Glosy za červenec 2018

31. 7. 2018

Britskému námořnictvu se podařilo z válečné zóny zachránit jistého Salmana Abediho. Dopravili ho do Británie, kde provedl bombový atentát a zabil 22 Britů. Blahopřejeme! Nebylo by levnější, kdyby britská armáda rovnou zabíjela děti v anglických školách?

Daily Mail: Manchester bomber was rescued by the Royal Navy from Libyan warzone and evacuated back to Britain – three years before he slaughtered 22 people at a pop concert

31. 7. 2018

Nová neomarxistická ministryně sociálních věcí chce podporovat rodiny. Ale ne takové, kde jsou otec, matka a děti. Obvyklý případ bolševického ubožáctví. Ta ženská nemá ani tu odvahu otevřeně říct, co vlastně prosazuje.

30. 7. 2018

Zítra projedná česká vláda tzv. koncepci občanského vzdělávání. Jedná se o klíčový dokument, který dovrší probíhající posun školství od vzdělávání k multikulturnímu vymývání mozků. Příprava dokumentu, jehož duchovním otce je ex-ministr Jiří Dienstbier, probíhala v utajení. Kdyby ještě před pár týdny někdo tvrdil, že česká vláda něco takového připravuje, byl by označen za panikáře a šiřitele hoaxů, jeho účty by byly zablokovány a možná by čelil i trestnímu stíhání. Dokument předkládá osobně předseda vlády. Je tedy pokládám za záležitost prvořadé důležitosti. To nejspíš neznamená, že by byl Andrej Babiš tak horlivý multikulturalista. Spíš to ukazuje, kdo koho řídí a kdo se koho bojí.

Mimochodem, nebýt VK mladšího, podařilo by se to skrýt úplně. Přitom má každá politická strana celý tým expertů na školství (placených ze státního rozpočtu). Co ti lidé dělají?

Václav Klaus mladší: Vymývání mozků na školách přede dveřmi

30. 7. 2018

Jedna ze stovek reakcí (bez přehánění), jaké dostávám.

Hřeje to. Ale aby nedošlo k mýlce. Pozice disidenta je celkově nepříjemná a cena, kterou platím za to, že jsem některé věci říkal o pár let dříve než ostatní, ta cena je poměrně vysoká. Když spisovatel nesmí publikovat ani v těch médiích, které od něj opisují, je to nepříjemné, ne, ne že ne.

Na druhou stranu, někteří jsou na tom u nás ještě mnohem hůř než já. A to nemluvím o těch, kdo mají tu smůlu, že se narodili v Německu, Švédsku, Francii, Velké Británii atd.

29. 7. 2018

“Experti na bitcon” (rozuměj ti, kdo vydělávají na obchodování s ním) předvídají velký nárůst hodnoty. Určitě jim věřte a investujte do toho. Pokud možno celé své úspory. 😀

29. 7. 2018

Bývá zvykem, že když umře nějaký významný člověk, kterého si vážíme, říkáme, že je nenahraditelný. Přitom ale víme, že za pár let se najde někdo, kdo tu práci bude dělat srovnatelně dobře.

Jsou ale doby, kdy to nefunguje. Třeba když když umřel Tomáš Haas. Můžeme pátrat, jak chceme, ale v generaci dnešních čtyřicátníků a padesátníků není nikdo s potenciálem jej nahradit. Podobně, když loni zemřel profesor Matějů, mezinárodně respektovaný vědec a zároveń neúnavný bojovník proti vládě politické korektnosti v univerzitním prostředí, poměrně významně to změnilo poměry v české vědě. Náhrada není.

Tady narážíme na značnou nevýhodu, kterou mají slušní lidé proti neomarxistům. Multikulturní intelektuálové jsou zcela neosobní. Všichni myslí stejně, cítí stejně, všichni zastávají stejné názory, všichni jsou navzájem zaměnitelní. Halíka by mohl nahradit Pánek, Pánka Rozoumek, Rozoumka Janda… nepoznalo by se to. Pro nás jsou mnohé ztráty nenahraditelné. Už proto, že současné prostředí rozhodně není příznivé tomu, že by v něm vyrůstaly výrazné osobnosti. Šedivý průměr a konformita panuje výrazněji než kdy v minulosti. A ti, kdo se trendu vymykají, jsou natolik vytlačeni z veřejného prostoru, že ztrácí přístup ke zdrojům, bez kterých není možné vyrůst.

29. 7. 2018

S tím, jak jsou rozkrývány další informace z kauzy H-System (především to, že konkurzní správce Monsport vyvedl nestandardními operacemi pozemky o hodnotě téměř půl miliardy korun), je stále jasnější, jak velice potřebné by bylo úplně zakázat obchodování s pohledávkami.

Je to obor, kde není vytvářena naprosto žádná hodnota, nikomu nepomáhá a je pouze doménou nejrůznějších šmejdů. U H-Systému se teď můžeme jen dohadovat, zda je v pozadí čečenská, libanonská nebo jiná mafie. Kdyby své pohledávky vymáhala sama Komerční banka, byla by nucena chovat se aspoň trochu slušně – s ohledem na svou pověst atd. Jenže, když Komerční banka prodala své pohledávky mafiánům, ti si dosadili svého konkurzního správce, a už se jelo z kopce. Běžní občané najednou zjistili, že proti sobě mají subjekt, pro který neplatí slušnost ani zákony, nebojí se policie a jeho vliv sahá až do nejvyššího soudu.

To není ten svět, ve kterém bychom chtěli žít. Mimochodem, podstatná část exekuční špíny rovněž vyplývá z kšeftování s pohledávkami.

28. 7. 2018

Zatímco v pražské mešitě byla odhalena první teroristická buňka, vyučuje se v ní povinnost nenávidět nevěřící a bezpečnostní experti varují, Saudy podporovaní “experti na islám” nás ujišťují, že je všechno v pořádku. Hned se cítím klidněji.

MF Dnes: Muslimové v ČR nejsou radikální, mnohým je islám ukradený, říkají experti

28. 7. 2018

Michal Walter Kraft naprosto přesně:

– Tvrdí Rusové, že jejich nejvyšším posláním je dobýt a obsadit Evropu?
– Tvrdí Rusové, že Evropané jsou méněcenní a je potřeba je buď poruštit, zotročit, nebo vyhladit?
– Proudí z Ruska do Evropy stovky a tisíce Rusů denně?
– Obsazují Rusové části evropských měst a zavádějí v nich své vlastní zákony?
– Zabíjejí a znásilňují Rusové Evropany v evropských zemích, nebo jinde ve světě?
– Žádají Rusové po Evropanech peníze na pokrytí svých životních nákladů?
– Žádá ruská vláda po Evropě peníze výměnou za to, že přestane posílat další Rusy na evropské území?
– Žádají pro sebe Rusové žijící na území evropských států nějaká zvláštní privilegia?
– Páchají Rusové na území evropských států teroristické útoky?

Je osvěžující slyšet něco takového od poradce poslance vládní strany.

M.W.K.: Dávka z kulometu na nelegální migranty funguje nesrovnatelně lépe než dávka sociální.

