4. 2021

Jan Campbell:

“Hospodářské sankce proti ČR nebudou oficiálně vyhlášené. Mohou se ale s pravděpodobností hraničící s jistotou projevit v neoficiálních. Například, německým a jiným společnostem obchodujících s RF bude sděleno, že jejich produkty a dodávky nesmí obsahovat nic z českých společností. V takovém případě české firmy buď zavřou brány, nebo budou za hubičku odkoupeny cizinci, a čeští občané budou moci pracovat za 17-18 tisíc českých korun měsíčně ve dvou směnách, jako v jihočeském pohraničí a chlumeckém kraji v roce 2021. Zvýšená cena energie se také nemusí projevovat po celé EU. Může klidně postihnout státy trpaslíky, které se octnou na připravované černé listině Kremlu.”

Jan Campbell: Co (na) nás čeká

26. 4. 2021

Kulturní válka o symboly ve veřejném prostoru – to nejsou jen vymazané kříže z kostelů na letácích Lidlu, ale také sochy. Budou Praze dominovat sochy odkazující na českou nezávislost a národní hrdost? Nebo naopak sochy oslavující poddanství a věrnou službu nadnárodním strukturám?

Diskuze ohledně mariánského sloupu byla komplikovaná, protože měla hodně dimenzí. Nešlo “jen” o národní minulost, ale také o náboženství, restituce a další záležitosti. Nicméně diskuze o Malostranské náměstí tak složitá není. V minulosti tam v různých obdobích stály dvě různé sochy. Věrný sluha Habsburků maršál Radecký a Ernest Denis, skvělý historik a propagátor národní samostatnosti. Která z nich bude obnovena?

Historik Jiří Malínský to shrnuje jasně: “A tak jsme svědky dalšího našeho bytí na dějinné křižovatce. Čemu dát přednost – prvorepublikové revoluci nebo dějinně zasutému habsburskému období, jež pro naše země vedle nepopiratelných, až drtivých civilizačně kulturních regresů znamenalo do velmi limitované míry i znovuvzkříšení národa proti opakovanému vídeňskému nesouhlasu a neskrývanému odporu, nebo jasnému hlasu našich legií a odkazu Velké francouzské revoluce, jak ji ve svém životním díle ztělesnili vedle mnoha jiných Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik?

Radecký nebo Denis? Další pokračování naší pomníkové kalvárie

25. 4. 2021

Z poznámky Jana Kellera ke kauze Vrbětice:

“Nikomu po celou tu dobu nevadilo, že u nás existují zbrojní supermarkety. Zájemci z nejrůznějších zemí si do nich jezdí prohlížet výbušniny, zbraně a vojenskou techniku. To, na co si ukáží, se jim zabalí a diskrétně dodá. Žádný parlamentní výbor a žádná senátní komise nikdy tyto praktiky nekritizovala. Asi o nich nechtějí nic vědět.

Nikdo proto ani netuší, kde všechny ty zbraně „made in Czech“ vlastně končí. Nikdy nikoho z politické elity nezajímalo, zda jimi nejsou zabíjeni třeba naši vojáci, kteří v Afghánistánu bojují za Prahu.”

25. 4. 2021

Miloš Zeman (stejně jako 10 milionů jeho spoluobčanů) nemá dostatek informací ke kauze Vrbětice. Šéf STANu Vít Rakušan má ale dostatečné informace, aby věděl, že se musí postavit na stranu BIS (jak sám říká).

Tak si říkám, jestli náhodou ta dostatečná informace nezněla “pane předsedo, víme o vašich kšeftech. Tak sebou koukejte hodit, jestli nechcete strávit zbytek života v kriminále.” O Miloši Zemanovi se říkalo, že s ním špatně vyjednává, protože mu stačí chleba se sádlem a cibulí.

25. 4. 2021

25. 4. 2021

To, že profesionální intelektuálové jsou považováni za ten nejhorší společenský odpad – morálně i intelektuálně – to je akceptováno tak široce, že už o tom ani nediskutujeme. I my, kdo profesionálními intelektuály jsme, se s tím naučili žít, a snažíme se, aby bylo jasné, že nejsme “běžní intelektuálové.” Ján Dudáš otevírá složitější otázky, které s tím souvisí. Jestliže tato elita (či pseudoelita) tak hanebně selhává, kde vzít nějakou jinou? A potřebujeme ji vůbec?

Všechny známé společnosti, kultury a civilizace, které byly úspěšné, měly nějakou vrstvu kněží, ideologů či vědců, kteří pečovali o společnou představu o tom, co je dobré a co je zlé. To lidem pomáhalo normálně žít. Jenže my známe jen mediálně-mocenskou elitu, která normální život systematicky ničí. Ve vzduchu tak nějak visí možnost, že potřebujeme lidi, kteří spojí lidové instinkty a zároveň solidní vzdělání a dobře cvičené mozky. Stejně jako potřebujeme skvělé bojovníky, skvělé lékaře a skvělé tesaře. Jenže jak dosáhnout toho, aby i v tomhle oboru byla odměňována poctivá a tvrdá práce, a ne poklonkování? (ať už před panstvem nebo davem).

Tím vším se Jan Dudáš zabývá. Jeho práce je zdarma ke stažení, ale má přes 20 stran, je ve slovenština a psaná poměrně složitým jazykem. Nicméně ji rozhodně doporučuju.

Recenzovaná publikace o elitách na Slovensku

24. 4. 2021

Velekněží levicového kultu vzdávají díky svému spasiteli, Georgu Floydovi.

24. 4. 2021

Ve včerejší odpovědi týdne řeším poněkud nudné téma: Používání mozku.

“… připomínám, že lidský mozek je v něčem jako automobil. Nestačí sedět v hodně výkonném automobilu, musíte ho umět řídit. A mozek s IQ 140 může produkovat pitomosti, když nevíte, jak ho používat. Se znalostí jak správně používat mozek k řešení komplikovaných problémů se nikdo z nás nenarodil, musíme se jí teprve učit. Což je jeden z důvodů, proč je tak důležité učit si i těm pasážím matematiky, které v životě nebudeme potřebovat. Abychom se naučili správně používat mozek!”

A ještě jedna nešťastná záležitost. Když neumím řídit automobil nebo zacházet s maflem, vidím ten rozdíl okamžitě. Když se dopouštím chyby v používání mozku, zdánlivě se nic neděje. Můžu se obklopit lidmi, kteří se dopouštějí stejné chyby, a můžeme se navzájem ujistit, že je to v pořádku. Budeme mít různé zbytečné potíže, ale společně se ujistíme, že problém je jinde. Když se to v nějaké zemi rozmůže masově, celá ta země se dostane do těžkých problémů. A zase se lidé mohou navzájem ujistit…

Jak se vyznat v hodně komplikovaných záležitostech

24. 4. 2021

Rakouská policie zjistila, že členové tamní pobočky Muslimského bratrstva mají seznamy osob k likvidaci. Cílí i na osoby na české straně hranice? Co na to pražská pobočka Muslimského bratrstva? Je ještě přípustné klást takové otázky?

24. 4. 2021

Brambory po třech korunách za kilo. Za to je běžně kupují supermarkety, a potom nám je prodávají za třicet korun. Letos ale nechtějí platit ani ty tři koruny. Zisky přece musí meziročně růst, jinak by je zahraniční šéfové nepochválili. Tak to zemědělci prodávají přímo. Po těch třech korunách. Ve skladu agrární komory v Horních Počernicích jsem nakoupil 200 kilo a rozvozil to příbuzným a přátelům.

23. 4. 2021

Redaktorka Sputniku se mě včera ptala, zda Rusko může udělat něco ke zmírnění současné situace. Odpověděl jsem, že se obávám, že nemůže. Celý problém je výhradně na české straně, a Rusko s tím nemůže dělat nic.

