Boj Donalda Trumpa je i naší bojem

Vystoupení na pražském setkání příznivců Donalda Trumpa

Dámy a pánové,

Věřím, že mluvím i za vás, když začnu tím, že plně respektujeme právo lidu Spojených států amerických rozhodovat o svých záležitostech. Stejně jako požadujeme, aby ostatní plně respektovali právo občanů České republiky rozhodovat o záležitostech své vlastní země.  Odmítáme doktrínu omezené suverenity, jak ji kdysi formuloval Leonid Brežněv a jak ji dnes uplatňuje Angela Merkelová nebo Andrew Schapiro.

Přesto pokládám toto shromáždění za významné, a to hned z několika důvodů.

Američanům se dnes snaží namluvit, že by se zvolením Donalda Trumpa dostali do mezinárodní izolace. Opak je pravdou. USA jsou dnes nejnenáviděnější zemí na světě, protože jim vládnou morální zrůdy typu Obamy a Clintonové.

Je významné i proto ,že útoky na Trumpa, to nejsou jen útoky na jednoho politika. A nejde ani o to, že jsou tak hnusné a podpásové. Jde o to, že jsou vedeny takovým způsobem, který ohrožuje samotnou podstatu demokracie jako vlády lidu. Americké elity se snaží lidem vnutit představu, že je správné, aby rozhodovaly místo nich. A pokud si mohou lidé vybírat, tak jen mezi dokonale prokádrovanými představiteli této elity.

Útoky proti Donaldu Trumpovi jsou vedeny takovým způsobem, který ohrožuje samotnou podstatu demokracie jako vlády lidu.

Tak je tomu v Íránu, kde islámští duchovní určí, kdo smí kandidovat ve volbách. Tak je tomu v České republice, kde existuje spiknutí hlavních parlamentních stran s cílem zrušit politickou konkurenci.  A tak je tomu ve Spojených státech amerických, kde byrokracie obou velkých politických stran vede společnou válku proti Donaldu Trumpovi.

Válku proti Donaldu Trumpovi vedou stejné síly, které vedou válku proti nám. Georg Soros a jeho špinavé peníze, velké banky, korporace,  saudští princové a především mezinárodní byrokracie a mezinárodní neziskovky.  Proto sledujeme úsilí Donalda Trumpa se zatajeným dechem. Protože jeho boj je i naším bojem a jeho vítězství bude i naším vítězstvím.

I když má každý národ svou vlastní historii a své vlastní zájmy, vidíme, že všude probíhá podobné dění. Na mnoha místech vidíme tu stejnou vlasteneckou vzpouru proti nadnárodním elitám. V Rakousku dokázali zastavit Hofera jen tím, že zfalšovali volby. V Německu sílí AfD. Ve Francii Národní fronta. Donald Trump je součástí tohoto hnutí. Donald Trump je jedním z nás. Stejně jako se nám vysmívají kavárenští povaleči za to, že nemáme dokonalý anglický přízvuk, podobně se vysmívají i Donaldu Trumpovi.

Proto sledujeme úsilí Donalda Trumpa se zatajeným dechem. Protože jeho boj je i naším bojem a jeho vítězství bude i naším vítězstvím.

Ale za tím výsměchem je strach. Strach, že naše hodnoty, jakými jsou vlastenectví, čest a odvaha, převáží nad tím, k čemu se hlásí oni – zrada, zbabělost, rozkrádání dotací a podlézání agresorům. Vědí, že nás mohou zastavit na chvíli, ale že nedokážou potlačovat hněv lidu dlouho.  Takové je opakované poučení z evropských dějin.

Jsme připraveni být Spojeným státům americkým dobrým spojencem. A chtěli bychom, aby i ona byla naším spojencem.

  • Je ale spojencem ten, jehož velvyslanec se chová jako říšský protektor?
  • Je spojencem ten, kdo ponižuje hlavu našeho státu?
  • Je spojencem ten, kdo se snaží vnést rozkol mezi nás a naše další spojence?
  • Je spojencem ten, kdo idiotským rozvracením blízkovýchodních režimů vytváří jednu krizi za druhou?
  • Je spojencem ten, kdo podporuje řízené migrační toky a genocidu evropských národů?

Je spojencem ten, kdo podporuje řízené migrační toky a genocidu evropských národů?

Ne, takovou Ameriku nemůžeme pokládat za spojence. Takovou Ameriku musíme pokládat za nepřátelskou mocnost.  Kéž by to brzy změnilo. Kéž by se Amerika znovu stala velkou a svobodnou zemí.  Let them make America great again.

Bůh žehnej Americe. Bůh žehnej Donaldu Trumpovi.

Proneseno na pražském setkání na podporu Donalda Trumpa 24. 9. 2016