28. 7. 2018

Z komentáře ke kauze H-System:

Když si vezmeme, jací lidé si kupují a staví domky v Horoměřicích, dá se předpokládat, že mnoho z nich působí v korporacích a že se často jedná o manažery s nadprůměrnými příjmy a sluníčkovými názory. Tedy o tu společenskou vrstvu, kde se tak často pošklebují lidem v exekucích a odříkávají ty odporné průpovídky, že si za to postižení mohou sami, že si neměli půjčovat atd. Teď padli do rukou stejnému typu šmejdů oni sami.
Na sociálních sítích už slyšíme podobná vyjádření, že to postiženým patří. Přeji autorům těch citátů, aby se stali příštími obětmi podobných šmejdských praktik.

Petr Hampl: Mafiáni a bankéři proti lidem

28. 7. 2018

Feministky sbírají peníze, aby mohly “zničit všechno, co se líbí mužům”. A jak poznáte, že to je parodie? Skutečné feministky by vám o peníze neřekly. Jsou zvyklé sahat do vašich kapes ani by k tomu potřebovaly váš souhlas.

27. 7. 2018

Předvčerejší průnik migrantů do španělské Ceuty je zajímavý tím, že:
a) nikdo z nich neprchal před smrtelným nebezpečím.
b) dopustili se úmyslného a přímého útoku proti španělským bezpečnostním silám.
c) použili k tomu zbraně, konkrétně improvizované plamenomety.
d) v bitce zvítězili a vymohli si vstup na španělské území.

To znamená, že definice pojmu “uprchlík”, jak jej používají neziskovkáři, politici a novináři, pokrývá somálské piráty přepadající lodi, jednotky Islámského státu i jakoukoliv jinou drancující bandu či bojovou jednotku.

Politicky korektně tedy můžeme říkat, že 15. března 1939 přišly do Čech a na Moravu masy německých uprchlíků. Můžeme také říkat, že v září 1683 se u Vídně střetly armády křesťanské koalice s masou uprchlíků. Cařihrad se v roce 1453 neubránil příchodu uprchlíků. atd.

Zkrátka, slova “agresor” a “uprchlík” mají stejnou definici. Rozdíl je jen v tom, jaké emoce chce řečník vyvolávat.

27. 7. 2018

Benjamin Kuras se v senátních volbách postaví Drahošovi. Ale nebude to jen zápas poctivého starého pána proti celoživotnímu intrikánovi, čerpači grantů a přívrženci neomezené imigrace (nejspíš z čistě zištných důvodů). Bude to především zápas běžného občana a pár jeho přátel proti spojenectví velkých peněz, velkých médií a nadnárodních neziskovek.

Osobně se přiznám, že v úspěch moc nevěřím (i proto, že Ben kandiduje s podporou Realistů, jejichž volební výkonnost je tragická). Ale vážím si toho statečného rozhodnutí. Je dobré, že se najdou lidé, kteří průběžně testují, jestli systém pořád ještě má sílu dostatečnou k potlačení revolty.

Parlamentní listy: Spisovatel Kurase kandiduje do senátu proti Drahošovi

26. 7. 2018

Produktový balíček ve slovenských knihkupectvích – Hampl, Klaus, Weigel.

26. 7. 2018

Agresoři, kteří se pokusí proniknout do Izraele, jsou postříleni. Agresoři, kteří se pokusí proniknout do Španělska, jsou vpuštěni dovnitř a jsou jim poskytnuty všemožné sociální výhody. Chceme být jako Izrael nebo jako Španělsko?

To je samozřejmě jen řečnická otázka. Ale přestává to být legrace. Pokud nedokážeme dosáhnout vyloučení Španělska ze Schengenu, je nejvyšší čas vystoupit a nastavět důkladné ploty. Premiér, který tvrdí, že tu migranty nechce a přitom nechá otevřené hranice, je lhář a pokrytec.

26. 7. 2018

Rada pro lidi, kterým nejvyšší soud vyvlastnil rodinné domky jakožto dovršení nespravedlností v kauze H-System.

Postříkejte své domy sprejem. Zfetujte se. Vyvěste nápisy, že vítáte uprchlíky a že uznáváte všech 36 pohlaví. Přestaňte dodržovat základní hygienické zásady, dokud vaše domy nebudou smrdět na dálku. Znásilněte sousedku. Rozbijte část oken. Uspořádejte sérii přednášek o nutnosti vyhladit bílou rasu.

Uvidíte, že vás veškeré státní orgány nechají na pokoji. A nejen to. Už nikdy nebudete muset chodit do práce – pro financování opravdu důležitých aktivit je ve státní pokladně vždy dost prostředků.

25. 7. 2018

Když může být za manželství považován vztah dvou mužů, proč ne muže a psa? Nebo snad proti tomu něco máte, vy odporní nesnášenliví fašizující maloměšťáci?

25. 7. 2018

Při besedě se čtenáři ve Vsetíně jsem řekl mimo jiné:
“V roce 1989 jsme vzhlíželi k Západnímu Německu a dalším západoevropským státům. Netušili jsme, že vývoj Západu se právě láme a že začíná sestup. Ten se projevuje na životní úrovni, na postupné likvidaci občanských svobod i na celkovém rozpadu civilizace.”

25. 7. 2018

Pokaždé, když slyšíte o zběsilých nápadech Žít Brno (naposledy systematické snaha vytvořit islamistickou non-go zónu), tak si připomeňte, že ty magory drží u moci ANO.

24. 7. 2018

Když Hospodářské noviny loni vyhlásily šéfku místního Google Taťánu le Moigne manažerkou roku, ani jsem to nezaznamenal. Nicméně, že je médii nekriticky uctívána, toho jsem si všimnul. Čeho musí dosáhnout manažerka, aby si získala takové postavení? Vznikl v místním Google nějaký nový průlomový produkt? Byly vytvořeny tisíce pracovních míst? Odstraněn nějaký problém, který trápil lidstvo? Jiný fantastický výkon?

Ani náhodou. Místní Google mechanicky byrokraticky aplikuje vše, co dělá světová korporace. Kromě toho u nás neplatí daně (což je opět globálním zvykem korporace), čehož dosahuje všemožnými podvody organizovanými z centrály. K zákazníkům se chová hůř než předlistopadové státní podniky (mám osobní zkušenost). A to je celé. To stačí k tomu být manažerskou celebritou.

Nedivme se pak, že takoví manažeři jsou schopni udělat absolutně všechno, aby si své pozice udrželi. A že existují tisíce jiných schopných udělat absolutně všechno, pokud jim někdo poskytne naději, že takové místo může být jejich. Co to znamená v korporaci Google, kde za prozrazení politicky nekorektního myšlení dostávají hodinový vyhazov i programátoři, si asi dokážete snadno představit. Nicméně to těm lidem nebrání cítit se něčím mnohem lepším než všichni ostatní, a okázale všemi ostatními pohrdat.

Názorná ukázka “nové aristokracie,” jak jsem ji popsal v Prolomení hradeb.

23. 7. 2018

Pokud Babiš nelže a zvýšení výběru daní je výsledkem EET, pak to ale zároveň znamená, že výběr daní od korporací se meziročně nezměnil, přestože téměř všem stouply zisky. To by znamenalo, že stále větší část daňového břemene připadá na české živnostníky a drobné firmy, zatímco zdanění korporátních zisků klesá.