Ministrem zahraničí byl jmenován regulérní fanatik, který by měl být zavřený někde na uzavřeném oddělení, kde by mohl zapalovat papírové modely Kremlu. Už to, že takový člověk může volně chodit, je pro společnost pohroma. A on je ministrem zahraničí!

Když k tomu připočteme neuvěřitelnou zbabělost zbytku vlády a sklon intelektuálních elit k sebeponižování, je neštěstí na světě. Jedním z výsledků je pokles úrovně „diplomacie“ na úroveň, jaká je typická pro Severní Koreu.

Teď už jen zbývá, aby se pan ministr nechal vyfotit s mapou, na které budou zakresleny cíle preventivního úderu českých raket. Třeba Moskva, Petěrburg a Togliati.

Sputnik: Nečekaným vítězem zhoršených česko-ruských vztahů bude Německo

22. 4. 2021

To už mohl být ministrem zahraničí Pavel Novotný. Postupoval by naprosto stejně jako současný ministra a aspoň by byla sranda.

22. 4. 2021

Na současné studené válce s Ruskem je nejhorší, že česká vláda nechce vyhrát. Vyhrát totiž znamená dosáhnout nějakého cíle – získat nějaké území, získat slevu na dodávku plynu, přimět protistranu, aby zastavila nějaké aktivity…

Česká strana žádný cíl nemá. Vlastně se ani nesnaží Rusko nějak poškodit. Jedná tak, aby vznikly co největší škody obyvatelům České republiky.

22. 4. 2021

V poznámce k poznámce Martina Konvičky upozorňuji na možnost, že v roli obětí nahradí skutečné černochy příslušníci bílých vyšších tříd, kteří se s černochy “vnitřně identifikují”. Ti s tmavou pletí se mohou vrátit do kuchyní a na plantáže. Je ovšem otázka, jestli se to nevymkne z rukou. V posledních desetiletích se totiž nové aristokracii vymklo z rukou úplně všechno, čeho se pokusila využít.

Martin Konvička: Trest pro Richarda Dawkinse

22. 4. 2021

Řecko a Izrael podepsaly další smlouvu o vojenské spolupráci. Izraelci budou cvičit některé řecké vojáky. Na rozdíl od NATO z toho může být skutečné spojenectví.

21. 4. 2021

Ilona Švihlíková k diskuzi o povinných procentech českých potravin:

“Povšimněte si také, že odpůrci potravinové soběstačnosti používají velmi silný slovník (nesmysl, cesta k hladomoru) a strašení (všechno zdraží!). Jejich pozice je taková, že už předem vylučuje jakoukoliv debatu – není divu, protože neoliberálové toto téma prostě chtějí shodit ze stolu. Realita indikuje, že se právě z jejich strany jedná o ideologické argumenty, za nimiž prostě stojí mocné zahraniční zájmy (v našem případně jak zahraničních řetězců, neboť jsme si na počátku 90. let nechali zničit a zahraničím převzít maloobchodní síť), tak i zahraničních výrobců.

Ti, kteří odmítají potravinovou soběstačnost, jsou ti stejní, kteří si tak libují v levné práci, v podřízeném nedůstojném postavení českých pracovníků vůči zahraničním korporacím.

Pro mě osobně je soběstačnost a cesta k ní především vyjádřením odpovědnosti – vůči půdě, vůči krajině, vůči tradici (a chcete-li, i když to možná zní pateticky, vůči vlasti a vůči odkazu předků).

Ilona Švihlíková: Potravinová soběstačnost pod palbou zahraničních zájmů

21. 4. 2021

K rozsudku nad minneapolským policistou Derekem Chauvinem:

Během procesu nebyly předloženy žádné důkazy. Pořád ještě se nabízí možnost, že Georg Floyd zemřel na předávkování drogami, a že by byl zemřel, i kdyby se ten den s žádným policistou nesetkal. Měl v sobě trojnásobek toho, co bývá označováno za smrtelnou dávku fentanylu.

Obžaloba postupovala jinak. Zaplavila soudní síň emocemi a politickými prohlášeními. A dav nových aristokratů dával jednoznačně najevo, že pokud soud nevynese požadovaný rozsudek, přijde vlna drancování, rabování, zapalování budov, a asi i zabíjení. Státní orgány dávaly najevo, že policie tomu nebude bránit. Drancující mohou počítat spíše s podporou justičního aparátu. Výzvy k rozpoutání vlny násilí zaznívaly i od kongresmanů vládnoucí strany. Soud se tedy podřídil a vydal požadovaný rozsudek. Když se hroutí země, hroutí se i soudnictví. To konec konců, vidíme i u nás.

Rozsudek nad zbytky americké demokracie

21. 4. 2021

Jez české brambory, zachráníš české zemědělství! A prosím o sdílení.

AGRÁRNÍ KOMORA:
Ve čtyřech velkoskladech v ČR je možné nakoupit brambory za minimální cenu 3-4 Kč/kg. Do těchto velkoskladů brambory běžně vozí i menší producenti. Je nutné počítat s tím, že brambory v pytlích jsou po 25 kilech.
Kde lze kvalitní brambory zakoupit?
• PRAHA
Lukavecká 1732 (příjezd z ul. F. V. Veselého, areál Pragorent), Praha 9 –⁠ Horní Počernice
Telefon: 725 779 417
• HRADEC KRÁLOVÉ
Bratří Štefanů 987, Hradec Králové
Telefon: 725 970 272
• FRYČOVICE
Fryčovice 606 (okres Frýdek-Místek)
Telefon: 558 422 214
• HORNÍ CEREKEV
Havlíčkova 490, Horní Celekev (okres Pelhřimov)
Telefon: 721 754 522
Sklady nejsou jediným místem, kde můžete koupit brambory za nízkou cenu. Za nákladovou cenu se budou prodávat i v síti prodejen RYNEK – místo plné chutí
Adresy a otevírací doby prodejen naleznete zde

20. 4. 2021

Z ankety časopisu Argument:

EU nestanovila žádnou linii, po jejímž dosažení by byla spokojena. Má se Rusko vzdát některých území? Má předat některé nerostné zdroje západním korporacím? Má zavést homosexuální manželství? Má přijmout okupační správu? Jak vidíme na jiných oblastech, pro současné rozhodovací mechanismy EU je typická neustálá samovolná radikalizace. Co bylo ještě včera přehnané, to je dnes nedostatečné. To by se týkalo i požadavků na Rusko.

Pro nás je to zvlášť nepříjemné, protože velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identity. Celé české národní obrození od Dobrovského přes Palackého, Jungmanna až k Masarykovi pracuje s myšlenkou slovanské vzájemnosti, což znamená v první řadě orientaci na Rusko. Nemuselo to znamenat obdiv k ruským politickým poměrům či institucím, ale lásku k ruskému lidu a ruské kultuře zcela jistě ano. Vzdát se přátelských vztahů s Ruskem znamená vzdát se češství. V každém případě platí, že vývoj vztahu k Rusku je dán vnitřní dynamikou vývoje západoevropských společností. Rusko samotné na něj nemá žádný vliv.

Je Rusko nepřítel?

20. 4. 2021

V dnešní poznámce upozorňuji, že projekt Westingouse má také katastrofickou (leč poměrně pravděpodobnou variantu):

“Pro Českou republiku to může znamenat vstup do projektu, kde bude každý rok docházet ke změnám. Každý rok dojde k navýšení ceny. Každý rok se bude platit. Dodavatel bude vyvíjet nějakou činnost, ale konec bude v nedohlednu. Pokaždé se najde nějaká objektivní příčina, proč to nejde jinak.

