Konec benzínové éry

Tak nám zakázali benzínové auťáky. Pokud si kladete otázku, jak to chtějí zařídit, aby bylo dost elektřiny a dostatečná infrastruktura pro nahrazení současných automobilů elektromobily, tak si kladete otázku úplně zbytečnou. Předsedkyně Evropské komise se už jasně vyjádřila, že elektromobily nebudou pro každého. A protože s nimi budou jezdit jen ti nejbohatší, nebude problém s produkcí elektřiny ani kapacitou nabíjecích stanic. Jak prosté!

Samozřejmě to vyvolá nějaké problémy. Třeba rodiny s více dětmi přestanou jezdit na výlety. Se všemi velkými nákupy budeme závislí na donáškových službách. Ale především se miliony lidí nedostanou do práce. Tudíž další impulz k vylidňování venkova a sestěhovávání do velkých měst. Ale to všechno přece má jednoduché řešení! Sestaví se další komise, vytvoří další úřady a zaplatí další neziskovky. Tak se to osvědčilo u všech předchozích problémů. I tentokrát bude dosaženo stejných výsledků.

Ale to všechno přece má jednoduché řešení! Sestaví se další komise, vytvoří další úřady a zaplatí další neziskovky.

Mimochodem, všimněte si, jak naivní byli ti, kdo odhadovali, že válka na Ukrajině odloží Zelený úděl k ledu. Ve skutečnosti řešili otázku, jestli by bylo rozumné ty programy zastavit, když jsme zároveň ve válce. Samozřejmě, že bylo! Jenže měli položit jinou otázku. Ztratily na síle ty skupiny, které klimatické šílenství prosazovaly? Trochu ano, protože část aktivistů změnila téma. Ale žádné oddělení nebylo zrušeno, žádný byrokrat nebyl vyhozen, žádná konzultační firma nezkrachovala. Jsou při síle stejně jako dřív. A nevyrostla žádná opozice schopná se proti nim postavit. Takže velmi podobné rozložení sil, velmi podobné výsledky.

Jeden myslel na “Konec benzínové éry

  • 10. 6. 2022 (7:32)
    Trvalý odkaz

    Vlastně je to dobře. Ukazuje to, že systém už úplně ztratil pud sebezáchovy a nabyl pocitu, že má božské schopnosti. Jen se tím urychluje jeho pád.

Komentáře nejsou povoleny.