23. 7. 2018

Osobně pokládám myšlenku všeslovanské vzájemnosti za iluzi. Národy jsou spojovány mnohem spíše civilizační příslušností než etnicko-jazykovými kořeny. A pravoslavnou civilizaci můžeme snad pokládat za spojeneckou, nicméně je jiná než naše a v řadě ohledů pro nás nepochopitelná. Z druhé strany zase platí, že Rusové jsou snad ochotni určitých obětí kvůli pravoslavným Bulharům a Srbům, ale nemůžeme od nich čekat angažovanost v našem regionu – leda by je k tomu vedly jejich vlastní bezpečnostní zájmy.

Navzdory tomu je všeslovanská myšlenka legitimní součástí české národní debaty již od počátků národního obrození. Patří k našemu myšlení a našim dějinám. To jenom různí okupanti a kolaboranti se ji snažili vymýtit.

22. 7. 2018

Věděl jsem, že je Miroslav Kalousek gauner, ale v debatě v VK mladším dokázal překonat ty nejhorší obavy. Jak obhájil evropskou direktivu o odzbrojení obyvatelstva? Moudře se podíval a prohlásil – že to vůbec neexistuje! Směrnici prý četl a není tam nic o zabavování zbraní, současný český zákon prý zůstane v platnosti atd. Prostě lež na lež. A dovršil to tím, že lidé, co o tom nic nevědí, prý straší. Neuvěřitelné. Lhát, lhát, lhát… až do chvíle, kdy zákon bude neodvolatelně platit a kdy se budou zabavovat i kuchyňské nože.

22. 7. 2018

22. 7. 2018

Rozhovor pro Hlavné správy konečně přeložený do češtiny. Říkám v něm mimo jiné:

Zatímco biologicky jsou si lidé na celém světě velmi podobní (až na takové relativní detaily jako temperament nebo výkonnost mozku), je obrovský rozdíl v tom, jaké kulturní vzorce vytvářely strukturu jejich osobnosti, jejich vnímání a myšlení. Ten rozdíl je tak významný, že bychom mohli skoro hovořit o různých živočišných druzích.

Lidé mimo Evropu tomu vždy rozuměli. Vždy chápali, že běloši jsou jiní, čímž nebyla myšlena barva kůže, ale typ osobnosti vytvářený evropský kulturou. Naopak v Evropě postupně převládla neuvěřitelně naivní představa, že evropské myšlení a vnímání je vlastní všem lidem. A pokud se od nás příslušníci nějaké jiné civilizace liší, pak je to prý jen proto, že jsou ještě nedospělí. Když počkáme pár set let, budou mít také svou renesanci, reformaci, svou modernitu apod. Samozřejmě je to kolosální nesmysl. Ti lidé mají úplně jiný hodnotový systém a úplně jiné vnímání. Na to narážíme, když se jim lidé Západu snaží vnutit vlastní pojetí občanských práv nebo když je dovezou do Evropy a doufají, že s nimi bude možné najít společnou řeč. Nefunguje to a nikdy fungovat nebude.

Většina skladníků dnes dokáže porozumět společnosti lépe než politologové z televizní obrazovky

20. 7. 2018

Z dnešního komentáře:
Trumpova ochranářská opatření jsou návratem k rozumnější ekonomice z dob, kdy lidé pracovali a vyráběli s cílem zajistit si dobrý životní standard. Trh byl mechanismem, který toho umožňoval dosáhnout. Ono to může na první pohled vypadat jako detail, ale byl to úplně jiný svět než svět, kde cílem je zvyšovat korporátní zisky, a kde korporace stojí nejen nad zákony, ale také nad tržními zákonitostmi.

Petr Hampl: Je důvod bát se nového kola obchodní války?

21. 7. 2018

Jan Keller geniálně:
Může být z migrace politické téma, i když tu skoro žádní nejsou?

To je stejné, jako kdyby někdo tvrdil, že je zbytečné bránit rozdělávání ohně na parketách v bytě, protože v tom bytě přece zatím ještě nikdy nehořelo.

21. 7. 2018

Proč čeští sluníčkáři šíří ty nesmysly o českém rasismu, i když si mohou snadno spočítat, že to místním vlastencům v důsledku pomůže?

Protože mají vypnuté mozky! Jsou naučení, že pokud chtějí patřit k nóbl lidem, musí věřit, že Češi jsou odporní rasisté a xenofobové (aniž by věděli, co to znamená), a že pokud chtějí granty a dobrá místa, musí to vykřikovat hlasitěji než ostatní.

Jak jsem se pokusil ukázat v Prolomení hradeb, právě o tuhle jejich tupost a neschopnost (které se stále zvětšují), můžeme opírat mnohem víc naděje než o iluzi, že by snad někdy mohli přijít k rozumu.

21. 7. 2018

Z dnešního komentáře:
Trumpova ochranářská opatření jsou návratem k rozumnější ekonomice z dob, kdy lidé pracovali a vyráběli s cílem zajistit si dobrý životní standard. Trh byl mechanismem, který toho umožňoval dosáhnout. Ono to může na první pohled vypadat jako detail, ale byl to úplně jiný svět než svět, kde cílem je zvyšovat korporátní zisky, a kde korporace stojí nejen nad zákony, ale také nad tržními zákonitostmi.

Petr Hampl: Je důvod bát se nového kola obchodní války?

20. 7. 2018

Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok se nechal slyšet, že nemůže poslat migranty do Prahy, protože by je tady Češi hned zmlátili. V komunitě politických profesionálů nejspíš vznikla představa, že průměrný pražský hipster – cestou do kavárny na sójové laté – přibere baseballovou pálku a pro ukrácení dlouhé chvíle zmlátí nějakého arabáče nebo negra.

Je rozhodně pozitivní, že Češi takovou pověst mají. Je to mnohem lepší než kdybychom byli pokládáni za podobné ubožáky, jako jsou Angličani, Švédové či Němci, kteří bez odporu vydali svojí zemi drancování a své ženy znásilňování. A je to také nesrovnatelně bezpečnější.

Dělejme všechno pro to, abychom takovou pověst posílili (myslím tím psané a slovní projevy, zejména v cizích jazycích). A využijme této příležitosti, abychom poděkovali sluníčkovým spoluobčanům. Tak dlouho tupili vlastní národ v cizině, až to tomu vlastnímu národu pomohlo. Děkujeme!

Dovětek: Přibližně po hodině byl tento status vymazán, napsal jsem tedy následující:

Takže další rekord. Pouhou hodinu trvalo facebooku, než mi vymazal post, ve kterém jsem psal, že je pro nás lepší a bezpečnější být pokládáni za násilné rasisty než za ubožáky, jakými jsou Angličani, Němci a Švédové. Za ubožáky, kteří bez odporu vydají svoji zemi k drancování, své ženy ke znásilńování a své národy ke genocidě. Tak schválně, jak dlouho vydrží tenhle.

Druhý dovětek: Vydržel 10 minut.

19. 7. 2018

99% normálních lidí chápe, že když budou do dámských sprch, na záchody atd. pouštěni “muži cítící se ženami,” nutně to povede k útokům proti ženám (myšleno skutečným ženám). Nechápou to jen profesionální aktivisté a politici.

Z údajných “práv sexuálních a pohlavních menšin” se tak rychle vyvinulo právo obtěžovat, případně znásilňovat.

