Glosy za květen 2019

31. 5. 2019

Na včerejší tiskové konferenci jsme navrhli Emira Kusturicu na státní vyznamenání a podpořili pana ministra Staňka v jeho boji s galerijní mafií.

31. 5. 2019

Etičtí podnikatelé z Rohlíku náhle zjistili, že jsou hodné dotace a zlé dotace. Napříště budou prodávat jen zboží podporované těmi hodnými.

Aby nedošlo k mýlce, majitel Rohlíku je ten pán, co má majetek v řádu stovek milionů a není ochoten poctivě zaplatit skladníkům ve vlastní firmě, tak raději ilegálně dováží ukrajinské pracovníky.

Pravičáci si to nechtějí připustit, ale takoví podnikatelé jako Čupr a Babiš ohrožují kapitalismus víc než celá komunistická strana dohromady, protože jejich činnost vede ke všeobecnému rozšíření pocitu, že každý podnikatelský úspěch je podepřen krádeží.

30. 5. 2019

Švýcarský ekonom Bruno Frey a někteří další ve svých analýzách ukázali, že lidé, kteří pracují pro sebe (nebo pro své přátele) jsou šťastnější, jednají odpovědněji a celkově se jim mnohem lépe daří. Moudrá vláda by měla usilovat o to, aby co nejvíce lidí pracovalo na vlastním a co nejméně lidí v korporacích. Dokonce i za cenu snížení celkové efektivity hospodářství. Vyplatilo by se to, protože by to vedlo k celkově bezpečnějšímu prostředí, kvalitnější demokracii a lepším vztahům mezi lidmi.

Takže bravo! Je to krok správným směrem. A teď ještě pořádně zdanit korporace.

Tolik k návrhu VK mladšího úplně zrušit daň z příjmu pro živnostníky s ročním obratem do milionu korun

29. 5. 2019

Je vysoce pravděpodobné, že sobotní přepadení Ladislava Jakla bylo jen první sondou. Útočníkům to prošlo, jejich ideologům to prošlo, a teď je otevřená cesta k masivnímu aplikování téhož. S tím, že si lidé zvyknou stejně, jako si zvykli na blokování sociálních sítí. “Kdo není proruský šváb, ten se nemá čeho bát,” asi uslyšíme.

Pokud jste vidět (i třeba jen na internetu), dávejte si pozor, kudy chodíte a kam si stoupáte. Velmi doporučuji nějaký základní kurz Krav Maga. Je to natolik intuitivní, že za pouhé 2 – 3 lekce se posunete od úplné bezbrannosti ke stavu, kdy budete schopni ubránit aspoň něco. To se týká i těch, kdo nejsou zrovna sportovní typy.

28. 5. 2019

Z komentáře k eurovolbám:

Kampani SPD chyběla burcující koncovka. Viděli jsme spíš takovou utrápenou snahu dožít se voleb. To vyvrcholilo „kauzou Vašíček,“ kdy SPD nebyla schopna ani vysvětlit kompromitující video, ani odvolat zpochybněného kandidáta. Zkrátka, strana typu SPD mohla dosáhnout 4-5 mandátů, a místo toho je v situaci, kdy i dva jsou úspěchem. Z toho všeho vychází, že něco přes půl milionu hlasů, které SPD získala v parlamentních volbách 2017, je také jejím maximem. Zůstává sympatickou stranou s velice silným volebním programem, ale nemá potřebnou sílu k jejímu prosazení. Nemám žádné důvěrné informace, ale při pohledu zvenčí to působí dojmem, že atmosféra je příliš křečovitě sevřená, než, aby bylo možné prosadit reformu fungování a personální změny potřebné ke změně ve stranu schopnou rovnocenně soutěžit s ANO.

Petr Hampl: Po eurovolbách

28. 5. 2019

28. 5. 2019

Když jsme minulý týden viděli pražskou intelektuálskou chátru zfanatizovanou fašistickou skupinou Milion chvilek, dalo se čekat, že to směřuje k průšvihu. A taky, že ano. Hned v sobotu byl přepaden politicky nekorektní člen RRTV Ladislav Jakl. Šli na to po kavárensku – na 59letého hudebníka a pivaře museli být dva.

Možná si říkáte, že stoupenci TOP a Pirátů nejsou zase až takoví magoři, a že určité věci jsou přes čáru i pro ně. Ani náhodou! Neobjevil se ani náznak odsouzení případu a velká média jej dokonce zcenzurovala, takže se nedostal do zpravodajství. A to je slavný Ladislav Jakl! Koho by zajímalo, kdyby kavárenská úderka přepadla nějakého normálního pracujícího člověka.

