Druhý pohled z 13.5.: O konferenci vítězů nad Ruskem

Schopnost ukrajinských jednotek NATO pokračovat v boji se hroutí před očima. Nově schválené miliardy nejsou k ničemu, protože není munice ve skladech. I kdyby se munice našla, nebude to nic platné, protože nejsou hlavně (ony se totiž kanóny střelbou opotřebávají, takže potřebují pravidelnou renovaci a Západ nemá dostatečné dílenské kapacity). I kdyby našla zařízení, nebude to k ničemu, protože došli lidé a na výcvik Ukrajinců pochytaných na stavbách není dost času (zejména když musíme počítat s jejich aktivním odporem). I kdyby místo Ukrajinců nastoupili západoevropští vojáci, nic to neřeší, protože jich není dost. Zkrátka, koloniální výprava se blíží trapnému konci. Ukrajinští vojáci neumírají za vlast, ale za to, aby debakl oddálili o pár týdnů.

Nicméně to nebrání tomu uspořádat konferenci vítězných mocností, kde se budou západní politici domlouvat o tom, jak potrestají poražené Rusko, jaké reparace mu uloží atd. Má začít za pár týdnů ve Švýcarsku. Titáni jako bakalář Lipavský budou pronášet silácké projevy, budou z toho úžasná videa a skvělé novinové články.

Nakonec tedy dostane každý svoje. Ruská strana vítězství na bojišti, západní strana vítězství na poli propagandy. Švýcarští hoteliéři budou mít zase po čase dostatek hostů schopných utrácet bez omezení. Všichni tedy mohou mít spokojeni. Až na pozůstalé po padlých.

Proč podléháme islámu

Z rozhovoru s Janou Bobošíkovou:

Islámu podléháme, protože jsme slabí. Když se podíváme do 80. let, tak vidíme, jaký byl tehdy islám, že byl v zásadě sekularizovaný. Známe fotografie ze Sýrie, Afghánistánu a dalších zemí, kde chodí holky v minisukních. Západ byl silný. Byli jsme výrazný civilizační vzor. Byli jsme bohatí. Byli jsme vojensky silní. Muslimové k nám vzhlíželi. Samozřejmě potřebujeme zpomalit islamizaci, ale klíčové je něco jiného. Obnovit Západ, znovu postavit fabriky, znovu mít fungující elektrárny, znovu mít školství s rozumnou úrovní, znovu mít rozumnou mocenskou strukturu. Jestli se nám tohle povede, můžeme se udržet další stovky let. Jestli ne, budeme zaplaveni.