Tak jsme si ty migrační kvóty nakonec zavedli sami

O epidemii nebudeme za dva nebo tři roky vůbec vědět. Ale afgánská kolonie, která je zakládána (respektive radikálně posiluje už existují afgánskou kolonii) – ta bude ovlivňovat život v českých zemích už navždycky.

To, čemu se říkalo kvóty, a proti čemu všichni bojovali, to se nakonec stalo okamžitě, hladce, a bez jakékoliv veřejné debaty. Dokonce se za tím účelem spojily politické strany napříč spektrem – z jejich pohledu je tedy vybudování afghánské kolonie mnohem vyšší prioritou než státní dluh, zvládání covidu, ostraha hranic, osud českého zemědělství či cokoliv jiného.

Nenechme si namluvit, že je to kvůli záchraně životů. Kdyby šlo o záchranu životů, bylo by řešením ty lidi usadit v Turecku, Egyptě, Sýrii nebo kdekoliv jinde. Bylo by jednodušší, praktičtější, bezpečnější, méně náročné pro ohrožené lidi… a samozřejmě levnější.

Kdyby šlo o záchranu životů, bylo by řešením ty lidi usadit v Turecku, Egyptě, Sýrii nebo kdekoliv jinde.

Jenže to by nevznikly kšefty pro integrační neziskovky a místa pro nové úředníky. Přísun čerstvých Afgánců také posílí ty, kdo usilují o masovou migraci. Za první vlnou přijdou příbuzní. Za nimi příbuzní příbuzných. Za nimi příbuzní příbuzných příbuzných. Pokud dnes někdo tvrdí něco jiného, je to bezvýznamné. Rozhodovat budou soudci Evropského soudu pro lidská práva.

Jana Černochová odložila vojenskou uniformu a odmítání islámu a volá po „maximálním integračním úsilí.“ Kdyby to někdo myslel s integrací afgánských kolonistů vážně, musel by prosazovat následujíc:

 • Striktní zákaz kontaktů s těmi, kdo už tady jsou. Afgánská komunita tady je, radikální a fundamentalistická,
 • Striktní zákaz kontaktu s islámskými komunitami. Mezi Ústředím muslimských obcí a Talibanem je mnohem menší rozdíl, než to vypadá na první pohled.
 • Intenzivní kurz češtiny a místních zvyklostí, přičemž setrvání na našem území bude podmíněno složením zkoušek.
 • Najít jim práci.
 • Sociálka musí dohlédnout na to, aby se v afghánských rodinách nepěstovaly zvyky neslučitelné s naší kulturou.
 • A samozřejmě silně podporovat, aby afgánské dcery chodily s českými kluky. Pokud nebudou, je jasné, že v rodinách je něco v nepořádku, a měly by následovat odpovídající kroky.

Vše bude směřovat k vytváření pocitů nadřazenosti a vytvoření paralelní společnosti.

Jenže nic takového se nestane. Noví afgánští kolonisté budou od prvního okamžiku pod vlivem radikálních fundamentalistů. Neziskovky je povzbudí k tomu, aby se vůbec neintegrovali. Pokud by české úřady cokoliv zkusily, budou okamžitě následovat žaloby (financované z peněz daňových poplatníků). Vše bude směřovat k vytváření pocitů nadřazenosti a vytvoření paralelní společnosti.

Každý náznak, že by se mohlo postupovat jinak, bude kriminalizován.

Mimochodem, jen idiot může předpokládat, že by v současném Kábulu mohly probíhat nějaké bezpečnostní prověrky.

3 komentáře: „Tak jsme si ty migrační kvóty nakonec zavedli sami

 • 17. 8. 2021 (10:11)
  Trvalý odkaz

  Nevíte náhodou, jakými jazyky ti tzv. tlumočníci plynně hovoří?
  Jde mi hlavně o češtinu .. nechce se mi věřit, že těch pár českých žoldáků potřebovalo desítky tlumočníků a že všichni mluví plynně česky

 • 16. 8. 2021 (17:58)
  Trvalý odkaz

  Ale no tak. Tenhle scénář (mimo to, že jde tak trochu o teorii spiknutí) by ke své reálnosti vyžadoval jednu obtížně splnitelnou věc – totiž to, aby se tu ti Afghánci skutečně usadit chtěli.
  Dovolím si předpovědět, že tomu tak nebude. Samozřejmě, dnes z nich stříká loajalita k České republice – je to pro ně jediná šance, jak se dostat z Afghánistánu, a ještě rovnou do Evropy, Ale u většiny z nich se dá očekávat stejný proces – přijet, získat povolení k pobytu, vyinkasovat všechny vstupní podpory, a hurá k rodině, příbuzným či známým do Frankfurtu, Malmö nebo Marseille. Nikoli žít v nějakém nesrozumitelném českém městě, kde vlastní komunity je nula celá nula nic, ale do “muslimské Evropy”.
  Už to tu párkrát bylo, a bude zas.

  • 17. 8. 2021 (8:01)
   Trvalý odkaz

   Kéž by tomu tak bylo. Jenže ona už tady afghánská komunita žije. Většinou o ní nevíme. Jen občas se na veřejnost dostane zpráva o nějakém znásilnění zdravotní sestry nebo pokusu o vraždu na brněnské diskotéce. Navíc tu existuje síť radikálních mešit, připravená příchozí nasměrovat “správným směrem.”

   Někteří možná odejdou do Německa, ale nepočítejme s tím, že to bude většina. Ostatně, když sem byli před mnoha lety navezeni kosovští albánci, taky tu zůstali.

Komentáře nejsou povoleny.