27. 5. 2018

Funkcionářům stran, které utrpěly další debakl, připomínám, že státnickým aktem odvahy může být i rozhodnutí o zrušení strany. Je to poctivější než spotřebovávat peníze a lidský čas na něco, co nemá šanci uspět.

27. 5. 2018

Naprosto přesně. Nadále platí, že:
a) EU svou šanci na reformu již minula. Jediný zbývající scénář je rozpad. K tomu připomínám, že ani eurooptimisté nemají jiný scénář – neuslyšíte od nich žádný nápad, jak řešit rostoucí ekonomické, bezpečností a populační problémy, natož nějakou vizi. Prostě jen přežívají do dalšího roku.
b) revoluce jsou z principu místní. Maďaři, Poláci, Italové, Češi a další se budou muset poprat každý o svou zemi. Někomu se to povede, někomu ne.

Tomáš Břicháček: Dobrou zprávou je úspěch pronárodních stran v Itálii, v Maďarsku, ve Francii, v Polsku a v Británii.
Špatnou zprávou je, že formace, které jsou oporou systému (EPP, Socialisté, ALDE, Zelení), udržely drtivou většinu, takže na celkové politické linii EP se nezmění nic.

26. 5. 2019

Můžeme odsuzovat zločinnou zahraniční politiku USA, můžeme nenávidět tamní bankéře a korporátní kapitány. Ale to nic nemění na tom, že americký venkov dal zrod nejsvobodnější společnosti, jaká se kdy v dějinách objevila. Ne v nějakém patologickém dekadentním smyslu, ale v té úžasné kombinaci svobody, odpovědnosti, úcty k tvrdé práci a ochotě to hájit – proti panovníkovi, panstvu, korporacím, federální vládě a komukoliv jiného. Americký křupan (redneck) je jedním z neúžasnějších lidských typů, jaké přinesla západní civilizace. Asi nic nevzbuzuje takovou nenávist mocenských elit. A asi ničeho se tolik nebojí.

Dnes si americké (a zvláště jižanské) buranství připomínáme v situaci, kdy se u nás žije v mnoha ohledech svobodněji než v Americe. Ale pořád je inspirující, zvláště v době trumpovské revoluce. Tohle všechno jsme mohli prožívat na oslavě pátých narozenin Radia Dixie v Heřmanově Městci. Nádhernou atmosféru volnosti, kdy veškerá politická korektnost zůstala za branou, a každý se mohl bavit podle svého. Stará silná americká auta, silní muži, půvabné ženy, totálně sexistická atmosféra, nádherná muzika…prostě všechny ty věci, co se mezi lepšolidmi nesmí ani říkat, natož dělat. Jestli Radio Dixie uspořádá příští rok stejnou akci znova, rozhodně si ji nenechte ujít.

24. 5. 2019

Mayová odchází s hanbou – jako amorální a neschopná žena, která ignorovala zákony, opovrhovala občanskými svobodami a nevratně poškodila vlastní zemi. V jiných dobách by po právu skončila na popravišti.

Nejde ale jen o selhání jedné ženy, ale celé britské Konzervativní strany a Westminsterského politického systému. Je velká otázka, zda budou schopny regenerace.

24. 5. 2019

Osudnou chybou husákovského socialismu bylo, že produkoval lidi šikovné, pracovité a nezávislého smýšlení. Takoví lidé pak pochopitelně zjistili, že se bez toho režimu docela dobře obejdou.

Současný eurofašismus se té chybě dokázal vyhnout.

23. 5. 2019

V dnešní případové studii ukazuji, proč se tzv. elfové musí uchylovat k zákazům a represím. Nejsou schopni diskutovat, argumentovat, přemýšlet. Ve svobodné debatě by byli absolutně ztraceni.

Petr Hampl: Sluníčka diskutují

23. 5. 2019

Na Čižínském (starosta Prahy 7, co vyhlašuje klimatické stanné právo) není nejzajímavější to, že se nechává úkolovat Grétou. Mnohem zajímavější je, jak je možné, že se takovou dobu dařilo před veřejností skrývat, že se jedná o magora tohoto typu, a že nikdy nepraskly jeho “genderové audity” a podobné akce.

23. 5. 2019

Spíše než jednotnou kvalitu potravin řízenou z Bruselu, potřebujeme, abychom v českých zemích jedli české potraviny vyrobené v českých fabrikách ze surovin vypěstovaných českými zemědělci. A dovážet jenom (nebo skoro jenom) to, pro co u nás nejsou podmínky. Tedy zrušení jednotného zemědělského trhu v rámci EU. K tomu by měly směřovat nápravné aktivity, ne k dalším stohům norem a předpisů.

22. 5. 2019

Doporučení k eurovolbám od Petra Hampla a Martina Konvičky.

