Ivan Hrbek: Prognóza dalšího vývoje kolem covidu

Kdesi padl dotaz, jak bude v září a říjnu. Tož když už jsem to sepsal……… On někdo netuší, jak to bude? No jako přes kopírák z minulého září, října a listopadu. Jediným rozhodujícím prvkem jsou totiž volby v prvním říjnovém týdnu.

Možná si někdo vzpomene, co jsem napsal přibližně před rokem a co se přesně (no, plus minus pár dnů a pár stovek mrtvých) splnilo. Pohledám a zkopíruju na konec komentáře. A ty rozdíly letošního podzimu proti minulému? Zásadní rozdíl bude jen jeden, a to nepříliš výrazný. Máme totiž naočkovanou část ohrožených skupin populace, proto bude méně mrtvých.

Bohužel, proočkovanost ve skupinách řekněme 65+ nedosáhla potřebné výše, takže mrtví tam budou.

Bohužel, proočkovanost ve skupinách řekněme 65+ nedosáhla potřebné výše, takže mrtví tam budou. Další problém je, že to dodá argumenty typu: Umírají i staří, kteří jsou “všichni” očkovaní. A do toho si užijeme agresivnějších mutací, proti kterým chrání (proti těm co zatím existují) vakcína od Fízru. Ale náruživí dovolenkáři a hrdinové jich sem přitáhnou tolik, že fakt bude sranda.

Opatření, která by to mohla přibrzdit, přijdou až po sečtení hlasů v půlce října, nepřibrzdí nic, protože je nikdo nebude dodržovat a soudy je zruší. Důchodová reforma prostě bude. Ale těch loňských podzimních 250 mrtvých denně to nebude, odhaduji (ale opravdu odhaduji, řádově méně, čili v nižších desítkách. Třeba 15, nebo jedenadvacet….

No a to kopie rok starého statusu, která to přesně popisuje: Je to část textu z 13. září 2020. A psychicky labilní osoby, které pracovně nazývám antirouškaři a antivaxery, by ho raději neměli číst. Proto na jejich komentáře nebudu reagovat… Samozřejmě, dnes je červenec, takže ty 4 týdny do voleb ještě nejsou, spíše 8 nebo 9. Podstata se však nemění. (kopíruji):

A do toho si užijeme agresivnějších mutací, proti kterým chrání (proti těm co zatím existují) vakcína od Fízru.

“Aktuální situaci ovlivňují volby, které jsou za 4 týdny. Babiš nic neudělá, protože nechce naštvat lidi nějakým uzavřením čehokoliv a bude doufat, že ten průšvih do voleb ututlá. Hamáček by se rád pasoval do role zachránce národa a bude na něj kout jeden podraz za druhým. Tím pádem bude vláda paralyzovaná (což už je delší dobu), opatření bude chaoticky vypouštět Vojtěch a Babiš je bude podle ohlasu veřejnosti rušit. Opozice bude kritizovat vládu za nečinnost nebo chaotickou činnost a výjimečně bude mít pravdu. A Babišovi to vyjde, nečinnost za něj obhájí chřipečkáři a antirouškaři tvrzením, že žádná nemoc neexistuje a testováním se nahání strach ovcím.

Ve skutečnosti bude prudce růst počet nakažených a OD POLOVINY ŘÍJNA tj. 4 týdny po nakažení a týden po volbách začne stejně prudce růst počet mrtvých. Z aktuálního jednoho až třech úmrtí denně (s kovidem, ne na kovid) půjde na deset denně koncem listopadu a 100 denně o Vánocích. Jakákoliv opaření přijatá po volbách a navíc odmítnutá zbujařenou veřejností to nezachrání.”

Doplnění Petra Hampla: Doporučuji číst Ivana Hrbka velmi pozorně. Protože jedna věc jsou stejné trendy (ve smyslu tvarů křivek), druhá věc absolutní čísla. Jestli denně umírá 300 lidí a jestli jich umírá 15 (a z toho nanejvýš jeden očkovaný), to je hodně významný rozdíl.

2 komentáře: „Ivan Hrbek: Prognóza dalšího vývoje kolem covidu

 • 25. 7. 2021 (13:48)
  Trvalý odkaz

  Upřímně řečeno, potkal jsem spoustu lidí z celého spektra na jedné straně od očkovanců a rouškařů až po skalní odmítače očkování a roušek, ale ještě jsem se nepotkal s člověkem, který by tvrdil, že žádný covid neexistuje. Možná se pár takových vyskytuje na internetu, ale tam si člověk nemůže být jistý, jestli to nejsou provokatéři, kteří mají svojí evidentní mimózností dodat argumenty druhé straně.

 • 19. 7. 2021 (15:39)
  Trvalý odkaz

  Bohužel antivaxeři a různí jiní popírači zapomínají na obrovskou skupinu lidí, kteří zatím očkovaní nemohou a které je opravdu špatný nápad promořit. Je to to nejcennější co každá jen trochu funkční společnost má a co se rozumní lidé snaží nejvíce chránit. Jsou to děti. Pokud by měly chodit normálně od září do školy, je třeba se viru zbavit. Jinak než očkováním to neumíme (jinde to zvládli testováním a karanténami před rokem).

  Tak snad ty školy včas zavřou (volby nevolby) a nebo se stane zázrak a vláda aspoň zvládne zorganizovat a připravit plošné PCR testování ve školách.

Komentáře nejsou povoleny.