Daily mail: Transgender prisoner who was put in a female jail despite not having sex-change surgery ‘sexually assaulted four women inmates before being moved to a male prison’

19. 7. 2018

Dnes slavnostní otevření Vojanovského pivovaru (začátek ulice U Lužického semináře, asi 200 m od metra Malostranská). Vlastně je to pobočka pivovaru U tří růží. Po všech stránkách vynikající. Jediná slabina jsou ceny. Ale na takovém místě člověk nemůže nic jiného očekávat.

19. 7. 2018

Rozdíl mezi Slušnými lidmi a “standardními politiky” je ten, že všichni říkají totéž, ale až dojde na lámání chleba, politici se zbaběle stáhnou, zatímco Slušní lidé dokázali, že oni dokážou stát pevně. Podporuju Slušné lidi.

18. 7. 2018

Z dnešního komentáře:

Tereza Mayová narazila na iluzi, že je možné vystoupit z EU (nebo EU zrušit) a přitom zachovat jednotný evropský trh. Požadavek jednotného trhu ve skutečnosti nutně vede k celoevropské diktatuře.

Petr Hampl: Iluze jednotného evropského trhu

18. 7. 2018

Pokud chce někdo “pomáhat migrantům v jejich zemích”, znamená to, že přistoupil na neobolševickou vyprávěnku, podle níž je povinností české vlády financovat přijatelnou životní úroveň Afghánců, Pákistánců, Somálců, Nigerijců a kohokoliv dalšího. Jakmile tuhle zvrácenou logiku jednou přijmeme, nutně se objeví požadavek, abychom jim vyklidili naši vlastní zemi.

Ne!!! Povinností české vlády je pečovat o občany České republiky. Ani korunu na zahraniční pomoc!!! Kdo chce, ať si to financuje ze svých osobních peněz.

Určitý smysl by snad mohlo mít podporovat programy snižování porodnosti. Nic jiného.

18. 7. 2018

Takže už víme, že práce specialistů nejobávanější tajné služby světa spočívá v tom, že zadávají inzerci na facebooku. Marketingové asistentky, vzhůru do tajných služeb! Otevírají se vám nové kariérové možnosti!

18. 7. 2018

Tenhle zajímavý graf ukazuje, jak chudší lidé doplatili na hospodářský růst dosažený zrušením zlatého standardu.

Můžeme ho ale také číst jak výpověď o chování politického systému – dokud hrozilo, že se manuálně pracující třídy přikloní k marxistickému socialismu, dbali velcí vlastníci na jejich životní úroveň. Dokonce vznikla iluze, že růst životní úrovně je přirozenou vlastnostní kapitalismu. Jakmile riziko socialismu zmizelo, začali se vlastníci kapitálu chovat hnusně a bezohledně. To by potvrzovalo starou moudrost, že v podstatě každý se chová dobře jen tak dlouho, dokud čelí konkurenčnímu tlaku. Jakmile zmizí konkurence a někdo získá absolutní moc (či dominantní postavení), začne se chovat jako hovado. Platí to o lidech, firmách, parlamentech, národech a možná i celých ekonomických systémech.

Můj osobní názor je, že obě tato vysvětlení jsou zajímavá a platná, nicméně jen doplňková. Že hlavní příčiny změny musíme hledat ještě jinde.

17. 7. 2018

I kdyby chtěl Putin zničit americkou demokracii, přišel pozdě. Dávno byla nahrazena neomezenou vládou úzké oligarchie. Lidé jako Donald Trump nebo Steve Bannon se jí pokouší obnovit, ale je velmi nejisté, jestli mohou být úspěšní.

17. 7. 2018

Martin Konvička brilantně k setkání Putin – Trump.

Tuzemská mediální žumpa – všichni ti Peheové, Fendrychové a Jindřichové Šídlové – nám mezitím předváděli uragán válečného štváčství. Není divu. Zhroutil se jim svět, kde je Rusko zlé, Amerika hodná, pokud ovšem v Americe nevládne někdo hájící zájmy Američanů, pak je Amerika ještě horší a jediný hodný, když tedy pomineme bláznivou Merkel, je nebožtík Václav Havel, který se té ostudy naštěstí nedožil. Zklamali je všichni … a být to na nich, bombardovali by ze msty Washington i Moskvu. Jen by mě zajímalo, kdo by tu Válku všech válek měl podle našich hujerů vést. Erdogan jim na to (naštěstí!) kašle, Bundeswehr nemá lidi a “Eritrejci ze Sýrie” jsou notoricky špatní vojáci. Honza Jandourek (který je v tom nevinně, ale proč ho nenapálit) pak byl superarbitrován pro blbost.

MARTIN KONVIČKA: K HELSINSKÉMU SUMMITU: JAK JSTE TO MOHLI ČESKÝM ŽURNALISTŮM UDĚLAT?

17. 7. 2018

Setkání Putin – Trump skvělé. Teď ještě ty výsledky ubránit před bolševiky v západních médiích, korporacích, neziskovkách a univerzitách. To bude mnohem těžší.

16. 7. 2018

V Americe se už docela běžně mluví o tom, že je lovecká sezóna (open season) na příznivce Donalda Trumpa. Česká kavárna bude následovat, takže se můžeme těšit na přepadání Zemanových příznivců na ulicích. Jak tomu čelit? Neustupovat, nenechat si nic líbit, udržovat je pod tlakem.

16. 7. 2018

Zajímavá statistika z Německa. Pobyt jednoho migranta spotřebuje veškeré daně zaplacené 12 daňovými poplatníky. Pokud se ten migrant zaregistruje jako dítě, tak dokonce 18 daňovými poplatníky.

To není jenom kapesné. To jsou také nejrůznější kurzy, terapie, “právní pomoc”, ubytování a spousta dalších služeb, které poskytují Němci. To je také jediným důvodem, proč vzniklo celé hospodářské odvětví zabývající se tím, jak zabránit deportacím.

Mimochodem, Andrej Babiš tu stejnou vrstvu vytváří u nás, jak jen nejrychleji může. Za plné podpory většiny parlamentních stran.

Jihad Watch: Twelve Germans must work and pay taxes in order to fund the cost of just one migrant

16. 7. 2018

K diskuzi o zavádění homosexuálních “manželství” doporučuji článek profesorky Hamplové, která se věnuje výzkumným metodám používaným pro posuzování dopadů na děti vyrůstající v takovém prostředí. Ukazuje se, že v podstatě všechny “studie”, které mají údajně dokazovat, že homosexuální prostředí dětem neškodí, ve skutečnosti obsahují vážné metodické chyby. Spíš to vypadá, že se u dětí vychovávaných homosexuálními páry a skupinami můžeme častěji očekávat psychické problémy, poruchy učení atd. Ale ani tady bychom se neměli se závěry ukvapovat.

Prostě nezbývá než rozhodovat podle osobního či společenského morálního přesvědčení. Společenské vědy nám v tom nijak nepomůžou.

Dana Hamplová, Dan Drápal: Žádný rozdíl?

15. 7. 2018

Historické církevní budovy jsou prý ohrožovány klimatickou změnou, píše The Guardian. Zajímavé. Nevěděl jsem, že klimatická změna huláká při demolování kostelů aláhu agbar.

