Tomáš Měšťan: Tři chlapi v rakouské chalupě

Tož, o víkendu se v Rakousku konaly tři volební sněmy, tří stran, celostátní vládních Lidovců (ÖVP), zemské sociálních demokratů SPÖ v Burgenlandu a Svobodných (FPÖ) ve Štýrsku…

1) Lidovci ÖVP si 100% hlasů (524 hlasů z 524 delegátů) zvolili v Grazu, současného kancléře Karl Nehammera, osobně ho na sjezdu podpořil i dřívější šéf lidovců a kancléř Sebastian Kurz, který vytvořil vládu se Svobodnými (FPÖ), stejně jako někdejší kancléř Wolfgang Schüssel, který vládl také se Svobodnými (FPÖ), ještě s Jörgem Haiderem, kdy za to EU, na Rakousko uvalila sankce (oblíbená věc Eurohujerů). Nehammer, se snaží i přes tlaky udržet neutralitu Rakouska, navštívil Kyjev i Moskvu a je proti rychlému vstupu Ukrajiny do EU. Vyjednal dodávky plynu a ropy pro Rakousko z Ruska i nadále a snaží se krotit inflaci a zdražování. Je to otec rodiny se dvěma dětmi. V říjnu mu bude 50 let. Je bývalý profesionální voják Bundesherru.

…se snaží i přes tlaky udržet neutralitu Rakouska, navštívil Kyjev i Moskvu a je proti rychlému vstupu Ukrajiny do EU.

2) Sociální demokraté SPÖ si ve spolkové zemi Burgenlad zvolili znovu do čela Petera Doskozila. Získal 97,8 % hlasů. Je guvernérem země Burgenland. Jeho politika je konzervativně sociálně demokratická. Vystupuje proti migraci, vládl na zemské úrovni i se Svobodnými (FPÖ). Byl i spolkovým ministrem obrany a sportu. Je rozvedený a má dvě děti. Má přítelkyni. Je mu 51 let. Doskozil, je vystudovaný právník.

3) Štýrská stranická konference Svobodných FPÖ v Grazu: Mário Kunasek znovu zvolen s 96,6 %.

Byl ministrem obrany Rakouska. Proslulá je jeho fotka, kde se jako ministr obrany (vláda Lidovců ÖVP & Svobodných FPÖ) převlékl do zbroje jako křižák vyhánějící Turky. Je to bývalý vojenský důstojník v záloze. Je ženatý a má syna. Je mu 45 let. Kunasek je původem automechanik a následně profesionální voják, seržant Bundesherru.

Všichni tři zvolení muži, jsou prostě normální, běloši, heterosexuálové, mají rodiny a děti, nebo přítelkyně. Snaží se držet konzervativní a sociální hodnoty.

A co je na tom zajímavého?

Všichni tři zvolení muži, jsou prostě normální, běloši, heterosexuálové, mají rodiny a děti, nebo přítelkyně. Snaží se držet konzervativní a sociální hodnoty. Na jejich politice je to vidět, nejde jen o plané řeči. Mají věk kolem 45 – 55 let, kdy mají prostě jak životní, tak politické zkušenosti. Nehammer je bývalý profesionální voják Bundesherru. Doskozil je vystudovaný právník. Kunasek je původem automechanik a následně profesionální voják, seržant Bundesherru.

Žádný politolog, žádná diplomka o genderu nebo LGBTQ, prostě normální svět.
A teď se podívejte na naše vládní politiky…nebo ve sněmovně…