Hampl nasazuje do boje o senát těžkou vojenskou techniku

Obojživelný obrněný transportér OT-64 SKOT  bude hlavním vozidlem kolony, která bude ve dnech 30.9. – 3.10. křižovat okresy Beroun a Praha – západ. Jízda národní hrdosti bude vyvrcholením senátní kampaně předsedy Alternativy pro Českou republiku Petra Hampla.

„Nejde jen o volební akci. Především chceme připomenout, že byly doby, kdy Češi nekupovali předražené pandury, ale sami jsme byli špičkovým výrobcem takové techniky. Byli jsme schopni postavit milionovou armádu. Dnes se potřebujeme co nejrychleji obnovit národní nezávislost a soběstačnost,“ prohlásil Petr Hampl.

…chceme připomenout, že byly doby, kdy Češi nekupovali předražené pandury, ale sami jsme byli špičkovým výrobcem takové techniky.

Kolona projede mimo jiné Beroun, Hořovice, Hýskov Liteň, Loděnici, Nižbor, Řevnice, Zadní Třebáň a Zdice. Na jednotlivých zastávkách budou mít děti možnost prohlédnout si vozidla, účastníkům se dostane odborného výkladu a proběhne i doprovodných program, jehož se budou na některých zastávkách účastnit různé osobnosti kulturního a společenského života.

Bojové vozidlo OT-64 SKOT má pohon všech osmi kol, dvě řiditelné přední nápravy a další moderní agregáty. Je poháněno dvanáctilitrovým motorem Tatra T-928-14.  Pohon na vodní hladině obstarávají dva lodní šrouby. Výzbroj tvořily 14,5mm velkorážní kulomet KPVT se spřaženým kulometem SGMT ráže 7,62 mm.