22. 5. 2019

Jakožto pravidelný posluchač radia Dixie nemůžu se svou drahou ženou chybět na oslavě pětiletého výročí. Tím spíš, že v sobotu už má být v Heřmanově Městci hezky. Kdo se chcete potkat, přijďte taky. Ale hlavně kvůli programu. Jižanská muzika, stará americká auta, historické zbraně, zápasy dívek v bahně… a především svoboda! Ten opojný pocit, kdy vám nikdo nediktuje, co si máte myslet, jestli se na holky díváte dost politicky korektně a kvůli které ministryni nemáte v noci spát.

Ovce na Václavák! Svobodní lidé do Heřmanově Městce!

Oslava 5. narozenin Radia Dixie

21. 5. 2019

Po dnešku jsem šťastný, že je prezidentem Miloš Zeman a nikoliv Edvard Beneš.

21. 5. 2019

V posledních týdnech byl veřejný prostor plný obav, že eurovolby mohou být ovlivněny tajnými službami. Jenže skutečné tajné služby, ty nepíšou statusy na facebook. Jejich práce je vyhrabávat tajné informace, korumpovat, vydírat, možná i unášet nebo zabíjet. Válka tajných služeb je válkou bez pravidel.

Teď se zdá, že obavy byly důvodné. Vypadá to, že rakouský vicekancléř byl (úplně či částečně) sveden agentkou, tajně nafilmován v kompromitující situaci a materiál byl publikován přesně tak, aby byly maximálně zničující. Rukopis perfektních profesionálů.

A ono to najednou nikomu nevadí. Když nám to pomáhá, je zasahování tajných služeb do voleb správné a žádoucí, tvrdí kavárna. Pokud si myslíte, že by těm lidem vadily únosy a vraždy, jste naivní. Stejně jako nevadily jejich stalinským předchůdcům.

21. 5. 2019

Na lavičce Václava Havla o obraně Evropy proti eurohavlistům.

21. 5. 2019

Na výzkumu YouGov není zajímavé jen to, že podstatná část občanů zemí EU počítá s jejím zhroucením, a že taková očekávání mívají sebenaplňující charakter (lidé se zánikem počítají, chovají se podle toho, a tím ho uspíší). Je dobré si také všimnout, že většina obyvatel EU je na tom tak, že jejich platy jim jen s obtížemi stačí na základní přežití. A to i v těch zemích, které vnímáme jako bohaté.

Naším cílem nemůže být vyrovnat se Německu, Francii nebo Itálii. Potřebujeme ekonomický systém, který funguje jinak.

V socialismu snad nemusí vadit, když člověku každý měsíc jen s obtížemi stačí, co vydělá. Když se dostane do problémů nebo bude potřebovat něco navíc, měla by se starat vláda. Ale v kapitalismu můžeme očekávat, že si lidé odkládají nějaké peníze stranou, aby se o sebe mohli postarat sami. Jestliže i v takovém prostředí někdo nemá úspory, může to být záležitost osobní lehkovážnosti. Ale když jsou na tom takhle miliony lidí, jedná se o velmi závažné selhání ekonomického systému jako celku.

Článek o výzkumu YouGov na serveru Novinky.

20. 5. 2019

Aby nedošlo k mýlce. Průšvih ODS nespočívá v tom, že se jim jeden člen opil, hrubě urážel prezidenta, pak se z toho vyspal, vymazal to, a omluvil se. To se prostě stává.

Průšvih ODS je v tom, že stojí na straně globálních korporací a euroelit proti místním lidem, a že jejich strategie ve vztahu k islámu je podvolení. Neustále a systematicky. Včetně toho, že když jsou lidé soudně stíháni za mnohem mírnější slova, než řekl ten nešťastný odéesák z Jesenice, tak to funkcionáři ODS podporují.

20. 5. 2019

Před dvěma lety vyslovil Martin Konvička hypotézu, že zbabělé elity budou využívat muslimské radikály jako trestné eskadry pro likvidaci politické opozice. Ta obava se, žel, začíná naplňovat.

Ne ve Francii, kde šéfové bezpečnostních sil mají odvahu nechat občany brutálně mlátit přímo, ale ve Velké Británii, kde islamizace pokročila mnohem dál.

Tommy Robinson kandidující do europarlamentu měl v sobotu volební shromáždění v Oldhamu (předměstí Manchesteru), policisté přivedli stovku džihádistů, která shromáždění fakticky rozehnala, noviny napsaly, že “na Robinsonově shromáždění vypukly násilnosti.” Vše funguje perfektně, můžeme tedy očekávat, že stejný postup bude využíván pravidelně. A nejen ve Velké Británii.

Podle sluníčkového výkladu se to samozřejmě nestalo. Ta stovka džihádistů byli náhodní kolemjdoucí a dlažební kostky padaly z nebe. Ale na to už jsme zvyklí.