Česká strana se neodváží dělat problémy a bude platit a platit a platit. A kdyby se náhodou přece jen osmělila, nebude se záležitost řešit před českými soudy, ale před nějakou rozhodčí komisí kde v cizině, kde si to Westingouse bez problémů ošéfuje.”

Petr Hampl: Daň ze spojenectví

19. 4. 2021

Z velmi hezké recenze Petra Druláka na Kellerovu Hybridní politiku (momentálně, žel, vyprodanou).

“Neoliberální trh ovládne stát, přetváří ho do instituce „slabé vůči silným a silné vůči slabým“, a proniká do oblastí, které už s hospodářstvím nijak nesouvisí. Neomarxismus opouští zájmy proletariátu a útoky na kapitál původního marxismu, aby ve jménu různých společenských menšin zaútočil na většinovou společnost, její zvyky, mravy a instituce. Zatímco liberálové s marxisty byli nesmiřitelnými soupeři, neoliberálové s neomarxisty se skvěle doplňují.”

Výrazem “neoliberálové” jsou míněni zastánci globálního volného trhu. Neomarxismus by nemohl převládnut bez globálního volného trhu. Globální volný trh je závislý na neomarxismu. Svobodní a Piráti jsou dvě stránky téhož, a navzájem se potřebují.

Petr Drulák: Kellerova šperkovnice

19. 4. 2021

Westinghouse má fakticky přiklepnuté své stovky miliard, takže by ta trapná šaškárna o špionech mohla skončit.

19. 4. 2021

Skupina českých aktivistů a politiků během hodin změnila politickou orientaci země, způsobila škody stovek miliard korun a vytvořila řadu úplně nových rizik. Teď zbývají jenom dvě možnosti:

a) Babiš, Hamáček a další mohou svá obvinění JEDNOZNAČNĚ PROKÁZAT. Tak jednoznačně, aby bylo zřejmé, že se nejedná o další irácké zbraně hromadného ničení.

b) Ti lidé by měli být souzeni za vlastizradu.

18. 4. 2021

Prý nám nějaký sklad, co před lety vybuchl, vyhodili do vzduchu ruští agenti. Takové tvrzení je samo o sobě nedůvěryhodné, protože příliš dobře zapadá do načasování diskuze o očkovací vakcíně a zakázce na dostavbu jaderné elektrárny. Ale budiž, i nepravděpodobné náhody se občas stávají. Jenže ono to nestačí! Premiér k tomu ještě musel připojit, že to provedla stejná dvojice agentů, jaká se pokusila otrávit Skripala nefungujícím novičokem. Pat a Mat ruské rozvědky.

Andrej Babiš s tím navíc přišel v době, kdy celý svět už ví, že případ Skripal byl od samého začátku vylhaný, a že tam k žádnému pokusu o zabití agenta nikdy nedošlo. To je stejné, jako by si před televizními kamerami vylil na hlavu nočník plný chcánků. Veřejně se ponižuje, aby ukázal loajalitu.

Hloupé, hloupější a nejhloupější lži

18. 4. 2021

Obávám se, že v následujících měsících a letech se budeme postupně dozvídat, že veškeré nehody, neštěstí, výbuchy, ba i povodně způsobili ruští špióni. Je to vlastně normální, stalinský režim měl taky takové období.

18. 4. 2021

Tak to vypadá, že Macron má pořešeno. Už je jasné, kdo zapálil Notre Dame.

17. 4. 2021

Z komentáře k Měšťanovu rozhovoru v Reflexu:

Vždycky mi šlo o to, aby se normálním lidem dobře žilo (což je sobecké v tom smyslu, že mezi ty normální lidi počítám i sebe) a politické ideologie jsem vždy pokládal za něco jako nářadí. Jednou potřebujeme šroubovák, jindy kladivo. Stejně tak někdy sáhnete po liberální ekonomii, podruhé po socialismu, potřetí po nějaké verzi konzervatismu.

Ideologie, šroubováky a jiné nářadí

17. 4. 2021

Na svém e-shopu jsem zahájil prodej knih Lenky Procházkové. Mimo jiné Živé duše, což je výběr z politicky-nekorektních článků a projevů na různých demonstrací.

Je to čtení pro ty, kdo ocení nejen břitké postřehy a nekorektnost, ale také krásnou literaturu. Lenka je skutečná spisovatelka ze staré školy (snad ji to neurazí), mazlí se s každým slovíčkem, z jejích textů vyzařuje úroveň a vzdělání. Komu dnes naskočí třeba odkaz na Gogolovy Mrtvé duše? Kdo tu knihu opravdu otevřel.

Je to jako v každém oboru. Za duchaplným vlastenectvím jsou roky tvrdé práce a roky studia. Proto se vyplatí Lenku číst, a proto jsem rád, že mohu pomáhat šířit její knihy.

17. 4. 2021

Možná víte, že jsem podal trestní oznámení pro pomluvu na člena Rady České televize Zdeňka Šarapatku. Záležitost je momentálně v šetření. Minulý týden na něj podal trestní oznámení také Ben Kuras a další budou následovat.

Vlastenecké setkání Příčovy: Trestní oznámení Benjamina Kurase

17. 4. 2021

Ve včerejší odpovědi týdne se pokouším analyzovat české zájmy směrem k Ukrajině. S tímto závěrem:

“Pro někoho to možná bude překvapivý závěr, ale zdá se, že v nejlepším zájmu občanů České republiky by byl návrat Ukrajiny do Společenství nezávislých států nebo dokonce přímá anexe Ruskem.”

Jaké jsou skutečné české zájmy směrem k Ukrajině

16. 4. 2021

“…aby mohli prodávat”

Hlavně dělat kšefty, hrabat prachy a krást. Národ neznamená nic. Čest neznamená nic.

Havlismus v kostce.

15. 4. 2021

Zbytečná válka v Afghánistánu se blíží svému konci. Jestlipak se aspoň červenají ti politici a propagandisté, kteří tu zrůdnost obhajovali a hnali české vojáky na zbytečnou smrt?

15. 4. 2021

Ivan Vyskočil při tvorbě audioknihy Prolomení hradeb.

15. 4. 2021

Co je a co není konzervatismus. Konzervatismus znamená žít si po svém. Tak, jak jsme na to zvyklí, jak žili naši rodiče a naši prarodiče. Konzervatismus znamená, že když hledáme řešení současných problémů, podíváme se, co se v minulosti osvědčilo a co ne.

Konzervatismus ale není retrotopie. Retropie je přesvědčení, že náš svět, národ a civilizace jsou hodny nenávisti, protože kdysi dávno v minulosti se odchýlily od nějakého dávno zaniklého ideálu. Retrotopie je často spojena s fanatismem, s odmítáním rozumu, občas dokonce s tichým obdivem k islámu. Není náhoda, že retrotopové dokážou v mnoha oblastech najít společnou řeč s neomarxisty. Spojuje je přesvědčení, že každodenní život normálních lidí musí být rozmetán, protože neodpovídá nějakémumu vzoru. A často je spojuje i zakomplexovanost a neuspokojivé osobní životy.

15. 4. 2021

V parlamentě včera zamázli pokus zastavit likvidaci českého zemědělství a devastaci české krajiny. Demoblok a Piráti pouze dělali svou práci – prosazovat zájmy nadnárodních korporací proti obyvatelům ČR. To znamená vyždímat z místních lidí a místní krajiny co nejvíc peněz co nejrychleji. Bez ohledu na následky. Vlastně jim to nemůžeme zazlívat, je to základní smysl jejich existence. Větším překvapením je selhání ANO…

Více v článku Jak zbabělost vyhrála nad chamtivostí

14. 4. 2021

Takže příště lynčovat, ale mlčky. Za to jsou menší tresty.

