Glosy za únor 2021

 

28. 2. 2021

Demokratičtí senátoři si stěžují, že prezident Biden se je nenamáhá informovat o napadání cizích zemí. Že mu ústava ukládá? Nezájem.

Jenže ví vůbec senilní Biden, na koho vůbec americké rakety dopadají? Není to náhodou tak, že to celé řeší nějaká skupina poradců (resp. jejich sponsoři)? Ale ono to může být ještě horší. A sice tak, že USA najely na systém samoobsluha. Každý, kdo chce někoho bombardovat, a kdo má dost peněz na úplatky, si to prostě zařídí. Prezident se hezky usměje, očichá nějaké děvčátko, a všichni budou spokojení. Tedy kromě těch bombardovaných.

Adam Schiff: Biden’s Notification of Syria Airstrike Was ‘Inadequate’

28. 2. 2021

Tři poznámky k Zemanovu projevu.

Za prvé. Prezident odhaduje, že omezení skončí na podzim. Už dříve jsem vyjádřil naději, že první velkou akcí po opatřeních bude Velké vlastenecké setkání v Příčovech 21. srpna. Ale připomínám, že je to závislé na to, že očkování bude probíhat dost rychle.

Odpůrce očkování nazývá “lehce dementními.” Já mám za to, že za jiných okolností je podstatné, že někdo upozorňuje na nežádoucí účinky a hlídá, aby se problémy nezametly pod koberec. Ale za současné mimořádné situace by si měli dát pohov. Teď je jejich činnost nebezpečná až ničivá. Asi jako kdyby za války někdo prosazoval, aby byly armádě odebrány tanky, protože nejsou dost otestované. Až se vrátíme k normálnímu životu, ať své aktivity zase rozběhnou.

Za třetí. Pan prezident má vynikající schopnost vystoupit vždy ve správný čas a říct vždy to, co je zapotřebí.

Parlamentní listy: Zeman rozjel kanonádu

28. 2. 2021

Tak to máme od Bakalů černé na bílém. Kdo se chce vyočkovat z epidemie, je nepřítel státu. Loajální euroobčan se ochotně udusí.

28. 2. 2021

Tenhle obrázek jsem našel na internetu a nejspíš je to fotomontáž. Upozorňuje ale na dost nebezpečný omyl, kterého se systematicky dopouštíme. Tím je představa, že existuje přirozená harmonie mezi jevy. A že jen naší nevědomostí se z té harmonie stává nepřátelství. “Odhoďme strach! Odhoďme předsudky! Svět zase bude krásný. ” volá ten omyl.

Jenomže skutečnost je jiná. Není žádné harmonie mezi normálním Evropanem a afghánským džihádistou. Není harmonie mezi lidmi a virem covidu. Není harmonie mezi místními lidmi a zahraničními investory. Není harmonie mezi maminou a genderovou aktivistkou. Ano, můžeme dosáhnout kompromisu. Ale ten kompromis bude tvrdě vybojován. Víra v přirozenou harmonii je sebevražedná.

28. 2. 2021

Jak úžasně je na tom země, kde je zprávou dne, že jeden berounský puberťák byl drzý na policistu, a ten to vyřídil s použitím násilí!

To se asi v celé zemi neděje nic dramatičtějšího. Šťastná to republika!

28. 2. 2021

Daniel Vávra k Billu Gatesovi:

“My co děláme do počítačů víme, že Bill nezbohatl díky svým geniálním nápadům, ale tím, že kradl nápady druhým. Tvářil se jako nenápadný nerd ve vytahané košili s propoceným podpaždím a pak vám vrazil kudlu do zad. Windows nejsou a nikdy nebyly nejlepší systém. Vždycky to byla příšerná a nespolehlivá kopie Amigy a Apple s nápady ukradenými Xeroxu. Jeho politika byla vždycky otřesná, zneužíval svého monopolního postavení a Microsoft za jeho vlády každý upřímně nenáviděl.”

To není jenom o Gatesovi. Jiný “génius” Steve Jobs byl nakonec taky jenom hajzlík, co okradl svoje společníky, a díky neuvěřitelným penězům nacpaným do reklamy prosadil nesmyslně předražená zařízení.

Není to ani jenom záležitost IT. Stejný obraz bychom našli ve všech oborech. Místo osobností (třeba i s psychopatickými rysy) se na vrchol dostávají duševní trpaslíci s vysokým IQ, kteří – kromě intrikování – neumí vlastně nic. Jak vyplývá z e-mailů zveřejněných v roce 1998, nebylo hlavní Gatesovou zbraní pro konkurenci vytváření skvělých produktů, nýbrž šíření pomluv. To je pro tyhle lidi typické.

Blízko vrcholu jsou takových tisíce a tisíce. Vybírá mezi nimi náhoda podobně jako v loterii.

Lidé povahově podobní Edisonovi nebo Teslovi mezitím působí v malých firmách. Pokud dosáhnou úspěchu, korporace jejich firmy prostě koupí (ať už dobrovolně nebo nedobrovolně).

27. 2. 2021

Názorná ukázka Bidenovy politiky “Amerika je zpátky”. Američtí spojenci zabíjejí vesničany, a doufají, že tak vtáhnou Rusko do války. Dnes na Ukrajině, zítra kdekoliv jinde.

Ten kluk, kterému šrapnel prostřelil břicho, se provinil jen tím, že žije ve světě ovládaném Spojenými státy.

Ukrajinská armáda útočí na Donbas, testuje reakci Ruska

26. 2. 2021

Jiří Kobza v dnešním hezkém rozhovoru jasně říká, že SPD už není pro znovuotevření škol a naopak je pro zavření hranic. Je to rozumné – na rozdíl od Trikolory, jejíž vedení už ztratilo jakýkoliv kontakt s realitou. Nicméně zároveň je republika polepena plakáty, ve kterých SPD požaduje rozvolnění. Strana tak přijde o dost hlasů.

Je to podobné jako v šermu. Když šermíř udělá chybu, vidí, že se řítí do debaklu, ale pohyb už nemůže zastavit.
Ona se epidemiologická situace nijak nezměnila. Racionálně přemýšlející lidé vědí už několik týdnů, co přijde. SPD doplácí na dlouhodobý problém – nemá odborné zázemí a má pocit, že ho ani nepotřebuje. Pak je snadné nechat se napálit někým typu Jiřího Berana. Mimochodem, stejně jsou na tom i všechny ostatní opoziční strany.

Rozhovor s Jiřím Kobzou na Parlamentních listech

26. 2. 2021

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Jsou všechny vakcíny stejně dobré? Jasně, že ne. Mají 100% účinnost? Jasně, že ne. Zabrání úplně všem přenosům nemoci? Jasně, že ne. Budou bez vedlejších účinků? Jasně, že. Ale v naší situaci platí, že i ta nejhorší a nejméně účinná vakcína je lepší než nic.
Opozice by měla v parlamentu každý den hřímat, kde jsou vakcíny. Naštvaní lidé by měli dělat dusno, kdy, že už bude očkování. Premiér by se měl každý den probouzet s tím, že vakcína zase není, a zase to není pořádně zorganizované. Měl by ječet na svoje podřízené a ti by měli 18 hodin denně řešit očkování. Všichni velvyslanci po světě by se měli snažit sehnat aspoň pár tisíc dávek.

Petr Hampl: Jak by se současná epidemie řešila za Husáka?

25. 2. 2021

Z Kužvartova textu o Juliu Fučíkovi:

Lze tedy uzavřít, že Julius Fučík byl významným československým vždy jednoznačně prosovětsky orientovaným komunistou, odbojářem. V rozhodné krizové chvíli sice selhal, ale nebyl udavačem ani nezradil. Byl celkem typickou postavou své doby, jejíž limity nikdy nepřekročil. Je otázkou – kdyby nebyl popraven – jaké by byly jeho další osudy, zejména v 50. letech. V roce 1938, když si bral za manželku Augustu Kodeřicovou, byl jim za svědka později neblaze proslulý náčelník OBZ Bedřich Reicin, jehož nakonec sami soudruzi odsoudili a popravili. I Fučíka mohly snadno semlít politické procesy, organizované jeho stranickými soudruhy pod vedením poradců ze země, kterou tak nekriticky opěvoval. Kdo ví… .

Jak to bylo s Juliem Fučíkem?

25. 2. 2021

Stát se pokouší získat zpět část majetku, který byl na základě podvodu vydán rodu Černínů. I o tomhle budou příští volby. Nebo snad někdo věří, že vláda demobloku a Pirátů dovolí hájit zájmy českého lidu proti šlechtě?

Krátce po roce 1989 mnozí věřili, že to není až taková katastrofa. Že šlechta, pokud se znovu zmocní českých majetků, to tady zvelebí, vytvoří pracovní místa, bude pomáhat místním lidem… houbičky. Vidíme jenom drancování dotací, ždímání zisků a podporu protičeských aktivit.

Seznam.cz: Stát vytáhl proti šlechtickému rodu.

