Úvod do solution selling

Existují dva druhy obchodních situací.

Někdy prodejce neúnavně pronásleduje zákazníka, znovu a znovu jej obtěžuje, využívá svou výmluvnost a všechny další prostředky, až se mu podaří uzavřít kontrakt.

Jindy zákazník aktivně volá prodejci a ze všech sil se snaží dosáhnout uzavření smlouvy. Protože ví, že produkt potřebuje.

Rozdíl mezi těmito situacemi se nazývá solution selling. Jedná se o skupinu meotodik, která jsou s různými obměnami používána už desítky let, zvláště v nadnárodních společnostech, které prodávají složitější záležitosti (například technologie) do podnikové sféry.

Mohu nabídnout znalost různých verzí solution selling – od Solution Selling© (ochranou známku nakonec získala americká společnost SPI) přes High Performance Sales Environment, která se opakovaně uplatnila v českých firmách, Customer Centric Selling Mika Boswortha až solution selling 2.0 založenou na práci se sociálními sítěmi (především LinkedIn).

Kurz je vhodný nejen pro prodejce, ale také pro ty, kdo prodej vedou, podílejí se na přípravě produktů nebo připravují marketingové materiály. Je však podstatné, aby účastníci měli reálnou obchodní nebo marketingovou zkušenost, protože většina času je věnována praktickým cvičením. Očekávaným výstupem je jasná a realistická představa, jak změnit způsob prodeje nebo jeho podpory.

Obsah kurzu:

 ·        Jak rozpoznat skutečný problém zákazníka

·         Jak „rozhýbat“ zákazníka, který si zvykl s problémem žít

·         Od produktu k vizi řešení problému

·         Jak prodat tam, kde už nejste první

·         Prodej produktu versus prodej užitku

·         Jak najít a ovlivnit skutečné držitele moci

·         Jak udržet prodejní proces pod kontrolou a dovést ho k úspěšnému závěru

 

Kromě lokálního kurzu mohu zajistit i kompletní mezinárodně certifikovaný program v angličtině vedený zahraničním lektorem.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU O KURZ SOLUTION SELLING MNE MŮŽETE KONTAKTOVAT ZDE.