14. 4. 2021

V americkém státě Arkansas zákonodárci odhlasovali zákon, který zakazuje provádět chemickou kastraci dětí (tzv. blokátory puberty). Pokud někdo podlehl tlaku aktivistů a cítí se být jiným pohlavím, musí s kastrací počkat do určitého věku.

Řeknete si, že na tom nic není, a že by takové zákony měly být všude. Jenže pozor! Ono se stalo, že republikánský konzervativní guvernér Asa Hutchinson ten zákon vetoval. Se zdůvodněním, které bude pro mnohé šokující. Ronald Reagan by prý s takovým zákonem nikdy nesouhlasil!

Petr Hampl: Skvělý Reagan, špatný Reagan

14. 4. 2021

Nejhorší zpráva měsíce. Kéž by ten chlap strávil všechen čas do voleb na dovolené v Karibiku, bez připojení k internetu. Ještě raději bych ho viděl ve vězení, ale všechno lepší, než když “pracuje.”

13. 4. 2021

Z článku o tom, jak probíhá soud s policistou, kterému při zatýkání zemřel zfetovaný hrdina George Lloyd:

HASIČKA: BYLA BYCH FLOYDOVI ZACHRÁNILA ŽIVOT, ALE POLICISTÉ MI TO NEDOVOLILI

Pravděpodobně to znamená, že Hansenová objevila stroj času, což by jí umožnilo, aby Floydovi zabránila v požití fentanylu – trojnásobku toho, co bývá pokládáno za smrtelnou dávku, komentuje to Ann Coulter. No, ale aspoň už víte, že tlusté ženské jsou nejlepší hasičky (určitě nebudete tak zlomyslní, abyste si domýšleli, že u hasičského sboru zrušili požadavky na fyzickou kondici, aby mohli nabrat dost uchazeček).

O situaci měla Hansenová perfektní přehled. V první výpovědi uvedla, že Floyd byl „malý hubený muž“. Floyd měřil 194 cm a vážil 105 kilo. Největší ze zasahujících policistů měřil 176 cm, a vážil 65 kilo. Jak je vidět, nic jí neuniklo!

Ann Coulter: Jak probíhá soud kvůli smrti Georga Floyda

13. 4. 2021

Tak jsem si pustil písničku Dobrý den, majore Gagarine v původním znění, jak ji v roce 1961 nahrál Orchestr Gustava Broma. A ono to zní skvěle. Neuvěřitelně skvěle! Kolik dnešních kapel by to zvládlo?

V takových chvílích si člověk znovu uvědomí, že ke skutečnému společenskému a civilizačnímu předělu nedošlo v roce 1948, nýbrž v 90. letech. Komunistický režim byl spojen s chaosem a terorem (zvláště v prvních letech), ale všechno opravdu důležité převzal z režimů předchozích – školství, pohled na rodinu, pohled na národ, zdraví, řemeslný kumšt… dokonce i náboženství. Navzdory policejním zásahům proti klášterům se na samotném chození do kostela nezměnilo nic.

Ten skutečný zlom, kdy byly tisícileté civilizační vzorce rozmetány, proběhl v desetiletí, které začalo v polovině devadesátých let. Školství bylo označeno za zastaralé, řemeslný um za zbytečný, za zdroj skutečných hodnot začaly být označovány finanční machinace, vlastenectví se stalo zastaralým, slušnost, spravedlnot a ohleduplnost začaly být označovány za komunistický výmysl…a přitom se to dělo pod heslem návratu k normálu.

To jsou paradoxy.

12. 4. 2021

Na dnešní večer doporučuji Jorkův koncert k výročí Karla Kryla. Každý zpěvák je jedinečný a Jorek není Kryl. Ale krylovskou atmosféru zachytil výborně. Že by nástupce?

12. 4. 2021

Většina čtenářů asi nezaznamenala, že nepřeberný dav diskriminovaných se rozrostl o další skupinu. Jsou to ti muži, co se cítí ženami (ať jsou kastrovaní nebo ne), a kteří zjistili, že normální muži nejsou ochotni s nimi provozovat erotické aktivity. Možná někoho přinutí, aby je oslovoval ženským jménem, ale aby někdo s takovou bytostí vlezl do postele… fúúúj.

Boj proti diskriminaci se tedy rozbíhá. Zatím jsou „jen“ vylepovány plakátky (viz níže), vycházejí články o tom, „jak odstranit z našeho randění transfobii“ a formují se neziskovky. Pak budou následovat granty, pak povinná podniková školení o výhodách chození s transkou… a nakonec komise, kam bude člověk zván a kde bude muset prokázat, že odmítnutí sexuálního návrhu bylo dáno něčím jiným než předsudky. A při povyšování se bude přihlížet i k zásluhám v této oblasti.

Petr Hampl: Konec hoaxů

12. 4. 2021

Po čase něco, co mě opravdu potěšilo. I když to může ve facebookových skupinách vypadat jinak, mezi normální českou populací postupně vítězí zdravý rozum. Jako ohledně migrace, islámu a změn pohlaví, tak i u covidu.

Tři čtvrtiny populace se chtějí nechat očkovat nebo už očkováni jsou. Přibližně polovina neočkovaných klidně půjde do Sputniku, a na evropská razítka kašle.

To jsou postoje, které by umožnily epidemii rychle ukončit. Lidé jako já se nechají očkovat Sputnikem (já klidně i čínským Sinovacem, jako Orbán). Pro ostatní by tak mohl být dostatek západních vakcín. A pak tu zůstane skupina lidí, kteří buď mají speciální zdravotní problémy nebo jsou zfanatizovaní (mediální bublina, vypouštění z jeskyně, čipy ve vakcínách, podzemní jeskyně pedofilů, neověřená vakcína, vesmírní ještěři atd.). Nicméně pokud budou očkovány tři čtvrtiny populace, k potlačení epidemie to bude stačit. Není žádný důvod tyhle lidi k čemukoliv nutit.

Začíná se rýsovat obvyklé rozdělení. Lidé mají jasno, jenže to nedokážou prosadit proti politické třídě.

MF Dnes: Zájem Čechů o vakcínu je překvapivě vysoký

12. 4. 2021

Dnes je tomu přesně 60 let od prvního letu člověka do vesmíru. Události srovnatelně průlomové jak objevu tavení železa nebo parního stroje. A dvojnásob můžeme žasnout, když si připomeneme, že ten projekt realizovala vlastními silami země, která ještě v roce 1905 patřila k nejzaostalejším místům světa. Padesát od let středověku k raketám. Od mužiků k zemi s nejlepšími matematiky a fyziky. Že absolventi sovětského školství taky kralovali světovým šachovým turnajům, to není vůbec náhoda. S trochou štěstí mohli být první Američané, ale to na tom obrovském posunu nic nemění.

Sovětský svaz měl vlastně štěstí, že skončil dřív, než se mohl dostat do té děsivé dekadentní fáze, jako prochází současná Amerika.

Ukazuje to také dvě stránky moderního světa. Na jedné straně děsivá sebedestruktivita, na druhé straně neuvěřitelný pokrok – pokoření toho, co bylo pokládáno za nemožné. Nárůst vzdělanosti, nárůst životní úrovně i svobody. Svým způsobem je možné říct, že moderní svět naplnil z křesťanských ideálů víc než kterákoliv doba před ním.

Píseň Dobrý den, majore Gagarine

11. 4. 2021

Snad nic neilustruje současné ekonomické myšlení (a praxi!) tak dobře jako tenhle případ. Je možné bez problémů odepsat ztráty miliard dolarů, ale zaplatit slušné prémie jednomu bagristovi by bylo plýtvání.

Ukažte mi velký podnik, kde neplatí stejný princip. Na jedné straně neuvěřitelné plýtvání, na druhé straně hádky o každou korunu vyplacenou zaměstnancům, jako by se kvůli té koruně mělo zkrachovat.