25. 2. 2021

Všímáte si, že hloupost je v řadě ohledů symetrická? Proti teoriím, že Gates přidává do amerických vakcín čipy, tu máme stejnou (o Putinovi a Sputniku). Liší se jen společenský význam – ta první konspiračka je pro chudinu, ta druhá pro nóbl lidi. Obě jsou stejně hloupé.

25. 2. 2021

V dopise českých fyziků ministrovi školství zůstal jeden motiv nepovšimnut. Ale neměl by. Fyzikové připomínají, že nejde jen o to, aby lidé uměli počítat a rozuměli strojům.
Jde o klíčovou součást naší civilizace. O klíčovou součást našeho kulturního a dědictví. Lidé na Západě umí počítat. Ovládají základy fyziky a chemie. Jakž takž se vyznají v biologii a dalších disciplínách. Dokážou logicky myslet. Věda prostupuje jejich životy a jejich myšlení.
Je to jeden prvků, který nás radikálně odlišuje od civilizace islámské, civilizace africké i hinduistické. Není to naše jediná civilizační hodnota (stejně podstatné jsou i svoboda a víra v pokrok). Ale je to hodnota strašně důležitá. A byla nesmírně těžce a krvavě vybojována.
Svou víru a své mýty mají i Afričané a všichni ostatní. Věda a racionalita – to je pouze Západ. Podceňování matematiky, statistiky fyziky, logiky a racinality vůbec má stejný dopad jako bourání katedrál.

24. 2. 2021

S Matějem Gregorem jsme včera debatovali o mladých lidech, o politice, a o všem možném dalším. Včetně čtení knih. Vyjádřil jsem přesvědčení, že – pokud naše civilizace přežije – budou se knihy číst i v budoucnu. A to prostě proto, že když člověk čte knihy, jeho mozek je formován jiným způsobem, než když čte jenom krátké poznámky nebo dokonce jenom sleduje videa. Jejich analytické schopnosti jsou jinak stavěné. Je pro ně snadnější pojmout hodně komplexní problémy (typicky, když má jedna záležitost hodně příčin zároveň). To těm lidem dává určitou výhodu.
Je ale možné, že to nebudou knihy papírové, a že dokonce nebudou ani na čtečkách současného typu.

24. 2. 2021

Svět musí být vyčištěn od Židů. To není citát Adolfa Hitlera, ale muslimského učence, jehož činnost je financována EU.

24. 2. 2021

Pamatujete, jak rakouský kancléř Kurz “sestřelil” svého ministra vnitra Stracheho, na základě podivné operace s rysy jednání tajných služeb? Vypadá to, že teď se mu to vrací. Útoky na jeho vlastní ministry vypadají téměř shodně. Jak píše Ivan David:
“V poslední době přistoupila opozice za nepřehlédnutelné podpory vládních Zelených k činu a snaží se odvolávat jednotlivé ministry. Zdá se, že na hledání kompromitujících materiálů na členy vlády pracují početné týmy, včetně státního zastupitelství, spadajícího pod ministerstvo spravedlnosti, které v současné době vedou Zelení.”
Znova a znova tentýž vzorec. Mocní rozpoutají něco, co se jim v zápětí vymkne z rukou a otočí proti nim. Kurz se mohl Stracheho rázně zastat, a vyčistit scénu, ale využil příležitosti zbavit se konkurenta. Teď jede ta potvora po něm.

Ivan David: Co se děje v Rakousku

24. 2. 2021

Pokud Mikuláš Minář sežene do konce března dalších 60 tisíc podpisů, půjde do voleb. Pěti procentům se ani nepřiblíží, ale odsaje nějaké hlasy Pirátům. Podepisovat stačí elektronicky.

LidéPro.cz

23. 2. 2021

Je-li skutečným bohatstvím národů píle, um a kreativita jejich lidí, který národ může být bohatší než národ, kde mnoho vesnických zámečníků dokáže postavit traktor? Když je tohle více méně běžné, co pak dokážou ti nejlepší, kteří se z takové masy rekrutují. Máme obraz 10milionového národa, který dokáže postavit jadernou elektrárnu. Dnes žijeme v době, kdy ten stejný národ není schopen ani zorganizovat výběrové řízení na její dostavbu, takže ty vzpomínky zní poněkud pohádkově. Ale není to fantazie. Takoví lidé opravdu v českých zemích žili. Takhle schopní byli.

Zničení českého školství, které v posledních 25 letech proběhlo, způsobilo větší škody než ukradení lithia nebo než převzetí jakéhokoliv podniku zahraničním investorem. Útočí na to nejcennější – na naše lidi, na naši schopnost pracovat, na naši schopnost řešit problémy.

Petr Hampl: Báječný svět bez fyzikálních zákonů

23. 2. 2021

Z dopisu prezidenta pražskému primátorovi:
…tudíž jsem nucen konstatovat, že Vaši poradci se zmýlili. Mimochodem, od mediálních poradců, za které z rozpočtu hlavního města Prahy utrácíte půl milionu korun měsíčně a vytváříte tím nový český rekord, bych čekal lepší výkon. Prostředky, které vydáváte na své zviditelňování, by v ročním úhrnu stačily na vysázení 12 tisíc stromů na ploše o rozloze dvou hektarů.
Další dezinformace, které opakovaně šíříte, jsou obsaženy ve Vaší kritice údajně zbytečného uzavření Jeleního příkopu. Horní část byla uzavřena dva roky z důvodu prací, které zde provádí firma Pražské vodovody a kanalizace, a.s., což je magistrátní podnik. Magistrát hlavního města Prahy vedete Vy, nikoliv Kancelář prezidenta republiky.

23. 2. 2021

Někdo věří České televizi naprosto cokoliv. Někdo jiný jí nevěří vůbec nic. A někde mezi tím je spousta lidí, co na ni občas koukají a snaží si to nějak přebrat. Většinou se stávají obětmi manipulace, protože naše schopnost odolávat manipulaci je vždy menší, než si sami myslíme. Nicméně ani oni nezkousnou všechno.
Když z obrazovky mluví Šimon Pánek, jak nám mladí džihádisté úžasně vylepší životy, téměř každý se tomu vysměje. Ale když televize tvrdí, že za všechno špatné na světě můžou Babiš a Okamura, mnozí si řeknou, že na tom něco bude. Když z Kavčích hor zaznívá, že Putin a Trump se společně pokusili vyhodit do povětří Ameriku, většina diváků si řekne “proč ne” (hlavně proto, že to stejně nemá žádný dopad na jejich životy).
Takže když z obrazovky mluví paní doktorka Uhlíková z jejich nemocnice, berou ji vážně. Stejně jako berou vážně zdravotní sestry a lékaře z jiných nemocnic. Jsou to lidé, kteří mají jména, obličeje, důvěryhodnost a vydávají svědectví o tom, co zažívají každý den. Správný vítač covidu se samozřejmě s pár kamarády ujistí, že ti lékaři a zdravotní sestry jsou podplacení a zmanipulovaní, ale ve skutečnosti se dostává sám do izolace.
Aktivisté se tedy stále víc izolují od většiny společnosti. A když se některá politická strana nechá těmi aktivistickými kruhy strhnout, ztrácí. Přesně toho jsme momentálně svědky. Jenže protože se předsedové stran obklopují převážně svými nohsledy a přikyvovači, netuší, že většina voličů nemyslí jako Jana Peterková.

22. 2. 2021

Katolická církev jde s dobou. Kardinál Robert Sarah odvolán z funkce za nekorektní postoje k sexuálním menšinám a islámu. Teď ještě mohou spálit všechny spisy, jejichž autory jsou bílí muži.

Pope Francis Removes Conservative African Cardinal From Vatican Post

22. 2. 2021

Když se marně domáháte práva na férový proces, ústava nikde. Když vám exekutor zabaví dům kvůli několikatisícovému dluhu, ústava nikde. Ale když jde o nesmyslné rozvolnění, které způsobí tisíce zbytečných smrtí, tu ústava najednou funguje.

Běžte se vycpat s takovou ústavou.

Nemůžu si pomoct, ale kdyby se Číňanům podařilo ochromit americký zbrojní průmysl, byla by to fantastická zpráva pro celý svět. Zachráněné miliony životů.

22. 2. 2021

Nejoptimističtější tvrzení, které jsem za poslední rok slyšel, je to, že se nás držitelé moci snaží vystrašit. Je za tím totiž představa, že nám něco nemůžou zakázat nebo zabavit jen tak bezdůvodně. Že na nás aspoň trochu záleží. Obávám se, že to je nesmírně naivní.

22. 2. 2021

Když se francouzským úřadům vysmáli šéfové radikálních mešit, vybíjí se na francouzském sdružení Generace Identity. Jedním z důvodů prý je odmítání masové migrace. Ano, tak to formulovalo ministerstvo vnitra. Nesouhlasíte s výměnou obyvatel? Jste zločinec!

Ten případ je zajímavý i proto, že odpovídá na názory těch, kdo radí: Musíte být víc sexy! Musíte být víc zajímaví! Naučte se taky dělat taková vtipná videa! To je přesně případ Generace identity. Tu vylezou na nějakou budovu a roztáhnou transparent, tu udělají hapenning, tu střeží hranici a hlásí policistům její narušení. Zajímavé, zábavné, atraktivní pro mladé. Jenže proti represi to nepomáhá.