15. 7. 2018

Čtení na nedělní odpoledne – vlastenecký magazín My. Tak třeba Ondřej Hejma v červencovém čísle píše:

K mému velkému zklamání se ale mentalita některé komunistické servility záhy překlopila do podobného postoje k novodobým spojencům, kterým navíc vítězství nad komunisty zachutnalo do té míry, že místo již zmíněného kráčení ke světlým zítřkům spolu s námi začali bombardovat Bělehrad, rozvracet arabský svět a vyvážet demokracii tam, kde o ni nikdo nestál.

15. 7. 2018

15. 7. 2018

Všimli jste si křížů na vlajkách na včerejších londýnské demonstraci? Kříž nemusí být jen symbol konkrétní církve. Včera kříže fungovaly jako jasné symboly Anglie, nacionalismu a svobodného světa. Nikdo s tím neměl problém. Jen církevní hodnostáři se snaží získat na takové znaky monopol, aby je mohli výhodně zpeněžit.

Když na tomto místě píšu o křesťanství, mám tím zpravidla na mysli civilizační příslušnost. To znamená určitý způsob vnímání, myšlení, hodnoty, sadu výkladů světa atd., které máme všichni společné a které nás odlišuje třeba od muslimů nebo Indů.

V rámci tohoto obecného křesťanství lze rozlišit tři denominace:
• Katolíky
• Protestanty (což jsou fakticky dvě naprosto odlišné skupiny)
• Ateisty (včetně marxistů)
A vedle toho se možná ještě rodí novopohanství – to nemá se starými kulty nic společného, je to fakticky větev křesťanské civilizace a kultury.

Každá z těch skupin se vzteká, že ona je jiná, ale třeba při pohledu z jiných civilizací naprosto splývají. Stejné myšlení, stejné vnímání, stejné hodnoty.

Po celé dějiny tomu bylo tak, že většina z těch, kdo umírali a bojovali pro obranu křesťanství, to brala jako civilizační příslušnost. Nějakou niternou osobní víru nebo i třeba jen pravidelné návštěvy bohoslužeb bychom od nich mohli čekat jen těžko. Je rysem křesťanské civilizace, že vytváří pro osobní víru prostor, ale nepředpokládá, že toho využijí všichni.

14. 7. 2018

Nový americký zákon počítá s 15letými tresty pro násilné aktivisty Antify. Bravo! Však už byl nejvyšší čas. To jen Západoevropy můžete zabíjet, znásilňovat a zapalovat jim domy, a ještě vám za to poděkují a zaplatí.

CNN: A new bill aims to send masked Antifa activists to jail for 15 years

14. 7. 2018

Z kompletního textu přednášky na konferenci Ekonomická filosofie pro 21. století.

Předpokládám, že další řečníci budou dnes kritizovat přehnané regulace. To je něco, s čím musí souhlasit každý rozumný člověk. Přesto se obávám, že tato kritika je částečně pokrytecká a částečně vychází z nepochopení reality, ve které žijeme. Pokud hrají v ekonomice klíčovou roli nadnárodní korporace, tak to má nutné důsledky pro rozdělení moci ve společnosti a pro zformování určité sociální struktury. Toto rozdělení moci mimo jiné obnáší to, že skupiny, v jejichž zájmu je prosazování dalších regulací, jsou silnější než ty, které regulace nechtějí. Přibývání regulací je nutným následkem. Totéž platí na evropské úrovni o společné měně a dalších nesmyslných projektech. Ty věci nebyly zavedeny proto, že by byl někdo hloupý. Ty věci byly zavedeny proto, že to bylo pro někoho výhodné.

Jestliže dnes liberální ekonomové kritizují důsledky a zároveň odmítají zasáhnout do příčin (protože by to podle nich bylo sociální inženýrství), tak jsou v nejlepším případě zbyteční.

Petr Hampl: Selhání ekonomie jako disciplíny je součástí širšího selhávání společenských věd

14. 7. 2018

Jaké to je, když někdo bezostyšně lže a zároveň chce být arbitrem pravdivosti zpráv. Třeba Člověk v tísni.

Petr Hampl: Prolhaný šmejd Člověk v tísni

14. 7. 2018

Z rozhovoru pro parlamentky:

Na konci 80. let jsme byli přesvědčeni, že komunistické školství je mizerné, a že potřebuje hlubokou reformu. Mluvilo se dokonce o tom, že je na úrovni Gabunu nebo jiné děsivě zaostalé země. Jenže přišel listopad 89, hranice zmizely, znalosti dětí byly srovnány v mezinárodních testech a ukázalo se, že to, co tady zůstalo po komunistech, bylo o třídu lepší než školy na západ od nás. Naše děti uměly lépe svůj jazyk, dokázaly lépe myslet, lépe řešit problémy a taky nesrovnatelně lépe počítat. Drželi jsme krok se Skandinávci, všichni ostatní na tom byli podstatně hůře. Bylo by tedy logické navázat a opatrně vylepšovat – třeba cizí jazyky byly opravdu mizerné.
Jenže tehdy se to věci vložili “experti”, ovládli mediální debatu a dokázali přesvědčit veřejnost, že školy jsou špatné a potřebují hluboké změny. Takže se každých pár let reformuje, po každé reformě je to dražší, a jsou horší výsledky. A co horšího, ti experti, alias multikulturní radikálové ovládli ministerstvo, úřad vlády a další klíčové organizace. Za svorné spolupráce Zelených a ODS.
Výsledkem je školství, které stojí obrovské peníze, dosahuje ubohých výsledků a jedinou předností je sladký život pro stovky expertů, začleňovačů a neziskovkářů. Nicméně přesto mám za to, že úplně klíčovým faktorem selhání jsou rodiče.

Petr Hampl: Rozmazlení spratci. Kolaps českého školství. Je to stále horší a horší.

14. 7. 2018

Tak FIFA zaměstnává “antidiskriminační experty.” Zajímavé. Podle čeho jsou hodnoceni? Podle počtu odhalených případů diskriminace? Podle počtu nově vydaných zákazů? Podle toho, kolik lidem pokazí náladu? Nebo kolik jich připraví o práci?

13. 7. 2018

Před časem jsem u piva sešel s jedním nadějným politikem. Celkem sympatický člověk s rozumnými názory. Nicméně pak se nás kdosi pokusil vyfotit (skupinovka) a pan politik propadl panice. Fotka s Hamplem! Co kdyby to soudruzi ve straně viděli! O.K., respektoval jsem to, nechci nikomu působit zbytečné problémy.

Dnes jsem se dozvěděl, že ten politik byl stejně odvolán. Nejhorší je hrbit se, žít ve strachu, a pak být stejně kopnut do zadku.

13. 7. 2018

 

13. 7. 2018

Chcete působit inteligentnější, vlivnější a vzdělanější? Zbavte se vlasů!

BBC: The benefits of going bald

13. 7. 2018

Zatímco naprostá většina normálních lidí je z nového evropského nařízení o ochraně osobních údajů zděšena či aspoň otrávena, norma má i příznivce. Třeba společnost IBM, které na této “inovaci” vydělá miliardy.

Není to nic neobvyklého. Jakmile vpustíte na trh korporace, okamžitě využijí své velikosti a svého politického vlivu, aby prosadily regulace ničivé pro životnosti a malé firmy.