MF Dnes: Odšpuntoval Suez, ale přesčasy mu neproplatili

11. 4. 2021

Další skvělý Vidlákův postřeh. Pokud se Ukrajina opravdu nechá vehnat do války s Ruskem, musí počítat s tím, že Američané za chvíli zmizí a nechají ji v tom samotnou. Prostě proto, že uvidí možnost vydělat peníze jinde. Nebo ztratí chuť. A taky je to jejich tradice – podrazit každého svého spojence.

Vidlák: Ukrajiny z jiné strany

11. 4. 2021

Zase slyšíme, že když fotbalisti nechtějí vzdávat úctu zfetovaným zločincům, je to “buranské”. Tak připomínám svou starší Úvahu o politickém a kulturním buranství.

“Odmítáme přestat hájit svoje zájmy. Odmítáme přijmout, že naše děti mají mít nižší životní šance než děti z nóbl rodin. Možná to naše děti nedotáhnou na korporátní manažery. Možná jejich schopnosti skončí u venkovské dílny. Ale to neznamená, že by stát měl venkovské dílny ničit a korporacím přidělovat investiční pobídky.

Odmítáme se stydět za své názory a za své cítění. Ano, máme jiné zájmy, jiný hudební vkus, jiný jídelníček, jiné chování a jiný způsob oblékání než elity. Máme jiné představy o výchově dětí, o trávení volného času i o vzájemném chování mužů a žen. Ale to neznamená, že tyto naše představy jsou horší. Jestliže elity pohrdají našimi hodnotami, jakými jsou národ, rodina, tradice, slušné bydlení a klidný život, ať si svůj vlastní život zařídí jinak. Ale nemají právo nám brát náš životní styl. Ať si svůj multikulturalismus, veganství a Barnevernet aplikují jen sami na sebe.”

Úvaha o politickém a kulturním buranství

10. 4. 2021

Neberte Piráty přehnaně vážně. Když třeba říkají, že zvýší korporátní daně, tak se můžete spolehnout, že to nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy neudělají.

Naproti tomu daň z topení dřevem v kamnech se rýsuje jako logické opatření (v kontextu toho, co dělají).

Hlavně ale nezapomínejme, že předseda Bartoš nemůže tušit, co by premiér Bartoš dělal, protože dnes ještě neví, co by mu z Bruselu a korporátních centrál “doporučili.”

10. 4. 2021

Žádná země se neodváží pustit Rohingy na své území. Logicky by je měla vzít Saudská Arábie. Když celé roky financovala jejich radikalizaci, ať si ji užívá.

10. 4. 2021

Na svém e-shopu jsem dnes zahájil prodej knihy K.O. sexu od Benjamina Kurase. Zábavné inteligentní povídání o tří generacích femismu, erotice, Donaldu Trumpovi a tak vůbec.

10. 4. 2021

Tak nový americký prezident nejdříve úplně otevřel hranice, pozval migranty z celé Jižní Ameriky, a teď zase uvažuje, že přece jen dostaví Trumpovu zeď. A mezitím mu proudí do země tisíce a tisíce dalších.

Upozorňuju na starší Vidlákovu analýzu, kde si všimnul, že u Bidena za tím není žádné přesvědčení, a zdá se, že ani žádný logický záměr. Prostě dělá bezmyšlenkovitě různá rozhodnutí, jak ho do toho tlačí různí radikálové. A není schopen (on ani jeho poradci) si domyslet, jaké to může mít následky.

“Kdyby Biden opravdu věřil v přinosy migrace, mohl bez problémů zmobilizovat tu obrovskou americkou armádu. Mohl postavit stanová městečka kde by migranti dostali najíst, kde by měli střechu nad hlavou, kde by se okamžitě začali učit anglicky. Mohl podnítit bytovou výstavbu, snažit se o tvorbu pracovních míst pro tyto chudáky, mohl vyhlásit nový americký úděl s tím, že za dvacet let budou USA tak daleko vpředu, že nikdo už nebude o migračních přínosech pochybovat… Inu je to jednoduché – oni tomu ve skutečnosti nevěří. Oni to musejí povinně hlásat, ale nikdy to nepřijali za své. Přijetí migrantů ve skutečnosti nebyla jejich touha a nikdy nepřemýšleli o tom, jak nějakých přínosů migrace doopravdy dosáhnout. Je to jen móda. A až se móda změní, budou hlásat zase jiné pakárny.”

Ano, pár neziskovek si dobře uvědomuje, jak na tom vydělá. Pár zaměstnavatelů si dokáže spočítat, o kolik ušetří snížením dělnických platů. Ale že by něco počítal americký prezident? A takový člověk vydává rozkazy nejsilnější armádě světa.

Vidlák: Ani jeho loutkovodiči tomu nevěří

10. 4. 2021

Na pařížském předměstí Trappes mají novou policii. Soustředí se hlavně na pití alkoholu, a aby ženy nechodily nezahalené. Jo, a taky tam nechtějí Židy.

10. 4. 2021

Podruhé Ivo Budil:

“Těžiště světové hospodářské a politické moci se přesouvá do Číny, Indie a dalších mimoevropských zemí… Démonizace Ruska je čistě západní paranoidní fenomén, jehož intenzita je přímo úměrná míře vnitřní nejistoty, stagnace a hodnotového rozkladu západoevropských a severoamerických politických a ideologických elit. Je to výraz provincionalismu a neschopnosti racionálního posouzení reality, s nimiž se mimo západní civilizační okruh nesetkáme.”

Tohle je hrozně důležitý postřeh. Ovládnutí iráckých a libyjských ropných polí Americe hospodářsky nepomohlo (jak mnozí očekávali). Nevedlo to k zamáznutí dluhů (jak mnozí očekávali), ale naopak k jejich obrovskému zvýšení. Ani ovládnutí Ukrajiny Americe v ničem nepomohlo. Konflikt s Ruskem je pro Ameriku sebevražedný bez ohledu na výsledek.

Ano, je to výhodné z hlediska jednotlivých dodavatelů zbraní nebo některých skupin byrokratů. Ale celkově to ukazuje, že za dementním pedofilem není nikdo, kdo by byl schopný efektivně usilovat o získání celosvětové moci. K tomu by totiž musel v první řadě vybudovat vlastní stát – jeho průmysl, vědu, vzdělané a bojovné obyvatelstvo… A toho schopni nejsou. Amerika se rozpadá, a její zdroje (včetně vojenské síly) jsou k dispozici každému, kdo ji chce drancovat.

Rozhovor s Ivo Budilem

10. 4. 2021

Muslimové prý omezení pohybu ani očkování proti covidu nepotřebují. Prý je lepší se spolehnout na pravidelné modlitby. Co mi to jenom připomíná?

9. 4. 2021

Ti, kdo se ještě včera smáli konspiratikům, ti zcela vážně pracují s teorií, že Putin tajně vkládá do očkovací vakcíny jedy. Opravdu věří tomu, že neočkování zachránilo tisíce životů. Čtenáři Respektu a čtenáři Aeronetu se konečně sjednotili.

9. 4. 2021

V dnešní odpovědi týdne připomínám, že čím méně lidí bude očkovaných, tím větší bude tlak na zavedení povinného očkování nebo jiných drastických opatření. A to nejen z epidemiologických důvodů, ale i proto, že když se výrobcům nabízí ještě skoro celý trh, mají silnou motivaci, zatímco kvůli pár procentům neočkovaných se namáhat nebudou.

“Čím více lidí bude očkováno, tím tolerantnější může být společnost vůči neočkovaným. Takže milí spoluobčané, jste proti očkování? Podporujte ty, kdo o něj stojí.”