Rozhovor s Jerémiem Piamo na serveru Délský potápěč

22. 2. 2021

Hlavní událostí tohoto týdne nesporně bylo prohlášení ministra zdravotnictví, že vláda nedokáže zvládnout epidemii, a že si to má zařídit každý sám. Už před časem prohlásil ministr vnitra, že je zcela mimo kontrolu, jestli sem budou migranti ze sousedního Německa jezdit pořádat hony na místní lidi. Ministr školství se už ani nenamáhá předstírat, že má vliv na úroveň vzdělání, a ministryně pro místní rozvoj se už ani nenamáhá předstírat, že dokáže udržet život ve všech regionech. Náměstek ministra obrany se hlasitě směje při představě, že by měla armáda bránit území vlastní země.
Logicky se nabízí otázka, co tedy ještě vláda dokáže. Zdá se, že dokáže realizovat to, co běží ze setrvačnosti. Třeba vyplácet důchody nebo jakž takž vybírat daně nebo vysílat velvyslance nebo provozovat nemocnice (při běžném režimu). Tedy stálé procesy a stálé rituály.
Uvědomujeme si, že – s výjimkou protektorátu – na tom státní správa nebyla tak špatně ještě nikdy v dějinách? V žádném režimu. Aby nedošlo k mýlce. To není problém jednoho Andreje Babiše. To je problém celého stylu vládnutí, celého chování státní byrokracie a politické třídy jako celku.

21. 2. 2021

Z odpovědi na pravidelnou otázku týdne:

Data za poslední roky ovšem ukazují, že se inteligenční trend obrátil. V průměru nejvýkonnější mozky mají Evropané narození kolem roku 1975 (to se týká západní Evropy, u nás byl vrchol nejspíš o pár let později). Od té doby IQ klesá, každé tři roky v průměru o jeden bod.
Rozhodně to ale není vysvětlení ani omluva pro debakl českého školství. Třeba pro nedávné rozhodnutí ministerstva školství odstranit ze škol základy fyziky a nahradit je „výchovou k toleranci.“ Když takové školství produkuje tupce, není to otázka vrozeného IQ. Možná tak vrozeného IQ úředníků na ministerstvu a aktivistů vzdělávacích neziskovek.

Petr Hampl: Jsou Evropané stále hloupější?

20. 2. 2021

Co se týče vakcín, Rusové sice mají nejlepší výsledky, ale zaostávají v razítcích a powerpointových prezentacích. Nic nevystihuje rozdíl mezi civilizacemi lépe.

20. 2. 2021

S Ivanem Davidem jsme si dali takové klidné intelektuálské povídání. Hlavně o sociologii – jestli může být k něčemu užitečná. Došli jsme k tomu, že žádná disciplína přinést užitečné výsledky, pokud není možné svobodně zkoumat a pokud výsledky podléhají ideologické kontrole. Což je případ všech dnešních společenských věd.

Připomněl jsem výraz “vzdělanostní monokultura.” Bývaly totiž časy, kdy na jedné fakultě převažovala konzervativní sociologie, na jiné marxistická, na jiné fenomenologická, jinde byli zase skvělí ve statistických metodách… dnes najdete vysokou školu se sociologickým oddělením téměř na každé větší vesnici, ale všude je pěstována naprosto stejná politicky korektní nuda. Nicméně i kdyby byl takový mainstream zajímavý, pořád je to jenom monokultura, se vším, co k tomu patří. Například s neschopností chápat nové problémy.

 

20. 2. 2021

Pokud by vláda opravdu chtěla začít epidemii řešit, jedním z nutných kroků je, že veškeré pravomoci a odpovědnost (za epidemii, nikoliv celkovou) převezme armáda. Žádnému politikovi, úředníkovi ani expertovi už lidé nebudou věřit.

Potřebujeme chlapa v uniformě, který veřejně převezme odpovědnost (premiér se může nadále krčit někde v pozadí a fňukat, tak jako dosud), sdělí plán, vizi, termíny a nebude se zdráhat ho vymáhat.

Zůstalo ale v armádě ještě pár takových chlapů? Nebo to už jsou jenom úředníčci čekající na pokyny z Bruselu?

20. 2. 2021

Podruhé k článku o islamizaci Francie. Ivan David v něm dobře ukazuje, že se fakticky jedná o konflikt dvou levicí.
 
Ta moderní (neomarxistická) je spojena s manažery korporací a vysokými úředníky státní správy, a hájí jejich zájmy. Ta přináší multikulturalismus, práva menšin, a podobné záležitosti.
 
Stará levice (konzervativní) oproti tomu prosazuje zájmy řadových pracujících (zbytků dělnické třídy a jejich nástupců). Tam jde o záležitosti jako minimální mzdu nebo povinné zastoupení volených zástupců pracujících ve vedení podniků.
 
Stará a nová levice tedy zastávají přesně opačné pozice. Pravice je v tom konfliktu rozpačitá a nutně rozpolcená. Na jedné straně stojí na straně investorů (a tudíž na straně multikulti, volné migrace apod.). Na druhé straně se snaží opírat o konzervativní hodnoty, národní myšlenku apod. To je také důvodem, proč od ničeho pravicového nemůžeme v dohledné době nic očekávat.

19. 2. 2021

Máloco je mi tak odporné, jako když člověk schovává svůj názor. Třeba, když se Piráti chystají zaplavit Českou republiku migranty a říkají “My nejsme pro volnou migraci, my jsme pouze pro respektování mezinárodních smluv o migraci.” Nejen zločinci, ale taky ubožáci.
Proto se taky neschovávám za neutrálně znějící “podporu českých potravin.” Chci, aby vláda přinutila řetězce dát na pult česká jablka i tehdy, když jim budou nabízena italská jablka v lepší kvalitě za lepší cenu. Je mi naprosto lhostejné, jaký to bude mít dopad na finanční situaci těch řetězců.
Co se týče zákazníků, tam bude dopad minimální. Jestliže obchodník zjistí, že jsme ochotní platit 28 korun za kilo, tak to dá za 28 korun. I kdyby to sám nakoupil za korunu.

19. 2. 2021

Podruhé z nedávného rozhovoru Ivo Budila:
“Na druhé straně bych ale Piráty nepřeceňoval. Nejde o reinkarnaci bolševiků nebo fašistů. Postrádají vitalitu, agresivitu a genocidní fanatismus, který byl příznačný pro totalitní hnutí v minulosti. Jsou výrazem unavené a zmatené civilizace v době jejího úpadku a dekadence. Pro budování skutečného totalitního režimu potřebujete železnou sílu vůle a intelektu, kterými Piráti nedisponují. Nečekejme skutečný teror, ale „pouze“ stagnaci, znepříjemňování života a ideologickou cenzuru.”
Velmi zjednodušeně by to šlo vyjádřit takto. Piráti nejsou ani skuteční feťáci a volnomyšlenkáři, ani vražední psychopati typu nacistů. Jsou to ubozí úředníčci, kteří mechanicky provádějí všechno, co je jim nařízeno. Jejich hlavní motivací je strach a poníženost.
Obávám se ale, že Ivo Budil je příliš optimistický. I když je motivací jenom bázlivost a ubohost, může být výsledek stejně strašlivý. Konec konců, většina těch, kdo organizovali koncentrační tábory, vlastně osobně proti Židům nic neměla. Prostě si chtěli udržet místo na nějakém úřadě.

18. 2. 2021

S Vladimírem Kapalem na Svobodném radiu jsme se věnovali podrobnostem procesu s Walterem Kraftem. Dotkli jsme se také otázky vlastnictví hory Říp. Náš závěr je masarykovský. Národní památná místa se od cizí šlechty nevykupují. Národní památná místa se vyvlastňují.

 

18. 2. 2021

Francouzský parlament přijal zákon „posilující respekt k zásadám republiky“, jehož cílem je boj proti islamistickému „separatismu“. Jsou v něm takové požadavky, jako že by se v mešitách nemělo vyzývat k zabíjení nevěřících. Část francouzských muslimských funkcionářů to označila za nepřijatelný útlak, a prý se tomu nemíní podřídit. Vláda předstírá, že nic nevidí.
Aby nedošlo k mýlce. Tohle není nejvíc kapitulantský stát Evropy. Takhle to vypadá v tom státě západní Evropy, který se proti islamizaci nejrazantněji brání.
Zajímavějším momentem je to, že francouzští konzervativci se snaží využít antiamerického sentimentu (který sdílí i současná americká vláda – nikdo nenávidí Ameriku víc než voliči Joe Bidena) jako zbraně proti dovozu neo-marxismu. Pryč s cizáky, svůj národ si dokážeme zničit sami! Je otázka, jestli to pomůže.

18. 2. 2021

Už delší dobu jsem přemýšlel, jak je možné, že některé velké politické strany (CDU, Zelení) prosazují v Německu tvrdá karanténní opatření, zatímco jejich české pobočky (Lidovci, Piráti) naopak prosazují strategii “vypusťte virus volně do populace a nebraňte mu.”

