Technologické firmy

 

Už téměř 20 let pomáhám firmám, které prodávají složité technologie. Takové technologie, které mohou být pro zákazníky nesmírně užitečné, ale u kterých nemusí být snadné pochopit, v čem přesně spočívají přínosy a zda se vyplatí za něco takového utrácet. Zvláště ve světě, kde do vás od rána do večera nějaký obchodník hučí fráze o snižování nákladů a zvyšování ziskovosti.

Před lety jsem napsal dnes již klasický kurz Marketing technologických produktů a služeb, který je určen právě dodavatelům technologií, ale nabízím mnohem více.

 • PRODEJNÍ METODIKY, tedy postupy jak nabízet různé složité technologie různým typům organizací. Vycházím z logiky SOLUTION SELLING a LEAN STARTUP, ale většinou píšu metodiku na míru pro konkrétní organizaci.

 • VYTVÁŘENÍ PRODUKTŮ A PRODUKTOVÝCH BALÍČKŮ. Jde o to vzít technologii a sestavit z toho něco, co řeší nějaký problém zákazníka, je to pro něj snadno uchopitelné.

 • UCELENÉ PROGRAMY UVÁDĚNÍ NOVÝCH PRODUKTŮ NA TRH.

 • MARKETINGOVÉ KONCEPCE. Firmy zpravidla mají spoustu nápadů, co by se dalo podnikat. Je ale zapotřebí dát těmto aktivitám ucelenou podobu, která zajistí, že marketing bude optimálně koordinován s prodejem a že bude investováno jen právě tolik, kolik je nutné.

 • INTERNETOVÁ KOMUNIKACE. Od webových stránek pro aktivní přítomnost a vyhledávání příležitostí na sociálních sítích

 • COPYWRITING (TEXTOVÁNÍ). Srozumitelné a přesvědčivé popisy složitějších technologických záležitostí.

 • PUBLIC RELATIONS. Komunikace s médii, psaní a umisťování článků, vydávání tiskových zpráv, organizace tiskových konferencí, vydávání podnikových časopisů atd.

 • OBCHODNÍ NABÍDKY.  Pomáhám vytvářet dokumenty, které nebudou technickým popisem a soupisem referencí, ale přesvědčivou, zajímavou a vítěznou nabídkou.

“Když mi Petr přetextoval webové stránky, narostl zájem zákazníků takovým způsobem, že jsem se okamžitě rozhodl udělat z něj “dvorního copyrightera.”

Petr Pilin, jednatel, iPodnik

Moji zákazníci říkají, že mé služby jsou unikátní v tom, že:

 • jsem schopen se poměrně rychle a relativně podrobně naučit novou technologii,

 • měním produktovou komunikaci v komunikaci zaměřenou na zákazníka,

 • i když realizuju jednotlivou aktivitu, je vždy dobře zasazena do celkového rámce směřujícímu k prodejnímu úspěchu.

Reference:  
a posteriori (systémy pro advokáty a správce pohledávek), AdvaMat (povlakování), Algotech (dodavatel kontaktních center a informačních systémů), Avid Technologies (software pro zpracování videa), Blue Dynamic (ERP systémy), Datart (prodej elektroniky), Galeos (konzultace a IT), Fyzikální ústav AV (aplikace pokročilých technologických postupů v podnikové praxi), Integoo (technologie pro fyzickou bezpečnost), iPodnik (provozovatel cloudových služeb pro SMB), IQ Structures (nanotechnologie), Logica (dnes CGI – systémová integrace), Macro Weil (lokalizační technologie), Microsoft Business Academy (startupy), Optaglio (bezpečnostní nanotechnologie), NetGuard (software pro správu aplikací), Novell (identity management), Solvertech (nástroje pro plánování rozvozových tras), Pe3ny.Net (telekomunikační operátor), Servisbal (obalové technologie), Software602 (tradiční česká IT firma), Solpap (obalové technologie), Strategix Enterprise Technology (systémy pro retailové řetězce), Swell (outsourcing vývoje automobilů), Toyota Material Handling (skladová mechanizace), Vera Software (systémy pro zpracování dokumentů)