Otázka týdne: Jak se vyhnout povinnému očkování

9. 4. 2021

Čubka-gate (jak to označuje Marian Kechlibar) je majstrštyk ředitele Dvořáka a lidí kolem něj. Všichni teď komentují vulgární výrazy a nechutné jednání, a podařilo se odvést pozornost od toho, že Hana Lipovská rozkryla jednu z největších rozkrádaček od listopadu 1989. Ve hře jsou miliardy a případně mnohaleté tresty. Vůbec se nedivím, že potřebuje policejní ochranu.

Všimněte si, že mezi liberálními demokraty se nenašel ani jeden, který by požadoval vyšetření té kauzy a případně personální změny. Jsou připraveni zakrývat NAPROSTO COKOLIV. Jakoukoli špínu, jakýkoliv zločin.

9. 4. 2021

Daniel naprosto přesně. Ono se dá shrnout ještě jinak. Vyrůstá generace, která prošla psychickou kastrací – aby z nich byli dokonalí zaměstnanci a dokonalí zákazníci.

Pokud je kastrace “jen” psychická, může jí člověk překonat. Ale je to náročné a nepodaří se to všem. Navíc za ní stále častěji následuje i kastrace chemická a chirurgická.

Je to jeden z kořenů současných problémů. Proč by se měl člověk zajímat o budoucnost, když nebude mít potomstvo?

8. 4. 2021

Kdo si ještě pamatujete bolševika, dokážete si představit, že – kdyby na to měli valuty, což nebylo často – by zakázali dovoz západoněmeckého léku a raději nechali lidi umírat?

8. 4. 2021

Mezi mladými lidmi rychle ubývá nezávazného sexu. Ale radost z toho ale nemůže mít ani ten největší konzervativec, protože za tím není žádný návrh k rodinným hodnotám, nýbrž rezignovanost, čas strávený na sociálních sítích a počítačové hry. Navíc, jak výzkumy ukazují, i řady z nich byl nezávazný sex úvodem k dlouhému romantickému vztahu.

Je to jeden z kořenů současných problémů. Proč by se měl člověk zajímat o budoucnost, když nebude mít potomstvo?

Why are young adults having less casual sex?

8. 4. 2021

Už asi podesáté čtu dojemnou obavu, že když se bude očkovat u nás, nezbude dost Sputniku na Rusy. Pokaždé od lidí, kteří chtějí na ty Rusy preventivně střílet rakety s jadernými hlavicemi.

8. 4. 2021

Před pár dny jsem zprovoznil stránku v angličtině. Pokud máte anglicky mluvící známé, kteří se zajímají o otázky národů a civilizace, prosím, upozorněte je:

www.redneck-sociology.net

8. 4. 2021

Až budete chtít vidět ukázku těch nejhnusnějších lží a manipulací, doporučuji zprávu Evropských hodnot o “manipulátorech”. Jeden z nejhorších zlodějů na světě volá: Chyťte zloděje!

Třeba zařazení Ivana Davida na Seznam. Ano, toho Ivana Davida, který píše tak střízlivě a vyhýbá se blbostem. Před časem napsal, že nám německá vláda kamion se zdravotnickým materiálem zabavila, a ona ho přitom pouze “zadržela.” Slyšíte ten rozdíl? Správně, žádný v tom není. A za tohle postavili Ivana Davida na úroveň těch, kdo vytvářejí snové příběhy o vesmírných ještěrech, milionech dětí držených v podzemních slujích a čipech ve vakcínách.

Evropské hodnoty, Seznam a další systematicky vytvářejí svět, ve kterém není žádný rozdíl mezi pravdou a nepravdou. Cokoliv může být řečeno, cokoliv může být prohlášeno za hoax. Nic se neověřuje, nepoužívá se logická kontrola. Záleží jen na náladě toho, kdo momentálně ovládají médium.

Otázka ale zní, co s tím. Moje řešení je, že bychom měli pečlivě lpět na pravdivosti, solidnosti, na používání logiky, na používání rozumu. Svět vlastenců by měl být světem, kde na rozdílu mezi pravdou a nepravou záleží.

Evropské hodnoty o “nejúspěšnějších dezinformátorech” v Česku

8. 4. 2021

Tak tu máme “odboj” proti matematice, fyzice a češtině. Revolucionáři prosazují naprosto přesně to, co ministerstvo. Šikovná mládež, v boji o funkce a dotace určitě uspějí.

7. 4. 2021

K poznámce Martina Konvičky o devastaci půdy a devastaci krajiny kvůli “vazikapitalistickému dotovanému kořistění.”

Ono je nakonec jedno, jestli na vás tlačí stalinská vláda, že musíte zvýšit výnosy za každou cenu nebo jestli vám nákupčí v supermarketu oznamuje, že z Egypta to bude levnější. Jde o to, že zemědělec nemůže být pod vnějším tlakem takovým, že nízké náklady jsou víc než udržení kvality půdy. Pokud k tomu vedou předpisy, jsou to špatné předpisy, a je třeba je zrušit. Pokud k tomu vede konkurence, je třeba ji odstranit.

“Tržní řešení”, které spočívá v tom, že až bude všechna půda zničena, a nastane hladomor, tak se pak zvýší její tržní hodnota a zemědělci začnou být motivováni o ni pečovat – tím snad procházet nechceme.

Martin Konvička: Krajina zničená pro peníze

7. 4. 2021

Dobromila Pešková: Vietnam, Česká republika a covid

Na počet obyvatel má česká republika nejvíc úmrtí na kovid. Stalo se to pro pýchu. Pýchu vlády, která spoléhala na robustnost zdravotnictví a tak ti mrtví neleží na ulicích…nejsou vidět. Vláda vymyslela cestu promoření obyvatelstva. Jenže vir mutuje a tak se nakazit můžeš znovu a znovu až do úplného vyčerpání organismu i ekonomiky země. A přitom byla cesta k úspěchu známá. Jde po ní třeba Vietnam. No jo, kdo by si bral příklad z banánové republiky… Je tu 100milionů lidí, 35 na kovid zemřelo. To je jako by v ČR zemřeli 3 lidé, ne 30 tisíc. ČR se zadlužuje, Vietnamská ekonomika opět roste.

Doplnění Petra Hampla:

Pro mě je jen zarážející, jak snadno mnozí skočili vládě na špek. Když začala falšovat data o počtu mrtvých a zaplněnosti nemocnic (aby zakryla epidemii), nadšeně opakovali ty blbosti. Když se ukázalo, že není schopna sehnat očkovací vakcínu, nadšeně opakovali, že je očkování beztak špatné. Když odmítla krátkodobě zavřít fabriky, aby investorům neklesly zisky, nadšeně opakovali, že žádná opatření nemůžou fungovat. Když si chtěl někdo vydělat plnými nemocnicemi, nadšeně opakovali, že šířit virus vlastně nevadí.

Zdá se, že platí, že čím víc je člověk pyšný na svou domnělou “nezávislost”, tím snadněji se nechá vodit na špagátku. Ostatně, o tom hovoří už staré české přísloví.

7. 4. 2021

Ivo Budil v rozhovoru, který patří k tomu nejlepšímu, co tu zaznělo za poslední přinejmenším rok:

Po „třiceti slavných letech“, jak ve Francii nazývají údobí impozantního hospodářského vzestupu po druhé světové válce, kdy se zrodila silná a prosperující střední třída a kdy se zdálo, že liberální tržní ekonomika dokáže vymýtit chudobu, se vrátila „sociální otázka“.

A to nikoliv v odlehlých koutech planety, v Bangladéši či v Etiopii, kam jsme se směsicí soucitu, blahosklonnosti a dojímáním se nad vlastní štědrostí posílali potravinovou pomoc či obnošené šatstvo, ale přímo v metropolích Západu. Západní svět jako celek chudne. Rozsáhlé vrstvy obyvatelstva pociťují nouzi, nejistotu a absenci perspektivy, které se v 70. či 80. letech minulého století, během zlaté éry sociálního státu, zdály nemyslitelné.