Profesor Budil ve včerejším rozhovoru (mimochodem, naprosto skvělém) přináší logické vysvětlení:

“Česká republika si bohužel získává pověst neodpovědného a disfunkčního státu, který není schopen svými silami nákazu na vlastním území zvládnout, a představuje proto riziko pro sousední země. To je bohužel přesně ono periferní postavení, v němž se nás západní Evropa z ekonomických a mocenských důvodů snaží udržet, a z něhož jsme se ve svém nejvlastnějším národním zájmu měli vymanit.”

Rozhovor s Ivo Budilem

17. 2. 2021

Z odpovědi do ankety o povinném podílu českých potravin:

Pokud má vláda na zřeteli záležitosti jako bezpečnost, životní úroveň a kvalitu života svých občanů nebo jestli se snaží zabránit aspoň té nejhorší devastaci krajiny, pak je to opatření pozitivní a důležité. Můžeme narazit na námitku, že opatření omezuje lidskou svobodu. Jenže když člověk přijde do supermarketu a má tam na výběr ze tří druhů italských jablek, není o nic svobodnější, než kdyby si vybíral ze tří českých druhů. A aplikovat pojem svobody na korporace je absurdní – svobodný nebo nesvobodný může být jen člověk (nebo snad v některých případech zvíře). Druhá námitka může znít, že se jedná o netržní opatření. Ale tržnost přece není žádná hodnota, která by se dala postavit proti výše uvedeným.

Časopis Argument: Je třeba podpořit české potraviny?

17. 2. 2021

Mluvit o tom, že jsme ve válce civilizací a že pro původní evropská etnika zbývá jen otrocké postavení (resp. pro ty, kdo nepřestoupí včas na islám) – to je trestné.

Naopak není trestné mluvit o tajných spikleneckých centrech, vesmírných ještěrech, záhadných plánech Rotschieldů a Billa Gatese, čipech ve vakcínách atd.

Ono je vlastně docela logické, že přibývá lidí a portálů orientovaných na fantazijní vize – namísto skutečných hrozeb, před kterými stojí náš národ, etnikum i civilizace. Každý si může stokrát říkat “nejsem ovce,” ale to nic nemění na tom, že se jeho myšlení posouvá tím směrem, kde ho chce vládní moc mít.

17. 2. 2021

Včera jsem slíbil odkaz na diplomovou práci soudkyně Lucie Kantorové. která odsoudila Waltera Krafta. Není opsaná, není v ní žádná formální chyba… ale není v ní ani žádná myšlenka. Neotevírá žádný problém práva. Týká se čistě úřednických aspektů soudního řízení. Jak napsal oponent, je to práce povrchní, ale může projít.

Otevírá se nám skoro až archetypální obraz hodné holčičky, která nikdy nezapomene úkol, tužky v penále má vzorně srovnány, ale to je taky všechno. A taková osoba má soudit něco tak subtilního a citlivého jako svoboda projevu!

Vlastně jedna originální myšlenka se během procesu objevila. Někteří lidé jsou souzeni za poznámky na Facebooku, a Walter Kraft psal celé dlouhé eseje. Je to tedy mnohem horší. To tedy nevím, jak chtějí potrestat Vlastimila Vondrušku, jehož Kronika zániku Evropy má skoro 800 stran!

Diplomová práce Lucie Kantorové

16. 2. 2021

Na soudu s Walterem Kraftem je zajímavé mimo jiné to, že žalovaný článek je na jednu stranu extrémně nebezpečný, a na druhou stranu neudělala státní správa ani to nejmenší, aby to stáhla z internetu. Byl jsem kvůli té věci celkem třikrát na výslechu, a ani jednou se neobjevil požadavek, abych ten článek odstranil.

Pokud ten článek opravdu nebezpečný je, neměl by být někdo z policie či prokuratury stíhán za zanedbání povinnosti?

Walter Kraft: Je budoucnost Evropy islámská?

16. 2. 2021

Walter Kraft byl odsouzen za “vytváření katastrofické vize budoucnosti,” ze které prý vyplývá nenávist vůči migrantům. Soudkyně Mgr. Lucie Kantorová obhajobě nepovolila přivolat svědky. Na nějaké dokazování se nehrálo. Jak se sama soudkyně vyjádřila, vina je “nepochybná.”

Byl jsem přítomen pouze části jednání. Nejvíc na mě zapůsobila lhostejnost, s jakou k případu přistupovaly žalobkyně i soudkyně (cca 30leté ženy). Ani závan nějakého postoje, ani závan zájmu, jen vyřizování nudného papírování. Úplně to z nich čišelo. Přepsat písmenka z obžaloby do rozsudku a jít domů.

16. 2. 2021

“STUDENTI ROZHODLI” – to si nepředstavujte jako revoluční vůdce ze 60. let nebo dřívějších. “Rozhodl” dav nepříliš vzdělaných vystrašených studentíků, z nichž každý se děsí, že pokud bude málo radikální, obrátí se dav proti němu, začne ho šikanovat jakožto rasistu, transfoba, trumpovce a já nevím koho. A třeba ho pak nevezmou do korporace či neziskovky. Většina z nic možná ani neví, kdo to byl Winston Churchill.

Churchill byl rasista, Rowlingová je transfobní. Jejich jména zmizí ze školy, rozhodli studenti

16. 2. 2021

“Lékaři a zdravotní sestry tak přijdou nejspíše o tisíce korun měsíčně.” Člověku se vůbec nechce věřit, že je to možné. Jestli si vláda za něco zaslouží padnout, tak je to tohle.

Mimochodem, kde je parlamentní opozice? Kde jsou křiklouni? Tady je vás zapotřebí! Tady máte dostávat vládu pod tlak!

Zdravotníkům snížili covidový příplatek. Pacientů je příliš mnoho

15. 2. 2021

V Turecku se do vedení univerzit a vědeckých institucí obecně dostává intelektuální odpad. Lidé, kteří jsou na tom intelektově hodně špatně (nebo svůj mozek nepoužívají), zato jsou ve věcech islámu radikálnější než ostatní.

Jenže on ten stejný trend probíhá i na Západě. Zatím jsou univerzity a vědecké ústavy namíchané (vědci i tupí politruci), ale generační posun je zřetelný.

Ono se zdá, že je to v mnoha oblastech. Jak se západní společnosti mění, a nahoru se dostává to nejhloupější a nejubožejší, co jsou schopny vyprodukovat, tím se začínají podobat islámským.

Erdogan’s Turkey: The intellectual underclass is put at the top of the hierarchy

15. 2. 2021

Tak co, kde jsou ti borci, co s jistotu tvrdili, že den po volbách v USA covid zmizí? Najde se aspoň jeden, který bude mít odvahu přiznat, že se mýlil?

14. 2. 2021

Donald Trump byl zproštěn obvinění, že podněcoval ke vzpouře. Jenže k čemu je lidový vůdce, který nepodněcuje ke vzpouře?

Trump vzkázal, že je to začátek velkého vlasteneckého hnutí. Omyl! Je to konec Trumpova politického působení. Kdyby byl odsouzen, nemohl by se vrátit do prezidentského úřadu, ale mohl nastartovat obrovské hnutí.

14. 2. 2021

Článek Jaroslava Ungermana je zajímavý tím, že připomíná, že lidí, kterým covid přinesl pád do bídy (nebo jsou tím ohroženi), je menšina. Má na ně většina brát ohled? Má se kvůli nim dokonce omezit?

Moje odpověď zní: Samozřejmě, že ano! Jsou to příslušníci mého národa, mého kmene, moje krev. Jenom společně jsme tak silní, abychom dokázali obstát. Je pro mne naprosto samozřejmé, že bude platit daně na splácení dluhů vzniklých pomocí těmto lidem.

Je to něco naprosto jiného, než když se agresivní menšina stane nástrojem nějaké nadnárodní struktury s cílem rozbít život místních lidí. Normální solidarita s příslušníky vlastního národa je normální.

Jenže právě tenhle základní předpoklad je už několik měsíců rozbíjen. Proč bychom měli brát ohled na staré? Proč bychom měli brát na ohled na mladé, pro které není bydlení. Proč bychom měli brát ohled na astmatiky? Proč bychom měli brát ohled na ty, kdo jsou obětí násilí migrantů (pokaždé jich bude jen menšina)? Proč….

Jaroslav Ungerman: Jak si vedly firmy a domácnosti

13. 2. 2021

Jestli neznáte velmi zajímavého historika Adama Votrubu, tak se s ním seznamte. Píše i pro extrémně multikulturní weby, ale to, co píše, to rozhodně stojí za čtení:

Masová migrace je na jednu stranu vychvalována jako dějinné dobro. Na druhou stranu je popíráno a zatajováno, že se původní obyvatelstvo stává menšinou ve svém domově. Tento rozpor vytváří solidní základ pro vznik spikleneckých teorií. Logika mocenského zájmu přitom nemusí nutně vycházet z přání zničit evropské národy. Silnou roli tu hraje i pohrdání nižšími sociálními vrstvami a technokratická snaha řešit úbytek obyvatelstva.

