Ivo Budil: Trikolora a zatmění rozumu

Vážení přátelé,

velmi se obávám, že infekce animozity, osočování a urážek, která postihla sociální sítě, zatemňuje náš kritický rozum a nadhled a brání ve znovusjednocení a obnovení Trikolory jako relevantního a vlivného účastníka politického života. Je to skutečný covid ducha.

To, co by mělo nyní před volebním sněmem probíhat, je věcná debata o dalším směřování Trikolory a jejím vnitřním fungování a programu. Neobětujme obrovské nasazení, které naši členové a příznivci v uplynulém období při budování hnutí vynaložili, ve prospěch momentálních vášní.

Přihlásili jsme se k úkolu, který je historický a heroický zároveň: obnovit Českou republiku jako vitální, výkonné a tvořivé národní společenství.

Přihlásili jsme se k úkolu, který je historický a heroický zároveň: obnovit Českou republiku jako vitální, výkonné a tvořivé národní společenství. Nebuďme ještě horší než naši protivníci.

Každá životaschopná politická strana je založena na souladu idejí a praktické politiky. Určitá vnitřní nestabilita Trikolory byla dána neujasněností našich ideových východisek. Jestliže budu zvolen předsedou Trikolory, zavazuji se, že provedu nejen rozsáhlou demokratizaci vnitrostranického života, ale zahájím diskusi o manifestu národního konzervatismu, v němž se pokusíme o položení jasného ideového základu Trikolory jako vůdčí národně konzervativní strany.

2 komentáře: „Ivo Budil: Trikolora a zatmění rozumu

 • 19. 1. 2022 (21:18)
  Trvalý odkaz

  V poslední době se zde objevilo více textů od pana Budila. Co jsem ale četl, mě to moc nepřesvědčilo. Ať už jde o obsah tak i formu. Na intelektuála v pořádku. Ale u člověka, který má politické ambice je to slabší. Tam očekávám trochu praktičtější přístup ke světu. V něčem mi pan Budil připomíná pana Robejška a jeho politické angažmá bylo docela fiasko. Myslím, že takoví lidé by se spíše hodili na pozici prezidenta, než předsedu strany či dokonce premiéra.

  Zhlédnul jsem to video s rozhovorem z Raptor TV. Určitě je to lepší než jeho texty. Pokud mu pan Hampl chce dělat reklamu, možná by měl raději volit tuto formu a ne další články. Jde ale vidět, že pan Budil by potřeboval nějaký rychlokurz, jak se bavit s vidláky. Jeho vyjadřování nemusí být asi pro běžného člověka zcela srozumitelné, což šlo místy vidět na tom moderátorovi.

  Pan Budil se snaží o zformování národně konzervativního ideového směru. Postrádám ale jeho jasně vymezenou kostru. Nemám na mysli, konkrétní politický program. Ale vymezení hlavních pilířů. Jako je např. ten ekonomický patriotismus či emancipace či jak to nazveme. Které pilíře to jsou a co obecně obnáší.

  Když už jsem zmínil ten ekonomický patriotismus. Tak patriotismus není program politické strany, ale je to způsob myšlení a chování populace dané země. Lidé by snadno mohli zlikvidovat stávající firmy a vytvořit nové, jen tím, že by začali jinak nakupovat. Což by mohlo překreslit mocenské rozložení na trhu. Pokud jedním z bodů ekonomického patriotismu je, aby ekonomickou moc v zemi nedržely zahraniční subjekty. Pak by k tomu šlo přispět i takto zespodu, bez jakékoliv politické moci, která by prosazovala něco jako kvóty na české potraviny apod. Přijde mi, že se zde soustřeďuje pozornost na zakládání stran a vítězství ve volbách. A ignorují se možnosti, které má každý ve vlastních rukách již teď.

 • 16. 1. 2022 (11:33)
  Trvalý odkaz

  Jsem naprosto skeptický. Profesor Budil uvažuje správným směrem ale jen vyslovovat kvalitní myšlenky dnes už nestačí. Vítězové dneška používají špinavé a efektivní metody. Je čas sestoupit do bahna a trochu se ušpinit

Komentáře nejsou povoleny.