19. 5. 2019

Z rozhovoru pro parlamentky:

Každý inteligentní člověk si totiž uvědomuje, že i když chce sám žít výstředním životním stylem a provádět sexuální podivnosti, potřebuje, aby okolní společnost fungovala. Aby rodiny byly pevné, aby děti byly vychovávány v psychicky zdravé lidi, aby muži měli mužské vlastnosti a ženy ženské vlastnosti.

Programy a aktivity, které se dnes zaštiťují tzv. právy sexuálních menšin, ve skutečnosti nesměřují k žádné ochraně sexuálních menšin, ale k rozvrácení společnosti, ke zničení základní lidské sounáležitosti a k rozbití psychického zdraví. Výsledkem nemůže být nic jiného než zkáza a islamizace. Homosexuálové, kterým ještě zbyla aspoň trocha zdravého rozumu, to vidí stejně jako konzervativci.

Průměrný volič SPD je dnes o dění v Evropě informován lépe než pan Švehla z Respektu. Hovoří Petr Hampl, kterému aktivista zmařil přednášku

18. 5. 2019

V květnovém vydání videomagazínu Prolomení hradeb říkám: “Stabilita režimu je tak do značné míry závislá na tom, jestli na tom budou chudí lidé dost špatně. Když na tom špatně budou, pak bude snadnější udržet kázeň i mezi příslušníky vyšších tříd.
Proto je tak důležité ty dole poškodit, zesměšnit, zbavit důstojnosti, udělat jejich život nesnesitelným. Čím hůře na tom budou, tím lépe. Netvrdím, že si to přesně takhle uvědomují, to spíš ne, nicméně jednání mocenské elity k tomu směřuje. Současný systém neprodukuje chudobu. Ta tu byla už předtím. Produkuje ale nesnesitelnost chudoby. Exekuce, to je jenom vrchol ledovce.”

17. 5. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Dnešní euroaktivisté jsou často jsou srovnáváni s fanatickými svazáky stalinské éry. Jenže ti svazáci byli schopni mít normální rodiny, vychovávat děti a jezdili třeba na brigády. Dokážete si ale představit dnešního studenta genderu, jak pomáhá na statku nebo pracuje ve fabrice?

17. 5. 2019

Z odpovědí na otázky Sputniku:

Dnešní euroaktivisté jsou často jsou srovnáváni s fanatickými svazáky stalinské éry. Jenže ti svazáci byli schopni mít normální rodiny, vychovávat děti a jezdili třeba na brigády. Dokážete si ale představit dnešního studenta genderu, jak pomáhá na statku nebo pracuje ve fabrice?

Hampl na Sputniku: Dnešní aktivisté nejsou jako svazáci stalinské éry. Jsou mnohem horší

17. 5. 2019

Všechny civilizace s vysokou mírou emancipace žen se zhroutily, tvrdí tu kdosi a vyvozuje z toho, že svoboda žen je příčina, a civilizační kolaps následek.

Je to dobrá příležitost ukázat, jak by měla vypadat zdravá debata, a jak by naopak vypadat neměla.

První špatná varianta – potupit, zesměšnit a zničit autora myšlenky.
Druhá špatná varianta – přijmout ji bez hlubšího zkoumání.

Pokud je svoboda žen příčinou úpadku, potom by civilizace se striktním patriarchátem měly být odolnější. Jenže nic takového nevidíme. V dějinách zkolabovala řada civilizací rovnostářských, i řada civilizací, kde se s ženami zacházelo jako s věcmi. Navíc se to i v dějinách některých jednotlivých civilizací cyklicky mění.

Dnes jsme svědky toho, jak se hroutí rovnostářská Evropa, ale stejně rovnostářská pravoslavná civilizace i stejně rovnostářská Indie se drží velmi slušně.

Závěr: Hypotéza byla vyvrácena, můžeme se vráti ke své práci. A její autor může za čas zkusit jinou. Není ostuda říci něco, co se později ukáže jako omyl. Ostuda je držet se toho omylu za každou cenu.

16. 5. 2019

Když se nějaké knihy prodají tři tisíce kusů, je to slušný úspěch. Na téhle fotce z předminulého týdne jsou tři tisíce kusů Prolomení hradeb – pátý dotisk. Celkový náklad je teď 16 000! Když uvážíme, že se kniha dost často půjčuje, jsme na cestě k tomu, aby si ji přečetlo 100 000 lidí.

Je to pro mě příležitost poděkovat vlastencům, bez jejichž přispění by to nebylo možné. Někteří přispěli na startovači, další pomáhají pořádat besedy, šíří informace o knize, doporučují ji a mnozí dokonce koupili víc výtisků a rozdávají nebo půjčují přátelům.

