Komentáře Krysodlaka (5)

Upravená fasáda jako riziko podnikání

To bylo kvikotu kolem seřezaného poslance. Bohužel – v politice, novinařině i dalších druzích pofidérní výdělečné činnosti je rozbitá huba (v lepším případě) jedním z rizik podnikání. Zejména v bordelistánu, kde většina soudních řízení trvá ještě dlouho po tom, co účastníci zemřou sešlostí věkem, případně o rozsudku rozhodují zahraniční chlebodárci naší politické scény, nebo čtenáři Blesku.

Nezávislost soudů

Zajímalo by mě, na čem mají být naše soudy nezávislé, když za to nějaká partička demonstruje. K právnímu státu jsme měli blíž v procesu s Horákovou, než dnes. Tehdy se soudci museli držet scénáře/rozhodnutí strany, případně zněním zákona. Dnes si dělají, co chtějí a s velmi gumovým prohlášením o “jiném právním názoru” účelově splachují do záchodu vše vyjma svých příjmů.

Demokratický blok a jiní levičáci

Partička, kterou čeká osud “Rot Front” – ta taky dělala tak dlouho bordel, až si Němci zvolili Hitlera. Jak ukázalo poslední povyražení na Václaváku kolem Okamury, historie se úspěšně opakuje a díky rádoby demokratům s úžasně rudým myšlením a chováním splašeného dobytka nakonec vyhraje ten, kdo tu uřvanou svoloč nechá odtéct kanálem.

Pojem Nácek

Díky činnosti různých aktivistů, neziskovek a stran Demokratického bloku se pojem “nácek” stává čestným titulem pro nezávisle a samostatně uvažujícího jedince. Sice to zahrnuje i nepatrné promile pravých nacistů, ale v naprosté většině do této skupiny patří lidé, kteří se nenechají oblbnout oficiální propagandou a zastrašit výhrůžkami trestního stíhání za to, že si dovolí vyslovit jiný než oficiální názor.

Politická diskriminace

Diskriminace na základě politické příslušnosti a fakticky nulová ochrana osobních údajů je v tomto státě legální – zejména v případě, že se ucházíte o veřejnou funkci. To vyplynulo z několika diskusí na celostátní archivní konferenci. Jde o důsledek svérázného výkladu archivního zákona, ke kterému došly Ústavní soud, Úřad pro ochranu osobních údajů, “paměťové” neziskovky vedoucí boj proti komunismu a některé složky ministerstva vnitra. Samozřejmě to tam takhle natvrdo nikdo neřekl – jde o syntézu z několika přednášek.

Potravinová soběstačnost

V současné době se opět probírá dvojí kvalita potravin. Nebylo by to zapotřebí kdyby tento stát byl potravinově soběstačný. Fungovalo to za těch ukrutných komunistů, dnes je samotná myšlenka na potravinovou soběstačnost řadou politiků považována za zločin. Patrně by je to mohlo připravit o nemalé příjmy z Bruselu. Osobně si myslím, že by takoví zrádci měli být likvidováni extra brutálním způsobem – krmeni tím podřadným svinstvem z dovozu tak dlouho, dokud nepojdou, nebo (patrně na JIPce) nedostanou rozum. Viz letitá komedie “Křidýlko, nebo stehýnko”.

Feriho upravená fasáda

Upravená fasáda poslance Feriho je vcelku jednoznačným projevem současné verze demokracie, přejmenované z “lidové” na “liberální”, leč obsahově prakticky totožné. Je to také důsledek zrušení jednoho bolševického přežitku – možnosti odvolat poslance v případě, že se znelíbil 2/3 volebního obvodu. Stačilo to odhlasovat  a nepoužitelného jedince vystřídal předem (v rámci regulérních voleb) zvolený náhradník. Náhradníků se tehdy volilo několik, v reálu šlo většinou o další kandidáty na poslance (či jiné funkce) v pořadí.

(Autorem těchto komentářů není Petr Hampl, ale osoba, která chce zůstat v anonymitě)