Liberální ekonomové jsou zcela naivní, když si představují, že mohou rušit regulace a zároveň ponechat stávající strukturu ekonomiky. Velcí hráči nikdy nepřipustí deregulaci. Ve skutečnosti jsme v situaci, kdy máme na výběr pouze mezi dvěma typy státních zásahů a dvěma skupinami regulací. Buď bude státní moc využívána proti těm dole (jak je tomu v současné době) nebo proti korporacím. Pokud by se stát chtěl omezit svou působnost, uvolněný prostor bude okamžitě zaplněn korporacemi, které si nakonec vynutí i ten přísun státních peněz.

13. 7. 2018

12. 7. 2018

Večer na vernisáži výstavy veselých kartínek Vasji Ložkina. Pohodoví lidé si užívají legraci a dobře se baví. Přímo na Václavském náměstí, takže jen o pár desítek metrů dále sedí nóbl příslušníci pražské kavárny, kteří se navzájem hlídají a mnohdy jsou sevření strachem, aby nevyvolali podezření z nějakého nekorektního pocitu či dokonce názoru. A analytici Evropských sepisují zprávu o lidech, co se odhalili jako Putinovi agenti tím, že si ze všeho dělají srandu.

12. 7. 2018

Závěry z diskuze a hlasování o důvěře vládě.

1) Máme vládu, která bude mechanicky pokračovat v sobotkovské linii, se vším všude. Nebude to lepší ani horší než dřív.
2) Piráti neexistují.
3) Tvz. pravicová alias demokratická opozice jsou zoufalci neschopní dodržovat pravidla ani přinést cokoliv pozitivního. Zbývá jim jenom iracionální strašení lidí možností, že Stalin vstane z mrtvých, a bezduchá servilita před evropskou byrokracií.
4) Václav Klaus mladší představil silnou alternativní vizi, o které je ovšem zřejmé, že nemůže být realizována v rámci ODS. Směřování k vlastnímu politickému projektu je stále jasnější.
5) SPD podala solidní výkon. (moje osobní poznámka: Přes vlnu nadšení z klausovských aktivit by nemělo uniknout, že je pro naši zemi důležité, aby SPD zůstala silným subjektem. V rámci současného volebního systému potřebujeme 2 -3 silné (!) vlastenecké strany. Jsem k SPD občas tvrdě kritický, ale držím jim palce, aby všechno zvládali co nejlépe.)

12. 7. 2018

Otevřenou podporou teroristických skupin usilujících o vyhlazení buddhistické populace v Barmě klesl Šimon Pánek zatím nejhlouběji. Obávám se ale, že to zdaleka není konec. Už dlouho upozorňuji, že Člověk v tísni je regulérní neonacistická organizace se vším všudy.

12. 7. 2018

Výborně informovaný Benjamin Kuras:
“Británii odevzdávám pánu Bohu a věnuji se víc Česku, kde se ještě dá něco zachraňovat jinak než občanskou válkou, kterou už někteří britští analytici předvídají.”

Dodávám k tomu: Kéž by měli Britové ještě to štěstí a tu statečnost, že by dokázali rozpoutat občanskou válku. Islámská okupace je horší než válka a být zabit na kolenou je horší než padnout v boji.

Rozhovor s Benjaminem Kurasem v Parlamentních listech.

11. 7. 2018

V dnešní poznámce se vracím ke “kauze králíci” a snažím se ukázat pár lží, se kterými kavárna pracovala:

Je to přece soudce, kdo má být nestranný! Nikoliv ministr spravedlnosti. Ministra spravedlnosti vyslali voliči s určitým programem a má ho naplňovat. Má aparát věnovat více pozornosti boji proti korupci a zločinům bílých límečků? Nebo se má víc zaměřit na násilné trestné činy? Nebo má být prioritou urychlení trestních řízení? Je veřejnost pobouřena tím, že podmínky v kriminálech jsou příliš mírné? Jaké nové zákony mají být připravovány? Chceme měnit občanský zákoník? Více přebírat z mezinárodního práva? Nebo spíš chránit místní tradice a zvyklosti? Chceme postupně zavádět prvky islámského práva? Mají být muslimové stíháni stejně jako všichni ostatní nebo mají dostat privilegia? Nebo naopak má stát jasně zarazit všechny pokusy zavést šaríju?

Petr Hampl: Malá lekce z demagogie

11. 7. 2018

Andrej Babiš veřejně poděkoval thajským námořníkům (v češtině). To je ještě větší hovadina než vyvěšování tibetských vlajek.

10. 7. 2018

The Guardian: Politici, kteří těží ze strachu, chtějí, abychom zapomněli, že migrace je příběhem o lidskosti a naději.

Hampl: Migrace, že je příběh o naději? Leda tak o naději, že můžu znásilnit kterokoliv anglickou holku, mlátit ji a případně prodat jako otrokyni. Běžte to pr… s takovou “nadějí”.

10. 7. 2018

Z dnešního rozhovoru pro parlamentky:

Jsem rád, že jste nezačal stupidní frází, „máme se lépe než kdykoliv předtím“. Je smutné něco takového slyšet od profesionálních ekonomů. Nemá to naprosto žádnou analytickou hodnotu. Slouží to vlastně jen jako vstupenka do určitých kruhů. Když přijdete, musíte viditelně vyjádřit, že se máme nejlépe v dějinách, Rusko je hrozba a Zeman dělá ostudu. Nemusíte ani věřit, že je to pravda, ale že jste ochoten to veřejně tvrdit, to z vás dělá toho správného člověka.

Nicméně zpět k otázce. Záleží na měřítku. Ano, některým lidem se daří opravdu skvěle. Jiným se ale daří velmi špatně. Navrhuji použít jako měřítko „preferenční právo chudoby“ zavedené americkým pravicovým konzervativcem Peterem L. Bergerem. To říká, že záleží hlavně na tom, jak se mění situace nejchudší pětiny obyvatel. Jak je to s jejich životní úrovní, kupní sílou, zaměstnaností, ale i třeba jakým stresům a rizikům jsou vystaveni, jaké jsou jejich životní šance, jaké šance se nabízejí jejich dětem a podobně.

Když použijeme tohle měřítko, ukazuje se nám, že Česká republika je na tom nejhůře za posledních 50 let. Je dobré také vidět, že ten propad nepřinesl listopadový režim jako takový, ale až vstup do Evropské unie.

Rozhovor Petra Hampla pro Parlamentní listy

10. 7. 2018

Migrace, že je příběh o naději? Leda tak o naději, že můžu znásilnit kterokoliv anglickou holku, mlátit ji a případně prodat jako otrokyni. Běžte to pr… s takovou “nadějí”.

9. 7. 2018

Tak rektoři mají jasný názor na vědeckou úroveň ministryně Malé. Proč nejsou stejně vysoké požadavky kladeny na profesory Halíka, Pence, Putnu a Sokola?

9. 7. 2018

Dobrá připomínka VK mladšího. Nikdo z nás nemůže ovlivnit, jestli dá supermarket na pult české nebo zahraniční potraviny. Ale každý z nás se může rozhodnout, jestli stráví dovolenou v České republice nebo v cizině. Vlastenecká volba je jasná.

