Jaroslav Štefec: Bod, odkud není návratu

Eskalace války do situace, kdy dojde na použití jaderných zbraní, je na spadnutí. A Evropa jako by už jen fatálně čekala na svůj osud. Dekadence, politická impotence a společenský rozpad dosáhly bodu, odkud už není návratu. Chcete důkazy?

Beztrestné zničení klíčových, životně důležitých plynovodů, na které ani v kriticky postižených zemích, kromě papouškování obecných výkřiků, že je za tím Putin, vlastně nikdo nereaguje.

Válečnické štvaní špiček EU k další a další eskalaci války na Ukrajině, doprovázené absolutní impotencí a nezájmem řešit elementární problémy spojené s imigrací, s rozpadajícími se sociálními systémy, ztrátou vůle k obraně nejen základních demokratických hodnot a svobod, ale i života, zdraví a majetku lidí.

…zcela nesmyslnými nákupy neefektivní, zastaralé a předražené výzbroje, překrývané kouřovou clonou neustálého omílání keců o “spojenecké solidaritě”.

Naprosto iracionální likvidace konkurenceschopnosti evropského průmyslu pod zástěrkou fanatické ideologie “Green Deal”, doprovázené vzýváním zcela mimo realitu mediálně vytvořených “pseudospasitelů” typu Grety Thunbergové.

Pasivní přihlížení politických špiček zemí střední a východní Evropy (včetně té naší) aktivní a systematické likvidaci národních bezpečnostních systémů a obranného potenciálu, doprovázené bezbřehou korupcí a zcela nesmyslnými nákupy neefektivní, zastaralé a předražené výzbroje, překrývané kouřovou clonou neustálého omílání keců o “spojenecké solidaritě”.

Otrocká podřízenost a patolízalství vedení EU vůči válečnickým choutkám USA a jimi ovládaného NATO, bez ohledu na elementární zájmy obyvatel Evropy, projevující se například uvalováním dalších a dalších “sankcí” vůči “nepřátelským zemím”, které však ve svých důsledcích jen dále prohlubují vnitřní krizi EU, aniž by nějak významně poškodily cílové státy.

Amatérské, zmatené, nelogické a proti zájmům vlastních občanů zaměřené kroky politických reprezentací evropských zemí nejen v klíčových oblastech bezpečnosti…

Amatérské, zmatené, nelogické a proti zájmům vlastních občanů zaměřené kroky politických reprezentací evropských zemí nejen v klíčových oblastech bezpečnosti, energetiky, zdravotnictví, dopravy, průmyslu a zemědělství, ukazující spíše na apatii, neschopnost vnímat realitu a vyznávání hesla “Po nás potopa!”, než na snahu skutečně se postavit za své země a racionálně a účelně řešit stále se prohlubující multifaktorovou krizi.

Tyto a další jevy, spojené s roztáčejícími se spirálami ekonomické, bezpečnostní, energetické a potravinové krize a šířícími se pocity bezmoci, strachu a odevzdanosti navodilo v Evropě situaci, která už fakticky nemá východisko. Ani racionální, ani iracionální. Pokud nedojde doslova a do písmene k zázraku, stane se, jak svého času řekl Josef Švejk jistému Bretschneiderovi, takto fízlovi a udavači: “Válka bude, víc vám neřeknu!”

…navodilo v Evropě situaci, která už fakticky nemá východisko. Ani racionální, ani iracionální.

Ještě před pouhými dvaceti lety bych nevěřil, že v českém státě, s našimi historickými zkušenostmi s cizími válkami, vedenými už od hlubokého středověku na českém území, po nichž zůstávaly často jen zbytky původní populace, se zradami jak západních, tak východních spojenců, s vražděním, loupením a snahami nás zotročit se najdou hlupáci, kteří z toho snad ještě mají radost.

Chápu, že v mnoha případech to není tak úplně jejich vina a doufám, že o to rychleji je to přejde. Bohužel, nejen je. Spadne to totiž na nás všechny.

 

Jeden myslel na “Jaroslav Štefec: Bod, odkud není návratu

  • 16. 10. 2022 (18:15)
    Trvalý odkaz

    Denní glosa o A. Jonesovi se mi líbí. Bohužel se mi zdá, že podobným konspiračním směrem se vydal i P. Hájek a jiní autoři.

Komentáře nejsou povoleny.