To však neznamená, že nemáme co do činění s reálným zlem. I pokud by zde nebyl nepřátelský záměr, ale jen snaha o technokratické řešení určitého problému, i tak se tu odhaluje nebývalá arogance moci. Pokud evropští úředníci uvažují tímto způsobem, znamená to, že uvažují o občanech tak, jako by to byly jen tuny masa. Lidé nejsou bráni jako politický subjekt, osoby s vlastními zájmy, ale jako objekt v rukou evropské byrokracie.

Adam Votruba: Problém zvaný migrace

13. 2. 2021

Obávám se, že Daniel Kajser má pravdu, že Babišova éra je u konce, a že brzy uvidíme, co znamená globalistická vláda naplno. Z jedné strany extrémní anticivilizační levice likvidující normální život, z druhé strany fronta dalších restituentů, včetně sudetoněmeckého Landsmanschaftu. A v pozadí banky a korporace, které na dalším zničení země dokážou vydělat ještě víc než dosud.

Covid to celé urychlil, ale celou dobu bylo jasné, že Babiš je jenom provizorní řešení, než z SPD vyroste velká strana schopná převzít moc. Nebo, než se objeví jiné vlastenecké uskupení. Ten čas a prostředky byly trestuhodně promrhány. A zase – není to jen otázka posledních měsíců, kdy část “vlastenecké scény” přesměrovala svou energii proti přírodním zákonům.

Denně mě kontaktují zoufalí lidé, abych Tomio Okamurovi poradil to či ono. Není ale v mé moci ovlivnit politiku SPD, a asi je to tak dobře. Od toho má být hlasování uvnitř strany. Ale není snadné sledovat, jak se ta pohroma blíží.

Daniel Kajser: Éru Babiš ukončí generační vzpoura. Už letos

13. 2. 2021

Dnes opět poznámka o správném způsobu přemýšlení. Je o tak, že cokoliv dnes působí jako fáma, to se zítra může stát skutečností? Ano i ne. Může se to stát (a je to dokonce velmi pravděpodobné), pokud to je pokračování současného viditelného trendu.

Vězměte si třeba české školství. Už 20 let se neustále omezuje obsah učiva. Děti toho umí méně a méně. A vedle toho přibývá politického vymývání mozků. Je tedy logickým pokračováním trendu, že ministerstvo školství během několik posledních týdnů oznámilo omezení výuky matematiky a přírodních věd a posílení genderu. A je také logické, že to bude pokračovat. Je tudíž snadno představitelné, že ze škol jednou zmizí i násobení a dělení (k čemu, když jsou chytré telefony), a že naopak budou kluci povinně odříkávat “10 důvodů, proč nechci vyrůst v toxicky maskulinního muže.” Oproti tomu je téměř nemožné, že by se ve školách začalo znovu učit o českém protiněmeckém odboji.

Není tedy tak úplně pravda, že “co je dnes konspirace, to bude zítra realita.” Správné tvrzení je spíše “co je dnes konspirace, to bude zítra realita – pokud to odpovídá viditelným trendům.”

Ministerstvo školství bojuje proti genderové nerovnosti. Dotknout se to může i učebnic

12. 2. 2021

Britská herečka opustila islám a její život se fakticky stal čekáním na smrt. Jde jen o to, kdo, kdy a jak naplní rozsudek smrti, který si podle islámu (podle všech jeho verzí) zaslouží.

12. 2. 2021

Praskl skandál, jakých ještě bude přibývat. Newyorský ultralevicový guvernér Cuomo, známý mimo jiné horlivou podporou BLM, se přiznal, že nechal falšovat statistiky, aby zakryl skutečný počet smrtí na covid. Nejprve nechal umírat lidi a pak pronášel plamenné projevy, že to Trump podcenil. Kdepak, nejdřív to podcenili Demokraté.

Počítejme s tím, že podobné skandály budou propukat na celém světě, včetně České republiky. Jenže česká vláda má nově výhodu, že může snadno svalovat odpovědnost na opozici.

Breitbart.com: Andrew Cuomo’s Aide Admits NY Hid COVID-19 Nursing Home Deaths to Avoid Federal Investigation

12. 2. 2021

K nadcházejícímu procesu s Walterem Kraftem:

Pokud bude Walter Kraft odsouzen, otevírá to cestu k odsouzení každého, kdo by chtěl analyticky přemýšlet o masové migraci a o soužití Evropy s islámem. Příště může přijít na řadu kdokoliv z výše jmenovaných. A s nimi Benjamin Kuras, Jan Keller, Alexandr Tomský… a možná i Václav Klaus starší.

Proto stojí za to proces pečlivě sledovat. Mohl by totiž být milníkem na cestě ke světu, kde si nebudeme kupovat zajímavé knihy, ale potají předávat samizdaty. Raději osobně než e-mailem.

Otázka týdne: O co jde v procesu s Walterem Kraftem

11. 2. 2021

Blahopřejeme občanům ve Spáleném Poříčí. Vrací se jim tam polepšený džihádista. Jeho polepšení se sice trochu podobá těm polepšeným, co v posledních letech zabíjeli ve Vídni a v Londýně, ale tím si nenechte kazit náladu. Hlavně nedělejte nic, co by si mohl vyložit jako urážku své víry.

Džihádistovi z Plzeňska soud odpustil zbytek trestu

11. 2. 2021

Správná otázka kolem Rycheckého vyznamenání zní: Jak se o tom vůbec mohlo uvažovat? Čím si to ten člověk zasloužil? To stačí být celoživotním papalášem?

Kdyby jeho ústavní soud vynášel nějaké obzvlášť moudré výroky, které by v zemi vytvořily důvěru ve spravedlnost či lepší morální atmosféru, pak by si vyznamenání zasloužil. Kdyby jako člen vlády pro legislativu způsobil, že by se lidem žilo mnohem lépe, než před jeho působením, pak by si vyznamenání zasloužil. Ale takhle? Je za ním vůbec práce, který by ospravedlnila peníze, které za něj daňoví poplatníci utrácí?

A to speciálně v roce, kdy personál některých nemocnic podává výkon, nad jakým se tají dech (a přirovnání k vojákům u Stalingradu by nebylo přehnané). Jsou na pokraji sil, a někteří umírají. Sem mají směřovat státní metály!

Nebo k majitelům firem, kteří v téhle extrémně těžké době dokázali udržet pracovní místa. To je na vyznamenání.

Ale papapáš, který se prointrikoval až do čela nejvyššího soudu a prosazuje tam vlastní zájmy? To je výsměch.

10. 2. 2021

CIA chce proti Trumpovým voličům postupovat stejně rozhodně jako proti Al Kajdě. Mohou tedy Trumpovci počítat, že budou vyzbrojeni, dostanou spoustu peněz a další podporu?

10. 2. 2021

“Češi vytvořili pilnou maloměstskou třídu, která si byla vědoma svých hranic. I dnes k nám vzhlížejí se vztekem, ale zároveň s bezmezným obdivem. My Češi nejsme určení k vládnutí.”

To jsou slova Adolfa Hitlera (citováno z čítanky Svět včerejška, dneška a …, kterou sestavil Petr Žantovský). Ale když člověk čte poslední výlevy pana Teličky nebo politiků za Piráty či TOP09, má pocit, jako by je Adolf Hitler vychovával.

10. 2. 2021

Martin Konvička naprosto skvěle. To, co vidíme, není žádné “otevírání očí”, ale pád do temné středověké iracionality. Čímž myslím tupou a pověrčivou stránku středověku, nikoliv filosofy a výzkumníky v klášterních školách.

Je-li naší prioritou zabránit islamizaci a výměně obyvatelstva, je to tragický vývoj. Vzdáváme se toho jediného, v čem má naše civilizace nad islámem převahu. A vzdáváme se také možnosti hájit vlastní zájmy (rozuměj zájmy národní a zájmy nižších tříd), protože ty zájmy jsou překryty fantazijně-pohádkovými vyprávěnkami.

Martin Konvička: Rozklad a iracionalita

S postupujícím Rozkladem je zajímavé sledovat nárůst naprosto iracionálních postojů v táboře “chřipečkářů” – některé třeba i s reálným prazákladem (různé medicínské testy se skutečně mohou mýlit, generál Flynn i pedofil Epstein jsou/byly reálné postavy, vláda skutečně občas lže a věčně krade, zavírání hospod nepomůže při otevřených fabrikách a hranicích, ve Wuchanu skuteně dělali virologický výzkum, Bill Gates skutečně přednesl pár úvah o pravděpodobnosti pandemie…), jiné jsou zcela mimo a odkazují na časy před-vědecké, na magické myšlení Kopčema s Veverčákem, středověkých zaříkávačů a upalovačů čarodějnic. Pokračování zde.

10. 2. 2021

Správné řešení současné debaty je prodloužit mimořádný stav (a ideálně zpřísnit opatření) za předpokladu, že:

a ) vláda bude garantovat očkování všech, kdo mají zájem, do konce dubna.

b) vláda vyplatí dostatečné kompenzace podnikům a podnikatelům postiženým situací.

Jestliže Babiš žádá o prodloužení stavu, a zároveň říká, že razítko evropské komise na vakcíně je pro něj důležitější než české životy, tak se jedná o naprostý výsměch.

