Jiří Brančík: Důvodné podezření

“Na základě JEDNODNOZNAČNÝCH DŮKAZŮ získaných vyšetřování našich bezpečnostních složek musím konstatovat, že existuje DŮVODNÉ PODEZŘENÍ o zapojení důstojníků ruské vojenské služby GRU, jednotky 29155…”

Dodnes jsem si myslel, že s JEDNOZNAČNÝMI DŮKAZY se může přejít k obvinění, nebo v případě mezinárodních vztahů k nějaké akci… (sankce, zákaz dovozu, zatčení oněch agentů a jejich obvinění a souzení…). Proč jsme viníky jen vyhostili, když mají krev na rukou a my je jako agenty cizí mocnosti mohli soudit?

Dnes jsem zjistil, že s JEDNOZNAČNÝMI DŮKAZY teprve vzniká (podle pana premiéra) DŮVODNÉ PODEZŘENÍ… když máme jen důvodné podezření, tak prakticky nemůžeme nic… jakákoli akce proti Rusku by mohla být křivým obviněním, trestáním nevinného.

Celé to těžce zavání narychlo, lživě a účelově spíchnutou kauzou. Nechci samozřejmě ideologicky popírat, že to Rusové spáchat nemohli. Pochybnosti ve mě zachovává pouze a jen to, co řekl Babiš. Protože mi to nedává vůbec žádný smysl.

Dnes jsem zjistil, že s JEDNOZNAČNÝMI DŮKAZY teprve vzniká (podle pana premiéra) DŮVODNÉ PODEZŘENÍ..

Smysl mi to dává jen tehdy, když do rovnice započteme
a) Sputnik b) Dukovany c) Včerejší příslib milionů vakcín od Pfeizeru… a toto celé podtrhuje mé osobní podezření, že Rusi do vzduchu nic nevyhodili, ale prostě se to na ně jen teď narychlo hodilo… jsem ochotný přijmout nová fakta, nové argumenty… teď hodnotím jen to, co řekl Babiš…

Update:
Odsoudit diplomaty patrně nemůžeme. Ale pokud by zrovna páchali něco špatného, můžeme je zadržet a pak vyhostit, nebo požádat protější zemi, aby je za zločin sama soudila. Což se tak někdy i děje.