Pro mne osobně to znamená, že mohu věnovat část svého času přednáškám, besedám, článkům, natáčení videí, iniciování řetězových mailů a přípravě dalších knih – na podzim vyjde sborník úvah a na jaře příštího roku druhý díl Prolomení hradeb. A taky je příjemné vidět, že ty všechny estébácké praktiky kavárny nefungují.

16. 5. 2019

Dnešní beseda v Brně byla zrušena, resp. zakázána. Určitě do Brna v dohledné době přijedu a proběhne akce v prostorách, které nepatří městu.

Zakazovací akce měla podle všeho obvyklý průběh. Pár aktivních studentů sociálních věd se potřebuje zviditelnit, napíšou urážlivé e-maily a vedení knihovny se okamžitě podřídí. Jestli v tom byl i zásah magistrátu, to netuším.

Proti jiným případům je zajímavé to, že ten studentík neorganizoval žádnou skupinu a že si ani nedal práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Ani za nějakých 15 minut mu to nestálo. Má tedy proti mě pouze povšechné tvrzení, že jsem “známá postava ultrapravicové scény.” Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem, a že jsem veden na různých seznamech “Židů ve veřejném životě” a “pomahačů Židů”. Jenže jemu to nestálo ani za těch pár minut! A vedení knihovny zakázalo, aniž by věnovalo třeba jenom malou chvilku zjišťování, jestli to je pravdivé.

Takové autority, jako studenti mediálních studií, se přece nezpochybňují! Co jsou proti tomu doktoráty a vyjádření recenzentů! Možná vás napadá paralela s dělnickými řediteli a dělnickými soudci. Ale tehdejší dělnické kádry měly aspoń životní zkušenost a hovořila pro ně jejich práce. Tady máme jen čistou hloupost, nenávistnost a aroganci.

15. 5. 2019

“Bělošky preferují černochy, potvrdili vědci,” hlásá obrovský novinový titulek. Jak z článku ale vyplývá, černochy preferuje desítka bílých studentek humanitních studií, a to těch, které se aktivně zajímají o politickou korektnost. A dokonce ani u nich to není jisté, pouze se tak vyjadřují, když vědí, jsou sledovány.

Člověk by řekl, že je to běžný novinovářský šlendrián, ale když to uvedeme do souvislosti s dalším, vypadá to spíš na systematickou snahu vytvořit atmosféru, aby si česká žena, která si vezme českého muže, bude s ním mít syna a vychovávat ho klukovsky, aby si připadala jako pedofilní transvestit s bipolární poruchou.

15. 5. 2019

Jste psychopat? Trpíte sebevražednými sklony? Volte euronadšence.

14. 5. 2019

Podpora nových technologií by neměla být úkolem vlád. Komerční firmy mají dostatek motivací i zdrojů, aby nejrůznější technologické novinky prosadily.

Vládu si platíme naopak za to, aby dbala na to, že technologické změny nebudou zaváděny překotně. Že nebudou podceněna bezpečnostní rizika, sociální dopady, dopady na psychiku a další. To, z principu, nemůže ošetřit žádný soukromý subjekt.

Podpora technologií dává smysl pouze tam, kde směřuje k nějakému netechnologickému cíli, jako třeba vytvoření lepších pracovních míst nebo získání vojenské převahy.

13. 5. 2019

Z dnešní úvahy:

Noví aristokraté se ve svých centrálách shodnou také na tom, že oni jsou ti, kdo vytváří skutečné hodnoty. Upřímně věří tomu, že země žije z koncepčních dokumentů a powerpointových prezentací, a mají pocit, že lidé na polích a ve fabrikách cizopasí na jejich práci.
Pak není obtížné dojít k tomu, že výroba je jenom takový zbytečný pozůstatek minulosti. Netuší, jaká práce se skrývá za těmi předměty, které každý den používají. Netuší, kolik součástek v autě vyžaduje speciální um, a mnohdy stoletou tradici, kterou prostě nejde jen tak nahradit. V jejich představách stačí mít dobrou koncepci, a ono se to vyrobí v podstatě samo. Jsou v tom podobni muslimům, kteří mají za to, že všechny věci vyrábí Alláh.

Petr Hampl: Práce a jiné komunistické přežitky

13. 5. 2019

Čtu další “analýzu postoje obyvatel” a opět narážím na teorii, že prý existuje protiklad mezi voláním po silném vůdci a “demokratickou orientací”.
Ve skutečnosti to je přesně naopak. Ti, kdo obdivují silné vůdčí osobnosti typu Orbána a Salviniho, ti vesměs požadují vládu lidu, a často přímou demokracii.
Protikladem k tomuto postoji je neomezená důvěra v anonymní byrokratické aparáty.