10. 2. 2021

“Lovci trolů” ze Semantic Vision pomáhali několik měsíců ministerstvu zdravotnictví s komunikací. Měli pomoci, aby lidé pochopili, o co jde a chovali se ukázněně. Strategie byla jednoduchá – tvrdit, že za všechno může Putin. A světě, div se! Ono to nefungovalo! To, co ministerstvo předvádí, je nehorší komunikační průšvih od roku 1989. Mimo jiné to vedlo k výraznému zhoršení situace, k horšímu zahlcení nemoc a k více mrtvým.

Ale na závěr jedna dobrá zpráva. Semantic Vision budou pracovat pro Bidena.

Semantic Visions ukončí spolupráci s vládou, proti dezinformacím bude bojovat v USA

10. 2. 2021

Pánové, myslíte, že vás elektronický souhlas zachrání? Omyl! Stačí, aby slečna prohlásila, že si to v polovině aktu rozmyslela (druhá polovina je tudíž znásilnění), a jsme, kde jsme byli. To už víc pomůže, pokud se začnete vnitřně cítit příslušníkem diskriminované rasy či etnika.

V Dánsku spustili aplikaci k udělování souhlasu se souloží

10. 2. 2021

Netajím se názorem, že na řadu problémů současnosti nabízí konzervativní levice mnohem přesvědčivější odpovědi než pravice upadlá do strnulých dogmat (a žijící myšlenkově na začátku 80. let).

To ale rozhodně neznamená, že by měla pravdu ve všem. Třeba přehnaná důvěra ve státní byrokracii. Že soukromé a korporátní subjekty mají tendenci upřednostňovat svůj zisk před obecným zájmem, to je jasné. Jenže z toho vůbec nevyplývá, že by státní úřady a podniky musely jednat poctivě a ve prospěch národa. Sice nevytvářejí zisky, ale mají své rozpočty a pravomoci. Rozdávají zakázky, a snaží se získat stále víc. Úřady jsou často se svými korporátním dodavateli tak srostlé, že je těžké rozeznat hranici.

Nevěřte tomu, že “státní” musí být automaticky znamenat “lepší”. Vše je zapotřebí kontrolovat stejně bedlivě.

(mimochodem, je o tom celý podobor ekonomie – teorie racionální volby. Jeden z mála, se kterým má smysl ztrácet čas).

9. 2. 2021

Mnozí pokládají za samozřejmé, že epidemie musí po čase odeznít sama. Nemusí! Může taky zničit civilizaci. Stejně jako jiní předpokládají, že masová migrace skončí tak nějak sama od sebe. Že islamizace dosáhne svého vrcholu a nebude postupovat. Že se klimatičtí šílenci zklidní. Že to genderové magory přestane bavit.

Ano, může se stát, že některé ty věci odezní samy. Ale nemusí tomu tak být. Máme z dějin příliš mnoho příkladů, kdy se takové věci nepodařilo dostat pod kontrolu, národ zanikl, a na uvolněné území se nastěhoval někdo úplně jiný.

Martin Konvička: Co dovede epidemie

V poslední době hodně myslím na “ztracenou amazonskou civilizaci” – jeden z nevětších vědeckých objevů dekády, který ale přechází nepovšimnut, protože se toho prostě děje příliš. Pokračování zde.

9. 2. 2021

V debatě s Ivanem Davidem konstatujeme, že už před více než 50 lety tvrdili někteří tehdy módní intelektuálové, že dojde ke zhroucení civilizace – v důsledku vyčerpání zdrojů nebo znečištění.

Ekologická katastrofa je pořád v nedohlednu, ale ke zhroucení civilizace došlo. Z úplně jiných důvodů, které těm starým intelektuálům vůbec nepřišly na rozum. Vlastně oni sami jsou mezi těmi důvody.

9. 2. 2020

Z Vidlákova komentáře:

A kdyby nebyl koronavirus, přišlo by za čas něco jiného. Problémem je, že ty mraky lidí na ministerstvech, úřadech i korporacích se už dlouho zaměstnávali sami navzájem nesmyslnými úkoly, tak dlouho si vymezovali kompetence a zaváděli promyšlené brzdy a protiváhy, až to skutečně vybalancovali. Tak dlouho se bojovalo s korupcí, až se podařilo každý úkol tak zkomplikovat, že…… všechno je komplikované, na všechno jsou pravidla, která se dělala v době a s vědomím, aby se náhodou neukradly nějaké veřejné peníze. Neukradnou se… ale také se nedají použít.

Je tu někdo, kdo si myslí, že kdyby s koronavirem nebojoval Babiš, ale třeba Bartoš, tak by to šlo líp? Věří tady někdo tomu, že Fiala s Pekarovou by to dělali chytřeji, lépe, šikovněji, že by také nepřešlapovali na místě, ale nějak by ten systém rozstřelili, vytyčili směr, zvolili variantu a pak šli v čele a přijali za to odpovědnost? Pochybuju o tom. Dokonce klidně připustím, že by ani nejednali hůř. Jednali by úplně stejně, protože nic jiného se v tomto státě s jeho tlaky nedá dělat. A kdyby se to neukázalo na epidemii, ukázalo by se to na jakékoliv jinačí krizi. Chyba je v samotném systému. Třicet let jsme budovali něco, co v kontaktu s relativně malým problémem zcela kolabuje na všech stránkách. Kolabuje to po politické, zdravotnické i ekonomické stránce. A to jsme cinkali klíči, protože jsme chtěli robustní zdravotnictví, robustní ekonomiku a politiku, která by něco uměla.

A tak přešlapujeme na místě, potápíme se do sraček a nejsme daleko od chvíle, kdy už bude většině lidí jedno, jakým směrem se vydáme, jen když nebudeme stát na tom stále stejném eklhaft místě.

Vidlákovy kydy: Přešlapování mezi chaosem a vůdcem

9. 2. 2021

Když se tady občas pošklebuju různým fantazijním (konspiračním) vyprávěním, nemůžu vynechat naprostou špičku toho oboru. Bakalovo nakladatelství Economia. Co je proti nim nějaký QAnon!

Tentokrát zjistili, že za vývojem vakcíny je tajný Putinův plán na ovládnutí světa. Putin se ale prozradil tak, že dal své vakcíně název Sputnik. Bakalův analytický tým si toho okamžitě všiml.

Když k tomu dodáte, že Rusové vyrábějí vlastní čipy… jestli vám to není jasné, tak už jste očipovaní.

8. 2. 2021

Zatímco většina občanů má starostí nad hlavu, zoufalá vláda se pokouší přežít aspoň nejbližší týdny, a komentátoři žijí epidemií, různí malí i větší ničemové nezahálí. Ve sněmovně je momentálně předloha zákona, která umožní zlikvidovat lokální železnice (i když jsou zájemci o jejich provozování) a nahradit je cyklostezkami.

Mimochodem, až vám někdo bude vykládat, jak musíme být vděční za evropské peníze, připomeňte mu likvidaci lokálních tratí.

Záhada lokálek: Neomezená likvidace regionální železnice? ANO…

8. 2. 2021

Tak Švédové nemohou doma luxovat, protože jejich energetická soustava neutáhne už ani úsporné vysavače. Ale jestli někdo čeká, že je to přiměje změnit energetickou koncepci, mýlí se. Naopak – likvidace tradičních zdrojů energie bude probíhat stále rychleji. Nejsou schopni se zastavit. Stejně jako nejsou schopni řešit otázky bezpečnosti, zastavit migrační pohromu, ztrátu kontroly nad celými čtvrtěmi a řádění genderových zločinců.

Dokonce ani poté, co začnou vypínat proud i v luxusních čtvrtích, se směřování nezmění. Příslušníci elit budou hrdě deklarovat, že kvůli Grétě se rádi omezí. Někteří si pořídí do sklepa dieselagregát, ale někteří ani to ne.

To je to, co mám na mysli, když píšu o tom, že režim směřuje ke zhroucení. Klesá jeho schopnost vyřešit jakýkoliv problém. Rozpadá se jeho schopnost zařídit běžné fungování státu (kromě toho, co ještě jede setrvačností). Bude klesat i jeho schopnost potlačovat politickou opozici.

Bude ale ta opozice připravena? Nebude příliš rozhádaná? Nebude zaneprázdněna lovem vesmírných ještěrů, a odhalováním tajných pedofilních jeskyní? A bude mít vůbec představu, co by se mělo konkrétně změnit?

7. 2. 2021

Kochovi, jedni z největších (nebo vůbec největší) sponsoři Republikánské strany, tlačí na volnou migraci. V tom je obsažena celá americká politika.

7. 2. 2021

Procházím čítanku klíčových textů k druhé světová válce a německé okupaci, kterou sestavil Petr Žantovský. Naprosto skvěle, mimochodem. Je tu mimo jiné relativně podrobný návod Konrada Henleina, jak během jedné generace úplně zlikvidovat český národ (aby zcela zmizelo etnikum, jazyk i kultura). Navrhuje mimo jiné “oživit starý český antisemitismus.” Přitom u Němců pokládal antisemitismus za pozitivní, nicméně pro Čechy měly být antisemitské postoje zničující (podle Henleina).