Zároveň se vytváří úzká privilegovaná kasta extrémně zámožných jedinců, která na sebe strhává stále větší podíl společenského bohatství a která žije ve své prostorově a mentálně izolované realitě. Genetické šlechtění z ní v blízké budoucnosti může učinit prakticky odlišný biologicky a kognitivně nadřazený lidský druh. Benjamin Disraeli napsal ve 40. letech 19. století, že existují pouze dva národy – chudí a bohatí – mezi nimiž se rozevírá hluboká emocionální propast naplněná nedůvěrou, nenávistí a potenciálním násilím.

Rozhovor s profesorem Budilem

6. 4. 2021

Odvoláním Blatného by to nemělo skončit. Ten chlap patří do vězení. Přinejmenším mnohonásobné zabití z nedbalosti.

6. 4. 2021

V centru New Yorku brutální bezdůvodný útok na 65letou Filipínku. Ochranka se neodvážila zasáhnout. To je tak, když vypustíte džina z lahve. Každý zfetovaný násilník má pocit, že když je černoch, může si dovolit absolutně cokoliv. A nejspíš má pravdu.

6. 4. 2021

Z eseje o epidemii v rozdělené společnosti:

“Mnoho normálních slušných lidí dnes zahodí pravdivou informaci o epidemii, protože pochází ze zdroje, který se zkompromitoval lhaním o migraci, Evropské unii a dalších tématech. Mnohdy to dokonce dostává statusovou podobu. Když nepatříš ke globalistům, máš přece povinnost věřit, že virus covidu nezabíjí, opatření jsou výsledkem spiknutí a očkování škodlivé. Vědci mohou sebelépe argumentovat, ale těch, kdo to bez čtení zamítnou, je tolik, aby to stačilo k pokračování epidemie. Lidsky jsou ty reakce naprosto pochopitelné, i když jsou hloupé a sebedestruktivní.

Už tohle by bylo samo o sobě dost špatné. Kdybychom si teď dokázali společně sednout a říci si: potřebujeme propojit naše světy, i kdyby jenom na čas. Jenže toho není schopna ani jedna strana. Ano, mnozí vzdělaní příslušníci městských elit by chtěli zastavit epidemii. Jenže i v té chvíli jsou jejich priority jinde. Důležitější je podpořit válku proti Rusku, zlikvidovat zbytky národní samostatnosti a zničit nepřátele v třídním boji. Nikdy neudělají to, že by třeba Okamurovi pořádně vysvětlili, jak fungují epidemie a jaké jsou vlastnosti tohoto konkrétního viru. Protože chtějí, aby SPD prosazovalo nesmysly. To je pro ně důležitější než potlačení epidemie.

A ti, kdo to snad vidí jinak, se bojí rozvášněného intelektuálského davu. Proto se Flégr nikdy neobjeví na videu s Konvičkou, i když ví, že by tím oslovil úplně nové skupiny lidí. A když napíše jasný strukturovaný text s prognózou o dalším vývoji, servilně tam dodá povinný odstavec o tom, že než se očkovat ruskou vakcínou, to raději umřít. Texty s cenným a pravdivým pohledem na epidemii jsou znehodnocovány přídavkem politické propagandy soustavně.”

Esej o rozpojeném světě

6. 4. 2021

Díky příteli Tomáši Hradilovi ze hrušeň Jan Sobieski. Už je zasazena a jednou bude z jejích plodů skvělá hruškovice. Nekorektní, antiislámská, na počest nejlepší civilizace v dějinách.

6. 4. 2021

Konva se vrací. A s plnou razancí.

Když se do rozhovoru na parlamentkách podíváte, hned si všimnete, že v protisystémové opozici najdete dva druhy lidí. Jedni vám říkají přesně to, co chcete slyšet (aby z vás vytahali peníze nebo získali jinou výhodu). Ti druzí jsou schopní říkat i nepříjemné věci – protože jejich cíle jsou jiné. Chtějí zastavit islamizaci a chtějí svobodnou Českou republiku. Potlesk je jim k ničemu. Jako Martin Konvička. Třeba hned tohle:

“Náš národ předvedl mistrovské kousky v rozmazlenosti, netrpělivosti, nekázni a hlavně v nebetyčné hlouposti a není nadsázkou tvrdit, že jsme svědky rozkladu celého společenského uspořádání. Technicky jde vina za premiérem, jeho lakotou, neschopností a obecnou tupostí. Metafyzickou vinou je netrpělivost, s níž se lidé chtěli v uvozovkách vracet před únor, myšleno pochopitelně ten loňský, tak nedočkavě, že se před něj možná nevrátí nikdy.

Mě samotného zklamala hlavně takzvaná vlastenecká alternativa nebo alespoň její viditelnější segmenty. Někdy od srpna skočila na špek zastáncům promoření z bankovních a korporátních kruhů, stejně jako cynikům z řad probruselských politiků, kteří zastávali linii ‚čím hůře, tím lépe‘. Šířením fám, chaosu a občanské nekázně posloužila bruselským jako úderné jednotky, v podstatě potrava pro děla, na léta dopředu zdevalvovala jakoukoli antisystémovou opozici, a dostane za to zaslouženou odměnu – zničenou zemi s vládou piráta Ivana Bartoše.”

Rozhovor s Martinem Konvičkou

5. 4. 2021

Tak se u nás bude těžit mangan. Nizozemská korporace EIT Innoenergy to oznámila ve svém prohlášení pro investory. Bude si té suroviny brát tolik, že to pokryje polovinu potřeby evropského automobilého průmyslu. Českým tiskem to ani neproběhlo. Proč taky? Kdyby někdo chtěl těžit dřevo v pralese, taky o tom nebude diskutovat s opicemi, co tam žijí.

Tisková zpráva EIT Innoenergy

5. 4. 2021

Putin vyhrál anketu o nejatraktivnějšího muže v Rusku. Co myslíte, vyhrál by Biden podobnou anketu ve své cílové skupině, tedy mezi americkými školačkami?

5. 4. 2021

Leona si možná mnozí pamatují z jeho krátkého improvizovaného vystoupení na Dni rebelů. Byl to ten typ člověka, se kterým se nikdy nenudíte. A zároveň neustále trochu trnete, kdy dojde na další průšvih.

Tak už žádný další průšvih neudělá. A člověk může jenom přemýšlet, jak se mohl jeho život odvíjet, kdyby přežil ty divoké roky, a kdyby se našla dívka, která by ho ochočila.

Chlapi. Druh na vymření.

Čest Leonově památce. Kéž je Bůh milostiv jeho duši.

5. 4. 2021

Zatímco my slavíme Velikonoce, jiní jsou zabíjeni. “Provinili” se tím, že američtí magoři se snaží co nejrychleji vyvolat válku s Ruskem, takže dali volnou ruku ještě horším ukrajinským magorům.

Před pár týdny byli zabíjeni Arméni, tentokrát obyvatelé východní Ukrajiny. “Na místech dopadů raketových salv podle informátora z místa leží stovky mrtvých a raněných civilistů,” cituje Ivan David řecký server pronews.gr. I kdyby se zprávy ukázaly jako přehnané a byly zavražděny “jen” desítky lidí, je to strašlivé. Zabíjeni jsou obyčejní vesničani, kteří jen chtěli normálně žít, pracovat, vychovávat děti, občas popít a pěstovat něco na zahrádkách.