12. 5. 2019

Orientalista Petr Pelikán je asi jediný český muslim, se kterým se dá kultivovaně diskutovat, a který má rozumné názory na témata jako imigrace a bezpečnost. Proto byli někteří překvapeni jeho antisemitskými a antiizraelskými výroky z posledních dnů. Ale nemělo by to překvapovat. Nenávist k Židům je jedním z klíčových pilířů islámské víry, na minimálně srovnatelné úrovni s odmítáním vepřového masa a alkoholu. Různí muslimové jsou různě radikální, ale základní pochopení mají všichni stejné.

Ta “překvapení” se odehrávají znovu a znovu všude na světě. Nejčastěji tak, že hezká muslimská tvářička v hidžábu vyvolá nadšení pokrokových intelektuálů, pak následuje nenávistná protižidovská salva. Ale to prostě nejde od islámu oddělit.

12. 5. 2019

Jedna ze zajímavých Milových myšlenek: Místo titulů za jménem (Ph.D., MBA atd.) by se mělo dávat:

Josef Novák, banned from Facebook, Twitter, Paypall, Instagram.

11. 5. 2019

Ministr kultury je plně odpovědný za to, jak bude pracovat Národní galerie a další instituce. Jestli to bude nadále skladiště odpadu nebo jestli vznikne něco, co povznáší ducha. A je na něm, aby si vybral manažery, jakým důvěřuje. Posuzován musí být podle výsledků. Ne podle toho, jestli nechal na svém místě úředníka, který přihrával kamarádům kšeftíky.

Ministr, který nemůže ani odvolat šéfy svých podřízených institucí, je úplně zbytečné. To už pak můžeme rovnou zrušit ministerstvo kultury.

Zkrátka, máme tu další útok na základní demokratické principy. Eurodemokracie proti demokracii.

A ještě na okraj. Národní galerie, tím, že kupuje díla různých umělců, rozhoduje, který bude pokládán za významného a který nikoliv. Když vás kupuje národní galerie, jste velký umělec a vaše díla se prodávají za statisíce. Když vás nekupuje, jsou to jenom obyčejné mazaniny. Ve skutečnosti jde jenom o peníze, ne o nějaké umělecké koncepce.

10. 5. 2019

Šéf čučkařů Koudelka opět nebyl jmenován generálem. Pochopitelně! K takovým, jako on, se hodí spíš hodnost kaprál.

10. 5. 2019

Tohle není výkřik. Zdeněk Chytra ty věci detailně studuje, a zná je lépe než jakýkoliv poslanec nebo ministerský úředník.

Ten vládní dokument je zde.

9. 5. 2019

Zatímco tupá “elita národa” opakuje lži o údajné české kolaboraci, skutečný historik je jasný: “Spousta lidí se tváří, jako by český národ kolaboroval. To není pravda. Ztráty domácího odboje byly obrovské. Nemáme slavit den osvobození, ale den vítězství, protože jsme se na tom vítězství spolupodíleli.”

Mimochodem, k tomu přece ze svých daní podporujeme umění, aby taková hrdinství oslavovalo a povzbuzovalo národní hrdost. Pokud toho není schopno, pak je na místě seškrtat veškerou podporu umění na nulu. Tím by byly vyřešeny i všechny hádky o ředitelská místa.

Historik: Češi kolaboranti nebyli, v boji i odboji zemřely tisíce lidí

8. 5. 2019

8. 5. 2019

Odjakživa tomu bylo tak, že když jsem příslušníkem nějaké skupiny, která dělá příšerné věci (většinou je dělá její vedení), mám jen tři možnosti:
a) ze všech sil bojovat, abych změnil postoje své skupiny,
b) odejít z ní,
c) nést spoluvinu a odpovídající osobní důsledky.

Ti, kdo odmítají princip kolektivní viny, ve skutečnosti odmítají veškerou morálku. Není morálky bez kolektivní viny. Ostatně, i tihle “humanisté” ji běžně aplikují. Nemají problém ničit životy chudých lidí, aby byly vráceny peníze, které rozmařile utratil nějaký vládce. Souhlasili se zabíjením srbským civilistů, když se americké vládě nelíbily kroky Jugoslávské vlády. Tvrdí, že dnešní západoevropanky se musí nechat znásilňovat, aby tím odčinily jakési domnělé zločiny, kterých se prý dopustili vládcové v minulých staletích. Organizují bojkoty izraelských podnikatelů, protože nesouhlasí s kroky izraelské vlády bránící zemi proti džihádu.

Kolektivní vina existuje, vždy existovala a Češi byli zcela v právu, když ten princip aplikovali vůči německé menšině.

7. 5. 2019

Poslal jsem Raptor-TV pár stovek a totéž doporučuju i ostatním (pokud nemůžete víc). Dělají výbornou a důležitou práci – ucelené televizní zpravodajství o všech událostech, které probíhají, ale mainstream se je snaží utajit nebo zkreslit. TV Raptor k tomu přistupuje tak, aby si sami diváci mohli udělat názor. Pokud by tu práci museli omezit, citelně by to chybělo.