Plácnutí do vody? Nebo si všimnul něčeho důležitého?

7. 2. 2021

Prolomení hradeb vyšlo už před třemi lety, stala se z něj nejprodávanější sociologická kniha v českých dějinách, ale cenzurní případy neustávají.

Naposledy v Městské knihovně Tábor. Jeden můj čtenář knihu koupil a knihovně daroval. Zástupci knihovny mile poděkovali… a po roce čtenář zjistil, že kniha není zařazena do fondu. Jak mu vysvětlila ředitelka knihovny Eva Staněk, nejmenované pracovnice knihovny prý usoudily, že by takovou knihu nikdo nechtěl číst, a ona jejich rozhodnutí respektuje.

Přitom se za celé ty roky nikomu nepodařilo najít v té knize cokoliv závadného. Předmluvu napsal profesor Keller, nejváženější postava české sociologie. Dílo má pozitivní recenze od univerzitních profesorů, diplomatů a předních intelektuálů – nehledě na masový úspěch u čtenářů.

Všimněte si toho, že předmětem útoků se stávají ty nejlepší věci. Zjevně je za tím strategie (ať už zamýšlená či nezamýšlená) vytvořit obraz světa, ve kterém existuje pouze tupá multikulturní propaganda a naprosto příšerné fantazijně-konspirační vyprávění (které často vyvracím na svém facebooku). Jinak by totiž sluníčkáři museli přiznat, že jsou intelektuálně méněcenní a že nemají žádnou osobnost, kterou by mohli postavit proti profesoru Kellerovi, Ivanu Davidovi, Martinu Konvičkovi, Iloně Švihlíkové a dalším. A že nemají ani knihu, kterou by mohli postavit proti Prolomení hradeb nebo Cestě z nevolnictví.

7. 2. 2021

Každý se někdy dopustí omylu. Ale pak už se to liší.

a) Jedni si položí otázkou, proč jsem se dopustil omylu, jaká myšlenková chyba za tím byla a v čem bych měl myslet jinak.

b) Druzí věnují energii zdůvodnění, proč jsem měl vlastně pravdu.

Ti první rostou, učí se a zlepšují se. Za deset let budou mnohem chytřejší než dnes. Ti druzí budou až do smrti opakovat stejné chyby. Ale budou mít pocit nadřazenosti nad těmi, kdo domněle nevědí.

6. 2. 2021

Ještě k americkým volbám. Donald Trump zabodoval u menšin jako ještě žádný republikánský prezident před ním. Jenže ztratil u dvou skupin, díky kterým vyhrál v roce 2016.

a) bílou dělnickou třídu

b) důchodce.

To první souvisí s tím, že bílá dělnická třída čekala mnohem víc levicový ekonomický program (v roce 2016 ho Trump sliboval). Tu druhé s covidem – Trumpovi voliči se rozštípli na covidoalarmisty a covidoskeptiky. Trump získal ty druhé, ale ztratil ty první.

Covid je dočasná záležitost, ale to druhé potvrzují i analytici z Trumpova týmu. Dokud se patriotické hnutí nezbaví pravicového pohledu na ekonomiku, nemá šanci na úspěch.

Election Analysis: Trump ‘Suffered His Greatest Erosion with White Voters’

7. 2. 2021

Včerejší otázka týdne byla o sledovacích technologiích:

Situace se logicky zhoršuje i v tom smyslu, že co bylo dříve jen v možnostech tajných služeb a několika největších světových korporací, to si dnes mohou dovolit i menší úřady. A stále menší firmy. Na konferenci connect:ID ve Washingtonu, kde jsem byl před pár lety, předložili výrobci sledovacích zařízení úžasnou vizi, podle níž má každý supermarket, půjčovna a poliklinika shromažďovat biometrické údaje svých zákazníků. Prý to umožní čelit podvodům a prý to umožní poskytnout zákazníkům lepší služby. Jenže ono to také umožní, aby se k těm citlivým údajům dostal každý šikovnější zloděj.

Že mne sleduje americká tajná služba, s tím se snad ještě někdo smíří. Ale že si ty tajné informace mohou koupit moji kolegové na pracovišti, to už je jiná káva.

Otázka týdne: Jak se mohou občané bránit všudypřítomnému sledování?

6. 2. 2021

Konečně!!! Včera bylo pozdě, každý den zpoždění znamená minimálně 100 mrtvých a další bankroty.

Na tomhle vidíme ten rozdíl mezi Babišovou vládou, která je neschopná a zkorumpovaná. Její opatření jsou neobratná a místy iracionální, ale nakonec přece jenom něco podnikne. A mezi vládou premiéra Bartoše nebo premiéra Fialy, která by nechala zemi devastovat tak dlouho, až na nás zbude něco od amerických firem.

Zároveń vyjadřuji zklamání nad SPD. Místo, aby už několik týdnů tlačila premiéra tímhle směrem (dovezte Sputnik), nechala se strhnout konspiračními skupinami zcela izolovanými od většinové veřejnosti. K Trikoloře se už nevyjadřuji, to je ztráta času.

Babiš a Prymula už dělají ruské vakcíně cestu do Česka

6. 2. 2021

Německo: Aktivista za práva muslimů a proti “pravicovému extrémismu” chystal bombový útok. Jak jinak. Ale extrémisté jsou ti druzí.

5. 2. 2021

“Alexej Navaľnyj patrí medzi ultranacionalistov a v zásadných otázkach nemá odlišné názory od Putina. Uvítal anexiu Krymu. Podporoval vojnu v Gruzínsku, vyzýval na vyhostenie Gruzíncov z Ruska a používal na nich hanlivé, podľa niektorých pozorovateľov až rasistické výroky (nazval ich hlodavcami). Burcuje za anexiu Podnesterska. Navrhuje ukončiť federálne dotácie Čečencom a iným menšinám. Má silné protimigrantské názory a zúčastnil sa na každom jednom tzv. Ruskom pochode, ktorý spája všetky ultranacionalistické prúdy vrátane fašistov. Podporuje deportáciu nelegálnych prisťahovalcov a zavedenie vízového režimu pre krajiny strednej Ázie. Zároveň schvaľuje Stalinovu politiku deportácií etnických skupín v rámci bývalého Sovietskeho zväzu. Jeho názory ruských liberálov poburujú”.

Proč Západ podporuje právě takového člověka? Protože kdokoliv podezřelý ze sympatií ke globalismu by v Rusku neměl nejmenší šance získat podporu veřejnosti. To je země! To je národ!

Časopis Argument: Kto je Alexej Navaľnyj?

5. 2. 2021

“Za ničivou sílu hurikánů může globální oteplování” (Český rozhlas). “Požáry a hurikány nabývají na síle” (Hospodářské noviny). “Změna výrazně posílí hurikány”(Česká televize). “Hurikány budou častější a déle trvající” (CzechSight). “Klimatičtí skeptici cenzurují zprávy o tom, že přibývá extrémního počasí, jakou jsou hurikány” (Enviweb).

Experti a politici mají jasno, ale statistiku obelstít nemůžete. Pokud nefalšujete data. Ve skutečnosti těch hurikánů nepřibývá, ale razantně ubývá, a navíc klesá jejich ničivost.

A Remarkable Decline in Landfalling Hurricanes

5. 2. 2021

Z únorového eseje na Nové republice:

Dvojí metr není podobná porucha v systému, jako když boháč přistižený při rychlé jízdě vtiskne policistovi hrst bankovek. Dvojí metr je viditelný a zásadní rys společenského a politického zřízení. Režim jasně deklaruje, že pro pány platí jiná pravidla než pro nevolníky.

Petr Hampl: Ústavní soud, Nancy Pelosi a dvojí metr

4. 2. 2021

Vytrvalost se vyplatila. Cenzoři Facebooku mi po odvolání schválili reklamu!!!

 

4. 2. 2021

Vdově po džihádistickém vrahovi zaplatila britská vláda právníky za 27 tisíc liber. Pozůstalým po jeho obětech pomoc odepřela.

4. 2. 2021

Ruská vakcína vypadá skvěle. Česká vakcína taky mohla vypadat skvěle, kdyby v 90. letech nepřevládlo stanovisko, že když se výzkumné ústavy finančně nevyplácejí, tak je prostě zavřeme. Takže vládní rozpočet ušetřil nějaké peníze, dnes jsou z toho ztráty stovek miliard, tisíce zničených životů a čekáme na očkovací drobečky, které upadnou od jiných stolů. Ekonomickou racionalitou ke všeobecnému zbídačení.

Technet: Výsledky klinické studie vakcíny Sputnik

3. 2. 2021

Jan Keller:

Lidové vrstvy jsou pod dvojím ohněm. Zatímco pravicoví liberálové ruší jejich sociální práva, ti levicové k tomu přidávají obvinění z xenofobie. Levice chce globalizaci využít k tomu, aby byl lid nahrazen mozaikou všemožných menšin. Pravice chce globalizaci využít k tomu, aby zisky maximalizovala mimo svůj národ, který je v globální konkurenci příliš drahý.