Václav Klaus ml.: Léto doma

9. 7. 2018

Je zajímavé, jak nám poslední dva roky změnily pohled na nedávné dějiny. Třeba tzv. opoziční smlouva. Až teď je jasně vidět, jak strašně důležité bylo zabránit převzetí moci havlistickými neomarxisty. Byl to statečný čin, za který obě strany zaplatily vysokou cenu.

9. 7. 2018

Takže je to venku. Český premiér Andrej Babiš bere spoustu peněz od německé vlády (resp. jeho firma Agrofert gmbh). A to v době, kdy je Německo naším hlavním soupeřem v záležitostech imigrace a EU obecně. Nepochybně se jedná o největší politický skandál od roku 1989.

Měla by to být nahrávka na smeč pro všechny ty, kdo mají plnou pusu návratu komunismu, estébáka atd. Tedy tlak na předčasné volby a potom by mohla být země zaplavena plakáty o tom, že Babiš je sluha Merkelové. Takže co se v následujících týdnech stane? Vůbec nic! Protože všichni ti demokratičtí politici, novináři a intelektuálové Babiše podrží. Za čas pak zase vyvolají kampaň kvůli tomu, že někdo z jeho ministrů neuklízí hovínka po svém psovi.

To není opozice. To je hra na opozici. Vzpomeňte si na to, až budou zase plnit náměstí a pronášet “principiální prohlášení”.

9. 7. 2018

Když píšu o křesťanství, mám tím zpravidla na mysli civilizační příslušnost. To znamená určitý způsob vnímání, myšlení, hodnoty, sadu výkladů světa atd., které máme všichni společné a které nás odlišuje třeba od muslimů nebo Indů.

V rámci tohoto obecného křesťanství rozlišuje tři denominace:

  • Katolíky
  • Protestanty
  • Ateisty (včetně marxistů)

A vedle toho se možná ještě rodí novopohanství – to nemá se starými kulty nic společného, je to fakticky větev křesťanské civilizace a kultury.

Každá z těch skupin se vzteká, že ona je jiná, ale třeba při pohledu z jiných civilizací naprosto splývají.

Neberte to jako rezignaci na hodnoty. Po celé dějiny tomu bylo tak, že většina z těch, kdo umírali a bojovali pro obranu křesťanství, to brala jako civilizační příslušnost. Nějakou niternou osobní víru nebo i třeba jen pravidelné návštěvy bohoslužeb bychom od nich mohli čekat jen těžko.

8. 7. 2018

V dnešní poznámce se vracím k pražskému víkendovému srazu harlejářů (a harlejářek, samozřejmě):

Opět jsme narazili na novou definici „útlaku“ a „násilí“, jak proti nim feministické hnutí bojuje. Tento útlak a násilí mají spočívat v tom, že muži i ženy si žijí podle svého – včetně toho, že na sebe reagují, přeskakují mezi nimi jiskry, někdy se strhávají hormonální bouře a někdy vytváří páry. To je „útisk,“ který musí být odstraněn.

Petr Hampl: Feministky a motorkářky

8. 7. 2018

Člověk si už pomalu zvyká, že když někam přijde za kulturou nebo zajímavým uměním či zábavou, najde tam spoustu multikulturních eurosvazáků přisátých na dotace, pro které je život jedna velká politická agitace a kteří jsou připraveni kdykoliv vyvolat konflikt. Případně tam můžete najít spoustu fetek a jiných trosek. Skotský festival v Kostelíku je vzácnou výjimkou. Normální lidé všech věkových kategorií a když se rozhlédnete pořádně, odhadnete, že aspoň polovina z nich se živí rukama a většinou přítomných mužů má zbrojní pas nebo se k tomu chystá. Svobodná atmosféra, naprostá pohoda, všeobecné pohrdání elitářstvím (kde jinde je zacházení s vidlemi vysoce obdivovanou dovedností?). Vegani tu mají svůj stánek, ale jsou absolutně neagresivní. Jenom nikdy nenajdete cedulu “podpořeno z fondů EU” ani žádný příznak jakýchkoliv dotací. Což se snadno řekne, ale umím si představit, jak obrovskou obětavostí organizátorů to musí být vyváženo.

Nejspíš je jen otázka času, kdy mezi organizátory pronikne nějaký čerpač dotací a všechno zničí, nebo kdy nějaký aktivista zjistí, že je festival příliš bělošský nebo příliš nacionalistický, a rozpoutá kampaň. Ale buďme vděční za každý rok, kdy si můžeme takových nádherných akcí užívat.

Mimochodem, všimli jste si, že naklopený kříž funguje jako značka rebelství?

8. 7. 2018

A je vymalováno. Tereza Mayová připravuje takovou verzi “brexitu”, že se vlastně nezmění vůbec nic nebo téměř nic proti dosavadnímu stavu – ani z hlediska bruselských funkcionářů, ani nadnárodních elit ani obyvatel Velké Británie.

Není žádný důvod se tomu divit. Příslušníci elit budou vždy na straně příslušníků elit, a pokud snad zohlední zájmy obyčejných lidí, pak jenom na chvíli a pusou. V tom se naše situace nesmírně liší od té v minulých generacích, kdy se i bohatí a mocní cítili příslušníky svých národů.

Budiž to varováním pro všechny, kdo vkládají naděje v české referendum o EU. Potřebujeme nejdřív revoluci uvnitř země (ve smyslu úplné změny mocenské struktury a způsobu vládnutí), pak můžeme řešit vztah k okupační mocnosti. Nikoliv naopak.

The Guardian: Theresa May faces Tory anger over soft Brexit proposal

6. 7. 2018

Můj soukromý profil s více než 9000 přátel a sledujících opět zablokován na 30 dnů. Tentokrát za zcela nevinný příspěvek, víc než dva týdny starý. Zcela zjevně tedy nejde o to, že by post někoho pobouřil, ale že skupiny udavačů prochází staré posty a nechávají cenzurovat. Názorný příklad “liberální demokracie” v akci.

Co myslíte, věděl o sobě Klement Gottwald, že je “liberální demokrat”?

5. 7. 2018

Včera na parlamentkách o tzv. “listopadových hodnotách”:

Nechci teď řešit skutečné pozadí mocenských změn v českých zemích, ale ti lidé, kteří byli v listopadu 89 v ulicích, ti chtěli zemi, kde bude možné svobodně mluvit a ne zemi, kde se lidé budou bát vyjádřit nesouhlas s multikulturní politikou. Chtěli zemi, kde budeme moci vychovávat děti podle svého a ne zemi, kde budou dětem ve škole vymývány mozky, a za nesouhlas bude hrozit odebrání. Chtěli zemi, kde si budeme vládnout sami a ne zemi, o které se bude rozhodovat v Bruselu a Berlíně. Chtěli zemi se silnou národní ekonomikou a ne zemi, která bude patřit nadnárodním korporacím.

Hodnoty lidí z listopadu 89 dnes hájí Miloš Zeman a Václav Klaus. Dokonce i Andrej Babiš s estébáckou minulostí je od nich méně vzdálený než funkcionáři stran jako Piráti, TOP 09, KDU či ODS, které postupně převzaly neomarxistický program.