Zajímáte se o to co se děje?

Líbí se Vám online přenosy RaptorTV z besed, demonstrací a dalších akcí na kterých nemůžete být osobně?
Máte rádi reportáže a rozhovory s lidmi, kterým mainstream prostor nedá?
Chcete pomoci přiblížit realitu i dalším?
Přispějte i Vy na provoz RaptorTV.cz,

I malá částka pomůže šířit to, co jinde neuvidíte a co jiní přehlíží nebo nechtějí vidět.

Běžný účet:
Číslo účtu: 2001512031/2010
IBAN: CZ2320100000002001512031
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Transparentní účet:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2800735119
Číslo účtu: 2800735119/2010
IBAN: CZ7020100000002800735119
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
při platbě uveďte prosím poznámku “RaptorTV”

Majitel účtů:
Hej, občané z.s., za silnou a suverénní ČR
Projekt: Raptor-TV.cz

7. 5. 2018

Izraelci zase celému světu předvedli, jak správně reagovat na džihád. Bravo!

“Experty na islám” možná překvapí, že vláda nevyhrožovala občanům uvězněním, když o tom budou mluvit.
Kupodivu se ani nesemkli a nezačali bojovat s nenávistí. Zajímavé.
A dokonce ani nevedli policejní vyšetřování.

Místo toho se stalo to, co jediné je logické a správná. Odveta vůči celé komunitě, která vrahům poskytovala zázemí. Odveta citlivá a bolestivá – ale taková, aby bylo jasné, že to může být i mnohem mnohem horší.

Výborně! Kéž bychom uměli reagovat stejným způsobem.

6. 5. 2019

Je až neuvěřitelné, jak tuhý život má strach z demokratického rozhodování. Třeba přímá volba prezidenta. Kdyby nebyla zavedena, je dnes českým prezidentem již podruhé Karel Schwarzenberg, předsedou vlády je Ivan Bartoš a lidé jako Hampl jsou ve vězení. Všichni to vědí, přesto lidé s jinak rozumnými názory dokolečka opakují, že “přímá demokracie je fuj” a “přímá volba byla chyba.”

6. 5. 2019

Margaret Thatcherová byla statečná žena, která už před lety vybojovala revoluci velmi podobnou té naší. Proto na ni budeme vždy vzpomínat s úctou.

S odstupem ale můžeme vidět i stinné stránky jejího dědictví. Nesmírně naivní přístup ke korporacím, o nichž věřila, že mohou být zkroceny tím, že si jednotliví občané z nižších vrstev koupí akcie. Privatizace prodejem korporacím, která se posléze ukázala katastrofální. Úplné ignorování problému imigrace. A totální podceňování významu základních společenských vazeb a vzájemné solidarity mezi lidmi.

Poučení z toho, že nikdo není dokonalý, a že sebelepší plán bude v budoucnu potřebovat nějakou korekci. Lidská společnost je příliš složitá, než aby bylo možné najít provždy platné univerzální řešení

5. 5. 2019

Doporučuji k podpisu poslední “televizní” petici. Kavárna si totiž uvědomuje, že tentokrát je pozice České televize nejistější než kdykoliv předtím. Nejde jen o to, že sluníčková parta přeměnila televizi v nástroj stupidní neobolševické propagandy. Ještě vážnější je, že za éry současného ředitele bez stopy zmizely více než čtyři miliardy korun (!). Kavárna tedy začíná tlačit a snaží se vyvolat dojem, že Česká televize má masivní veřejnou podporu. Proto by bylo dobré sesbírat hodně podpisů pod petici uvádějící věci na pravou míru.

Petice: Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

4. 5. 2019

Záznam včerejší promluvy, k příznivcům DSSS, ale nejen k nim. Řekl jsem v něm mimo jiné:

Pánové, jste dědicové úžasného českého národa. Jste dědicové západní civilizace. Té civilizace, která objevila pokrok, objevila vědu, vymýtila otroctví, vymýtila hladomory a morové epidemie. A která to všechno dokázala ubránit. Jako jediná opakovaně dokázala odrazit islámské útoky. Civilizace, která jako jediná objevila hodnotu lidské svobody. Různí jiní lidé mohou být hrdí na různé věci, ale my bílí muži, příslušníci křesťanské civilizace máme tohle dědictví. Je to největší dědictví, jaké se kdy v lidských dějinách objevilo. Za něj umíraly generace před námi. Nenechme si jej vzít – ani islámskými agresory, ani neomarxistickými šílenci, ani korporacemi ani zkorumpovanými politiky.