3. 2. 2021

Europoslanci Pirátů, TOP09 a KDU-ČSL hlasovali pro zavedení sankcí proti ČR za nepřijímání migrantů, včetně džihádistických teroristů.

3. 2. 2021

Na rozhodnutí ústavního soudu může být jediná rozumná odpověď. Prostě ho ignorovat. A od této chvíle ignorovat všechno, co ústavní soud řekne.

Jednoduše proto, že ústavní soud přestal předstírat neutralitu, a přestal předstírat úctu k právu, ústavě a základní morálce. Proč bychom se měli rozhodnutí takového soudu podřizovat? Kolik policistů má ústavní soud? Kolik má vojenských jednotek?

Moc ústavního soudu se vlastně opírá o jediný pilíř – o premiérovu zbabělost. Myslíte ale, že premiér Bartoš ten soud respektovat bude? (pokud dostane z ciziny jinou instrukci).

Nejde o to, který způsob přepočítávání je lepší a který ústavnější. Jde o to, že ústavní soud zasáhl do fakticky probíhajících voleb a upravil pravidla na míru jednomu subjektu – tomu, se kterým osobně sympatizuje předseda nejvyššího soudu.

Posunul tak zemi do stavu, kdy před každými volbami budou upravována pravidla – pokaždé tak, jak to bude potřebovat ta správná vybraná strana. Takhle okázale nepohrdali principem svobodných voleb ani komunisté ve svých nejbrutálnějších letech.

3. 2. 2021

Porozumět pozdním fázím předlistopadového režimu je pro nás tak důležité jako máloco jiného. Nemyslím oficiální komunistická prohlášení, o ta nejde. Potřebujeme detailně a hluboce porozumět tomu, jak to skutečně chodilo. A zejména mechanismům, které hrály roli. Výsledky, kterých ten režim dosáhl, jsou totiž v některých ohledech omračující. Zdá se přitom, že těch výsledků bylo dosaženo spíš navzdory tehdejším vládcům než díky nim.

Jenže to dopadlo jako pokaždé, když se do něčeho pustí státní byrokracie napojená na globalistické kruhy. Místo skutečného zkoumání si platíme organizované lhaní.

Jiří Jaroš to píše naprosto přesně:

Tyto instituty (Ústav pro studium totalitních režimů a Zákon o protiprávnosti komunistického režimu) nebyly zřízeny – a nikdy ani neusilovaly – pro objektivní zkoumání historie novodobé republiky.

Byly zřízeny za jediným objektivním účelem – pro přísnou, nekompromisní cenzuru jakýchkoli badatelských a mediálních projevů, zabývajících se obdobím především lidově demokratického a později socialistického režimu.

Jiří Jaroš Nickelli: Ani zákon, ani tzv. ÚSTR nemohou, ani vyložit, ani cenzurovat, ani politrucky přepsat historii republiky!

2. 2. 2021

Ministerstvo školství seškrtalo látku ve fyzice, chemii a přírodovědě. Jedná se o už několikáté omezení učiva od roku 1989. Ta stejná vláda pak utrácí miliardy za podporu přechodu ekonomiky na hi-tech obory.

Ministerstvo upravilo učební plán ZŠ, důraz klade na informatiku. V učivu se bude škrtat

2. 2. 2021

Podal jsem trestní oznámení na člena Rady České televize Zdeňka Šarapatku. Na svém twitterovém profilu mě označil na pořadatele neonacistických srazů, přestože si může snadno dohledat, že jsem nikdy v životě žádný neonacistický sraz nepořádal (a dokonce ani nenavštívil).

Pokud se nenajde policista s odvahou ho stíhat, budu pokračovat občansko-právně. Moje trpělivost s tímhle typem grázlů skončila.

2. 2. 2021

Tak, jako nezabráníš jablkům, aby padala na zem, nezabráníš penězům, aby se hromadily,“ napsala mi jedna čtenářka a vyjádřila tím názor mnohých dalších.

Pokud by to byla pravda, bylo by to nesmírně vážné. Z neomezené koncentrace kapitálu vyplývá spousta problémů – od chudnutí většiny populace přes ztrátu občanských svoboda až po rozpad společnosti, kolaps civilizace a dokonce likvidaci současných etnik.

Jak bylo poznamenáno v jiné debatě, společnost s neomezenou koncentrací kapitálu je orientální despocie. Západ vždy dělalo Západem to, že tomu dokázal zabránit. Jen díky tomu se stal prostorem svobody a prostorem tvořivosti a inovací.

V podstatě v každé historické společnosti existovaly nějaké zábrany proti koncentraci kapitálu. Naše současné uspořádání je výjimečné tím, že takové zábrany nemá.

Otázka týdne: Je možné zabránit neomezené koncentraci kapitálu?

1. 2. 2021

Po čase konstruktivní řešení (tentokrát od Vidláka):

Nezaznamenal jsem ani od Volného, ani od Klause, ani od Okamury ani od nikoho jiného ani tak triviální úvahu, že školy se mají otevřít, aby žáčci nebyli blbí, ale zároveň je třeba poslat všechny učitele nad šedesát let, curkovkáře, vysokotlakáře a prodělavší rakovinu domů, aby se mohli chránit. Nezaznamenal jsem žádnou podobnou iniciativu ve smyslu, že by takové ochranné pravidlo mělo platit třeba pro všechny postarší kuchaře v restauracích, všechny cukrovkářské pingly nebo všechny baby před důchodem, které prodávají lístky v pokladnách u vleků. Že se třeba nemají zavírat profese, ale mají se na (placené) volno poslat všichni, kdo jsou koronavirem ohrožení.

Takže tímto vyzývám všechny politické chřipečkáře, aby okamžitě a neodkladně zabrali Hanzelovi Desítce mikrofon a pustili od řečnického pultíku do České televize revoluční návrh s pracovním názvem Covid Ohrožení, který by zcela otočil zavedená opatření a zajistil Okamurovi politické body napříč celým voličským spektrem. Aby se ochrana zdraví nedělala zavíráním restaurací, ale placeným volnem pro všechny ohrožené.

Vidlákovy kydy: Jak to udělat?

1. 2. 2021

“Různým plodinám a zvířatům se daří lépe na jednom místě a na druhém tolik ne. Z tohoto pohledu dává smysl, že se různé potraviny dováží a vyváží. Z tohoto úhlu pohledu je volný obchod správný,” napsal mi nedávno jeden čtenář.

Z pohledu ekonomických učebnic je to možná správně, jenže – protože mám za sebou nějaké debaty se zemědělci – tak vidím i druhý aspekt. Když pěstujete všude všechno, tak střídáte plodiny, a půda si udržuje kvalitu. Když pěstujete jenom to, čemu se ve vašem kraji nejlépe daří, tak půdu zničíte.

Proto začala skutečná devastace české půdy a české krajiny až v 90. letech, kdy se zemědělci nemohli řídit podle potřeb půdy, ale museli se přizpůsobovat poptávce.

1. 2. 2021

Na Georgtownu se učí, že otroctví není jednoznačně špatné. Pokud je zakotvené s islámském právu.

1. 2. 2021

“Západ se může stát kořistí jiných civilizací,” říká profesor Budil. A to je to, co jde. Ne o to, že mocenská elita utlačuje obyčejné lidi, a má s nimi špatné úmysly. Vždycky to bylo tak, že ti nahoře utlačovali ty dole. A vždycky to tak bude. Ať už je ta elita viditelná nebo tajná.

Tady jde o to, že celý náš svět může zmizet (včetně těch elit) a být nahrazen dalším Afghánistánem nebo Pákistánem. Nevratně. To je to, co vidíme postupovat ve Velké Británii, Francii, Německu a jinde.

Kéž bychom čelilil “jenom” snaze nás otročit. Je to mnohem mnohem horší.

1. 2. 2021

Martin Konvička: “Totální lockdown je třeba odlišit od semi-lockdownu ve kterém žijeme již mnoho měsíců. On účinný je, můžeme od něj očekávat jen stabilizaci počtu úmrtí. Díky němu již několik měsíců neumírá o moc více obyvatel, než během 2. světové války…”

at, že bude napadena. Samozřejmě tam neměla co dělat, co je jasné. Ale být na nesprávném místě není ospravedlněním vraždy.

Potvrdí-li se, že ji zavraždil člen Penceho ochranky, bude to více než symbolické. Tzv. solidní konzervativci Penceho typu podráželi Trumpovi neustále nohy, pokoušeli se za jeho zády prosazovat šílenosti typu volné migrace, a v klíčových chvílích se otočili proti němu.

Svým způsobem představují větší problém než radikální anticivilizační levice. Přímé otevřené zlo je jasně viditelné. Tzv. solidní konzervativci ale předstírají opačný postoj, brání vzniku autentického lidového hnutí, ale když dojde na lámání chleba, stejně je to “elita versus nižší třídy”. Republikán nebo Demokrat, žádný rozdíl.o ostatní jsou vlastně jen doplňkové nástroje.

Takže jak postupuje česká vláda? Správně! Zavádí všechna možná i nemožná opatření, neustále je mění, ale s mluvit s lidmi se neobtěžuje.

Petr Hampl: Profesionální mluvkové neumí mluvit