Člověku zbývá jen bezmocný vztek, když si uvědomí, že i my jsme součástí té vražedné mašinérie. Že na to přispíváme ze svých daní a že naše vláda to podporuje. A dvojnásobný vztek na ty vznešené nóbl lidi, kteří jásají nad dětskými těly roztrhanými bombami (podobně jako před pár týdny jásali nad mučením arménských vesničanů). Ano, jsou to ti stejní lidé, co se dojímají nad osudy 40letých džihádistů, co za sebou mají mučení a vraždy. Ne, že by na jejich názoru záleželo (válka by se stejně nezastavila), ale stejně se člověk nezbaví pocitu hnusu.

Velikonoční vraždění ukrofašistické armády

4. 4. 2021

Matěj Gregor (to je ten čilý mládenec z Odchod.eu) a Franta Kubásek chtějí založit společné médium, s cílem dostávat pravdivé informace o našem postavení v EU k mladým lidem. Potřebují podporu, protože granty jsou určeny pro někoho jiného.

Podporuji a doporučuji i ostatním.

4. 4. 2021

Dostavba jaderné elektrárny by se mohla vyřešit takto. Zakázku dostane Westinghouse. Rozdíl konečné ceny proti nabídce Rosatomu uhradí členové Demobloku a Pirátů. Když na to nebudou jejich majetky stačit, přejde dluh na jejich děti a vnoučata.

4. 4. 2021

Politické hnutí Mikuláše Mináře sice zkrachovalo, ale nezapomínají vyrovnat dluhy, což chválím. Dostal jsem tedy od nich tričko (správně odhadli velikost XXL) a vtipný-urážlivý dopis.

Největší radost člověku udělá, že i když se na něj pokoušejí něco najít, opravdu nemají co. Nic jsem neukradl. Nejel jsem v žádné podivné státní zakázce. Nikdy se mi nestalo, že bych se opil a hajloval nebo něco podobného. Nikdy jsem neobtěžoval žádnou kolegyni tak, že by měla potřebu si stěžovat. Moje školní práce jsou naprosto neprůstřelné. Nic! Nic! Nic! Pan Čistý.

Takže se museli spokojit s tím, že jsem před lety nasdílel tweet jednoho amerického číňana, který spekuloval o tom, že generál Robert E. Lee měl čínské předky (Lee je totiž běžný anglosaský přepis čínského jména Li, mezi americkými číňany tudíž rozšířené příjmení). Drsné, co?

3. 4. 2021

Státy, které jsou na Západ od nás, si nás vychutnávají, a nechávají nás umírat. Rusko nabízí ještě během dubna skoro půl milionu vakcín. Zakomplexovaní intrikáni, kteří jsou žel u moci, to odmítají přijmout.

Je neuvěřitelné, jak rychle se dějiny opakují. Kolikrát ještě?

3. 4. 2021

Donald Trump znovu vyzval Američany, aby se nechali očkovat. “Je to skvělá vakcína. Funguje. Já i Melanie jsme se nechali očkovat už v lednu.”

Vakcínou je myšlen Pfizer.

Vím, že řada čtenářů s Trumpem nebude v tomhle bodě souhlasit. Uvádím to proto, že v českých alternativních médií se šíří různé “zaručené” informace, že Donald Trump chránil lidi proti “jícnu masové vakcinace.” Blbost. Trump byl od začátku radikálním příznivcem masového očkování. A drží se toho.

Trump urges all Americans to get COVID vaccine: ‘It’s a safe vaccine’ and it ‘works’

2. 4. 2021

Ivo Možný (již zemřelý vynikající sociolog):

“Individualismus v Česku zvlčil. Ztratil se z něho smysl pro zodpovědnost, bez kterého se nutně stává svou vlastní smutnou karikaturou. Kamsi se vytratila hrdost invididua na to, že všechny jeho činy jsou morálně ospravedlnitelné, a že bez této hrdosti nezůstává nic než chytrácký utilitarismus, a sobectví bez všech skrupulí.”

Ivo Možný ovšem nemohl vidět, že:

a) nejedná se jen o rys české společnosti, ale celého nového uspořádání západního světa.

b) že si bezskrupulózní gauneři dokážou velmi rychle vytvořit novou morálku, v rámci které jsou všechny jejich činy snadno ospravedlnitelné a dokonce obdivuhodné. Tato karikatura morálky spojuje darwinismus (pokaždé, když zničíte chudého člověka, vylepšujete lidstvo) a řešení domnělých globálních problémů (klimatická změna, údajný odkaz bílého rasismu atd.)

2. 4. 2021

V dnešní odpovědi na otázku týdne se snažím ukázat, že šíření lží je menším zlem než cenzura. Základním lékem není vyvracení jednotlivých pitomostí, ale obecná vzdělanost.

“Kdyby lidé pořádně rozuměli tomu, co je sterilizace, a jak probíhá, zmíněný blábol by zavrhli po pár vteřinách. A kdyby si ze školy pamatovali základy fyziky, věděli by, že je nesmírně obtížné, aby se na pevném tělese uchytily molekuly plynu a držely tam dlouhodobě.

I proto je tak nebezpečný úmysl ministerstva školství (původně prosazovaný sorosovskou neziskovkou Eduin), aby byly z učiva základních škol vyřazeny základy fyziky a základy biologie. Pokud lidé nebudou vědět, co je buňka, co je imunita, a co je virus, jak mohou diskutovat třeba o očkování? Jak neuvěřitelně bezbranní budou vůči líbivě znějícím pitomostem.”

Otázka týdne: Ospravedlňuje současná epidemiologická situace cenzuru?

1. 4. 2021

Můj myšlenkový rozchod s pravicí není dán tím, že by pravicové ideály (zejména svoboda a odpovědnost) přestaly být atraktivní. Nelze ale nevidět, že pravicové myšlení degenerovalo v mechanické opakování pseudonáboženských frází a servilní klanění se před jakoukoliv hromadou peněz. Lidem, pro které je důležité svobodné a otevřené myšlení, nemá v tuto chvíli co nabídnout.

V tom smyslu se cítím lépe mezi lidmi z druhé strany spektra. Nesdílím některé jejich postoje, ale vážím si jejich otevřenosti a schopnosti diskutovat. Hodně je to vidět v sborníku Budoucnost levice, který právě vyšel (měl jsem možnost si ho přečíst s předstihem). Jsou to výpovědi lidí schopných si přiznat, že jejich směr zplodil anticivilizační extrémisty. Schopných otevírat těžké otázky a hledat úplně nové odpovědi. Schopných vidět, že nepomohli těm, kterým pomoci chtěli, a naopak jim ublížili. Schopných myslet otevřeně a racionálně.

Najdete tam autory jako Krejčí, Švihlíková, Keller, Votruba či Petr Kužvart, ale i třeba mladého Stropnického. Pro ty, kdo chtějí přemýšlet o budoucnosti západních společností, je to opravdu hodně inspirativní.

Pozvánka na prezentaci nového sborníku Budoucnost levice

1. 4. 2021

“Pečení je dědictví po komunistech,” dočítáme se v MF Dnes. Jak jinak. Slovo “komunismus” totiž ztrácí svůj původní význam (v našem případě marxistickou diktaturu). Stalo se z něj označení pro zaniklý svět, kdy rodina, práce a národ byly v úctě, poctivost se cenila a lidem bylo umožněno, aby si žili po svém. Ale kdy jsme si také vážili vědy a techniky, hloupostem jsme se smáli a naučit se něco mělo větší hodnotu než mít na něco názor. Kde muž mohl kolegyni říct, že jí to sluší, a tu to potěšilo. Kdy chudoba neznamenala ztrátu důstojnosti.

Ostatně, podobně se posouvá význam slova “svoboda”. Za mého mládí to znamenalo, že si můžu žít po svém. Když dnes nadšení eurosvazáci mluví o vděčnosti za svobodný svět, tak tím myslí řízení všech oblastí svého života, cenzuru a pochybné právo přispívat ke zvyšování korporátních zisků.

Domácí pečení je dědictví po komunistech, říká cukrářka