3. 5. 2019

Tak jako neomarxističtí aktivisté naprosto nekriticky přijímají všechno, co slyší z velkých multikulturních médií, tak někteří pravičáci naprosto nekriticky přijímají všechno od lidí a organizací, co jsou hodně bohaté. Nikdy nepřipustí, že nějaká korporace udělala prasárnu. Nikdy nebudou souhlasit s tím, že by její chování mělo být korigováno nebo dokonce vyhnána z nějaké země. Peníze jsou pro ně dostatečným ospravedlněním naprosto čehokoliv.

3. 5. 2019

Zdanění Facebooku a Googlu je jednoznačně správný krok. Místo ždímání drobných českých podnikatelů a živnostníků by se vláda měla zaměřit na ty, kdo zemi skutečně vysávají a využívají všech výhod, aniž by platili férové daně. V případě nadnárodních korporací by ta daň měla být měřena z obratu, protože zisk dokážou schovat.

Určitě uslyšíme naivní výkřiky, že ta daň bude přeúčtována místním zákazníkům. Omyl! Kdyby dokázali z českých lidí vydřít víc peněz, už by to dávno dělali.

Je ovšem otázka, jestli Babišovi vydrží odvaha, nebo jestli se zalekne jako nedávno bank.

Novinky.cz: Babišova vláda chce uvalit na Facebook a Google sedmiprocentní digitální daň

3. 5. 2019

Jak jsou trestány akty násilného džihádu v České republice:

– zhanobení pravoslavného kostela v Praze na Olšanech a vyhrožování věřícím – pachatel potrestán domluvou,
– znásilnění zdravotní sestry na Bulovce – pachatel osvobozen,
– pokus o podříznutí v Brně – pachatel vyšetřován na svobodě a podle všeho zmizel,
– sedm bodných ran v těle mládence v Olomouci – pachatelům umožněno zmizet,
– pokus o vraždu pražského číšníka, která skončila “jen” jeho zmrzačením – většina pachatelů propuštěna a vypadá to, že dva z nich dostanou mírné tresty.

Menší záležitosti typu okázalých podvodů se ani neřeší.

To už není otázka selhání jednotlivců. To ukazuje, že justice je absolutně nepřipravena na džihád vedený formou systematického zastrašování místního obyvatelstva.

2. 5. 2019

Z dnešního komentáře:
“Působí to dojmem, že se začalo rozhodovat podle nepsané ústavy, která lze shrnout následovně.
1) Zdrojem vší moci jsou globalistické struktury.
2) Lid České republiky nemá právo kritizovat nebo dokonce odmítat nařízení globalistických struktur.
3) Občanská práva mohou být libovolně přidělována a odebírána globalistickými strukturami.
4) V případě sporu mezi různými občany a skupinami občanů je dáno za pravdu vždy tomu, kdo stojí výše v globalistické hierarchii.”

Petr Hampl: Jaká je skutečná ústava České republiky

2. 5. 2019

Martin Konvička naprosto přesně: “EU se stala byrokratickým molochem, který si neumí ani ochránit vlastní hranice, ale absurdně se snaží reglementovat veškeré aktivity svých obyvatel, napadá jejich tradice a odlišnosti. Taková Unie musí zaniknout – a zanikne”

Problém je jen v tom, že nevíme, jak dramaticky bude ten zánik probíhat a jaké bude mít dopady na obyvatele. Nevíme dokonce ani, jestli někdo z evropských domorodců katastrofu zvanou EU přežije.

Mimochodem, pokoušel jsem se udělat poctivou inventuru, jestli existuje alespoň jedna pozitivní věc, kterou nám EU přinesla. A obávám se, že žádné pozitivum nelze najít.

Martin Konvička: 15 nešťastných let úpadku a otroctví

1. 5. 2019

Když jsem před více než rokem zahájil pravidelné přednášky nad knihou Prolomení hradeb, začalo na ně přicházet mnoho vyloženě zoufalých lidí. Osobně na tom nejsou špatně, ale drtí je, když musí bezmocně přihlížet, jak je jejich země likvidována. Trpí, když vidí, jak mocenské a finanční elity postupně ničí všechny oblasti života a směřují k nahrazení současných obyvatel jiným etnikem, což povede k islamizaci země. Co s tím můžeme dělat? Jak můžeme nastavený proces zastavit? Takovou otázku jsem dostával znovu a znovu.

Moje odpověď byla pokaždé stejná. Buďte trpěliví a čekejte, až protistrana udělá chybu. Zatím se na onen okamžik pečlivě připravujte. Obávám se, že mnozí odcházeli zklamáni, protože by nejraději hned zahájili revoluci. Jenže chyba přišla. Stalo se tak mnohem rychleji, než jsem já sám čekal.

Petr Hampl: Jak se panství elit hroutilo v dubnu