Parlamentní listy: Těžká kanonáda sociologa Hampla

4. 7. 2018

Svinskost britské justice dosáhla nové dna. Ve stejném týdnu, kdy byl z vězení propuštěn Mubarek Ali, šéf pákistánského gangu unášejícího bílé holky, byl odepřen proces Tommymu Robinsonovi. Zdá se, že britská justice si už je vědoma toho, že její postup proti Robinsonovi nemůže při přezkumu obstát. Volí tedy zdržovací taktiku – pod nejrůznějšími záminkami odkládá jednání, nejspíš v naději, že muslimský gang ve věznici už konečně udělá svojí práci.

Můžeme zase čekat libertariánské a neomarxistické “experty”, jak nám vysvětlí, že je to vlastně v pořádku, protože britská justice jedná v souladu s nějakým interním předpisem. Někdy jsem rád, že se tyhle diskuze vedou elektronicky. Bylo by těžké ty lidi nefackovat.

4. 7. 2018

Mladí Američané jsou levicoví? Ne tak rychle. Mladí bílí muži masově opouštějí Demokraty a míří ke Trumpovi – i tam, kde by se ze sociálního postavení dalo usuzovat, že budou podporovat spíš levici

Pochopitelně! Žádný muž, který je hormonálně v pořádku a nemá problémy s pohlavní identitou, přece nemůže podporovat Zelené, Piráty, TOP, Žít Brno apod. Tohle je stejné všude na světě.

Young White Men Abandon Democrats, Flock to Trump’s Economic Nationalism

4. 7. 2018

Na titulní stránce MF Dnes vychází tento týden série článků cupujících Angelu Merkelovou. Všimněte si, kdo je pod nimi podepsán. Luboš Palata byl ještě před pár měsíci horlivý agitátor multikulturalismu, euronohsled a vlastencobijec. Jenže teď dostal opačné zadání, takže okamžitě a bez uzardění vychvaluje, koho včera urážel a uráží, koho včera uctíval.
Luboš Palata není výjimečná osobnost, je úplně typickým představitelem “kavárny”. Žádné vlastní morální stanovisko, dokonce ani žádný dlouhodobý názor. Dokonale stádní myšlení, dokonalá přizpůsobivost. Když se zítra změní zadání, změní se i jejich stanovisko.
Ti stejní pitomci, co včera hulákali na václaváku proti návratu komunismu, ti zítra klidně půjdou demonstrovat za postavení Gottwaldova pomníku nebo obnovení vedoucí úlohy komunistické strany, pokud přijde takový pokyn z centrály Otevřené společnosti. Prostě lepšolidé.

3. 7. 2018

O ministryni spravedlnosti chci vědět, jestli rázně zastaví “boj proti nenávisti” alias totalitní kontrolu myšlení občanů. Jestli dostala zkoušky opisováním nebo přes postel nebo jinak, to je mi u pr…

3. 7. 2018

Jaký je vztah mezi novou aristokracií a pražskou kavárnou? Takové a podobné hloubavé dotazy měla moderátorka při besed v ostravském Knižním klubu. Nenechte se odradit mizerným zvukem, od nějaké desáté minuty je zvuk čistý.

2. 7. 2018

Citát na dnešní den od nedávné polské premiérky Beaty Szydlové:

“Můžete nás nazývat populisty, nacionalisty, rasisty… nám na tom nezáleží. Záleží mi na mé rodině a na mé zemi.”

Na to multikulturalisté nemají a nikdy nebudou mít odpověď.

(doplnění: Čtenář mě upozornil, že ten citát na videu neříká paní premiérka, ale její vládní kolega. Budiž. Ale na podstatě věci to nic nemění).

2. 7. 2018

Možná jste si všimli, že na mém profilu nikdy nenajdete selfie. Je to proto, že ten žánr nemám rád, ukazuje totiž na osamělost a ztrátu důvěry.

Když moji rodiče chtěli obrázek z dovolené, museli oslovit neznámého kolemjdoucího a svěřit mu na chvíli fotoaparát. Bylo to podloženo obecnou důvěrou mezi lidmi. A na druhou stranu to sounáležitost posilovalo. Člověk se musel osmělit a oslovit spoluobčana, to je něco jiného než poslat výkřik do elektronického prostoru.

Tahle samozřejmá sounáležitost se vytrácí – společnost je fragmentována, každý může být nepřítel, od každého čekáme to nejhorší. Nechci na tuhle změnu přistupovat. Je pro nás dobré, abychom si navzájem poskytovali drobné laskavosti a abychom se učili vzájemné důvěře. Je to nejlepší lék proti rozpadu společnosti. Za každou fotografií, na které jsem, je osoba, která mačkala spoušť.

1. 7. 2018

Naše oblíbená paní doktorka Kovářová (neplést s neuvěřitelně hloupou herečkou Danielou Kolářovou) naznačuje, že přišel čas chránit ohrožený druh – bílé heterosexuální muže. Děkujeme, ale nejde to. Schopnost uhájit svůj životní prostor přece dělá chlapa chlapem.

Musí ale co nejdříve skončit válka proti klukům, které je vedena na školách, hlavně na základkách, kdy jsou bezbranní kluci – pokud se projevují klukovsky – předmětem drsné šikany ze strany učitele, výchovných poradkyň a často i matek holčiček.

1. 7. 2018

Proč se ti dnešní mladí neuskromní, my jsme také neměli všechno, píšou někteří na můj včerejší status a připomínají doby, kdy auto měl na vesnici jen starosta a městské rodiny žily ještě 20 let po svatbě v jediné místnosti v bytě svých rodičů. Ať se ti dnešní mladí uskrovní také tak. JENŽE:

– ono není tak těžké žít skromně, když žijí skromně i další lidé kolem vás. Svět je na to prostě zařízený, existují odpovídající služby (způsoby vzájemné pomoci a podpory), lidé jsou na to zvyklí.
– když se pro něco takového rozhodne jedna rodina, znamená to deklasovanost, postupné rozbití vztahů s okolím, ztrátu podpory okolních lidí, nápor na vztahy v té dvojici a v důsledku mnohem těžší dopad než za starých časů.
– korporace i státní správa utrácí miliardy za to, aby vytvořily atmosféru, ve které je hodně skromný život zločinem nebo aspoň přestupkem nebo aspoň důkazem, že jste méněcenní. Když to neovlivní vás, ovlivní to zcela jistě vaše blízké.
– v pozadí číhá sociálka, která skromné či chudé rodině může odebrat děti.
– existuje ještě “preferovaná skromnost”, která je určená hornímu jednomu procentu, kdy lidé žijí v maketě dělnického obydlí a jedí v luxusní kopii dělnické restaurace, kde za večeři dáte měsíční dělnický plat. Ale to s tím nemá nic společného.

Faktický zákaz slušné chudoby je jedním z nejtěžších zločinů tohoto sociálního systému, ne-li tím vůbec nejtěžším. Připomínám morální zásadu našich předků: Kdo poctivě pracuje a dodržuje zákony, ten je hoden úcty, i když je chudý. Po příští revoluci budeme muset tuhle zásadu obnovit.

1. 7. 2018

Tak jsem se u Bakalů dočetl, že náš sobecký postoj se nám vrátí. Kdybychom se chtěli nahrnout do nějaké země, vytlačit původní obyvatelstvo, masivně znásilňovat tamní ženy a zavést islámské právo – taky se budou bránit. Dobře nám tak, sobcům!